- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Steven: Sokat utazó kávéfüggők ide!
- ldave: New Game Blitz - 2025
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
joysefke #1056 üzenetére
Az első zen minták 3.2-t értek el:
"The original AMD Zen engineering samples spotted out in the wild carried a rather modest operating frequency of just 2.8GHz with a turbo clockspeed of 3.2GHz. As late as August 2016, just down the road from Intel’s big IDF bash in San Francisco, AMD showed an eight-core Zen processor going up against a Broadwell-E i7 in a Blender demo with both chips running at just 3GHz.
Then, at the New Horizon event on December 13 last year, AMD had one of their eight-core Summit Ridge Ryzen processors with a base 3.4GHz clockspeed and an unspecified turbo frequency. But even then it was able to keep pace with a higher-clocked Intel Broadwell-E chip in rendering and gaming demos."
És a vége volt 3.6/3.9
Tum apisak twitter bejegyzése szerint 4.2Ghz az eng sample turbo órajele. Már a 4.2 se rossz, ha ez turbo. Erre még rájöhet XFR.
AdoredTV azt írta hozzá, hogy aki 4.5Ghz-re számít, az kellemesen fog meglepődni. Állítása szerint van egy ennél magasabb frekvenciájú 12 magos példány is.(Ami persze biztosnak tűnik az a 4.2Ghz.)
-
Simid
senior tag
válasz
joysefke #1056 üzenetére
A pozitív megvilágítást én itt csak arra értettem, hogy a chiplet nyújtotta nagyobb mozgástér a külső szemlélő számára bizonytalanságot vagy kapkodást sugallhat. Lisa Su szerintem az év elején még azért nem mondta ki, hogy lesz 16 magos Ryzen mert élni akartak azzal a lehetőséggel, hogy erről csak később döntsenek és nem azért, mert ez volt a B terv ha gyászosak az órajelek.
Persze ez csak tippelgetés részemről is. Nem azt zárom ki, hogy rosszabbak lehetnek az órajelek mint várták, hanem azt kétlem, hogy ezen múlna részükről a 16 magos verzió.
A GloFo-val kapcsolatban nem mondanám tökölésnek, akkor sem ha tényleg ők a szűk keresztmetszet. Egyszerűen csak lehet, hogy nem megoldható részükről, hogy gyorsan átállítsák a gyártósorokat más termékekről IO die gyártásra.
Egy teljesen légből kapott példa:
Korábban teljesen logikusnak tűnhetett, hogy minden fullos 8 magos chiplet menjen EPYC-be meg TR-be mert ott hoz a legtöbb profitot, a desktopot meg elindítják 6-12 magos darabbokkal a hibás, de még használható chipletekből összerakva.
De ha a Rome esetében olyan megrendelések jöttek be az utóbbi időben, amik elsősorban az olcsóbb kevesebb magos, de körítés szempontjából verhetetlen (PCIE4.0, brutál cache, 8 csatornás mem., CCIX stb.) SKU-kra mutattak igényt, akkor pont az lenne a logikus lépés amit most látunk. Csúsztatják a TR-t így az I/O die mehet EPYC-be, a jobban sikerült 8 magos chipleteket pedig bevetik mainstream vonalon és jöhet a 16 mag. Cserébe a 6-8 magos verziókat (már azokat amik 2+1 die-ból épültek volna fel) szintén csúsztatják és a CPU chipletek mehetnek EPYC-be, a Matisse I/O meg ugyanúgy fel lesz használva csak 16 magos kiszerelésben, nagyobb profittal.
Most persze nem állítom, hogy ennek bármi köze lenne a valósághoz. Csak azt szeretném érzékeltetni, hogy pont az ilyen legózás és utolsó pillanatos variálás lehetősége az egyik nagy előnye a chiplet felépítésnek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- TP-Link Archer C1200 Router eladó (1200 Mb/s Wi-Fi)
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Samsung Galaxy S23 Ultra , 8/256 GB , Kártyafüggetlen
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! R9 3900X / RX 6700XT / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest