Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) arn válasza MPowerPH (#3050) üzenetére


arn
félisten

Nem csak jatszanak vele, amugy a savszel miatt vagy 12 vagy 24.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3052) MPowerPH válasza arn (#3051) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tisztaban vagyok vele, hogy a savszel miatt annyi. Pont ezert eleg lett volna egy 12GB -s verzio. Az a +2GB sokat szamit, pont eleg lenne, hogy nehol ne fusson ki, es azert joval olcsobb is lenne a kartya. A 3090 a 6900XT megjelenesevel elertektelenedik, mert egy gamer szamara nem nyujt tobbet a rajta levo plusz 8GB VRAM.
Pedig majdnem vettem egy FE -t, £1450 -ert leuthettem volna, ami mar kozel nem annyira rossz ar, es ahhoz van FC blokk is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3053) EXA válasza Shkiz0 (#3046) üzenetére


EXA
aktív tag

Ez sad, elég cudar a helyzet. Na de majd kövi héten a 6900XT. :U

(#3054) DeathAdder válasza MPowerPH (#3052) üzenetére


DeathAdder
veterán

A 3090 a 6900XT megjelenesevel elertektelenedik

6900xt valszleg nem fogja elérni a 3090-et, ha 10%al lesz erősebb mint a 6800xt, ami 5-10%-al elmarad a 3080-tól 4k-ban.

Másik hogy amd-nél sem hasonlítanak az árak az msrp-hez, 6900xt-vel valószínűleg megint az a 3 ember fog jól járni, akinek a megjelenés első pillanatában sikerül leütni azt a néhány ref-et :)

[ Szerkesztve ]

(#3055) AsakuraDave válasza szasanyi (#3045) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mondjuk ha erre az árra él az akció akkor az csak 252k ;]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3056) MPowerPH válasza DeathAdder (#3054) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak ugy ervenyes, ha megjeleneskor megtudod venni. Ha nem, akkor nem is kapsz VGA -t. De MSRP -ben akkor is van egy nem kis kulonbseg, szoval az emelt arat ugy kell nezni. Jelenleg egy jo custom 3090 £2000 folott megy....

A 3080-6800XT kozott en inkabb 3-5% -ot mondanek, es ez OC -vel megszukebb lehet, SAM -el, uj driverekkel pedig szerintem ott lesz az a 3080 szintjen. AMD -tol megszokott, hogy a kartyak sokat javulnak par driver alatt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3057) gabo423


gabo423
kezdő

Jedi fallen order szépen tartja a fix 120 fps-t bár a stuttert tudnám feledni. :D

(#3058) DeathAdder válasza MPowerPH (#3056) üzenetére


DeathAdder
veterán

Amott meg lesz BAR meg van DLSS meg rendes RT, am ez a Sam is olyan h legtöbb helyen nem ér semmit, mint a pcie 4.0, sőt van ahol még lassabb is.

Tpu meg azért szembemegy megint a többséggel.

Lehet ha nekem se sikerül bezsákolni semmit a 6900xt rajtig akkor megpróbálkozom egy reffel, lassan már ott tartok h full mindegy mi csak legyen valami :DDD

valószínűleg nem lesz £2000 közelében a custom, bár a 6800xt msrp ára is olcsóbb, aztán alzán nagyon úgy néz ki hogy a legolcsóbb custom egy Deákkal drágább mint a legolcsóbb 3080 :)

(#3059) beci43 válasza szasanyi (#3048) üzenetére


beci43
senior tag

Hát, azt az üzlettel harcold le...

(#3060) arn válasza MPowerPH (#3052) üzenetére


arn
félisten

Nem a 6900 ertekteleniti el, hanem a 3080 es a 6800xt. Epp ezert nem is viszik - pro kartyanak viszont nem draga, csak az szuk reteg. Ez azoknak keszul, aki mittomen videozik a 64 magos procijan, meg akar jatszani is.

