Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#51) istvanszucs válasza malnabokor (#48) üzenetére


istvanszucs
tag

Nekem a kislányom 15 v 50 minUtes utasítását értette félre. Úgy néz ki kisgyerek hangot általában nehezebben ért.

[ Szerkesztve ]

(#52) kmicu válasza feripapa1 (#49) üzenetére


kmicu
csendes tag

Köszi az infót! Gyorsan rendeltem is egyet.:)

(#53) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Új helyre költözünk és elgondolkodtam egy ilyen Alexás megoldáson néhány dolog esetén. Először a fűtés ami érdekene tekintve, hogy egy Siemens Synco Livingem rendszerem lesz. Külsős eszközt aminek nincsen infrája lehet vezérelni mondju kábeles kapcsolaton keresztül vagy ez esélytelen? Deezert próbálta már vele valaki?

(#54) istvanszucs válasza Pikkolo^^ (#53) üzenetére


istvanszucs
tag

A cucc maga nem tud ilyet de biztos csinált hozzá valaki ilyen célra használható kiegészítőt.

(#55) malnabokor válasza Pikkolo^^ (#53) üzenetére


malnabokor
senior tag

A Deezer nem működik vele (nem úgy mint a Spotify vagy Amazon Music).

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#56) Pikkolo^^ válasza malnabokor (#55) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm. Van valahol átfogó magyar leirás a rendszerről, mivel lehet párositan stb..?

(#57) istvanszucs válasza Pikkolo^^ (#56) üzenetére


istvanszucs
tag

Ha zene szolgáltatásokra gondolsz van lista. Ha általános leírásra ami széleskörű és részletes olyat nem tudok sajnos magyarul.

(#58) Pikkolo^^ válasza istvanszucs (#57) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Utóbbi lett volna érdekes. Pl. különböző eszközöket milyen fondorlatos módon lehet párosítani.

(#59) feripapa1 válasza Pikkolo^^ (#53) üzenetére


feripapa1
csendes újonc

Pikkolo

Írod Siemens fűtés vezérlésed lesz, melyet knx interfészen keresztül lehet Alexa-val párosítani.
Saját tapasztalásom, hogy a fűtést a legkevésbé variáltam Alexa-val. De természetesen ha adott a lehetőség, miért is ne használja az ember.

(#60) feripapa1


feripapa1
csendes újonc

Talán segítség lehet még másnak miként lehet Alexa-t egy meglévő, netán új kiépítendő épület automatikához kapcsolni.
Vezeték nélküli ép.aut. rendszerekhez már a gyártók maguk megoldották a kapcsolatot (Z-Wave, zigbee, ...). Viszont knx, loxone, ... rendszerek nem rendelkeznek saját megoldásokkal. Viszont több fejlesztő cég is megoldást kínál ezen rendszerek Alexa-hoz illesztésére. Nem beszélve az Rpi-s megoldások sokaságáról.
Aki viszont ténylegesen nem "barkácsolni" akar, annak marad a külsős fejlesztők megoldásai.
Amiket én találtam azok szinte mind knx rendszeren való illesztést oldották meg. Egy céget találtam, aki fizikai eszköz nélkül, kizárólag felhőn keresztül oldja meg az illesztés. Viszont ők csak gira knx és loxone rendszereket integrál.
Nekem otthon Loxone ép.aut rendszerem van. Aminek illesztése Alexa-hoz így nagyon egyszerű volt. Minden ép.aut. integráció vezérelhető Alexa-val.

(#61) Pikkolo^^ válasza feripapa1 (#59) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Jó volna ha nem kellene megvenni a web szervert hozzá, hogy távolról tudjam bütykölni. Konkrétan hogyan lehet megoldani,?

(#62) feripapa1 válasza Pikkolo^^ (#61) üzenetére


feripapa1
csendes újonc

<< Jó volna ha nem kellene megvenni a web szervert ....>>

Sajnos nem úszhatod meg. Mivel az általad választott siemens rendszerhez én nem tudok más csatlakozási megoldást ajánlani. Amit még tudnod kell, hogy ha maradsz ennél, akkor szükséged lesz hozzá egy knx tápegységre egy webszerverre vagy illesztőre (plusz felhő használati díj) és aki ezt felprogramozza.

Viszont, ha nem siemens rendszert választanál fűtés vezérlésre, akkor ez megoldott lenne. Gondolok itt akár loxone-ra, valamely vezeték nélküli épaut rendszerre, melynek megoldott már az Alexaval való kapcsolata. Ebben az esetben a felprogramozott rendszert veszi át Alexa.
Ha bővebben érdekel esetleges más rendszer, írj priviben, adhatok tanácsot, alternatívát.

