Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) AMD X2 válasza Ren Hoek (#7350) üzenetére


AMD X2
senior tag

Jól mondod! De C3-ason nem kicsit hanem legalább 3800MHz-ig jól lehet húzni pici fesz adásával. :C

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#7352) toyone válasza Ren Hoek (#7350) üzenetére


toyone
őstag

Most vettem Iponból C3-as 955-öt Külön kérted vagy csak szerencséd volt hogy C3-asat kaptál?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7353) Overlocker válasza Ren Hoek (#7350) üzenetére


Overlocker
veterán

Valami eredményt láthatunk erről a 955 BE C3-ról?:)

(#7354) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Volt már valakinél C3-as 925? Megy az is annyira, mint a 945?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7355) vasutas01


vasutas01
tag

Hy! Egy Phenom II X4 810-ből mennyi MHz-et lehetne kipréselni?
Gépem az adatlapomon.

Szerk.: Fel van oldva a +2 MB L3 is!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#7356) Motion_Blur válasza toyone (#7352) üzenetére


Motion_Blur
félisten

965-ből már több mint 1 hete csak C3-as van nekik raktáron. Gondolom a 955-ös esetében is ez a helyzet.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7357) toyone válasza Motion_Blur (#7356) üzenetére


toyone
őstag

Remek. Köszi

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7358) realmadrid92


realmadrid92
tag

sziasztok,
szeretnék új gépet venni,
lap: 770t ud3p
ram: 4gb kingmax 1333mhz
kártya: sapphire 5850 1gb
táp: 500 wattos fsp táp (active pfc)
Ehhez kéne proci, főleg játékokra használnám..
Nemtok dönteni, 1 fontos: hosszútávra kell.
Gondolkozom a 955 ill. 965 között
De az intel i5 -t sem tom kizárni..
SEgítesetek pls
köszi

(#7359) Ren Hoek válasza Overlocker (#7353) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Persze majd lesz ... csak szégyellem bevallani :DDD , de egyelőre még nincs jó hűtőm, csak gyári... tudom ezzel is lehetne rángatni, de azért eléggé nyüszít full RPM-en :D

Most a cél RMClock-al alulfeszelem 800 Mhz-en, hogy ulta low fogyasztású, halk profilt csináljak. Kicsit időigényes.

Ha lesz jó hűtő nemsokára akkor megráncigálom az tuti :)

Mit ajánlotok hozzá amúgy 8-10 rugóig max?

(#7360) old gray válasza vasutas01 (#7355) üzenetére


old gray
addikt

Hülye kérdés, hülye válasz: attól függ, hogy mennyire és mivel préseled. :P

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#7361) CHIPman válasza vasutas01 (#7355) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igaza van a feljebb írónak, ha egy szőlőprésbe belerakod, akkor mind a 2600-at kipréseled belőle, sőt még azt is, ami rejtőzik benne.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7362) Motion_Blur válasza realmadrid92 (#7358) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha hosszútávra kell, akkor pont az i5 felejtős.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7363) Gabor970 válasza realmadrid92 (#7358) üzenetére


Gabor970
addikt

én a helyedben nem azt a lapot választanám (nekem pont az van) elég ütős kis gépet tervezel összerakni, nem baj ha húzni is lehet. A procik, amikben gondolkodsz jó esélyjel tudják a 3,8-4,0 GHz-et. Ahhoz viszont kell a MOSFET hűtés. Vegyél egy UD5P-s lapot, amibe később beledobhatsz mégegy 5850-es kártyát, és nincs gondod 3 évig a gépre, de 5 év múlva is használható marad. Ha 1000%, hogy nem akarsz CF-et, akkor megveheted az UD4P-t is, bár én most bánom, hogy nem UD5P-t vettem, nem kizárt, hogy tavasszal be is szerzek egyet.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#7364) realmadrid92 válasza Gabor970 (#7363) üzenetére


realmadrid92
tag

igen, ok, akkor az i5 felejtős, és amúgy is jóval drágább..
de ha amd akkor 955 vagy 965?
annyi pénzem nincs alaplapra...
Ha a 770t-be veszek akkor az hány ghz-et tudna gyári hűtővel?
HOzzáteszem, jelenleg van egy q6600-am, viszont szar a lap, nem lehet benne húzni,
Az szted nem lenne jó megoldás ha vennék egy jó 775-s lapot, és abban húznám a q6600-at?

