Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#1401) peticsak


peticsak
csendes tag

Valaki tudja, hogy az új IFTTT-ben hogy az anyámba hozok létre appletet? :D

(#1402) freemanone válasza peticsak (#1401) üzenetére


freemanone
őstag

hülyén fog hangzani, de a home page-en, a jobb felső sarokban lévő export gomb bal oldalán lévő üres fehér részre kattints, a többi menni fog.

(#1403) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ha az Intelligent Home Center-t szeretném IPhone-ra letölteni azért hogy az Alexa vezérelje a Broadlink Rm Mini 3-at, akkor a régiót kell átállítanom a telefonon?
Vagy az EU-s verzióval is együttműködik az Alexa?

20 éve a Prohardveren

(#1404) peticsak válasza freemanone (#1402) üzenetére


peticsak
csendes tag

:R

(#1405) freemanone válasza peticsak (#1404) üzenetére


freemanone
őstag

;)
Elszidtam minden felmenőjüket én is mire meglett először....

(#1406) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nem telejesen értem Alexa működését a Broadlink RM3 mini-vel.
A TV kapcsolása megy és Alexa fel is ismerte.
De pl. Secene ben a Chanell Down parancs megy, de a Chanell Up nem.
A Yeelight izzó felismerve és on/off megy.
A légkodnit nem ismerte fel, on/of nem megy Scene-ben.
Az RM3 miniben kattintásra megy az on/off.
De pl Routins-ban ha a play gombra kattintok az Alexa app-ban ott megy a légkondi on/off.
[kép]
[kép]
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#1407) konigjanos válasza odrif (#1406) üzenetére


konigjanos
senior tag

a légkondival ugyan ez van nálam...

(#1408) kamillo67 válasza odrif (#1406) üzenetére


kamillo67
tag

Azt nem értem minek egy scene egy eszköz ki -bekapcsolásához, hangerő növeléséhez, csatorna váltásához?
Ha több művelet van benne (dugalj bekapcsolása, késleltetés, stb.) akkor oké, de egyébként teljesen felesleges.
Egyébként próbálj másik skill-t használni (keress rá vmelyik régebbi hozzászólásámra)

[ Szerkesztve ]

(#1409) odrif válasza kamillo67 (#1408) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Fent van az IHC mellett az általad barna színűnek mondott BL Smart Home skill is.
Esetleg próbáljam meg az IHC-t leszedni addig?

20 éve a Prohardveren

(#1410) kamillo67 válasza odrif (#1409) üzenetére


kamillo67
tag

Igen, én csak a "barnát" használom.

(#1411) odrif válasza kamillo67 (#1410) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Megpróbáltam, sajnos ugyanúgy nem megy a Klíma vezérlése.
A Device-ban csak a TV jelenik meg.

20 éve a Prohardveren

(#1412) Galahed válasza freemanone (#1377) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Alexa és HUE kérdés:

Eldöntöttem a dolgot, HUE lesz az okos világitás alapja.
Ehhez tudnom kellene néhány dolgot:
Megérné-e megvenni a drága Echo plus-t amiben Zigbee HUB van, azaz ha a kiesik a net és hangutasítással szeretném a lámpákat kapcsolni (Az echo plus képes rá elvileg) akkor ezt meg tudom tenni még akkor is ha a HUE bridge -en keresztül vannak felfüzve az izzók, kapcsolók-dimmerek stb?
másképpen: Párosithatók -e a Hue bridge-hez és az echo plus -hoz is az eszközök (izzók, lámpák)? Vagy párositható -e (képes-e kommunikálni vele) az echo plus-hoz a Hue bridge Zigbee-n ha nincs WIFI. internet kapcsolat?
Ez a hangutasítás miatt lenne fontos, mert ha nem akkor fölösleges megvenni a drága echo plust és maradna a Hue bridge alap hozzá sima alexa készülékek...

