Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20851) Alastair' válasza Smani (#20850) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Fura mert nekem magától indul az ET6. De ha máshogy nem megy, akkor igen, tedd az indítópultba.

Alister from Hell

(#20852) MOTOWN


MOTOWN
csendes tag

Sziasztok..Érdeklődni szeretnék.hogy egy Phenom II x4 925-ös procit meddig lehet stabilan húzni?
A proci hűtő tipusa: CoolerMaster Hyper TX3
Memória :AMD 4gb DDR3 1600MHz
Lap:Gigabyte 970A-D3

(#20853) HERR Z válasza MOTOWN (#20852) üzenetére


HERR Z
veterán

mivel c2-es ezért 3400-3600 körülig fox jutni 1.4V/1.25V mellett

(#20854) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Most cserélem le az 545 X2-met egy 965 X4-re. A cserénél újra kell telepítenem mindent vagy Plug and Play a dolog?

Nagyon gáz hogy egy 512-es 4850 társaságában fogom járatni a procit egy ideig még?

Hyper TX3-mal fogom használni, 65 fokot állítsam be max riasztási határnak? Esetleg a 60-at?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20855) Alastair' válasza Redneck (#20854) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmit sem kell újratelepítened. A 4850-es nem olyan rossz vga, miért lenne gáz?

Alister from Hell

(#20856) Redneck válasza Alastair' (#20855) üzenetére


Redneck
veterán

Nem baj hogy hogy 512-es? Játékokban mondjuk eddig úgy gondoltam az X2 a probléma. A legtöbb probléma a 4 magot igénylő gammákban volt.

Egyébként szeretem is a Sapphire kártyámat :)

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20857) Alastair' válasza Redneck (#20856) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Majd kiderül, hogy mire elég a 4850-es.
A riasztási határnak a 65 fok szerintem alacsony, nekem 75 fok van beállítva, amit sosem ér el.

Alister from Hell

(#20858) deylath


deylath
csendes tag

Nos nem tudom nálam van e a probléma, de...
Felhúztam 3,6Ghz -re és megküldtem prime95 el..
3 mp alatt felment 60 fokra a proci hőmérséklete az alap 35 ről. Persze azonnal le is állítottam a terhelést.
Pedig meglehetősen szellős a gépház...

(#20859) Alastair' válasza deylath (#20858) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Fesz autón van? Amúgy 60 fokon nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#20860) deylath


deylath
csendes tag

Igen azon van. Úgyhogy nem igazán értem.

(#20861) Alastair' válasza deylath (#20860) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha autón hagyod a feszt, ne lepődj meg. Nekem 3.6GHz-hez 1.275 volt van beállítva, autón adna neki vagy 1.45 voltot. :W

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#20862) deylath


deylath
csendes tag

Azt majd akkor megbirizgálom, mert néztem 1,37 V on van és az alap az meg ugye 1.35 V.
( Ez volt 3.2 Ghz nél )
De köszönöm, akkor ezt majd meglesem :P

(#20863) bluemirage


bluemirage
őstag

X4-955 C3-asom

x17,5-ig, azaz 3,5 Ghz-ig elmegy 1,325 VID-el

x18-nál, azaz 3,6 Ghz-nél Prime95 3. munkása már szabotál :) 1,325 VID-nél
Tehát nekem már a 3,6 Ghz is 1,35-ös VID kell, de így is szép, hogy egy proci alulfeszelve' is +13%-ot az alap órajelhez. Ennél feljebb nem szoktam húzni, ezt is csak akkor, amikor videót vágok.

