Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) szabessz válasza maross (#2900) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm a választ.

Német Amazonnál hogy megy visszatérítés menete ha nem teszik vissza küldeném?
Ők küldenek ért futárt?
Mennyi ennek költsége?

(#2902) maross válasza szabessz (#2901) üzenetére


maross
veterán

Na ez aztan jo kerdes...en ugy vagyok vele, ha van ilyen hogy "nem tetszik a termék", akkor nem ilyen helyrol rendelek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2903) Mercutio_ válasza szabessz (#2901) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen esetben általában a vevő feladata és költsége a visszajuttatás. Sanszos, hogy amazonnál sincs másként.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2904) szabessz válasza maross (#2902) üzenetére


szabessz
tag

Köszi választ.
Ha angol amazonról rendelek eu garancia van termékre,számít hogy kifognak lépni EU-ból?
Kilépés után élni fog garancia vajon?

(#2905) maross válasza szabessz (#2904) üzenetére


maross
veterán

Ezt szerintem még ok sem tudjak...tippre kilepes elott adott gari elni fog, az utana adottat pedig még megálmodják.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2906) Beni2360 válasza szabessz (#2904) üzenetére


Beni2360
félisten

Addig a gari lejár. Mi köze a garinak, hogy ki melyik szövetséghez tartozik? Természetesen a számláid megvannak és akkor az igazolja, hogy EU belüli vásárlás volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2907) hegyimorc válasza szabessz (#2904) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Mire tényleg kilépnek, addigra már úgy is lejárna, nem?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#2908) radi8tor válasza szabessz (#2901) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha azért küldöd vissza, mert nem tetszik akkor neked kell fizetni a postaköltséget.
Ha azért küldöd vissza, mert hibásan érkezett akkor visszatérítik neked a postaköltséget.
Ha tévesen rendeltél valamit, akkor inkább ne vedd át a futártól, ez esetben a teljes összeget visszatérítik (termék ára + postaköltség).

Postán kell feladni egy Német/Angol címre.

Anglia EU-ból való kilépése még évekig fog húzódni ha egyáltalán kilépnek. Én nem aggódnék emiatt. Valószínű nem is Angliába kéne visszaküldened. Szerintem van közelebb is hivatalos márkaszerviz. De ezeket Logitech topikban beszéld meg, nem Amazon témára tartozik.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2909) faki_


faki_
senior tag

Jól gondolom, hogy az Amazonon is belefuthat az ember nagy összegű lehúzásokba? Van itt több verzióban egy fényképező, amit újként a reális, közel 2000 eurós árához képest plusz objektívvel kínálnak félár alatt: [link]

A legtöbb ilyen eladó értékelés nélküli újonc, viszont van köztük, aki nem kezdő, bár hozzánk nem szállít. Nem fogom megrizikózni egyiket sem, de érdekel, hogy az eBay/PayPal megoldásaihoz hasonlóan itt is működne a vásárlóvédelem az esetleges átveréseknél?

(#2910) radi8tor válasza faki_ (#2909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen vannak itt is trükközők, csodák sajnos nincsenek.
Nézd meg a megjegyzést, azt kéri írj neki emailt rendelés előtt szóval vagy Amazonon kívül akar vásárlásra bírni (nincs pénz-visszafizetés) vagy másban sántikál.

Nem ajánlom az ilyen eladóktól való vásárlást!

⭐ Stella

(#2911) faki_ válasza radi8tor (#2910) üzenetére


faki_
senior tag

Kösz!

(#2912) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok!

20. án rendeltem amazonról, (de) free postásan.
50€ a termék ára, 21. feladták 28. kellett volna megérkeznie azóta semmi info, hogy merre jár.
Szerintetek?

Ma járt 3 csomaggal nálam az MPL. (egyikre azt hittem az lesz de nem)

[ Szerkesztve ]

etc..

(#2913) DeFranco válasza anarchic (#2912) üzenetére


DeFranco
nagyúr

trackinget néztél? nekem is kb. akkor kellett volna megérkezzen valami, de áttették dec 2-re az érkezési időt.