(#63) malnabokor válasza feripapa1 (#62) üzenetére


malnabokor
senior tag

Nem értek annyira a fűtésrendszerekhez, így teljesen jószándékkal kérdezem: ha ennyi minden kell hozzá, nem járna jobban egy Nest-el, vagy hasonlóval? :)

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#64) Pikkolo^^ válasza malnabokor (#63) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Központi termosztáttal nem lehet mindenhol megfelelő hőfokot/komfortot beállítani.

feripapa1: korábbról már megvannak az eszközeim nagy része, ezért maradok ennél. Már csak a webszerver és a központ egység hiányzik. Amikor a Siemenssel beszéltem akkor felhő díjat nem mondták, csak le kell tölteni az alkalmazást és már tudok is hozzá csatlakozni.

(#65) feripapa1 válasza malnabokor (#63) üzenetére


feripapa1
csendes újonc

Minden nézőpont kérdése.
Mivel kedves kolléga helyiségenkénti fűtésvezérlést oldana meg, így nem.

Ugye Alexa is azért egy jó alternatíva, mert egységesít több különböző eszközt, rendszert.
De, aki igazán egy jó épületautomatikát szeretne, annak nem a Nest-et ajánlanám.

(#66) feripapa1 válasza Pikkolo^^ (#64) üzenetére


feripapa1
csendes újonc

<< ... csak le kell tölteni az alkalmazást és ...>>

Ha ezt mondták neked, akkor jó. Bár én nem találok semmi infót arra, hogy a Synco alkalmas erre. Annyit tudok, hogy a siemens háztartási gépek alkalmasak a Home Connect kapcsolaton keresztül kommunikálni ami támogatott Alexa-ban.
Majd írd meg légyszives, ha összeraktad a rendszert, mert érdekel mire jutsz.

(#67) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

Sziasztok!
Nekem van egy alexa, broadlink rm pro, broadlink tc2 villanykapcsolok, tv, klima. sonoff swich.
Alexa remekul vezerli a sonoff swicheket, a broadlinken keresztul a tv-t es ezennel vege:(
telefonos appon keresztul minden megy remekul lockalbol, es neten keresztul is. kinek van 5 lete, hogy lehetne rabeszelni az on line tyukot, hogy a villanykapcsolokat, es a klimat is vezerelje?

bocsi nincs ekezetem:((

(#68) ga_-bor válasza cpt rodgi (#67) üzenetére


ga_-bor
tag

Xiaominak vannak lámpái / kapcsolói amit tud az alexa vezérelni. Ezen felül xiaomi klíma kontrol is van. Bár azt a skillt nem tudom átveszi-e alexa.

broadlink nem viszi a klímát?

(#69) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Valaki tudja/tudta linkelni Amazon fiókját a Spotify-hoz? Nekem sajnos nem megy. Ötlet esetleg?

(Amúgy fűtésvezérlésre - távhő - én a tado rendszerét használom. Eszméletlen profi... Ha kérdés van vele kapcsolatban, szívesen segítek.)

(#70) Bandi2018 válasza cpt rodgi (#67) üzenetére


Bandi2018
újonc

Sziasztok!

Karácsony óta nekem is van Alexa -m.Van már működő villanykapcsolók, konnektorok , TV és egyéb infra vezérlésem Alexával. Szóval CPT rodgi ha jól értem te tudod vezérelni sonoff-al a villanyt akkor Alexa-val akarod irányítani csak annyit kell tenned hogy belépsz a alexa beállításodba az amazon-on és frissíted Alexát az okos otthon jeleneteken belül és felfedez gombbal megkeresi a sonoff kapcsolokat, itt is érdemes angol nevűre felvenni a kapcsolók neveit.

Üdv.

(#71) Pikkolo^^ válasza feripapa1 (#66) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Homecontrol a neve és nem olyan csilli-villi, mint a mostaniak, a Synco Living sem egy mai darab, mely a legjobban a csatlakoztathatóságban látszik. A Siemens RDS már wifis mely nagyon csini :D

Szomj4s: ez elég korrekt, az ára is :)

(#72) istvanszucs válasza Szomj4s (#69) üzenetére


istvanszucs
tag

Nekem az könnyen ment. Mi a gond?

