Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10951) zsolt501 válasza raidx (#10950) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen én is ma néztem hogy a régiek eltűntek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10952) Brogyi válasza zsolt501 (#10951) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nálam az AHCI jelent meg ami szerver üzemmódban hallatlan nagy előny. Simán megy az online swap. :)
Csak ilyenkor eszembe jut miért kell ilyesmire éveket várni.

(#10953) canniball válasza Brogyi (#10952) üzenetére


canniball
nagyúr

Az AHCI a lap megjelenése óta elérhető fícsör. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10954) raidx válasza Brogyi (#10952) üzenetére


raidx
őstag

Furcsa a késés! Asrockéknál ha emlékeim nem csalnak első perctől van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10955) Brogyi válasza canniball (#10953) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az lehet, de nem működött. Korábban próbáltad a win7-et felrakni ha be volt kapcsolva? Ugyan én nem használok ezen a deszkán win-t, de egyszer kipróbáltam.
Pontosítok, semmilyen HDD-t nem látott ha a BIOS-ban be volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#10956) canniball válasza Brogyi (#10955) üzenetére


canniball
nagyúr

"Korábban próbáltad a win7-et felrakni ha be volt kapcsolva?"
Igen, mióta megvettem úgy használom (AHCI, W7). Igaz nekem az /USB3 verzió van, de ha jól emlékszem pl. raidx-nek a "sima" van és ő is kezdetek óta ahcizik; meg szerintem mások is vannak így.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10957) korcsi válasza canniball (#10956) üzenetére


korcsi
veterán

+1 simával ment nekem is win7 ahcivel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10958) iMaverick válasza korcsi (#10957) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem is!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10959) raidx válasza canniball (#10956) üzenetére


raidx
őstag

Igen!
Egyszer meg is szívtam vele mert elfigyelmetlenkedtem BIOS frissítés után róla és jó behalt a bootba. Elvileg lehetséges regisztri buzerával korrigálni de nem ment. Lett a végén friss telepítés. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10960) canniball válasza raidx (#10959) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, erre az esetre emlékszem, csak arra nem mertem volna fogadni hogy mindig AHCI-val használtad.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10961) raidx válasza canniball (#10960) üzenetére


raidx
őstag

Első perctől kezdve és Win 7 x64 van rajta. Próbáltam mellé tenni a Win 8-at de nem sikerült. Azt az atomos gépen próbáltam ki de nekem nem jött be. Most azon is Win 7 x32 van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10962) Brogyi válasza canniball (#10956) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát akkor az én BIOS-om össze volt kuszálva. Nem kétlem , hogy igazatok van. Nekem semmi nem ment AHCI-ben. Most megy, és örülök neki.

[ Szerkesztve ]

(#10963) raidx


raidx
őstag

Csak van valami gubanc az E350M1 házatályán.

"BIOS P1.80 updates Instant Flash, so if you would like to update to P1.80 or later, please update it under DOS or Windows." :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10964) korcsi válasza raidx (#10963) üzenetére


korcsi
veterán

Ezt már mi is tapasztaltuk itt, hogy instant flash-el nem megy fel 1.8-as.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10965) korcsi válasza korcsi (#10964) üzenetére


korcsi
veterán

Most elolvastam amit írtál, mivel az Instant Flash részt is frissíti a "telepítő" így azzal nem lehet felrakni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10966) raidx válasza korcsi (#10965) üzenetére


raidx
őstag

De el is tűnt az a verzió amit az Instant Flash használna.
Vagy biztos ami biztos alapon jobb ha meg sem tudod próbálni? ;]
Nyilván a downgrade másnak is okozott kellemetlenséget mert az összes régebbi BIOS-t is eltakarították.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10967) McSzaby


McSzaby
őstag

Pont most írtam be a SATA problémák topikba. Akkor szerintetek ez a hiba lehet azért, mert AHCI-re van állítva a BIOSban minden. Linux alatt megy egyébként..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#10968) korcsi válasza McSzaby (#10967) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem összerezonál a 2 merevlemez. A két meghajtó forgási frekvenciájának különbségével leng a hangerő, azonos forgási sebességű merevlemezeknél ez akár 10 másodperc is lehet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10969) McSzaby válasza korcsi (#10968) üzenetére


McSzaby
őstag

A másik vinyó nélkül is csinálta. :F :((

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#10970) raidx válasza McSzaby (#10967) üzenetére


raidx
őstag

Valamikor volt egy 250-es Seagate HDD-m ami annyira rezonált, hogy nem tudtam használni. Sajnos tartalék volt és lement róla a gari mire kiderült. Végül sikerült eladnom, az új tulajt nem zavarta a rezonancia. Na, ha abból kettő összedolgozna lenne azonnali kukázás. ;]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10971) McSzaby válasza raidx (#10970) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, kiderült, hogy gyárilag ilyen. Sokaknál csinálta,sokaknál nem. Gari már réges-rég nincs rá, szóval marad az imádkozás, hogy ettől ne haljon meg. :F Csóró diák vagyok, még húznia kell egy félévet. Utána le lesz cserélve :DD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#10972) Paci. válasza McSzaby (#10971) üzenetére


