Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#1151) gabi32 válasza Golyo69 (#1150) üzenetére


gabi32
csendes tag

De az IKEA izzókat is lehet resetelni,(6-szor ki-be kapcsolással)meg is tettem többször is,de azt az egyet nem találja meg a HUE Bridge...

(#1152) gabi32 válasza Bubukain (#1149) üzenetére


gabi32
csendes tag

Köszönöm. Akkor holnap megpróbálom kicseréltetni.
Mondjuk a drágább az enyhe kifejezés,mivel ezek E14-es foglalatuak amik a philipsnél horror összegek...

[ Szerkesztve ]

(#1153) NGA válasza gabi32 (#1152) üzenetére


NGA
addikt

(#1154) freemanone válasza NGA (#1148) üzenetére


freemanone
őstag

Gyárilag ez az elvárt viselkedés és ezen jelenleg variálni sem lehet.
Viszont ötlet attól még akad a megoldásra. Kell egy sonoff SV, egy áldozati jack kábel, majd alexával vagy bármi mással úgy kapcsolgatni a dolgokat, hogy amikor bekapcsol az erősítő, akkor bekapcsol a kábel is és vica-versa. Ha gondolod dobj PM és segítek szivesen. Olcsó és könnyű is, nameg semmi extra hub nem kell hozzá (csak egy router), illetve Alexa is out-of-the-box működik vele.

(#1147) gabi32: véletlebül a HUE app-on belül nem láttszik az izzóknál elérhetetlenként? Tippelek csak hátha beragadt a HUB-on, amikor a kézi betanításnál "elveszett".
Ha esetleg láttszik, próbáld meg onnan eltávolítani, reset és újra hozzáadni, jobb ötletem hirtelen nincs.
Amúgy annyit megjegyeznék, hogy nem egy embert ismerek már akit kiidegelt az ikea izzó így vagy úgy és áttért HUE-ra, azóta béke és boldogság honol.
Nem véletlenül annyival olcsóbb az Ikea izzó...... van rá "pár" ok.

[ Szerkesztve ]

(#1155) Bubukain válasza gabi32 (#1152) üzenetére


Bubukain
senior tag

én a GU10-el szívtam, tudom hogy a philips horror belőle, pont 2x annyiért vettem mint az ikeásat, de ez teszi a dolgát már kb 3 hónapja és semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#1156) NGA válasza Bubukain (#1155) üzenetére


NGA
addikt

+1 a hue égőkre és hue rendszerre. Minden tökéletesen megy nálam.

(#1157) Bubukain válasza NGA (#1156) üzenetére


Bubukain
senior tag

én is hue izzókat használok már évek óta teljes megelégedéssel, csak nem rég akartam bővíteni GU10 foglalatos izzóval de olyan drága a philips hogy elcsábultam a olcsóbb ikeás izzókra, de ahogy írtam is nem volt 100-as az egész így megvettem a drága philipset, ami szépen beilleszkedett a közegbe és azóta is hibátlanul teszi a dolgát a többi philips izzóval együtt.

(#1158) malnabokor


malnabokor
senior tag

#értesítés #értesítések

Készítettem egy rövid leírást arról, hogyan lehet az Alexa eszközökre értesítést küldeni (hangjelzést ad, és a zöld fény körözget). Nagyjából szinte bármit meg lehet oldani, pl.: (android) telefonról alkalmazások értesítéseit, hívások, SMS, vagy otthonautomatizálás/okos otthon esetén ha nyílik a garázskapu, bekapcsol a fűtés, stb.
Ami kell hozzá: Notify Me Alexa Skill, és egy választott szolgáltatás (IFTTT, ISY, Indigo, HomeSeer, Tasker, stb.)

Én most csak a legegyszerűbb feladatot, az IFTTT-en keresztüli működést mutatom be, de akit érdekelnek a további lehetőségek, annak ajánlom a Notify Me oldalát: link

Notify Me
Először is: aktiválni kell a Notify Me skillt. Aktiváláskor engedélyezni kell az értesítések küldésének lehetőségét, utána a felugró ablakban össze kell kapcsolni az Amazon Accountunkkal. Ha megvan, akkor az "Alexa, open Notify Me" parancsra bemutatkozik a skill, és elküldi az amazonnak megadott email címre az azonosító kódunkat.

