Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) Defy


Defy
csendes tag

Létezik, hogy egy Phenom II 965 3,8GHz-en cpu limitem van F1 2011 alatt multiban ?
Gpu használat30%, fps20-25.

(#20902) Motaba78 válasza Defy (#20901) üzenetére


Motaba78
őstag

szia
kizárt dolog, nekem anno a 965el 3,4en sem volt ilyen gond.Mekkora felbontás amiben játszol és milyen vga van mellette, illetve mennyi ram. ?

(#20903) Defy válasza Motaba78 (#20902) üzenetére


Defy
csendes tag

1680*1050 full, GTX 560ti videókártya, 4GB ram. Egyjátékos módban 40-50 fps megvan.

(#20904) bluemirage válasza Tomko78 (#20899) üzenetére


bluemirage
őstag

Az én lapomban (lsd adatok) fél évig 2x4GB és 2x2GB volt egyszerre, azaz 12GB.
Elméletben ez jobban terheli a memóriavezérlőt. De semmi gond nem volt és az AIDA teszt szerint sem volt semmi seb. csökkenés a RAM tesztnél... persze növekedés sem... miután eladtam a 2x2GB-ot.

Meliora sunt bono inimica

(#20905) Motaba78 válasza Defy (#20903) üzenetére


Motaba78
őstag

hát a felbontás nem igazán a vganak megfelelő, és cpu hány %-ban terhelt magonként ?

(#20906) seederking


seederking
őstag

Nos emeltem órajelet az asrock szoftverén keresztül.Utána biosban is rögzitettem de itt a lap (asrock 970 ex3) biosában %-ban volt egy menüpont alatt cpu overcloking megadva.
Nos én 15%-ot választottam ami esetemben 3.2ről 3.680ra emelte az órajelet.
Arra lettem figyelmes,hogy eddig az axtuban (laphoz tartotó progi) az órajel kihasználtságtól függően 800-3.2 között ugrált.De most folyamatosan 3.680on mozog.Ez nem gond,hogy folyamatosan ennyin van?Azt hittem most is csak terheléstől fog ennyire megmemelkedni.
A hőfokom pedig az eddig kb 40C-ról folyamatos 52C lett.Max hőfoknak 62-t adtam meg ez helyes?

(#20907) Smani


Smani
senior tag

Egy proci meg tud halni?

X4 965 azt csinálja, hogy netezek paff újraindul, megfagy a gép beakad a hang. Win indulásnál is elég érdekes az induló hang... Előző X4-el nem csinálta. Full alapon van minden.

(#20908) LiPi006


LiPi006
tag

tiszteletem az uraknak!
Olyan problémával jöttem hogy van egy asus m4n98TD evo lapom benne phenom II. 965 el
meg próbáltam húzni (bios/Ai tweaker/cpu nb frequency 4000mhz) szokásos asus mentet indult off automatán reboot aztán win7 betöltés közben ki halt!
gondoltam hogy valami nem stimel és kevés a fesz vagy fsb nem stimmel vagy valami más
így azokat enable raktam majd f10 restart magától aztán azóta nem hajlandó bootolni ops .... :W
nyomtam egy load setup defaults és azóta bármit próbáltam nem indul...

valakinek ötle sejtése?

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#20909) ---Lasali--- válasza Smani (#20907) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Persze hogy meg tud halni..
Vissza kéne tenned a másik procit, vagy egyszerűen csak egy másikat, letesztelni hogy akkor is csinálja-e, hogy kiszűrd hogy tényleg a proci miatt csinálja-e, nem-e azóta valami más szált el.
LinX tesztet vagy prime ot indítottál rajta?

[ Szerkesztve ]

(#20910) Smani válasza ---Lasali--- (#20909) üzenetére


Smani
senior tag

Van hogy napokig jó. Aztán meg napi 10x beszarik. Linx is ok. Prime95 is futott vagy 2órát.

Van ilyen, hogy félig meghal?