(#1413) szarkazsolt


szarkazsolt
csendes tag

Sziasztok! Ma reggel új érdekes dolgot tapasztaltam.
Én - az ára miatt - nagy sonoff párti vagyok. Egyébként egyre megbízhatóbbak is. Én a routerben éjszakára lekapcsoltatom a wifit (kérlek ne kérdezzétek miért). Így vettem észre, hogy a sonoff kapcsolóimra beállított konkrét időpontra beállított kapcsolások wifi nélkül is működnek. EZ HOGY? Valaki tud rá magyarázatot ?
Más: Nemrégiben frissítették a eWelink-es alkalmazást és beletették a naplemente és napfelkelte triggert (eseményt), igy már nem kell IFTTT használnom.

(#1414) freemanone válasza szarkazsolt (#1413) üzenetére


freemanone
őstag

A fix időzítéseket a kütyükön is letárolja és azokhoz nem kell "központ".

(#1415) Galahed válasza szarkazsolt (#1413) üzenetére


Galahed
senior tag

A sonoff-ot én is nagyon szeretem, (Megbízhatóan működik az Alexával) de szeretnék elszakadni az internettől, ezért fogok váltani a HUE rendszerre. Úgy nézem meg tudom oldani a kapcsoló kérdést (fali) is, így szép lassan lecserélem a Sonoff kütyüket.
(Bár most jött ki a null vezeték nélküli fali kapcsolójuk is, így tényleg egyre jobb lesz a Sonoff.
Amúgy csak a világítást cserélem a dugaljak azok maradnak Sonoff-ok, (Bár a BlitzWolfok is jók, azok tudnak fogyasztást is mérni, valamint azok is elég megbízhatóan működnek az alexával)

(#1416) konigjanos válasza Galahed (#1415) üzenetére


konigjanos
senior tag

a sonoff kapcsoló tud lan módot, ha egy hálózaton vagytok, működő internet nélkül is tudod kapcsolni. bár akkor nem megy az alexa...

[ Szerkesztve ]

(#1417) szarkazsolt válasza konigjanos (#1416) üzenetére


szarkazsolt
csendes tag

De pont az a furcsa, hogy nem csatlakozott a wifi-s hálózatomra, mert éjszakára ki van kapcsolva a wifi. Villogott is a zöld lámpácska, hogy nincs net.

(#1418) Galahed válasza konigjanos (#1416) üzenetére


Galahed
senior tag

Úgy vettem észre nehezen áll át. Bár elenyésző az az idő amikor nincs net (havonta percekben lehet mérni) de mégis szeretnék független lenni az ewelink felhőtől. Elvileg az echo plus tud hanggal vezérelni HUe eszközöket ha leválasztom a nettől. Most ebben kutakodom. (még a Xiaomi hubnak kell utánajárnom, hogy az eszközei tudnak -e netmentes üzemmódot, de úgy látom a HUE lesz a befutó (A Dimmelhetőség, fénybeállítás stb tetszik)

(#1419) Galahed válasza szarkazsolt (#1417) üzenetére


Galahed
senior tag

Nálam a settingsben beállított kikapcsolási időzítő (inching) az biztos, hogy megy minden wifi és net elérés nélkül , a többit még nem próbáltam (megnézem hamarosan) de ha megy akkor valószínű, hogy az időzítések (ahogy topiktársunk Freemanone irta) magában az eszközben tárolódnak le. Pont úgy ahogy pl az Alexa ébresztője is. (szép is lenne, ha az internet elérésen múlna az ébresztő...)

[ Szerkesztve ]

(#1420) Galahed válasza szarkazsolt (#1417) üzenetére


Galahed
senior tag

OFF: Sonoff
Megnéztem: az ewelink app -ban a FAQ-ban, ott is írják, hogy működnek az időzésetek ha nincs wifi vagy net. Csak áram legyen, ennyi kell hozzá.

(#1421) szarkazsolt válasza Galahed (#1420) üzenetére


szarkazsolt
csendes tag

Nagyon köszönöm. akkor nem csoda történt. Bár még mindig nem tudom hogy csinálja. Másik wifi hálózatba hallgat bele, vagy van benne egy belső óra ? Ez utóbbinak nagyobb az esélye.