Az adataimnál lévő Gigá-s lap lefele droppol egy kicsit: 1,35-nél, 1,32-t ad, tehát kb. 3%-al kap kevesebbet a proci a beállítottnál.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#20864) varmi2 válasza bluemirage (#20863) üzenetére


varmi2
nagyúr

Üdv!
Szintén 955 C3-asom van.
Én játszani használom, és 3900MHz -en 1.375V, 200x19,5, tovább nem emelem, mert videokártya a szűk keresztmetszet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20865) Redneck


Redneck
veterán

Megérkezett az új procim: x4 965 Black Edition

Nagyon fasza kis jószág, 1,35V-on tudja a gyári 3,42 Ghz-et. Lehet jobban is alul tudnám feszelni még nem próbáltam. Sajnos az 512-es 4850em le kell cseréljem, dukál mellé egy jobb kártya. Tuning nem igazán érdekel egyelőre, így is bőven jó. alapjáraton 37 fok egy Hyper TX3 hűtővel, terhelve 48 volt de egyelőre még keveset hajtottam :)

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20866) Alastair' válasza Redneck (#20865) üzenetére


Alastair'
nagyúr

HD6850-est követel!! :D

Alister from Hell

(#20867) seederking


seederking
őstag

Sziasztok.
Please Help nekem:)
Összeraktam a konfigom csak a cpu maradt és egyenlőre egy gagyi vga amig nem jön össze a cash az újra.Szóval Phenom II X4 955BE 3.2Ghz
Ezt a jószágot szeretném megrángatni kicsit.De nem tudom mit hogyan.
A gagyi vga nem fog befolyásolni semmit a tuningban igaz?Azért akarom mostanában fölhúzni hogy ha megjön az új vga ne kelljen ezzel bajlódnom majd.
Hűtésről egy EKL Cold Tower gondoskodik.(remélem elég)
3.8-4.0Ghz-et szeretnék elérni (ha el lehet feszemelés nélkül)
Na most ezt BIOS-ban tehetem csak meg?Mert a lapomhoz (Asrock 970 ex3)
Van egy ilyen progika.

De ha itt most beállítom (ha lehet) akkor ezt minden indításkor meg kell tennem?
Ha a Biosos verzió a jobb/szükséges segítene valaki?Megköszönném.
Részletesen lépésről lépésre kellene mert még nem csináltam ilyet.
Fsp,szorzó stb..nem nagyon vágom.
köszönöm a türelmet és a segitséget.
Még annyi,hogy az előző tulaj 3.6ig fesz+ nélkül sikeresen használta.Ebből adódóan próbálkoznék 3.8-4.0ghz-el.

[ Szerkesztve ]

(#20868) Gyufaaa válasza seederking (#20867) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Proci stepping? C2 vagy C3? CPU-Z -vel ki tudod olvastatni. BIOS-ból tuningolj. Csak a szorzóval játssz első sorban. Feszültséget állítsd fix 1.45v-ra, majd a szorzót tedd fel 19x-re és mehet a teszt. Más minden maradhat egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#20869) HERR Z válasza Gyufaaa (#20868) üzenetére


HERR Z
veterán

1.45V-hoz már kevés a hűtő, max fordulat esetén elég 1.4V-hoz

(#20870) seederking válasza Gyufaaa (#20868) üzenetére


seederking
őstag

Mit befolyásol a cpu stepping?délután megnézem a progival.igazából feszt félek emelgetni nehogy tönkre tegyem a cpu-t.Meg azért a hűtőm sem egy bika cucc.
Akkor most elsősorban ha a szorzóval játszak akkor a feszt ne is emeljem?Vagy a 2-t együtt kell?A Biosban milyen menüpont alatt van a szorzó állítás?Alapon mennyinek kell lennie?

(#20871) seederking válasza HERR Z (#20869) üzenetére


seederking
őstag

Ha 1.4re állítom akkor folyamatosan maxon megy a hűtő vagy hogyan kell értelmezni.Mert ha így van akkor az elég nagy zajjal jár nemde?

