Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#351) freemanone válasza malnabokor (#350) üzenetére


freemanone
őstag

Bizony, be is húztam hármat ismerősön keresztül (összesen 110€-ba), ma érkeztek meg és nagyon bejön az új hangminőség + multiroom audio. :))
A 2.0-ás konzevrdoboz mellettük konkrétan. Nem mintha ez nem tűnt volna fel, viszont az új már ténykedős alapzajhoz megfelelő minőség.

(#352) malnabokor válasza freemanone (#351) üzenetére


malnabokor
senior tag

Nekem is kettő úton van (Január 29-én szállítják, elfogyott a készlet...) :))
Kíváncsi vagyok, hogy hívás esetén (Alexa vagy Skype) ha közelebb van a falhoz, ez is visszhangzik-e, és a hangerő milyen (a túloldalon mindig panaszkodnak, hogy halkabban hallanak, mintha telefonos alkalmazáson keresztül hívnám őket).

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#353) ggaben1 válasza malnabokor (#350) üzenetére


ggaben1
tag

Csak dot2. De ennyi pénzért az én céljaimra tökéletesen megfelel. Csak okosotthon témákra akarom használni.

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#354) DJGABI válasza ggaben1 (#353) üzenetére


DJGABI
addikt

ennyiért bőven. én is szívesen körbe rakosgatnám a lakást 1-2 alexával (főleg spoti "rádiónak", másrészről ugyanúgy okosotthon) de itthoni áron (15k) azért húzós lenne

szerk: más, szerintetek van/lesz olyan funkció ami 3-ason működik, régebbieken nem? skype-ot lőttem be, honlapon tök meglepődtem, minden támogatott

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#355) Zeban58 válasza DJGABI (#354) üzenetére


Zeban58
tag

Nincs és szerintem nem is lesz ilyen eltérés, mivel minden Echo ugyanúgy a felhőben futtatja Alexát. Csak a hangminőség tér el, illetve a Plusokban van ugyebár hub.

(#356) hallgatag_v válasza DJGABI (#354) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

Szia,

25 EUR-ért az Amazon.de-n most is lehet venni Dot2 International változatot, szerintem, ha 1-nél többet rendelsz, posta költség nélkül is kiszállítják Magyaro-ra.

(#357) freemanone válasza hallgatag_v (#356) üzenetére


freemanone
őstag

csak azt nem tudod megrendelni magyar címre....

[ Szerkesztve ]

(#358) Galahed válasza freemanone (#357) üzenetére


Galahed
senior tag

Az international verziót azt kihozzák magyar címre. (Pl Echo /2.gen esetében én szürkében szerettem volna de az meg nem international és nem hozzák ide.... international verzió (pl Echo) csak feketében van)

(#359) freemanone válasza Galahed (#358) üzenetére


freemanone
őstag

Na ezt nem tudtam, hogy ilyen megkülömböztetés van. Így rákeresve, valóban van 1db listing a 2 generációsból. Az így elég jó üzlet egyébként, kár hogy a gen 3-ból nincs ilyen. Mondjuk én most bevásároltam és mindenhova került, ahova akartam.

[ Szerkesztve ]

(#360) kovacspro


kovacspro
csendes tag

Sziasztok!

Mai napon megérkezett az Echo Dot 3-on kütyüm. Sikerült is beüzemelni, összekötni a Hue lámpákkal és a Spotify is megy rajta.
Kicsit bonyolultabb ez, mint az hittem, pedig IT rendszermérnök vagyok. :P

Amiket szeretnék, de sehogy se sikerült:
- az echoval egy szobában lévő lámpákat vezérlni egyszerűen: Alexa, turn off the lights - ezt nem érti, csak ha megmondom neki a konkrét lámpa nevét vagy a helyiséget.
- egy másik Spotify Connect device-on játsza le a zenét és ne saját magán, a hifim kicsit jobban szól.
Elvileg ezt tudja alapból: https://community.spotify.com/t5/Closed-Ideas/Use-Amazon-Echo-to-connect-to-another-Spotify-Connect-device/idi-p/1653987

vagy a Speakerfy unofficial skill segítségével.
De sajnos egyikkel sem sikerült. :(

Valakinek esetleg tapasztalat a fentiekkel?
köszönöm

(#361) kovacspro


kovacspro
csendes tag

Ja és még egy dolog, az 5GHz-es wifit valamiért nem látja, csak a 2,4GHz.eset, ami elég aggasztó, mert itt panelben a 2,4 nagyon "zsúfolt" és lassú.

