Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) zlutor válasza jones965 (#6449) üzenetére


zlutor
aktív tag

"Hacsak nincs kapcsolatod"

olyat hogyan lehet szerezni? ;)

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#6452) jones965 válasza zlutor (#6451) üzenetére


jones965
Modder

Esetleg ismerős valamelyik nagykerben. :U
Speciel én még a múlt héten nem találtam M.o.-n C3-as procit.Foéyamatosan figyeltetem. :K

(#6453) zlutor válasza jones965 (#6452) üzenetére


zlutor
aktív tag

"Esetleg ismerős valamelyik nagykerben" - nem mondod? :)

Csak remenykedtem, hogy esetleg ki tudok provokalni valami benfentes infot... ;)

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#6454) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv.

Karácsonykor cserélném a procimat [7750BE] egy Phenom II 925re. Valakinek van bármilyen rossz véleménye/tapasztalata róla? Tuningot bírja 3.2-3.4ig? :) MA770-UD3 lenne a lap amibe kerülne...

[ Szerkesztve ]

(#6455) AnginaP válasza jones965 (#6452) üzenetére


AnginaP
aktív tag

Ahh ez elég szomorú, h még nem lehet kapni itthon... :O

Indítok egy Skyrim szervert.

(#6456) eszakas


eszakas
senior tag

Hali.

Az hogy lehet hogy a proci külömböző magterhelésekor a magok hőmérséklete teljesen egyforma egyszerre változik az everest szerint?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#6457) atesz1974 válasza eszakas (#6456) üzenetére


atesz1974
tag

Nálam is ugyanez a helyzet egy 940 BE-nél, kicsit spóroltak a digitális hőszenzorral, egy magra tettek csak, aztán azt az értéket látod mindegyik magnál. ;]

A régi, s939 X2-es procimnál bezzeg még külön-külön mérték.....

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#6458) JColee válasza atesz1974 (#6457) üzenetére


JColee
őstag

mert az két processzor egy tokban :)

(#6459) Oliverda válasza JColee (#6458) üzenetére


Oliverda
félisten

Mióta?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6460) JColee válasza Oliverda (#6459) üzenetére


JColee
őstag

hát nem tudom, pontosan mióta gyártják, de azóta :D

úgy értettem, hogy az nem hagyományos értelemben vett kétmagos, hanem két processzor "összedrótozva" (hasonlóan a pentium d-hez)

[ Szerkesztve ]

(#6461) Oliverda válasza JColee (#6460) üzenetére


Oliverda
félisten

:N

Pentium D:

A64 X2:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6462) JColee válasza Oliverda (#6461) üzenetére


JColee
őstag

rendben, de akkor sem hagyományos értelemben vett kétmagos :DDD

(#6463) Oliverda válasza JColee (#6462) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen a hagyományos értelemben vett kétmagos? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6464) JColee válasza Oliverda (#6463) üzenetére


JColee
őstag

a régi x2ök sem kommunikálnak egymással tokon belül
pontosabban én úgy tudtam, hogy igen, mert cikkekben azt olvastam, de egyszer azt mondtad, hogy sajna a memórián keresztül érik csak el egymást
ezért mondom saját szavaimmal, hogy nem a hagyományos értelemben vett kétmagos, mint a mostaniak, hogy van egy közös cache

(#6465) Oliverda válasza JColee (#6464) üzenetére


Oliverda
félisten

Közös cache kétmagosok esetében csak a Core 2 Duo illetve a Phenom II X2 esetében (de ugye ez 4 magos lapkának lett gyártva) esetében van egyelőre. Az Athlon II X2 sőt X3, X4 esetében sincs közös cache.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6466) JColee válasza Oliverda (#6465) üzenetére


JColee
őstag

jogos

"azok sem hagyományos értelemben vett kétmagosok" ;]

(#6467) miresz válasza atesz1974 (#6457) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem ez azért lehet ,hogy "spóroltak" mert mint fentebb írták is nem 2 processzor van egy tokban,hanem 1 "lapkában van 2 processzor tehát szinte azonosnak kell lennie a maghőmérsékletüknek.

