- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
- MasterDeeJay: Alacsony fogyasztású házi szerver a korábbi projektekből összeépítve
- Geri Bátyó: Megint tahó voltam – SZEMÉLYISÉGFEJLŐDÉS
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- bambano: Bambanő háza tája
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frigetrus
aktív tag
Látom mostanában van szó az alulfeszelésről.
Nekem eléggé meggyűlik a bajom bármiféle alulfeszeléssel/tuninggal. Elég gyakran látok kékhalált.
Konfig az adatlapon, 3870K, Gigabyte GA75M-UD2H stb..Próbáltam már a K10Stat-al, de a biosban is vettem már vissza a feszültséget.
Próbáltam már tuningolni is a procit és igp-t is, de szinte bármi amit elmozdítok kékhalált eredményez.Pl: alulfeszelés, biosban, 1,4 V helyett 1,325 V, ami még nem is durva érték. Megy vele a gép napokig. Lefuttatok egyszerre OCCT-t, Furmarkot, Prime-ot. És órákig bírja, még volt hogy órákig bírta 1,25 V-on is.
Aztán átlagos használat mellet, kb. meg van nyitva egy böngésző, és elindítok mondjuk egy indavideos filmet, és abban a pillanatban kékhalál.
Tuning példa: szorzót átállítom 30-ról 33-34-re, igp-t mondjuk 700mhz-re. Tolok neki mondjuk 1,425-1,45V-ot, megy-megy, egyszer csak kékhalál.Mi lehet a gond?
Cool 'n' Quiet mennyire kavar be?
Az a fura, hogy órákig megy stressz programokkal alulfeszelve a proci, és átlagos használat közben eldobja magát. Ez mi? Valami bekavar, és rosszul vált órajelet/feszültséget a cucc? -
Barton
senior tag
válasz
zoltan.juhas #6697 üzenetére
-
zoltan.juhas
csendes tag
Üdv mindenkinek!
Félkonfigomhoz technikai segítséget kérek - Milyen alaplap kompatibilis az alábbi cuccokhoz?
- AMD-A8 3870K FM1 LIAno APU
- Kingston HyperX KHX16C9B1BK2/8 2×4 GB (8 GB Memory Kit) - DDR3 1600MHz CL9 1,65VAmi engem idegesít azaz 1,65 V feszültség. Az általam választott alaplap a leírás szerint 1,5 V -on kezeli a ramokat.
Kérdéseim:
Szabályozható-e biosban a memóriára jutó feszültség?
Ha nem, akkor esetleg - Milyen alaplapot ajánlotok, melyik volna kompatibilis vele?Köszi előre is.
-
csiki_92
aktív tag
válasz
Arkennys #6694 üzenetére
Igen ez az 1 előnye van
de azt a 10k-t ink beleöltem volna a prociba vagy a dvga-ba
sajnos a kérdésemre rajtad kívül nem non érkezett válasz :/ csak van vmi haszna a dg-nek, ha egy átlag 10% gyorsulást elérnék a 6670hez képest az már jó lenne. Gondolom az athlon ll 740el előbb lenne vga limites.
-
Arkennys
addikt
válasz
csiki_92 #6693 üzenetére
Hát az nekem is, ennyi "hátránya" van, hogy nem 6670-el futtatom tovább. De erősebb így állítólag, úgy is veszem észre mindenben eddig.
Egyébként én úgy igyekszem ezt felfogni, hogy van egy tartalék a gépben, ha a VGA-nak (ne adja ég) bármi baja lenne, ameddig legarizzák, is tudom használni a gépet. Ami fontos szempont, amennyit kell beadandókhoz, tervezésekhez, etc.
