Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#1051) koncsik válasza Akiboy23 (#1050) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Gratula! Nagyon megköszönnénk egy összefoglaló segítséget :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1052) Kiskopika válasza Akiboy23 (#1050) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Es ezt, hogy hoztad ossze? Nekem broadlink rm pro val max bekapcsolja a tv-et es az erositot, minden masra azt mondja nem tamogatott (hangero emeles, csatorna valtas hasonlo)
Csak bekapcsolni akarja es kikapcsolni, es a brodlinken keresztul csak tv fajta taviranyitot ismer fel

(#1053) Akiboy23


Akiboy23
tag

Nem mondom hogy pofon egyszerű. Inkább játékos de minden működik amit csak infrás távirányító vezérel. Ihc appban is kell játszani vele és az alexa appban is. Először is ha csak on off ot kezel egy eszközön (nekem a tv-n kívül máson még annyit sem csinált) akkor minden távirányító minden olyan gombját amit használunk egyenként meg kell taníttatni a broadlinkel. Majd van egy olyan menü pont hogy scenes. Na oda szépen be kell pakolni őket. Igen ám de egy a gond hogy azok csak on parancsot tudnak teljesíteni. Viszont az alexa programban így már egy discover után láthatóak. Aztán már lehet velük a routins-ban okoskodni hogy milyen parancs szóra mit csináljon. Egész sorozat parancsokhoz pedig a bl app scenes-ben lehet egész hosszú parancs gombot csinálni akár fél másodperces idő eltolásokkal is. (javaslom hogy tegyetek bele de ha 1mp az sem baj) ha kész a paracs sor gomb akkor alexa routinsban a wifis eszközökkel már úgy variáljuk ahogy akarjuk. Remélem érthető voltam...

(#1054) Akiboy23


Akiboy23
tag

Vagy pl ha a klímánál a minimum hőfoktól lépkedve felfelé minden egyes fokot egy új gomnak tanítotok be és a z adott fok értékére nevezetikek pl 24 celsius akkor "alexa 24 celsius on" kifejezéssel arraa hőfokra fogja állítani a klímát.

(#1055) Akiboy23


Akiboy23
tag

Én még a robot porszívót is ráhergeltem! 🤣 Ha valakinek nem érthető szívesen segítek messengeren is. Úgy talán könnyebb...

(#1056) koncsik válasza Akiboy23 (#1053) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem kizárt a további segítségkérés :B , de az eddigieket is köszi :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1057) Luigi962 válasza Akiboy23 (#1055) üzenetére


Luigi962
őstag

Én is erre jöttem rá és pl.így csináltam meg a tv-n az" Alexa sleep time"-ra beállítja a tv-n a kért kikapcsolási időt.Macerás,de működik szépen.

(#1058) Akiboy23


Akiboy23
tag

Igazán nincs mit! Amúgy a broadlink pro-nak erősebb a jele vagy az miben más azon felül h a 433mhz-et is tudja?

(#1059) kamillo67 válasza Akiboy23 (#1058) üzenetére


kamillo67
tag

Szerintem az RM pro az alap (pl. a nappaliba), mert az lefedi egy egész lakást RF szempontjából. A mini meg egy- egy egyéb helyiségbe (tv ,klíma, rádió vezérlésre) ok.
Én is variáltam az alexa rutinokat a broadlink scenes- ekkel.
De nem értem, a klímát (fischer) beállítja a megfelelő fokra simán paranccsal, a tv-ket (mind LG) is hangosítja, némítja, csatornákra ugrik, etc. nem kell ehhez semmit rutinozni.

Nálam a a lakásban egy RM pro, kettő mini, és három echo dot 3 muzsikál. Szinte mindent irányítok velük: 3 tv, 2 klíma, 2 rádió, és kb. 14 lámpa. A porszívót meg majd nemsokára:)
Tetszik az is hogy a lámpáknál még az on vagy off sem kell a kapcsoláshoz.(A teló androidos)
A suttogó mód meg csúcs a tortán :DD

Várom már az impulzuskapcsolót is ,hogy kávét parancsra tudjak majd csináltatni :K

[ Szerkesztve ]

(#1060) Akiboy23 válasza kamillo67 (#1059) üzenetére


Akiboy23
tag

A kávé már nekem. Meg van. 😅 A tvt nekem is irányította ugyanúgy de a klímához hozzá sem szagolt. Ezért kellettek a rutinok. Én 2 alexával és egy bl minivel irányítok vagy 20 eszközt... 😊

(#1061) Akiboy23


Akiboy23
tag

Csak szólok hogy a broadlink mini még 20 percig 2800ft bangoodon...

