Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) Gyuri27 válasza Televan74 (#12749) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem akarok senkit leszólni.
Viszont nézzük már meg miről is beszélünk.
A legolcsóbb 2080 Ti majd 400k. A sima 2080 250k.
Ez csak a vga. Tedd hozzá a többit.
Azaz ezeknek a 90%-a egy sznob majom. Mondjuk ki kerek perec.
Az ilyenek meg védik a saját becsületüket (agymenésüket). Védték a kazán korszakban is.
Ugyanaz az agyhalott elnézést agy mosott brigád akik most az amd-t fikázzák. Mer csak a zintel.

Linkelgeti, hogy az i9900K gyorsabb mint a rizsa 2700X. Mondjuk igaz 20%-al 1980-on (felette kevesebb) és 200 dodóval drágább. És ezeknek mondhatsz te bármit.

Másik topikban az ember használt 1070-et akar venni. Kolléga leirta aprón, hogy és mire kell vigyázni meg hogy mennyi döglik belőle. De az ember csak ragaszkodik a 100-110k-s használt foshoz.
Pedig 80 pénzért van 580 8 gigás (egy jó freesynces monitorral, beálítással a világ végéig elgémelne vele).
Ezeknek se tudsz mit mondani.

Természetesen a holo ló doktor nem tartozik közéjük. Az Ő elmebaja teljesen más irányultságú. Ezért elnézzük neki. Meg úgyis bele bacccom a napba ha egy holo pixelnyire is csúnyán néz rám. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12752) ViZion


ViZion
félisten

[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12753) Televan74 válasza ViZion (#12752) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egy ilyen után végig kell néznem egy ilyet,hogy a lelki békém helyre álljon. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12754) ViZion válasza Televan74 (#12753) üzenetére


ViZion
félisten

[link] :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12755) stratova válasza Televan74 (#12753) üzenetére


stratova
veterán

Azz.. nálam meg kolléga ilyennel lőtte ki a maradék napi adag IQ-t.

(#12756) Televan74 válasza ViZion (#12754) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez már jobb volt! :K

Nálam megy a lakáskeresés ezerrel. Belvárosban egy 1-1,5 szobás lakás 10,2M kezdődik. Külvárosban 6M a lelakott,régen rossz hírű környéken. Nézelődünk,telefonálunk várunk egy megfelelő ajánlatra.Panelt nem szeretnék a csótányok miatt.Bár vannak 4 emeletes panelok ahol utcán van már a szemetes.Drágaság van,választék kevés. :D

(#12755) stratova Ezért megaköszönet. ;] :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12757) ViZion válasza Televan74 (#12756) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, takarítás kész, átmosva a rendszer, végre van hűtés megint... :))
'oszt a jó zenéket meg leszólod... bedobatlak a napba, de úgy, h a plútóró' pattanj vissza. ;]
Ismerek olyan trollt, aki rossz fát tesz a napra.
Itt egy szép zene: [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12758) Beretvás válasza Televan74 (#12756) üzenetére


Beretvás
addikt

Minek neked lakás? Most költöztél nemrég. Nem értem. :F

(#12759) Televan74 válasza Beretvás (#12758) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak írtam róla hogy szeretnék.Ha valóban megtörténik akkor úgyis teszek fel képeket a kész lakásról,mert elégé hiú vagyok hozzá. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12760) Pickit3 válasza ViZion (#12752) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Csiba a helyedre! Javíthatatlan vagy. :D [link]

(#12761) Televan74


Televan74
nagyúr

Utolsó alkalommal elkezdtem a Witcher3 -at.A Vega56 nagyon szépen hasít,alulfeszelve és a ventiprofil beállítva csöndes és 56C° max játékok alatt,és amit még észre vettem,hogy a Vega nagyon szépen használja az erőforrásokat 1080p alatt. Szerintem kevesebbet eszik a gépem mint a RX580 alatt.A Polaris kártyámon nem volt ilyen jó,mert végig fullon pörgette magát.A Vega használja ki a Chill -t teljes mértékben. Polarison is működik,de nem ilyen hatékonyan. A Vegán múltkor kipróbáltam a HBCC -t,Resident Evil 2 alatt be tudtam kapcsolni a használatával a legmagasabb textúra csomagot is,amihez 11,67GB memória kellett. A Vega nagyon jó lett volna,ha a kezdetektől a 130.000 Ft körüli áron lehetett volna kapni.De hát mint tudjuk volt egy bányászláz. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12762) ViZion válasza Televan74 (#12761) üzenetére


