Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#1651) Galahed válasza Galahed (#1650) üzenetére


Galahed
senior tag

nem lehet :( át kellett regisztrálnom az uk amazonra az e-mailemet... :(

(#1652) Zirowe válasza Galahed (#1650) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én most trükköztem a google nest skillel.
Olasz accom van, ott nem elérhető.
Átírtam a régiót UK-ra, skill aktiválva, eszköz felismerve.
Régió vissza IT-re, a skill ott van a listában, de nem elérhető, az eszköz továbbra is felismerve és irányítható.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1653) hallgatag_v válasza bigzolly (#1642) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

Szia! Hogyan lehet a Samsung SmartThings appjához hozzákötni a Mi Homeot?
Nekem van ST és Mi Home is, szeretném a kettőt összekötni, de sem a régi, sem az új ST appban nem találtam rá megoldást.

(#1654) kzsolt00


kzsolt00
tag

Sziasztok!

Röviden csak annyi lenne a kérdésem, hogy milyen klímát válasszak ahhoz, hogy biztosan tudjam, hogy később ha beruházok egy amazon alexa / google okosvezérlőre, akkor az kompatibilis legyen vele.

Bármelyik kílma amiben van wifi, az vezérelhető mondjuk amazon alexával, vagy figyelnem kell valamire?

Köszönöm szépen!

(#1655) JoceeHunt válasza kzsolt00 (#1654) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Ennél bonyeszabb a kérdés szerintem. Nem tudom Alexa direktben kompatibilis-e, de az IFTTT-n keresztül áthidalható a dolog. Ha Alexáról nem is találsz kompatibilitási listát, érdemes benézni az IFTTT oldalra. Nekem alap volt hogy Somfy rendszerrel legyen jó, ami jó Alexával, így csak a Hitachi jöhetett szóba.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1656) Galahed válasza kzsolt00 (#1654) üzenetére


Galahed
senior tag

Az amazon skillek között meg kell nézni, hogy melyikhez van skill. Pl a Daikin-hez, Mitsubishihez van (nem mindegy hogy melyik tipus az adott márkán belül).
Ha nem kell visszacsatolás a klima állapotáról, akkor elég egy univerzális infravörös távirányitó amelyik Alexa kompatibilis (pár ezer forinttól akár 50ezerig) és akkor bármelyik klimát irányíthatod vele...

(#1657) #53667584 válasza Galahed (#1656) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ez nem teljesen igaz. Nekem van egy olcsó polar klimam, azzal tökéletesen működik a broadlink. Van viszont egy whirlpool amivel egyszerűen nem hajlandó semmi sem működni a bekapcsoláson kívül. Ha a broadlink listájából választok ki whirlpool távirányítót, vagy a saját távirányítóját próbálom betanítani a broadlinkkel akkor is ugyanaz a helyzet. Bekapcsol, de azon kívül egyetlen egy gomb sem működik. Ha pl. hőmérsékletet, lapátok állását vagy tényleg bármi mást próbálok állítani a klíma ad egy sípoló hangot és a kijelzőjén megjelenik két vonal. Ettől kezdve a klíma semmire sem hajlandó reagálni, egyedül az áramtalanítás segít rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1658) Galahed válasza #53667584 (#1657) üzenetére


Galahed
senior tag

Valóban csak a nyüsszögés van a Broadlinkkel. Van itthon két Broadlinkem, egy Mini meg egy Pro, de mindegyikkel gondjaim voltak. Amúgy tanithatók voltak akár bármilyen gombot rá lehetett tenni akár a klimáról is. De kb 1 év után túladtam rajta, jött egy Harmony HUB, azzal ég és föld a TV, média cuccok stb irányítása Alexán keresztül... (klimát nem azzal irányitom mert már WIFI-n keresztül működik...)

(#1659) NGA


NGA
addikt

Hétvégén a Media Marktban brutálisan 180.000 Ft-ról 39.000 Ft-ra le volt árazva a Sonos Connect:AMP. Fantasztikus cucc, hihetetlen a hangja. Ami miatt ide beraktam, hogy egy Amazon Echo Dot 3 segítségével tökéletesen vezérelhető Alexával. Mivel hozzáköthető az IKEA Symfonisk is, így baromi jó kis zónalejátszást lehet megvalósítani.