(#2914) anarchic válasza DeFranco (#2913) üzenetére


anarchic
tag

Ugyan úgy 28. van írva.

[Kép]

etc..

(#2915) nelawen


nelawen
csendes tag

Sziasztok!

Mennyi idő szokott lenni, amíg feladják a terméket? 25-én rendeltem a német amazonról. de még mindig "Preparing for Dispatch" :(

(#2916) radi8tor válasza anarchic (#2914) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem valós trackin csak az időbeli lefolyást mutatja.
Ne aggódj meg fog érkezni napokon belül. Ha 1 hét múlva sem érne ide, akkor szerintem menj be a postára ahol át szoktad venni a levelet és érdeklődj utána. Ha ott se találják, akkor esetleg csomagos részlegnél. Ha ott sincs meg akkor lehet ezt jelezni Amazonnál.
De szerintem túl vannak terhelve most a postások ezért csúszik kicsit.

nelawen: az már azt jelenti, hogy bekerült a csomagoló részleghez a csomag. 51 millió terméket rendeltek Amazonról black friday alatt. Bele telik egy kis időbe míg sorra kerül. :(
(én többek között ezért sem vásárolok ilyenkor neten - kapkodás megy, postások se olyan happy-k a sok munka miatt)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2917) nelawen válasza radi8tor (#2916) üzenetére


nelawen
csendes tag

Köszönöm! :) Csak karácsonyig érjen ide :))

(#2918) hegyimorc válasza anarchic (#2914) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ez nem tracking, csak egy becslés. Tracking számod nincs?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#2919) anarchic válasza hegyimorc (#2918) üzenetére


anarchic
tag

nincsen, standard szállításhoz nem jár azt írja.

etc..

(#2920) maross válasza anarchic (#2912) üzenetére


maross
veterán

Majd jon, tenyleg nem kell tulizgulni. Én ma háromszor rohantam ki, egy gls, egy mpl, és egy másik mpl, amit tegnap véletlenul rendeltem (bent maradt a "hazhoz" opcio, holott postan akartam feladni), utana AZONNAL lemondtam telefonos ugyfelszolgalaton + szoltam tegnap a postasnak is, hogy ide aztan ne jojjon csomagot felvenni. Nem is jott, a pajtasa erkezett :D. MPL-nel ez a kommunikacio...es ez nem az elso eset..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2921) anarchic válasza maross (#2920) üzenetére


anarchic
tag

Nem izgulom tul csak, addig míg nem érkezik meg használhatatlan a gépezet :)
Köcsög emag csomagokra meg azt hittem mar az lesz de nem..

Köszönöm a válaszokat :)

etc..

(#2922) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok, én nemet amazonrol rendeltem 25-en PS4 et standard shipmenttel. Kaptam trackinget, a német DHL-nel (ahol le van irva h magyar posta viszi majd tovabb), es a magyar posta trackingnel is ez van irva:
DÁTUM INFORMÁCIÓK
2016.11.25
19:53
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country
2016.11.26
03:37
Küldemény információ:
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange
2016.11.26
06:37
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.11.26
08:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Akkor ez most jol latom azt jelenti h még nem erkezett meg MO-ra, es ne parazzak amiatt h 4 napja nem frissult?
Thx.

(#2923) radi8tor válasza zsuha (#2922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyarországon más nyomkövetési számot kap.
Hívd fel az ügyfélszolgálatot (06-1-333-7777), kérdd el az itthoni nyomkövetési számot. :K

⭐ Stella

(#2924) zsuha válasza radi8tor (#2923) üzenetére


zsuha
aktív tag

Szia, akkor ez azt jelenti, hogy hiába látom a magyar posta trackingnél azt amit beírtam (rákeresve ugyanarra a számra mint ami a DHL-nél van), itt csak egy copyzott adatot látok? És új nyomkövetési számot kellene keresnem?

(#2925) radi8tor válasza zsuha (#2924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez tapasztalat. Itthon kap egy másik CX-el kezdődő nyomkövetési számot, amikor beér az országba. Ezt Posta ügyfélszolgálata tudja megmondani neked.

