Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) radi8tor válasza D4ni (#2600) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Contact us menüpontban írj nekik.

⭐ Stella

(#2602) D4ni válasza radi8tor (#2601) üzenetére


D4ni
őstag

Köszönöm a segítséget :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#2603) fenoman7


fenoman7
csendes tag

Sziasztok!

Most vásárolnék először amazon-ról, de nem is ez a problémám....hanem egy Xbox One játékot szeretnék, de csak digitalis formában (azaz egy kódot kapnék csak, amivel letölthetem az Xbox Live-ból). A problémám, hogy ezt a leírás alapján csak Egyesült Államok-ból lehet megrendelni.
Kérdésem az lenne, hogy megoldható-e a vásárlás valahogy?

Köszönöm!

XO GT: Fenoman0611

(#2604) Atilla001 válasza fenoman7 (#2603) üzenetére


Atilla001
senior tag

Nézz utána mert szerintem EU accountal nem fogod tudni aktiválni. Ha csak olcsóbb azért, akkor nem szóltam.
Amúgy ha kódot kapsz csak, akkor nincs szállítás, tehát nem látom akadályát ha Timbuktuból jön se, ha csak nem jogi, vagy szerzőjogi..

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#2605) maross


maross
veterán

Amazon.co.uk-rol letezik valami postazos middleman szolgalaltalas? Ship to europe, de Magyarorszagra csak nem szallit. Van ket tarsasjatek ami kellene,de tul nagy hogy tesomnak Angliaba kikerjem...dobtam az eladonak egy uzenetet, hatha, de nem sok joban remenykedem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2606) zzola


zzola
félisten

Uk oldalon találtam egy videokártyát, csak nem értem, hogy a £179.99 árból hogyan lesz £197.47, ha £6.98 a posta?

(#2607) radi8tor válasza zzola (#2606) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angliában kevesebb az ÁFA, mint Magyarországon.
Amazon sajnos minden terméket a célország ÁFÁ-jával számláz ki. Ez ellen nincs mit tenni.

⭐ Stella

(#2608) zzola válasza radi8tor (#2607) üzenetére


zzola
félisten

Köszi, erre nem is gondoltam....

(#2609) maross válasza maross (#2605) üzenetére


maross
veterán

Megoldodott, felvettem a kapcsolatot az eladoval, ugyhogy horror aron kipostazza (cserebe tobbet vettem, igy eloszlik).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2610) radi8tor válasza maross (#2609) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez örvendetes. Egyszer amikor hasonlóval próbálkoztam valami német eladónál elhajtott, hogy nem módosítja a szállítási template-t 1 kérés miatt.
De a te eladód postázott külföldre csak éppen ide nem.

⭐ Stella

(#2611) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!
Amazonon honnan lehet megtudni,hogy adott terméket melyik országból kuldik?
Még sohasem rendeltem onnan, bár több éve van fiókom oda. :)
Tudnom kellene,hogy szamitsak-e ÁFÁ-ra.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2612) radi8tor válasza gipsztigris (#2611) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amióta megújult Amazon sajnos nem mutatja az eladók céges adatainál a székhely címét.
De eladó listánál ha megnézed, akkor van hogy kiírják honnan küldik:

⭐ Stella

(#2613) neight


neight
csendes tag

Sziasztok!

Múlt héten rendeltem német amazonról pár kiegészítőt a telefonomhoz.
Az lenne a kérdésem hogy amit az amazon ír érkezési időnek az mennyire szokott valid lenni?
Szeptember 21. és 27. van megadva amit picit soknak tartok.

Előre is köszi a választ.

Üdv,
J.

(#2614) radi8tor válasza neight (#2613) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazontól vetted vagy valamelyik szerződött kereskedőtől?
Utóbbiak néha túllövik a dátumot, akárcsak eBay-en.

⭐ Stella

(#2615) neight válasza radi8tor (#2614) üzenetére


neight
csendes tag

Hát ööö... ez egy jó kérdés, hol tudom megnézni?

