- Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- sh4d0w: Netflix? Ugyan, VW előfizetés!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- SzDavid99: Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Doky586: Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
Új hozzászólás Aktív témák
-
Simid
senior tag
válasz
joysefke #1056 üzenetére
A pozitív megvilágítást én itt csak arra értettem, hogy a chiplet nyújtotta nagyobb mozgástér a külső szemlélő számára bizonytalanságot vagy kapkodást sugallhat. Lisa Su szerintem az év elején még azért nem mondta ki, hogy lesz 16 magos Ryzen mert élni akartak azzal a lehetőséggel, hogy erről csak később döntsenek és nem azért, mert ez volt a B terv ha gyászosak az órajelek.
Persze ez csak tippelgetés részemről is. Nem azt zárom ki, hogy rosszabbak lehetnek az órajelek mint várták, hanem azt kétlem, hogy ezen múlna részükről a 16 magos verzió.
A GloFo-val kapcsolatban nem mondanám tökölésnek, akkor sem ha tényleg ők a szűk keresztmetszet. Egyszerűen csak lehet, hogy nem megoldható részükről, hogy gyorsan átállítsák a gyártósorokat más termékekről IO die gyártásra.
Egy teljesen légből kapott példa:
Korábban teljesen logikusnak tűnhetett, hogy minden fullos 8 magos chiplet menjen EPYC-be meg TR-be mert ott hoz a legtöbb profitot, a desktopot meg elindítják 6-12 magos darabbokkal a hibás, de még használható chipletekből összerakva.
De ha a Rome esetében olyan megrendelések jöttek be az utóbbi időben, amik elsősorban az olcsóbb kevesebb magos, de körítés szempontjából verhetetlen (PCIE4.0, brutál cache, 8 csatornás mem., CCIX stb.) SKU-kra mutattak igényt, akkor pont az lenne a logikus lépés amit most látunk. Csúsztatják a TR-t így az I/O die mehet EPYC-be, a jobban sikerült 8 magos chipleteket pedig bevetik mainstream vonalon és jöhet a 16 mag. Cserébe a 6-8 magos verziókat (már azokat amik 2+1 die-ból épültek volna fel) szintén csúsztatják és a CPU chipletek mehetnek EPYC-be, a Matisse I/O meg ugyanúgy fel lesz használva csak 16 magos kiszerelésben, nagyobb profittal.
Most persze nem állítom, hogy ennek bármi köze lenne a valósághoz. Csak azt szeretném érzékeltetni, hogy pont az ilyen legózás és utolsó pillanatos variálás lehetősége az egyik nagy előnye a chiplet felépítésnek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i5-i7 I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3360
- 137 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest