Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) synar válasza FingR86 (#2500) üzenetére


synar
őstag

Nyugodtan vedd meg, nem fogsz benne csalódni. Itthonról is beszerezhető 20-22000 Ft körül, bőven megéri azt az árat is.

(#2502) FingR86 válasza synar (#2501) üzenetére


FingR86
őstag

Sokáig szemezgettem vele amíg akciós volt amazon.de-n, csak nem nagyon volt tapasztalatom a mailboxde szolgáltatassal és mire ravettem magam, addigra vissza vitték az árát.

(#2503) synar válasza FingR86 (#2502) üzenetére


synar
őstag

Nem egy nagy összeg érte ez se, ugyanazokat le tudtam játszani WiFi-n keresztül, ugyanolyan minőségben mint az Ndivia shield 2019-en és kb. ötöd annyiba kerül. Projektoron 1080p-ben nem igazán láttam különbséget a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#2504) sepsi0 válasza FingR86 (#2502) üzenetére


sepsi0
őstag

Én megvárnám míg megint akciós lesz... Sokszor van akcióban.
Mailboxde: regisztrálsz, kapsz egy címet, amit meg adsz az Amazonon, meg egy azonosítót, azt is meg kell adni, az nagyon fontos, ez alapján tudják az accodhoz kötni a megrendelésed.
Megrendeled az Amazonon a mailbox címedre meg azonosító számodra, ingyen szállítja oda az Amazon. Megérkezik a mailboxhoz kapsz értesítést. Kiválasztod a szállítás módját, előre kifizeted (10-12€),feladják és várod a futárt.
Kb ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

(#2505) FingR86 válasza sepsi0 (#2504) üzenetére


FingR86
őstag

Tudom, már ezeket mindet el is végeztem. Csak mire ravettem magam a dologra, addigra eltűnt az akció :))

(#2506) kmarci25 válasza FingR86 (#2505) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha korábban nem, húsvétkor szokott lenni akció. Ezzel elvileg automatikusan tudd figyelni a termék árát, és küld értesítést, ah csökken: CamelCamelCamel

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2507) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

Szeretnék némi gyakorlati tapasztalatot megosztani.

Firestick 4K-ról váltottam Firestick Max-ra. A 4K még régebbi verzió, a távirányítón nincsenek még dedikált nyomógombok.

Wi-Fi lefedettség tekintetében nincs változás. A stickeket használom SMB-n keresztüli történő videóanyag lejátszáshoz, de a nagyobb 60-70 Gb méretű, HDR-es anyagok Wi-fivel már akadoztak, pont határon voltak, a Kodi kiírta, hogy a forrás olvasási sebessége túl lassú. Volt, hogy csak kb. 15 másodpercenként akadt meg, de nem volt tökéletes. A routerem a Max sticktől kb. 1 méterre van, AC-s, freshtomato-s Xiaomi R1D router. Telefonnal mérve a sebessége akár 300 Mbps is van, de a stick esetében ennyi nyilvánvalóan nincs. Hozzá kell tennem, hogy én társasházban lakom, elég zsúfolt az "éter" az 5 Ghz-es sávban is, el tudom képzelni, hogy magánházban egyéb routerektől távol menne a lejátszás wi-fivel is.

A megoldás az lett, hogy egy tápellátást is adó, USB Y kábellel, és egy sima régi Sony telefonhoz való OTG kábellel kötötöttem rá egy USB 3.0 - 1 Gbps ethernet adaptert (köszi a fórumos kollégának, aki javasolta korábban), ezzel minden rendben, nincs akadozás eddig semmilyen anyagnál sem. Az USB Ethernet adapter egy mezei, korábban még CoreElechez rendelt kínai, név nélküli, de a Gembird NIC-U3-02-ra kísértetiesen hasonló "csoda". X-ray funkciót bekapcsolva a 70 Gb méretű fájlok lejátszása közben sokszor akár 120-130 Mbs-ot is eléri az adatforgalom.

A legfurcsább az, és nem számítottam rá, hogy a Max stick több mindent játszik le Kodi alatt DV-ben. Több mkv is van, ami a sima 4K sticken elindul ugyan, de tökfekete volt a kép, ezek a Max sticken ugyanazzal a Kodival mennek (Maven).

Az egész Max stick gyorsabb, pörgősebb, főleg a menü, ill. appokban (pl. Kodi) érezhető. (Nem ég és föld a különbség, de azért érezhető). Ha valakinek DV miatt kell, vegye a Max verziót, HDR10-hez mindegy.