Ha a sold by: után nem amazon szerepel akkor gondolom nem tőlük lett vásárolva hanem kereskedőtől.

Új még nekem az amazon úgyhogy előre is elnézést ha vmi hülyeséget írok.

(#2616) radi8tor válasza neight (#2615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen az azt jelenti közvetlenül Amazontól vetted. Azok a dátumok általában stimmelni szoktak. Később sosem érkezik, előbb jöhet pár nappal (max 1 héttel).

⭐ Stella

(#2617) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Amazon új számomra (mindig eBay volt használva) , de máshol nem igen fellelhető az eszköz amit rendelni szeretnék [link] és egyből 2db-ot... a kérdésem az volna, hogy Magyarországi címre ez miként érne ide? (+ adó, áfa, vám, stb... terhelné idehaza?)

Válaszokat előre köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2618) radi8tor válasza MaxxDamage (#2617) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennyibe fog kerülni a dolog:

Order Summary
Items (2): USD 45.98
Shipping & handling: USD 14.53
Total before tax: USD 60.51
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit USD 16.34
Order total: USD 76.85

Magyarul fizetsz előre 16.34 dollár adót. Itthon már nem kerül vámolásra emiatt.

⭐ Stella

(#2619) MaxxDamage válasza radi8tor (#2618) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a gyors választ! :R
Ez elvileg "Amerikai" eszköz (és cég akinek a terméke) ha jól néztem, igaz? "Sabrent" :B
Nem találtam a termék EU-s beszerzési pontját (sajnos) :(

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2620) radi8tor válasza MaxxDamage (#2619) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt csak USA-ban árulják igen. De miért pont erre esett a választásod? Lehet itthon is kapni bőven ilyen külső házakat, nem?

⭐ Stella

(#2621) MaxxDamage válasza radi8tor (#2620) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, (választásom azért erre, mert megtetszett és ebbe nem "álló" mód kell behelyezni a HDD-t) King Unique forumtárs ajánlott is egy megfelelő darabot, és lehet abból rendelek be 2db-ot (és még garancia idő is 24hónap van rajta ami kedvező) :B :K (ára meg 20k alatt van és ugyanazt a funkciót látja el mint a "Sabrent") Alszom rá egyet, jó éjt! :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2622) ANOka válasza radi8tor (#2607) üzenetére


ANOka
őstag

Azt hiszem, még sem készítek Amazon fiókot... :(

(#2623) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Hoztam egy akciót: Logitech C920 webcamera 52%-os leértékelésben £45.96-ra jön ki hazai szállítással együtt. :) Én most vettem, OTP deviza eladási árfolyamon 16.876 Ft-ra jött ki ami szerintem marhajó. (Én nagyon örülök neki mert sokat használom, hátha másnak is hasznára lesz az akció.) Akit érdekel siessen mert már csak 2.5 órán át tart!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2624) maross válasza Dyingsoul (#2623) üzenetére


maross
veterán

Ez tenyleg jo, 23k itthon legolcsobb helyen (+szallitas). Ha valakinek a kisebb teso eleg, logitech c270-et is csak ajanlani tudom, 7500ft kornyeken van es HD felbontast tud. Jo a minosege, es sotet szobakban is jol boldogul. amazon.co.uk-rol nem jon ki olcsobban.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2625) Dyingsoul válasza radi8tor (#2607) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ez egyébként mióta van így? Mármint én réges-régen még vásároltam amazonról, akkor még nem volt olyan, hogy rákattintottam egy akcióra és több lesz az ára miután bejelentkeztem, mint ahogy most. Ennek én is kerestem az okát de aztán kiszámoltam és rájöttem nem lehet véletlen a 26.9999~%-os áfa miatt változott az ár bejelentkezés után, ahogy te is írtad.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2626) radi8tor válasza Dyingsoul (#2625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 éve már biztosan.
Ennél pontosabbat nem tudok. Rá kell keresni.

⭐ Stella

(#2627) nagyd1990


nagyd1990
csendes tag

Sziasztok! Az amazonnál is lesz black friday gondolom. Akkor ingyenes a postaköltség, vagy milyen jellegű kedvezmények szoktak lenni?

