Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#401) trotrotro válasza trotrotro (#400) üzenetére


trotrotro
csendes tag

Az Echo-t látja otherként (WTF?), újabb próbálkozás után felvillant egy pillanatra, szóval továbbra sem látja az RM minit, ami egyébként telefonról a saját appjáról tökéletesen működik. Érthetetlen. Ahogy olvasom a skill értékelésénél, sokaknak gondjuk van vele, de nem jövök rá, hogy miért működik egyeseknek, másoknak meg nem.

(#402) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, használ valaki echo plust philips hue bridge-zsel együtt?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#403) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!
Mostanság kezdem beleásni magam a témába. Alexa echo dot a napokban érkezik (telón már megy). Egy broadlink RM mini 3-at használok infrához és wifihez. Van okos konnektor, wifis ledszalag...stb. Ezeket szépen működteti. A kérdésem az lenne, hogy mire érdemes telepíteni fixre az alexát? Raspberry Pi-re vagy valami használt, régebbi mobilra. Illetve ha raspberryre van, akkor az esetleg tud-e funkcionálni mint média player is, vagy ahhoz gyengusz.
Szóval jelenleg itt vagyok elveszve, hogy mi legyen a fő központ. :)
Kérlek világosítsatok föl. Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#404) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Megérkezett a echo dot 3 készülékem.

1. Alig tudtam beállítani. Tudtok linkelni valami cikket, ami elmagyarázza, hogyan is "kellene" használni?
2. Van már itthon homebridge rendszerem. Megy vele a rm mini 3 és az összes xiaomi dolgom. Sirivel szuperul tudom irányítani, ha meghall... és így lett Alexa a dologból (sajnáltam nettó 100K-t adni a homepodért, illetve 200-at, hogy akkor már stereo-ban legyen).
Próbálta már valaki a homebridge-hez kötni alexá:F. Szeretném ezzel is használni. Találtam hozzá npm csomagot, érdekelne kinek mi a tapasztalata.

Ui.: xpeno nason fut egy dockerben a jelenlegi setup.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#405) Zolee$C000 válasza trotrotro (#401) üzenetére


Zolee$C000
csendes tag

Sajnos nem tudom, én múlt hónapban üzemeltem be a második minit és az elmúlt héten a harmadikat. Mindhárom tökéletesen megy Alexával...
Ha a jó mobilos programot és a hozzátartozó skill párost használod, akkor nem értem mi lehet a gond...

(#406) Galahed válasza malnabokor (#399) üzenetére


Galahed
senior tag

És igen, működik, köszi az infót :)

(#407) Yocee


Yocee
aktív tag

Szasztok!

Nekem hosszú idő után sikerült belőnöm Broadlink RM pro val Alexát, csak az IHC for EU alkalmazásnál Indiát állítottam be régiónak.

(#408) weinmaker


weinmaker
őstag

Valakinek működik a youtube skill rendesen. Megcsináltam a githunos leírást, és a teszten működik, de élesben nem.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#409) Nestra


Nestra
csendes tag

Sziasztok. rendeltem egy Echo Dot 3-ast kiskamasz fiam számára, még nincs itthon.

A zene foglalkoztat pillanatnyilag. Azt látom, Spotify és amazon music közül választhatok, a Spotify olcsóbb és talán átfogóbb, de tud válaszolni vajon arra a kérdésre, pl hogy What song is playing now, Alexa? Fontos lenne, ha spotify - ban nem ismeri fel akkor ez egy érv az Amazon Music mellett.
Továbbá, Amazon music-ból okvetlenül kell az Unlimited, vagy az egyszerű Music is fizethető Prime membership nélkül?
És miért regisztráljátok USA címre? hazaival is megoldható? A rendelésem nem jelzi, hogy international version lenne, de ezt sem értem - 2féle létezik?

Remélem nem offoltam, d minden kínom Alexával kezdődött ,hát irányítsatok kérlek a megfelelő helyre ha mégis.