A 6900 csak most hangzik jol, hogy 1000 eur egy 3080. A 3080ti is kerdeses, hogy milyen lesz. Tobb ram, vagy nagyobb savszel, de 12g.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3061) arn válasza MPowerPH (#3056) üzenetére


arn
félisten

Csak a raytrace hatranyt nehez lesz ledolgozni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3062) gaborw válasza arn (#3061) üzenetére


gaborw
tag

Màr akit érdekel. Engem pont nem.

(#3063) CsigaGyilkos válasza DeathAdder (#3054) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

"megint az a 3 ember fog jól járni, akinek a megjelenés első pillanatában sikerül leütni azt a néhány ref-et"
Igen ez sajnos valószínűleg így lesz. Úgyis tovább fogják adni drágábban...

"a Sam is olyan h legtöbb helyen nem ér semmit, mint a pcie 4.0, sőt van ahol még lassabb is."
Ez igaz sajnos lehet a mostani gameknél, vagyis amiket néztem teszteket ott a SAM nem sokatt hozott, ha hozott is valamit. Viszont az új gamek fix, hogy fogják támogatni a SAM -et mert az Intel is kezd rá átállni. Szóval ez a SAM sem egy légből kapott valami. És azért azt tegyük hozzá hogy a 6xxx és a 3xxx sorozat most egy darabig a toppon lesznek. Úgy értem nem lesz egyik oldalon sem új seria (amikor még a mostaniakat sem tudják szállítani).

Azt tudjátok esetleg, ha valaki Alzás kártyát vesz használtan, hogy tudja érvényesíteni a garanciát? Kíváncsiságból érdekel, hogy a 2. kézből átvett kártyákra hogyan érvényesíthető a garancia? Esetleg csinált már valaki ilyet?

Visca el Barcelona!

(#3064) Mumee válasza gaborw (#3062) üzenetére


Mumee
őstag

Meg a 4K is már akit érint, legtöbben még mindig 1440p-n vannak.

(#3065) DeathAdder válasza CsigaGyilkos (#3063) üzenetére


DeathAdder
veterán

Másik topikból: [link]

Kiváncsiságból felhívtam ma az Alzát.
Rákétdeztem tölük mi van abban az esetben ha valaki elsö tulajtól vásárol ALZA garanciás kártyát.
Azt mindta az ügyintéző,hogy az Alza az első tulajdonossal van szerződésben.
Garanciát csak akkor tud érvényesíteni a második tulaj ha az első tulajdonossal ír egy adásvételi szerződést gyári számmal és meghatalmazással.

Ha ezek nincsenek meg abban az esetben az Alza a második tulajjal nem tárgyal.
Foramax,PCX,Ipon nem kér ilyesmit.

Érdekesség képpen írtam le.Ha valaki venni akar scalpertől Alza garis kártyát erre figyeljen.

(#3066) bunfi válasza DeathAdder (#3065) üzenetére


bunfi
őstag

Hát ez lehet, hogy fog még fájni pár embernek...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#3067) Zorel válasza DeathAdder (#3065) üzenetére


Zorel
senior tag

Magánszemély esetén kizárt dolognak tartom ezt, nem életszerű. Csak gondolj bele van egy kártyád alza garival más nevére szól, beviszed hogy elromlott és honnan fogják ellenőrizni azt, hogy te vagy az aki a papíron szerepel. Sehonnan és személyit meg nincs jogok ilyen esetekre elkérni (és még nem is kérték, tőlem legalábbis) innentől szerintem lényegtelen kinek a nevére szól. Legyen róla papírod hogy garis és kész.