(#7365) Cthulhu Dawn válasza realmadrid92 (#7364) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Se időtállóbb, se sokkal jobb nem lenne.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7366) AMD X2 válasza realmadrid92 (#7364) üzenetére


AMD X2
senior tag

mostani lapodat és a 6600Q-eladod még most emberi árat adnak érte.
AMD AM3-as és valami PHENOM II. sokkal érték állóbb is lesz.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#7367) nebancsa


nebancsa
senior tag

Elég láma kérdésem lenne:
- Phenom II -ben volt c1-es széria?

(#7368) AMD X2 válasza nebancsa (#7367) üzenetére


AMD X2
senior tag

NINCS ! C2-es az induló stepping.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#7369) Szokenesz válasza CHIPman (#7354) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Üdv.

Nálam egy C2es 925ös van. Ez alapfeszen 3400 stabil 3500hoz 1.300 kell, szal +0.025v
De mivel egyenlőre gyári hűtő tovább nem húztam mert 3.5GHz-n így is 62fokos volt és venti 100%on.

Egyébként ez a 925ösök között ez milyen eredmény? Egy 770-UD3as lapban....

(#7370) antikomcsi válasza Motion_Blur (#7356) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nos, nálluk semmiből sincs raktáron semmi.

Ha odamennél és kérnél bármit, pl egy procit nem kapnál, mert nincs.

Csak az át nem vett, és cserélt termékek vannak ott egy darabig. Egyébként csak az van ott, amit valaki megrendelt, és elhoztak a nagykerből átvételre.

Ezért azt se tudják megmondani, hogy tulajdonképpen milyen lesz az a proci, amit hoznak, hisz attól függ, mi van éppen a nagykerben.

(#7371) eladohardver válasza Motion_Blur (#7356) üzenetére


eladohardver
őstag

22-én rendeltem 965-ös procit, mailben előtte azt írták iponból hogy c3 at kapnak a nagykertől... Bementem és c2-steppingest kaptak. Aszondja majd jövőre...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#7372) CHIPman válasza eladohardver (#7371) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mailben kapott infónak semmiképp ne higgy, nem csak ter jártál így. Csak nekem még ki is küldték. Ez a baklövés 2,5e Ft-omba került.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7373) _Warrior_ válasza Ren Hoek (#7359) üzenetére


_Warrior_
tag

Engem is olyan hűtő érdekelne 965höz amivel könnyen elérhető 3,8-4ghz és 10k-nál nem igazán több. Kinézet nem számít.
Mit tudtok ajánlani?

honor 8 ftw...

(#7374) old gray válasza _Warrior_ (#7373) üzenetére


old gray
addikt

[link] :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#7375) Motion_Blur válasza _Warrior_ (#7373) üzenetére


Motion_Blur
félisten

CM Z600

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7376) TATA86


TATA86
csendes tag

Sziasztok!

Most akarok vásárolni egy számítógépet. Gigabyte MA790XT-UD4P alaplapra gondoltam. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez az alaplaphoz egy AMD AM3 Phenom II X2 550 3.1GHz BOX Black Edition vagy egy AMD Athlon II X4 630 2800MHz processzort válasszak? Sajnos a jobb CPU-k már nem férnek bele a költségvetésbe.

Ezekhez a processzorok milyen tápot javasoltok?

Előre is köszi a segítséget.

TATA

(#7377) old gray válasza CHIPman (#7372) üzenetére


old gray
addikt

Miért nem Overtől vesztek C3-as procit? :U

Nekem a mai napon adja (adta?) postára a pre-tested 945-öt. Kíváncsi vagyok, hogy a lapomban mit fog produkálni a kicsike. :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#7378) Cthulhu Dawn válasza old gray (#7377) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Vennék én szívesen tőle ha lenne neki 965-je. :P

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7379) wannabeinla válasza _Warrior_ (#7373) üzenetére


wannabeinla
tag

esetleg mugen2 (bar az 11-12k)

#DD00FF

(#7380) antikomcsi válasza _Warrior_ (#7373) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Olyan hűtő, amivel könnyedén elérhető a 4GHz, és olcsóbb 10K-nál nemigen van. Szerintem még a 212 plusz is kevés, főleg nyáron.