Paci.
tag

Nekem egy 250-es samu hangoskodik jelenleg a braa -ban :) Előző életében egy normál toronyban volt, na ott rázta a bódét rendesen. Most ha lapjával van a ház (maxdata sff) akkor zajong, de ha élére állítom kussol. Lehet ez a megoldás? ;]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#10973) McSzaby válasza Paci. (#10972) üzenetére


McSzaby
őstag

CFI hotswap-s kocka házat nem akarok az élére fektetni. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#10974) raidx


raidx
őstag

Mostanában a Panda cloud sokat szívatott. Állandóan megfogta az Operát és a TC-t de úgy, hogy az egész gép behalt. PSANHost.exe 100%-on tekerte a CPU-t néha percekig. Leszedtem a Pandát pedig még mint béta tesztelő kezdtem használni XP alatt és megvoltam vele elégedve. Ne legyek azért védelem nélkül kipróbáltam az Emsisof tInternet Security pakkot. Ez is egy felhő alapú védelmi rendszer. Feltelepült átnézte a rendszert és szintén észre sem lehetett venni, hogy van. Kivéve ma reggelig! Bekapcsoláskor kék halál fogad, valami Windows konfig fájl nem ok. Reboot és közli, vissza kell állítani a rendszert egy korábbi állapotra. Ráhagyom de sehogy sem akar hálózat lenni pedig ész nélkül dolgozott valamin. Végül, megunván egy korábbi lemezképből állítottam vissza a rendszert. Most keresgélek, mivel válthatnám le a Pandát (free és cloud).

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10975) weresgyufa


weresgyufa
tag

Sziasztok.

Lenne egy buta kérdésem az Asus E35M1-M vagy Pro lapja képes USB-ről ébredni? Van elfekvőben egy USB-s Imon-om és vennék hozzá egy deszkát ami Brazos alapokon nyugszik és M-ATX méretű, esetleg ajánlat még ezen kívül, használt is jöhet, a cél a költséghatékonyság :)

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#10976) canniball válasza weresgyufa (#10975) üzenetére


canniball
nagyúr

Az Asus lapok pont nem a költséghatékonyságukról híresek... :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10977) iMaverick válasza weresgyufa (#10975) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam egy Asrock lap mellé volt az iMon Ultrabay, ott ment. (Bár az ugye tartalmaz egy a táp és az alaplap közé beékelődő részt is.) A "sima" USB-s modellnél a fene tudja. (Mindenesetre a BIOS-ban lennie kell ennek a WAKE ON /jelen esetben USB/ szekciónak.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10978) sysrq válasza weresgyufa (#10975) üzenetére


sysrq
őstag

Az imon milyen módszerrel ébreszti a gépet?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#10979) raidx válasza sysrq (#10978) üzenetére


raidx
őstag

Itt megtalálod: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10980) radi8tor válasza sysrq (#10978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az USB-s szerintem sehogy.

⭐ Stella

(#10981) McSzaby válasza sysrq (#10978) üzenetére


McSzaby
őstag

Bakker, én erről a iMonról még nem is hallottam.. dejó kis cuccnak tűnik! ;]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#10982) raidx válasza radi8tor (#10980) üzenetére


raidx
őstag

Egy kis csalással azt is megoldották. A kütyü az alaplapról kap áramot, a bekapcsoló gomb a kütyühöz csatlakozik.

"A távirányítós bekapcsolás működéséhez a panel hátulján lévő vezetéket az alaplap bekapcsoló tüskéire kell kötni. Hogy a ház bekapcsológombját továbbra is használni tudjuk, azt a panelre kell csatlakoztatni, így az iMon az alaplap és a bekapcsoló közé ékelődik. A tápcsatlakozóhoz szükséges toldóra azért van szükség, hogy a vevőegység a kikapcsolt gépben is áramhoz jusson. Ha nincs szükség a távirányítós bekapcsolási lehetőségre, akkor ezeket a vezetékeket ki is hagyhatjuk, mert a vezérléshez szükséges impulzusok az USB-n haladnak."

