Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#151) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

Hi Mindenkinek
Én is Alexa tulajdonos lettem,az lenne a kérdésem,hogy tudok vele telefonálni a telómon lévö listából?
Előre is kösszi

(#152) Bubukain válasza gyurasz74 (#151) üzenetére


Bubukain
senior tag

nem

(#153) gyurasz74 válasza Bubukain (#152) üzenetére


gyurasz74
csendes tag

Nem tudja kiolvasni a névjegyzéket?
Vagy bluetoothon kominikálni?
Hívást indítani a telóval?
Ezeket nem tudja?

(#154) Lewes válasza gyurasz74 (#153) üzenetére


Lewes
csendes tag

A telefonálás, mint funkció ne engedélyezett az Alexa-nak az USA és Kanada kivételével.

(#155) malnabokor válasza gyurasz74 (#153) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ki tudja olvasni a névjegyzéket, de csak azért, hogy begyűjtse azokat a címeket, akiknek szintén van Echo eszköze, vagy telepítve van az Alexa a telefonjukra. Így mintegy Messenger, Skype hívásként fel tudod őkt hívni, de ez így nem több, mint egy hangutasításos Messenger, mert a másik félnek is meg kell, hogy legyen az app.
Tud bluetooth kommunikálni, de csak hangszóróként.
Van egy Mastermind nevű skill, amivel lehet hívást indítani, lekérni, hogy milyen értesítések érkeztek a telefonra, stb., de ebben azesetben sem az Echon keresztül beszélsz.

Androidos telón keresztül tudsz SMS-t küldeni, de híbásokra olyan formában, ahogy te gondolod, nincs lehetőség sajnos.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#156) istvanszucs válasza gyurasz74 (#151) üzenetére


istvanszucs
tag

Amerikai vagy kanadai számot tudsz hívni. A listának elérhetőnek kell lennie Alexa számára. Amerikai vagy kanadai Amazon account kell hozzá. Nyilván a nem angol nevek kihívást jelenthetnek, de mindezen túl ;-) ;egyszerű... Pl. Dial grandma. :-)

Itt a help hozzá: https://alexa.amazon.com/spa/index.html#help/node/202136150

[ Szerkesztve ]

(#157) gyurasz74 válasza istvanszucs (#156) üzenetére


gyurasz74
csendes tag

Kösszi ,
Hát ez igy elég gáz,pedig ez egy fő funkció kellene,hogy legyen.
A bluetooth karkötő is kiírja,hogy ki hív és hívást is indít a telórol

(#158) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

Remdeltem egy broadlink pro+ 2018 at ,kiváncsi vagyok mit produkál.
Elvileg egy HTC one val is tud TV t irányítani

[ Szerkesztve ]

(#159) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

Ja és azt nem értem,hogy ha ez eu s verzio akkor mért nem engedélyezi az eu s számokat az amazon ???

(#160) istvanszucs válasza gyurasz74 (#159) üzenetére


istvanszucs
tag

Az USAban azért tudja megtenni, mert az összekapcsolási díjak országon belül nagyon-nagyon alacsonyak, a többit pedig saját infrastruktúrával oldja meg. Ez Európai országok között még közel sincs így, tehát az Amazontól azt várnád el, hogy ingyen adjon egy nem ingyenes szolgáltatást.

Az Echos hívás nem analog a bluetoothos karkötő helyzetével, itt az Echo nem a telefonodon keresztül telefonál, hanem attól teljesen függetlenül VOIP hívást kezeményez.

(#161) gyurasz74 válasza istvanszucs (#160) üzenetére


gyurasz74
csendes tag

Hát pont ez az, telefonon keresztül kéne inditani a hivást.
Tehát nem sajátból.
A vezérlést nem hiszem,hogy nem lehetne megoldani.
A karkötő is tudja vezérelni a telót

(#162) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok. Most Németországban vagyok és gondoltam rendelek amazonról egy dot2-t. Jelenleg 40€.
Az érdekelne hogy azon felül hogy ébresztene, elmondaná az időjárást stb. Mennyire megoldható a broadlink kapcsolók vezérlése? Hogy működik ez? Elég a kapcsolókat a sima kapcsolók helyére felszerelni és ezeket eléri wifin?