Azzal nyugtatom magam, hogy bár nem a leg optimálisabb úton jutottam el a jelen állapothoz, de egy esetleges hibát elhárítottam
-
-
Arkennys
addikt
válasz
csiki_92 #6689 üzenetére
Ez is megnyugtat némileg. Már majdnem átkoztam a sorsot, hogy 1gb-osat sikerült kipréselni csak a keretből, bár azt meglehetősen kedvező áron. Annyira, hogy a nekem is tervezett 7770 helyett ez lett
Aztán mondták azt, hogy ezt a VGA-t meg nem fogja kihajtani az A8. De azért szerintem nem volt hülye döntés, egyrészt ez örök vitatéma, mi mennyire tudja kihajtani ezt és azt a VGA-t. Másrészt alkalmazás-játékfüggő is némileg. Szóval, mindig kipróba és meglátom, és kevéssé hiszek az ilyesmikben amiket olvasok ezügyben
Crysis 3 jól tudom hogy jobban elvan azért pl a fizikai 4 magos rendszereken, mint ahol kevesebb mag-több szál található?
-
Arkennys
addikt
válasz
csiki_92 #6687 üzenetére
Hát, nekem az AXtu. szórakozgat néha A75Pro4 es laphoz ami járt. De lehet újratelepítem , hátha észhez tér.
Köszi az infót, nekem 3,4 en megy most, de többet nem is akarok kisajtolni belőle. Majd meglátom, mi hogy megy, és alkalomadtán leírom
Kicsit az is kétségbe ejtett, hogy a 7850 topikban az 1GB-os kártyákat már nagyon lehúzták, hogy azon szénné fog szívatni a laggolással, stb.
-
sb
veterán
válasz
Mercutio_ #6681 üzenetére
Hmm, én múlt hét óta próbálgatok egy 3620-at, de épp arra gondoltam, hogy egy 3820 talán jobb lett volna.
Azt még nem tudom mi lesz belőle, de vagy egy alacsony fogyasztású PC (i3-2100 helyére, kb hasonló teljesítménnyel csak jobb vga-val) vagy HTPC (annak kicsit erős ill. bele kell férnie a paneltáp teljesítményébe, plussz hűtésben is jónak kell lennie). A lényeg, hogy alulfeszeléssel próbálkoztam.
K10STAT-ot is próbáltam, de a Fusiontweaker jobban bejött. (ez a Phenommsrtweaker új verziója, amire itt már rákérdeztem.)
Alapon 2.5GHz (turbo) @1.375V, 2.2GHz @1.275V
Ezt sikerült letornászni 2.2 @1.025V-ra (cpu-z szerint 0.998-1.024V között ugrál), turbo 2.5GHz-nél ez 1.100-1.125V között van. Idle 800MHz pedig 0.700V körül is stabilnak tűnik (prime95-tel), de itt már semmit nem jelent fogyasztásban úgyhogy maradt az "alap" -0.250V itt is, 0.750-el. Végül biosben lett beállítva, de előtte Fusiontweakerrel állítgattam.Szóval a lényeg, hogy a turbo +300Mhz-e brutál sok extra feszt kíván a normál órajelhez és az alatta lévő lépcsőkhöz képest. Fogyasztásban is nagy ugrás. 2.2GHz kb. 72W, turbonál pedig 80-81W. Emiatt gondoltam, hogy a magasabb órajelű, de ugyanúgy 65W TDP 3820 jobb lehet.
Visszatérve a gépre:
- cpu fesz: -0.250V, nb/gpu fesz: -0.250V (0.9V 1.15V helyett)
- 2x2GB DDR3-1333 @1600 1T, 1db 7200rpm HDD
- idle 35-36W, load 72W, kombustor: 55W körül. mindez egy elég szar hatásfokú TFX táppal
Majd lesz mérés jobb TFX-el és paneltáppal is. -
Arkennys
addikt
Ja, és erre ha valaki elmondaná az álláspontját, nagyra értékelném
-
csiki_92
aktív tag
Hello mindenki!
Egy Sapphire HD6670 GDDR5-ös videókártya mellé érdemes egy A6-3670K-t venni? A videókártya már adott, először egy Athlon II 740-et akartam mellé venni. De mivel játékra kéne főleg, úgy gondoltam, inkább rámegyek a grafikus teljesítményre, és egy A6-ot néztem ki hozzá (A8-A10-re nincs már keret), mivel azzal egyezik meg árban kb. Hozna nekem jelentős grafikus teljesítménynövekedést a dual graphics (ha egyáltalán a 6670-est hozzá lehet párosítani)?
-
Arkennys
addikt
Nekem szintén A8 3870k-val 3,4 Ghz-en, és egy 7850 1GB-os karival 920-as mag és 1250-es memória órajellel mit fog tudni szerintetek a crysis 3? Lehet beszerzem én is. Ha van értelme.
-
Mercutio_
félisten
válasz
Trebron09 #6670 üzenetére
2x8GB Kingston hyper-X DD3-1600-as minden ahogy a bios alapból állítja, illetve annyi, hogy kézzel beállítottam, hogy 1600-as ramok vannak benne, mert 1333-ra akarta rakni magát a rendszer
512MB van foglalva az APU-ban lévő grafikus egység részére.
zetecR: Megkeresem és átdobom mailben
MZperX75: Lásd. fentebb, én nem értek a tuninghoz és türelmem sincs, szóval lehet bírna még gyorsulni a cucc, de nem érdekelt ennél jobban a dolog. Inkább alulfeszelem a procit is, K10STAT-tal.
-
G33Z@
tag
válasz
Taifa Díaz #6672 üzenetére
Tényleg kellemes meglepetés :-)
FXAA és minden high beállításokon nagyon szépen megy egyelőre. Elképesztően szép ez a gáma... -
-
Mercutio_
félisten
A8-3820 eredmények: 3DMark06, 3DMark 2013
-
Arkennys
addikt
Hát, szerintem nekem akkor marad 3,4-en, az mindenhol stabil, úgy tűnik. Úgyse a legújabb dolgokkal tervezek játszogatni
BIOS ban átállítgatást meg még amúgy sem tapasztaltam ki.
Ezen, hogy inkább nekem is hasonlót kellett volna összeállítani, én is gondolkoztam már. De hát, ez van, és attól még szeretem. Nem is olyan rossz cucc ez
-
G33Z@
tag
válasz
Arkennys #6664 üzenetére
Biosban természetesen. Azt hiszem el kell fogadnom, hogy BF3 multi alatt 3400 a legstabilabb. Más játékok 3500-on is vígan mennek egyelőre. Vegyes érzelmeim vannak ezzel a procival, de semmiképp nem tudok róla rosszat mondani. Talán egy kis L3 elfért volna benne. Lehet, hogy egy AM3-at kellett volna választanom egy jó FX procival, még ha többet is kajál azért a teljesítmény sem ugyanaz. Itt meg ugye az APU egyébként remek (próbálgattam azt is) grafikus képességeit sem használom ki, mert ott a 7870. Ez van, annyira azért nem gáz a helyzet, csak egy kicsit többre számítottam :-)
-
G33Z@
tag
Szépen dolgozik a 600-as nPower. Viszi gyönyörűen 3500-at 1.5125 feszen, már csak annyi a problémám, hogy bf3-ban 10-20 másodpercenként leesik az fps akár 10-re is. Ezt 3400-on nem produkálja még alacsonyabb fesz mellett is stabil, csak ott ugye kevesebb az fps-em eleve. Hihetetlen hogy itt ennyit jelent 100mhz. Adtam az északi hídnak is 0.5V-ot és a memcsinek is 0.5-öt, de az órajelet 1333-on hagytam. Próbáltam FSB emelést is alapórajelen, ami ugye viszi magával a memcsit is, de a helyzet ugyanaz. 3400 lenne a vége a procimnak? :-( De am szépen viszi a 3500-at is csak érdekes módon akkor esik 10-re az FPS, amikor ellenfél spawnol előttem, vagy rámlőnek. Ilyenkor azért jelentősen romlik a túlélési esélyem, pont a döntő pillanatokban. Vagy esetleg van valami ötlet még amit megpróbáljak? Köszönöm az eddigi válaszokat és segítséget is.
-
Frigetrus
aktív tag
válasz
Arkennys #6654 üzenetére
Igaz, azt néztem, hogy eleve ki szoktad emelni, ha valakinek írsz, picit furcsa volt így elsőre.
