Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#901) Keraa válasza Alex91 (#900) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm szépen! Alex91

[ Szerkesztve ]

(#902) Oceanus


Oceanus
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Alexa-s rendszer kialakításában, mert most fogok új helyre költözni és akkor már szintet lépnék ebben is! :))

Az elképzelés igazából egy pár hangszórós rendszer lennek (kb 3-4) és arra gondoltam, hogy erre a legmegfelelőbb az Echo plus 2.gen lenne. Azonban azt vettem észre, hogy az Amazontól itthonra nem tudok rendelni, csak vagy sima echo-t (2 gen) vagy echo plus-t de az első generációsat.

Elsődleges a zenehallgatás lenne (pl Spotifyról), de tervezem később okos izzók és egyéb dolgokat is lehet vezérelnék róla.

Erre kérnék javaslatokat, hogy mivel járok jobban, ha megrendelem a második generációs echo plust az Alzáról vagy ha inkább veszek sima echo-t az Amazontól és azt felokosítom. Valamint, hogy hangzásban nagy a differencia az echo és a plus között?

Tudom sok kérdése, de nincs senki ismerősöm, akinek lenne ilyen rednszere vagy értene hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Ember tervez, Isten perverz!

(#903) konigjanos válasza Keraa (#899) üzenetére


konigjanos
senior tag

nekem 3-as van, kettes nem volt előtte, szóval passz,

(#904) weinmaker válasza konigjanos (#897) üzenetére


weinmaker
őstag

Szó szerint nalam is ugyanerre megy a filmezés, és kapcsolja a tv-t és a házimozit. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#905) jézusom válasza Oceanus (#902) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom, hogyan szólnak ezek az echok, én telefont használok echonak, meg egy input van úton. Viszont, ha komolyabb zenét szeretnél ne ilyen kis hangszórókban gondolkodj! Nekem Musiccast rendszerem van, lehet vezérelni alexával, de olyan hangzást tudsz elérni, amilyet akarsz :) Az inputnak nem tudom milyen minőségű a jack kimenete, de talán azzal is lehet jó minőséget elérni egy sima használt sztereó erősítővel is akár.

(#906) konigjanos válasza jézusom (#905) üzenetére


konigjanos
senior tag

Bluetooth-on kapcsolódik egy sony soundbar-hoz, és kristálytiszta a hangzás.

(#907) Keraa


Keraa
aktív tag

Valakinek nincs kedve egy szájbarágós részletes Broadlink rm pro- meg Amazon Alexa párosítást bemutató használati utasítást készíteni! :)) :R

(#908) Akiboy23 válasza Keraa (#907) üzenetére


Akiboy23
tag

Arra én is kíváncsi lennék! (csak jelzem ha esetleg lenne vállakozó szellem) 😊

(#909) Oceanus válasza jézusom (#905) üzenetére


Oceanus
tag

Szia!

Igazából nem bulizni akarok csak egy kellemes kis háttérzenét produkáló rendszert. Nem vagyok audiofil, a sereg tett róla :D

Az echo mellett nekem az ára szól, van ilyen árért hasonló tudású multi room rendszer?

Ember tervez, Isten perverz!

(#910) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Erről jut eszembe...
Nálam van egy echo (3) és egy echo plus (2) is egy szobában, ha (mondjuk) elindítom a TuneIn Radio-n ugyanazt a csatornát mindkettőn, 1-2 mp. eltérés van a műsorban...
Van valami megoldás arra, hogy szinkronban legyen? Illetve, hogy egyszerre indítsak valamit pl. Spotify-ról minden Echo-n? (play on all devices nem volt értelmezhető)
szerk. :W hülyekoncsik: settings-ben multiroom beállítások (meg is nézem)
sz2: devicesnál találtam meg setup multiroom speakers alatt (kb)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#911) freemanone válasza koncsik (#910) üzenetére


freemanone
őstag

Csoportba kell őket fogni és amikor kéred, akkor azt kell eszközként megadni hozzá. Így 0 késéssel rendes multiromm audio rendszerként működik.
Én pl "everywhere"-nek neveztem el a csoportot így elég természetes kérni hogy: "Alexa, play XY everywhere"

(#909) Oceanus: Szerintem jelenleg ez a legolcsóbb multiroom audio setup. Jobb akad, csak mind drágább. Én ezért tartok két rendszert. Egy rendes nagy filmezéshez, játékhoz és zenehallgatáshoz (bár azt leginkább a külömböző fejes/fülesekkel teszem), ez mellett pedig 4db echo dot 3.0, amin mehet a mindenegyéb "háttérzaj" kategóriás cucc. Azért annyira nem szól rosszul a kis echo, a nagyot még nem hallottam élőben.