(#1660) koncsik válasza NGA (#1659) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

De kár, hogy hétvégén nem voltál netközelben ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1661) VeryByte válasza NGA (#1659) üzenetére


VeryByte
őstag

Csatlakozom a károsultakhoz :) , épp Symfonisk-on gondolkodom...

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1662) koncsik válasza VeryByte (#1661) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem van egy pár sztereóba kötve, bődület jó (könyvespolc változat)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1663) NGA válasza koncsik (#1660) üzenetére


NGA
addikt

1 db volt csak, bemutató darab volt. Vettem mellé egy Sonos Play:1-et is 19900 Ft-ért. Azthiszem az is nagy bolt volt, az is bemutató darab volt

(#1664) koncsik válasza NGA (#1663) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Jól van, tudod, hogy csak az irigység beszél belőlem. Én is megosztottam volna az örömömet.
(A másik is jó vétel volt, a mackó rúgja meg :K )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1665) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én most elgondolkodtam a konyhába az echo dot helyére egy echo studioban, viszont mire ideér elég drága a végösszeg.
Olcsóbban van elvileg itthon a sonos one gen 2, ami meg a kinti tesztek alapján jobban is szól.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1666) Jujutka


Jujutka
friss újonc

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy miért nem találja meg Alexa a wifimet? Nem tud rámenni. A mobilos appban nem találom, hol van a wifi beállítás. Be vagyok jeletkezve. Azt írja, hogy a device on, de közben azt szavalja, hogy nem találja a netet.

(#1667) JoceeHunt válasza Jujutka (#1666) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem úgy rémlik a telepítéskor (applikáció) külön rá kell csatlakozni a wifi eszközöknél látható alexára (echo) is, és ott adod meg a hálózatot.
Nem vitted végig az applikációs telepítést?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1668) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Egy LG OLED tévével hogyan lehet összehozni Alexát?

[ Szerkesztve ]

(#1669) NGA válasza Zirowe (#1665) üzenetére


NGA
addikt

Nekem a Sonos Play:1 van, ami ugyanaz mont az one, de nincs benne alexa, és fantasztikus hangja van.

(#1670) PhilBrick válasza Zirowe (#1665) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ha nem annyira surgos, meg ket honap az Amazon day: valamennyivel csak olcsobb lesz akkor.

(#1671) Chris1983107 válasza szuszinho (#1668) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Látom most kicsit áll a topik, de nekem is ugyanez lenne a kérdésem. Egy C8-al szeretném össze lőni, de ugye a smárt thinq skillre azt írja, hogy csak USA-ban működik. Neked sikerült már megoldást találni? Már egy csomó mindent beszereltem, sonoff minit, izzókat, a DENON erősítőm is (többé kevésbé) megy a SONOS appal, de a TV-re nincsen megoldásom. :W

(#1672) szuszinho válasza Chris1983107 (#1671) üzenetére


szuszinho
őstag

Próbáltam átállítani a régiót UK-ra, de akkor meg az volt a baja, hogy az email címet nem ott hozták létre. Egyelőre nem foglalkoztam vele többet.
Lehet teszek majd egy próbát USA régióval.

(#1673) yuti80


yuti80
csendes tag

Sziasztok!
Amazon Alexa vásárlása előtt állok, gyors kérdés:
tudom vele vezérelni a wifis gree klímámat? Van benne gree skill? Vagy kell mellé egy broadlink is?
Előre is köszönöm!

(#1674) konigjanos válasza yuti80 (#1673) üzenetére


konigjanos
senior tag

én még broadlinkkel sem...egyszerűen sehogy sem tudtam beállítani, marad a wifis gree applikáció.

(#1675) yuti80 válasza konigjanos (#1674) üzenetére


yuti80
csendes tag

Elkeseredtem...

(#1677) Galahed válasza yuti80 (#1673) üzenetére


Galahed
senior tag

Elvileg van skill. lásd itt
Nem próbáltam!!!
Nálam Mitsubishi klima üzemel, termosztátként ismer az Alexa a wifi egységét, meg tudom mondani neki az alapvető dolgokat amik a leirásban szerepelnek. (Bár többnyire csak ki be kapcsolgatom vele, pl: Air conditioner ON vagy OFF és néha megmondom, hogy hány fok legyen. Eddig hiba nélkül mindig megcsinálta.

