Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok! Most rendelnék az Amazonról egy látványkandallót. A leírásban az van, hogy ingyenes szállítás. Kb. 30 kiló a cucc. Viszont nem ír ki plusz költséget a szállítási címre.
Lehetséges, hogy így nem lesz túlszámlázás?

(#2652) radi8tor válasza sziku69 (#2651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogyan már sokszor leírtuk ingyenes szállítás csak országon belül értendő. Ha co.uk-n látod ezt, akkor Angliába, ha de oldalon akkor Németországba.

Túlszámlázástól sem kell tartanod, fizetés előtt látni fogod a szállítási költséget.

⭐ Stella

(#2653) sziku69 válasza radi8tor (#2652) üzenetére


sziku69
senior tag

Csak a ".com"-on van ez a cucc. Se a német, se az angol oldalon.

(#2654) radi8tor válasza sziku69 (#2653) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor gondolom kitaláltad, hogy az Amerikába szállít ingyen. ;)

⭐ Stella

(#2655) batka86 válasza radi8tor (#2652) üzenetére


batka86
csendes tag

Nekem a német oldalról 39EUR-tól Gratis Versand van Magyarországra és ingyenes is, kipróbáltam. Plusz már az Versandinfoban is frissítették.

(#2656) sziku69 válasza radi8tor (#2654) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen. :) Ahogy észrevettem, a súly növekedésével emelkedik a tarifa, és a szállítási idő is. 115k-ból lesz 220k
:W

(#2657) Reaper


Reaper
őstag

Engem csak az érdekelne, hogy a VÁM, meg ÁFA az a rendelés leadása után itthon fizetendő, vagy mivan.
Szóval, hogy itt lesz-e még egyéb költségem?
[link]

(#2658) radi8tor válasza Reaper (#2657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mutasd meg a következő fület (Pay). Legalább a számokat jobb oldalt.
Nyugi ott még van időd buy now-ra nyomni, nem számlázza ki a rendelést.

⭐ Stella

(#2659) Reaper válasza radi8tor (#2658) üzenetére


Reaper
őstag

Ja, most már látom, azt írja, hogy include VAT, de azért iderakom, hátha valamit nem néztem meg:
[link]

(#2660) radi8tor válasza Reaper (#2659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

VAT az nem magyarországi ÁFÁt jelent, hanem Angliában fizetendőt.
De mivel Angliából rendelted onnan nem kell ÁFÁt vagy vámot fizetned, mivel EU tagállam (még).

⭐ Stella

(#2661) Reaper válasza radi8tor (#2660) üzenetére


Reaper
őstag

Oké, és akkor itthoni ÁFÁ-t kell még erre fizetnem, vagy ennyi lesz a végösszeg, vagy ez a majd kiderül kategória? Mert ha erre még rátolják a 27%ot, akkor inkább kimegyek Bécsbe és megveszem ott személyesen :)

szerk.:#2662: Oké, köszi, akkor megy, illetve remélem hamarosan jönni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#2662) radi8tor válasza Reaper (#2661) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"De mivel Angliából rendelted onnan nem kell ÁFÁt vagy vámot fizetned"

Ne HUF-ban fizesd majd, hanem GBP-ben. Amazon még azért is jutalékot számít fel, hogy átváltja a valutát. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2663) maross válasza Reaper (#2661) üzenetére


maross
veterán

Nekem +7% afa-kulonbozetet szokott ratenni. Ami az oldalon 107gbp, kosarban (checkoutnal) mar 114gbp, ezt szivesen atvaltja kb 4% bukoval az altalad megjelolt devizara, igy lesz kb 118.5fontnyi fizetendo ár (+altalaban 6gbp posta). Szoval en ha hozzaadok 10%-ot az amazon.co.uk-n lathato arhoz, nagyot nem csalodok. Most az olcso gbp miatt csak ajanlani tudom mindenkinek :). Társasjátékokat és gps-es fitness trackereket rendeltem mostanaban, magamnak es ismerosoknek. szerk: jah ,meg egy akcios logitech egeret

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2664) radi8tor válasza maross (#2663) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ez csak addig lesz így, ameddig nem emelnek árat az angol oldalon. Előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz.

