Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#751) freemanone válasza JoceeHunt (#749) üzenetére


freemanone
őstag

Igen jól érted, kivéte a PLUS változatot, mert abban van egy zigbee hub már alapból. Ha jól tudom azzal lehet a HUE cuccokat használni bridge nélkül, de úgy nem teljes funkcionalitásúak.

Alexa generációk olyan szinten számítanak, hogy a mikrofonok teljesen megváltoztak a 2-es és 3-as széria között. Szerintem a 3-as jobb is lett.ilyen téren, bár nem teszteltem konklúzívan, de amikor a 2-eshez közel beszélek sűrűbben ért félre mint ahol 3-asok vannak. Viszont azt is meg kell említenem, hogy amióta több van, a 2-es is kevésbé ért félre mint amikor, csak egyedül volt.
Software oldalon mindegyik ugyanolyan.

A dotokat mindegyiket be kell állítani, olyan alap dolgokat mint, mértékegység (imperial, metric), cím, eszköz neve és még 1-2 apróság, 5 perc darabja, csak ne egyszerre csináld, mert kegyetlen hangzavar lesz. :DDD (én így jártam 3db-al)
Ami számomra idegesítő például, hogy ha a konyhában beállítok egy timert, akkor azt a nappaliban nem tudom lekérdezni, hogy hol tart? Az appban látom..... de számomra az gyűlöletes és iszonyat vacak a kezelhetősége. Nameg ezért van hang alapú aszisztensem, hogy ne kelljen appokhoz nyúlkálni.

A HUE izzók működéséhez is kell már a bridge. Az egy alap tartozék. Ha ilyet akarsz venni akkor mindenképp starter kit-tel kezd!
Abból is a legjobb ár érték arányú amiben 3 izzó és 1 kapcsoló is van a HUB mellett.

[ Szerkesztve ]

(#752) JoceeHunt válasza freemanone (#751) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm mindenkinek, ahogy megérkeznek a cuccok biztosan jövök :) :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#753) Kiskopika válasza freemanone (#751) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ha van a konyhaban egy dotom es egy masik a nappaliba, akkor a konyhaba beallitott timer nem jelez a nappaliba? :F

(#754) freemanone válasza Kiskopika (#753) üzenetére


freemanone
őstag

Pontosan. :K
A konyhában fog csak csipogni...... és ez...... hát hogy is mondjam, problémás.

(#755) Drakk


Drakk
tag

Visszatérve a Honneywell Evohome rendszerhez.
A német Amazonon találtam egy Skill, ami jónak tűnik, de mivel az accom amerikai nem tudom letölteni.
Van rá lehetőség, hogy az ember régiót vát, letölti a skillt, majd visszavált amerikai accra? ... a visszaváltás után működndk a másik régiós skillek?
Köszönöm a segítséget!

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#756) Kiskopika válasza freemanone (#754) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Es nem lehet ugy kerni a Timert hogy nappali es konyha? Csak otletelek, de ezert is terveztem meg a konyhaba is dotcot vagy showt esetleg.

(#757) freemanone válasza Kiskopika (#756) üzenetére


freemanone
őstag

"Alexa, set a 10 minute timer."

Nem szoktam specifikálni hogy melyik helyiséghez tegye...... alapnak gondolnám hogy MINDEN echo eszközön jelez, nem csak ahol kértem.
Illetve még ha nem is jelez mindenhol, de a minimum az, hogy nem azt válaszolja: "There is no timer set,".
Az ötletet viszont megpróbálom majd este, bár elég unalmas így körbezárni.

(#758) Kiskopika válasza freemanone (#757) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Majd jelezdd kerlek a eredmenyt, kivancsi vagyok.

(#759) freemanone válasza Kiskopika (#758) üzenetére


freemanone
őstag

Kipróbáltam és epic fail. :(

Az időzítők az eszközhöz vannak kötve és szóval sehogy nem tudtam lekérdezni, csak az appban látni.