IFTTT
Következőnek nyissuk meg az IFTTT oldalát
Itt regisztráció/bejelentkezés után My Applets > New Applet
"IF+THIS" - válasszuk ki, hogy mit szeretnénk, miről kapjunk értesítést (androidos telefon lehetőségek az android keresőszó beírása után jelennek meg) és kövessük az utasításokat
"+THAT" - keressük meg a "Webhooks" szolgáltatást, majd a "Make a web request" majd az alábbi beállításokat kell alkalmazni:

URL: https://api.notifymyecho.com/v1/NotifyMe
Method: POST
Content Type: application/json
Body: {"notification": "Hello World!", "accessCode":"ACCESS_CODE"}

A Body résznél a Hello World! szöveget kell lecserélni arra az üzenetre, amit szeretnénk, hogy Alexa felolvasson, mikor rákérdezünk az értesítésre. Például, ha az eseménykiváltásnál (IF+THIS rész) mondjuk a nem fogadott hívást választottuk, akkor itt személyre lehet szabni úgy, hogy "One missed call from ContactName" ahol a ContactName-t az "Add Ingredient" gombbal lehetett beilleszteni a szövegbe.

Az ACCESS_CODE helyére kell bemásolni az emailben megkapott azonosító kódunkat, és mindeképp idézőjelek között legyen a kód!

Ha mindez megvan, el lehet menteni, és elnevezni az Appletet.

Nálam működik, van egy pár másodperces késlekedés, de régóta vágytam egy ilyen funkcióra :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1159) gabi32


gabi32
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat.
Vissza vittem azt az egy izzót és kicseréltettem az IKEA-ba.
Most tökéletesen működik mind az öt egyenlőre. Majd az idő megmutatja milyen lesz hosszú távon a HUE-IKEA kapcsolata.
Igazából ez az 5 IKEA izzó csak a mennyezeti nagy lámpába lett vásárolva aminek csak annyi funkciója van,hogy fel és le tudjam kapcsolni Alexa-val. Ezeket nem akarom dimmelni sem csak ha nagy fény kell világítsanak.
Ezért döntöttem ennél a megoldásnál a HUE izzókkal szemben.
Az IKEA-ban meg bármikor tudom érvényesíteni a 365 napos indoklás nélküli visszavásárlást...😀😀

(#1160) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nagyon kellene már egy jó topik összefoglaló... nagyon jó megoldásokat lehet olvasni, mindenkinek nagy köszönet, most éppen málnabokor termését ízlelgetem :R freemanone-nak is hála.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1161) NGA


NGA
addikt

Megérkezett a Broadlink. Ihc (nem eu) feltelepit e-control feltelepit, regisztráció, wifi beállit. Majd ihc-ben tv beállít. Alexa appban broadlink remote control skill beállít. Majd elkezd keresi. Tv megvan, működik, hurrá. Hangra is megy. Vissza ihc, ventillátor hozzáad, ihc-ben működik. Átlép alexa, ott device keresés, de nem talál semmit.
Majd reset, minden elölröl, tv, ventillator felvesz, majd skill ujra, keresés, tv megvan, de venti nincs.

van trükk?

[ Szerkesztve ]

(#1162) Golyo69 válasza NGA (#1161) üzenetére


Golyo69
senior tag

Igen van.
Próbáld ezt is tv-ként hozzaadni.
Nekem így sikerült az erősítőt és a média lejátszót is vezérelni Alexaval
Fentebb írták nemrég

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1163) #53667584


#53667584
törölt tag

Broadlink+légkondi kombót szeretnék összehozni. Egy whirlpool klímát szeretnék irányítani, de nem akar összejönni. A légkondihoz eredetileg egy DG11J1 távirányító van. Az ihc appben az air conditioner résznél lenne is whirlpool klíma, ott fel is ajánl 3 távirányítót. Az első kettő nem működik vele, a harmadikkal pedig csak a be ill. kikapcsolásra reagál. Bármelyik más gomb megnyomására a légkondi kijelzőjéről eltűnik a hőmérséklet kijelzés, megjelenik helyette két kötőjel és itt meg is áll a tudomány. Próbáltam saját távirányítót tanítani neki, de csak ugyanoda jutok.

[ Szerkesztve ]

(#1164) NGA válasza Golyo69 (#1162) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, így megy.

(#1165) kamillo67 válasza #53667584 (#1163) üzenetére


kamillo67
tag

Ha a három felajánlott verziónál egyiket sem fogadod el akkor felajánlja, hogy párosítsd. Ilyenkor csak a bekapcs. gombot kell megnyomni a klíma távján. Ekkor feldob többféle márka különböző típusát, vmelyik köztük jó szokott lenni. Ha nem párosítasz, csak vársz, akkor meg letölt adatokat és így már elég sok verziót próbálhatsz.
Kipróbáltam előbb (nincs whirlpool klímám) 34 lett a 3 helyett.