(#362) freemanone válasza kovacspro (#360) üzenetére


freemanone
őstag

Vagy csinálj routine-t ahol pontosan ezt a kifejezést tesze be, vagy csinált egy csoportot "all lights" névvel és úgy már működni fog.
Nem annyira természetes vele még az interakció és vannak kötöttségek sajnos.

(#363) malnabokor válasza kovacspro (#360) üzenetére


malnabokor
senior tag

A lámpás kérdésre egyszerű a válasz, csinálj egy szobát az Alexa appban, és rakd be a lámpát és a Dotot (plusz esetleg ami még a szobában van okoscucc). Utána működik a parancs, mert tudja, hogy melyik lámpával van egy szobában :)

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#364) tonya20a


tonya20a
újonc

Sziasztok, vettem egy Bose Soundbar 700-at. Van benne Alexa. Sehogy nem tudom beizzitani, azt mondja nincs a regiomban. Csináltam neki egy USA iPhone-t, USA appstorebol szedtem le a Bose Musicot, factory reset a soundbaron, de meg mindig mondja a magáét. Bose Music progi ha kimegyek a support rá, akkor a magyar oldal jön fel. Kérdés van-e vkinek ötlete, hogyan győzhetném meg a cuccot arról, hogy USA régiót használjon? Előre is köszi...

T.

(#365) malnabokor válasza tonya20a (#364) üzenetére


malnabokor
senior tag

Az itt leírtak szerint csináltad? Az Amazon Account, amivel belépsz, a #347-es hozzászólás szerint van beállítva? (USA régió).

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#366) tonya20a válasza malnabokor (#365) üzenetére


tonya20a
újonc

Az ott leírtak szerint csinálnám, de a. Beállítások / hangos segéd menüben az jön fel, hogy az én regiomban nincsen hangos segéd. A bose Music appban amcsinak adtam magam, amazonban az vagyok kindle miatt, de addig el sem jutok. Ugyan ezt megcsináltam USA AppStorebol leszedett bose musicxcal is. Amazon accountig el sem jutok így... ha Alexaban akarnám aktiválni az meg azt mondja, hogy aktiváljam a szállító appjaban...

T.

(#367) freemanone válasza malnabokor (#363) üzenetére


freemanone
őstag

és tényleg.... :D az updatek óta nem próbálkoztam, de úgy látom van fejlődés. Beállítgattam a lámpákat is a szobákhoz, és már hallgatott is az "all lights"-ra. Nameg így, hogy nem kell egy helységhez jó hangosan beszélni "irányítottan", sokkal jobb az egész.
Azt gondoltam a HUE csoportokat és az "all lights"-ot "magától" érti, de így se rossz, mert a HUE csoportokat hozzárendelve az Alexa csoportokhoz, mindent sokkal gördülékenyebben lehet vele irányítani.

(#368) malnabokor válasza kovacspro (#360) üzenetére


malnabokor
senior tag

Közben megpróbáltam utána nézni a Spotify-os ügynek, sajnos nincs ilyen eszközöm, így kipróbálni nem tudom. Alexa mit mond, szimplnán "Sorry, I just don't know that one", vagy mást? Ezt a skillt találtam még, hátha megoldást jelenthet: link

(#361) kovacspro: Szomszédok 5Ghz-es wifiét tátja? Ha igen, lehet megpróbálnék a saját router wifi beállításaival babrálni (channel, channel width). Az Echo Dot 3-nak látnia kell az 5Ghz-et, AC hálózatot, szóval először a routerre gyanakodnék.

