Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) gabo423 válasza Erdei88 (#3250) üzenetére


gabo423
kezdő

Ki van kapcsolva.

(#3252) Zorel válasza gabo423 (#3245) üzenetére


Zorel
senior tag


Most nézem nálad tényleg on a v-sync. A cél nálad 144hz azt állítsd át rögzítetlen-re. 6800XT-nek kellene itt jobbnak lennie....

[ Szerkesztve ]

(#3253) syIex válasza Zorel (#3252) üzenetére


syIex
veterán

De ezeknél amúgy mi értelme van Low beállításokkal játszani főleg fhd esetén? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3254) Zorel válasza syIex (#3253) üzenetére


Zorel
senior tag

:F én csak a kollega kérése miatt futtattam...

(#3255) D013


D013
aktív tag

Tudom hogy elég off: de jól làtom a tesztekből hogy a 3060Ti ezeknél az új, illetve koràbbi nagygépigényű jàtékoknàl mint pl Valhalla, Legion, RDR2 nem tudja elérni/tartani a 60 fps-t Ultràn (RT nélkül) 1440p-ben? Azért a jövőre nézve derék hogy ha valós àrak lennének, 150-ért kapsz egy olyan kártyàt, ami a közeljövőre nézve inkàbb 1080p-re elegendő..
Màr on: aki 1440p-ben Ultràn akar legalàbb 2 évben gondolkodni, RT-t inkább kikapcsolva, egy sima 6800 alatt nem is szívesen ajánlanék, talàn még a 3070.

(#3256) syIex válasza Zorel (#3254) üzenetére


syIex
veterán

Én ezt értem, de használja ezeket így bárki? :DDD
Meg CS esetén talán megértem egy 360 HZ monitorral, de amúgy... :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3257) gabo423 válasza Zorel (#3252) üzenetére


gabo423
kezdő

Jaja az volt a gond rögzitetlenre rakva 300 fps.

(#3258) _Horka_ válasza Abu85 (#3243) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Sűrűn szoktál ellentmondásba keveredni ("...de az egész csak gyorsítótár..." vs "...Nem csak egy cache...") ?:)
A cache az cache. Lehet nevezni "Infinity"-nek, "Überalles"-nek, "GIGAMEGA" cache-nek. Tök mindegy. Erre nem kell, de lehet optimalizálni. A célja az energiafelhasználás csökkentése volt (GDDR6x memóriák sokkal többet zabálnak, mint a "sima" GDDR6), illetve a GDDR6 miatti sávszélesség csökkenés minimalizálása az NV által használt 6x chipekkel szemben. Nem mellesleg, a GPU ebben a cache-ben végzett műveletei is (sokkal!) gyorsabbak lettek. Az IC miatt lehetnek ilyen gyorsak az RDNA2 kártyák. Az Achilles sarka a mérete, de et már írtam. BTW, "Nem csak egy cache, mert ezt azért implementálni kell." - Ő nem csak a feleségem, mert össze kellett házasodnunk - ugye érted a párhuzamot, amivel próbálom felhívni a figyelmed logikátlan mondatra? :)

Továbbra sem értem, mi alapján következtetsz arra, hogy nem kell a SAM-re optimalizálni? Abból, hogy az eddigi 256MB blokkokra volt írva minden memóriaművelet, amit a proci végzett a VGA memóriájában? Abból, hogy van olyan játék, ahol 0, van ahol 10+% gyorsulást hoz? Abból, hogy egyáltalán a működése is fagyásokat okozhat? Abból, hogy irgalmatlan erőforrások kellenek a bevezetésére más platformokon (tesztelés és "driverek" kellenek hozzá minden szinten - hardware/BIOS/OS - na itt kell software-es implementáció, nem az IC-nél)? Szerintem, ezek mind azt húzzák alá, hogy igencsak kell optimalizálni a SAM-re. Az nyilvánvaló, hogy a konzolok koherens memóriája sokkal előnyösebb. Pláne, hogy GDDR6-os, ami így értelemszerűen, a "rendszermemóriája" is a konzoloknak. Szemben a mi csodálatos DDR4-es memóriánkkal. Ez az egyik oka, hogy viszonlyag gyenge hardware elemekkel milyen teljesítményeket tudnak a konzolok. Esetükben tök értelmetlen SAM-szerű megoldásokról beszélgetni, hiszen a felépítésük miatt kapásból egyben látja a proci/gpu a teljes memóriát. Na ez a feature nem volt elérhető eddig PC-n. Most kezdik bevezetni. Sokkal lassab lesz, mint a konzolokon. Igaz. Azonban hozhat jelentős teljesítményt. Ha optimalizálnak rá.