(#760) Kiskopika válasza freemanone (#759) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Hat ez szomoru, koszonom

Nincs meg ugyan google home om de erosen gondolkozom hogy inkabb abba az iranyba bovuljek. Van valakinek tapasztalata? Igazabol sok a smart kapcsolo a lakasba amiket alexa azepen vezerel, de semmi masban nem tudom kihasznalni, illetve meg a bevasarlo listat hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#761) jézusom válasza Kiskopika (#760) üzenetére


jézusom
addikt

Erre én is kíváncsi lennék. Nálam a lakásbaN a sonoff cuccok, meg az RGB led vezérlő tudná elvileg a googlet is, de a hangosítás csak alexa kompatibilis. Viszont ahogy nézem idén a google kitett magáért hardver frontos, és ifttt-vel átjárható lenne :)

(#762) gabi32


gabi32
csendes tag

Sziasztok!
Azzal kezdeném,nagyon friss vagyok Alexa-val kapcsolatban,és végig olvasva a topikot,a felét nem is értem annak amiket leírtok...
De tanulékony vagyok!!!
Ma megyek az első Echo Dot 3-ért amit szeretnék majd beüzemelni.
Jelenleg amiket szeretnék vele vezérelni a következők:
Denon AVR-X4500 házimozi erősítő
Denon DNP-800NE hálózatos médialejátszó
Ez a két készülék gyárilag fel van készítve Alexa használatára.
Samsung UE65NU8002 tv készülék,ehhez nem tudom kell-e valami a smart things-en kívűl a vezérléséhez.
Tehát ezeket a készülékeket szeretném ki-be kapcsoltatni Alexa-val,hangerőt állítatni vele,stb.
A Spotify-t már sikerült applikáción keresztül elindítanom,gondolom ez az echo-val majd menni fog hangutasítással is.
Valamint egy olyan kérdésem is lenne,van-e arra lehetőség,hogy a hálózaton lévő Synology NAS-ról is le tudjon játszani zenét Alexa?
Szóval ha esetleg valaki össze tudná foglalni nekem,mint abszolút kezdő Alexa felhasználónak,hogy milyen teendőim vannak,és miként tudom a leírt eszközöket Alexa irányítása alá helyezni,nagyon hálás lennék!!!
Köszönöm szépen előe is!!

(#763) konigjanos válasza gabi32 (#762) üzenetére


konigjanos
senior tag

Tévét nem fogod tudni vele vezérelni, ahhoz kell egy külső infra egység.

(#764) gabi32 válasza konigjanos (#763) üzenetére


gabi32
csendes tag

A tv távja is bluetooth-os,nem infrás. Akkor sem?

(#765) freemanone válasza gabi32 (#762) üzenetére


freemanone
őstag

Minden cuccod gyárilag Alexa kompatibilis amit felsoroltál. Viszont itt nem volt eddig olyan akinek lennének ilyen termékei, (vagy csak nem figyeltem eléggé) szóval neked kell felfedezned, de szerintem nem lesz gondod vele.

A TV-t smartthings alapon fogod elérni, a hangcuccokat pedig ezzel a skillel: [link]

Spotify menni fog hangutasítással is, nem csak appon keresztül. Ha azt sikerült beállítanod, a többivel sem lesz gondod!
Synology-hoz pedig találtam egy ilyen leírást: [link]

Azért majd beszámolhatnál róla, hogy sikerült! :R

[ Szerkesztve ]

(#766) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Olyat szeretnék kérdezni, aki Echo Dot 2-t és 3-t is használt(t) huzamosabb ideig.

Jackről hangcuccra kötve használok egy 2-est, de sokszor, ha szól a zene vagy megy a TV, csak másodjára hall meg Alexa, emellett a szomszéd szobából is használnám néha (pár méterre van tőle, viszont perpill csak igen hangos beszédre reagál csak).