(#3068) ScomComputer válasza DeathAdder (#3065) üzenetére


ScomComputer
veterán

Sokan rugóznak ezen,ahelyett,hogy benéznének az alza totyikba,ott leírtam az Alzától kapott hivatalos álláspontot ! [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#3069) CsigaGyilkos válasza Zorel (#3067) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Szerintem is ez egy standard szöveg amit elmondanak gondolom bizonyos visszaélések elkerülése végett. De csak azért mert nem xy viszi vissza (aki 1. vette) attól még nem hiszem, hogy a gari nem élne rá. Alap esetben kapsz egy sorszámot leadod és kész. Akkor van gáz, ha vissza akarja téríteni Alza az összeget és számlára akarják utalni. Ilyenkor ügye az 1. tulaj regisztrációs adatai fognak szerepelni. Vagyis arra a számlaszámra fogják visszaadni a pénzt. Feltételezem lehet kérni, hogy készpénzbe térítsék vissza az összeget.

#3068ScomComputer: Igen ez a baj, hogy akkor nem a 2. vagy a 3. személy fogja kapni az értesítőt. VAGY, nem úgy működik, hogyha a saját fiókomon keresztül kezdem el a kártya sorszámával intézni a gari ügyintézést, akkor automat én fogom kapni az email értesítőt?!

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#3070) arn válasza gaborw (#3062) üzenetére


arn
félisten

Majd fog, ha minden konzolcimben ez lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3071) EXA


EXA
aktív tag

;]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3072) Abu85 válasza arn (#3070) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre abban a két új konzolcímben, amiben van RT, gyökeresen más a teljesítménye a Radeonnak RT mellett, mint a régi címekben. [link] - erre külön kitértünk nemrég.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3073) ScomComputer válasza EXA (#3071) üzenetére


ScomComputer
veterán

Sírok..ez jó mindenre... :DDD

(#3074) Donnie válasza ScomComputer (#3073) üzenetére


Donnie
őstag

És mennyire igaz :) Tényleg nevetséges, amit az AMD művel Frank Azor-al az élen! Egy komolytalan, bohóc figura. Nem tesz egyátalán jót a GPU üzletáguknak.

A Cyberpunk felütés amúgy jogos, itt az nVidia nagyon komoly előnyben lesz a DLSS és a normális RT teljesítmény miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3075) arn válasza Abu85 (#3072) üzenetére


arn
félisten

A nyers teljesitmeny latszik a 3dmark feature tesztbol... hogy ezen kivul mit tesznek szuk keresztmetszette az mas kerdes. De egy felskalazott rtnel eselye sem lesz. Erre fognak az nvidias cimek gyurni.

Az amds cimeknel meg majd az nv kevesebb memoriajara mennek ra. Nem nehez a masikon verzo cimet csinalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3076) undeflorate válasza CsigaGyilkos (#3069) üzenetére


undeflorate
csendes tag

Ha visszautalásra kerülne a sor, akkor kapsz egy levelet, hogy milyen számlaszámra szeretnéd. Az egész azon múlik, hogy az első tulaj mennyire jó arc, hogy intézi-e a második helyett a garanciáztatást.
Az a baj, hogy szerintem nem lehet felhasználók között a termékeket "átruházni", mint egy adás-vételnél. Pedig tök jó lenne és akkor a termék garanciája és minden egyéb teendő az új tulajra szállna.

(#3077) Abu85 válasza arn (#3075) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ami egy olyan teszt, hogy hasonlóval játékokban nem is fog találkozni egy hardver, mert a játékok környezete nem statikus. Mozogni fog benne minden, és erre nem elég statikus BVH gyorsítóstruktúrát generálni. Másrészt egy combos RT effekt, mint amilyet például a Godfall használ zabálja a VRAM-ot. 5-6 GB-ot, csak az effekt szintjén, és akkor mág mást nem is töltöttünk be a VRAM-ba. Előbb fel kell küldeni a VGA-k memóriáját 20-30 GB közé, hogy az RT-t combos formában lehessen alkalmazni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3078) CsigaGyilkos válasza Donnie (#3074) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

"A Cyberpunk felütés amúgy jogos, itt az nVidia nagyon komoly előnyben lesz a DLSS és a normális RT teljesítmény miatt."

Most linkelte Abu85 itt ezt a cikket: [link]. A lényeg az, hogy az új játékoktól már megfogják kapni a Radeonok is az optimalizációt, így nem lesz lemaradása az új nV kártyákkal szemben Rt teljesítményben.