(#1422) szarkazsolt válasza Galahed (#1418) üzenetére


szarkazsolt
csendes tag

Nem kell az ewelink felhőhöz csatlakoznod, beállítható csak LAN-ra, tehát felhő nélkülire. Bár ebben az esetben kérdéses, hogy a naplemente időpontját honnan tudja, illetve távolról hogy vezérled. Ha hub-ra csatlakozol, akkor nem a hub szerverén keresztül kommunikálsz ? Az Alexával vezérelt dolgok is először elmennek az Alexa szerverére.Szóval nem értem a félelmed.

(#1423) freemanone válasza szarkazsolt (#1421) üzenetére


freemanone
őstag

mint írtam fentebb..... a KÜTYÜN IS TÁROLJA az előre időzített feladatokat, ahoz nem kell központ... lehet nem volt egyértelmű a fogalmazás...?

(#1424) Galahed válasza szarkazsolt (#1422) üzenetére


Galahed
senior tag

1. Nem értem melyik HUB-ra gondolsz?

2. Az Echo plus-nál ha nincs net/ nem engedem ki a netre, akkor közvetlenül is irányithatom hangutasítással a hozzárendelt okos eszközöket. (Zigbee HUB)

[ Szerkesztve ]

(#1425) freemanone válasza Galahed (#1424) üzenetére


freemanone
őstag

A 2. pontot kiegészíteném azzal, hogy CSAK abban az esetben, ha az echo plus zigbee hubjára vannak KÖZVETLENÜL csatlakoztatva a dolgok.
IMHO a hang vezérlés az egy kiegészítő, másodlagos szolgáltatásnak jó egy okos rendszerben, semmiképpen sem a FŐ irányítási mód.

Semmi nem fog menni ami nem így van összekötve (echo zigbee hubra direktben), viszont ha így van megcsinálva akkor pl a HUE funkcionalitása csorbul, mert a saját HUB-ja többet tud, mint amit egy Echo Plus.

Idézve a Echo help-ből:
Actions Available with Local Voice Control
If your Echo with a built-in smart home hub is not connected to the Internet, you can use your voice to:
Control compatible smart home devices, including switches, lights, and plugs, that are connected directly to your Echo device.Ask for the time or date.Stop or cancel alarms, reminders, and timers that were set before your Echo device went offline.Control the device's volume.

Alexa also responds to the inquiry, "What can you do offline?"

[ Szerkesztve ]

(#1426) Galahed válasza freemanone (#1425) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszi az infót.
Látod az a bajom, hogy nem tudom, hogy melyik mit tud. Persze én is azt preferálom, hogy meg sem kell szólalnom és van világítás, ha meg nem vagyok bent akkor nincs.

De ehhez még kevés a tudásom, hogy mire képesek az eszközök. megvennei és úgy próbálgatni az meg drága mulatság...

(#1427) szarkazsolt válasza freemanone (#1425) üzenetére


szarkazsolt
csendes tag

:Y Köszönöm, ma is tanultam valamit.

(#1428) warnev


warnev
friss újonc

Sziasztok!
Echo Dot3 tegnap reggel óta zölden villog. Mi van vele? mitől hagyja abba?

(#1429) odrif válasza warnev (#1428) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Itt találsz némi segítséget:
[link]

20 éve a Prohardveren

(#1430) warnev válasza odrif (#1429) üzenetére


warnev
friss újonc

Köszi a segítséget megoldódott! Pénteken az az 4 napja jött meg a cucc, még ismerkedek vele, de már BroadLink RM pro+ szal jól együttműködik.

(#1431) odrif válasza warnev (#1430) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Jó neked.
Nekem a Tv-t tökéletesen vezérli, a xiaomi yeelight lámpát és egy okos konnektort is kapcsol Alexa.
De pl a Brodalink RM minivel a légkodnit azt már nem. (pedig csak egy ki-bekapcsot szeretnék)

20 éve a Prohardveren

(#1432) Alex91


Alex91
félisten

Emag-on 12k-ert kaphato ingyenes kiszallitassal echo dot 3.!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1433) Golyo69 válasza odrif (#1431) üzenetére


Golyo69
senior tag

Próbáltad már TV - ként felvenni a klímát?
Nekem így megy az erősítő és a Média lejátszó is.