⭐ Stella

(#2926) anarchic válasza radi8tor (#2925) üzenetére


anarchic
tag

Vajon ilyet olyan csomag is kap aminek kint nincsen taracking id-je?

etc..

(#2927) zsuha válasza radi8tor (#2925) üzenetére


zsuha
aktív tag

Elég rendesek voltak. Még nincs érkeztetve, mert nagyon sok szállítmány feltorlódott. Azt mondta a hölgy, hogyha látom, hogy érkezett, akkor hívjam újra, akkor lesz cx-es száma. Ez kell a lokál postás adatokhoz, mert azt már ezzel a cx-es trackinggel lehet csak lekérdezni.
Köszi :R

@anarchic: ez neked is info

[ Szerkesztve ]

(#2928) radi8tor válasza anarchic (#2926) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, mert nem minden csomagnak van nyomkövetése.
Ez nem jelenti azt hogy kevésbé vigyáznak rá.

⭐ Stella

(#2929) hala8 válasza zsuha (#2922) üzenetére


hala8
csendes tag

Heló, én egy xbox one rendeltem 25.-én. Te hol kaptad a követési számot?

(#2930) zsuha válasza hala8 (#2929) üzenetére


zsuha
aktív tag

Szia, az amazon oldalán ott van a csomag trackingnél (ahol megy a csúszka is hogy hogy áll a szálíltmányod).
A Shipment details szövegdoboznál van egy ilyen, hogy, Carrier: DHL, Tracking #:****************
Ez a sok csillag pedig a tracking szám.

Emailben is kaptál amazon értesítőt, ott egyből erre az oldalra tudsz ugrani.

Ezután megnéztem a dhl.de-n a trackinget, ott már mutatja a csomag útját, és a részletezőben írták, hogy a posta.hu/tracking -ben követhetem tovább a csomagot.
Erre pedig azt beszéltük épp ma, hogy érdemes felhívni a postát a már említett számon, mert a posta tracking oldalán is ugyanannyi van csak mint a dhl oldalán, telefonon pedig új tracking számot kapsz az előző bemondása után, így pedig MO-n is részletesen követheted tovább a csomagot (szintén a posta oldalán).

[ Szerkesztve ]

(#2931) hala8 válasza zsuha (#2930) üzenetére


hala8
csendes tag

Köszi a részletes leírást, szerintem nekem még nem adták fel vagy nem tudom mi lehet. A csúszkás részen még csak "Dispatching soon" felirat van és emailt se kaptam róla hogy feladták.

(#2932) zsuha válasza hala8 (#2931) üzenetére


zsuha
aktív tag

Igen, biztos millió rendelés volt. Nekem is csak természetesen dispatch után adtak trackinget (akkor kerül rá a szám).

(#2933) hala8 válasza zsuha (#2932) üzenetére


hala8
csendes tag

Köszi a segítséget, remélem nemsokára feladják. :)

(#2934) zsuha válasza hala8 (#2933) üzenetére


zsuha
aktív tag

Tuti.
Ha gond van, az amazon chat, email, vagy telefon support nagyon készséges. De gondolom úgyis csak azt mondanák, hogy igen, látják, nemsoká fel lesz adva, milliók rendeltek :) Pár napot várj sztem türelemmel :)
A pénzt a bankkártyámról is csak a dispatch előtt közvetlenül vonták le.

[ Szerkesztve ]

(#2935) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Számít valamit, ha aktiválom rendelés előtt a free prime trialt? UK-s amazonból rendelnék MO-ra(Utána le is mondanám egyből :U)

(#2936) radi8tor válasza JegesEmber20 (#2935) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, sok előnye nincsen magyarországi rendelésekhez.

⭐ Stella

(#2937) JegesEmber20 válasza radi8tor (#2936) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

"Sok előnye nincsen" = 0? Delivery time sem csökkenne akár 1 nappal?