(#366) tonya20a: jó kérdés, ebben az esetben nem igazán Alexa problémának tűnik, inkább a Bose-t kellene jobb belátásra bírni. Ha kell Bose account, akkor az az USA-ra van-e regisztrálva? Írtad, hogy az appot az USA store-ból töltötted le, de hátha a felhasználónál mondjuk webes felülten lehet állítani valamit. Ha minden USA-ra van állítva, akkor mondjuk aktiválás erejéig megpróbálnám VPN-en keresztül amerikai lokalizációva átverni, legvégső esetben az ügyfélszolgálattal felvenni a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni.

(#367) freemanone: van-van, és ezt a részét egész jól megcsinálták :)

Lehet lassan megérné egy topik összefoglalót írni ide, úgy látom az elmúlt hetekben sokan csatlakoztak itt is, meg egyre több embernek van Alexával támogatott eszköze.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#369) kovacspro


kovacspro
csendes tag

Az 5Ghz-es wifire való csatlakozást sikerült megoldani.
A Echo Dot 3rd wifi modulja csak a az 36-48 és 149-165 közötti csatornákat látja.
A wifi access point / routert kell lefixálni erre az 5G-s csatornák valamelyikére és utána már látja az Echo.

(#370) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Spotify-t nem lehet zene szolgáltatásként kiválasztani? Magyar régión maradnék így kellene megoldanom.

(#371) istvanszucs válasza hitman77 (#370) üzenetére


istvanszucs
tag

Úgy sajnos nem. Illetve nyilván használhatod Alexat bluetooth hangszóróként.

(#372) istvanszucs válasza kovacspro (#369) üzenetére


istvanszucs
tag

Ez hasznos infó, köszi!

(#373) Galahed válasza hitman77 (#370) üzenetére


Galahed
senior tag

Miért ragaszkodsz a magyar régióhoz az amerikai amazonon? A szállítási cim lehet itthoni is, szvsz nem sok vizet zavar... (a közlekedés, időjárás stb az az itteni "cim" alapján megy...)
Lásd nálunk állomásozó amerikai katonák... Nekik is megy szépen minden.

Milyen hátránya van az amerikai beállításnak?

(#374) kovacspro


kovacspro
csendes tag

Ide be is szúrnék!
Nálam, ahogy itt javasolták, amerikai régót állítottam fake amerikai (NY) címmel, mert ugye kérte.
Viszont az összes többi, pl. device lokalizáció valós Mo.-i cím.
DE ha megkérdezem például, hogy hol van a legközelebbi benzinkút vagy gyógyszertár, akkor New Yorkban küldene el ide oda. XD
Erre valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#375) hitman77 válasza Galahed (#373) üzenetére


hitman77
senior tag

Nem tudom. :)
Ha amerikait állítok be, akkor nem lesz semmi hátrányom?
Tehát amerikai régió, itteni cím= minden mostani működik + spotify?

(#376) Micsurin válasza hitman77 (#375) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen, nekem is így van és engedte összekötni anno a Spotifyjal! :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#377) Galahed válasza kovacspro (#374) üzenetére


Galahed
senior tag

Nahát tényleg... eddig eszembe sem jutott ezt megkérdezni. :)

(#378) Galahed válasza hitman77 (#375) üzenetére


Galahed
senior tag

Ezek szerint a benzikutakon kivül nem. :)
Legalábbis eddig még nem találtam.

(#379) malnabokor válasza kovacspro (#374) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ha magyar a régió, akkor talál benzinkutat itthon és tényleg pontos az infója? :)

Mondjuk bármi miatt teszi ezt, szerintem ez hamarosan változni fog, mikor megjelenik az Echo Autó, mert ott azért jó lesz, ha a válasznál az eszköz lokalizációját veszi figyelembe ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#380) istvanszucs válasza hitman77 (#375) üzenetére


istvanszucs
tag

Úgy tudom igen. Nem tapasztaltam semmilyen hátrányt.