[ Szerkesztve ]

(#912) koncsik válasza freemanone (#911) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, köszi, közben rájöttem (és elgoondolkoztam stereo setup-on is).
Talán annyit tennék hozzá, hogy a "Play XY on everywhere" - szóval nekem kell bele az "on" is.

Az echo dot 3 észrevehetően jobban szól a 2.-nél :K
A echo plus 2. hasonlóan jobb a dot 3.-nál.
EQ beállításokkal lehet még kicsit izléshez igazítani őket.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#913) freemanone válasza koncsik (#912) üzenetére


freemanone
őstag

Most direkt kipróbáltam és "on" nélkül, meg vele is megy tökéletesen. :)

(#914) Keraa


Keraa
aktív tag

Na megjött az Echo Dot 3-om de sajna nem tudom rábírni , hogy kapcsolódjon a Broadlink rm-pro-hoz :-( Valaki nem tud egy videót belinkelni hogyan kell? az sem baj ha magyar! :-)

(#915) koncsik válasza freemanone (#913) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Holnap próba cseresznyézem, biztos úgy van, eddigi 2 próbálkozásomból egyik on nélkül volt, másik on-nal, ebből nem kell messzemenő következtetést levonnom :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#916) Oceanus válasza freemanone (#911) üzenetére


Oceanus
tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Az echo dot is alkalmas lejátszásra? Azt hittem az csak amolyan smart hub. Én is sztem emellett fogok kikötni, azt tudod esetleg, hogy tényleg csak amazon music unlimiteddel használható meg Tune Innel? :))

Ember tervez, Isten perverz!

(#917) koncsik válasza Oceanus (#916) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Spotify, Tidal (skill), iHeart is megy rajta többek között.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#918) Galahed válasza Keraa (#914) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Nekem Broadlink RM Pro Plus van. Nem tudom van-e különbség a plus meg a sima verzió között.

Gyakorlatilag "out of the box" mindenféle állítgatás nélkül sikerült összelőnöm az alexával szinte pár perc alatt.
IHC app (Android) és Broadlink skill az alexán.
Az Alexa account az amerikai (a Spotify miatt) de az IHC -ba Hungary-t állítottam be. Ezzel a beállítással nem találkoztam problémával. Az Alexa simán átveszi a Scene-ket is, igy gyakorlatilag az "Alexa, Watch TV" paranccsal bekapcsolja a TV-t bekapcsolja a SAT egységet átteszi HDMI1-re stb stb... Tudok vele csatornát váltani hangerőt szabályozni stb.

Most pár hónapos tapasztalat alapján, a parancsot az Alexa néhány esetben nem hajtja végre a Broadlinkkel, ez általában ha hosszabb ideig nem használtam pl 2 nap, akkor fordult elő...

(#919) Kiskopika válasza Galahed (#918) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Erdekes nekem is plusz van de a be/ki kapcsolason kivul nem csinal semmit. Azt mondja hogy a tvem nem tamogatott. Kozbe a broadlink siman vezerli

(#920) Galahed válasza Kiskopika (#919) üzenetére


Galahed
senior tag

Szvsz tök mindegy milyen TV, hisz a Broadlinkből egy sima infra parancs megy ki, a TV távirányitót pedig feltanitottam a Broadlinkre. (szerintem a Broadlinknek fogalma sincs milyen TV-t vezérel.)

Amúgy is scene-ket inditok, mert önállóan nem kapcsolok TV-t, szükséges nálam hozzá a beltéri egység vagy a popcorn hour bekapcsolása is attól függően mit akarok nézni.

[ Szerkesztve ]

(#921) koncsik válasza freemanone (#913) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Megerősítem :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#922) Oceanus válasza koncsik (#917) üzenetére


Oceanus
tag

És ezekhez akkor nem kell teló hanem mivel fel van csatlakozva routerre mondom h play spotify playlist es elkezdi jatszani?

Ember tervez, Isten perverz!