(#163) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho mindenkinek!
A napokban gondolkodtam el azon hogy kicsit okosítanék a lakáson, csak az a baj hogy totál hülye vagyok hozzá. Tudnátok adni egy részletes leírást, vagy egy magyar nyelvű videó linkjét esetleg hogy hogyan is működik ez pontosan, illetve hogy mi kell hozzá?
Amiket én találtam, ott mindig csak annyit mondanak hogy "oh turn off led", látjátok..tök kafa, de hogy konkrétan mi kell ehhez azt senki se mondja. Kapcsoló, relé, kábel, etc mik kellenek?

Köszönöm előre is. :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#164) malnabokor válasza hitman77 (#162) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ha a wifis(!) broadlink kapcsolók Alexa kompatibilisek, akkor simán működik így, ahogy leírod. Arra kell figyelni, hogy 1) tuti Alexa kompatibilis legyen, illetve, hogy 2) kell-e hozzá esetleg valamilyen Hub. Valamint most ezt nem tudom pontosan, de szokott olyan probléma lenni a fali kapcsolóknál, hogy sima buta kapcsolóhoz nem mindig húzzák le valamelyik fázist (bocsánat, nem vagyok szakember), viszont az okos cuccoknak több kell. És akkor könnyen átmehet a sima kapcsoló csere egy fal faragásba, utána festésbe.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#165) malnabokor válasza Sirandrish (#163) üzenetére


malnabokor
senior tag

Magyar nyelven nagyjából ezek a leírások a legjobbak (máshol nem is nagyon láttam tesztet róluk): [link] és [link]. (Néhány dolog már változott, pl a lokalizációban teljesen jól kezeli Magyarországot).
Amúgy rengeteg mindenhez használható, a világítás a legegyszerűbb, ebben az esetben vagy egy Wifis, Alexa kompatibilis izzó kell (Yeelight széria), vagy egy Wifis izzó és HUB (Philips Hue széria), vagy a fali kapcsolót cserélteted ki egy Wifis, Alexa kompatibilis kapcsolóra.
De ezen felül használható bármilyen WiFis, Alexa kompatibilis okoscuccal (légkondi, redőny, rovotporszívó, fűtés) irányítására, VAGY szinte bármelyik hagyományos infrás cucc kezelésére, egy WiFis infrás vezérlőn keresztül. Ez utóbbiban a kollégák tudnak segíteni :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#166) Sirandrish válasza malnabokor (#165) üzenetére


Sirandrish
legenda

Átolvasgatom, köszönöm :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#167) freemanone válasza Sirandrish (#166) üzenetére


freemanone
őstag

Egy kis magyar és helyi tartalom a témában: [link]
Egy tanácsom van, mielőtt bármit is megvennél, járd körbe a témát nagyon, mert rettenetesen sokféle megoldás létezik és mindegyiknek megvan a maga előnye - hátránya.
Világítás terén egy példa:
Sokféle szines izzókkal, szalagokkal lehet találkozni, de olyan, ami integrált Alexa/Siri/Gassistant kombóval, minden fontos platformon van valamilyen külső fejlesztő aki komolyan foglalkozik vele, van IFTTT, Stringify támogatása és folyamatosan fejlődő "szórakoztató" módja (Razer, Huedynamic, All4Hue, Bloomscreen... játékok, filmek, vagy bármi egyéb monitoron megjelenő tartalom világítással való szinkronizálása, akár képi, akár audio alapon) is van.... valamint a labson keresztül mindenféle "élő" hangulatvilágítást (láva lámpa módon lassan vándorolnak a fények a szobában), valamint out-of-the-box automatizációt nyújt, csak egyet ismerek. Philips Hue.
Aztán van több szint ebből, van ami csak szines, vagy sima fehér. Van amivel lehet ezt azt animálni. Van amelyik csak on/off funkciókat tud. Van olyan is ami "olcsó", de egyiknek sincs akkora háttere mint amit a philips körvonalaz szépen lassan, de folyamatosan törve előre. Vannak páran, teljesség igénye nélkül pl Xiaomi, Ikea, Lifx, Nanoleaf, stb stb.