(#1166) #53667584 válasza kamillo67 (#1165) üzenetére


#53667584
törölt tag

Köszi, este ránézek.

(#1167) #53667584 válasza kamillo67 (#1165) üzenetére


#53667584
törölt tag

Megpróbáltam, nem dobott fel más lehetőségeket, ennyit ír csak: [kép]

(#1168) #53667584 válasza #53667584 (#1167) üzenetére


#53667584
törölt tag

Viszont ha a 3. távirányítóra azt nyomom, hogy működik, és utána hozzáadom alexához akkor tökéletesen működik a hangutasítás. Szóval győzelem 🙂

[ Szerkesztve ]

(#1169) konigjanos válasza gabi32 (#1159) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ha egy lámpában van az 5 izzó, sokkal egyszerűbb lenne egy alexa kompatibilis okos kapcsoló. nekem ilyen van, filléres és tökéletesen üzemel vele: [link]

(#1170) NGA


NGA
addikt

Megoldottam az Amazon music kérdést :-) Előfizettem a spotify-ra, most 3 hónapig 1 euro/hó

(#1171) NGA


NGA
addikt

Kis segítség kellene:
A következőt szeretném:
alexa music mondatra:
1. kapcsoljon be egy device-t
2. konnektáljon össze a bluetooth vevővel (alexa connect)
3. indítson el egy zenei playlistet a spotify-on.

Ebből az első és a harmadik megy.

(#1172) gabi32 válasza konigjanos (#1169) üzenetére


gabi32
csendes tag

Ez így igaz,én is gondolkoztam ezen a megoldáson,csak ezekhez sajnos kell egy nulla is a fázis mellé a kapcsolóhoz,amit viszont nem túl könnyű kivitelezni egy 50 éves társasházban komolyabb elektromos hálózati átalakítás nélkül.
Ezért döntöttem ennél a megoldásnál,így csak izzókat kellett cserélni...😀😀

(#1173) konigjanos válasza gabi32 (#1172) üzenetére


konigjanos
senior tag

az igaz. nekem szerencsém volt, alatta a konnektor.

(#1174) jézusom válasza gabi32 (#1172) üzenetére


jézusom
addikt

Van egy olyan megoldás hogy valami kinetikus tehát elem se kell bele és rádiósan kapcsolódik egy központhoz, ami kapcsolja a lámpát. Én se próbáltam, de így a kapcsolót is lehet használni

(#1175) NGA válasza gabi32 (#1172) üzenetére


NGA
addikt

A Hue égők csak bridgen keresztül konnektálnak az Alexára?

(#1176) malnabokor válasza NGA (#1175) üzenetére


malnabokor
senior tag

Valamilyen bridgenek kell lennie, ha más nem, olyan, ami be van epítve egy Echoba (Echo Plus, Echo Show 2 ).

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1177) freemanone válasza NGA (#1175) üzenetére


freemanone
őstag

A HUE minden IS csak a brigde-en keresztül beszélget akármivel.

Viszont van opció HUE égőket (max 10db) dimmer switch-hez párosítani, avagy Echo Plus-hoz amiben van zigbee hub, de ekkor a hue hubra nincs szükség és csak az egyikkel fognak kommunikálni minden esetben.
Nem lehet több mindenhez párosítani egy égőt.

Ugyanez igaz az ikea tradfri cuccaira is.

[ Szerkesztve ]

(#1178) istvan170


istvan170
aktív tag

Hue entertainment-et használnék zenére egy Mac minivel. A mini viszont nem érzékeli a mikrofont, amit ráteszek. Illetve a beállításokban a line in eszközök között megjelenik, de a jelszint mutatása már nem működik. Az iphone gyári fülesét is próbáltam, de az ugye a kimenetre csatlakozik. Ott megy a bejövő jelszint mutatása is, de a Hue azzal se megy. Azt mondja, hogy "no audio capture device". Nincs esetleg valakinek ötlete?