(#410) Micsurin válasza Nestra (#409) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hello

Először is. Egy verzió van de sok funkció nem működik csak USA régióval, ennek nem fogod hátrányát látni a későbbiekben, hisz akár a lakcím is lehet a rendesed így az időjárással se lesz gondja a DOT-nak se a ébresztőkkel stb. //Hazaérek leírom este nekem, hogy vannak a címek állítgatva, USA regio, de hazai rendes cím így van időjárás és rendes pontos reminder és alarm.
Van Deezer is egyébként, de ha hallgatsz rám akkor Spotify a legátfogóbb az adatbázisuk. :K
Nekem eddig minden alkalommal felismerte amit éppen játszott, tovább megyek cím nélkül is tud játszani számtalanszor megkérem "Alexa, play something for relaxation" és tökéletesen választ téma alapján Spotifyról.

Amazon musicra nem tudok válaszolni, sosem használtam bocsi. :)

USA cím meg mint írtam az elején, mert tényleg oda éri meg, nem fogod kárát csak hasznát látni a későbbiekben is.

[...] nem off legjobb helyen jársz. :P

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#411) weinmaker válasza Micsurin (#410) üzenetére


weinmaker
őstag

Szia! Ha kérhetem ezt nyilvánosban írd már le, mert engem is érdekelne. Nemrég csöppentem bele és olvasok folyamatosan a témában. Köszi előre is!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#412) Nestra válasza Micsurin (#410) üzenetére


Nestra
csendes tag

Köszi szépen, akkor Spotify rendel. Az USA cím gyakorlati megoldása is érdekel :)

(#413) malnabokor válasza Nestra (#412) üzenetére


malnabokor
senior tag

Szia, itt találod a megoldást :) [link]
Keress hozzá egy random USA címet, amit beírhatsz :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#414) weinmaker válasza malnabokor (#413) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen ez így működik, de kizárólag prémium accountal. Random amcsi címre meg van egy csomó online generátor. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#415) Micsurin válasza malnabokor (#413) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, megválaszoltad helyettem kb. :D :R

Sorry srácok este bedőltem az ágyba csak nem volt erőm leülni a fórum elé rendesen. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#416) TechMagneTic válasza weinmaker (#414) üzenetére


TechMagneTic
tag

Skacok! Hülye kérdésem lenne. Nem lesz Spotify sem Amazon Music, de németül lenne használva. Akkor Németország legyen beállítva neki Régiónak? Illetve, hogy egyszerre gondolom csak egy nyelven ért? Nem megy Angol-Német egyszerre?

(#417) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Tudtok nekem linkelni olyan (lehetőleg magyar, ha nem hát nem) oldalt, ahol az echo dot szériával kapcsolatban "minden" le van írva:F

Annyira jó lenne, ha az időt 24 órás formátumban mondná, de nem találom sehol a beállításokban.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#418) kleinguru válasza kleinguru (#404) üzenetére


kleinguru
addikt

Sikerült megoldanom a homebridge-hez való kapcsolódást.
Homebridge-alexa a tool neve. Nem volt egyszerű beállítani, de nagyon korrekt az alkalmazás readme-je.

Így már működik Sirivel és Alexával is az eszközök vezérlése.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#419) weinmaker válasza kleinguru (#418) üzenetére


weinmaker
őstag

Esetleges tapasztalataidat szívesen olvasnám. Érdekelne az időformátum átállítása is. Sajnos nem annyira pörög a topik, és máshol sem találtam, ahol lehetne erről beszélgetni. Én jelenleg a youtube és kodi varázslással szenvedek. :)
De gyakorlatilag sok minden érdekel, és tervezek xiaomi cuccokból is majd építkezni (gateway, és hozzá érzékelők).

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#420) kleinguru válasza weinmaker (#419) üzenetére


kleinguru
addikt

Kiválóan tudom irányítani vele az itthoni eszközeimet homebridge-en keresztül.