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#3259) abridabri


abridabri
veterán

Jaj, a 6900XT óriási bukta lesz, egy 3080 is elveri !
AMD Radeon RX 6900XT leaks on Ashes of the Singularity benchmark website

Ne kövezzetek meg AMD fanboyok pls ;]

(#3260) _Horka_ válasza abridabri (#3259) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ja. Mibe fogadjunk, hogy gokartal rommá verem kanyarsebességben a Boeing 707-est! LOL
Esetleg teszt minecraft RT-ben RTX 3060ti vs RX 6900 nincs? Még az is elveri a 6900-at :D

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#3261) abridabri válasza _Horka_ (#3260) üzenetére


abridabri
veterán

Hm ezt most értenem kellene ? LOL

(#3262) Jacek válasza abridabri (#3261) üzenetére


Jacek
veterán

Ha ilyeneket posztolsz akkor igen :DDD

(#3263) arn válasza abridabri (#3259) üzenetére


arn
félisten

total cpulimitesnek tunik az egesz teszt :)

amugy a gpu 80 vs 72 blokkjan kivul sok elteres nincs kozottuk (6800xt vs 6900xt), igy ha ez lesz a szuk keresztmetszet, max 80/72 lesz a kulonbseg (11%), de jellemzoen kisebb. atlagban vhol a 3080 es a 3090 koze fog beesni, talan kozelebb a 3080hoz. rtben lassabb lesz, mint a 3080.

nagyon meglepodnek, ha vmi nem igy lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3264) gabo423 válasza abridabri (#3259) üzenetére


gabo423
kezdő

Miért lenne óriási bukta ? a 3090 is alig erősebb lett mint a 3080 még sem lett óriási zakó. ;]

Serious sam 4 1.06 teszt. Wqhd-n toltam. Igazából kapott egy defaultot meg a performance menü is, ott mindent maximumra rakott automatikusan. ;] 5 perces benchmarkot toltam az első kiválasztható pályán.

[ Szerkesztve ]

(#3265) JohnX válasza abridabri (#3259) üzenetére


JohnX
tag

Ez igen, EGY nagyon komoly és baromi releváns benchmarkra hivatkozva le lehet vonni ilyen messzemenő következtetéseket. :DDD :DDD :DDD

(#3266) gabo423


gabo423
kezdő

Firestrike ból ezt tudtam kihozni. Ez a vga egy oc monster. gpu 2550 mhz vram 2100 mhz fast timing. Nagyon fontos a jó hütés különben nem gyorsul a vga, 80% ra toltam a ventiket.

[ Szerkesztve ]

(#3267) Piszmaty76 válasza abridabri (#3259) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Egy olyan játékban, amit magas ívben leszrok. Oké, akkor nem veszek... :F

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#3268) Abu85 válasza _Horka_ (#3258) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sokkal bonyolultabb a gyorsítótárak tervezése ennél. Ezek nagy kapacitás mellett komoly tranzisztorigénnyel rendelkeznek, vagyis el kell érni, hogy a megfelelő kapacitáson túl megfelelő energiaigény mellett működjön, de eközben ne foglaljon sok helyet a lapkán, és a teljesítménye is optimális legyen. Nem véletlen, hogy az Infinity Cache-t nem is a GPU-s részleg rakta össze, hanem a CPU-s, mert sokkal nagyobb tapasztalataik vannak ezen a szinten. A GPU-s részleg ezt a kapacitás sokkal nagyobb lapkaterületen hozta volna össze, mert a GPU-k tipikus tervezési jellegzetességei miatt korábban nem voltak lényegesek, hogy az a 4-6 MB-nyi L2 cache mennyire jól van megtervezve, úgyis csak a lapkaméret töredékét viszi el.