(#20872) bluemirage válasza seederking (#20871) üzenetére


bluemirage
őstag

Csak a szorzót (CPU Ratio-t) állítsad elsőre szoftverrel. 0,5-ös lépcsőnként, azaz 100 Mhz-enként lehet.
A feszt hagyd alapon (1,4V). A feszt és a szorzót a terhelés függvényében magától állítgatja a proci. Ezt hívják C&Q-nak. Amit Te állítani tudsz azzal a progival, az a max érték, max terhelés alatt.

Minden 100 Mhz-es emelésnél futtasd a Prime95-öt legalább fél órát, de inkább 1 órát. A végsőnek szánt értéknél, pedig majd több órát. Közben egy progival nézd a proci hőfokát.
Ha majd folyamatosan húzva akarod tartani, akkor a szoftveresen beállított értékeket (CPU Ratio, azaz a szorzót, továbá a VID-et, azaz a fesz-t) BIOS-ban is állítsd majd be, hogy azzal induljon a gép.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#20873) domesz


domesz
aktív tag

Helló mindenki!

Egy egyszerű kérdésem lenne.

AMD Phenom II X2 555BE @ X4 B55?
vagy
Phenom II x3 720@x4?

előre is köszönöm
üdv.: Domesz

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#20874) Malibutomi válasza seederking (#20867) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem 970ext4-ben a 955 Phenom 3,8-ig megy alapfeszen (1,35), csak szorzóemeléssel.

(#20875) Smani válasza domesz (#20873) üzenetére


Smani
senior tag

B55

(#20876) Motaba78 válasza Smani (#20875) üzenetére


Motaba78
őstag

miért is ? :F

(#20877) seederking válasza bluemirage (#20872) üzenetére


seederking
őstag

Értem és köszönöm :R

(#20878) apollo12 válasza domesz (#20873) üzenetére


apollo12
veterán

én a helyedben b55 venném mert azok már újabb steppingek, és jobban lehet húzni vagy alul feszelni

(#20879) bluemirage válasza seederking (#20877) üzenetére


bluemirage
őstag

Amit leírtam az csak az alapok.
De ha már tisztában vagy a határokkal, akkor megpróbálhatod egy kicsit alulfeszelve futtatni a húzott procit, aztán van egy vadabb vidék is... egy kicsit túlfeszelve tovább húzni.
Aztán vannak más értékek, lehet az NB-vel is játszani stb....

Az ne tévesszen meg, hogy itt fórumon is egy c3-as 955-re más-más feszt hívnak alapfesznek. Az alaplap gyártója és a hozzá tartozó BIOS verziószámától is függhet, hogy a BIOS mit állít be default-os alapfesznek egy c3-as X4-955-nél.
A gyári honlap szerint viszont az 1,425 feletti vidék már nem ajánlott.

Normális hűtő, akár az olcsóbbak közül is.... erősen ajánlott, mondhatni a tuning egy alapfelszerelése. Pl:
CM Hyper 212+ (ha még kapható) vagy ennek utódjai Hyper 212 EVO, 412S, 612S
vagy AC Freezer 13 pro

Meliora sunt bono inimica

(#20880) seederking válasza bluemirage (#20879) üzenetére


seederking
őstag

A gyári hűtéssel az előző tulaj 3.6ghz-en tolta.Ezért gondolva egy kicsit magasabb órajel elérésére a gyári hűtőt lecseréltem.(az egyik topicban ajánlott EKL-re)De akkor lehet mást kellett vna választanom.Mind1 ez már így marad,maximum ha sikerül egy stabil fesz nélküli 3.8-at elérnem beérem azzal)
Igazából csak azért húznám mert egy 7850 mellé szeretném (majd) és mint olvasgattam/írták válaszul.A cpu-m húzása nélkül de még ugy sem 100%-osan fogom tudni kihajtani a vga-t.

(#20881) Smani válasza Motaba78 (#20876) üzenetére


Smani
senior tag

Újabb, tuningban is sokkal jobbak.