Rettentően idegesít a 12 órás idő formátum, amit nem lehet átállítani. Annyit sikerült gugliznom, hogy ha azt kérdezzük tőke hogy “what is the military time?”, akkor 24 órás formátumban válaszol.

Az apple tvt szeretném még vele irányítani, de ott elakadtam a config.jsonnal. Egyszerűen nem jöttem rá, hogy melyik attributum milyen értéket kell beállítani. Írtam a fejlesztőnek.

néha a “heating” az neki meeting, ettől eltekintve sokkal jobban érti az “angolom”, mint siri.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#421) sesshou


sesshou
senior tag

Elérhető idehaza a follow up mód?

(#422) Zeban58


Zeban58
tag

Bravosmartnál most akció van:
Echo Dot (2. Generációs) - Fehér 23.990 Forint helyett 13.990 Forint
Echo Dot (3. Generációs) Szürke/Fehér 24.990 Forint helyett 19.990 Forint
Echo (2. Generációs) Fekete/Szürke/Fehér: 39.990 Forint helyett 30.990 Forint!
A csütörtök délig beérkező rendelések még karácsony előtt megérkeznek.

(#423) hitman77 válasza Zeban58 (#422) üzenetére


hitman77
senior tag

Nem semmi árak!

Német Amazonon 20Eur a dót 2 és 65Eur az Echo.:)

Most érkezik az utóbbi.

(#424) weinmaker válasza hitman77 (#423) üzenetére


weinmaker
őstag

De hofy a fenébe? Akartam én is rendelni, de magyar címre nem küld.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#425) peticsak válasza hitman77 (#423) üzenetére


peticsak
csendes tag

Látod ennyit számít a 19/27% áfa különbség :D
Egyébként annak aki nem tud külföldi címre rendelni és elmenni érte, annak egész korrekt, az ország közepétől már drágább az üzemanyag, mint az árkülönbség. :D

(#426) hitman77 válasza weinmaker (#424) üzenetére


hitman77
senior tag

Na igen, nekünk élnek kint barátaink, akikkel sűrűn találkozunk. Velük szoktuk intézni a hasonló dolgokat.
Rosszul írtam 25Eur a Dot2, a Dot 3 35Eur.

Nem csak ezek olcsóbbak egyébként. Sok jó dolgot találni ott és az Amazon házhozszállítása valami elképesztő kint.

(#427) Galahed válasza sesshou (#421) üzenetére


Galahed
senior tag

Amerikai cimmel regisztrálva igen. (amerikai angollal próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#428) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Használja valaki Alexát Yamaha Musiccasttel?

Telefonos alexával szépen tudok parancsolni neki, egy valamit nem tudok.

Hogyan lehetne időpontra bekapcsolni a zenét, de az erősítőn, amit tudok irányítani. Konkrétan ébresztésre gondoltam.

Ifttt-vel próbáltam, de nem találok ilyen kártyát.

(#429) hallgatag_v


hallgatag_v
csendes tag

Sziasztok,

nem tudom megtanítani a Sonoff RF bridge-el a kapu távirányítómat.
A távirányító Honnor Security, DIP kapcsolós fix kódos,433,92 MHz-es.

Mi lehet a gond? "Tanuló módba" be tudom állítani, de hiába nyomom vagy nyomkodom a távirányító gombjait, nem történik semmi.

(#430) kleinguru válasza hallgatag_v (#429) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem itt több segítségre találsz:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#431) betyarr válasza Zolee$C000 (#298) üzenetére


betyarr
veterán

szia!

ezt sikerült megcsinálnod?

Most érkezik majd egy 5V-os Sonoff wifis relé (1.500 Ft), amit az asztali PC ki és bekapcsolására fogok használni igy szabályosan indul és áll le a gép (beiktatom a pici panelt a PC bekapcsológombja és az alaplap közé, így alexa vezérelheti az asztali munkaállomásomat is

vezetéket gyártottál hozzá,vagy vetted azt is valahonnan?