A SAM-et egy fejlesztő direkten nem látja. Ők erőforrásokat helyeznek a memóriába. Azt lehet optimalizálni, hogy a strukturált puffereket megfelelően alignálják az egyes architektúrákra, de az a helyzet, hogy sokszor le se szarják, egyszerűen áthozzák a konzolhoz alignált kódot és kész. Ez nyilván nem optimális egy csomó architektúrának.
A SAM pont azért tud előnyt hozni, mert több leíró helyezhető a VRAM-ba. Erre lehetne nagyon játszani, de nem érdemes, mert akkor szar lesz a nem SAM-es működés, az meg még mindig túl nagy része a piacnak. A növekedés nagy része a jövőben abból fog állni, hogy a fejlesztők úgy istenigazából szarni fognak a leíróhalmazok optimalizálására PC-n, mert már nincs 256 MB-os limit. Nem kell nagyon beleférni ebbe, nem kell megfelelően alignálni, mert a hardverben van nagyobb VRAM is, amit lát és koherensen kezel a host. Tehát a konzolról való copy-paste ugyan nagy pazarlás lesz a memóriahasználatban, de a SAM visszanyeri a sebesség egy jó részét, amit az optimalizálás hiánya okoz. Akkor lehetne ebből nagyobb dolgokat kihozni, ha a fejlesztők elfelejtik a nem SAM-es platformokat (nem fogják), és normálisan fognak alignálni minden architektúrára (nem fognak).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3269) Sontir Fel válasza CsigaGyilkos (#3214) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Igazabol a +1 ev garanciara gondoltam, marmint ami erdekelne leginkabb :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#3270) Omli85 válasza Sontir Fel (#3269) üzenetére


Omli85
őstag

2021.01.01-től 250K érték felett amúgy is minimum 3 év gari lessz minden használati cikkre előbb meg amúgy sem tudunk vga-t venni :)) .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3271) tupacamaru válasza Sontir Fel (#3269) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem csak saját tervezésű kártyáikra vállalják a 3 évet.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3272) gabo423 válasza Zorel (#3244) üzenetére


gabo423
kezdő

6800 XT @ 2550 mhz gpu 2100 mhz vram, ultra preset wqhd. :K

[ Szerkesztve ]

(#3273) Sontir Fel válasza Omli85 (#3270) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ez remek lesz, de én 2 hete vettem a kártyát :B

tupacamaru: értem én, de azért jó volna ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#3274) Zorel válasza gabo423 (#3272) üzenetére


Zorel
senior tag

SAM ON?

(#3275) Omli85 válasza Sontir Fel (#3273) üzenetére


Omli85
őstag

Amúgy ha csak ezen múlna én lemondanék még a gariról ha idén lehetne kártyát venni :D úgy is víz megy rá szóval ugrik a gari így is úgy is :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3276) gabo423 válasza Zorel (#3274) üzenetére


gabo423
kezdő

Sam off ba van ezt tudja izombol.

(#3277) Zorel válasza gabo423 (#3276) üzenetére


Zorel
senior tag

Próbáld ki 4k-ba, 1440p-ben Ryzen miatt van előny ahogy nézem, de GPU szinte kb 1% a diff. 220vs222

4k-ba a lenti teszt alapján elég sokat esik a 6800 XT teljesítménye 1440p-s saját értékeihez képest.

(#3278) llacee


llacee
őstag

3440X1440 felbontásban milyen az XT, mert az senem 1440p, de nem is 4k?