(#2508) Ra3 válasza esicyhun (#2507) üzenetére


Ra3
őstag

A max már tudja az AX-es wifit, nekem ez az egyetlen eszköz ami kihasználja a routerem ezen képességét, nem tudom hogy van-e előnye, mert csak streamelésre használom egyelőre, és azt tökéletesen tudja a másik AC-s routerrel is, de hálózati lejátszásnál előnyös lehet.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2509) Joshi válasza esicyhun (#2507) üzenetére


Joshi
titán

"A legfurcsább az, és nem számítottam rá, hogy a Max stick több mindent játszik le Kodi alatt DV-ben. Több mkv is van, ami a sima 4K sticken elindul ugyan, de tökfekete volt a kép, ezek a Max sticken ugyanazzal a Kodival mennek (Maven)."
Privibe küld el légyszi azoknak a releaseknek a nevét, ami a sima 4K Sticken nem mentek. Ki szeretném próbálni én is. Köszi. :R

(#2510) esicyhun válasza Ra3 (#2508) üzenetére


esicyhun
tag

Igen, nekem még nincs AX-es routerem. Gondolkoztam rajta, de drága egy normális, és csak a Max stick használná nálam is. Az Ethernet adapter és a kábelek meg voltak itthon.

(#2511) Joshi válasza esicyhun (#2510) üzenetére


Joshi
titán

Nekem simán viszi a régi 4K Stick A Gyűrűk ura 120GB-os DoVi release-t 5Ghz AC wifin. Szerintem a wifi képesség nagyban függ a routertől. Sajnos azokat a releaseket amiket priviben küldtél nem tudom letölteni. :(

[ Szerkesztve ]

(#2512) esicyhun válasza Joshi (#2511) üzenetére


esicyhun
tag

Társasházban laksz amúgy? Mert tutira számít az is, hogy a csatornák mennyire telítettek. Illetve az enyém a 36-os csatornán megy, 80 Mhz-es sávszéllel, de az interferenciára azt írja, hogy csak "elfogadható", bármit is jelentsen ez. Szóval hiszek neked, de nálam ennyit tud. :)

(#2513) Anubis126


Anubis126
csendes tag

Sziasztok!

Csak bogarásztam továbbra is a fenti hibát és jó néhány megnyitott amazon fórumszálat találtam amiben ugyan úgy jártak a fire tv stick 4k maxxal mint én. Elindul a nyelv és a wifi választóig, majd belefúl a frissítési folyamatba. Tessék: [link]
Remélem ti nem jártok így. :(
Sajnos megoldást még mindig nem találtam rá.

(#2514) spiky03 válasza Anubis126 (#2513) üzenetére


spiky03
veterán

Ha minden jól megy én a jövőhéten kapom majd meg a Max-ot.
Majd írok, hogy hogy sikerült belépnem.

Kitartást!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2515) oroszlan12 válasza Anubis126 (#2513) üzenetére


oroszlan12
tag

Nekem volt ilyen gondom.Amazonról rendeltem egy Cubot de most az mind1 sztem.A postán eltűnt státusz de 2 nap múlva megkaptam.Visszatérítést is.Felhívtam az amazon ügyfélszolgálat át,mivel elveszett volt a rendszerben automatikusan letiltották.Mivel megkaptam 2 napra rá így pár órán belül vissza állították,azután már működött.Nem tudom honnan vetted de sztem ez lehet.

(#2516) Anubis126 válasza oroszlan12 (#2515) üzenetére


Anubis126
csendes tag

Az a baj én vateráról vettem egy eladótól. Próbáljak így is ráírni az amazonra? Segíteni fognak?

(#2517) oroszlan12 válasza Anubis126 (#2516) üzenetére


oroszlan12
tag

Amennyiben a Vaterás eladó is úgy kapta meg mint én akkor átvágott de ha tudsz szerintem próbálj meg az Amazonnal beszélni.Nem tudom feloldják e de legalább megtudod mi van a stickkel.

(#2518) Anubis126 válasza oroszlan12 (#2517) üzenetére


Anubis126
csendes tag

Nem segítettek, állandóan a rendelési számot akarták tőlem kérni. Mivel nem az amazonról vettem nem segítenek.
Azt is megkérdeztem tőlük, nem-e tudnák megmondani, hogy lopott vagy tiltott eszköz van-e nálam, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#2519) oroszlan12 válasza Anubis126 (#2518) üzenetére


oroszlan12
tag

Akkor marad az eladó.