(#1179) kamillo67 válasza jézusom (#1174) üzenetére


kamillo67
tag

A világítás vezérléséhez legyen a lámpa (izzó, égő) vagy a falikapcsoló okos, de ezek általában WIFI-sek.
A WIFI-hez kell a kapcsolónál nulla is, ez nálam a 30 éves társasházi lakásban csak nagy munkával lenne megoldható.
Ha nem feltétlen akarok fényerőt/színt állítani az összes világító eszköznél, akkor az általam is nagyra becsült Hue égők száma is erősen csökkenthető. Én Broadlink cuccot használok a világítás vezérlésre (tudom vannak hátrányai, korlátai). A lényeg, hogy az RM pro-val a lakás összes helyiségében kapcsolom a lámpákat (mind LED ) és egyéb eszközt is. A kapcsolóim fele már 5 éve RF-es volt, így az RM pro-val elég könnyen tudtam csatlakoztatni őket. De mivel ezek a kapcsolók még csak egy frekvencián működtek. Egy távoli kapcsolásnál csak IP kamerával tudtam lecsekkolni, hogy fel vagy lekapcsoltam-e őket (persze ez egy wifi-s kapcsolónál ez alap dolog ). Szerencsére most már olyan RF-es kapcsolók is rendelhetőek, melyek képesek külön frekvenciát használni a fel illetve a lekapcsoláshoz.
Ez már fél siker, ha nem is tudom azt, hogy milyen az adott kapcsoló állapota, de egy adott helyiségre (vagy kapcsolóra) kiadott alexa paranccsal: "Turn off kitchen ", vagy "Kitchen off" tuti le tudom kapcsolni a konyhában világító lámpákat. Továbbá amely lámpák idáig nem égtek, azok sem fognak felkapcsolni!!!
Vagyis akinek nincs fizikailag lehetősége okos (WIFI-s) falikapcsolókat beépíteni, az a Broadlink RM pro és az RF-es kapcsolók párosításával ez a gondot letudhatja. Én nem csak RF-es falikapcsolókat használok, hanem dugaljakat (OBI, ALDI stb.) is. És persze univerzális kapcsolókat is, melyek működhetnek: impulzus kapcsolóként, 1 frekvenciás kapcsolóként , 2 frekvenciás kapcsolóként, és késleltetett kapcsolóként is. Ezek további eszközök vezérlésénél (kávéfőző, redőny, garázskapu stb.) tehetnek jó szolgálatot. :K

[ Szerkesztve ]

(#1180) #53667584 válasza kamillo67 (#1165) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha már így a lámpákról van szó, akkor mutatok én is egy képet. Én a lámpa és a mennyezet közé tettem egy egyszerű sonoff switchet. [kép]

(#1181) NGA válasza #53667584 (#1180) üzenetére


NGA
addikt

Nekem ez van fent, (Hue Fair) 3000 lumen azért 5000K-n a nappaliba, ami alig 20 nm :-)
(Ha jól emlékszem, 2500-6500K között szabályozható)
[link]

(#1182) NGA


NGA
addikt

Valakinek van Echo Plus 2-je? Gondolkodom, hogy a két dot kimegy a konyhába, gyermekszobába, a nappali meg kapna egy echo plus 2-őt. Igy lenne egy zegbee hub is, meg lehet jobb hangja lenne
Esetleg szóba jöhet még az Echo sub is, de arról sem tudok semmit

Van aki dot-on keresztül hallgat zenét? Mire köti? Ilyen jbl förmedvényt vagyonokért nem akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#1183) Lajcsika válasza NGA (#1182) üzenetére


Lajcsika
tag

Nekem a dot 3.gen a Tv alatti Samsung Soundbarra van "kötve". Connect Bluetooth speaker, és dobja oda a hangot.Egész jól szól így.

(#1184) NGA válasza Lajcsika (#1183) üzenetére


NGA
addikt

Elég connect neki, arra is konnektál nálam. Nekem egy bt adapterrel van rákötve egy nad 3020 erősítőre, amin egy pár Linn hangfal van.

(#1185) istvan170 válasza NGA (#1184) üzenetére


istvan170
aktív tag

Konkrétan milyen Bt adapter? Vagy bármilyennel működik?

(#1186) KorLaci


KorLaci
tag

Üdv Mindenkinek !
Broadlink RM Pro-t használok. Van egy pár Broadlink dugaljam, motoros rolók, TV, HIFI, de van egy pár OBI-s dugaljam is. Tudom, hogy az OBI-s dugaljak nem visszajelzősek, de ennyi pénzért nekem bőven megérte arra amire kellet.
Kb. egy éve használom ezeket az eszközöket, a Brodlink vezérli szépen mindet. Fél éve jött a képbe Alexa. Az IHC appal, nem az eu-s változattal, ment a hangvezérlés is szépen az összes eszközzel, egészen az utóbbi időig. A Brodlink továbbra is vezérli mindet, de Alexa az OBI-s dugaljakat, és a motoros rolókat nem vezérli. Látja az összes eszközt, csak az Alexa app azt írja, hogy az eszköz nem válaszol, tesz mellé egy piros pöttyöt, és kész.
Próbáltam egy csomó dolgot már. Újra telepítettem mindent, más eszközként adtam hozzá a Broadlinkben, de a hiba ugyan az. A visszajelzős dugaljakat vezérli Alexa mindet, de az Obis aljzatokat, és a rolókat nem.
Mit tegyek ? Ötleteket, javaslatokat szívesen várok.
Üdv : KorLaci