(#1062) kleinguru válasza Akiboy23 (#1061) üzenetére


kleinguru
addikt

2 darabot rendeltem is :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1063) Akiboy23 válasza kleinguru (#1062) üzenetére


Akiboy23
tag

Én is 3at! 🤣

(#1064) malnabokor válasza kamillo67 (#1059) üzenetére


malnabokor
senior tag

A klímákról esetleg írsz még egy kicsivel többet? Engem csak annak az irányítása érdekelne, de eddig nem találtam a neten erről részletes tapasztalatot :R

A fentebbi hozzászólásomban írt részletek érdekelnének főleg: #1036

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1065) Akiboy23 válasza malnabokor (#1064) üzenetére


Akiboy23
tag

Bár nem hozzá szólt a kérdés de broadlinkel? Ha igen és nem látja akkor taníttasd fel a kombokat egyesével.

(#1066) Akiboy23


Akiboy23
tag

Bocsi a béna íráért de új a telóm és állandóan mellé ütök! 😅

(#1067) kamillo67 válasza malnabokor (#1064) üzenetére


kamillo67
tag

Hello!

Egy kis összefoglaló saját tapasztalataimról (droid), nem csak neked :)

Kezdeném ott az egészet,hogy én az IHC-ből nem az EU-t használom(biztos megy minden dolog azzal is).
Így benne a Home location az US-ra van állítva.
Ezáltal az Alexa-ban is nem az EU-s broadlink skill van, de nem is a "Broadlink Smart Home" nevűt használom, azzal csak nyűg volt,hanem az értékelés nélküli barna színű "BL Smart Home"-ot.
Na ezzel szinte minden megy!!!!
Tapasztalatom, hogy csak egy Broadlink skillt használj, a többit töröld!

Klíma:
Ha az IHC-ben adsz hozzá klímát, és netán nem találja meg a a bekapcs. gomb párosításával, akkor egyenként kell társítani a gombokat.
Alexa keresés után "Thermostats"- ként fogja kezelni, a parancsok már kell hogy működjenek.
Ha a klíma be van kapcsolva ( Cooler-nak hívom az alexában), akkor a hőfok beállításnál akár nem is kell az eszköz neve:"alexa set temperature to twenty five degrees" , de kell ha üzemmódot váltok: "alexa set the cooler to heat mode" .
Rádió:
Sajnos az erősítők ,rádiók, music centerek nincsenek támogatva hangutasítással, ezért őket tv-ként célszerű hozzáadni az IHC-ben, társítani a távirányító gombjait, majd ikont cserélni. Most már az alexában már bekapcsolhatóak, hangosíthatók, stb.

Persze ezek megoldhatók az IHC-ben scenes készítéssel, majd az alexában ezt rutinba rakjuk, azonban ez a módszer sok rutint igényel :K

Hajrá :DD

[ Szerkesztve ]

(#1068) peticsak


peticsak
csendes tag

Bravosmarton az Echo Dot (3. Gen) 15.990! :)

(#1069) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Egyszer mar kb 1 eve probalkoztam Rm minivel de nekem nem jott ossze. latom most mar vannak jo tapasztalatok.
Mit erdemes venni? Mini-t vagy Pro-t?

(#1070) weinmaker válasza kamillo67 (#1067) üzenetére


weinmaker
őstag

Na ezt kipróbálom, hogy az erősítőt tv-ként kezelem. Kíváncsi leszek rá, hogy megy.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1071) weinmaker válasza peticsak (#1068) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem 19990-et ír

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1072) rasky válasza Gsx-rr (#1069) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem ma jött meg a mini...elején szívtam vele, de ha foglalkozik vele az ember bármit beállíthat gond nélkül. Nekem most pl: Alexa, Start-ra bekapcsolja a TV-t, az erősítőt, átvált tv bemenetre, majd 10 egységgel megnöveli a hangerőt. Vagány kis cucc, de egyelőre még ismerkedek vele :U

[ Szerkesztve ]

(#1073) Gsx-rr válasza rasky (#1072) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tv, Telekom Belteri es klimavezerlesre kellene.

Honnan most a leggazdasagosabb megrendelni?

[ Szerkesztve ]

(#1074) Akiboy23 válasza Gsx-rr (#1073) üzenetére


Akiboy23
tag

Bangoodon kb 4500ft a mini. Pár napja 2800 volt. Rendeltem is 3at! 😀

(#1075) peticsak válasza weinmaker (#1071) üzenetére


peticsak
csendes tag

Úgy látom már csak a szürke:
https://bravosmart.hu/termek/amazon-echo-dot-3-generacios-szurke/

(#1076) koncsik válasza peticsak (#1068) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R fekete tegnap, kösziiii

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1077) szarkazsolt


szarkazsolt
csendes tag

Az alza.hu most 16700 ft-ért árulja dot 3-at

(#1078) Akiboy23


Akiboy23
tag

Szerintetek van alexából hamisítvány? Mert ebayen még 3500ért is találtam! Igen gyanús ez nekem....