(#923) koncsik válasza Oceanus (#922) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen (alapból spotify és amazon musicból keres, ha nem nevezed meg a forrást). Annyi a nehézség, hogy pl. Tunein-en van több radio one és meglepő módon nem a magyart indítja... de ha az volt az utolsó tunein-en hallgatott, ha csak annyit mondok tunein, azt folytatja... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#924) LilProphet90 válasza Oceanus (#922) üzenetére


LilProphet90
senior tag

És Spotify-nál még fontos, hogy bekerül az Echo a "Más készülékek is elérhetők" opcióba, tehát más eszközről is egyszerűen kiküldheted rá a lejátszani kívánt zenét, nem csak hanggal.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#925) Oceanus válasza LilProphet90 (#924) üzenetére


Oceanus
tag

Köszönöm a válaszokat! :))

Ha esetleg az amazon.de-ről rendelem be a cuccot, akkor az is teljes értékű tehát nem csak németül ért mondjuk ugye? Vagy muszáj az international verzió? Mert mintha az Alzas is UK-s lenne alapból...

Ember tervez, Isten perverz!

(#926) koncsik válasza Oceanus (#925) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Echo 3-at alzaról vettem, EU konnektorral, de ajándékba adtak egy UK-EU adaptert...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#927) freemanone válasza Oceanus (#925) üzenetére


freemanone
őstag

Nekem van US-ből való 2.0, német 3.0 és alzás 3.0 is. Az alzás pedig UK-nek néz ki, lehet van amikor azt is kap az ember, de nekem EU dugós jött német amazonról és alzától is. Az alzáshoz küldtek egy adaptert is... de minek?
A US verzió apróról keveredett hozzám átalakítóval, de én pl egy mindig futó PC-ről tápoltam, amíg le nem cseréltem az újra, azoknak több power kell.

[ Szerkesztve ]

(#928) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!
Ezt írja ki az alexa vagy mondja : device is unresponsive és persze nem csinál semit.. :-( TC-2 kapcsolót vezérelnék vele.. Rm-pro és az ihc alkalmazás hiba nélkül kapcsolja...
Kell valami másik alkalmazás vagy mit nem állítottam be jól?

(#929) Galahed válasza Keraa (#928) üzenetére


Galahed
senior tag

A TC-2 hőz kaphatnék linket? Nem ismerem, a google meg többféle TC-2 ről beszél.

(#930) Keraa válasza Galahed (#929) üzenetére


Keraa
aktív tag

Ez lenne az:[link]

Ai IHC- vel meg az e-controllal is meggy tökéletesen... Ezt meg az Alexa írja ki.. .-(

[ Szerkesztve ]

(#931) freemanone válasza Keraa (#930) üzenetére


freemanone
őstag

Már lassan ügyeletes broadlink szidóvá fajulok, de mindig legörbül a szám amikor meglátom, hogy ismét küzd vele valaki.
Nem véletlen hogy az Alexa skillnek 61%-os 1 csillagos értékelése van sajnos.
Ha végképp nem megy, ne magadban keresd a hibát, vagy az egyéb eszközökben, ez tisztán a broadlink sara.

Azért sok sikert, hátha Te is a szerencsés véletlenek közé fogsz esni! :R

[ Szerkesztve ]

(#932) #53667584 válasza freemanone (#931) üzenetére


#53667584
törölt tag

Van bármi más tanítható IR eszköz ami működik Alexával?

(#933) peticsak válasza #53667584 (#932) üzenetére


peticsak
csendes tag

Logitech Harmony brutál drágán :D

(#934) freemanone válasza #53667584 (#932) üzenetére


freemanone
őstag

Logitech Harmony - mint ahogy felettem írták.

Illetve..... van az AnyMote, ha tudsz szerezni, de az utóbbi időben nem látom kb sehol, meg nem is tudom mennyire jól működik.
A harmonyról senkinek nem volt még rossz szava, csakhát az ára. :U

[ Szerkesztve ]

(#935) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A Logitech Harmony-ból sok fajtát látok, melyik lenne az igazi, Alexa kompatibilis? A L H Hub?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#936) freemanone válasza koncsik (#935) üzenetére


freemanone
őstag

Ez szerint "sima" távirányítók nem jók, a HUB-os cucc kell belőle sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#937) koncsik válasza freemanone (#936) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#938) Zolee$C000 válasza freemanone (#931) üzenetére


Zolee$C000
csendes tag

Szerencsére az ellenkezőjére is van példa.