[ Szerkesztve ]

(#2938) radi8tor válasza JegesEmber20 (#2937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Természetesen nem csökkenne mivel nem tudják befolyásolni az időket, mint mondjuk Angliában, ahol saját futárcége van Amazonnak.

Előnye akkor van, ha kifejezetten olyan terméket akarsz vásárolni, amit csak Prime-osok vehetnek meg. (nem sok ilyen van)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2939) hala8 válasza zsuha (#2934) üzenetére


hala8
csendes tag

Most kilenckor meg is kaptam a számot, úgy látszik feleslegesen paráztam egy kicsit. :)

(#2940) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy találtam az amazonon ezt a média lejátszót de még soha nem rendeltem az amazonról, mi ennek a menete és hogyan tudok rendelni megnéznétek nekem hogy megbízható az eladó és ugye itt nincs semmi plusz költség? köszönöm.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2941) radi8tor válasza vadasz70 (#2940) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

" Versand durch Amazon. " ami azt jelenti Amazon küldi, tehát nincs mitől tartanod.
Vedd meg nyugodtan! Katt a sárga gombra, aztán töltsd ki az adatokat amit kér.
Van még 3 perced, hogy 119 EUR-ért megkapd!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2942) vadasz70 válasza radi8tor (#2941) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Már le csúsztam róla! Szokott ilyen akció lenni többször is? Nem tudom hogy ez üzlet volt vagy magán személy,azt honnan lehet tudni. És értékelés vagy statisztikája nincs az eladónak?
Milyen sűrűn szokott lenni naponta vagy hetente ilyen akció?

(#2943) radi8tor válasza vadasz70 (#2942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez egy karácsonyi villám akció volt.

Ha " Versand durch Amazon. " van oda írva akkor teljesen mindegy ki árulja, Amazon raktárából indul, neki fizetsz, nála tudsz reklamálni, stb. Ez egy komolyabb dolog, mint eBay vagy valami kínai webshop...
De van statisztikája az eladónak. Pl nézd meg ezt a fogkefét, ott lesz egy link az ár mellett, hogy 28 neu.
Ezzel tudod megnézni kik árulják és mennyiért. Amazonnak értelemszerűen nincs értékelése, alatta levő eladókét pedig látod te is ha a % positiv-ra kattintasz.
Jobbra lesz "Aktuelles feedback". Gesamtes feedback-el tudod nézni az összes értékelését.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2944) somnia válasza vadasz70 (#2942) üzenetére


somnia
őstag

itt is van

(#2945) vadasz70 válasza somnia (#2944) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Ezt nem értem, nekem miért nem dobta ki mikor rá kerestem? Akkor most meg tudnám venni 119 eur ért és nincs semmi egyéb költség? És a posta fogja hozni vagy futár szokta? A szállítási idő mennyi azt hol találom?

(#2946) somnia válasza vadasz70 (#2945) üzenetére


somnia
őstag

...tán mert te a .de-n kerestél rá ez meg a co.uk-n van, így az ár is fontban van...
cca. 126 font...

[ Szerkesztve ]

(#2947) radi8tor válasza vadasz70 (#2945) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angol oldalt linkelt, ez azért drágább, mint a német oldalon a 120 EUR volt.
A szállítási időt akkor látod ha regisztráltál és tudja melyik országba kell küldeni. (be kell lépni)
De vásárlás előtt is kiírja (van lehetőség gyorspostával kérni felár ellenében, az ide ér 3-4 nap alatt)

⭐ Stella

(#2948) somnia válasza radi8tor (#2947) üzenetére


somnia
őstag

149 volt az a 120!...szerintem az angolon még szállítással együtt is olcsóbb!

(#2949) vadasz70 válasza radi8tor (#2947) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor több országnak is van ilyen oldala, mennyi most a font? Már regisztráltam azt hogy a szállítási idő milyen legyen azt fizetéskor kell kiválasztani?

(#2950) vadasz70 válasza somnia (#2948) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Valóban 120 volt, csak lehet hogy te később láttad ebben a karácsonyi aukcióban volt csak közben lejárt az idő.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.