Na semmi gond, ezt megbeszéltük, részemről sincs semmi harag. KollégaG33Z@: Mindenesetre tényleg fontold meg a tápos dolgot, és semmiképpen ne veszélyeztesd a géped épségét kétes minőségű tápegységekkel! Nagyobbat bukhatsz ha elcsattan a táp, minthogy pár plusz ezrest rászántál volna egy jó eszközre.
-
Arkennys
addikt
válasz
Frigetrus #6652 üzenetére
Nincsen. Nem láttalak még fórumokban ahova szoktam írni, a kollégázást megszoktam (itt főiskolán hülyéskedésből indult, mostanra meg gyakran magától jön megszólítás mellé
), a kiemelést meg azért tettem bele, és szoktam is, hogy a megszólított biztos észrevegye. Enélkül én már pl siklottam el nekem szánt válasz felett.
Hülyeséget nem mondtál, jogos dolog. Én is jobb szerettem volna egy FSP-t mondjuk, de ez volt akkor hirtelen elérhető (árban és helyileg is). Bár nem bánom, szerintem elleszek ezzel a táppal jól. Idővel majd lehet váltok, bár míg gond nélkül van a jelenlegi, fölösnek érzem
Szóval ellenérzésem nincs, elnézést ha úgy tűnt volna
-
G33Z@
tag
válasz
Frigetrus #6652 üzenetére
Lazítsatok már, nem érek annyit, hogy vitázzatok :-)
Ha ez a tápom is elcsattan, akkor tényleg megvárom, míg egy húszassal nem tudok elindulni venni valamit. Féltem a többi alkatrészem ugyan, de a deszkámban állítólag valami nagyon kiváló védelem van. Igaz is lehet, merthogy két nap alatt két tápom durrant el, de am semminek semmi baja. -
Frigetrus
aktív tag
válasz
Arkennys #6651 üzenetére
Három felkiáltójel van benne, az is csak azért, mert kimondottan fontos az a rész.
Nem szabad egy drága eszközt egy gagyi tápra bízni. Ennyi.
Számomra az volt agresszív, hogy a nicknevem kiemelve, kollégázva, mintha hülyeséget mondtam volna, ami nem lenne megalapozott dolog.
Remélem nincs harag.Jut eszembe, amúgy nem a Hipro-ra mondják azt, hogy olcsó és megbízható, és még általában azt is ajánlani szokták? Na például még az is jó lehet akár.
-
Arkennys
addikt
válasz
Frigetrus #6650 üzenetére
Nincs bajom a mondandóddal, csak kicsit jobban megértem a helyzetét
Lehetsz kicsit kevésbé verbálisan agresszív is, kevesebb felkiáltójellel
FSP-ről én is jó véleménnyel vagyok. Nekem most az van, ami adatlapomon. De nem lesz vele probléma, így gondolom. Codegenekkel meg nem csak én gondolom így, már leírtam valahol fentebb is talán itt is, amit tapasztalt velük szervizes ismerősöm is. Nekem nincs vele bajom, tény, ez csak az én véleményem, és az említett eset, amiről biztosan tudom, hogy azt támasztja alá. Attól fél a nép ettől a márkától, mert nagyobb arányban van benne bajos termék talán. Talán csak én és a szerviz nem szokott belőle kifogni. Fene tudja. Nem azt mondom, hogy nekem van igazam, csak azt, hogy másképp látok egy-két dolgot.
G33Z@: szerintem tégy vele egy próbát. Így nehéz lesz, ha ettől való félelemben semmi gépigényesebb dolgot nem mersz/tudsz csinálni
-
Frigetrus
aktív tag
válasz
Arkennys #6648 üzenetére
Ha nincs pénzre rá, akkor érdemes várni, mire lesz pénze rá... Pláne, hogy nem is olyan drága már egy megbízható táp. Inkább venni kell normálisat, mint, hogy az egész gép tönkremenjen. Akkor mégis mennyi pénz megy a kukába?
Abszolút nem érthető, hogy ilyet szerez bárki is, egy több-tízezer forintos számítógép kiszolgálására!!!Normális alatt pedig bármi olyat értek, amit ajánlanak a tápos topicban, akár már hosszú évek óta.