⭐ Stella

(#2665) maross válasza radi8tor (#2664) üzenetére


maross
veterán

Ez igy van, most kell nezelodni, amig nem keso.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2666) panelpatkany válasza batka86 (#2655) üzenetére


panelpatkany
csendes tag

Szia! Ehhez az ingyenes standardversand-hoz kaptál tracking kódot? Itthon hogyan jutott el hozzád a csomag? Valamilyen futár, vagy MPL, esetleg más módon? Én is .de-ről rendelnék és most láttam ezt a lehetőséget.

(#2667) ivcsi86


ivcsi86
tag

Sziasztok.
Meg lehet valahogy oldani, h ide szállitva ne legyen vagy 3500.- szállitás. 3000.- ért vennék 2 elemet, de sajnálok ennyi postaköl.-t :-(

(#2668) radi8tor válasza ivcsi86 (#2667) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem nagyon van más lehetőség.

⭐ Stella

(#2669) sziku69


sziku69
senior tag

Vásároltatok már olyan eladótól, aki nem volt értékelve, mert új eladó volt?
Hétfőn rendeltem tőle. Írtam neki levelet, de még nem jött válasz. Ma írtam neki ismét. Ha nem jön semmi válasz, szerintetek mit csináljak?
Tudom, hogy két nap a válasz idő. Ha visszamondom a rendelést, gondolom visszakapom a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#2670) radi8tor válasza sziku69 (#2669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vedd fel Amazonnal a kapcsolatot, majd ők intézkednek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2671) sziku69 válasza radi8tor (#2670) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi.
Előfordulhat az, hogy ha olcsón adnak egy terméket, az később már nem lesz elérhető? Úgy értem, hogy esetleg törlik a hirdetését?

(#2672) radi8tor válasza sziku69 (#2671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, mivel megjelenés előtt nem ellenőriznek minden feltöltött terméket. Volt már szó pont ilyenről itt a topikban.
Célszerű nem foglalkozni a 0 értékeléses eladók olcsó termékeivel.

⭐ Stella

(#2673) sziku69 válasza radi8tor (#2672) üzenetére


sziku69
senior tag

Most futottam bele egy ilyenbe. Új eladó.

Ha mégse kérném az árut, a pénzt ami az amazon számláján van, tudom más termékre cserélni szerinted? Vagy meg kell várni amíg az Amazon visszautalja a pénzt?

(#2674) radi8tor válasza sziku69 (#2673) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Visszautalják minden esetben a pénzt. Gift cardokat nagyon ritkán adnak.

⭐ Stella

(#2675) sziku69 válasza radi8tor (#2674) üzenetére


sziku69
senior tag

Magyarul, valószínű hogy ismét utalnom kell előbb, és később visszakapom a régebben utalt pénzt.

(#2676) radi8tor válasza sziku69 (#2675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kártyával fizettél? :U

⭐ Stella

(#2677) maross


maross
veterán

Ha még nem lett vón, 30gbp gift card vétele esetén +7gbp promotional creditet kapunk, szerintem tok jo uzlet. Most amugyis jo olcso gbp-vel tolteni accountot. Egy accounton belul probaltam, 48 oran belul irjtá jova a +7 fontot. Aprobetusben benne van hogy egy accountra csak egyszer mukodik, qualify gombra viszont azt irta hogy mehetek tovabb, tegnap beprobaltam még egyszer. Még nem jott ujabb 7font (ha erkezne jelzek), de mivel kb 100 fontra van szuksegem, ez nem is annyira gond, egy probat megert.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2678) sziku69 válasza radi8tor (#2676) üzenetére


sziku69
senior tag

Bankkártyás utalás volt. Ez más felállást hoz?

(#2679) radi8tor válasza sziku69 (#2678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, de azt nem utalásnak mondják. Sima kártyás vásárlás. Kártyára is kapod vissza a pénzed pár napon belül refund után.