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1434) odrif válasza Golyo69 (#1433) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem még, de akkor megpróbálom. Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#1435) vadrian0


vadrian0
friss újonc

Sziasztok!

Hasonlo dologgal kapcsolatban erdeklodnek, es akkor a temaban hozzaertok velemenyet szeretnem kikerni :)
szooval rendelnek nehany wifis egot aliexpress vagy ebay hasonlo helyekrol, sok van ami mukodik alexaval, sirivel, mindenfele okos cuccok vannak, de az en problemam az, hogy nagyszeru, hogy a telefonrol mindent tudok allitani es idoziteni, de ha valakinek nincs kedve a telefonjat nyomogatni, jo lenne, ha siman a fali kapcsoloval is fel lehetne kapcsolni. (Ugyebar ebben az esetben mindig felkapcsolva kell lennie, ha telefonrol akarom vezerelni, tehat telefon nelkul nem lehetseges.)
A masik megoldas a taviranyitos ego, nem kell.
Talaltam olyan megoldast, hogy magat a lampa kapcsolojat teszed wifisse, ehhez ki kell szedni atkotni, stb, es akkor a kapcsolot vezerled wifirol. Ez egy jo megoldas, de bonyolultabb.
kerdezem en, hogy olyan lehetoseg nincsen-e, hogy egy olyan vezerloeszkoz, ami eleve wifis, tud csatlakozni a lampahoz vagy barmihez amihez beallitom ami wifis, es magan azon a vezerloeszkozon is tudom kapcsolni plusz telefonrol is. Tehat igazabol egy sima wifis kapcsolo, ahol nem kell forrasztgatni, hanem eleve wifin keresztul kapcsolodik a wifis lampahoz, tehat csak siman felrakom a falra. Akkor tudnam azzal is vezerelni es telefonnal is.
remelem ertheto amit szeretnek, barkinek van tippje szivesen hallgatom :)

(#1436) Alex91 válasza vadrian0 (#1435) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez, vagy azt hiszem ez is ugyanarra jo [link] .

Egy gaz van veluk, hogy kell a nulla vezetek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1437) konigjanos válasza Alex91 (#1436) üzenetére


konigjanos
senior tag

a sonoffnak már van olyan, ahol nem kell nulla, de még csak egy körös... [link] így egy perc a csere, és időzíthető, alexa kompatibilis, még akár naplementéhez is igazítható....

[ Szerkesztve ]

(#1438) Alex91 válasza konigjanos (#1437) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, ez is megoldas lehet, bar sokan nem szeretik az erinto kapcsolot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1439) vadrian0 válasza konigjanos (#1437) üzenetére


vadrian0
friss újonc

Nekem tetszik az erintos, ha mar minden kutyunk erintos ha az ember modern okos lakast szeretne szerintem meg jol is mutat. :) Szoval ha nincs mas megoldas, ez tetszik. Ugyanakkor meg mindig erdekelne olyan megoldas, ahova semmit nem kell bekotni, (bar ugye aram mindenkepp kell, de lehetne akar elemes is :D) szoval ugy ertem ha tudnak gyartani olyan egot, amire lehet kapcsolodni wifivel csak aram kell neki, akkor olyat nem tudnak gyartani, ami siman egy eszkoz, ami szinten felcsatlakozik a wifi halozatra, es ugyanugy mintha a telefonodrol vezerelned az egot, arrol az “eszkozrol” vezerelned? Tehat hogy nem a kapcsolohoz kotom, hanem akarhova a lakasba lerakom es amit elore beprogramozok egot azt kapcsolja gombnyomasra? Szerintem siman megvalosithato lenne..

(#1440) Alex91 válasza vadrian0 (#1439) üzenetére


Alex91
félisten

Zigbee-s van, wifi sok aramot eszik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1441) #53667584 válasza vadrian0 (#1435) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nálam sonoff switchek vannak a lámpákhoz bekötve. A kapcsolók mindenhol maradtak a régiek. Ha a telefonnal kapcsolom le a lámpát akkor ugy tudom a fali kapcsolóval visszakapcsolni, hogy kettőt kapcsolok rajta. Először le, majd vissza. Hamarosan ezt is megoldom, mert a fali kapcsoló mellé felkerül majd egy sonoff rf kapcsoló.