(#2520) Anubis126 válasza oroszlan12 (#2519) üzenetére


Anubis126
csendes tag

Az eladó nem reagál semmire. Jobb lesz inkább emagon veszek ilyet, bár az nem max, csak sima 4k. Egyenlőre gondolkodom a vásárláson...

(#2521) Joshi válasza esicyhun (#2512) üzenetére


Joshi
titán

10 emeletes panelban lakom, szóval a wifi szennyezés durván nagy.

(#2522) kokokka válasza Anubis126 (#2520) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor sáros.
Én sima 4K-t már nem vennék, bár ez igény függő. Nekem kell az Atmos, ráadásul a MAX jövő állóbb.

(#2523) FingR86


FingR86
őstag

na úgy néz ki, hogy én is beállok a klubba. Egy nagyon rendes kolléga felajánlott egyet, ami nemrég érkezett meg neki. Rendeléskor valószínűleg bent maradt a pipa, hogy linkelje hozzá minden eszközt a fiókjához, amit rendelt (2db). Ugye elég ha csak törli a fiókhoz kapcsolt eszközök közül azt amelyiket átadja a részemre, és nem lesz gond ? Ezt a linket küldtem neki: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2524) Ra3 válasza FingR86 (#2523) üzenetére


Ra3
őstag

Nem lesz gond szerintem, nekem volt ilyen bontatlan echo dot 3 amit egyik munkatársamnak adtam el, simán deregeltem, minden probléma nélkül használatba vette.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2525) atiska007 válasza Anubis126 (#2520) üzenetére


atiska007
senior tag

Várj egy picit, tavaly év vége előtti hónapokban kétszer is volt akcióban (féláron) az Amazonon, én is úgy vettem, mailboxde-n keresztül.
Működik flottul :)
És igen, inkább már MAX, "jövőbiztosabb"

Mittudomain!

(#2526) Anubis126 válasza atiska007 (#2525) üzenetére


Anubis126
csendes tag

Rendben, nem sürgős. Az is a max mellett szól, hogy van hozzá tápegységem, távirányítóm, kábeleim meg minden. :DDD

(#2527) sepsi0 válasza Anubis126 (#2526) üzenetére


sepsi0
őstag

Azért én napi pár percet rászánnék arra, hogy az eladó ne nagyon tudjon "normálisan" árulni. Írkálnék minden hírdetéséhez, jelenteném a vaterának, Amazonnak. Ha van ügyfélkapud, még egy feljelentésre is szánnék időt, 10k felett van az érték....
Én nem vagyok haragtartó. :D
Ha nagyon ráérnék, egy másik accról intéznék vele valamit személyes átvételre. De nem adok ötleteket.
Aki engem átverne, nem járna jól velem.
És igen, megéri főleg a lelki nyugalmam.
Aki ilyet megcsinál és eltűnik, megérdemli a törődést.

[ Szerkesztve ]

(#2528) zoltan6


zoltan6
őstag

Én nem is hallottam még ilyet,hogy tiltva lenne az eszköz valamiért.Akkor valószinüleg nem európai verzió volt. :(

(#2529) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..
Friss,Fire Tv 4k Max tulaj vagyok..
Melyik kodit kell letölteni ami viszi a DV-t ?
Köszönöm..
Janis Joplin

(#2530) vak_bottyan válasza Anubis126 (#2520) üzenetére


vak_bottyan
tag

Február végén megyek haza. Ha gondolod viszek neked egyet! Privátban megbeszélhetjük a részleteket. Budapesten át is tudod venni majd! Német Amazonos, a Cube-ot is magamnak onnan rendeltem. Itt dolgozok.
https://www.amazon.de/-/en/Stick-streaming-device-Remote-controls/dp/B08MT4MY9J/ref=sr_1_1?ascsubtag=1ba00-01000-org00-win10-other-nomod-us000-pcomp-feature-scomp-feature-scomp&keywords=Fire+Tv+4k+Max&qid=1641931947&sr=8-1

https://www.amazon.de/-/en/fire-tv-stick-4k-max-international-version-streaming-device-wi-fi-6-alexa-voice-remote/dp/B08XY388HX/ref=sr_1_2?ascsubtag=1ba00-01000-org00-win10-other-nomod-us000-pcomp-feature-scomp-feature-scomp&keywords=Fire+Tv+4k+Max&qid=1641931947&sr=8-2

Ez a két verzió van most! Egyik német kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#2531) FingR86 válasza Ra3 (#2524) üzenetére


