Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#943) freemanone válasza JoceeHunt (#942) üzenetére


freemanone
őstag

Ha jól értem, akkor van 1db mozgásérzékelő, amit a HUE appon belül állítottál be?
Megmondom őszintén hogy nekem a gyári app lehetőségei túl korlátozottak, így azt nem használom.
Helyette a HUE labs-on belül lévő "sensing the weekend" formulát használom, még az egyszerűbb beállításokra is, mert ott külön tudsz meghatározni "motion" és "no motion" action-t.
Arról már nem beszélve, hogy van hétköznap és hétvége, valamint 1-3 napszak választható.

Belenéztem a HUE appos beállításba és szerintem az lesz a gond, hogy a "no motion" opció nem állítható, az mindenképp 7 perc után kikapcsol nappali és éjszakai módban is. A "do nothing" az a "motion action"-re vonatkozik, így nappal nem kapcsol fel, de ha felkapcsol valami, és 7 percig nincs mozgás, akkor lekapcsol.
Nem az izzó tárolja a beállítást, az a HUB-on van minden esetben. :)
Csupán ilyen a szabályrendszer amit felállítottál, ha megcsinálod a Labs-os verziót abban tudsz a nappali módhoz másféle no motion action-t rendelni, viszont előtte a HUE app-ban mindenképp csinálj 1 reset sensor-t, hogy a configot kipucolja, mert hajlamos sok szemetet hagyni maga után.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.