Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#1001) Tuolko válasza arboczd (#1000) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Nem ragaszkodom ehhez, nagy lendülettel tudom kidobni... a Mini3 és a Sonoff működik? Sonoffra is bármilyen rf 433 távirányítót fel lehet tanítani? Kapcsolok, garázskapu stb... az RM Pro+ mindent feltanult csak az Alexa nem lát semmit

(#1002) Tuolko válasza Tuolko (#1001) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Ihc for EU és skill aktiválva mégsem megy

(#1003) Tuolko válasza Tuolko (#1002) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Ja és iPhone... nincs androidos eszkozom

(#1004) arboczd válasza Tuolko (#1001) üzenetére


arboczd
tag

Szia!
Csak fix kódos 433-as eszközöket tud megtanulni (így nálam a garázs ugrott, azt korábban linkelt sonoff cucc megbuherálásval oldottam meg). 4*4 jelent tud kezelni (ha kell több akkor kell még 1 bridge-et venni)
Nálam a 433-as riasztóval is tökéletesen működik... Akár érzékelők jele esetén is tud akciót végrehajtani
Scene-ek is királyul működnek...

Nálam a tuti beállítás az sima ihc (1.9.15.01ac0498-2.6.3) + BroadLink Smart Home Alexa skill.
A BroadLink Remote Control-lal valóban csak on/off ment...

Remélem tudtam segíteni

(#1005) Tuolko válasza arboczd (#1004) üzenetére


Tuolko
csendes tag

A sima ihc-t le se tudom tölteni :( app store-ban nincs

(#1006) arboczd válasza Tuolko (#1005) üzenetére


arboczd
tag

[Intelligent Home Center]

[ Szerkesztve ]

(#1007) Myair


Myair
tag

Sziasztok! Egy sima éjjeli lámpát szeretnék ki-be kapcsolni Echo dot-al. Rendeltem hozzá egy sonoff s20 wifi smart socket-et.

Telepítettem az ewelink skillt. A regisztrálásánál valami regionális hibaüzenettel nem enged tovább! Próbálja meg később...

Van erre valami megoldás? Esetleg másik Skill ami használható?

Köszönöm

(#1008) Tuolko válasza arboczd (#1006) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Igen, viszont csak az EU tudom letölteni

(#1009) arboczd válasza Tuolko (#1008) üzenetére


arboczd
tag

Az a fránya alma :(((
Esetleg appstore-ban régió átállítás? Vagy valakitől a apk fájl beszerzése?

(#1010) Tuolko válasza arboczd (#1009) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Szerzek vmi régi androidos telot és bevágom 0-24-be rm plugunnal hátha... ha nem akkor veszek egy rm3 mi it és egy sonoffot

(#1011) istvan170 válasza arboczd (#1000) üzenetére


istvan170
aktív tag

Én is csak szívatom magam a rm3 minivel. Alexával sehogy sem megy, de telóról minden ok. Mitől lesz Alexa kompatibilis, ha veszek mellé egy sonoff rf-t?

(#1012) #53667584 válasza Myair (#1007) üzenetére


#53667584
törölt tag

Töltsd le az ewelink appet, azzal regisztrálj, majd add hozzá a smart socketet. Aztán alexához ewelink skill, majd discover devices.

(#1013) weinmaker


weinmaker
őstag

Az miért van, hogy alexa néha marhaságokat csinál. Vagyis teljesen mást, mint amire megkérem. Fel akartam vele kapcsoltatni két lámpát, ahogy a scene meg van adva, erre bekapcsolta a tv-t. Ugyanerre a parancsra következőleg kikapcsolta, majd harmadjára végre felkapcsolta a lámpákat.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1014) #53667584


#53667584
törölt tag

Jelenleg hogyan állunk a Broadlink RM mini 3-mal? Rendelnék egyet, tv-t, légkondit kapcsolnék vele. De az utóbbi időben elég sok panaszt olvasok. Működik ez? Vagy valami mást nézzek helyette?

(#1015) arboczd válasza #53667584 (#1014) üzenetére


arboczd
tag

Nekem tökéletesen működik a pár hozzászólással előbbi app-skill kombóval!

Nálam a tuti beállítás az sima ihc (1.9.15.01ac0498-2.6.3) + BroadLink Smart Home Alexa skill.

[ Szerkesztve ]

(#1016) Galahed válasza #53667584 (#1014) üzenetére


Galahed
senior tag

Nálam is működik, (Alexa -IHC) - RM Pro plus, és RM mini 3
Úgy nézem, hogy a mai frissítéssel már az időzítő funkció is megy. (ez nem alexa igaz, de plusz - immár működő-ficsőr az IHC-ben.)

[ Szerkesztve ]

(#1017) istvan170


istvan170
aktív tag

Akinek megy az rm3, milyen régióval és fiókkal megy? (Facebook, Broadlink reg?) Egy szájbarágós leírásért még ajándékot is küldök, esküszöm! Az is nagyon nehezen jött össze, hogy telóról menjen, de alexa se a sceneket sem magát a Brodlink eszközt nem látja. Nyilván az most érdektelen, hogyha valamilyen okos szisztéma közbeiktatásával megy.