(#432) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Van Skill amivel bőbb beszédű lesz Alexa? Amolyan Google Assistant szerűen beszédes? :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#433) jézusom válasza Micsurin (#432) üzenetére


jézusom
addikt

Lehet tőle kérdezgetni, válaszolgat, lejátszik zenéket, ha van spotifyod, vagy deezered :)

(#434) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok!
Amazon Fire Sticker használ valaki? Ha igen néz vele amerikai tv-t vpn-nel?

[ Szerkesztve ]

(#435) weinmaker válasza jézusom (#433) üzenetére


weinmaker
őstag

Spotify nem csak külföldi accounttal működik? Illetve az biztos, hogy előfizetés kell hozzá. A legszomorúbb, hogy az appla music nem megy előfizetéssel sem a régiónkban. Komolyan mondom, nem értem ezt az egész diszkriminációt. Már azt sem, hogy miért nem lehet egyáltalán rendelni az amazonról pl. echo dot-ot, meg ezt az összes sz@rt. Rohadtul idegesít.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#436) jézusom válasza weinmaker (#435) üzenetére


jézusom
addikt

Most ezt így nem tudom, de én angolra állítottam a telelfont google assistant miatt :) De lehet, hogy az Alexa se menne magyar telóval.

Az érdekes, hogy pl. hangouts ismeri a magyar szöveget, de assistant nem :(

Minden esetre nekem most dezerrel működik, de nem is lényeges, mert nálam a fontos, hogy Yahama musiccast-tel működjön, és az viszont ment rég óta spotival, tidallal, dezerrel az tuti.

Szóval Alexával a musiccastot irányítom, nem nagyon számít, hogy mit ismer.

A másik, hogy az alexa szerintem echo dobozkával nyer értelmet, ez a telefonos dolog csak próbálgatás :)

(#437) weinmaker válasza jézusom (#436) üzenetére


weinmaker
őstag

Persze, nekem van echo dot. Megy magyar telefonnal is amúgy az app. Viszont ezek a zene streamelők csak előfizetéssel és külföldi accounttal.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#438) koncsik válasza weinmaker (#435) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én a német amazonról rendeltem 2nd.gen. Echo dot-ot, Magyarországra. Ha jól emlékszem, az volt a trükk, hogy international version-t kellett választani.
Spotify, amazon music most már egyszerre is megy. A Spotify egy családi előfizetés, semmi különös, de az amazon music a prime mellé jár - az nekünk amerikai, ott kellett trükközni, mert USA cím és hitelkártya kell a music-nak: nem kell arról fizetni, de meg kell adni egyet...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#439) weinmaker válasza koncsik (#438) üzenetére


weinmaker
őstag

A spotify az sima magyar előfizuval működik? Az apple music az nem megy magyarral, hogy dögölne meg. Megnézem ezt az international rendelést is, hó hogy mondtad. Sajnos alig-alig pörög a topik, pedig nagyon érdekes és szórakoztató a téma. Én pl. azt már megcsináltam, hogy youtubról indít zenét. Nem kevés időm ment rá :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#440) malnabokor válasza weinmaker (#435) üzenetére


malnabokor
senior tag

Igen, már sokszor le lett írva korábban is, hogy az Amazonod USA legyen, és akkor működik többnyire minden, pl a Spotify is, mégha magyar az előfizetés, akkor is. Nem értem, hogy miért kellene magyar regisztrációhoz ragaszkodni, kicsi ország vagyunk, kicsi piaccal, nem foglalkoznak velünk, viszont cserébe nem kell VPN-ezni, és trükközni, hogy minden működjön, csak be kell írni egy kinti címet, és kész (szemben a Netflixszel, ahol kell a VPN, hogy elérj minden tartalmat :) )
Lehet rendelni ide, international versiont kell választani.