(#2628) radi8tor válasza nagyd1990 (#2627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Posta külföldre sosem ingyenes, de leárazások vannak dögivel. Általában 1 hétig tart.
Kérdés van-e szükséged olyanra, amit éppen leáraznak...

⭐ Stella

(#2629) iTzTiGeR


iTzTiGeR
tag

Sziasztok!

Amazon.com-ról rendeltem, így nézett ki a dolog:

Order Summary:

Item(s) Subtotal: $25.81
Shipping & Handling: $11.48
Total before tax: $37.29
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit $10.07
Gift Card Amount: -$26.06
Grand Total: $21.30

Adót ugye így fizettem, most viszont kaptam UPS-től Vámkezelési megbízásos emailt, amiben elrettentően sok díj van listázva. Most akkor mégis átmegy vámkezelésen, amiért ráadásul nekik mint a cég aki elintézi fizetnem kell plusz kezelési költséget is? Amazon-on erről szó nem volt, csak annyi, hogy az import deposit-ot a részükre bocsátják és abból ők intézik a dolgot.

(#2630) Dyingsoul válasza radi8tor (#2626) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Meg is jött a csomagom, viszont egy számlát blokkot semmit nem tettek bele.... Ez normális? Ha már a magyar áfát teszik rá, azért szerettem volna látni róla valami bolt által lepecsételt papírt (direktben az Amazon árusította egyébként ráadásul új termékről beszélünk).

(#2629) iTzTiGeR: Nekem már az is új, hogy még a shippinget is nettóba írják rá és még azon is látnunk kell a csúfos áfát/adókat. Ez is nem tudom mikor jött divatba, én nem valószínű, hogy rendelek még egyszer bármit is amazonról, csak ha 50%-os akcióban van a termék mert szállítással és minden adóval együtt is jó ha 10-20% kedvezményünk lesz egy terméken mire az ideér.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2631) iTzTiGeR válasza Dyingsoul (#2630) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Közben felhívtam már őket,elvileg semmilyen díj nem fog engem terhelni, amit fizettem Amazonnak az a tuti. A doksiban amit küldtek a sárgával kiemelt részeket kellett kitöltenem (ott se mindegyiket), de hogy ezt honnan kellett volna tudnom az jó kérdés, a mellékelt útmutatóban semmi nem volt, hogy "hé, paraszt, csak a sárgát töltsd ki, ja és abból se mindet".

Eddigi rendeléseimnél (mondjuk az Amazon UK) mindig egy ilyen kicsi Amazon számla volt mellékelve, kb ilyen Post-it méret. Nem siklottál át felette?

[ Szerkesztve ]

(#2632) radi8tor válasza Dyingsoul (#2630) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Számlát nem küldenek vele. Online le tudod tölteni. Ha papíron kell neked, akkor azt is tudod kérvényezni és akkor küldenek postán egy számlát.
Magyarországon kell mindenhez számla. Külföldön elég bemondani ha valami bajod van a termékkel, vissza nézik a rendszerükben mikor vetted és az alapján foglalkoznak a dologgal.
Egyszer USA-ban számlát kértem egy óráról. Néztek rám, hogy olyat ők nem szoktak adni és ne is kérjek.

iTzTiGeR: jól tetted, hogy tájékozódtál kitöltés előtt. Sajnos a mai világban ezt egyre kevesebben teszik meg, aztán kétszer fizetnek adót, ami persze jogszerűtlen. És vissza kérni sem lehet nagyon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2633) iTzTiGeR válasza radi8tor (#2632) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Eszem ágában se volt addig kitölteni, míg nem biztos, hogy fizetnem kell :K Csak azt nem értem, hogy egy UPS méretű cég, miért nem képes normális útmutatót mellékelni a saját dokumentumához.. Hadd ne kelljen már az ügyfélszolgálatot hívogatnom.