(#1018) Tuolko válasza arboczd (#1009) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Szereztem ingyen egy androidos Lg telot... megnézem ezzel...

(#1019) Tuolko válasza Tuolko (#1018) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Rohadjon meg... ihc és android működik... vhogy meg kell szereznem az ihc-t ios-re

(#1020) #53667584 válasza Tuolko (#1019) üzenetére


#53667584
törölt tag

iPhone-on Settings » iTunes & App Stores. Jelentkezz ki a jelenlegi Apple ID-ról, regisztrálj egy új Apple ID-t aminél a country USA lesz. Töltsd le amit szeretnél, aztán jelentkezz vissza az eredeti Apple ID-val.

[ Szerkesztve ]

(#1021) Tuolko válasza #53667584 (#1020) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Nem törli a beallitasaimat stb?

(#1022) #53667584 válasza Tuolko (#1021) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nem. De csak az App Storesból jelentkezz ki ahogy írtam.

(#1023) istvan170 válasza Tuolko (#1019) üzenetére


istvan170
aktív tag

Úgy érted Alexa is megy?

(#1024) istvan170 válasza #53667584 (#1020) üzenetére


istvan170
aktív tag

Megcsináltam, minden megy! Nagyon köszönöm, magamtól erre sosem jöttem volna rá!
:R :R :R

(#1025) Tuolko válasza #53667584 (#1022) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Örök hála.... tökéletesen működik

(#1026) Tuolko válasza istvan170 (#1024) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Akkor kuldheted neki az ajándékot :)

(#1027) istvan170 válasza Tuolko (#1026) üzenetére


istvan170
aktív tag

Az csak a szájbarágós leírásért járt volna...

(#1028) Tuolko válasza istvan170 (#1027) üzenetére


Tuolko
csendes tag

Ennél szajbaragosabb nincs, megoldotta a problémát :)

(#1029) treend


treend
csendes tag

Üdv. Lehet mar magyar accounttal spotifyt hallgatni vagy US kell?

(#1030) #53667584 válasza treend (#1029) üzenetére


#53667584
törölt tag

Szerintem bármilyennel lehet. De premium előfizetés kell hozzá.

(#1031) trotrotro válasza #53667584 (#1020) üzenetére


trotrotro
csendes tag

Csatlakoznék, én is nagyon köszi! Működik végre!

(#1032) Akiboy23


Akiboy23
tag

Sziasztok. Ha veszek egy alexa kompatibilis mozgás értéklő (nem hue) akkor arra tudok valami időzítőt állítani valahogy hogy bizonyos napszakban kapcsoljon egy másikban meg ne?

(#1033) JoceeHunt válasza freemanone (#955) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Freemanone:

Azt vettem észre a minap, hogy nem megy a HUE érzékelőmre beállított progi, valamint a hazaérkezésre beállított felkapcsolás és ház elhagyására beállított lekapcsolás sem.

A HUE appban a felső Out of home contorl "Not logged in" állapotban van, szerintem ez lesz a hiba, mert a labs-ban rendben van a motion sensor beállítása.
Hiába próbálok Log in-t csinálni a "Do you agree and trust this application?" kérdésre YES-t nyomva nem történik semmi.

Nálad működik minden, nem valami szerver baj van?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1034) freemanone válasza JoceeHunt (#1033) üzenetére


freemanone
őstag

A probléma a login lesz, mert ehez cloud service is kell, viszont az már inkább app problémának tűnik. Ha jól rémlik iOS-ed van, én viszont droiddal futok és nem volt gondom. Esetleg próbálj meg egy korábbi verziót feltenni, nemtudom iOS enged-e ilyet..?

(#1035) JoceeHunt válasza freemanone (#1034) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt sajnos nem engedi, azaz nem tudok választani.
Ezt az üzenetet írja ki miután rányomok a Yes-re:
Attention!
I you were unable to set up your HUE account or link to other devices, we apologize. We're on it and expect to resolve shortly. Stay tuned.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1036) malnabokor válasza Zolee$C000 (#938) üzenetére


malnabokor
senior tag

Egy ideje már meg szerettem volna kérdezni, de bárkitől szívesen fogadok tanácsokat, aki használ broadlink rm mini 3-at (vagy Pro-t):
Én csak és légkondi vezérlésre szeretném használni (van egy “buta” Samsung). A légkondi esetén hogyan működik, kiválasztod appban a márkát, típust, vagy távirányítóval kell felprogramozni? Ha távirányítóval, akkor utána tudni fog “mindent”, vagy csak azokat a csomagokat, amiket felvettél?
Alexa mi mindent tud irányítani?
A Broadlink felhőben közvetlenül kommunikál Alexával, vagy kell neki, hogy valami valahol még fusson? (Androidos app, RP3, stb).