Ilyen szempontból mennyivel jobb az Echo Dot 3? Olvastam róla jót és rosszat is, de engem elsősorban ilyen szituációkban érdekelne, hogy jobban beválhat-e, mert így néha kényelmetlen a használata. Köszi a segítséget előre is!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#767) peticsak válasza LilProphet90 (#766) üzenetére


peticsak
csendes tag

Én használtam mindkettőt, pontosabban 3. Gen-t most is. Jobban meghall zajban is és távolról is, mint az elődje.

(#768) konigjanos válasza gabi32 (#764) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ha ki van kapcsolva, bluetooth-on vagy wifin be nem kapcsolod az tuti, csak infrán nem?

(#769) chipesz válasza konigjanos (#768) üzenetére


chipesz
őstag

De. Ehhez vagy kell valami központi infrás egység, vagy egy androidos infrás mobil. Van egy Redmi 3S elfekvőben nekem otthon (a jelenlegi mobilomon nincs infra). Kipróbáltam, ha a telefon a tévé felé néz és fent az AnyMote app valamint a skill, illetve be is van állítva akkor működik. De ez nem a legkényelmesebb mert:
- az infrás telefonnak mindig a tévé felé kell néznie,
- gondoskodnom kell róla hogy mindig fel legyen töltve,
- a parancs nem mindig megy át elsőre, nem mindig triggerelődik az infrajel, ilyenkor újra kell mondanom, hogy: "Alexa, ask Anymote to turn on my TV!"

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#770) freemanone


freemanone
őstag

Srácok, nem, ez nem így van!

Az a TV, ami neki van, SmartThings képes! Ergó NEM KELL semmiféle infrás lófütty hozzá! WIFI-n működik a dolog, a már korábban általam linkelt skillen keresztül.

(#766) LilProphet90: Nekem van mindkettő és alapvetően a 3as dot kevesebbszer ért félre. Amióta azokat behoztam, az egész rendszer jobban megért, zajban is. Jelenleg 1db 2es és 3db 3as van szolgálatban.

[ Szerkesztve ]

(#771) hallgatag_v


hallgatag_v
csendes tag

Sziasztok,
Tettem egy nyitás érzékelőt a garázs ajtóra, amit Samsung hub-on keresztül lát az Echo Spot. Készítetten 2 rutint, az egyik felkapcsol egy Hue égőt nyitott állapotban, a másik csukott állapotban lekapcsolja. A rutinok kézzel indítva működnek, de automatikusan nem, annak ellenére, hogy megfelelően érzékeli az Echo a sensor állapotát. Mi lehet a gond, tudtok segíteni?

(#772) gabi32 válasza konigjanos (#768) üzenetére


gabi32
csendes tag

Pedig a gyári távirányitója nem infrával,hanem bluetoothon működik.

(#773) gabi32


gabi32
csendes tag

Na szóval!
Először is köszönöm a segítségeket.
A tv-t és a DNP-800-at már sikerül hangutasítással be és kikapcsolnom.
:)
Mivel nálam a tv hangja is az avr-en keresztül szólal meg,ezért volt egy kis kalamajka,mire beálítottam minden készüléken minden vezérlési sémát,de a végén úgy néz ki,most már működik.
A syonology-t még nem tudtam összehangolni,de majd dolgozom vele.
Viszont a spotify valamiért nem akar összekapcsolódni az amazon-al mint külső kiszolgáló,mert a regisztrációnál mindig sikertelen kapcsolódást ír ki és kéri az amazon,hogy próbáljam meg később.... Ezt még nem értem...
Jelenleg itt tartok...

(#774) jézusom válasza gabi32 (#773) üzenetére


jézusom
addikt

Telefonos alexa is működik, nem fontos a kütyü.

(#775) istvan170 válasza gabi32 (#773) üzenetére


istvan170
aktív tag

Spotifyhoz külföldi reg. kell. Tehát Amazon cím amerikai legyen.