FingR86
őstag

nem volt semmi gond, ma megérkezett és hiba nélkül működik.

kérdésem lenne.
Amlogic boxon a CE 9.2.6-ot használok
ez gondolom Leia. Ezt úgy nagyjából már ismerem. Ez megfelelne nekem a stick-re is.
Ahhoz hogy tudjak MKV filmeket nézegetni DV-ben, ez jó nekem ha ADB-n keresztül felrakom a stick-re ?
kodinerds-20201023-0655c2c718-Leia-FireTV-armeabi-v7a.apk

vagy pedig matrix + master verziót kell feltennem ? Mert odaírva, meg ahhoz látom hogy:
Matrix + master
Support für Dolby Vision mit MKV

kodinerds-20220112-3694127e-master-FireTV-121-armeabi-v7a.apk

(#2532) janisjoplin1 válasza FingR86 (#2531) üzenetére


janisjoplin1
tag

Nekem a
kodinerds-20220112-3694127e-master-FireTV-121-armeabi-v7a.apk
lett jó.de sokat kinlódtam vele..Mire rájöttem,hogy a boxon át kell állítani
12 bits-re..
Janis Joplin..

(#2533) FingR86


FingR86
őstag

hát eddig csalódás a dolog :O :U
a wifije olyan szinten gyenge, hogy az vállalhatatlan.
konkrétan már betettem az antennák közé a stick-et és még így is pufferel a 20GB-nál nagyobb filmek. Pedig a speedtest alkalmazás 400+Mbit-et mutat. Nem gondolnám h a routerrel van a gond, mert az LG CX ugyanarra a routerre csatlakozik és ott a 80+GB filmek vajsimán mennek...

valamint felment a kodi: (master+fire tv): ez nem tud DD+ ? Csak AC3-at ?
Csak AC3-nál vált át a Z906 Decode-ra és 5.1-re.
DD+nál meg semmi, 2.0

eddig a legkellemesebb csalódás a just video player: az kb tud minden hangot és ugyanúgy megy a DV.

[ Szerkesztve ]

(#2534) kzkz válasza FingR86 (#2533) üzenetére


kzkz
őstag

A fire tv-n a kodi-ban az advancedsettings.xml -ben ezzel lehet próbálkozni [link] :
<advancedsettings>
  <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>400000000</memorysize>
    <readfactor>10</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

(#2535) FingR86 válasza FingR86 (#2533) üzenetére


FingR86
őstag

Na a hang megoldodott. Én voltam amatőr. At kellett állítani kodit expert módba és engedélyezni az eac3-at.

Most ott tartok hogy próbálnek egy [link] ilyen hubot be üzemelni egy sima otg kábellel. Hiába adok be a hubnak type - c—n keresztül áramot, nem indul el a stick. Ötlet esetleg vkinek?

(#2536) kokokka válasza FingR86 (#2533) üzenetére


kokokka
őstag

Semmi baj a WiFi-jével. Ott valami más lesz a gond ha ennyire sz@r...

(#2537) kzkz válasza FingR86 (#2535) üzenetére


kzkz
őstag

A gyári töltő 5,25V-os, az USB HUB-od meg csak 5V.

(#2538) FingR86 válasza kokokka (#2536) üzenetére


FingR86
őstag

Úgyis érkezik a napokban egy ax3600, meglatjuk mit szól hozzá.
Egyébként nem idegesítene a dolog, ha minden más eszköz nem menne hibátlanul. 2 szobával arrébb a Samsung tv is úgy hasít, hibátlan. A tv ami mögött a Router van, megint tökéletes. Csak ez a stick nem tetszik a wifinek?

(#2539) FingR86 válasza kzkz (#2537) üzenetére


FingR86
őstag

Olvastam itt korábban hogy otg kábellel meg hub-al és egy USB A-A kábellel meg működött. Az miért volt másabb? [link]
AZ USB A-A kábellel mit csinált? Egyik vége a tápba a másik meg egy USB-be a hubon? Vagy mégis hogy?

[ Szerkesztve ]

(#2540) kzkz válasza FingR86 (#2539) üzenetére


kzkz
őstag

Mert ott az Y-kábelbe dugta a gyári töltőt, és a HUB-ot az Y másik végére. Így a gyári töltő 5,25V-ot adott az eszköznek. Te kihagytad az Y kábelt, és az USB HUB-od csak 5V-ot ad tovább.