Visca el Barcelona!

(#3079) Cthulhu Dawn válasza CsigaGyilkos (#3078) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Azert ne csodalkozz ha az emberek szkeptikusak a "nem jo, de majd jo lesz" kijelentesekkel szemben. Foleg ezek utan a launch-ok utan.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3080) Abu85 válasza Cthulhu Dawn (#3079) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem jó lesz, hanem már jó. Nézd meg azokat a játékokat, amik fejlesztésénél rendelkezésre állt a Navi 21. Watch Dogs: Legion és Dirt 5 például. A Godfallra még nincs összehasonlítás, ott az RT effekt nagyon durvára van szabva, így 5-6 GB VRAM-ot is igényel. Majd később arra is össze lehet hasonlítani, amint megjön a szabványos kód is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3081) DeathAdder válasza CsigaGyilkos (#3078) üzenetére


DeathAdder
veterán

Majd valamikor..kicsit csodadriver szimptóma, ami vagy eljön vagy nem :) egyelőre bekapcsolni sem lehet majd a nagyon várt CP2077-ben, de ha majd egyszer be is lehet, dlss nélkül nehéz dolguk lesz, szerintem ezért sem szerepelnek a hivatalos gépigényben.

(#3082) EXA válasza DeathAdder (#3081) üzenetére


EXA
aktív tag

De a legnagyobb probléma még az, hogy nincs is min bekapcsolni az rt-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#3083) AsakuraDave válasza Abu85 (#3080) üzenetére


AsakuraDave
őstag

WD Legion RT OFF-ba kb 1:1 a teljesítmény az én rendszerembe a 3080 picit fixebben van 60 felett. De RT ON-nal esélye nincs a 6800XT-nek, 3080 Ultra + Ultra RT (dlss nélkül) több FPS mint a 6800XT Ultra + Medium RT.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3084) DeathAdder válasza EXA (#3082) üzenetére


DeathAdder
veterán

sajnos igen, pedig úgy szeretném már nem bekapcsolni :))

(#3085) Donnie válasza Abu85 (#3080) üzenetére


Donnie
őstag

Arra a nagyon komoly 1 db ray traced effectre gondolsz? Mert az tényleg ”nagyon komplex” RT mutatvány. Bárhogy csavarjuk, RT-ben az RDNA3 lehet esetleg komolyabb előrelépés, majd...

(#3086) Abu85 válasza AsakuraDave (#3083) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt egy Legion mérés. [link]

#3085 Donnie : Arra bizony. Nagyon messzire lövi a sugarakat, kb. hatszor messzebbre mint a legtöbb játék. Ez azért eléggé problémás a mai hardvereknek, de ennyire messzire számolni igazából memóriazabáló.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3087) AsakuraDave válasza Abu85 (#3086) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát ez sokat mondd..Milyen felbontás, többi opció?
Ne higgyünk már grafikonoknak.. Ha van gameplay/benchmark videó monitorozva annak lehet hinni. Illetve egy beépített bench se mindig adja vissza a gameplayt.. Pl metro exodus stb
Nah holnap felrakom csak ezért a tesztjeim közül. Jó móka volt Ultra RT off, RT med, RT high, RT ultra ugyanez DLSS quality-vel majd ugyan ezek a 6800XT-n - dlss de még is x2 mert SAM on/off (ami amúgy nem hozott semmit 1-2fps mérési hiba is lehet)

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3088) Abu85 válasza AsakuraDave (#3087) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Le van mérve benne az RX 6800 XT és a 3080 bekapcsolt RT-vel. Mi mást szeretnél még? :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3089) AsakuraDave válasza Abu85 (#3088) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Semmi baj legyen csak majd holnapra fel lesz töltve és mutatom a valóságot ;) B550/5600X/6800XT-RTX3080 out of box teljesítmények