(#6468) Male


Male
nagyúr

Gondolkodom egy Phenom II X4 955 beszerzésén... viszont csak rendelésre hoznának nekem, így nem tudom megnézni vásárlás előtt. Az lenne a kérdésem, hogy ebből jelenleg milyen verziók vannak forgalomban, tehát mit kaphatok ha rendelek egyet?

Ha jól tudom van BE, 125W-os TDP-vel, és közeleg (vagy már van is?) sima verzió 95W TDP-vel... van más variáció is? (pl sima, de 125W TDP-s)

A valóságban mennyi a fogyasztás különbség a 125W-os és a 95W-os között terhelve illetve terheletlenül?

(#6469) miresz válasza Male (#6468) üzenetére


miresz
veterán

http://www.pcx.hu/termek/amd-phenom-ii-x4-955-box-43067

Itt egy verzió de ez nem tudom mi?Talán a 95W-os????? :F Az AMD honlapján nem találtam róla semmit,csak a BE-ről.De szerintem BE-t vegyél árban ló...asz a különbség.

(#6470) Male válasza miresz (#6469) üzenetére


Male
nagyúr

Épp ez az, hogy nem válogathatok... tehát rendelek egy 955-öst, és a forgalomban lévő verziók közül kapok valamilyet... na ezért kéne tudnom, hogy mik vannak, mire számítsak.

(#6471) slett27


slett27
addikt

Mostanában nem követem annyira az AMD frontot. Ismerősnek kellene gépet összeállítani CAD-ra és mindenképpen AMD-t szeretne ebben kérnék egy kis segítséget.

Gigaybte 770T-UD3P alaplap + AMD Phenom II 965BE. Kérdésem az lenne, hogy alapon kezeli-e a lap (proci) az 1600-as RAM-okat. Feleslegesen nem akarok vetetni vele 1600-asokat. Tudom, nem nagy az árkülönbség, de majd morogni fog, hogy akkor minek vette meg, ha nem megy. Kingmax-ok mennének alá a békesség kedvéért. Tuning nem lesz.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6472) Andre1234 válasza slett27 (#6471) üzenetére


Andre1234
aktív tag

esetleg ez a lap?
ára
én ezt venném jelenleg magamnak.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#6473) miresz válasza Male (#6470) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem a 125W-os BE-t fogod kapni.Én még nem láttam forgalomba másfélét.

(#6474) miresz válasza Andre1234 (#6472) üzenetére


miresz
veterán

Én nem panaszkodhatom rá. :) Eddig még mindig tökéletesen tette a dolgát.Szerintem jó lap!

(#6475) slett27 válasza Andre1234 (#6472) üzenetére


slett27
addikt

GeForce menne bele, mert ami munkát csinál, GeForce a támogatott VGA. Ugye nem lehet semmi gond, az alaplapi HD ATI miatt, simán kiiktatja, ha NV-t dugok bele ? :B

1600-as RAM-al semmi gond ? Tehát proci alapn 3,4GHz, RAM-ok 1600-on ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6476) McClane válasza slett27 (#6475) üzenetére


McClane
aktív tag

Nem hivatalosan de tudtommal a processzorban benne van a 4-szeres szorzó tehát 1600MHz-el fognak menni a RAM-ok.

(#6477) Andre1234 válasza slett27 (#6475) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Hi.