(#2541) FingR86 válasza kzkz (#2540) üzenetére


FingR86
őstag

Engem csak ez zavart meg hogy : VAGY

"usb A-A kábel vagy egy usb y kábel"

(#2542) FingR86


FingR86
őstag

egész reggel prógálgatom ezt a stick-et, de akármit csinálok ha 40GB körüli filmeket próbálok elindítani, akkor csak a pufferelés meg akadozás van. Kodin is meg just player-el is. A speedtest ezt mutatja.

szerintem ennek mindenre elég kellene hogy legyen.
Mi lehet a gond akkor ? :F

szerk.

kipróbáltam hogy a stick-en csináltam egy fájl másolást X-plore appon keresztül
a kodis merevlemezről a stick belső tárhelyére, és ott meg csak 4.5MB van, akkor valami bibi itt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2543) Sanyi.mTs válasza FingR86 (#2542) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Az USB csak 2.0-ás.

(#2544) kzkz válasza FingR86 (#2542) üzenetére


kzkz
őstag

Próbáld meg a gyári 18.9-es KODI-val. Nálam a sima 4K simán viszi az 50GB-os cuccot is: http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/

(#2545) FingR86


FingR86
őstag

na akkor leírom a teljes konfigot - mert sikerült megoldani a gondot "FÉLIG" :D

van egy Amlogic S905X2 boxom amin Coreelec 9.2.6 fut, annak az USB 3.0 csatiján van egy 2TB-os HDD és a qbittorrent fut a boxon 0/24. A box gigabites LAN-on keresztül csatlakozik a Tenda AC11 router gigabites portjába. A sebességgel nincs gond, mert PC-ről hálózaton keresztül 80-110Mbyte-al másolok oda vissza a boxra kötött HDD-re.

Az LG CX ennek a boxnak a merevlemezét éri el DLNA-n keresztül, amit a coreelec hoz létre.
A TV wifin keresztül gond nélkül olvassa a 80-100GB filmeket a DLNA-n keresztül.

Na mármost a MAX Stick-en van egy Just player és egy Master + FireTV kodi (20)
valamint raktam fel egy X-plore fájlkezelőt is.

A just player pufferelése megoldódott, mert én a Stick-ről úgy próbáltam elérni BOX merevlemezét, hogy X-ploren belül SSH fájl átvitel. Ott meg volt adva a box IP címe és már láttam is a merevlemez fájljait. És megnyitottam őket a just playerrel, de csak pufferelés.

Na reggel vettem észre, hogy az X-ploreben van olyan is, hogy DLNA. Azon keresztül elindítva a filmeket just playerrel már működik hibátlanul, nincs pufferelés. :DD

Most egy dolog maradt már csak, a KODI.
Feltelepít, beállítások, file manager.
Elérési útvonal megadása: Zeroconf böngésző / Coreelec (SAMBA) majd mentés.

na ha így adom meg az elérési útvonalat, akkor pufferelés van csak.

próbáltam még olyat, hogy az X-plore appon belül a DLNA könyvtárból nem just playerrel nyitom meg a filmeket, hanem Kodi-val. "Megnyitás mint...", aztán KODI. De így csak felugrik a kodi alkalmazás, de nem indítja a filmet.

szóval arra kellene már csak rájönnöm, hogy a stick kodiján hogy adjam meg az elérési útvonalat, hogy jó legyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#2546) kzkz válasza FingR86 (#2545) üzenetére


kzkz
őstag


Ezen a képen az Add network location, és megadod az IP címét a szervernek, és a user/password-öt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2547) FingR86 válasza kzkz (#2546) üzenetére


FingR86
őstag

Én meg így próbáltam, akkor valószínűleg ez lehetett a gond?
Már eljöttem melóba, majd ha haza érek teszek egy próbát úgy is ahogy te ajánlottad. :R


[ Szerkesztve ]

(#2548) kmarci25 válasza FingR86 (#2545) üzenetére


kmarci25
veterán

Én a NAS eléréséhez NFS-t használok kodi-ról.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2549) FingR86 válasza kmarci25 (#2548) üzenetére


FingR86
őstag

reggel nézegettem a boxon akodit, hogy a hálózatok alatt mi van bekapcsolgatva.
és a samba volt, ahol a minimum smb2 a maximum smb3 volt beállítva, valamint a DLNA volt bekapcsolva. De akkor délben majd próbálgatom az opciókat, hátha megjavul.

(#2550) FingR86 válasza kzkz (#2546) üzenetére


FingR86
őstag

Hát semmi változás... a kodi lejátszás közben dobja a hibauzenetet hogy túl lassú forrás és meg is áll az egész :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.