Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#501) jézusom válasza freemanone (#500) üzenetére


jézusom
addikt

Na de telefonos alexát a hedsettel sehogy nem tudtam éleszteni.

(#502) freemanone válasza jézusom (#501) üzenetére


freemanone
őstag

... és az úgy rendben is van. A telefonosat, csak a telefonon lévő ikon érintésével lehet éleszteni, semmi mással.

Ha RPI-re építesz alexát, ahoz tudsz rendelni valameilyen input gombot. Ott több a szabadságod ilyen téren. Viszont BT-s gombbal nemtudom mennyi sikered lesz. Arra a gyári remote talán az egyetlen megoldás jelenleg.

(#503) peticsak


peticsak
csendes tag

Voltam én is a Fibaro forgalmazónál, a bemutatóteremben is. Jó rendszer de engem nem győzött meg. A világítást 1000%, hogy nem Fibaroval vezérelném, a beépíthető modulok nagyon rosszak, el se fér a hagyományos dobozban, csak a mélyítettben, ráadásul választanod kell, vagy dimmer modul vagy rgb modul, egyszerre kettő nem megy.

Szerencsére van kapcsolatom a magyar HUE forgalmazóhoz, így barátibb áron tudtam megoldani a dolgot. :)

(#504) fgyorgy


fgyorgy
csendes tag

Ki szeretném próbálni az IKEA ledet a HUE-vel.

Azt írta itt korábban valaki, hogy nem mindegyik széria megy vele, csak az újabb.
Meg lehet azt a helyszínen állípítani valahogy, hogy melyik az?
E14 gyertya forma kell nálam 7 foglalatba is. Nem szívesen rontanám el.
Olyan ismerősöm meg nincs akinek lenne Ikea rendszere, hogy lehessen HUE-síteni, meg Alexásítani. :F

(#505) freemanone válasza fgyorgy (#504) üzenetére


freemanone
őstag

Sajnos nem. FW függő. Elvileg az összes újabb már friss FW-vel megy, de esküdni nem mernék rá.

(#506) fgyorgy válasza freemanone (#505) üzenetére


fgyorgy
csendes tag

Köszi szépen!

Az ami nekem kell pont nem kapható a budaörsi és az Örsv. téren. Viszont Soroksáron nagyon sok van belőle.
Lehet, hogy régi beszerzés régi firmware-el. Emiatt kérdeztem.
Próba!

(#507) sd876


sd876
újonc

Sziasztok,

Alexa + Harmony használattal kapcsolatban szeretnék kis segítséget kérni.

Harmony-t rendesen beállítottam, tudja vezérelni a TV-t, a UPC-s mediaboxot és a hangfalat. Be van állítva Activity-ként hogy kapcsolja be és ki ezeket az eszközöket egy megadott sorrendben. Ez Harmonyval tökéletesen működik.

Alexa alkalmazásban hozzáadtam a kétféle (kék és piros) Harmony skillt, azonban amikor azt mondom neki hogy "Alexa, turn on the TV", akkor ez a válasza: "Sorry I didn't find a device named TV."

Valakinek volt már hasonló problémája? Bármi ötlet, mi lehet a megoldás?

(#508) balage25 válasza sd876 (#507) üzenetére


balage25
senior tag

Hozzárendelted ahhoz a szobához amelyikhez az Alexát?

[ Szerkesztve ]

(#509) sd876 válasza balage25 (#508) üzenetére


sd876
újonc

Az Alexa alkalmazásban csináltam egy szobát (Group-ot), ahhoz hozzá tudom rendelni a 'Scene'-eket, pl. TV, de Device-t nem tudok hozzáadni, mivel nem listáz ki egyet sem.

A Harmony-nak meg kellene jelennie itt mint Device?

(#510) weinmaker


weinmaker
őstag

Ha mondjuk teszek fel mozgásérzékelőt a fürdőszobába (xiaomi), akkor az felkapcsolja a lámpát ez eddig ok. Viszont egy idő után le is, akkor is ha van bent valaki? Mert valamimolyan megoldás kellene, hogy csak akkor kapcsoljon le, ha senki sincs bent. Ezt meg lehet oldani?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#511) Galahed


Galahed
senior tag

Broadlink RM Pro +

Megérkezett a fent emlitett eszköz (még novemberben rendeltem ).