Szerk: Apple Music-ot nem tudom, nincs olyan előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#441) koncsik válasza weinmaker (#439) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, sima, lsd. malnabokor írását. Én először US-ból hozattam egy echo 2gen plus-t, azzal próbálgattam mindent, amennyi időm volt... nagyon sokszor frissítik, 1-2 hete jött pl. a Guard, ha bekapcsolod, figyeli az üvegtörés és a füstriasztó hangját... tegnap riasztás jött üvegtörésről (le is játssza a felvett észlelést), de csak egy dísz esett le a fáról... egy annke alexa komp. kamera is figyel, az mozgásriasztást küldött, felvette, egy molylepke kavart előtte a sötétben... jó kis cuccok ezek, komoly dolgokra is jók, csak idő kell, mert nagyon be lehet gabalyodni a kombinálásba. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#442) fgyorgy


fgyorgy
csendes tag

Sziasztok!

Új Alexa birtokos vagyok. A teljes topicot átolvastam már. Volt amelyik részt többször is. 

Smart Home kiépítése a célom sajátkezűleg, a házamban.
Ezeket szeretném megvalósítani:
- Világítás a lakásban és az udvaron
- Redőnyvezérlés (jelenleg kapcsolókkal mozgatom)
- Szellőztető vezérlés
- 2-3 ajtózár
- Öntözőrendszer
- Fűtésvezérlésben is volna némi keresnivalója, de geotermikus fal és padlófűtés lévén nem tudom érdemes-e. (lassú reagálású rendszer)

Mivel elég sok pénz egy jó rendszert kialakítani, teljes dilemmában vagyok, hogy mivel is kezdjem.
Részt vettem a Fibaro egy nyílt napján, és teljesen beleszerettem amit ott láttam. De a programozható központ közel 200 ropi, az egyes komponensek meg 20 ezer körül vannak, és bizony igen sok kell.
Azóta a sok-sok olvasgatásba addig eljutottam, hogy a végső (fő) rendszerem Z-Wave alapú lesz. Az volt a terv, hogy amíg nem szedem össze a Fibaro központ árát, addig elindulok egy Vera Edge központtal, akasztgatom rá a kapcsolókat, és a végén leváltom a Vera-t Fibaro-ra.

Egyben biztos voltam, nekem kell a hangvezérlés, ezért jött Alexa, mivel elég jól kezeli a Smart Home rendszereket.
Tegnap bejött mellé egy Philips Hue kezdőcsomag, mert ezt sem éreztem pénzkidobásnak.

A topic végigolvasása rávilágított arra, hogy bizony a célt elérhetem sokkal olcsóbban is vegyes rendszerek használatával Ali, Bangood, Wish beszerzésekkel.

Kérdéseim azokhoz, akik már átlátják a smart home rendszereket.

Érdemes beruházni a fali kapcsolók, redőnykapcsolók helyére pld. Broadlink kapcsolókra? (pld, Sonoff bridge-el)
Vagy inkább várni, és amikor megvan a Z-Wave központ akkor elkezdeni építkezni?

Ha vegyesen használjuk, vagyis hangvezérléssel, és néha manuális kapcsolgatással a Broadlinket, akkor az nem keveri meg a rendszert?

A redőnyökhöz, külön kapcsoló típus fog kelleni?

Tudom ezeket a kérdéseket inkább az Okos Otthon topicba kellett volna feltennem, de egyrészt azon nem rágtam még át magam, és jó sokáig is fog tartani, másrészt ott úgy vettem észre, hogy olyan szakik vannak akiknek az ilyen jellegű kérdések annyira alapok, hogy talán zaklatásnak is veszik.
Köszi a válaszotokat!

(#443) fgyorgy


fgyorgy
csendes tag

Ja és még egy kérdés ami már Alexás.

Miért pulzál időnként Alexa zöldes színben?