⭐ Stella

(#2680) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Volna egy láma kérdésem. Szeretnék egy terméket vásárolni majd. (hátha olcsóbb lesz fekete péntek vagy ilyesmi)
De mikor megnézem mennyiért is jönne, ezt az eredményt kapom. A termék 199 fontért van kiírva.
Nem lehet valahogy olcsósitani? Milyen VAT mikor európai raktárból kérem. Mi is az pontosan?
[kép]

(Közben olvasom a VAT-ot.. 27%.. akkor marad az hogy nem lehet e olcsóbb valahogy?

köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#2681) Atilla001


Atilla001
senior tag

Még 1 volna.

Sokszor dob olyan terméket amit nem is szállítanak magyarba. De ezt akkor visítja ha már a termék oldalán vagyok, vagy fizetném ki a kosárból.
Ki tudom szűrni, hogy ne adjon találatot arra amit meg sem tudok venni?
köszönöm!!

Védd a természetet!

(#2682) maross válasza Atilla001 (#2681) üzenetére


maross
veterán

ez engem is erdekelne...nagyon idegesito hogy csak checkoutnal irja, és nem a default addreshez viszonyitja

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2683) radi8tor válasza Atilla001 (#2681) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy vettem észre egy jó ideje ha be vagy jelentkezve és úgy böngészed a termékeket, akkor zöld felirat mutatja, hogy ezt szállítják Magyarországra.

Nem lehet keresőben ilyen feltételt adni sajnos.

⭐ Stella

(#2684) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Nekem ez lenne az első vásárlásom az Amazon-on.
Történt egy kis baki. Amikor regisztráltam az amazonra, rossz e-mail címet adtam meg. De sajnos ettől függetlenül létrejött a fiókom. Legtöbb oldalon küldenek egy megerősítő linket a regisztrált címre, amit el kell küldeni. Ezután tudom használni a fiókomat. Itt nem így volt.
Ezt akkor vettem észre amikor már megrendeltem az árut. Gyorsan létrehoztam a "rossz" mail címet. Később már kaptam az Amazontól leveleket erre a címre. Pl, amikor nyelvet változtattam az oldalon.

A kérdésem az lenne: Ha rendeltek az oldalról, akkor a rendelésről kaptok e-mailt? Ha igen, akkor annak van valamilyen jelentősége, azon kívül hogy visszaigazolják a rendelést?

Már felvettem a kapcsolatot az eladóval, és el is küldtem neki a rendelés sorszámát. Elküldtem neki a tétel fényképét, és nevét, az esetleges félreértések elkerülése végett.
Erre visszaküldött egy másik rendelési számot.

Sajnos nem beszélek németül, ezért nem egyértelmű a fordítás.
"Bestellung: # ------------------------
Bestellen Sie werden in Ihrem Amazon-Konto nicht zeigen, bis Sie Ihre Zahlung bestätigen.
Ok, alles, was Sie tun müssen, um jetzt die Transaktion abzuschließen muss Geld auf das Konto von Amazon in Europa übertragen.
Nach dem Abschluss von Zahlung, bitte eine Kopie der Zahlung senden.
dank

Nem értem mit akar még befizettetni.
Szóval, lehet hogy ennek köze van ahhoz, hogy a rendelés pillanatában még nem volt e-mail címem? Ezért volt a fenti kérdés, a visszaigazoló maillel kapcsolatban.

(#2685) radi8tor válasza sziku69 (#2684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hajjaj bonyolultan oldottad meg ezt a vásárlást. :)

Nem, emailben nem küldenek semmi olyat, ami pótolhatatlan lenne. Továbbá amazon oldalán is el tudod olvasni az eladóktól érkezett leveleket.

De tisztázzunk már valamit. Hogyan vetted meg a cuccot? Megadtad a kártya adataidat?
Hogy áll ez a rendelés?