[ Szerkesztve ]

(#1678) Chris1983107 válasza yuti80 (#1676) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Nekem tegnap jött meg. LG OLED C8-at felismerte, kommunikál. Viszont vannak érdekességek. Próbáltam "scene"-t létrehozni. "Turn on Netflix" erre be kell kapcsolja nekem a TV-t, (a Tv hozza magával az erősítőt arc-ban). Ez működik is. Alexa, Turn on netflix és el is indul. Viszont, próbáltam a gagyi septobox-ot, Telekomos. Megírtam a "scene"-t. Turn on Telekom. .1. TV bekapcs, 2. beltéri bekapcs 3. Erősítő áljon át CBL/SAT-ra. Alexa mondja érzékelte a scene-t. Rányomok a gombra az appban, hogy teszt, úgy megy minden, viszont mikor mondom Alexának, hogy Turn on telekom akkor csak a beltérit kapcsolja be, a TV-t nem. Ezzel már nem szenvedtem tegnap, majd ma. Amúgy a régi Airwell klímámat is felismerte, annyi, hogy egy gomb működik csak. Az ON gomb. De ez nem wifis, és nem is digitális klíma. Szóval még teszt alatt, egyelőre ezt nem értem, hogy a Telekom-os scene miért nem működik Alexával, holott a play gombra nyomok a Broadlink appban, akkor minden úgy történik, ahogy programoztam.

(#1679) konigjanos válasza Galahed (#1677) üzenetére


konigjanos
senior tag

Működik vele, köszönöm szépen!

(#1680) fecus válasza Chris1983107 (#1678) üzenetére


fecus
őstag

Ez a "scene" az ami az android appban a routines?
Nekem többször volt olyan, hogy routine neve meg az eszköz neve (pl. netradio (eszköz) meg radio (routine)) hasonlított akkor összekeverte.
Pl. "radio on" akkor lefutott a routine
"turn radio on" akkor bekapcsolta a netrádiót a többi meg kimaradt.
Ha esetleg ez segít.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1681) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Alexával mi a legjobb módja a PC ki-, és bekapcsolásának? Tudom, hogy több megoldás is van, de olyat szeretnék inkább, ami lehetőség szerint otthoni hálózaton belül marad, ha lehet.
Vagy ha már Alexa, akkor feltétlen internet használat?
Előre is köszönöm az ötleteket. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1682) petfoto válasza yuti80 (#1676) üzenetére


petfoto
tag

Szia! Igen, használom, működik Alexával, viszi a Gree klímát. A hőmérsékletet és a páratartalmat szépen mutatja, óránkénti méréssel, de csak az elmúlt 24 órát látom.

(#1683) Blaise válasza Játékos (#1681) üzenetére


Blaise
veterán

(#1684) Játékos válasza Blaise (#1683) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi szépen! :R

A micrisoft store-ban "A(z) Aleaxa jelenleg nem érhető el." Ez lehetséges a Magyar régióbeállítások miatt? Ha igen, akkor mire kell állítani, hogy elérhető legyen?
Illetve azt elég a microsoft accountban, vagy a windowsban is szükséges?
Előre is köszönöm.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1685) koncsik válasza Játékos (#1684) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem rajta van Alexa a win10 laptop-on, szerintem én is ebből a topikból vettem a megoldást. Megpróbálom megkeresni később.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1686) Játékos válasza koncsik (#1685) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!
Magyar regionális beállításokkal használod?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1687) kamillo67 válasza Játékos (#1684) üzenetére


kamillo67
tag

1469-es hozzászólásomban ott a link, de csak win10-en fut.

[ Szerkesztve ]

(#1688) Játékos


Játékos
addikt

Angol régióbeállításokkal megengedte a store, hogy letöltsem
Mindárt kipróbálom.
Köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1689) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Echo Dot3-mal szeretném megoldani, hogy vetítéskor mindent bekapcsoljon, majd a végé értelemszerűen kikapcsoljon. Ehhez készítettem egy "Routine"-t, amiel is indít mindent, de hogy tudom ezt leállítani? Egyáltalán leállítható egy "Routine"? Vagy esetleg csináljak egy "Off xxxx" routine-t, ami szépen kikapcsolgat mindent?
Előre is köszönöm az ötleteket.