Gondold át miket szeretnél automatizálni, nézz körbe a piacon megoldások terén, majd invesztálj be, mert nem biztos hogy mindig a legolcsóbb a jobb, viszont van amiből a drágább teljesen felesleges. Minden az igényektől és a pénztárcától függ, mert egy panelban is Hue világítás kialakítása minden kapcsolóval szenzorral ~300k körül mozog. Viszont ha a jelenlegi rendszerbe kerülnek filléres Sonoff kapcsolók, vagy kínai RF/IR cuccok, amiket egy Harmony hub, vagy Broadlink RM Mini/Pro aktivizál, esetleg mindezeket Alexával megtámogatva, akkor jóval olcsóbban összehozható, egy sima fehér fényes rendszer.
Említhetném még a Fibaro termékeket, Nest cuccokat (nemrég beolvadt a Google-be teljesen), esetleg az "olcsó" madzaggal "vezérelhető" rolós árnyékolókhoz is lehet kapni csőmotort kínából ~10k körül, táppal meghajtóval, csak ahoz is kell egy RF vagy IR adó hub.
Egy szó mint száz.... a tanács az, hogy érdemes jól körbejárni a dolgokat, mielőtt bevásárol valaki, mert nagyon sok múlik a kompatibilitáson és bővíthetőségen.

[ Szerkesztve ]

(#168) feripapa1 válasza Sirandrish (#163) üzenetére


feripapa1
csendes újonc

>> Tudnátok adni egy részletes leírást,.....<<
A gond az, hogy konkrétan nem igazán találsz ilyet. Hiszen annyi cég gyárt már ilyen eszközt, hogy tele van vele az internet.
Meg kellene fogalmazd magadban mit szeretnél "okosítani". Ha ez meg van, akkor az adott dologra rákeresve sok infót lehet találni, esetleg itt feltenni kérdést.
Az előttem szólok, már felvázolták elég jól, de próbálok egy kis összefoglalót én is, amiből magad is meg tudod esetleg oldani (bár mindegyik megoldáshoz kell némi elektromos ismeret).

Világítás, konnektor:
- "Okos" kapcsolóval: a hagyományos kapcsolót kell lecserélni egy alexa kompatibilisre. Viszont nem elég csak lecserélni mert a kapcsolónak szüksége van tápellátásra. Ehhez szinte biztosan kell villanyszerelő is. Előnye, hogy megmarad a fizikai kapcsolás lehetősége is.
- "Okos izzó": a meglévő izzód lecseréled erre és már kész is. Hátránya, hogy a hagyományos villanykapcsolót el kell felejtened, mert csak távirányítóval, vagy alexaval kapcsolhatod.
- "Okos konnektor" ez talán a legegyszerűbb. Bedugod a jelenlegi konnektorba és már vezérelheted is.

Fűtés:
"Okos termosztát": esetlegesen csak a meglévő termosztátot szeretnéd cserélni, akkor attól függ jelenleg milyen van használatban. Mivel a termosztátnak is tápfeszültség kell, lehet ki kell építeni neki (ahhoz pedig ajánlott villanyszerelő), netán már olyan van fenn, amihez ki van építve, akkor csak elektromos ismeretek kellenek a cseréhez.

Biztonság, riasztó:
Sok cég árul érzékelőket, kamerákat ....., csak fel kell szerelni őket (kameráknak szintén kellhet tápellátás)

Audio-video:
IR-RF vezérlő eszköz kell, amire a meglévő távirányítókat megtanítod és alexaval máris vezérelhetőek. Bár itt is vannak kompatibilitási problémák (pl nálam a Broadlink RM mini3 az inviteles boxot bizonytalanul vezérli)

(#169) hitman77 válasza feripapa1 (#168) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia,

Mondjuk egy broadlink okos kapcsolóhoz is szükség van külön tápellátásra? Nem elég a falban levő 230V? Mit kell még bekötni?

(#170) feripapa1 válasza hitman77 (#169) üzenetére


feripapa1
csendes újonc

Szia!

A Broadlinkhez elvileg nem kell "nulla". Valószínű elég kicsi kapacitiv fesszel működik.
Egy bekötési kép:
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61H9ZUZs%2BeL._SL1000_.jpg

de találtam róla olyat is, hogy az izzóval párhuzamosan köss be egy kondit (nekem ez a hihetőbb)
https://img.fasttechcdn.com/475/4751700/4751700-1.jpg

De pl. a SonOff-hoz kimondottan kell a nulla vezeték!
https://www.electrofun.pt/media/wysiwyg/sonoff_t1_11.png

(#171) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

szia mindenki.
-- a broadlink pro nekem remekul megy, tv redongy villanykapcsollo.
- a roadlink villanykapcsolo bekotese pont mint a hagyomanyose- (nem kell 0)
--a broadlink kapcsolo !MAR! alexa kompatibilis ( a programoozott tv, klima is)
a broadlink kapcsolo 433mhz, tehat rados. azaz taviranyitos, ami annyi, h mondod h le, az le. mondod h fel az fel. de elkepzelese sincs a rendszernek, ( se alexa, se semmi ) hogy epp mi az allapot. ( pontositva minden kutyu, ( 2 app, es alexa) mind azt az allapotot tartja "valosnak" ahol o hagyta. nincs valos ideju visszajelzes.