Én azt tudom ajánlani, hogy ne sajnáld azt a plusz 3-4K-t egy izmosabb hűtőre. Nem kevés bosszankodástól kíméled meg magad. Példáúl egy Mugen 2 12K-ért már jó lenne, vagy valami hasonló.

(#7381) Oliverda válasza _Warrior_ (#7373) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg ez ha kevesebb mint 10K:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7382) TATA86 válasza TATA86 (#7376) üzenetére


TATA86
csendes tag

Valaki ránézne a #7376-os kérdésemre?

Előre is köszönöm! :))

Az előző hsz-hez még elfelejtettem írni, hogy az a fő kérdésem, hogy melyikkel járnék jobban hosszútávon?

[ Szerkesztve ]

(#7383) antikomcsi válasza Oliverda (#7381) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ez alig több, mint fél kiló. ;] :DDD ;]

(#7384) antikomcsi válasza TATA86 (#7382) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én kisérletező kedvű vagyok, úgyhogy egy deneb magos x3-at valásztanék. Egy 425-öt mondjuk. Az opn kódból kiderül, hogy az e. Így 17K-ból kis szerencsével egy teljesértékű phenom II x4-ed lehet.

(#7385) CHIPman válasza TATA86 (#7382) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ezt inkább a gépesbe kellett volna, de itt is meg tudjuk mondani, csak kérdés, hogy mire használnád, és mit szeretnél még mellé.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7386) TATA86 válasza antikomcsi (#7384) üzenetére


TATA86
csendes tag

Az a baj, hogy én nem nagyon értek ezekhez a processzorokhoz. Ahogy látom, te most egy AMD Athlon II X3 425 2700MHz processzorra gondolsz. Az a baj, hogyha emellett döntök, nem tudok megbizonyosodni róla, hogy ez biztos egy deneb magos lesz, mert interneten fogom megrendelni.

(#7387) TATA86 válasza CHIPman (#7385) üzenetére


TATA86
csendes tag

Sajnálom, hogy rossz helyre írtam, de a sok topic közül ez tűnt a legmegfelelőbbnek.

A gépet játékra szeretném használni. Elképzelésem szerint egy AMD Phenom II X4-es processzort akartam bele, de sajnos nem fér bele a keretben. Maximum 30k-t tudok rászánni, ebből szeretném a megfelelő processzort megtalálni, amivel sokáig kibírom fejlesztés nélkül.

Konfig (elképzelés):

Alaplap: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
Videókártya: GeForce 9800GT 512MBDDR3 vagy ATI HD4850 512MB DDR3
Memória: Kingston DDR3-RAM 2GB PC3-1333 (KVR1333D3N9/2G), majd később még 2 GB-al bővítem.
Tápegység: Gigabyte 550W SUPERB vagy esetleg ennél van valami jobb körülbelül ennek az árában.

(#7388) CHIPman válasza TATA86 (#7387) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A 4850-et válaszd, valamint a tápból mondanám a Corsair CX400-at vagy a VX/HX450-et. Hát, a proci necces, mert az X4 630 ugye 4 magos, de alacsonyabb órajelű és L3 nélküli, az 2 550BE pedig megkockáztatható, hogy 4 magos, de ha nem, akkor csak 2, viszont magas órajellel. A felbontás milyen lenne?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7389) antikomcsi válasza TATA86 (#7386) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha biztosra akarsz menni, akkor akár itt a PH-n is találsz tesztelt procit. Most is van az aprón 24K-ért phenom II 550-es, amiben megy a 4 mag 3,7GHz/1.4V-on.

Ilyenen is érdemes lehet gondolkodni.

Tápból érdemes lehet kipróbálni egy CHICONY Hipro 580W-os darabot is. Én egyszer használtam a kistestvérét, és elég korrekt volt.