Nekem a 4,500 Ft-os Broadlink RM mini tökéletesen működik Alexával (közel 1 éve).
Amit hiba nélkül tud, minden alkalommal és kihagyások hibázások nélkül hangparancsra:
- TV: BE/KI, csatornaváltás, hangerő le/fel, némítás, forrás kiválasztás, film lejátszás, beletekerés, léptetés, pause
- Légkondicionáló: BE/KI, mode váltás, hőmérséklet fel és le
- Erősítő: BE/KI, forrás váltás, hangerő, némítás
- VHS videómagnó: BE/KI, lejátszás, pause, tekerés,
- PC: ki és bekapcsolás (ezer éves USB-s infra dongle)

Ezeket a funkciókat hanggal tudom irányítani, Alexán keresztül. A legnehezebb az volt kitalálni, hogy Alexa PONTOSAN MILYEN hangutasításokat fogad el. Nem mindegy, hogy mit és hogyan mondasz neki :) :)
Közben TV-t is váltottam, a hangutasításokkal itt sincs gondom.
Gondolkodtam én is egy RM Pro vásárlásán, de mivel nagyon sok kompatibilitási gond van vele letettem a vásárlásról.
Minek cseréljem le a mostani olcsó cuccot egy drága bizonytalanra...
Amit Broadlink környezetben használok:
- Broadlink Rm mini (firmware v55)
- ihc for EU app v1.0.7 (android)
- Broadlink Smart Home Alexa skill

[ Szerkesztve ]

(#939) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, Alexával használ valaki Phillips HUE termékeket? Azon belül is a mozgásérzékelőt? Egy kis segítség kellene.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#940) freemanone válasza JoceeHunt (#939) üzenetére


freemanone
őstag

Jelen, az egész lakás teli van vele.

[ Szerkesztve ]

(#941) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Van valaki aki Alexát használja Broadlink RM Pro-val és működik?
Már kezd felhúzni...(reméljük Alexa moderálja a feltöltött szövegeket..)

[ Szerkesztve ]

(#942) JoceeHunt válasza freemanone (#940) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Jujjj de jó, segíts kérlek.
Beállítottam tegnap az elsőt:
Nappali üzemmód 06:00-22:00 a 3 szobacsoport (fürdő, étkező, folyosó - éjszakai kifutások miatt) amit megadtam neki Do nothing.
Éjszakai: 22:00-06:00: beállítottam frankón a dimmelt fényerőt 7 perc után kikapcsolásra.

Elmentem 21-kor fürödni felkapcsoltam a lámpát, fürdés közben egyszer csak lement a fényerő, és pár perc után lekapcsolt a lámpa.

Olyan mintha a lámpa mentené a beállítást, és utána azt használja.

Ha nappali mód Do nothing akkor ez csak így működik (az éjszaki beállításokkal felkapcsolás után)?
Remélem sikerült érthetően leírnom :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#943) freemanone válasza JoceeHunt (#942) üzenetére


freemanone
őstag

Ha jól értem, akkor van 1db mozgásérzékelő, amit a HUE appon belül állítottál be?
Megmondom őszintén hogy nekem a gyári app lehetőségei túl korlátozottak, így azt nem használom.
Helyette a HUE labs-on belül lévő "sensing the weekend" formulát használom, még az egyszerűbb beállításokra is, mert ott külön tudsz meghatározni "motion" és "no motion" action-t.
Arról már nem beszélve, hogy van hétköznap és hétvége, valamint 1-3 napszak választható.

Belenéztem a HUE appos beállításba és szerintem az lesz a gond, hogy a "no motion" opció nem állítható, az mindenképp 7 perc után kikapcsol nappali és éjszakai módban is. A "do nothing" az a "motion action"-re vonatkozik, így nappal nem kapcsol fel, de ha felkapcsol valami, és 7 percig nincs mozgás, akkor lekapcsol.
Nem az izzó tárolja a beállítást, az a HUB-on van minden esetben. :)
Csupán ilyen a szabályrendszer amit felállítottál, ha megcsinálod a Labs-os verziót abban tudsz a nappali módhoz másféle no motion action-t rendelni, viszont előtte a HUE app-ban mindenképp csinálj 1 reset sensor-t, hogy a configot kipucolja, mert hajlamos sok szemetet hagyni maga után.