(#381) istvanszucs válasza kovacspro (#374) üzenetére


istvanszucs
tag

Nálam nem. Ha megkérdezem tőle hogy mondjon valami közeli businesst azt mondja nem tud

(#382) kovacspro válasza istvanszucs (#381) üzenetére


kovacspro
csendes tag

Szóval akkor ha jól értem még nem tud a térképem keresgélni?
Pl. legközelebbi pizzéria, ATM, ilyenek?

(#383) Galahed válasza kovacspro (#382) üzenetére


Galahed
senior tag

Pedig pontosan tudja hol vagyok/vagyunk igy is... :)

"What is our position?" - méterre pontosan tudja... :)

(#384) Galahed


Galahed
senior tag

Egyébként aki nem rakta át amerikai régióra annak megkeresi a legközelebbi benzinkutat?

(azért kérdem, mert visszaraktam magyarra és továbbra is csak agip kutakat keresi meg, az meg talán már nincs is... Szóval hülyeséget beszél... És miért csak AGIP? )

Nálam visszarakva magyarra, továbbra is van Spotify... :)

(#385) balage25


balage25
senior tag

Nos en is beszereztem egy 3. generacios Alexat es melle egy Google Home minit.

Az Alexat probalgatom egyelore, termeszetesen a google-t sem hagyom ki a jatekbol.

Amit eddig probaltam es mukodik magyar lokalizacioval.

- Spotify Speakerfy skillel, nem mondom, hogy tokeletes, mert sokszor elveszti a fonalat es nem kapcsol vissza az erositorol a lejatszas. Ilyenkor kicsit kezzel ra kell segitenem Spotify alkalmazassal es ismet lehet vezerelni.

- Amazon plug
- Skype
- Logitech Harmony

Nem csak appot hasznalok a beallitasra, hanem az alexa.amazon.com oldalt is.
Annyira belejottem, hogy rendeltem is gyorsan par Blitzwolf plug-ot es nehany yeelight-ot is. A gyermekeimnek is nagyon tetszik, folyamatosan utasitgatjak a ket okos kutyut.

(#386) koncsik válasza balage25 (#385) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szia, megadnád a Blitzwolf és yeelight rendelési linkeket? Nagyon köszi előre is.
Aliexpress-en esetleg van ajánlott okosizzós (alexa kompatibilis) - itt is köszönném, ha van link hozzájuk.
(Eddig bauhaus-ban és alza-n vettem Philips Hue izzókat, illetve Philips Hue mozgásérzékelőt (utóbbi nem teljesen klappol, nem tudom hol lehet beállítani, hogy le is kapcsolódjanak az izzók adott idő után - lehet, hogy kell hozzá a Philips bridge is?)
Köszi minden infoért előre is.
Kieg.: Echo Plus 2nd Gen. az Alexánk (zigbee hub-os) és úton van egy Dot is (2nd gen.).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#387) Micsurin válasza balage25 (#385) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Home egy picit beszédesebb, kicsit kezdem sajnálni, hogy nem azt vettem.

Jó cucc az alexa de a Google Assistant tud olyan random hülyeségeket betolni válasznak, hogy jókat röhögök, míg az alexa "Sorry, im not sure" :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#388) istvanszucs válasza kovacspro (#382) üzenetére


istvanszucs
tag

Tapasztalatom szerint nem. Időnként beprobalkozom.

(#389) balage25 válasza koncsik (#386) üzenetére


balage25
senior tag

Blitzwolf plug A lampa szinten ebbol a boltbol jon.

(#390) Galahed válasza koncsik (#386) üzenetére


Galahed
senior tag

Én az Alexát kb 1 hete vettem a Black Friday keretén belül. Egy echo-t választottam (2nd gen) a dupla hangszóró miatt.

Az otthon automatizálásnál a Sonoff termékeit választottam (kb 1 hónapja használom), jelenleg a többség rendelés(szállítás) alatt van.
Eddig két okos dugalj (S20) és egy fali kapcsoló van rendszerben.