És most jöhet a példálózás az FSP-vel... Nem is drága egy 350W-os, de legalább jó minőségű és 8-9 ezer Ft között van valahol.Van valami probléma talán a mondandómmal?
Volt nekem is régen Codegen, amikor még tudatlan voltam... Ajándékba odaadtam havernak úgy, hogy mondtam, hogy csak az ő felelőssége ha beteszi a gépébe. Tönkre is ment fél éven belül, füstjelekkel adta a gazdája tudtára, hogy ennyi volt. Szerencsére a gépnek nem lett semmi baja. A táp "450W"-os volt, egy kis 478-as tokozású Celeront kellett vinnie, egy HDD-vel, 9600-proval, és 256MB rammal.
Azért mert neked működik, attól még nem lesz jó/megbízható márka. Rengeteg tapasztalat szól a fórumokon ellene, és az összes többi gagyi táp ellen is. -
Arkennys
addikt
catalystból ahogy mondtam? (bár elenyésző az esélye, hogy amiatt durrant el a két korábbi. Vagy más okozza, de akkor ez is el fog (remélem nem), vagy csak ritka balszerencse, de tényleg ismeretlen márkájú és már használtas tápok voltak, így megeshet, hogy csak bevégezték az útjukat. Ez igen túlméretezett is a maga 600w jával, és új is ha jól értem.
szerk: ha nincs pénze rá, akkor érthető, hogy ilyet szerzett. Nekem hasonló okból lett régi gépemben codegen, és meglepődtem, mikor elégedett voltam vele, és még most is az hajtja a masinát, csak egy ideje az új miatt nem használom. "normális" alatt te pl mit értesz, kedves Frigetrus kollega?
-
ArmanD.
őstag
Hát nekem kb 160-170 wattot fogyaszt maxba mert lemértem szóval annyira erős tápra nincs szükséged, ezt még egy márkásabb 300 wattos tápnak is el kell hogy vigye. Nem tudom miért durranak el a tápjaid lehet szimplán véletlen esett ez meg most veled de lehet tényleg valami oka van. Mondjuk nem használsz vmi értelmes tápokat és még használtak is szóval újat vegyél mindenképp
-
Mercutio_
félisten
Noname sz*r tápoknál nem meglepő
Érdemes lenne benézned a táp-ajánló topicba... -
Arkennys
addikt
Hát, ha ez új lesz, talán már jobban bírja majd. Bár lehet a torkodnak esik még majd valaki, aki olvas, hogy miért nem FSP vagy a közkedvenc (engem kivéve
) chieftechet. Egyébként a catalystban a cpu overdrive-al minden egyéb belenyúlás nélkül felhúzhatod ameddig az engedi, nekem most úgy megy 3,4-en. Paraszt megoldás, de nekem nem volt baj, hogy nem kell feszültség lépcsőzgetni, etc.
Egy ideig megfelel így is
-
G33Z@
tag
válasz
Arkennys #6637 üzenetére
Ami most ment el egy SL-500 SW117XC, ami korábban az meg egy LC420 H12 konkrétan gyártó nevet nem találok rajtuk. Kb 3 évesek. Ma este lesz egy ntech 500as vadiúj táp, három nap alatt a harmadik... Most már nem merek tuningolni. Korábban szépen elment 3300-on, ha megjön este a táp, sztem azt sem fogom beállítani...
-
Arkennys
addikt
válasz
Mahrenburg #6631 üzenetére
Hát, nekem 16 ért hozták újan, garisan, ahogy dukál. Ennyiért untig megérte szerintem
De tetszik is eléggé. Így összességében nem egy totál csúcsgépem van, de mindenem ráköltöttem, amit bírtam. Egy ideig elég lesz bőven, és ahogy virtuál gépösszerakók alapján nézem, összességében egy kb 30k val olcsóbbra kijöttem így, és minden új és garanciás. Nyugtával dicsérem a napot
-
ArmanD.