(#944) JoceeHunt válasza freemanone (#943) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hue labs az applikáció pontos neve? Apple store-ban nem találom.
Akkor ha jól értem appot kellene cserélnem amivel több mindent tudok beállítani, de a 8db Switch, 1 Motion sensor és 15db égőm valamint a szoba csoportokat teljesen újra kell programoznom?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#945) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Közben azt hiszem rájöttem, HUElabson bejelentkeztem a bridge-re, mókoltam egyet ezzel a progival és elvileg feltöltötte a bridge-re, amit látok is other app-ba a gyári applikációba, este tesztelem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#946) freemanone válasza JoceeHunt (#944) üzenetére


freemanone
őstag

Azért linkeltem, hogy megtaláld könnyen, de a gyári HUE app-ból is eléred egyébként az "explore" menu alatt, meg PC-ről asztali böngészővel is. Ez egy gyári megoldás, csak ezek "beta" funkciók, habár tökéletesen működnek.
Látom közben rájöttél, de gondoltam leírom, hátha valakinek hasznos lesz később.

Nem kell semmit újraconfigolni, csak megemlítettem, hogy ahogy nálam bővült a szett belefutottam abba, hogy a sok config amit kipróbáltam, az "felgyülemlett" és ez miatt lassan reagált az egész rendszer, meg néha kihagyott.
Itt már a HUE app is szólt, hogy túl sok szabály van, nem tud újat létrehozni és az egész döglödőtt.
Nálam 6 mozgásérzékelő 20+ izzó és 5db kapcsoló van, de azokon sem a gyári 1-2-3-4-5-OFF-dimm config van.
Én nagyon sokat szórakoztam vele és pl a dimmer gombokat amúgse használtam soha semmire, így azok lettek a mozgásérzékelő "tiltó" kapcsolói. Ha épp olyan időszak van amikor az automata működik és nekem teljesen más kell, (késői zuhanyzás pl), akkor 1 gombal letiltom, egy másikkal fényt csiholok, majd egy harmadik gombbaL visszaengedélyezem az mozgásérzékelőt amikor végeztem és az már le is kapcsolja a beállított idő után.
Ezt mondjuk egyik app se fogja megoldani, de a legjobb app, amivel nagyon sokmindent meg lehet tenni az "All4HUE", ezt megtalálod alma és robot appstoreban is. A kapcsolók okosabb configjához melegen ajánlom!
Például az időzített extra program ami a normálon felül fut.
Teszemazt a hálóban nappal X fény kapcsolódik, 20-22 között pedig dimmeltebb majd 22 után csak gyertyafényt kapcsol, de hosszú nyomásra full fény lesz, miközben alapból tudja a 3 scene pörgetést is. Rettenet sokféleképp be lehet állítani, bőven van benne potenciál. :))

[ Szerkesztve ]

(#947) JoceeHunt válasza freemanone (#946) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ha jól értem akkor a gyári HUE appot is használod meg az All4HUE-t is egyszerre?
Vagy már áttértél az ALL4HUE-ra? Lehet nekem is ez az irány lesz, az elvét már értem és látom a fantáziát a további motion szenzorokba, a kültérit is nagyon várom már.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#948) freemanone válasza JoceeHunt (#947) üzenetére


freemanone
őstag

A gyárit használom erre:
- scene-ek létrehozása
- csoportok létrehozása
- egyes elemek elnevezése (izzók, kapcsolók, sensor-ok)
- ébresztők
- HUE Entertainment (azon belül is windows hue sync)

All4HUE-t használom erre:
- kapcsolók komolyabb felprogramozása
- ID-k kinyerése
- HUE labs-ban kapcsoló gombokhoz rendelt funkciók, kapcsolási módosítása (gyárilag long press, én short press-re állítom)

HUE Labs-ot használom erre:
- mozgásérzékelők "advanced" configja - Sensing the weekend formula
- színátmenetes fényshow, előre beállított scene-ek alapján - Scene playlist (4db nappalihoz tartozó scene, amit lassú/gyors átmenettel, végtelenített formában váltja a színeket)

Kézzel custom json írása, amit a debug api-n keresztül tolok be a HUB-ra:
- mozgásérzékelők tiltása engedélyezése dimmer kapcsolókkal

[ Szerkesztve ]

(#949) JoceeHunt válasza freemanone (#948) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Aham, kapizsgálom.
Keresem de APPstore-ban nem találom ezt az applikácót.

Megvan All 4 Hue szóközökkel.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#950) freemanone válasza JoceeHunt (#949) üzenetére


freemanone
őstag

Erre tessék: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.