Látva az itteni hozzászólásokat nem hittem benne , hogy menni fog.

Aztán kellemes csalódás: Mindenféle állítgatás nélkül kb 5 perc konfig után szépen teszi a dolgát az Alexával. (eddig)
TV-t és Set top Boxot probáltam eddig.
(még nem volt időm- ma délután érkezett- eddig csak a ki és bekapcsolást próbáltam az szépen megy...)

(#512) balage25 válasza sd876 (#509) üzenetére


balage25
senior tag

Hány group van? Egyikben sincs benne Alexa?

(#513) freemanone válasza weinmaker (#510) üzenetére


freemanone
őstag

Van "motion" és "no motion" action. Aztán ha X percig nincs mozgás kapcsoljon le.

(#514) jézusom válasza weinmaker (#510) üzenetére


jézusom
addikt

Nem mozgásérzékelő kell, hanem jelenlét érzékelő :)

(#515) freemanone válasza jézusom (#514) üzenetére


freemanone
őstag

Igen a Xiaomi úgy becézi a mozgásérzékelőit, de attól az még egy PIR sensor! :)
VAgy esetleg félreértettem valamit?

[ Szerkesztve ]

(#516) sd876 válasza balage25 (#512) üzenetére


sd876
újonc

2 Group van (Bedroom, Living Room), mindkettőben csak Scene-ek vannak hozzáadva (TV és UPC mediabox). Alexa nincs benne egyikben sem. Ha rámegyek hogy Edit, a Devices-nál nincs semmi, a Scenes-nél sok dolog van listázva, köztük a TV és a UPC Mediabox amik hozzá vannak adva.

(#517) weinmaker válasza freemanone (#515) üzenetére


weinmaker
őstag

Na most végképp bekeveredtem. :D Akkor jelenlétérzékelő kell nekem. Van valami ajánlott típus? Nekem nincs szerverem meg ilyenek, csak most építem a rendszert. Most van bent egy éjszakai fény, de az simán lekapcsol, és integetni kell, hogy újra beinduljon. A gyerekek meg rendzseresen égve hagyják ott a villanyt, szóval ezért keresnék rá valami okos megoldást.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#518) jézusom válasza freemanone (#515) üzenetére


jézusom
addikt

Nem xiaomira gondoltam, sima vill szer boltban lehet kapni. Addíg tartja a kontaktot, amíg ott vagy.

(#519) freemanone válasza jézusom (#518) üzenetére


freemanone
őstag

Jahogy ja! Na arról fogalmam sincs. Azt sem tudtam, hogy van ilyen eszköz. :B

(#517) weinmaker:
Xiaominál kell egy aquara HUB, ami a központ lesz. Ahoz a mozgásérzékelőt lehet úgy beállítani, ahogy fentebb említettem.
Amit a kollega ír, az egy más megoldás. Nem smart cuccokhoz való, ha jól értem, de mindenesetre érdekes, majd mindjárt rákeresek.

[ Szerkesztve ]

(#520) weinmaker válasza freemanone (#519) üzenetére


weinmaker
őstag

Akkor ezek szerint nem érdemes mindent túl bonyolítani :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#521) freemanone válasza weinmaker (#520) üzenetére


freemanone
őstag

Ez relatív! :) Egy ilyen jelenlétérzékelő, sem más, mint egy mozgásérzékelő, csak simán az áramhálózatba kötöd.
Viszont ezzel nem tudsz napszaknak megfelelő fényerőt megadni, míg egy okos cuccnál igen. Avagy a színhőmérséklet is eltérhet.

Túlbonyolítani nem érdemes semmit, de ha Xiaomira akarsz rámenni, kezd egy HUB-bal.
A végére az eszközpark árának töredéke lesz csupán és amúgy a rendszer lelke.
Én vagy Fibaro, vagy Samsung Smart things felé fogom venni az irányt. Majd ha később építkezek, ott lesz rendes kábelezett épületautomatika, addigis viszont ezekkel is lehet csinálni sokmindent. :)

[ Szerkesztve ]

(#522) fgyorgy válasza freemanone (#505) üzenetére


fgyorgy
csendes tag

Na akkor ez régi FW, mert nem ismeri fel a HUE.
TRADFRI E14 gyertya. Még jó, hogy kettőt vettem.