Szóval kb minden érdekelne a dologról, hogy mit tud, mik a korlátai. Nekem ideálisan az “Alexa turn on/off” “Alexa set temperature to 23 °C”, “Alexa increase/decrease temperature” Alexa, set mode to ***** “ - ezek a funkciók kellenének, nyilván ha nem így kell kimondani, azt megtanulom, csak legyen elérhető :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1037) freemanone válasza JoceeHunt (#1035) üzenetére


freemanone
őstag

Így viszont inkább philips-es problémának tűnik. Ha továbbra sem megy, van lehetőség resetelni az appot?

(#1038) szarkazsolt válasza malnabokor (#1036) üzenetére


szarkazsolt
csendes tag

Én tegnap kaptam meg a Broadlink mini-met, valóban a IHC for EU app-al nem megy az Alexa. Csak ha a sima IHC-vel. Nem értem miért ? Este remekül működött, reggel már nem találta Alexa a device-t.
Sok lehetőséget látok ebben a mini-ben, csak sokat kell rajta agyalni.
Kicsit furcsállom, hogy ha veszek egy piritós sütőt, vagy egy turmixot és 5-10 oldal használati utasítás van hozzá, ezekhez a kütyükhöz meg semmi. Jó lenne egy összefoglaló ebben a fórumban.

(#1039) JoceeHunt válasza freemanone (#1037) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Letöröltem az appot, feltelepítettem, újra a bridge-hez adtam a telót és minden működik.
Érdekes kérdéseket hozott ez nekem:
- ennyire könnyen beakadhat?
- ha nincs online bejelentkezve a felhasználó akkor nem működik a HUE labs cucca? MErt nem ment a motion sensor.

pont mostanában akartam elkezdeni rendelni még pár külső és belső szenzorokat és égőket de most elbizonytalanodtam.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1040) freemanone válasza JoceeHunt (#1039) üzenetére


freemanone
őstag

Egész pontosan melyik labs formulát használtad?
Ha a telefonodat figyeli, akkor ahoz mindenképp kell bejelentkezés. Hiszen ezen a szolgáltatáson keresztül tud a telefonodról legálisan lokációs adathoz jutni.
Ha nincs bejelentkezve, akkor nem fognak működni az ilyen dolgok.
Minden másnak egyébként működnie kell. Én kicsit több mint egy éve haszználom és hasonló bejelentkezési probléma egyszer fordult elő, de nekem csak be kellett lépnem és működött is a "yes" gomb.

(#1041) JoceeHunt válasza freemanone (#1040) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A Weekend-est amit ajánlottál. Azt nem is értem a labs-os cucc miért csak telefon bejelentkezéssel működik, de miután újracsináltam azóta lett jó a motion szenzor beállítása is.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1042) Tuolko


Tuolko
csendes tag

sziasztok

lassan mindent tudok vezérelni hangutasítással, csak a set top boxot nem... bekapcsolni be tudom, kikapcsolni is, mondjuk hangot úgy 10-esével emel és csökkent, de csatornát nem akar váltani, sem a beadott channel nevekre nem reagál, csak annyit mond, hogy keressek vmi video skillt... mi lehet a baj?

(#1043) Tuolko válasza Tuolko (#1042) üzenetére


Tuolko
csendes tag

illetve a légkondit nem ismeri fel a broadlinken keresztül....

(#1044) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Echo inputhoz hogyan lehet BT fülest csatlakoztatni? Gondolom telefonos appal "add device", de úgy sem jöttem rá. :(

(#1046) Akiboy23


Akiboy23
tag

Sziasztok! Nekem is is megjött a broadlink rm mini 3-am. Gondoltam hogy szívni fogok vele de azt nem hogy már a wifire csatlakozás sem fog sikerülni. Már 80x reseteltem gyors villogás meg minden de nem akarja. Van valakinek valami tippje hogy mi lehetva bibi?

(#1047) Akiboy23


Akiboy23
tag

Na sikerült. Tanítottam is rá pár dolgot. De az ihc appban először csak a tv-t próbáltam ki. Azt egyből meg is látta alexa. Viszont az utána következőket már hiába próbáltam kerestetni vele nem találja. Erre valami ötlete esetleg valakinek?

(#1048) peticsak


peticsak
csendes tag

Bravosmarton ingyen Echo Dot-ot lehet nyerni pörgetéssel! :) Hajrá! :D

(#1049) Luigi962


Luigi962
őstag

Szervusztok!
Tudna valaki segíteni hogyan lehetne Alexaval vezérelni a Netflixet a tv-n.Broadlink mini3 vezérli Alexával a tv-t,de Netflixre valami video skillt szeretne.Adtam neki egy Alberto Sonorus skillt,de azzal sem megy.

(#1050) Akiboy23


Akiboy23
tag

Na pár napot eltöltöttem vele de rájöttem hogy lehet bármit gombonként ráprogramozni a broalinkel alexára. Még olyat is amit alapban nem ismer fel. Sőt! Most ott tartok hogy ha azt mondom alexa watch a movie akkor a tv inputal széped átlépked a hd 1 bemenetre bekapcsolja az erősítőt és átállítja dvd- inputra és bekapcsolja a media boxot is. 😀 Ha vége a filmnek akkor meg vissza áll alap helyzetbe. Egész jópofa így! 😅

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.