(#1187) KorLaci válasza istvan170 (#1185) üzenetére


KorLaci
tag

Üdv !
Régebben próbáltam Alexát bluetooth adapterrel rákötni a HIFI-re, de nekem nem jött be.
A legegyszerűbb, e-bay-en vett adaptert használtam, működött is egyből, de ha kábellel kötöttem össze Alexát, szebb volt a hangja, mint bluetoothon keresztül. Lehet, hogy az adapter volt gagyi, nem tudom, de azért szüntettem meg, mert Alexa összes beszéde is a HIFI-n szólalt meg, nem csak a zene. Így a kábelt is megszüntettem, inkább az Airplayt használom zenehallgatásra.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1188) NGA


NGA
addikt

Találtam a mai vásárban egy Amazon smart plug konnektort, azonnal felsmerte a dot 3, és már kapcsolgatja is az erősítőmet be/ki. És bontatlanul mindössze 2e Ft volt

[ Szerkesztve ]

(#1189) Golyo69 válasza NGA (#1188) üzenetére


Golyo69
senior tag

Milyen vásáron? :) hol lehet ilyeneket kifogni?

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1190) NGA válasza Golyo69 (#1189) üzenetére


NGA
addikt

Pécs

(#1191) Golyo69


Golyo69
senior tag

Köszi :)
Az messze van nekem

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1192) kamillo67


kamillo67
tag

Az alzán az echo dot 3 mindössze 14 290Ft :)

(#1193) NGA válasza kamillo67 (#1192) üzenetére


NGA
addikt

Igen, kettőt vettem is. A melóhelyemre is tökéletes BT hangszórónak, de inkább a spotify megy rajta.

(#1194) istvan170


istvan170
aktív tag

Tud esetleg valaki Alexa kompatibilis, fényerő szabályzós kapcsolóról?

(#1195) NGA válasza istvan170 (#1194) üzenetére


NGA
addikt

Hue Dimmer Switch. Én legutóbb 5e-ért vettem kettőt. Nekünk minden ilyenről megy. Az is tetszik, hogy két egymás mellett levő helyiség egy kapcsolóval kapcsolható, ha vízszintesen rakom fel. Ja és programozható megnyomásra, nyomvatartásra, többszöri nyomásra stb.

[ Szerkesztve ]

(#1196) NGA


NGA
addikt

Valakinek sikerült feltelepíteni pc-re az Alexa-t?

(#1197) istvan170 válasza NGA (#1195) üzenetére


istvan170
aktív tag

Igen ez szuper, csak én normál ledes lámpához keresek, nem hue égők vannak benne.

(#1198) koncsik válasza NGA (#1196) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

alexa.amazon.com-on lehet rendezgetni, meg a history-t nézegetni, de sajnos én nem találtam, hogy kapcsolgatni is lehetne, mint az app-on...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1199) freemanone válasza istvan170 (#1197) üzenetére


freemanone
őstag

Normál ledes égő, azaz mindenféle smart nélküli cuccot, nem lehet fényerőszabályozni. Ez nem a kapcsolón múlik. Ilyet nem is fogsz találni.
Léteznek fényerő szabályozható LED fényforrások, ha ilyened van nem szóltam.
Viszont nem tudok régi analóg rendszerbe illeszkedő fényerő szabályozóról, ami egyben Alexa kompatibilis lenne.
A legközelebbi talán ez lenne: [link]
Ennél a 10db izzót együtt szabályozod a zigbee vezérlőn keresztül, amit Alexa a mellékelt HUE HUB-on át ér el és ebbe bármilyen "olcsó" fényerőszabályozós led izzót be lehet kötni. (Azért tettem idézőjelbe, mert drágábbak, mint a csak on-off képes testvéreik)

[ Szerkesztve ]

(#1200) NGA válasza koncsik (#1198) üzenetére


NGA
addikt

Mit?

Én az Alexa Win10 appra gondolok:
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.