Mintha írta volna valaki, hogy meg kell venni a vezérlőjét, aminek segítségével upgradelni lehet a FW-t.
Ez stimm???
Mert az nem lenne nagy összeg, ha tényleg megteszi.

Mondjuk nem tudom elég-e a felismertetéshez, hogy a HUE appban kerestetem a ledet. Nem kell közel tenni vagy valami?

(#523) sd876 válasza balage25 (#512) üzenetére


sd876
újonc

Úgy néz ki megoldódott. :)

Sikerült hozzáadni Alexát a Living Room-hoz, bár úgy emlékszem ezt a lépést már korábban megcsináltam.

Köszönöm a segítséget.

(#524) freemanone válasza fgyorgy (#522) üzenetére


freemanone
őstag

Simply follow these steps:
– First of all, make sure that the light sources you want to connect have an updated software version (1.2.x or later)
– Keep the light sources close to the Philips Hue Bridge
– Search for new devices with the Philips Hue app
– Do a factory reset of the light sources by toggling the main switch 6 times

Ami annyit tenne, hogy tartsd közel, 1 méteres körzet szerintem bőven jónak kell legyen és kapcsold ki a 230V-ot az izzó alatt 6x ki-be

ezzel csinálsz factory resetet, és igen az ikea hub-bal lehet updatelni ha nem lenne elég friss a FW, viszont az izzónként 1 bő óra... na nem mintha a HUE-nál ez másképp lenne, de közben is használható az izzó.

[ Szerkesztve ]

(#525) fgyorgy válasza freemanone (#524) üzenetére


fgyorgy
csendes tag

És igeeen! :)

Ez nekem így nem volt meg. Pipec lett, köszönöm.

(#526) jézusom válasza freemanone (#521) üzenetére


jézusom
addikt

Azt viszont én sem tudtam, hogy ilyen drága :(((

(#527) weinmaker válasza jézusom (#526) üzenetére


weinmaker
őstag

Húúúú de drága! A xiaomi szenzora csak sima mozgásérzékelő?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#528) jézusom válasza weinmaker (#527) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem a kezelő szoftvertől függ. Biztos lehet állítani.

(#529) kovacspro válasza fgyorgy (#525) üzenetére


kovacspro
csendes tag

Ezek szerint nem kellett a FW upgrade?

(#530) Galahed válasza Galahed (#511) üzenetére


Galahed
senior tag

Broadlink RM Pro + - Alexa

Na este volt időm rá kipróbáltam sokmindent-

Gyakorlatilag "out of the box" mindenféle állítgatás nélkül sikerült összelőnöm az alexával szinte pár perc alatt.

IHC app (Android) és Broadlink skill alexa.

Az Alexa account az amerikai (a Spotify miatt) de az IHC -ba Hungary-t állítottam be. Ezzel a beállítással nem találkoztam problémával. Az Alexa simán átveszi a Scene-ket is, igy gyakorlatilag az "Alexa, Watch TV" paranccsal bekapcsolja a TV-t bekapcsolja a SAT egységet átteszi HDMI1-re stb stb... Tudok vele csatornát váltani hangerőt szabályozni stb. Vagy lámpát kapcsolni 433/315Mhz-n (bár ez utóbbi nem lesz hosszú életű, le fogom cserélni wifi-sre... mivel nincs állapotvisszajelzés)

Szóval működik.

(#531) freemanone válasza weinmaker (#527) üzenetére


freemanone
őstag

Arra gondolsz, hogy mint a HUE-nál fénymérő és hőmérő is van-e benne? Nincs. semmi ilyesmi, csak mozgás.