(#20911) ---Lasali--- válasza LiPi006 (#20908) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mit raktál enabledre? Ezt nem értem.
Elemet vedd ki, áramtalanítsd, pár perc múlva próbáld bekapcsolni.
Ha nem megy, akkor kezd el kibontani az alkatrészeket, aztán próba úgy..

(#20912) ---Lasali--- válasza Smani (#20910) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Láttam olyan venice magos procit még anno, ami alapórajelen nem bírta a prime ot futtatni pár percnél tovább pl.
Tápegységet is meg kéne nézni.
Vagy lehet az alaplap kondijai haldoklanak, franc tudja..
Egyébként a proci elő életéről tudsz valamit?

(#20913) Smani válasza ---Lasali--- (#20912) üzenetére


Smani
senior tag

Táp egy CM GX450

Nem hiszem hogy baja lenne. Vga egy 5450... Lap egy 770T-UD3 az meg olyan mint az új.
Épp most fagyott szét megint. Ez proci lesz. Az lenne a jó ha valaki tudna egy kölcsön procit adni.

(#20914) Defy válasza Motaba78 (#20905) üzenetére


Defy
csendes tag

Kb 90% cpu haszálat

(#20915) apollo12 válasza LiPi006 (#20908) üzenetére


apollo12
veterán

nekem is olyan lapom van

ha meg tod írni mit raktál enable-ra, akkor megnézhetem a biost

(#20916) LiPi006 válasza apollo12 (#20915) üzenetére


LiPi006
tag

meg van a hiba... ssd nem volt rendesen beállítva+ami legfőbb hogy memorya suport szerint ramom nem támogatja szóval összes OC failed indul (f1 setup,f2 setup default) szóval meg kellet volna néznem mielőtt elhoztam volna a lapot...vagy vesszek bele meg felelőt hogy cpu oc működjön... :((
Az viszont kicsit vigasztal hogy alapon megy vele....

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#20917) HERR Z válasza Smani (#20907) üzenetére


HERR Z
veterán

vagyí hőfok vagy kevés fesz
lehet biosba az előző procinak a fesz értékét hagytad beállítva, ami a mostaniidhoz kevés pl

(#20918) Smani válasza HERR Z (#20917) üzenetére


Smani
senior tag

Hőfok jó (brocken)
Fesz auto-n van (1.4V)

(#20919) seederking


seederking
őstag

Re" "
Nos emeltem órajelet az asrock szoftverén keresztül.Utána biosban is rögzitettem de itt a lap (asrock 970 ex3) biosában %-ban volt egy menüpont alatt cpu overcloking megadva.
Nos én 15%-ot választottam ami esetemben 3.2ről 3.680ra emelte az órajelet.
Arra lettem figyelmes,hogy eddig az axtuban (laphoz tartotó progi) az órajel kihasználtságtól függően 800-3.2 között ugrált.De most folyamatosan 3.680on mozog.Ez nem gond,hogy folyamatosan ennyin van?Azt hittem most is csak terheléstől fog ennyire megemelkedni.
A hőfokom pedig az eddig kb 40C-ról folyamatos 52C lett.Max hőfoknak 62-t adtam meg a lap axtu progijában,ez megfelelő?

(#20920) HERR Z válasza Smani (#20918) üzenetére


HERR Z
veterán

igazából karcos hogy pedig e körül lesz gond, mert vagy nitróval, vagy szánt szándékkal tudnád megöldni(illetve táp/lap elviszi)
állísd be manuálisan a feszeket

seederking: ne %-al tuningolj, álísd be manuálisan az fsb-t vagy csak szorzót, akkor valószínüleg megmarad a cnq is....62 foknál pedig elvileg resetel a procc, szal inkább kisebbet adj meg

[ Szerkesztve ]

(#20921) lacam71 válasza Alastair' (#20885) üzenetére


lacam71
tag

Oks. és THX.