(#776) chipesz válasza istvan170 (#775) üzenetére


chipesz
őstag

Nálam megy magyar címmel.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#777) LilProphet90 válasza gabi32 (#773) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nálam is megy magyar címmel, úgyhogy próbálkozz később.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#778) gabi32


gabi32
csendes tag

Megoldódott a spotify regisztráció is.
Rossz email címet adtam meg az amazon-on... :)
Ja... igen megy magyar regisztrációval is.

[ Szerkesztve ]

(#779) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Ha valakit érint, az Alzán egész tűrhető áron adják most az Echo-kat (pl.: 3. gen Dot 21.290 Ft), és ONLINEFIZETEK kuponnal ingyenes a szállítás.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#780) JoceeHunt válasza LilProphet90 (#779) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Be is rendeltem 3db 3. generációst, de 1db-ot engedett csak az akció miatt színenként.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#781) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Super Bowl Alexa hirdetés :DDD és az összes...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#782) koncsik válasza koncsik (#781) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Emlegetnek egy Amazon Beta Testing programot 2.3.19.-én, de ez még nagyon titokzatos

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#783) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Echo Auto-ra jelentkezett valaki, (ne)adjisten kapott esetleg ilyet?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#784) konigjanos


konigjanos
senior tag

Akinek megy esetleg a plex vezérlés : nekem elindul, de nem látja az lg tv-t, mint média eszközt, csak a pc-n idnul el, mit csinálok rosszul?

(#785) Akiboy23 válasza konigjanos (#784) üzenetére


Akiboy23
tag

Sziasztok! Elkezdetem okosítani a lakásomat pár wifi eszköz segítségével és akkor vettem eszre hogy csomó mindenhez oda van írva hogy alexa kompatibilis. Akkor kezdtem utána nézegetni hogy miről is van szó. Bevallom megtetszett a dolog. Elég sokat elolvastam a fórumból (bár azért nem mindent) de Igazából alapvető kérdéseim lennének mielőtt megvenném. Hogy ne szemeteljem tele a topikot lenne itt valaki aki vállalná hogy messengeren max 10 percet szánna rám? A többire már rájövök magamtól! Előre is köszönöm!

(#786) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Megjött az Echo Dot 3, hát már olyan hangja van, hogy erősebb basszusú számnál már saját magától nem hallja meg magát, és már hangcuccra dugva jobban fülel. Összehasonlítottam kettessel egymás mellett, talán ötből eggyel kevesebbszer figyelt fel a 2, de majd hosszú távon derül ki.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#787) JoceeHunt válasza LilProphet90 (#786) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem is ma jött meg 3db 3. generációs :) Este móka és kacagás.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#788) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Ez igen frankó kis cucc, már kevesellem is a 3 db-ot.
iRobot porszívót indítja, leállítja, hazaküldi, a zenelejátszást már megtanultuk.
Deezer nem tetszik neki, egyelőre a Dash rádióval játszunk. Már várom hogy megjöjjön a Synology Nas meg a HUE égők :).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#789) malnabokor


malnabokor
senior tag

Hol lehetne kideríteni, hogy az Echo Spot és Show (UK) csomagolásban mekkora a méretel, és milyen súllyal rendelkezik?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#790) LilProphet90 válasza malnabokor (#789) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Pontos adatok nincsenek, az Echo Spot doboza ránézésre mélységben és magasságban annyi, mint az eszköz, szélességben több, olyan hat centivel. Az Show-é magasságban és szélességben kb. passzol, mélységében olyan +10 cm. Súlyra szerintem nem kell +300g-nál többet számolnod, de csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#791) chipesz válasza malnabokor (#789) üzenetére


chipesz
őstag

Mondjuk az Amazonon? Ott gondolom nem a doboz méretét írják le. De ha a doboz mérete is, akkor is viszonyításnak jó. Ennél nagyobb nem lehet. :D

Echo Spot:
104 mm x 97 mm x 91 mm
419 gramm

Echo Show (2nd gen):
246 mm x 174 mm x 107 mm
1765 gramm

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#792) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Ahhoz, hogy ha alexával hely alapu kapcsolást csinálok (hazaérve induljon zene pl.) akkor a telefonon futnia kell alexának állandóan, vagy a google kapcsolat elég? Tehát ki szabad lőni a futó alexát?