őstag
Hát figyelj én az Asrock A75-HVS-emmel nagyon meg vagyok elégedve ugyanis a végletekig ki tudom tuningolni benne a procit meg a ramokat is. Iszonyat jó a ram kezelése nálam az 1866-os Crucialokat 2400-on 10-10-10-30 1,65v-on simán vitte a procit is 3600 ig simán meg ott kezd vége lenni mert irreálisan több fesz kell neki már utána nem éri meg. FSB-t 128-ig tudom feltekerni ott kapom a 2400-as ramfekit. Igaz ha FSB-t basztatott eléggé kihat a a többi interfacre pl AHCI-ban olyankor nem tudom nyomatni az SSD-t mert instabil tőle a rendszer ez az egy rákfenéje van a chipsetnek tuning téren. Mondjuk van a laphoz egy tuningolos bios is igaz még nem tettem fel de elvileg több finombeállítás funkciót el lehet érni vele a laphoz igaz csak komoly hozzáértőknek és saját felelősségre ajánlják. De szerintem ennyire mélyre felesleges belemenni mert rizikós lehet. A55-öt felejtsed el sokkal kiforottab az A75 nomeg sok extra USB3 sata3 megéri a pénzét. Jahh és egy jó házhűtés bőven elég a lapnak vagy egy ráfujó procihűtő ugy tuninghoz is elegendő hűtés fog kapni nem lesz gubanc
Jahh és a minap egy kis móddal kicsikartam belőle az X-FI MB2-őt is -
Mahrenburg
őstag
válasz
Arkennys #6622 üzenetére
Arkennys - Nálam is szerepelt a jelöltek között a Pro4, de mivel mostanában kb. azonos az áruk, ezért az Extreme6-ot választottam.(Mondjuk szerintem ez rekord, ilyen felszereltségű lap 19e-ért... )
Silentfrog - Igen, a 3+1-es tápellátás elég karcsú, ráadásul ha a FET-eken nincs hűtőborda, az sem "egészséges", még ha nincs is tuning. Egy jobb világban valami ilyesmi lenne a belépő szintű alaplap (persze 10e Ft-os árral
), tuningra pedig minimum 6+2-es tápellátás... Álmodik a nyomor...
ESP - A 3670K-val 15e-ért szerintem nagyon jól járnál, ha még belefér a keretbe...
-
Mercutio_
félisten
válasz
Silentfrog #6627 üzenetére
Háde tésúr épp ezt mondom, hogy ránézésre ugyanott vannak az MSI-n is a kondik/FET-ek, vagy már ennyire romlik a szemem?
-
Silentfrog
veterán
-
Mercutio_
félisten
válasz
Silentfrog #6625 üzenetére
Ránézésre az MSI elrendezésére ott se jobb a helyzet ilyen szempontból
-
Mercutio_
félisten
Alig egy ezressel több ez az A75-ös Asrock usb3 sata3 újabb csipszet, hdmi kimenet
-
Arkennys
addikt
válasz
Mahrenburg #6614 üzenetére
Az A75 ös lapok pofásak, nekem pro4 es van, de igencsak elégedett vagyok vele
-
ESP
őstag
válasz
Mahrenburg #6619 üzenetére
Sajnos lecsúsztam róla ahogy írtam is.
-
ESP
őstag
válasz
Mahrenburg #6617 üzenetére
-
Mahrenburg
őstag
Igen, A55-lapokban is lehet tuningolni, de ezt a lapot inkább kerüld, 3+1-es tápellátása nem épp bíztató... Ajánlom figyelmedbe az Aprót, nagyon jó vételek vannak, FM1-es lapok, FM1-es processzorok. Alaplap kiválasztásánál figyelj arra, hogy lehetőleg 4+1-esnél jobb legyen a tápellátása, s legyen hűtőborda a FET-eken, ez akkor is tanácsos, ha nem tuningolsz. Most ugyan nem láttam igazán jó vételt az Aprón az alaplapok között, de megfontolandó egy A6 36xx vétele az Apróról, (pl. van egy A6 3650 12e-ért, de 15-ért is jó vétel a 3670K), ezek már 4 magosak, az A4-nél erősebb IGP-vel, lazán lekörözik az A4-et tuning nélkül is. (Persze ha már megvan az A4, akkor "törölve".)