(#444) Rellind válasza istvanszucs (#434) üzenetére


Rellind
senior tag

Szia. Nekem van,de nem foglalkoztam a vpn-nel. Ergo feleslegesen birtokolom :D

(#445) freemanone válasza fgyorgy (#442) üzenetére


freemanone
őstag

A kínai motyókról azért nem árt tudni, hogy alapesetben "hazabeszélnek" és a kínai serverek nélkül nem működnek.
Én azért pedig senkinek nem fizetnék, hogy ha egy server nem működik valahol a nagyvilágban, neadj isten becsődölt és bezárta a kapukat, akkor onnantól azok a kütyük ne működjenek tovább.
Sok cikkben látom például a HUE cuccoknál is hogy a HUB megléte negatívumként van feltüntetve, mint extra költség és plusz doboz csupán. Pedig valójában az autonóm rendszer egyik előfeltétele. Ha elmegy az internet alexa halott, a kínai kütyük többsége gyári állapotban szintén. A HUE viszont teszi a dolgát a kapcsolóival és mozgásérzékelőivel, mintha mi sem történt volna. (Fibaro is ilyen lenne)
Kínai irányba szerintem csak akkor menjen el bárki is, hogyha:
- custom FW, scriptelgetés és forrasztó pálka gondolata nem testidegen
- vagy nem zavarja hogy esetenként nem működik, külső server probléma miatt
- nem zavarja hogy kína kvázi mindent is "lát"
- nem zavarja hogy a mikró épp üzemelt és bezavart az RF cuccainak (nem mindennapi dolog, de megeshet)
- RF cuccoknál nincs visszajelzés (megnyomtad a gombot, de nem történik semmi, az otthoni központod pedig mutatja, hogy pl a garázskapu nyitva van, mert a jelet kiküldte, de hogy azt vette-e valami? nem... valójában zárva van és a kütyü tegnap lemerült, csak nem tud kinek, hogy, szólni...)

Viszont amint custom FW és kínai kütyük mellett dönt az ember, oda is kell valami HUB szerűség (HomeAssistant, Domotiz, stb), amin keresztül kezeli az egészet és azt bizony valakinek fel kell építenie. Szóval nem árt hozzá némi IT-s affinitás.

A fibaro és a zwave egy másik világ. Az tényleg okos. Amíg az RF az csak "okoskodó" ahogy hívni szoktam, mert nincs statuszod, max szemmel vered.
Szóval.... ha tényleg stabil, autonóm, okos rendszert szeretnél, amit viszonylag könnyű programozni, NE menj el kína irányába.
Ezt nálam egy fióknyi kínai kütyü hangos bólogatása erősíti meg, valamint egy lakásnyi HUE, ami kiválóan teszi a dolgát 4db echo dot társaságában. Pedig szeretek DIY-kodni... szabadidőm nagy részét azzal foglalom le. (a fióknyi cuccon lassan túl kéne inkább adnom... a HUE viszont minden forintot megért)

Aztán hogy a topichoz is illjen egy kicsit. Az alexa integráció a kínai motyókkal addig működik szépen, amíg minden a kinti servereken, gyári FW-en van.
HA-val például csak akkor összekapcsolható. ha SSL-t is beállítasz kellően erős hitelesítő tanusítványok megléte mellett. Domoticz és egyéb otthon automatizációs cuccokkal nincs sok tapasztalatom, de ahogy észrevettem, az a tábor gyengébb, kevesebb támogatással rendelkezik alapvetően.

A broadlinkes kütyük nagyon hektikusak, nem is térnék ki rá túlzottan. Van akinek szépen megy, van akinek csak 1-2 dolog és van akinek szinte semmi. A GDPR-os kavarás óta egy katasztrófa az egész szerintem. Nálam HA alatt van befogva egy mini3 infra vető, a TV, hangcucc, álló venti irányításához, de ugye ez már egyedi megoldás és inkább száműzném.
(A ventit át is fogom építeni egy nodemcu segítségével igazi okos cuccá, a jelenlegi infrás megoldás mellett kap wifi-t és státusz lekérdezést! :D )