Eddig beváltak, a fali kapcsolónál, van időzités - meddig maradjon bekapcsolva, időzitett bekapcsolás és kikapcsolás, visszaszámlálás stb.
A dugalj (ez a legbutább- ez nem tud fogysztást mérni de olyan is van-) időzíthető valamint szintén van benne visszaszámláló is.

Ezeket un Scene-be lehet rendezni, feltételeket beállítani stb. Az Alexával szépen dolgoznak. Ewelink (sonsoff kezelőprogram) account kell hozzá- ez ingyenes. Nem utolsósorban az egyik legolcsóbb a piacon, minőségben szvsz nem marad el a többitől ami 5x ös áron van pl TP link stb...

(#391) koncsik válasza balage25 (#389) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

& Galahed: Köszönöm szépen az info-kat! :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#392) kovacspro


kovacspro
csendes tag

Milyen Broadlink RM eszközt érdemes mos venni? Melyik működik? Az RM Mini elvileg teljesen jó, de nekem kellene az RF funkció is.
Köszönöm.

(#393) Lewes válasza kovacspro (#392) üzenetére


Lewes
csendes tag

Nekem RM Pro van, és sehogyan sem tudom összehangolni Alexával. Hiába van RM fiókom, a Skill azt mondja, hogy a megadott felhasználónév és jelszó nem jó.

(#394) Zeban58 válasza kovacspro (#392) üzenetére


Zeban58
tag

Nekem tegnap jött meg Kínából a 4500 forintos RM Mini 3, és tökéletésen megy minden Alexával. TV-t, hifit, settopboxot, mediaplayert hanggal, csoportosítva kezelek, pöpec.

(#395) kovacspro válasza Zeban58 (#394) üzenetére


kovacspro
csendes tag

Igen, az RM Mini-t más is írta, csak sajnos az kizárólag infrát tud.
Honnan rendelted? Ali?

(#396) Zeban58


Zeban58
tag

Banggoodról jött, kb. 3 hét alatt ért ide.

(#397) trotrotro válasza Zeban58 (#394) üzenetére


trotrotro
csendes tag

Szia!

Melyik appot és skillt használod (fehér-kék logós, Broadlink Remote Control vagy fekete hátterű színes logós Broadlink Smart Home)? Nekem egyszerűen nem akar összejönni, az RM szépen működik a telefon appról (a telefon iPhone, pl. TV kapcsolgatása tökéletesen megy), de az Alexa appben a skin telepítése után sem látja az eszközt, próbáltam mindent, reseteltem az RM-et, leszedtem a skillt, aztán mindent újra, de az add device nem talál új eszközt. Van ötlete valakinek, mi a gond, mit kellene még próbálni?

(#398) Zolee$C000 válasza trotrotro (#397) üzenetére


Zolee$C000
csendes tag

Ihc for EU + Broadlink Smart Home skill.
Mindkettőnek egyforma színes kaleidoszkóp szerű ikonja van.
Ez a páros biztos hogy működik Alexával...

(#399) malnabokor


malnabokor
senior tag

Újabb Alexa frissítés (következő napokban lesz éles US régióban)
Nagyon röviden pár új funkció, (forrás az összes újdonsággal: [link] )
- helyzet alapú funkciók (reminders, triggering actions, routines)
- email: le tudja kérdezni az emaileket, lehet rájuk válaszolni, törölni, arhiválni (Outlook/Hotmail/Live és Gmail)
- időzítőnél rövidítés, idő hozzáadása
- és még pár apróság...

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#400) trotrotro válasza Zolee$C000 (#398) üzenetére


trotrotro
csendes tag

Nekem nem akar összejönni. Sokadik skill lekapcsolódás-újratelepítés után kiírta, hogy new other device discovered, the a listában nincs ott új. Ötletem sincs, mi lehet a hiba. Egyszerűen az Alexa app nem látja az RM minit.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.