(hú de meglódult a topic)

(#20922) Smani válasza HERR Z (#20920) üzenetére


Smani
senior tag

Megpróbáltam de így se jó :(

62 foknál pedig elvileg resetel a procc

Visszaveszi az órajalet meg a feszt 800mhz-re :)

(#20923) bluemirage válasza seederking (#20919) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem. Ez nem normális, hogy a C&Q nem kapcsol be. Terheletlenül, a húzott procinál ugyanúgy vissza kell vennie a feszt és a frekit.
A Bios-ban ellenőrizd, hogy a C&Q be van-e kapcsolva...
52C akár normális is lehet egy meleg szobában, terhelt, tuningolt procival. Nálam 58C-re van állítva a max. Azt még nem érte el soha.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#20924) Motaba78 válasza Defy (#20914) üzenetére


Motaba78
őstag

hmm elég cpu limit közeli a dolog, ezért lenne jobb a nagyobb felbontás, ott már a vga dominálna nem a cpu.

(#20925) Defy válasza Motaba78 (#20924) üzenetére


Defy
csendes tag

Köszi!

De sajnos ennyit tud a monitor.

(#20926) Motaba78 válasza Defy (#20925) üzenetére


Motaba78
őstag

és 3,8 Ghz nem elég ? biztos mindent fullra nyomtál a graphicsban ?

(#20927) apollo12 válasza LiPi006 (#20916) üzenetére


apollo12
veterán

nálam is 1333mhz ismeri a memokat, sok mindent fikszálni kell

és figyelni kell mennyit droppol a cpu fesz, nálam 1.4875volt ra van állítva, idleban 1.45volt, de loadban le megy 1.375voltra

(#20928) LiPi006 válasza apollo12 (#20927) üzenetére


LiPi006
tag

az a baj nálam memoria suportba egyáltalán nincs benne ami nekem van ram szóval vagy a lap megy majd vagy 6gb hyper-x...

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#20929) seederking


seederking
őstag

Phenom II 955 3.2-ről 3.8ra húzva prime 95 alatt már a 75.dik fokot lépte át és kilőttem a tesztet.szerintetek mi a gond,kevés a hűtő?Ekl tower.

(#20930) Alastair' válasza seederking (#20929) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mennyi feszt kap?

Alister from Hell

(#20931) seederking válasza Alastair' (#20930) üzenetére


seederking
őstag

Alapon hagytam

(#20932) Alastair' válasza seederking (#20931) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Állíts be fix 1.35 voltot.

Alister from Hell

(#20933) norbi0604 válasza seederking (#20929) üzenetére


norbi0604
aktív tag

már egy másik topic-ban leírtam, mondjuk ezt se értem miért több toipicban kell kitárgyalni, de megint csak saját magamat ismétlem:
"1- szoftveresen soha ne tuningolj vagy módosíts BIOS beállításokat, nem ajánlott és a kockázati tényező is nagyobb az előforduló hibára

2- automatikus processzor húzást (amit százalékosan ad meg az alaplap/bios) azt el kell felejteni, ott mindent egyenes arányosságban növel, "dinamikus" túlhajhtás.

Nem OC módban, vagyi manuális módban úgymond kézzel érdemes beállítani minden túlhajtással kapcsolatos értéket, értem ezalatt a szórzókat, feszeket, esetleg órajeleket stb..."

Na most ezek ugye nem konkrét dolgok, ha konkrét dolgok érdekelnek, először az alapokkal kell tisztában lenni, utána normálisan és mások tanácsát figyelembe véve lehet segítséget kérni az adott témában a hozzáértőktől (Én magam is így csináltam)...

(#20934) Alastair' válasza seederking (#20931) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próbáld ki így: klikk és klikk. Én így használom jelenleg 3.7GHz-en.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#20935) seederking válasza norbi0604 (#20933) üzenetére


seederking
őstag

Köszönöm a segitséget de sikerült megérteni azt hogy ne szoftveresen tuningoljak és az automata százalékos húzást is.Már mint,hogy el kell felejteni az ilyen tuningot.
egy szóval nem ismételtem hasonló kérdéseket.Nem tudom miért kell kioktatni,csak segitséget és tanácsot kértem a föntebb leírt észrevétellel kapcsolatban.
biosból húzom "ugy ahogy kell"
Erre való kérdéseim vannak!