(#446) weinmaker válasza freemanone (#445) üzenetére


weinmaker
őstag

Na ez egy érdekes és igen elgondolkodtató írás volt, köszönöm, hogy megosztottad. Én is kínai kütyük felé vettem az irányt, és azzal operálok (mert olcsó). Meg egyelőre csak tanulgatom és próbálgatom a dolgokat. Nekem is broadlink mini 3 van. Általában jól megy, de van amikor hülyéskedik. :)
Ezekkel a zigbee, zwave és társaival semmi tapasztalatom, de alapjában félek az RF rendszertől, mert volt aki mondta, hogy a szomszéd ha bekapcsolt valamit, akkor nála felkapcsolt a lámpa. Na ettől megvadulnék. :D
Ezt a philips hue cuccost szívesen kipróbálnám, de nagyon húzós. Az ikeának is van hasonló barátibb verzióban, azt is dícsérik és állítólag valami firmware frissítéssel teljesen hue kompatibilis.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#447) freemanone válasza weinmaker (#446) üzenetére


freemanone
őstag

Az ikea-s cuccokat is árnyalnám némileg. Egész véletlenül abból is akad otthon. :)
A mozgásérzékelő nem programozható és kegyetlen buta. Áthaladó folyosón pl simán el tudsz sétálni előtte annélkül hogy bármit is csinálna, mert csak 15 másodpercenként mintavételez. Azon kívül 1-5-10 perces "kikapcsolás" az egyetlen funkció amire képes a bekapcsolás mellett.
A távirányítója a HUE-nak sem a 100%, de a TRÅDFRI bőven alulmúlja, nem egyszer kihagyott nekem, a HUE meg talán 2 havonta egy alkalommal.
A HUE mozgásérzékelő az hibátlan, sosem hagyott cserben és rengeteg féleképpen fel lehet programozni, nagyon könnyen ráadásul, gyári felületen keresztül.

Aztán következik az ára a dolgoknak. HUE-ból is van "olcsó", egy színű, dimmelhető izzó, (cikkszámok: 1db-os: 8718696449578, 2db-os: 8718696729113) amiből általában 10k körül mozog egy dupla e27-es csomag. Ezekről viszont tipikusan nem esik szó, merthát az nem túl sok funkcióval bír. Ha csak erre van szükség, nem akar az ember színhőmérsékletekkel avagy színekkel játtszani, akkor viszont ne is vegyen HUE cuccokat.
Ilyen célra sokkal inkább ajánlanék okos fali kapcsolókat és "hagyományos" led izzókat egy raspi-n futó HA-val sonoff kapcsolókkal.
A TRÅDFRI-nál a "párosítástól" nálam már feláll a hátamon a szőr is, mert itt 1-1 eszközt (mozgás, távirányító) manuálisan kapcsolgatással, gombnyomogatással kell párosítani, míg HUE-nál mindent a HUB-hoz kötsz egy app-pal (kvázi automatán) és utána azt módosítasz ami jól esik, akármikor utólag is, nem kell érte izzókat áramtalanítani, nehogy másikhoz párosodjon.
Lehet hogy egy HUE mozgásérzékelő duplája az IKEA-s árnak, de annyival többet is tud!
Van benne például hőmérő és fénymérő is, mert ugye ha van elég fény, minek is kapcsoljon fel ott bármi? A hőmérő pedig egy kellemes extra benne. A szinte végtelen programozhatósági lehetőségekről már nem is beszélve.
A hőmérőt plédául lehet használni baba szoba hőmérséklet monitorozásra és ha teszemazt 25 fok alá esik a hőmérséklet, akkor a hálójában, nappaliban felkapcsol 1 lámpa, vagy esetleg pirosra vált, vagy.... amit szeretnél, villog, lekapcsol, stb... :)

Szerintem az ikea megoldása bohóckodni jó csak. :B Illetve HUE mellé kiegészítő izzónak 1-1 helyre, ahol elég az egyszerű NEM dimmelhető meleg fehér fény.
A dimmelhető és a színhőmérséklet váltós már bizony HUE ár környékén mozog!