Másik kérdés: van lehetőség Alexát arra kérni, hogy x másodperc/perc múlva tegyen meg valamit? Mármint eszközt ki/bekapcsoljon?

Köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1690) Carlos Padre válasza Játékos (#1689) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csinálj egy OFF rutint, az a legegyszerűbb.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1691) Galahed válasza Játékos (#1689) üzenetére


Galahed
senior tag

A rutinban van időzítési lehetőség, nálam igy kacsolja be a "házat" amikor hazaérek. ("Switch on everything" )
A szobák konnektorait, eszközeit, szobánként 5 másodperces különbségekkel kapcsolgatja be, nehogy leverje a biztosítékot a sok elosztóban hagyott telefontöltő tápegység, miegymás....

(#1692) lokszi


lokszi
újonc

Sziasztok a mai nap megérkezett hozzánk is Alexa viszont, nekem egy tenda ac1200 dual brandes routerem van, nem igazán akarják egymást megtalálni a kérdésem az lenne hogy teljes mértékben elzárkóznak egymástól és inkább egy tp-link routert vásároljak vagy valakinek van valami ötlete, esetleg tapasztalata hogy tenda routerekkel hogy találnak egymásra az eszközök.
Amennyiben Vásárlásra kerül a sor akkot egy Archer C6 C7 router megfelel ennek a kiscsajnak? :) Mert amióta itthon van csak panaszkodik :)

(#1693) Golyo69 válasza lokszi (#1692) üzenetére


Golyo69
senior tag

Errol nincs tapasztalatom de nekem volt TPlink azzal gond nélkül ment, most Xiaomi AC2100 van es ezzel is minden fasza :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1694) lokszi válasza Golyo69 (#1693) üzenetére


lokszi
újonc

Köszönöm a választ ! :)

(#1695) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
Szükségem lenne 1-2 Echo Buttonra, de sajnos nem elérhető sehol sem.
Van esetleg valakine felesleges/ eladó példánya, vagy tudtok megbízható forrást reális áron?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1696) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Sobos Arc-on szenvedek Alexa felelesztesevel de sikertelenül. :(

- sonos.com-on a profilomban az ország UK
- iphone-on régió és nyelv is UK
- Alexa app-et le tudtam tölteni iphone-ra
- Alexa my device location-ben is UK + UK post code van beallitva
- Sonos Arc account elméletben össze van linkelve az Alexa app-el...
- ... Gyakorlatilag a Discover Device nem találja meg a Sonos Arc-ot ha fejre állok sem

Tudok még bármit tenni az ügy érdekében? Az az érzésem, hogy mindegy mit csinálok mert IP alapján érzékeli a valós régiót?

Köszönöm! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1697) zolee001


zolee001
őstag

Üdv
Alexa app pc-n közli,hogy "please unlock your device" amennyiben bármiféle smart home eszközt szeretném vezérelni.
Eddig tökéletesen müködött,ötlete valakinek esetleg?
Értelemszerüen a "lock screen respond" engedélyezve van

(#1698) ezekmennek


ezekmennek
csendes tag

Sziasztok,
Kaptam egy új, Angliában vásárolt Logitech Harmony Hub-ot. Beállítottam vele a Tv-t, de Alexával sehogy sem tudom összehozni. Azt írja az én területemen a szolgáltatás nem elérhető. Mit kellene átállítanom, hogy működésre bírjam? Jelenleg az Alexa, a Logitech account de még a telefon is Amerikára van állítva.

(#1699) Galahed válasza ezekmennek (#1698) üzenetére


Galahed
senior tag

Nekem is ilyen van, az angol amazonon kellett regisztrációt létrehoznom, ott vettem fel az alexát. Igy már működött elérhetővé vált a harmony skill is.

Gyönyörűen működik, ki is dobtam az összes broadlink IR-es hub-ot (RM4 Pro, Mini stb) ez nagyságrenddel jobb mint azok

[ Szerkesztve ]

(#1700) ezekmennek válasza Galahed (#1699) üzenetére


ezekmennek
csendes tag

Köszi, Akkor ha jól értem, az usa amazonról először töröljem, és irány az angol?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.