ViZion
félisten

Én azt meguntam. Sajnos a Fallout 4-et is. Elsőre jónak tűnik ez a gyűjtögetős-építgetős dolog, de inkább unalmas nekem. Falloutban az építkezés sem túl kiforrott, feladtam. Kb. mint a Far Cry akármennyit, amikor a barátainkat elrabolták, én meg kecskékre vadásztam, meg virágot kellett szedni. Ellenfelek scriptelve, végtelenül jöttek. Nekem nem ez a játék. Már Mass Effectben is utáltam gyűjtögetni, ez egy tudományos/harci szekér, nem bányagép. Lehetett volna az, h felderítem és eladom az infót. Gyorsabb, reálisabb, nem unalmas.

HOTS-ozok néha, de nincs igazán, amivel játszanék. Shadow warrior-t is meguntam, sokat és lassan tölt, ismétlődő pályák, unalmas küldik. Subnautica kilőve, eleje nehéz, utána túl könnyű, story-t is lehetett volna tovább vinni, de szvsz ők is megunták/feladták, nincs vége.

Nagyon hiányzik egy újabb Deus-ex... De a legjobban az Unreal Awakening folytatásnak/remake-nak örülnék. Esetleg újabb Quake/ET:QW jöhet. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12763) ViZion


ViZion
félisten

Ki van képben az árakkal?

Mobo: ASUS M5A99FX PRO R2.0 (VRM és NB vizezve)
CPU: AMD FX-9370 + Phobya UC-2 LT blokk
RAM: KINGSTON 2×8 GB HyperX Blue DDR3 @1600 MHz, extra hűtő rajta

Ahogy nézem az aprót, az alaplapok nem lettek ócók, vicces azért, h a fapad LE verziókért 15k-t kérnek, amikor újan volt 20...
Procira 20k-t látok, ez kb. reális sztem. Deszka is ennyi a blokkokkal. Prociblokk meg a fene tudja, 13k volt asszem, akkor olyan 8k?
Ramoknál 4×4 25k... hehehehe... fain. 2×8 GB 27k, de az jobb, mint az enyém. Szal. mondjuk 22k?
Nah, mennyi is egyben: ~70k, ez reális? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12764) Televan74 válasza ViZion (#12763) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lapokkal az a baj hogy fáradnak egy idő után.főleg ha még nem is vigyáznak rá, elkopnak.Kevés jó deszka marad.Ezért aki még ilyen régi,lassan retro cuccra vágyik,mélyen a zsebébe kell nyúlnia, vagy feladja a vágyait.
Processzorból több marad,sokan már csak dísznek,nosztalgiából tarják otthon egy dobozba.Volt nekem is pár 386SX/DX,486 DX,P1, vettem olcsón egy dobozzal,de lapot nem lehetett mellé találni.
Memória is bőven akadhat.
Vízhűtésből sem lehet túl sok a falhasználóknál. Az ár mindig függ hogy mennyiire keresett egy adott termék és mennyi van belőle a piacon.
Ma Magyarországon nehéz megtalálni a megfelelő árat,mert például én nem szeretném szaré - hugyé oda adni, de a lelkiismeretem sem engedi hogy a többi emberhez hasonlóan drágán adjam el a dolgaimat. Ezért is a RX580 Nitro kártyámat bányász kártya áron adtam el 65.000Ft -ért + ajándékba adtam a piros burkolatot.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12765) Gyuri27 válasza ViZion (#12763) üzenetére


Gyuri27
félisten

Itt a ha-n az.