(#20936) ---Lasali--- válasza seederking (#20935) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha 75 fokot eléri akkor eléggé felejtős az húzás téren azzal a hűtés konfigurációval. 62 fok alatt kéne tartani ezt a processzort, főleg hogy plusz feszültséget és megnövelt órajelet kap, így a hőmérséklet maximális határa mindinkább betartandó.
Ez az Ekl tower ez bőven kevés a phenom meghűtéséhez tuning alatt... főleg ebben a tuningra nem éppen kedvező időjárásban, valamint a házadban a levegő áramlása se biztos hogy megfelelően ki van vitelezve, így kevés a hűtés.
Mondjuk a kérdést amit a kolléga feltett már, hogy mennyi feszültséget kap, azután én is érdeklődöm.

[ Szerkesztve ]

(#20937) seederking válasza ---Lasali--- (#20936) üzenetére


seederking
őstag

1.4V

(#20938) ---Lasali--- válasza seederking (#20937) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az normális, akkor gyenge a hűtés.

(#20939) Smani válasza seederking (#20937) üzenetére


Smani
senior tag

A processzor vagy a magok 75c-k?

(#20940) seederking válasza Smani (#20939) üzenetére


seederking
őstag

Cpu temp.-a magokat nem tudom,azt külön nézni kell?(hogyan?)
Most beállitottam 3.6-ot.
6xC körül mozog.Akkor most a feszt vegyem vissza?Egyébként megnéztem a cpu-z vel a steppinget C3.Egyikőtök irta hogy nézzem meg.Miért is lényeg ez tuningnál?

[ Szerkesztve ]

(#20941) bluemirage válasza seederking (#20937) üzenetére


bluemirage
őstag

A meglévő hűtés ellenőrzése
a., pasztázd újra. Ha sok a paszta az is baj, ha kevés az is. Egyesek borsónyit raknak középre. Mások 4 kisebb pöttyöt... megint mások inkább maguk pl. bankkártyával nagyon vékonyan szétoszlatják a pasztát
b., Merre fúj a hűtő? Egy toronyhűtő optimális esetben pl. hátra fúj, ahonnan egy 12 cm-es házventi viszi tovább kifele.

Utánaolvastam a hűtődnek: Ha narancssárga EKL Cold Tower hűtőd van, akkor a jó hír, hogy az egy minőségi hűtő. A rossz hír, hogy főképpen OEM hűtő. Azaz márkás gépekbe rakták, a gyári hűtés helyett, hogy kis fordulaton, halkan... akár napi több műszakban is megbízhatóan hűtsön. Te viszont tuningra használod egy amúgy is 125W TDP-s procinál. Szemre egyébként sokkal soványabbnak és gyengébbnek néz ki, mint ezen a fórumon korábban ajánlottak és a sorstársak által használtak.

Ennek ellenére nem vennék új hűtőt... hanem megalkudnék +10%-nál. Azaz 3,5-3,6 Ghz... 4 magon 6MB L3-al... 2012-ben a legtöbb területen ez elég. A játékhoz pedig jó VGA kell ...elsősorban.

Biztos, hogy C3-as az a proci? CPU-Z mit ír ki rá?

szerk: Látom, hogy már megnézted :C
A C3 jobb tuning-potenciállal bír, mint a korábbi C2.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#20942) Smani válasza bluemirage (#20941) üzenetére


Smani
senior tag

Az a sárga hűtés teljesítményben a TX3/Freezer 7 Pro párost is veri ;)

(#20943) seederking válasza bluemirage (#20941) üzenetére


seederking
őstag

Nos remélem jól értem.
Az ekl hűtőm venti szemben van a táp alatt a ház hátuljában található 12cm-s ventivel.Elég kevés hely van a 2 venti között.Magyarul a borda a ramok felé néz a venti pedig a táp alatt hátra felé.így kellene lennie?
Narancssárga a venti rajta.(Ajánlás miatt választottam ezt)A paszta dolgot llehet le kell akkor ellenőriznem.Elég kevéskét tettem rá.viszont ez is relatív kinek mi a kevés.Kb nyomtam rá kicsit és hajszál vékonyan eloszlattam ("szinte át lehet látni rajta")Nem akartam szétfolyatni.