(#20882) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

ASUS M5A78L-M LX lappal a Amd x4 960T órajelet emelek fennáll valamilyen veszély?
Gyárilag 4 magosan ,3600 órajelere emelném ?? Alap fesz.Táp : Ctg 400 ,4 gb ram.Ha az alap 3 ezertől emelném 3,6 ra de a hd 6850 kártya gyári maradna ( hűtés)több fps produkálna full hd felbontásban ??A cpu-n Cm tx3 evo hűtés van.

(#20883) Motaba78 válasza Smani (#20881) üzenetére


Motaba78
őstag

ok, stimm.

(#20884) lacam71


lacam71
tag

Sziasztok,

Lenne 1 kérdésem GANGED UNGANGED témában
64 bit oda/vissza vs 128 egyszerre 1 irányban.

Phenom II 2 db controllerrel előnyösebb az UNGANGED több "irodalom" szerint DE ez igaz abban az esetben is ha 4 RAM modult használok? Számít hogy 2 vagy 4 memória modul van a gépben?

THX

Laci

[ Szerkesztve ]

(#20885) Alastair' válasza lacam71 (#20884) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az unganged a gyorsabb. A ramok mennyisége nem számít.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#20886) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok

Itt is megkérdem, hogy ha egy időtálló VGA -t szeretnék a jelenlegi választékból 1680X1050 -es felbontásra, akkor melyik az, amelyiktől még nem folyik ki olvadt állapotban a CPU a Mugen 3 alól? Még a végén ráfolyna az új kártyára, és tönkremenne :O

A konfigom leírása a helyén van.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20887) Gyufaaa válasza Colos1 (#20886) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mennyi az összeg amit szánnál rá?

(#20888) Colos1 válasza Gyufaaa (#20887) üzenetére


Colos1
őstag

Max 130 K

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20889) Tomko78 válasza Colos1 (#20888) üzenetére


Tomko78
őstag

pl itt van [link] vagy ez [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#20890) Smani válasza Colos1 (#20888) üzenetére


Smani
senior tag

GTX670 de olyan cpu limited lesz, hogy orom lesz nezni.

(#20891) Tomko78 válasza Smani (#20890) üzenetére


Tomko78
őstag

időtálló VGA -t szeretne , a cpunak akkor elég a 5850 is :B

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#20892) Alastair' válasza Colos1 (#20888) üzenetére


Alastair'
nagyúr

HD7950

Alister from Hell

(#20893) Colos1


Colos1
őstag

Köszönöm :R

Mivel mindkettő esetben CPU limitem lesz, a GTX670 vs HD7950 között lenne nálam különbség? Gondolom nem nagyon. :DDD Amúgy főleg BF3 -at nyomom, és a CPU -ban még van tartalék, a VGA -m fekszik meg tőle. De az nagyon :D Ebben a tesztben mi lehet az igazság? Mert ez szerint az 50 körüli FPS -em ezzel a CPU-val is meglenne... Többnyire.

Még egy kérdés, bár nem egészen ide tartozna.
Régebben többek között azért álltam le NV -ről, mert olyan rémhíreket terjesztettek, hogy az AMD -s lapomban "furán" viselkedhet. Ez még terjeng? :)

Amúgy a CPU limitről annyit, hogy ha az amúgy is kisfogyasztású VGA mondjuk 70%-ban lesz kihasználva, akkor a fogyasztás = kisfogyazstás * 0,75, azaz még kisebb fogyasztás. :U

(#20891) Tomko78: Jól beszélsz, ez a gép nemsokára cserére szorul. Lehet 1 éven belül tudom cserélni, de lehet, hogy már soha, ezt sosem tudhatjuk előre. Nem lenne gond, ha a következő gépvásárláskor nem kellene VGA -t is cserélni. Így gondolkodom, de azért túlzásba sem akarok esni, hogyha a fenti kérdésre az a válasz, hogy "nem", akkor alighanem az olcsóbbat fogom választani.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20894) Alastair' válasza Colos1 (#20893) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A korai AMD chipsetek nem nagyon szerették az nVidia kártyákat. Az újabbakkal már nincs ilyen gond, a 900-asok már SLI-t is támogatnak.
Bár akkoriban is inkább az nv irkált olyan drivereket, hogy az amd lapokban összeakadjon az amd driverrel. Win7-en azzal lehetett kiküszöbölni, hogy nem telepítetted fel az amd drivert, csak azt amit a win7 rakott.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#20895) Colos1 válasza Alastair' (#20894) üzenetére


Colos1
őstag

Az első Win7 telepítésemkor még 9600GT -m volt. Emlékszem, feltettem az nV drivert, majd fél óra múlva az AMD chipset drivert. Kezdhettem előröl a win7 telepítést, mert onnantól bizonyos dolgokat nem volt hajlandó megjeleníteni, pl. az mmc -t :W

Az SSD miatt AMD AHCI -t használok, amelyhez a legutóbbi esetben az AMD kierőltette, hogy a CIM -et is fel kelljen telepíteni :((( Ha eszközkezelőből telepítettem, nem aktiválta a TRIM -et a szemét...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20896) Alastair' válasza Colos1 (#20895) üzenetére


Alastair'
nagyúr

7950-est vegyél, azzal nem lesz gond.

Alister from Hell

(#20897) apollo12 válasza Colos1 (#20893) üzenetére


apollo12
veterán

hát bf3 ban tuti cpu limited lesz

nálam még régebben egy 965 proci 4.2ghz se volt elég egy húzott gtx 480 nál bf3 ban fullhdban

a mostani 6 magos meg vígan viszi a vgat

ha szereted a látványosságot, akkor érdemes 670 venni a physx miatt, ha nem annyira izgat akkor 7950 is megteszi

[ Szerkesztve ]

(#20898) Colos1


Colos1
őstag

Köszönöm mindenkinek :R

Asszem az AMD fronton maradok. Ott a CPU limit sem lenne zavaró, mert ahogy hallottam a 79xx széria egyelőre saját magát limitálja, mert sikerült egy szokásos AMD színvonalú drivert kiadni hozzájuk :DDD

Viszont az biztató, hogy az AMD végre leállt az erőltetett havi frissítésekkel.

Nekem olyan érzésem van, hogy az AMD elkezdett nVidiásodni az egyre nagyobb chipekkel, a ritkuló frissítésekkel és az általános számítások erőltetésével, az nVidia meg AMD -sedik, kisebb chipeket gyárt és hanyagolja az általános számításokat, kevesebb fogyasztással erősebb... :U :DDD Komolyan nem lepődnék meg, ha a következő AMD kártyám zöld lenne ;]

Hogy ON is legyek:

A CPU-NB maximálisan elérhető sebessége függ a memória modulok számától, hogy 2x2 vagy 4x2 GB? Mert rábeszéltek + pár giga RAM -ra, és tartok tőle, hogy a 2600 MHz -es CPU-NB órajelem instabil lesz. Kicsit tartok attól is, hogy felesleges lesz a bővítés, és majd keresztelem át magam "ifj. Vér István" -ra :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20899) Tomko78 válasza Colos1 (#20898) üzenetére


Tomko78
őstag

Én ezért vettem 2x4 gb modulokat , mert anno úgy halottam a AMD lapok nem szeretik ha 4 modul van benne ,de lehet már a a mostani lapommal se lenne semmi gond, de meg a cpu limitről azért 1920x1080 p inkább a vga fekszik meg mint sem a cpu :) És gondolom majd anno egy jó ips monitort is tervben lesz neked 1080 p vagy afeletti felbontás mellet ;] , mostani cpum se érzem gyengének , ezért nem is cserélem le egyenlőre a FX-8150 re :B

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#20900) Alastair' válasza Colos1 (#20898) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem 2x4 giga 1600-os ram van, és 1.2 volton megy 2600-on az NB.

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.