nekem van alexa, broadlink pro, broadlink kapcsolo... hat nem vennek meg egyszer kapcsolot.. qrva draga, ( a tobbi rf (433 radio) hoz kepest, es a tamogatas szukebb) fele annyiert pont ugyanolyant kapsz, csaj jobb..
-- sajna nekem a designja nagyon bejon, de akkor sem.
es a 2. szerelesnel eltort a kicsi ful es innentol az uzeg nem marad ott. fa felrakom valahogy akkor sehogy se megy. ( https://www.youtube.com/watch?v=08xzVgma_44 )

ha kesobb okositani akarod a mindent, akkor az rf kapcsolo keves. ha csak a wc rol vicces iranyitani a nappali lampat jo.

es fontoe h az alexa nem a sima broadlink appal( kek hatter benne a feher akarmi, azaz broadlink logo) kommunikal, hanem az "ihc" ( fekete hatter benne mindenszinu ..haat csillag) nevu broadlink appal!!
csak info: a kek boadlink app local, csak van opcio felho backupra, a fekete full felhoalapu.
remelem tudtam tobbeteknek segiteni..
Rodgi

[ Szerkesztve ]

(#172) hitman77 válasza feripapa1 (#170) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Értem, akkor ha nem akarok vésni marad az rf kapcsoló. Mondjuk egy eurlink vagy brodelink. Vannak olcsóbbak is de azt nem tudom hogy megbízhatóak e. Mondjuk semelyikről nem tudom...
Ezekhez kell egy broadlink pro hub, ami ba jól értem már könnyen össze hozható Alexaval.
Ezeket a kapcsolókat be lehet szerelni fizikailag a másik helyére? Mert szerintem az a karmos megoldás van a mostaniban.

[ Szerkesztve ]

(#173) feripapa1 válasza hitman77 (#172) üzenetére


feripapa1
csendes újonc

Szia!

A kapcsolókról nincs infóm, nem szereltem még.
A hagyományos kapcsolók helyére be lehet szerelni őket. A körmökön kívül fel lehet őket rögzíteni csavarral. Lehet csavar-, villamossági boltokban kapni elektromos szerelvény rögzítő csavart, amivel a falban lévő dobozhoz lehet rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#174) rbok


rbok
csendes tag

Beüzemeltem én is egy Echo Dot-ot, amivel maximálisan meg vagyok elégedve. Vettem hozzá Blitzwolf konnektorokat, amiket hibátlanul kezel. A konnektorok időzíthetőek, nagyon stabilan működnek, jó az app is hozzá.
Viszont vettem egy tetű Broadlink rm 3-t is, ami bár működik, mint távirányító, de az Alexával képtelen összajönni. Az alexa app sehogy sem hajlandó felismerni. Szanaszét telepítettem mindent, skilleket próbáltam, iphonon, androidon, többször újraraktam mindent, nekikeztem elölről, resetelgettem, de csak nem volt hajlandó feltűnni az alexa appban. Szerintem az rm 3 reménytelenül szar, Nem tudom, hogy a Pro is ilyen lehet?

(#175) Bubukain


Bubukain
senior tag

(#176) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok

Hogy tudok előfizetni az amazon music unlimited-re?
A baj alapú vásárlás be van kapcsolva. Kártya meg van adva. A kódot kéri is de utána azt mondja hogy kapcsoljam be ezeket.

Nem lehet valahogy gépen?

A másik hogy a forgalom miatt be kellene adni az otthoni és a munkahelyi címet. Sajnos magyart nem talál. Erre van megoldás?

(#177) hitman77 válasza hitman77 (#176) üzenetére


hitman77
senior tag

Közben megoldottam. Nem EU reg volt. Régen regisztráltam, csináltam egy EU amazon fiókot és minden ok.

(#178) rbok válasza rbok (#174) üzenetére


rbok
csendes tag

Ha valakit érdekel a Broadlink RM 3 Mini, akkor írjatok rám, bettem a fiókba...