Az más kérdés, hogy 80-85k környékén egy vatta új rizsa félkonfigot veszel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12766) Beretvás válasza ViZion (#12763) üzenetére


Beretvás
addikt

Ahogy nézzük...:D Itt a HA-s szervkereskedők között reális. Valóságban nem. :N

(#12767) Gyuri27 válasza Beretvás (#12766) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
[link]
Csak 2 példa és lehet variálni a végtelenségig. Ha kitart még a ram ár csökkenés (és ahogy közeledünk a rizsa 3xxx-hez meg 5xx chipsethet, ami ugye hetek kérdése) még olcsóbb lesz.

Szóval ormány told föl amig viszik és egy minimális ráforditással válts rizsára. Jobb alkalmad nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12768) Beretvás válasza Gyuri27 (#12767) üzenetére


Beretvás
addikt

Na igen, madár mindég van.. Hátha elviszik. :K

(#12769) Habugi


Habugi
addikt

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#12770) Gyuri27 válasza Habugi (#12769) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#12771) Habugi válasza Gyuri27 (#12770) üzenetére


Habugi
addikt

Fáj mi ?! :C :C

Jól van az úgy, ebből tudhatod hogy élsz!!! :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#12772) Televan74 válasza Habugi (#12769) üzenetére


Televan74
nagyúr

[link] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12773) ViZion


ViZion
félisten

Srácok, ezzel nem sokat segítettetek, vmi reális árat írjatok má'
Lap+blokkok: 20k, Proci 20k, CPU blokk 5k, ram 15k? Házat is cserélek, szal az mondjuk 8k.
Ha vki egybe vinné így, akkor nem is agyalnék tovább, pár ezresért nem postázgatnék hetente.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12774) Gyuri27 válasza ViZion (#12773) üzenetére


Gyuri27
félisten

A reális ár miért érdekel? Semmit nem számít.
Nézz körbe az aprón és tedd ki alatta kicsivel.
Lapot 18-20 körül rakd ki. Rakd ki 20-ba majd engedsz belőle ha nincs érdeklődő nem viszik.
Proci szintén mehet ennyibe.
Ram 20-22.
Ha egybe viszik add oda 55-58-ba.
Vizhez nem értek.

Mennyit akarsz érte kapni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#12775) Beretvás válasza Gyuri27 (#12774) üzenetére


Beretvás
addikt

Miért nem alkuszol rá te is.? Neked ideális lenne nem?

(#12776) Televan74 válasza Beretvás (#12775) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vehetne új tápot hozzá! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12777) ViZion válasza Gyuri27 (#12774) üzenetére


ViZion
félisten

Kb. annyit, amit írtam is. Abból meglenne a proci...
A terv:
InWin 301: 24k
MSI B450M GAMING PLUS - 28k
Valami 3000-es 8 GB-os ram: 25k, hol olcsósodtak ezek?
Proci az sztem csak 2200 G lesz, sokkal több nem fér bele, ez 30k
Ez kb. 120k, ha a fele megvan a régiből, akkor OK.

Mondjuk egyelőre a házat kellene csak megvenni, mert azon még alakítani kell, belsőt átfesteni, ilyesmi. Csak idő kevés, azért meg h itt álljon nem veszem meg, ez is a halogatás oka... már egy éve kb. Mindíg van fontosabb, sürgősebb, etc. De má' kell a kisebb gép, határozott vagyok, kész. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12778) Televan74 válasza ViZion (#12777) üzenetére


Televan74
nagyúr

32GB -ot meg kapsz 64-70 ezerért. Én most ezt venném,ha nem másra kellene a pénz. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12779) Gyuri27 válasza Beretvás (#12775) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézd nem bántom ormit.
De ennyiért használt rizsa konfigot veszek. Vagy kicsivel többért vatta újat.
Most ha nem a ha-s árakból indulok ki. Hanem az eszemre hallgatok akkor ez max 30-35k.