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10983) canniball válasza raidx (#10982) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem mindegyik ilyen csak a "nagyok"; a "kicsik" csak usb-n csatlakoznak. Kérdés tehát hogy melyikről van szó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10984) iMaverick válasza raidx (#10982) üzenetére


iMaverick
addikt

Az iMon Ultrabay olyan mint amit írsz... Ezek a kisebb cuccosok szerintem nem.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10985) weresgyufa válasza radi8tor (#10980) üzenetére


weresgyufa
tag

Ha van Wake ON USB funkció allor ige, Dell M5030-on lepróbálva ;) :R

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#10986) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

Valamelyik nap szólt a Brazos, hogy frissebb AMD Catalist érhető el. Lefrissítettem és azóta nem tudom a hangot a HDMI-n keresztül kiküldeni! :)
Hol keressem a hibát? Az eszközkezelőben nem látszik hibás eszköz. A rendszerhangokat sem tudom megszólaltatni, az eszközkezelőben a Realtek HD Audio Manager-ben sem találtam semmi érdekeset.
Tudtok segíteni?

UI: Gondolom egyértelmű a szövegből, hogy Windows van fönn, a 7-es Prof. változat.

[ Szerkesztve ]

(#10987) korcsi válasza Digger (#10986) üzenetére


korcsi
veterán

Vezérlőpult - hang menüben mi az alapértelmezett lejátszó eszköz.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10988) raidx válasza Digger (#10986) üzenetére


raidx
őstag

Jártam már így egy korábbi frissítéssel én is és a driver újratelepítése oldotta meg csak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10989) raidx


raidx
őstag

Az utóbbi időben ha hibernálom a rendszert és áramtalanítom nem tud visszatérni. Néha azt mondja, megváltozott a hardver, néha csak közli, hogy nem megy és töröljem a visszaállítási adatokat. Régen ilyet nem csinált. Ez az új alaplap és új BIOS óta van csak. Hibrid alvás, stb. tiltva csak sima hibernálás. HDD hibamentes! :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#10990) McSzaby


McSzaby
őstag

Van valaki, aki valamilyen Debian(/Ubuntu) alapú rendszert használ a kis brazoson és mennek a full hd filmek? Mit használ és hogy gyűrte rá?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#10991) korcsi válasza McSzaby (#10990) üzenetére


korcsi
veterán

Ubuntu 12.10 minimal (GUI nélkül), catalyst 13.1, xbmc-xvba.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10992) mandju válasza korcsi (#10991) üzenetére


mandju
senior tag

Ezen a kombon mennek a hd hangok? Vagy itt is az ati driver a szűk keresztmetszet...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#10993) McSzaby válasza korcsi (#10991) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszi! Még valaki?? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#10994) korcsi válasza mandju (#10992) üzenetére


korcsi
veterán

Spdif kimenetet használok, így esélytelen a hd hang, meg ha jól tudom amúgy is, valószínüleg az ati linuxos driver miatt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10995) radi8tor válasza McSzaby (#10993) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Win7, XBMC

⭐ Stella

(#10996) tamasgal válasza McSzaby (#10990) üzenetére


tamasgal
senior tag

Openelec , nekem nagyon bevált!

(#10997) Brogyi válasza McSzaby (#10990) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csak próba volt, de nekem mplayer-vaapi volt a befutó. A legtöbb film ezzel futott. Kényelmeseknek pedig vlc, xbmc.

(#10998) syler123


syler123
veterán

Valaki tudja milyen hangjelzéseket tud adni a Brazos? Ma már vagy 3-szor adott ki sípolás szerű, vészjelző hangot :D Hőfokot megnéztem, az rendben van. Régebben is volt ilyen, de azért érdekes. Kevés lehet a feszültség?

(#10999) raidx válasza syler123 (#10998) üzenetére


raidx
őstag

Mivel AMI BIOS-a van és annak a jelzései:

Nincs hangjelzés: Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
1 rövid hangjelzés: Minden rendben.
2 rövid hangjelzés: Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!
3 rövid hangjelzés: Hiba van a memória első 64 KBájt-jában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.
4 rövid hangjelzés: Rossz a rendszer-timer.
5 rövid hangjelzés: Hiba a központi processzorban.
6 rövid hangjelzés: Rossz a billentyűzet kontrollere.
7 rövid hangjelzés: Hiba az alaplapban.
8 rövid hangjelzés: Hiba a videó memóriában.
9 rövid hangjelzés: A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.
10 rövid hangjelzés: Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.
11 rövid hangjelzés: Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).
1 hosszú+2 rövid hangjelzés: Hiba a videókártyában.
1 hosszú+3 rövid hangjelzés: Ugyanaz, mint az előző esetben.
1 hosszú+8 rövid hangjelzés: A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#11000) syler123 válasza raidx (#10999) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, hát akkor a kártyával lenne valami. Folyamatos sípolás, nem tart szünetet, majd abbahagyja. Amikor kikapcsoltam ma akkor is adta, de semmi hiba nincs azért érdekes. Lehet akkor ad hangot, amikor elveszi a képet a tv-től, de mondjuk nem szabadna...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.