(#179) hitman77 válasza cpt rodgi (#171) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Azt hiszem elszántam magam a vásárlásra. Alexa mellé lenne egy Broadlink RM pro. Ebből az RM03 verzió amit érdemes venni?
Ezen felül lenne még 3 egyes és egy kettes kapcsoló. Ebből milyet vegyek ha nincs nullám a kapcsolóknál? Írtad hogy a broadlink nem annyira jó. Van olyan ami ajánlott?
Az Obi-s konnektorokat vezérli vajon az RM pro?

(#180) DJGABI


DJGABI
addikt

Múltkoriban alzán akciós volt, vettem egy dot 2-t... Két yeelightom van (klón + eredeti), azzal tökéletesen működik. Meg egy sonoff touch 2-t várok (bár most olvasom a másik topicban hogy lehet megszívtam, asszem nincs nullvezeték a szobámban).
Spotify-t összekötöttem vele, az teljesen oké, egy közepes BT hangcucc minőségét simán hozza.
Viszont: néha annyira buta, fél méterről van hogy nem érti meg mit mondok (nem mondom üvöltözve, tudom hogy nem kell). Ja meg napokban BF5 bejelentés kapcsán kíváncsi lettem volna mennyi az az "EDT" idő, sehogy se bírt rá válaszolni. Ilyenkor azért látszik, meg fájó hogy nem gúgel engine-t használnak...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#181) cpt rodgi válasza hitman77 (#179) üzenetére


cpt rodgi
tag

Szia!
Ebböl már csak az RM3 van úgy tudom a piacon, Kapcsolóból meg teljesen mindegy. Most már tökéletesen vezérli Alexa a Broadink gyári kapcsolóját is.

en 2 szimpla (1 gangos) gyari kapcsolot eladok ha gondolod. ( csak tesztre volt 1 napig hasznalva)

(#182) hitman77 válasza cpt rodgi (#181) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Azt írtad feljebb hogy nem ajánlod a Broadlink kapcsolókat. Azt hittem más gond is van velük. Privátban küld el kérlek, hogy milyen színű és mennyit kérnek érte. Köszönöm

(#183) regler19


regler19
csendes tag

Sziasztok
Tapasztalt valaki mostanában hibát Broadlink skillben?
Nálam olyan van hogy az IHC-ben elmentek egy új beállítást majd az Alexa appban addolnám nem találja meg,csak valami régieket amiket már kitöröltem az IHC ből.Mi lehet a gond?Broadlink smart home skill aktiv de próbáltam a Broadlink remote controllal és avval is ugyan az

(#184) freemanone


freemanone
őstag

Szia, én a héten vettem RM Mini-t és azóta sem sikerült Alexát rávennem, hogy beszélgessenek.
Skill engedélyezve, account US lokáción, IHC látja a mini3-at, kezeli is.... de Alexa semilyen új eszközt nem talál meg.

(#185) hitman77 válasza freemanone (#184) üzenetére


hitman77
senior tag

Ihc EU-t használsz? Simán ment a belépés?

(#186) freemanone válasza hitman77 (#185) üzenetére


freemanone
őstag

FB logint használva azonnal beléptet, és össze is kapcsolja az account-okat gond nélkül. Mindegy hogy IHC vagy "IHC for EU"-val próbáltam.
Teszem hozzá a Mini3 párosítása IHC appokkal (eu vagy sem) úgy néz ki nálam _MINDEN_ alkalommal, hogy:

- reset
- gyorsan villog
- app-ban párosítás kezdése
- 10-15% körül a kütyü elkezd lassan villogni, majd nincs tovább kék led
- 100% - nem találta az eszközt
- alternatív módszer
- reset - gyorsan villog, reset még1x - lassan villog
- telefon csatlakozik a broadlink AP-re
- wifi kiválaszt, párosodás
- 100% és az eszköz ismét nem található
- app kill
- app start
- devices között ott van 1 kínai nevű eszköz, ha rámegyek az a Mini3, amit párosítottam és működik vígan...

[ Szerkesztve ]

(#187) regler19


regler19
csendes tag

Szerintem a serverel lesz valami,mert miért birok addolni régieket mikor már kitöröltem? szomszédomnak is közben megérkezett az alexa felszerelés nála pl be se birok jelentkezni a broadlink skillben,viszont jött email az acc visszaigazolásról stb.

(#188) cpt rodgi válasza freemanone (#186) üzenetére


cpt rodgi
tag

Sziasztok.
valami egyeb hiba lehet, mert nekem megy az alexa, es broadlink az ich vel siman. de most, hogy olvasom, leelenöriztem, es nem tudok az ihc appba se belepni, söt meg az elfelejtett jelszonal is azt irja, h nem jo az email. Persze jo az email, es meg mindig el az alexaval a broadlink. Nem ertem a logikajat, de igy van pillanatnyilag itt nalam. nem ez az elsö eset h nem viselkednek. en varnek 1-2 napot.

(#189) freemanone válasza cpt rodgi (#188) üzenetére


freemanone
őstag

Ha ez így van, akkor viszont 1 percet nem szenvedek vele tovább, megerősítettél abban, hogy kell 1 RasPI3 +HomeAssistant, mert ez így nemhogy automatizáció, meg smart, sokkal inkább degeneráció. :N :F

Esetleg Harmony HUB-al van valakinek tapasztalata? Elég drága.... főleg a broadlink kütyüihez mérten és RF sincs, (ugyan csak minit vettem, de később tervben volt egy pro, ha jól működik a rendszer) de ha azzal nincs ilyen kínszenvedés, inkább fizetek. :U

[ Szerkesztve ]

(#190) cpt rodgi válasza freemanone (#189) üzenetére


cpt rodgi
tag

ennek a "Okos Otthon / Smart Home" ben jarjal utana. nekem van egy pi3, domoticz, habridge (alexahoz) . es minden boldogan megy.

nekem broadlink pro van , es megy

(#191) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

Jelentem , Mar be lehet lepni a ihc app ba..
:D
most lehet kiserletezni tovabb..

(#192) malnabokor


malnabokor
senior tag

Ha valakinek sikerül összehangolnia mostanában a Broadlink Mini 3-at és Alexát anélkül, hogy állandó használaton közben lenne valamilyen közbeeső eszköz (telefon, Rasberry), és működik rendesen, ír egy pár gondolatot? :)
Én egyedül egy légkondit irányítanék (arról már lassan leteszek, hogy hőfokot, módot is tudjak, elég lenne a ki-be kapcsolás), ezzel kapcsolatban is szívesen olvasnék tapasztalatot :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#193) freemanone válasza cpt rodgi (#191) üzenetére


freemanone
őstag

Nem saját, de kollega RM Pro-ja továbbra is "server busy".... (IHC for EU)
Én majd este nézek rá a mini3-ra... de már kezdem feladni hogy közvetítő nélkül működjön, főlleg ha ez ennyire stabil, hogy hol volt hol nem volt.....

(#194) cpt rodgi válasza freemanone (#193) üzenetére


cpt rodgi
tag

en most letöltöttem az eu-t. ( nekem a simaval megy, alexaval) es az eu ba is be tudok lepni, raadasul ugyan azt az adatbazist latom mint a sima appal.
magyarul: itt most megy.. ( tegnap nem ment)

(#195) Akibooy


Akibooy
tag

Sziasztok,

Eladó Alexa Echo Dot 2 -m, ha valakit esetleg érdekel.
11.000,- ft ért vihető.
Eladás oka, gyakorlatilag csak porfogó, beüzemeltem, kipróbáltam, nem használom :)

Állapota hibátlan, papírjai is megvannak talán valahol, ha jól emlékszem tavaly novemberben vettem.

Akit érdekel, privát üzenetet írjon.

http://stylebolt.hu/amazon-echo-dot-2-generacios.html

Üdv.
Ákos

Akibooy felhasználónak 73 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#196) hitman77 válasza cpt rodgi (#194) üzenetére


hitman77
senior tag

Igen, ma nálam is működött már a regisztráció.

(#197) Akibooy válasza Akibooy (#195) üzenetére


Akibooy
tag

Az stylebolt-nál vettem, így beléptem közben a fiókomba, 2017.08.30 -i vásárlás.

Akibooy felhasználónak 73 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#198) hitman77 válasza hitman77 (#196) üzenetére


hitman77
senior tag

Az Alexa skill link viszont nem fogadja el a fiók adatokat.

(#199) Zsötie válasza freemanone (#189) üzenetére


Zsötie
tag

Mi nagy megelégedettséggel használjuk.

(#200) dezs520


dezs520
senior tag

Tudja valaki,hogy hangutasítást miért nem kezeli? Az elexa app-ban látható,kapcsolható is,de mikor felszólítom hogy tegye a dolgát,azt mondja nem találja...sőt akkor sem találja a konektort,hogy ha rá megyek az uj eszköz keresésére.Végigmegy a 20 mp-es csík,de nem találja,skill rendesen felrakva hozzá... (home life)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.