(#20944) Smani válasza seederking (#20943) üzenetére


Smani
senior tag

Ugye úgy van a venti, vagy a hűtő, hogy a ház hátulja felé nyomja a levegőt?

(#20945) seederking válasza Smani (#20944) üzenetére


seederking
őstag

Nos egy faldöngetésre benevezek :W Most nézem képeken és leesett,hogy rosz irányba raktam a hűtőt.Mert a 12cm-s ventivel szemben van a cpu ventije és így pont hogy elszívja a levegőt előle a meleget pedig a házba fújja.Akkor most újra pasztázom és megfordítom.(nézzétek el nekem második gép amit összeraktam magamnak)Mentségemre szóljon,hogy minden működött elsőre. :DDD
Nos a fesszel kapcsolatban,írtátok hogy vegyem 1.4ről 1.35re.Akkor ezt most tegyem meg ha húzom vagy csak a melegedés miatt írtátok?

Még valami.milyen pasztát vegyek?Mert olvastam hogy van szilikonos meg ilyen olyan.Ajánlanátok valamit vagy esetleg lenne megvételre valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#20946) Smani válasza seederking (#20945) üzenetére


Smani
senior tag

Ha pesti vagy akkor ezt. Meg kell rendelni és másnap mehetsz érte. Blahánál van a bolt. Elég bestbuy paszta.

(#20947) bluemirage válasza seederking (#20945) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha kezdő' pasztázó vagy akkor a szilikont ajánlanám... az ezüst tartalmú, általában nem fehér paszták ha a lábakra, foglalatra kerülnek az gondot okozhat.

Ami pedig a feszt illeti ott is a biztosabb módszert válaszd: előbb alapfeszen (1,4) érd el, illetve próbáld ki a maximumot és utána próbáld alulfeszelni.... korábban írtam már.

Láttam, hogy egy sorstárs azt írta, hogy ne szoftverrel állítsd az értékeket. Pedig előbb szoftverrel kell próbálkozni és azt véglegesíteni a BIOS-ban. A szoftverrel való próbálgatás szerintem biztonságosabb. A végeredményt és annak hatását azonnal látod és szükség esetén be tudsz avatkozni. A BIOS-nál, a Boot-olás után már késő bánat jöhet, ha már forr a proci... vagy be sem tölt rendesen.
Oliverda-t olvasd el..., ha még nem tetted meg.

Meliora sunt bono inimica

(#20948) Ger_man válasza bluemirage (#20947) üzenetére


Ger_man
senior tag

Azért a POST/BOOT alatt nem fog leolvadni, meg sem hajtja a procit, főleg a CnQ is be van kapcsolva.
Inkább csak kényelmesebb a szoftveres OC, mondjuk az AOD-vel.

(#20949) bluemirage válasza Ger_man (#20948) üzenetére


bluemirage
őstag

A Win7 Boot azért meghajtja a procit... Jellemzően maxon megy az első fél percben, sok szálon sok mindent futtat induláskor, antivir stb... Aztán leáll és jobb esetben beáll a csend...
Persze leolvadni nem fog... :)

Meliora sunt bono inimica

(#20950) Alastair' válasza seederking (#20945) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Meg se próbáltad úgy beállítani a biosban, ahogy a belinkelt képeimen van? Vagy teljesen figyelmen kívül hagytad?
Még jó, hogy töröm magam itt, még fényképezgetek is. :U

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.