(#3279) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Van egy az aprón, honnan veszik ezeket? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3280) Dolpa válasza Zorel (#3277) üzenetére


Dolpa
tag

Nem csak a 6800 XT, az összes AMD kártya 40-55 %-ot esik.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#3281) Jacek válasza Dolpa (#3280) üzenetére


Jacek
veterán

50% esik 4k? Wut?

Mar megint sokat ittal :DDD

(#3282) gabo423 válasza Dolpa (#3280) üzenetére


gabo423
kezdő

Bizonyitsd

(#3283) AtHoS válasza gabo423 (#3282) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak a #3277-ben látható táblázatokból számolt szerintem:

6800 XT: 4k 146 fps x 1,4 = 1440p 204 fps
5700 XT: 4k 84 fps x 1,55 = 1440p 130 fps

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3284) Komplikato válasza AtHoS (#3283) üzenetére


Komplikato
veterán

Ami így ránézésre 25% (+/- pici) esés és nem 50%.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3285) Dolpa válasza Jacek (#3281) üzenetére


Dolpa
tag

Ja este már nem kellene innon (sokat), osszátok el 2-vel. :D
Nekem az a furcsa, hogy 1080p meg 1440p sok helyen az AMD megelőzi vagy ugyanazt tudja mint az NVIDIA, aztán 2160p-ben meg beesik az asztal alá. :DD Na ez a WUT? Mondj valami okosat. :F

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#3286) Malibutomi válasza Dolpa (#3285) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elso korben mar mikor az Ampere kijott latszott a tesztekbol hogy 4k eros lejjebb nem annyira.
Szoval az egyik oldal hogy az NV esik be azvasztsl ala alacsonyabb felbontasokon, az AMD meg kevesbe eros 4k-n

(#3287) Dolpa válasza Malibutomi (#3286) üzenetére


Dolpa
tag

Az a 4db FP32-es pipeline ennyit számít? Végre örültem, hogy 2016 óta megint lesz VM környezetben jól működő (nem FLR/reset bugos), 4K játékra is alkalmas AMD kártya.. `szák meg. Pedig lefejeltem volna egy 6900 XT-t :D

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#3288) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Egyébként az hogy jobban fut 4k-ban az a natív 4k-ra értendő, vagy ugyanaz a helyzet ha kisebb felbontáson a beállításokban feljebb toljuk a resolution scaling módot? Ha ott feltoljuk 4k-ra akkor is jobban fog menni a 3080-on?

Mert tapasztalatom szerint a scaling feltolása látványban többet hoz, mint ilyen MSAA-kat maxon járatni.

[ Szerkesztve ]

(#3289) CsigaGyilkos válasza Sontir Fel (#3269) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ha lesz infóm a témával kapcsolatban akkor írok. De nem értem hogy alza ezt hogy csinálta, mert volt olyan aki Alzas Sapphire 6800XT ét hirdetett 3 év garral és amúgy két év garral adják a refeket. Szóval nem értem :F Vagy én néztem el valamit, de ha adtak el 3 év garral Sapphire 6800XT ref kártyát, akkor valahogy tuti érvényesíthető a +1 év gar.

#3270Omli85: Na végre! Ez nagyon időszerű volt már a vásárlók részére. Mikor közel fél millás telefonokat 1 év garral árulnak... Igaz nekem még nem volt gondom Iphone nal, de nem mindenki volt ilyen szerencsés! Más dolgokban is szigorítanak a kereskedelmi törvények, pl. nem kötelező a csomagolást sem megőrizni jövőre. Ez is egy jó dolog, ha valami miatt elveszne.

#3271tupacamaru: Igazából ezt én is így gondoltam egészen addig amíg nem láttam hirdetve Alzás ref. 6800XT -ét 3 év garral. (vagy elnéztem a hirdetést még az lehetséges)

#3275Omli85: Jól van, akkor nem csak nekem mentek el otthonról látom! :DDD Ez megnyugtató. Neked melyik gpu block tetszik? Én ezzel szemezek: [link] és van hozzávaló EKWB cpu block is. Csak hogy olcsón megússza az ember. :DDD Sehogy sem lehet levarázsolni a gyári hűtőt anélkül, hogy ne ugrana a gari? Ez is full kicseszés. Lesznek eleve vizezett változatok? Illetve biztos lesznek, de megjelenés után kb. mikor szoktak ezek piacra jönni? Red Devil 5700XT Liquid változata pl. menő volt.