(#1079) koncsik válasza Akiboy23 (#1078) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mutatsz link-et? Akár privátban is jöhet... de a reddit-en elég sokról írnak :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1080) Gsx-rr válasza Akiboy23 (#1078) üzenetére


Gsx-rr
veterán

20 dollarert mar biztos van 2. Gen Dot.

(#1081) Akiboy23


Akiboy23
tag

Küldem privátot. Ez 3. Generációs dot 3..

(#1082) koncsik válasza Akiboy23 (#1081) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

válasz ment, valami nem stimmelt ott...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1083) Akiboy23


Akiboy23
tag

Újabb érdességre jöttem rá az alexa broadlink kombóval kapcsolatban. Már írtam hogy a betanított gombok scene-jei csak név és on parancsal működnek. Na ez mindaddig igaz amíg nincs egy eszközként felismert tv-d. Annak a vezérléséhez nem kell on parancs. Simán működik a tv volume up parancs. Ha ennek pl a volume gombjával csináltok egy egy 3xos hangosítás scene-t és elnevezitek tv volume up three-nek akkor 3at hangosít. Na itt indult be az agyam. Ennek a virtuális távirányítónak vannak üres tanítható gomjai amire rátanítottam a media box play és pause gomját. És lássatok csodát "alexa play" parancsal indul a film! "alexa pause" al pedig kimerevedik. 😊

(#1084) Golyo69 válasza Akiboy23 (#1074) üzenetére


Golyo69
senior tag

Annyiert jo vetel :) ha nem kell mind es megvalnal tőle egyet atveszek :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1085) Akiboy23 válasza Golyo69 (#1084) üzenetére


Akiboy23
tag

Kellenek. Viszont figyeld a bangoodon folyamatosan mert állandóan változik. Én pl tök véletlenül vettem észre!

[ Szerkesztve ]

(#1086) Golyo69 válasza Akiboy23 (#1085) üzenetére


Golyo69
senior tag

Okes, köszi

Figyelem :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1087) Akiboy23 válasza koncsik (#1082) üzenetére


Akiboy23
tag

Nézd meg privátot!

(#1088) koncsik válasza Akiboy23 (#1087) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1089) Luigi962 válasza Akiboy23 (#1083) üzenetére


Luigi962
őstag

Elég,ha azt mondod neki,hogy " Alexa volume up by three on Tv" és akkor is 3-at hangosít.Nem kell neki ehhez se Scene se routines .

(#1090) Akiboy23 válasza Luigi962 (#1089) üzenetére


Akiboy23
tag

Nekem úgy nem működött. De kipróbálom szóról szóra így!

(#1091) arboczd


arboczd
tag

Azt lehet állítani, hogy milyen hosszú legyen az impulzus?
Nekem ha azt mondom "volume up" kb 5 egységgel nő a hangerő, mert kb 3mp-ig löki a jelet s így felfut addig...

(#1092) Akiboy23 válasza Luigi962 (#1089) üzenetére


Akiboy23
tag

Kipróbáltam. Nálam úgy nem megy..

(#1093) Akiboy23 válasza arboczd (#1091) üzenetére


Akiboy23
tag

Erre én sem jöttem rá! Viszont próbáld meg úgy ahogy mondtam. Legalább tudod variálni. 😊

(#1094) AlexaFan


AlexaFan
újonc

Sziasztok!

Meglévő RGB ledszalagot át lehet alakítani valahogy alexa kompatibilissé?

Köszi előre is a segítséget!

(#1095) #53667584 válasza AlexaFan (#1094) üzenetére


#53667584
törölt tag

Szvsz egy broadlink minivel a legegyszerűbb.

(#1096) peticsak válasza #53667584 (#1095) üzenetére


peticsak
csendes tag

Vagy esetleg magic home wifis vezérlővel. Így akár el is dughatod a vezérlőt és nem kell "ránéznie" a broadlinknek. Bangoodon most le van árazva 1500 pénzért azt hiszem

(#1097) peticsak válasza peticsak (#1096) üzenetére


peticsak
csendes tag

https://epitsokosan.hu/2018/02/25/magic-home-wifi-rgb-led-vezerlo/

(#1098) freemanone válasza AlexaFan (#1094) üzenetére


freemanone
őstag

Akár philips hue rendszerhez is illeszthető, bár az picit drágább lesz: [link]

(#1099) hallgatag_v válasza freemanone (#948) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

Szia,
Van olyan program, ami villogtatja a Hue izzókat?
A villogtatás bekapcsolását lehet automatikusan indítani valamilyen eszköz állapotváltozásával?
Azaz lehet-e a Hue izzót például "risztó fényként" használni?

Köszönöm

(#1100) peticsak válasza hallgatag_v (#1099) üzenetére


peticsak
csendes tag

IFTTT pl alkalmas erre

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.