SZiplán csak 1 vélemény de ki tudja mit írtak bele a programba h milyen "hardverkulcsal" működik igazán.Nem lepődnék meg ha lenne felhasználás/működés szinten különbség.
Jó lesz az a giga.saját home felhasználásra választottam volna de a munka az más.
látható a pc alapú rendszer eszközökhöz mindig hardver tipusra írt szoftverek társulnak.Nvidia-ból kiindulva nem éri meg kockáztatni, ugyanis láttam már 1-2 csodát.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#6478) slett27 válasza Andre1234 (#6477) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm. McClane szerint is fognak 1600-on menni a RAM-ok a proci mellett. Remélem így is lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6479) Cadal válasza slett27 (#6478) üzenetére


Cadal
őstag

Még esetleg annyi, mivel CAD-re kell a gép, a giga lapon van lehetőség soros és párhuzamos port hátlapi kivezetésére is. A ajánlott asus-on, nem tudom melyik van. Már persze ha szükség van rá, régebbi plotter/scanner/hardverkulcs miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6480) eszakas


eszakas
senior tag

Hali,

Jó kis proci ez a QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, csak kísérlet képen fogtam a és a szorzót felírtam 18 x 200-ra gyári hűtővel. És szépen ketyeg a proci 3600-on gyári hűtővel ugyan úgy 42-53C°-on a vinti sem forog halhatóan gyorsabban. Egyenlőre tovább nem akarom mert kevés lesz a tápom hozzá, szerintem terhelten így is a csúcs közelében megy:)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#6481) Cadal válasza eszakas (#6480) üzenetére


Cadal
őstag

Miért, milyen tápod van? 350W-os noname? :)

(#6482) eszakas válasza Cadal (#6481) üzenetére


eszakas
senior tag

Nem egy 450W CHIEFTEC csak elég sok fogyasztó van benne. Az aláírások kívül még egy raid0 tömb 3db500 1db 250 vinyó.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#6483) slett27 válasza Cadal (#6479) üzenetére


slett27
addikt

Köszi az infot, ennek nem néztem utána. Jó hogy szóltál. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#6484) Male válasza miresz (#6473) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!
Jövő héten kiderül...

(#6485) artiny


artiny
őstag

szertintetek meik a jobb valasztas ezek kozul?/jatekra/

amd phenom II X4 905

amd athlon II X4 620

ntel® Core™2 Quad procesor Q8200 (2, 33 GHz, 4MB L2 Cache, 1333MHz FSB)

[ Szerkesztve ]

(#6486) Cadal válasza artiny (#6485) üzenetére


Cadal
őstag

1 szavazat a Phenom II 905-re.

De ennél a procinál olcsóbban kapsz 945/955 -ös darabokat amik azért magasabb órajelen üzemelnek. Vagy lényeges az alacsony fogyasztás is? (megjegyzem, ha megy a C&Q akkor idle állapotban egyik proci sem fogyaszt sokkal többet, vagy kevesebbet a másikhoz viszonyítva. Már csak azért sem, mert ugyan arra a magra épülnek. Gondolok itt a 9xx/8xx szériára: Deneb. Ha meg sokat játszol, akkor úgyis megnő a teljes rendszer fogyasztása)

[ Szerkesztve ]

(#6487) artiny válasza Cadal (#6486) üzenetére


artiny
őstag

pénz itt most nem számit...ezek kozul kell valasztanom

(#6488) Cuccmaster


Cuccmaster
csendes tag

Hali mindenki, nemrég vettem egy Athlon II x3 425-öt, Deneb maggal :) nos örültem is mint a bizonyos majom a kilógó dolgainak, a 4. mag is életre kelt éljen éljen

DE nos az l3 cache bizony hibás, a mag terhelés alatt szépen dolgozik, de az L3 hibázik, kipróbáltam, kikapcsoltam a 4. magot, L3 maradt, a hiba megmaradt :(((
A kérdés: be tudom e úgy kapcsolni a 4. magot, hogy az L3 kiütve maradjon??? :F :F :F

Előre is köszi!!

Cuccster

(#6489) ditrichd


ditrichd
tag

Üdv,Most kapok majd kézhez egy AMD (am3) Phenom II x4 925 öst és érdekelne róla egy két info, Pl medig huzható? gyári cooler milyen? és hány centis venti van rajta?+ ha vkinek esetleg van 3dmark 06 alap teszte róla aszt megköszöném Elöre is köszönöm

Helyesirás off pls mert ezen a billen nem tok kiigazodni xD :R

PÜ.t is küldhetek ha gondoljátok :R

(#6490) beta válasza Cuccmaster (#6488) üzenetére


beta
aktív tag

mibol gondolod, hogy l3 hiba?

a screenshotbol az latszik, hogy tul alacsonyak a feszultsegek. unlockolva 1.27/1.17 helyett minimum 1.32/1.25-ot allits be (cpu/cpunb vid), es probald meg ugy.