A giga amit kinéztél, az adott konfigot még viszi, de szerintem erősebb tuninghoz, és egy éhesebb vga-hoz már kevés lenne hosszú távon, vagy határeset. A 12V-os ága "csak" 360W-ot tud összesen. Bár igazából ez papírforma szerint bőven elég, a gyakorlatban, én mégis szívtam hasonló tudású asus táppal, pedig jónak kellet volna lennie. De a 2db. 18A-es ág nem bírta a gyűrődést. Giga tápok közül én az odin családot részesítem előnybe, persze "kisebb" konfigokat raktam össze superb 460-asokkal és azok azóta is tökéletesek.

Viszont szerintem úgy spórolj, hogy a memóriákat rögtön párba tudd bele megvenni, és ne külön-külön.

(#7390) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem is vannak problémáim a hőmérséklettel. Igaz, hogy pont 26 fokos szobában teszteltem, de akkor is úgy néz ki hogy kevés a hűtésem vagy rossz a paszta.

965 C2 @ 3825 MHz 1,44val prime95 alatt 61 fokra felmegy. Idle 40 fok. Mennyivel lennék beljebb egy Mugen2-vel szerintetek?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7391) D1Rect válasza Motion_Blur (#7390) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez maghő?

(#7392) Motion_Blur válasza D1Rect (#7391) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, ez a magok hőmérséklete.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7393) old gray válasza Motion_Blur (#7390) üzenetére


old gray
addikt

140W-os TDP-jű proci, emelt órajellel és ami még fontosabb a fesz.-t is emelted... nem kell csodálkozni ezen az értéken. :N Vegyél Xigmatek S1283-at 7700Ft-ért, best buy, igaz nem szép de legalább csúnya. :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#7394) TATA86 válasza CHIPman (#7388) üzenetére


TATA86
csendes tag

Hát a monitorom max 1280x1024-et viszi, szóval ennél jobban, ha akarnám se tudnám futtatni. Vagy akkor esetleg jobban megérné egy x3-asba gondolkodni?

(#7395) TATA86 válasza antikomcsi (#7389) üzenetére


TATA86
csendes tag

Eddig amikor processzorokat húztam sose jöttem ki jól belőle, szóval a mostanit se tervezem húzni. Ennek a fényében mit tudsz ajánlani?

(#7396) old gray


old gray
addikt

Immár Phenom II 945 C3 tulajdonos vagyok Overlocker jóvoltából. :C

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#7397) antikomcsi válasza TATA86 (#7395) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Akkor én a magasabb órajelet, és az L3-at választanám, vagyis egy pII 550-est. Abból is BE-t. (22-23K)

Ha semmit nem csinálsz, csak egyel följebb álítod a szorzót, az még nem tuning, és hozzájutottál pár MHz-hez. Később amikor már megbarátkozol a rendszereddel, esetleg megpróbálod majd bekapcsolni az ACC-t, még lehet kellemes meglepetésben részed.

(#7398) antikomcsi válasza Motion_Blur (#7390) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

26 fokos szobában nem sokkal.

A mugen 2 re is 2 venti kell, lehetőleg egyik se a gyári legyen, henem két nagyobb légszállítású schyte venti. Jól lehet őket szabályozni, legalábbis nállam előlapról.
1000-es fordulaton alig van hangjuk, 1500-1800-on pedig bitang jó a szállításuk.

Nyáron nekem is felkúsztak a magok 61-62 fokra, amikor 26-27 fok volt bent, ha feltoltam a feszültséget 1.45V fölé. Igaz Ninja 2-vel mértem, a mugen 1-3 fokot tud hozni ezen.

(#7399) Motion_Blur válasza antikomcsi (#7398) üzenetére


Motion_Blur
félisten

23 fokon 60 fok a max [link] :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7400) agemate


agemate
addikt

Üdv!

Lenne egy problémám: Van egy Phenom II X4 955BE procim, ami terhelve 52 fokra melegszik gyári hűtő mellett, idle meg kb 35-40 fok.
Eddig alaplapi vga-t használtam, ma szereltem be egy hd 4850-et.
Az új karival a proci, amikor bejelentkezek a gépbe, már alapból 58 fokos, majd lehűl 53-ra. Mitől van ez? mit lehetne csinálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.