(#528) jézusom: Na hát annyiért köszi, de a HUE máris olcsónak hat! :DDD Egy kissebb akciónál kettőt veszel egy árán és még vésni sem kell.
Az okos mozgásérzékelők pedig a HUB-juk limitációival rendelkeznek programozhatóság terén. A Xiaomi cuccokkal nincs személyes tapasztalatom, így csak a halom neten fellelhető tutorial, video alapján tudok tanácsot adni.
Viszont egy biztos, a ki be kapcsolást elég jól kezelik, nem úgy mint az ikea-s vacak.

[ Szerkesztve ]

(#532) fgyorgy válasza kovacspro (#529) üzenetére


fgyorgy
csendes tag

Nem kellett.
6x ki-bekapcs, miközben a HUE keresi az eszközt.

(#533) hallgatag_v válasza freemanone (#471) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

"spotify van és több alexa account egyszerre, amik között váltani szoktunk hanggal. Így mindenki tudja a saját playlist-jeit hallgatni gond nélkül"
Elnézést, ha nagyon buta a kérdés: a fenti idézetet hogyan kell érteni ? Egy-egy alexa eszközt több account-al is regisztráltál és az accountok között tudsz hanggal váltani ? Ha ez így van, akkor akár lehetnek különböző országokban lévő címekkel, különböző nyelvi beállításokkal lévő accountok? Leírnád kicsit részletesebben, hogy hogyan lehet több accounttal regisztrálni egy alexát ? Vagy a több accountos megoldást a spotifyra csináltad meg?
Köszönöm

(#534) hallgatag_v válasza fgyorgy (#495) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

Szia
Nekem is csak úgy jött össze, hogy előtte többszöri telefont követően elértem a hozzáértő embert és időpontot egyeztettem vele.

(#535) freemanone válasza hallgatag_v (#533) üzenetére


freemanone
őstag

Az amazom account-okat kell összekötni, egy "household profile" alá. Így amikor bejelentkezik egy eszközön az amazon fiókkal, akkor a household alá tartozó összes amazon eszközhöz kap egy teljesen külön profilt.
Számomra kiábrándító, hogy a rutinokat is külön kezeli... viszont a zene meg tök jó, hogy profilonként beállítható, így akár vegyes nyelven és vegyes zenei szolgáltatókkal is használható a dolog.
Itt van hozzá a teljes leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#536) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Nemrégiben lett Alexa (Echo Dot 2) a lakótársam, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, tapasztalatom.

Mivel kölcsönbe kaptam haveromtól (ő most Google Home-ra esküszik), honnan érdemes most emberi áron venni, akár külföldről is? Így, hogy hangcuccra kötve használom, látnám bármi tényleges előnyét a 3. generációnak?

Spotify hallgatása közben az elmúlt 2-3 napban néha elkezdtek szaggatni a zenék, olvastam, hogy másnak is van ilyen problémája Spotify-fórumon, ti találtatok erre valamilyen megoldást (unlink és gyári visszaállításon kívül)? Amúgy nagyon jól kezeli a zenéket, de érdekes, ha arra kérem, hogy Spotify-ról játsszon zenét, akkor azt mondja, hogy ez nem támogatott, de pl.: ha csak a playlist nevét mondom, egyből bekapcsolja.

IKEA-s és Yeelight izzóim vannak, tök jó, hogy nem tesz különbséget köztük, igazán kompatibilitásban nem vettem észre különbséget, ha parancsokról van szó, bár a Yeelight-ot színes módból nem tudja fehérre kapcsolni, de ahogy olvastam, ez Yeelight fw probléma, ami frissítés hozzánk még nem ért el. De rutinokkal azért sokkal élvezetesebb kihasználni a képességeiket, mint telefonon vagy vezérlőn beállítgatni.

Egyelőre ennyi, köszi előre is!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#537) fgyorgy


fgyorgy
csendes tag

Na kérem.
Alexa kisasszony megbolondult.
Az összes izzónál ezt látom: Device is unresponsive

Philips Hue alatt van bent az összes, és a Hue felületén látom is mindet.
Hue és Alexa újraindítva, de nincs változás.

Azon kívül nincs ötletem, hogy törlöm az eszközt és a neki létrehozott rutinokat.

Esetleg van más ötletetek?