(#73) Szomj4s válasza istvanszucs (#72) üzenetére


Szomj4s
tag

Az, hogy sajnos nem tudom kiválasztani a spotify szolgáltatást, sem a webes, sem az androidos felületen:
[kép]

(#74) malnabokor válasza Szomj4s (#73) üzenetére


malnabokor
senior tag

Milyen régiót állítottál be az Amazonnál?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#75) Szomj4s válasza malnabokor (#74) üzenetére


Szomj4s
tag

Minden címem UK...
Ennek ellenére nem tudom kiválasztani a Spotify-t.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#76) malnabokor válasza Szomj4s (#75) üzenetére


malnabokor
senior tag

Utánanéztem a neten. Állítsd át USA lokalizációra és menni fog elvileg. [link]

“Hi, I had the some problem and It is related with the country set in your amazon account.

To solve it, log into your amazon account then go to your account —> Content and devices —> Settings Tab. Once there modify your country setting to USA.

This should solve the problem.”

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#77) JamesBondOO7


JamesBondOO7
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket/ véleményeteket szeretném kérni pár kérdésben;
- echo vagy echo dot legyen-e a választás? ( sok zenét nem hallgatnék rajta)
- denon erősítőre rá tudom-e kötni zene lejátszásra ?
- ha szobánként/ radiátoronként szeretnék vele fűtést szabályozni, milyen termosztátot ajánlatok/ használtok hozzá?

Köszönettel:
Bond

(#78) istvanszucs válasza JamesBondOO7 (#77) üzenetére


istvanszucs
tag

Nekem dotom van. Mint hangszóró vacak, minden másra teljesen jó. Bármilyen erősítőre rá lehet kötni Jack kimenettel Bluetooth-szal

(#79) JamesBondOO7 válasza istvanszucs (#78) üzenetére


JamesBondOO7
újonc

Köszönöma választ!

Milyen időközönként kell tölteni? ( Gondolom akku van benne :) )

(#80) malnabokor válasza JamesBondOO7 (#79) üzenetére


malnabokor
senior tag

Nem akkus, vezetékes :)
Viszont van az Amazon Tap, ami egy akkus hangszóró Alexával felvértezve, az kb egy napot bír ki töltés nélkül, de néhány funkció nem érhető el rajta.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#81) JamesBondOO7 válasza malnabokor (#80) üzenetére


JamesBondOO7
újonc

Jah :)
Átvágtak a képek, amin vezeték nélkül van fotózva
( ebből típpeltem, hogy vmiféle akku van benne )

(#82) Szomj4s válasza malnabokor (#76) üzenetére


Szomj4s
tag

Köszönöm, sikerült is! :)
Nem értem, hogy UK miért nem megfelelő... Bár így szét lett barmolva a "háztartás", asszony meg kétségbeesetten hív, hogy mi történt?! :)

JamesBondOO7:
Én pont a tado-t írtam pár hozzászólással feljebb, mint radiátor termosztátot. Ezt használom Karácsony óta, és eszméletlenül meg vagyok elégedve vele. Mi távhős lakásban élünk, így nincsen szükség a kazánvezérlőre, anélkül is tökéletesen működik. Linkeltem Alexával, így már hanggal is lehet hőmérsékletet szabályozni, de annyira jól személyre lehet szabni (home&away mód geolocation alapján), hogy erre nincsen szükség... Csak ajánlani tudom.

(#83) JamesBondOO7 válasza Szomj4s (#82) üzenetére


JamesBondOO7
újonc

Köszi szépen.

Ha jól láttam, 450 € a termostat + 2 db radiator termosztat.
Hmmmm...
Nem kevés :)

(#84) cpt rodgi válasza Rellind (#16) üzenetére


cpt rodgi
tag

most olvastam, aktivaltam!! este ki is probalom

(#85) kptbla válasza Meta (#15) üzenetére


kptbla
újonc

Előszőr is gratulálok. Másodszor mennyire nehéz át írni a skilledet hogy németül is értsen. Én németül használom az echót, mert ezt beszélem. Nincs is vele probléma szépen megért. Üdv Levi

[ Szerkesztve ]

(#86) murdock25 válasza murdock25 (#46) üzenetére


murdock25
tag

Na csak megoldódni látszik az RF dolog, némi utánajárást követően hamarosan berendelek magamnak egy Sonoff márkájú RF bridge cuccot, amivel 4db RF távvezérlőt lehet kiváltani, illetve Alexa-val irányítani. Ez megoldja az RF redőnyvezérlést. Ráadásul nem is egy méregdrága cucc. Ha megvan, majd írok tapasztalatokat.