(#2634) radi8tor válasza iTzTiGeR (#2633) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre nem tudok válaszolni. Sok gond van UPS-el Magyarországon. Volt hogy nekem el kellett mennem egészen a raktárukig, hogy át tudjam venni a megrendelésemet. Mert a sofőr azt írta rá két csomagomra is, hogy címzett ismeretlen.
Előtte pedig évekig nem volt ilyen gond velük. Most már előre telefonál a futár. :U

⭐ Stella

(#2635) iTzTiGeR válasza radi8tor (#2634) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Azért az szép, hogy neked kell elmenni a szállítmányozási cég raktárához a csomagért, profizmus.. Remélem holnap itt lesz a futár és semmi hasonló tapasztalatot nem szerzek :U

(#2636) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Rendelni szeretnek 1 Noctua hutot 4 ventivel most ingyenes szallitassal eleg sokat sporolhatok, mennyire jellemzo h hasznalt/bontott cuccot kuldenek?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2637) radi8tor válasza Archttila (#2636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy érted, hogy ingyen szállítással? Külföldön élsz? Magyarországra nincs ingyen szállítás. (kivéve, ha valami jóváírást adtak egy korábbi vásárlásod után)
Ami újnak van írva az új termék.

⭐ Stella

(#2638) Archttila válasza radi8tor (#2637) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Prime trial. :-)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2639) radi8tor válasza Archttila (#2638) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem az nem elérhető Magyarországon. De ne legyen igazam. :)

⭐ Stella

(#2640) maross válasza Archttila (#2638) üzenetére


maross
veterán

majd szolj ha valoban ingyenes lett mo-ra...még nem lottem el a trial periodust, es neha jo lett volna pkmentesen kijonni - de ahogy radi is mondta, szerintem is eselytelen.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2641) Archttila válasza maross (#2640) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tegnap direkt megnezten miutan aktivaltamta, a vegen nem hozta a shipping-et csak a tetel vegosszeget. Most ceges gagyifonrol vagyok de este tudok kuldeni kepet...
Magyar address-re!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2642) maross válasza Archttila (#2641) üzenetére


maross
veterán

Legutolso fulig kattintsd el checkoutnal, cim kivalasztasa utan van, csak akkor adja hozzá a koltséget.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2643) Archttila válasza maross (#2642) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Odaig kattintottam el. Elotte (prime nelkul) ott volt a 8 EUR shipping

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2644) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elnézést tévedtem, valóban van szállítási költség Postage & Packing: EUR 9,30 fáradt voltam, bocsánat. :R

Ettől függetlenül pár ezressel még így is olcsóbb mint itthon :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2645) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

szokott itt valaki összetársulni másokkal közös rendelésért? kicsit sokallom a 7.5 euro shippinget egy 15 eurós toknál :) helyileg BP.

szerk.: amazon.de az érintett entity :)

[ Szerkesztve ]

(#2646) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Szeretnék majd venni amazon.uk ről egy terméket ami 80k most. Szerintetek lesz karácsony előtt valami kedvezmény vagy ilyesmi? Érdemes megvárni, jelentős kedvezményekért?

thx, Attila

Védd a természetet!

(#2647) somnia válasza Atilla001 (#2646) üzenetére


somnia
őstag

fekete péntek

(#2648) radi8tor válasza Atilla001 (#2646) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdemes várni, de minden termék nem lesz leárazva. Könnyen lehet, hogy amit kinéztél olcsóbb lesz, de még akár drágább is lehet.
Anno egy szemüveggel szemeztem sokáig, és azt vettem észre hétvégén olcsóbb volt mindig. Érdemes többször figyelned az árát. Csak arra vigyázz el ne fogyjon.

⭐ Stella

(#2649) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Sziasztok, szeretnék rendelni az amazonról, de nem postáznak ide. Valaki tud megoldást erre? Dobjon már egy privát üzenetet, megköszönném.

(#2650) faki_ válasza Sanyi2007 (#2649) üzenetére


faki_
senior tag

Érdemes megnézni az angol és a német oldalt is, találkoztam már olyannal, amit a .com-ról nem küldtek, de az előbbiekről igen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.