(#538) weinmaker válasza freemanone (#531) üzenetére


weinmaker
őstag

Nézegettem a hue kiegészítőket. A kompatibilitásnál azt írták, hogy zigbee, vagyis ha van egy philips hue hub-om, ahhoz simán tudom csatlakoztatni a xiaomis szenzorokat, vagy fordítva a xiaomi hub-hoz a philips lámpáit és szenzorait?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#539) freemanone válasza weinmaker (#538) üzenetére


freemanone
őstag

Nem, ezek zárt rendszerek gyárilag. Mindegyik csak a saját cuccaival megy.

Aztán persze semmi sem lehetetlen a megfelelő mennyiségű hackeléssel... [link]

(#537) fgyorgy: Törölni mindent és újra felismertetni Alexával. Jobb ötletem hirtelen nincs...

[ Szerkesztve ]

(#540) fgyorgy válasza freemanone (#539) üzenetére


fgyorgy
csendes tag

Ez történt, és jó lett, köszi.

Kicsit jó volt újrakezdeni. :)

(#541) weinmaker


weinmaker
őstag

Igaz nem alexa, hanem google home, de hátha. Ki akartam próbálni, de már nálam azon elvérzett, hogy nem lehetett összehozni a broadlink accounttal. Hiába adtam meg a belépési adatokat hibát adott, így a broadlink rm3 minit nem is tudtam felismertetni. Pedig kíváncsi lettem volna rá.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#542) weinmaker


weinmaker
őstag

Azt azért még továbbra sem értem, hogyha a zigbee úgymond egy szabvány , akkor miért nem lehet kapcsolni a különféle gyártók termékeit. Vagyis miért kell anyi hubot venni, ahány gyártótól van szenzorod, ez nem túl logikus.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#543) freemanone válasza weinmaker (#542) üzenetére


freemanone
őstag

Te magadnak építhetsz univerzálisat is, csak ez a gyártóknak nem érdeke...

(#544) betyarr


betyarr
veterán

adjatok légyszi egy kis speckó technikai infót: akiknek amazonról jött gen 3-as dot,az megtudná nekem írni,hogy a csomag mekkora méretű volt?azért kell,mert most nézegetem az uk-s csomagtovábbító szolgáltatásokat és ugye meg kell adni a csomagméretet a fizetéshez.
bár,szerintem a gen2-es alexa csomagméret is simán jó,mert gondolom a pár milliméteres eltérés miatt nem csináltak dupla akkora dobozt.
illetve,még az érdekelne,hogy törésbiztos módon volt a küldemény becsomagolva?

(#545) freemanone válasza betyarr (#544) üzenetére


freemanone
őstag

Duplát valóban nem.... az nem lenne elég. :DDD
Az a pár miliméter elég sokhelyen megmutatkozik. Mint pl a gigászi töltőfej.... az elődhöz képest szerintem nagyon gáz, a fix kábeléről nem is beszélve.
Dot 2.0: 11,5 x 4,5 x 8,5cm
Dot 3.0: 10 x 10,5 x 10,5cm

Nekem 3db jött egy nagyobb dobozban, és igen eléggé törés biztosan érkezik. Több réteg kemény karton fogja körbe.

[ Szerkesztve ]

(#546) betyarr válasza freemanone (#545) üzenetére


betyarr
veterán

én is gondolkodom több darab beszerzésén.mekkora volt kb a csomag mérete,amiben benne volt a 3 dot?

(#547) freemanone válasza betyarr (#546) üzenetére


freemanone
őstag

hááát egy magasabb bakancs doboz kb... nem emlékszem pontosan, de nem spóroltak a mérettel.

(#548) peticsak válasza betyarr (#546) üzenetére


peticsak
csendes tag

3db esetén kb 40x22x15 a doboz.
1 darab esetén kb 20x15x11

(#549) peticsak válasza peticsak (#548) üzenetére


peticsak
csendes tag

Viszont annyira nem biztosítják be, általában egy keményebb papír vagy ilyen levegős kis párnácska van benne, de a széleit csak a 3 rétegű karton védi ami nem a legbiztonságosabb. :)

(#550) betyarr válasza peticsak (#548) üzenetére


betyarr
veterán

:R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.