Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6899) BeZol válasza hackeeeee (#6890) üzenetére


BeZol
őstag

Nem, ez nem igaz, az rtx 3070-es pont h memórialimites mint az állat, hiszen kb. 2055MHz-hez legalább +800-1000MHz-et húzni érdemes a memórián, a +1200MHz-es memóriával pl. 2130-2160MHz-nél van a gpu-órajellel összahangban. Ha felhúztam a chipet 2220MHz-re, nem javultak a pontszámok mert nem szolgálta ki a memória, sőt volt h rosszabbodott az eredmény mert folytogatta a memória... Konkrétan 2220MHz +1200memóriával ugyanannyi time spy pontom lett mint 2130-2160Mhz +1200 memóriával...
Igazából nincs ezzel nagy baj, de az nvidia megoldása mellett RTX 3070-es OC esetén már GDDR6X-re lenne szükség.

Ez backelte ki jól az AMD okosan, náluk elég a GDDR6 :)

Highend55:
nekem sztem holnap hozzák a gagyibájtot ;] 2. táp bekészítve h legyen elég nafta multi-gpu benchmarkhoz :K
Múltkor linkeltem ide az alphacool vs bykski videókat, kvázi egyformák, ja :)

Sontir Fel:
mert azok a benchmarkok single player benchmarkok.
Mindig a multiplayer zabálja meg a leginkább a procikat, és mivel ezt nem tudják 100%-ban leutánozni h fair legyen az összehasonlítás, ezért ezt el szokták hagyni, vagy ha csinálják is, mindig szándékosan kihalt terepen rohangálnak a multiban... Ami szintén nem éppen valós helyzet...
Ezzel ha nem vagy tisztában, akkor pofáraesés érhet, mindjárt linkelek is be pár érdekességet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.