Ormány:
Miért az a lap? Mikor 23-24-ért van 370-450.
3000-s vipereket kapni 18k-ért 8 giga.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12780) stratova válasza Televan74 (#12778) üzenetére


stratova
veterán

1 év garancia... na persze... RBX, Rufusz n+1 helyen megkapod rá az 5 évet ilyen árban

[ Szerkesztve ]

(#12781) Televan74 válasza stratova (#12780) üzenetére


Televan74
nagyúr

Most kötözködsz velem!Jó ok ,lehet hogy rossz példa volt. ;] Most az iPon szinte mindenre 1 év garanciát ír. :W

Akkor javítom a linket: Ezt venném ha nem másra kellene a pénz. :D 5 év az 5 év.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12782) ViZion válasza Televan74 (#12778) üzenetére


ViZion
félisten

De ez olyan, h minek vennért 1 millás autót, ha 3-ért már platós teherautót is kapni?
...ha soha nem töltöd meg a 32 GB-t, akkor kidobott pénz. Nekem graf. progik miatt kellett a 16, de többet azok sem kezeltek, 24 is volt a semmire.

Gyuri: ezt a lapot mondják, h fain, meg a biosa is.
Mondj egy árat a lap+ blokkok rajta, meg a proci+blokk... rammal mindennel dúrván kevesellném a 35k-t azért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12783) stratova válasza Televan74 (#12781) üzenetére


stratova
veterán

Félreértés ne essék, alapvetően nem lenne velük bajom, csak én pont náluk vettem ebből 2x8-at majdnem ennyiért tán egy éve, amikor egy tegnapra kéne kategóriás Ryzen konfigot és akkor még normálisan írták a garit. Ahogy a hűtőládámra is a gyári 2 év ment.
Ilyenkor amúgy szólni kell, ja pl. számlán kevesebb gari lenne mint a megrendelésnél, szomszéd OFF-ban volt már résen emiatt egy asztaltárs.

Ormány, inkább legyen 2x8 33-35-ért szvsz mint 25-ért a feke, single channelben.

[ Szerkesztve ]

(#12784) Televan74 válasza ViZion (#12782) üzenetére


Televan74
nagyúr

Rászabadítanám a Vega HBCC kezelését.Aminek semmi haszna sincs még és mire lenne addigra rég 16GB -os kártyával fogunk játszani. :))

De a viccet tegyük is félre,mert most nagy fába vágom a fejszét.Veszek egy lepukkant egy szoba konyhás lakást,kipucolok belőle mindent és 3-4 millából a magam igényei szerint újítom fel.Ebbe bele tartozik a vezetékek kicserélése, festés, nyílászárók, fűtés, fürdő/wc csempe és járólap,a szobába laminált padló, a konyha teljes felújítása új konyhabútorral.Mivel földszinti lakás, az ablakokra rácsot kell tennem.De kell még légkondi is. Aztán a legvégén az 1,2 millió marad bútorokra,berendezésekre.

Ha minden összejön, munkahely is plusz még az átépítés, nem sokat leszek itt egy darabig.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12785) Gyuri27 válasza ViZion (#12782) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván keveselnéd (mondjuk viz hidegen hagy).
Meg azok is akik ilyen félkonfigot árulnak.
De báttya inkább hozzá csapot 15-20 pénz és veszek egy rizsa félkonfigot.
És egy darabig nem kell félnem, hogy bármi is behal. Lesz lehetőségem upgradéra később.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12786) Televan74


Televan74
nagyúr

Még van időm és kaptok is két vágott szemű videót! [link] [link] ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12787) Beretvás válasza Televan74 (#12786) üzenetére


Beretvás
addikt

Szép szép...:D Nekem is bejönnek ezek a rizsa szemű farokdíszek DE mióta láttam azt a sminkes videót én nem hiszem , hogy némelyiknek ne lenne himbilimbi a lábai között..:D A vakolat mindent IS eltakar...:D

(#12788) Pickit3 válasza ViZion (#12782) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Az egyik kollégára emlékeztet egy maszekolós helyen, hogy anno minek vettem 2gigás 750ti-t, a 4gigás 750ti az dupla olyan erős lett volna. A másik meg mondta, hogy az Ő A8-5600K 4magos procija 2x erősebb a 6100-as 2magos i3-tól meg a "beépített videokártyája" is erősebb a 750ti-nél és ezt úgy mondta, mint akinek az anyját leszúrtam volna. Hé dúd, nyugi, erősebb oké? az amd erősebb :D Azóta nem maszekolok :D