⭐ Stella

(#2686) sziku69 válasza radi8tor (#2685) üzenetére


sziku69
senior tag

Ugye? :)

Szóval, ahogy az oldalon meg van adva. Semmi extra. amikor regisztráltam, megadtam a szállítási címet, kártya adatokat.
Ja, amúgy az Amazon.com-ra regisztrálam. A mail címmel, és a jelszóval betudtam lépni ugyanúgy az Amazon.de-re is.
Itt rendeltem meg a cuccot.
A fiókomban, a rendelés oldalán minden renben: Versand wird vorbereitet, és ott van a zöld vonalacska.
Viszont az eladónál: "Sew I see" van írva.

Amúgy amikor rendeltem, a rendelési lépéseket lementettem screenshottal.
Ha gondolod küldök róla képeket privátban.

.....na, legalább megélénkül a fórum.. :DDD

(#2687) sziku69


sziku69
senior tag

Találtam egy oldalt, a csalók e-mail címeivel. Bár lehet hogy ezzel nem mondtam újat.

Sajnos az én eladóm is köztük van.

(#2688) radi8tor válasza sziku69 (#2687) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hasznos! :K

⭐ Stella

(#2689) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

német Amazon Noctua hűtőborda+venti rendelés

fene se érti ezt... :U

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2690) somnia válasza Archttila (#2689) üzenetére


somnia
őstag

...mit?...

(#2691) Archttila válasza somnia (#2690) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Hat azt, hogy ingyenes a szállítás :)

Checkout:

1 Choose a delivery address
2 Payment method
3 Review items and delivery

és itt már nem nyomok rá mert időközben megvettem máshol viszont érdekes, hogy az Order Summary-ben a Postage & Packing: EUR 0,00

pár hete amikor néztem akkor rászámolta a 9 EUR-t.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2692) radi8tor válasza Archttila (#2691) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet valami promó volt. Vagy Október 23-i kedvezmény. :D

⭐ Stella

(#2693) Reaper válasza radi8tor (#2662) üzenetére


Reaper
őstag

Azért nagyon komoly, hogy már 21ikére megérkezett a cucc, miközben azt írták, hogy majd csak ma fog. Azért nem zokogtam miatta, de ilyet eddig még nem láttam :DD

(#2694) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni?
Amazonról szeretnék rendelni.
Az egyik kérdésem az lenne, hogy ha beregisztrálok utána mik a rendelés lépései, mi hogy működik?
A másik pedig, hogy egy Lenovo Y700 és egy Dell 7559 mennyibe kerül Amazonról? Csak új laptop érdekelne, garanciával, számlával. Viszont nem tudom hogy keressek rá, hogy lehet kritériumokat megadni, hozzászoktam az ebay, ali-s rendelésekhez.
Köszönöm. :R

(#2695) sziku69


sziku69
senior tag

Van itt valaki, aki Prime tag? Most kipróbálom ezt a 30 napos ingyenes tagságot. Azt írják, ezt bármikor vissza tud mondani. Jön erről valami értesítő a 30. nap környékén?

(#2696) radi8tor válasza #04441088 (#2694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rendelés Amazonról
Google-el első találat volt. ;)

sziku69: nem jön róla email 30 nap előtt, pont ez a poén benne hogy neked kell visszamondanod ha nem tartasz rá igényt.
Az előfizetéskor kapott első email alján van a lemondó link ha jól emlékszem.

⭐ Stella

(#2697) Atilla001 válasza sziku69 (#2695) üzenetére


Atilla001
senior tag


account és prime
én is így jártam. kérem a 30 naposat és lemondom.. nem tudnám kihasználni..

Védd a természetet!

(#2698) radi8tor válasza Atilla001 (#2697) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint akkor fejlesztettek a folyamaton, lehet "páran" reklamáltak, hogy nem tudják hol kell lemondani.

⭐ Stella

(#2699) Atilla001 válasza radi8tor (#2698) üzenetére


Atilla001
senior tag

ott találtam meg a választ a levél alján :)

Védd a természetet!

(#2700) radi8tor válasza Atilla001 (#2699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én legutóbb 2 éve láttam ilyen email, akkor még csak egy link volt talán.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.