(#793) LilProphet90 válasza jézusom (#792) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szerintem kilőheted, bár nem használom a funkciót. Nálam eleve elég gyorsan kilövi magát S7-en, míg a többi alkalmazás sokáig bennmarad.

Amúgy androidon a home gombra is rálehet programozni Alexát a Google Asszisztens helyére, így könnyen lehet telefonon keresztül is kommunikálni vele.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#794) hallgatag_v válasza hallgatag_v (#771) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

Erre valaki nem tud ötletet adni?
Van, akinek sikerült hasonló rutint készíteni? Fut automatikusan?

(#795) Drakk


Drakk
tag

Tegnap megérkezett az Echo Spot-m. Ma reggal már ő keltett.
A fűtés szabályozás kivételével mindent képes vezérelni.
A hangja sokkal jobb mint amire számítottam.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#796) Akiboy23


Akiboy23
tag

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban hogy mi a teendő olyankor hogy ha átírtam egy eszköz nevét akvárumról aquarium-ra mert folyton vissza kérdezett de azóta hangvezézléssel nem megy az a swich? Pedig már vissza neveztem az eredetire. Ha az appban megnyomom a gombot akkor működik. Előre is köszi!

(#797) JoceeHunt válasza Drakk (#795) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A hangja nekem is nagyon tetszik, kellemes mély van benne rádiózás esetén.
A Sllep and Relaxation Sounds valami fenomenális a hálóban :).

Phillips légtisztító készüléket a skill nem találja (3259/10), Deezer sem sikerült még páromnak, iRobot-ot simán indítja, leállítja, visszaküldi a helyére.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#798) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Szükségem lenne valaki vérprofira :)

Szeretném a Hörmann garázskapuval összehozni Alexa-t.

A Hörmann-om otthon:
Kapu + pince garázs + külső garázs, tehát 3 eszköz.
868MHz-es a rendszer.

A pincében lévő Switchen van egy gyári Hörmann Gateway cucc, ami kizárólag a ház saját Wifi felületén enged használni és irányítani egy mobil applikációt, mely Hörmann Bisecur néven fut.
Ezzel az applikációval lehet nyitni zárni mindent, de csakis ha egy hálózaton vagyok a gateway-el.

Na most erre kerestem, Alexa-nál nem létezik Skill pedig pöpec alap lehetne.

Azon az elven gondolkodom, hogylegalább a két garázsban nem-e lehetne valami olyan eszközt felrakni (villanykapcsoló pl) ami már Alexa-val vezérelhető? Mert elvileg a motorok villanykapcsolóval működtethetők, ha a kapcsoló Alexa-s akkor már mennie kéne egyben.
A külső kertkapu is elvileg távirányosítható de nincs hozzá vezetve plusz vezetékem szóval egyelőre az tárgytalan :).

Milyen ilyen megoldást tudnátok javasolni? Vagy más elvet?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#799) Akiboy23 válasza JoceeHunt (#798) üzenetére


Akiboy23
tag

Szerintem nem kapcsolóval hanem nyomógombal működik. De az nem probléma. A sonoff cuccokat tudja kezelni alexa. Annak az appjáan pedi be lehet állítani akár fél másodperces időtartamot is bekapcsolásra. Ergo nyomogombként működne.

(#800) malnabokor válasza chipesz (#791) üzenetére


malnabokor
senior tag

Nem az eszköz, hanem az eszközt dobozzal kérdeztem. Amit írtál azt én is megtaláltam egyből, de ebből nem fogom megtudni, hogy a csomagküldő szolgáltatónak pontosan mekkora és milyen súlyú dobozt jelentsek le.
Nyilván hogy nagyobb, de mennyi helyet foglal el az adapter, stb. :)

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.