(#1442) Talib


Talib
tag

Sziasztok! Hazfelujitas elott allok, a vilagitast wifis kapcsolok + echodot3 megoldassal tervezem megcsinalni. Vegigolvastam a topikot, es rengeteg termekleirast, sajnos meg nem lattam megoldast egy klasszikus alternativ kapcsolasra, amit egy folyoson, vagy nagyobb helysegben tudnek hasznalni. Letezik egyaltalan okyan wifis kapcsolo, amivel kivitelezheto?

[ Szerkesztve ]

(#1443) odrif válasza Talib (#1442) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Pl. egy ilyen Shelly-vel: [link]

20 éve a Prohardveren

(#1444) petfoto válasza Talib (#1442) üzenetére


petfoto
tag

https://legrand.hu/termekek/netatmo/netatmo
Esetleg ezzel a családdal....
(bocsi a "linkért")

(#1445) Galahed válasza Talib (#1442) üzenetére


Galahed
senior tag

Világítás:

Én is igy kezdtem kb 2 éve. Sonoff -Ewelink hardver szoftver párossal kezdtem kiépíteni a világitási, konnektorvezérlési rendszeremet. Az Alexa -Sonos-Ewelink nagyon megbizhatóan működött hangutasításon keresztül. A Sonoffnak most már vannak null vezeték nélküli kapcsolói, azok is nagyon jók. Az egész rendszer WIFI-n kersztül működik és már van LAN üzemmódja is ami miatt ha kiesik a net akkor működik tovább (Alexa nélkül). Jelenleg mindenhol Sonoff kapcsolók vonali kapcsolók, valamint Wifis Sonoff dugaljak vannak mozgásérzékelőkkel kombinálva. Működik, működik de nem igazán üzembiztos az automatizálási része...

De:
Egyik topiktársunk Freemanone tanácsára (hála neki :R ) Megnéztem jobban a Philips HUE rendszerét. Beszereztem egy kezdőcsomagot 45ezer helyett 31ezerért (ALZA kuponos időszak van jelenleg is) és azt kell mondjam a ház automatizáslási- mozgásézékelők, hőmérséklet stb, világítási részét át fogom erre a rendszerre állítani. Egy kategóriával jobbnak tűnik, mint a Sonoff -ewelink megoldás. Nem beszélve az izzók minőségéről, nagyon tetszik a fény-szin-hőmérésékletének beállítása, valamint pl az automatikus éjszakai fények stb stb... Valamint nem wifi-n megy, nem kell felhő (internet) kevesebbet fogyaszt, megbízhatóbb mint a WIFI. (Zigbee protokoll)

(persze nem olcsó sajnos)

(#1446) betyarr válasza Alex91 (#1432) üzenetére


betyarr
veterán

vajon eu dugvilla van rajta? :F

(#1447) Alex91 válasza betyarr (#1446) üzenetére


Alex91
félisten

Az enyem az Alzarol van, adtak hozza ingyen atalakito adaptert, de amerikai dugos volt, de gyarilag csomagoltak melle egy eu-sra alakito “fejet”. Szoval folosleges volt az atalakito, amit kaptam melle...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1448) betyarr válasza Alex91 (#1447) üzenetére


betyarr
veterán

én a magról rendelem.szvsz kötelező adniuk hozzá átalakítót,de majd kiderül.
még jó hogy ránéztem az árgépre és megláttam ezt az árat.így felesleges a német amazonon megvárnom a 20eurós akciót,mert szállítással már az is ~10-11k-ra jönne ki és még nem is lenne egyszerű a gariztatás sem.

(#1449) Jani86


Jani86
újonc

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Amazonon a countryt hogyan tudom US-re állítani?

Country/Region SettingsCurrent country/regionHungary

Ha csak United State -et állítom be, akkor hiba üzenetet dob:

At least one address line must be supplied.

Segítségetek előre is köszönöm!

(#1450) betyarr


betyarr
veterán

youtube-ot szeretném beállítani az alexához.ez a módszer még működik? [link]
vagy van valami újabb fejlesztésű?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.