Én az elején nagyon próbáltam magamat visszafogni a költekezéssel, de mára beláttam, hogy ha stabil, jól működő rendszert akarok, amit nem csak a család fő IT-sa tud használni pilóta vizsga ellenében, hanem valóban mindenkinek megkönnyíti az életét, nem szabad spórolni.
Ha valami ami eddig egy alap dolog volt, gombnyomásra, fali kapcsoló billentésre és holnaptól azért nem működik rendesen, mert okos lett, ebből fakadóan esetleg még kényelmetlen is a használata, akkor az inkább hátráltató tényező, mintsem okos.
Telefonnal, appokkal kapcsolgasson a nyavaja, egy okos rendszer tudja mit akarok és kérdés nélkül teszi a dolgát!
Nálam a világítás már félautomata. Ami annyit tesz hogy van ahol éjjel nappal mozgásérzékelő kapcsolja a megfelelő módot, van ahol éjjel csak a gombok operálnak.

Egy okos kapcsolótól például azt várom el, hogy reggel-délben-este hétköznap-hétvégén mást és mást csinál ugyanazzal a gombbal. Este elég a pici fény is akár például. A WC-ben este 1% fényerő van, nappal 100%. Mind gombbal, mind mozgásérzékelővel és erre az IKEA cucca önmagában képtelen.

Az RF cuccokat nem is elemezném ki. Attól az ikea-s bigyó is jobb. :)
Ha nem nyílik a csak RF-el nyitható garázskapu a ház úrnőjének amikor épp beállna és nincs aki megcsinálja hirtelen.......... nem annyira kényelmes az a kanapé! :D csak hogy egy nagyon gyors példa legyen még a végére.

Úgy álltam hozzá a dologhoz, hogy mindent gyorsan automatizálni amit csak lehet és így olcsó kínai cuccokba is beleugrottam, de nem kellett volna, mert nem akarok vele annyit foglalkozni, sokkal inkább élvezni, használni.
Szerintem mindegyik szegmenst jól át kell gondolni, mert hirtelen jönnek az igények. A világítással már meg vagyok elégedve, minden máson még rágódok, hogy honnan akasszam le rá a keretet, mert ********* drága luxus ez az egész. (függönyök, redőnyök, szellőztetés, klíma, főzőlap hogy a rendszer tudja hogy a konyhában nem kánikula van, csak főzünk épp) stb stb stb....

és már megint csak egy rövidet akartam írni..... de nem fér bele egyszerűen :DDD és az a baj, hogy az okosotthon topic sokkal inkább felsőbb szintű programozgatás, nem pedig a piacon elérhető termékekről szól, így itt ugyan off.... de annyira mégsem, mert mindegyik irányítható Alexával is így vagy úgy ;]

HUE Alexa integráció viszont kiváló! :DD
rutinok közé fel van véve néhány helység neve parancsszónak, pl: "Alexa, kitchen" és máris fényárban úszik minden a konyhában, ha esetleg a mozgásérzékelő elég fényesnek ítélné, de én meg épp a pulton szeletelek valamit és a hátam mögül árnyékolom a napot, viszont jobban akarom látni hogy az ujjamat szeletelem-e épp...
A reakcióidő is 1s körüli, ami számomra lenyűgöző, tudván mennyi minden történik ilyenkor.
Hang a számból, be egy echo dotba, ami felküldi felhőbe, az analizálja, van rá rutin, így elindítja azt, amihez újra az internethez kell nyúlnia, mert a HUE-val a philips servereken keresztül beszélgethet csak, nem közvetlenül a HUB-nak szól, az pedig a philips serverektől kapja a parancsot, ami wireless zigbee-n szétszórja a jelet a megfelelő izzóknak.

[ Szerkesztve ]

(#448) koncsik válasza freemanone (#447) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :R ne tartsd vissza magad, kösziiiiii

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#449) weinmaker válasza freemanone (#447) üzenetére


weinmaker
őstag

Iszom szavaidat! :) Jó, hogy jöttél!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#450) jézusom


jézusom
addikt

Nekem van sonoff kapcsolóm, az amazon szerverét használja, alexa és google képes. A computherm is ewelinket használ... Egyelőre teljesen jó.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.