Visca el Barcelona!

(#3290) Jacek válasza Dolpa (#3285) üzenetére


Jacek
veterán

Ahogy irtak nezheted forditva is, 4k-al kisebb felbontason mert szakad osze a 3080-an? :) Pont ezert inkabb 3080 4k/vr miatt csak a franya 10gb..... Mondjuk ugysem fut nalam 4 evet a kartya, nalad se szokta sokaig huzni :DDD

(#3291) Jacek válasza CsigaGyilkos (#3289) üzenetére


Jacek
veterán

Tobbi AMD refnel is volt 2 es volt 3 eves gar, MSI pl 3 ev volt mindig.

(#3292) arn válasza Malibutomi (#3286) üzenetére


arn
félisten

A jovobeli jatekokhoz kozelebb all a mostani 4ks terheles.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3293) gabo423 válasza Zorel (#3277) üzenetére


gabo423
kezdő

Van az a mondás hogy mindig van feljebb. ;] SAM enabled. 2550 2100 wqhd ultra

(#3294) Zorel válasza gabo423 (#3293) üzenetére


Zorel
senior tag

Sokat hozott a SAM. :K De ez lesz hamarosan Intel-NV vonalon is, így ez a 3080-at is megfogja dobni.

(#3295) gabo423 válasza Zorel (#3294) üzenetére


gabo423
kezdő

Meglátjuk mennyire lesz hatékony, ezen kivül amd+nv vel hogy fog müködni mert attól nem szólt senki se tudomásom szerint.

(#3296) =WiNTeR= válasza gabo423 (#3295) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Valamerre mintha azt olvastam volna, hogy nem egy nagy durranás a SAM implementációja (gyakorlatilag engedélyezése), szerintem reális, hogy az AMD-hez hasonló hatékonysággal fog mennyi a zöldeknél is.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#3297) Zorel válasza gabo423 (#3295) üzenetére


Zorel
senior tag

Re-Size BAR nem az AMD találmánya hogy csak ott lehetne hatékony. Amelyik játéknak ez fekszik ugyanúgy tud majd profitálni belőle egy z490-es platform amd és nv gpu-val is, csak utóbbinál még kell hozzá a támogatás.

(#3298) Dolpa válasza Jacek (#3290) üzenetére


Dolpa
tag

Nálam menne sokáig, főleg hogy vizes lenne mint a CPU, csak az utóbbi 4 év AMD kártyái mind reset bugosak (bár pár hete mintha sikerült volna ezt megoldani a linux kernellel, de most már számomra késő, mert a 6000-es sorozat végre jó), ezért jelenleg egy 2080Super van most, de nem szeretem és rugnám kifelé a gépemből.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#3299) gabo423 válasza Zorel (#3297) üzenetére


gabo423
kezdő

:DDD Ez honnan van hogy nem az amd találmánya? Az megvan nem hogy a ps4-xbox one konzoloktól kezdve az amd tervezte az egész konzol ökoszisztémát? Sőt már az új szériákba alapból benne van az hogy megvan ez a technika. A Pc-re is lehozták. Igaz ott nagyobb lesz a késleltetés és szükebb az adatbusz is. Habár közvetlenül a cpu-hoz van drótozva a pci express busz.

(#3300) Zorel válasza gabo423 (#3299) üzenetére


Zorel
senior tag

Nem értem, ha ennyire nem értesz hozzá, miért írsz le ilyeneket?! PCI-SIG mond neked valamit? Gyanítom nem, de röviden annyi, hogy egy évek óta létező funkciót implementált SAM néven az AMD.

Erre szokták mondani, "ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.