(#6491) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A Phenom II 965-öt is addig lehet húzni mint a 955-öt?Jobban megéri a 955-öt megvenni?Mennyit lehet kipréselni belőlük?

(#6492) Cuccmaster válasza beta (#6490) üzenetére


Cuccmaster
csendes tag

Onnan gondolom, hogy L3 hiba, mert 3 magosan amikor már csak az alap magok maradtak (1-2-3) és az L3 a kódolási hiba ugyanúgy megmaradt, azért a feszt megpróbálom :) A feszültségekkel meddig merészkedjek?
Utoljára az Athlon 1700+-omat húztam 2600+-ra tehát a tuning témából kiestem picit... :D

[ Szerkesztve ]

Cuccster

(#6493) miresz válasza artiny (#6485) üzenetére


miresz
veterán

Én is a 905-re szavazok,de egyet értek a kollégával a 955 olcsóbb és nagyobb teljesítményű,és még Black Edition is.

Cuccmaster,ott tényleg kevés a fesz a 4 maghoz. Nekem elötte 710-em volt és én is bele estem ebbe a hibába,de a fesz emelés megoldotta a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#6494) Cuccmaster


Cuccmaster
csendes tag

Nahh most jön a láma kérdés.. mi a különbség a biosban található fesz beállítási lehetőségek között: azaz ki kicsoda??? :)
Mivel van CPU-NB VDD voltage és van CPU-NB voltage illetve ugyanez CPU VDD voltage ill. CPU voltage... nahh persze más a beállítási limit is amit a bios enged a különböző pontoknál...
Szóval elvesztettem a fonalat :DDD
Mihez szabad nyúlni és mennyire?? :W :DD

Előre is köszi a felhomályosítást!!

[ Szerkesztve ]

Cuccster

(#6495) beta válasza Cuccmaster (#6494) üzenetére


beta
aktív tag

az elso kettot (cpu vdd es cpunb vdd) kell beallitanod (gondolom msi lapod van)

(#6496) Cuccmaster válasza beta (#6495) üzenetére


Cuccmaster
csendes tag

Így van MSI 785GM E51 nahh még eccer megnézem,de az rémlik nem enged ekkora feszt.. aztán ha jó akkor ok, ha nem marad az X3 órajel tunying :D

Köszi a gyors reagálást!!!

Cuccster

(#6497) beta válasza Cuccmaster (#6496) üzenetére


beta
aktív tag

mekkora feszt nem enged? :Y nehogy beallitsd a kepen latott dolgokat, csak illusztracio :)

1.325v a cpu-nak, 1.25v a cpu-nbnek remelhetoleg eleg lesz. Ha megsem nyugodtan probalkozhatsz 1.4v-ig mindket ertekkel.

[ Szerkesztve ]

(#6498) Cuccmaster válasza beta (#6497) üzenetére


Cuccmaster
csendes tag

Tuuudom :) nyugi

CPU VDD 1,275nél feljebb nem engedi..

nos az alsó beállításokat auto-n hagytam, ott lehet CPU-nál 1.32 re állítani... de gondoltam jobb ha nem piszkálom :D

Cuccster

(#6499) beta válasza Cuccmaster (#6498) üzenetére


beta
aktív tag

hat ez tenyleg erdekes... mindenesetre ha a masik kettot engedi allitani, akkor allitsd be azokkal, ugy is jo kell legyen.

(#6500) Cuccmaster


Cuccmaster
csendes tag

Csináltam pár tesztet amióta megvan a gép... :DD Gondoltam érdekes lehet összehasonlítani egy Hasonló Intel procivall...

Cuccster

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.