... pff, most látom csak hogy közben van már több, mint 50 hsz, így nem láttam, hogy már szóba is került a Sonoff... akkor ez nem új dolog itt.

[ Szerkesztve ]

(#87) Meta válasza kptbla (#85) üzenetére


Meta
tag

alapvetoen eleg egyszeru lokalizalni egy-egy skillt. A gond inkabb a tartalmon van, mert azt is lokalizalni kel.

(#88) koolsd


koolsd
újonc

Spotify aktiválásában tudnátok segíteni? A Settings - Music&Books - Choose default music services menüpont alatt nekem nem aktív a Spotify lehetőség.

(#89) malnabokor válasza koolsd (#88) üzenetére


malnabokor
senior tag

A #76 hozzászólás nem működött?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#90) koolsd válasza malnabokor (#89) üzenetére


koolsd
újonc

sajnos nem.

(#91) malnabokor válasza koolsd (#90) üzenetére


malnabokor
senior tag

Viszont magát a Spotify lehetőségét látod? Be is tudtál jelentkezni, illetve van premium előfizetésed?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#92) koolsd válasza malnabokor (#91) üzenetére


koolsd
újonc

Idővel megtanulok olvasni. :W :D Nagyon köszönöm a segítséget! Siker. :R

(#93) Lewes


Lewes
csendes tag

Sziasztok,

Mától van Amazon Alexa-m, és érdekelne, melyik weboldalt érdemes használni. Jelenleg az amazon.com-on vagyok regisztrálva (magyar címmel), de az okostermosztát (Honeywell Total Connect Comfort) skill az amerikai Honeywell site-ra mutat, így nem tudok belépni. Az amazon.co.uk-n van nemzetközi skill, de ott meg gondolom más fontos skillek nincsenek.
Bármi trükk, hogyan tudok skillt több amazon régióból használni?

(#94) malnabokor válasza Lewes (#93) üzenetére


malnabokor
senior tag

A lokalizációt át kellene állítani amerikaira, és akkor valószínűleg működne. Szerintem célszerű amerikait használni, mert több funkció elérhető, hátránnyal pedig már nem jár, mivel az Alexának már beállítható magyar cím az időjáráshoz, stb.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#95) tomsoire válasza murdock25 (#43) üzenetére


tomsoire
újonc

Én így oldottam meg:

http://www.avsforum.com/forum/93-remote-control-area/1300232-ir-control-rf-devices.html

Remélem segít...!

(#96) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok

megakadtam , pls ha tudtok, segitsetek.

szitu: adott alexa, es broadlink pro,
minden ment ( tv-t iranyitotta szepen, anno elsöre...

Elköltöztünk, router csere (ups) es az uj router nem engedte a pw-öt. (kellett neki szam is)
na, persze minden kütyüt ujbol tanitani. ez meg is lett. de..
most megy Alexa a sonoff cuccokkal,
a broad link Siman a (mind2, Local es felhö ) appeal, de a Csaj act mondja h nines tv-m. pedal ki es visszaleptem a skin, az accents stimmen, meat visszaolvasva a logot, a torn on the tv van. de ez a yuk csak allitja, h nekem nincs..
persze az alexa appban is tv a neve a lapos kepmegjelenitö eszköznek...

(ekezet meg ilyesmiert bocs.. nemet bill van....

(#97) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok!

Amazon echo dot-ot szeretnék vásárolni! ( amazon sajna nem szállít ide )
hátha majd vki eladná vagy ilyesmi, mert itthoni árak elég húzósak...mindegy nem azonnal kell csak tegnapra! :)

Pár xiaomi okos cucc van itthon, yeelight stb azokat szeretném összehozni vele :)

plusz egy kis zene erősítővel stb.

Már várom hogy találjak egyet

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#98) Golyo69


Golyo69
senior tag

Ha vki eladná akkor írjon :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#99) Rellind válasza Golyo69 (#97) üzenetére


Rellind
senior tag

Német amazonról vettem,vegyél onnan. Egy kint élő ismerős kell csak :DD

Vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#100) Golyo69 válasza Rellind (#99) üzenetére


Golyo69
senior tag

Persze az lenne a jó, de hátha lesz vkinek itt eladó a hardveraprón!

Ha nem akkor ez lesz a megoldás :)

Szoktam amazonról vásárolni csak jó lenne ha lehetne ezt is ide egyből nem mailbox-al:)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.