(#12789) Gyuri27 válasza Beretvás (#12787) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit izélsz már? Nem rosszabb az mint intelt meg nv-t venni. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#12790) Beretvás válasza Gyuri27 (#12789) üzenetére


Beretvás
addikt

Nincs egyik sem úgyhogy jogosan izélek a himbilimbi ellen..:D Azt meghagyom a kékzöld vérűeknek..:D Jár is nekik alanyi jogon azt hiszem..:D Kettő is..:D

(#12791) Habugi


Habugi
addikt

"Találtam magamnak egy kávézó asztalt.."

:DDD :))

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#12792) CJ4567 válasza Pickit3 (#12788) üzenetére


CJ4567
veterán

Én tavaly amikor RX460-akat nézegettem, egyik téma amit néztem hogy 2GB vagy 4GB legyen, mert egy ilyen kártyán már van értelme, és nem volt túl nagy az árkülönbség.

RX460/560 fórum: "Nem kell 4GB, elég a 2GB, a kártya úgyse tudja kihasználni és hamarabb elfogy a GPU ereje mint hogy kelljen az extra VRAM"

Áldom az eszem hogy nem hallgattam rájuk. :DDD

No Sana No Life

(#12793) Gyuri27 válasza CJ4567 (#12792) üzenetére


Gyuri27
félisten

A normális lidérc biztos azt mondta ha árban kevés a difi vedd a 4 gigást.
Nekem az 550-re elég a 2 giga. Főleg, hogy pár hónaposan vettem (faluba hozva) mikor 32-33k volt 16k-ért. :DDD

LóDoktor: ez undi. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12794) Apucy01 válasza Beretvás (#12790) üzenetére


Apucy01
őstag

LOL Mindegy az neked!

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#12795) Beretvás válasza Apucy01 (#12794) üzenetére


Beretvás
addikt

Hőőőőőhe Kobi..:D Nehogy elkapjalak szappan nélkül..:D

(#12796) ViZion válasza Televan74 (#12786) üzenetére


ViZion
félisten

Ezek tutira vótakmá'. :U A másodikra azt hittem, már loop, megy vagy 10 perce, de nem, csak 2 perc. Nekem ezek nagyon egyformák mind, gondolom azonos a producer, vagy akármi és ezt tolják. Lányok amúgy aranyosak :D

Sok kitartást a felújításhoz, szükséged lesz rá. Helyileg ez hol van?

Nearly Forgot My Broken Heart

Ezt meg azé' me' szeretlek titeket: [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12797) Televan74 válasza Beretvás (#12795) üzenetére


Televan74
nagyúr


:DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12798) Televan74 válasza ViZion (#12796) üzenetére


Televan74
nagyúr

Régen még gyerek koromban úgy hívták a környéket hogy "C" lakások.Ma már egy kulturált hely,kin egy Kertváros nevezetű helyen, 3 emeletes téglaházak, gázkonvektoros fűtéssel. Nem messze egy középiskolai leány kollégiumtól. Zöld övezet,de mégis gyorsan 10 perc gyaloglással a belvárosban vagyok. :K

Már körbe hívtam a ismerősöket, jönnek segíteni,van villanyszerelő,gáz,víz, burkoló és festő is. Fitzetek nekik, nyilván nem annyiért jönnek hozzám maszekolni,mint ha idegenhez mennének.Villanyszerelést a nagybátyámmal csinálom,ott csak anyagköltség lesz.A sittet sem teljes áron fogja elvinni az egyik nagyon jó ismerősöm,akinek a felesége a fogadott nővérem(nagyon jó barátok vagyunk). :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12799) Beretvás válasza Televan74 (#12798) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha nem ülsz be a kocsmába..:D Mert akkor 4 óra..:D ;]

(#12800) ViZion válasza Televan74 (#12798) üzenetére


ViZion
félisten

Hádemámelyikváros a kutyabaccameg? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.