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3090) Abu85 válasza AsakuraDave (#3089) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hazudik egy elismert újság? Mi okkal tennék?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3091) AsakuraDave válasza Abu85 (#3090) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Jaj ne légy naiv valszeg ti is kaphatnatok jó pénzt hogy jakabkát jobb fénybe mutassátok be... Meg szimplán xarul teszteltek. Ez olyan mint a TPU hogy a ref 6800XT 35dban 60fokos :C :C :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3092) Abu85 válasza AsakuraDave (#3091) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tehát mindenki hazudik, aki nem azt írja, amit te szeretnél olvasni? Ezt úgy hívják, hogy valóságtagadás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3093) syIex válasza Abu85 (#3092) üzenetére


syIex
veterán

Ott van a gépében mind a két GPU most akkor miért ő a hülye teljesen? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3094) Abu85 válasza syIex (#3093) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyet nem mondtam, de világos, hogy van hiteles sajtóterméktől mérés ebben a konkrét kérdésben, de mivel nem azt mutatja, amit ő látni akar, így rögtön rossz az eredmény, és majd ő megmutatja a "valóságot". De arra nem tud válaszolni, hogy egy elismert újság miért hazudna az ügyben, hanem feldobja, hogy biztos lefizették őket, vagy a TPU-t egy másik mérésnél, vagy csak szarul teszteltek...

Csak a jegyzőkönyv kedvéért. A Guru3D is nagyon közel mérte a WD: Legionban a 6800 XT-t a 3080-hoz. 1440p-ben, amiben az eTeknix mért rendre 52 vs. 54 fps-ről beszélünk. [link] - gondolom őket is lefizették, hazudnak, rosszul mérnek ...pick one.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3095) syIex válasza Abu85 (#3094) üzenetére


syIex
veterán

Én nem mondtam, hogy le fizettek őket, de nem is az lenne az első eset.
Igen láttam a teszteket és valóban közelinek tűnik a dolog, de ahány teszt annyi érték. :U
En mindazonáltal kiváncsi vagyok az ő összehasonlító tesztjére. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3096) =WiNTeR= válasza Abu85 (#3094) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Abu, a Cyberpunk RT-je megjelenéskor már "optimalizálva" lesz a 6800-asokhoz vagy ez csak később várható szerinted?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#3097) p87 válasza Abu85 (#3094) üzenetére


p87
senior tag

[link]
Mondjuk Amd és Nv RT látványt összehasonlítva azért jóval szebb az Nv. Így könnyebb dolga van az Amd-s kártyáknak, ezért lehet közel Nv hez sebességben nem?
Nem értek hozzá, rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#3098) CsigaGyilkos válasza p87 (#3097) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Valóban részletesebbnek tűnik az nV kártyán a grafika. De lehet az is, hogy a két kép között azért van eltérés, mert a Radeon kártyákkal másik szögbe álltak a karakterrel, ezért más megvilágításba került az egész helyszín és a tárgyak. A két fotón teljesen más szögből készültek a fotók. Ettől függetlenül simán lehet hogy az nV kártyája részletesebben jeleníti meg az RT-t. Az első fotón jön ki legjobban a differencia és ott elvileg nem is változtak a szögek. Viszont az utolsó képen más szögben helyezkednek el a karakterek.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#3099) AsakuraDave válasza Abu85 (#3094) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Guru3D linked:
"We test with the internal benchmark at ultra quality settings."
Azaz nincs rajta RT, szép is lenne RT-vel 1440p 85fps-ek. De ha visszaolvasnál, látnád, hogy írtam is, hogy RT OFF a két kártya ugyan azt tudja gameplay közben is de nálam a 3080 jobban tartotta a min 60fps-t. Amiről beszéltem az az RT ON...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3100) AsakuraDave válasza p87 (#3097) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ez is full kamu.. Az AMD-n RT off képek vannak...
Ne higyjetek már a weboldalaknak mind kattintásvadász... :W
Van benchmark rt ultra videóm ugyanúgy néz ki AMD-n is az RT. :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.