-
ESP
őstag
válasz
Mahrenburg #6614 üzenetére
Köszi!
Nem kell nagy tuningra gondolni, kerekítek 3Ghz-re és kész. A55-ben is lehet?
-
Mahrenburg
őstag
Hello!
Jelenleg a legbarátibb árú FM1-es tuninglap az ASRock A75 Extreme6, mostanában 19e Ft körül kapható.(Természetesen más lapban is lehet "húzni", de igazából az ilyen szintű lapok valók tuningra, s jelenleg verhetetlen az ár-érték aránya... )
-
ESP
őstag
Hello!
A4-3400-t melyik az a legolcsóbb lap amiben lehetne húzni?
Elsősorban FHD-filmre kell csak.
-
Mercutio_
félisten
válasz
Silentfrog #6607 üzenetére
Ez egy új elég kemény benchmark program még a 20k körüli diszkrét VGA-knak is feladja a leckét
-
sb
veterán
válasz
ArmanD. #6605 üzenetére
Úgy tudom mennie kell FM1-en is.
Én Egy Sempron-on használom. X2-vé moddolva megy jelentősen alulfeszelve.
És ami a lényeg: tök egyszerűen be lehet lőni minden freki mellé tartozó feszt. Sőt a freki szorzókat is át lehet állítani, így a CnQ a beállított frekikre lépteti a procit, nem a gyáriakra. -
MZperX75
addikt
vicces
-
sb
veterán
válasz
Silentfrog #6599 üzenetére
Phenommsrtweaker-t senki nem használ?
Megy Llano-n, ugye jól tudom? -
G33Z@
tag
válasz
ArmanD. #6601 üzenetére
No, hát vízhűtés :-) 1.4925-ön megyek most 3500Mhz-en, nálam a tesztprogram is a BF3, de tegnap xarozott az origin, nem tudtam belépni, most meg megyek melózni. Most már felbátorodtam, hogy csak a tápom szállt el, nem az egész gép, és kipróbálom az 1.525-ös feszt, meg akkor az FSB-állítom inkább. Nekem AHCII módban megy a gép. Na több lesz, mit egy óra mire megtalálom a megfelelő értékeket úgy látszik... :-)
-
ArmanD.
őstag
Nem küldtelek el a picsába kérdezted mennyi a tuti én leírtam erre te próbálkozol mással vagy leírjam neked háromszor még?
Gyári vízhűtésem van rajt de ha egy kcisit is komolyabb hűtésed van a gyárinál akkor nem lesz gond. Házad is lehet szellős az mindennek jót tesz.
Én is próbálkoztam kisebb feszeken de amikor feleségem felhívott párszor a melóhelyen hogy miért fagy a gép pedig előző este 3 órát terráztam vele. Aztán 1,525-ön semmi gondom nem volt eddig. 118-as FSB 30-as szorzóval ramok 2200-on 9-9-9-27 1T, AHCI off!! szépen megy a masina 3540-en
Maradj a gyári szorzónál akkor szépen visszaveszi a proci sebességet és nem fűt nem zabál csak ha kell. Mondjuk jobb lapod van mint nekem lehet AHCI-t ki sem kell kapcsolnod, nekem mindenesetre instabillá teszi a gépet sőt az elején fagy de minimális nélküle a különbség az SSD- vel
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
AMD "Llano" APU topik
- FM1 tokozás
- Négy, három, vagy két mag
- Integrált DX11 Radeon GPU
- Integrált PCIe 2.0 vezérlő
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes "K" modellek
* Llano (Husky/K12 & VLIW5):
A8-38xx, A6-36xx/3500, A6-34xx/3300, E2-3200
- Intel Core i5-14500 14-Core 2.6GHz LGA1700 (24M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790K 4mag 8szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 5 3600 BOX - Új, 3 év garancia - Eladó!
- I5-13400F 2x16 GB RAM SEASONIC 750W TÁP GIGABYTE GA-B760M ZALMAN Z1 PLUS HÁZ GARANCIA!!!!!
- Intel core I7 8700k
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest