Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bandiras2


bandiras2
senior tag

Avagy 12 órás váltottműszakban átállás éjjszakáról nappalra.
Kapunk ugyan 3 nap aklimatizálódást, de nekem a bioritmusom pont a 3. nap éjjelén borul, úgyhogy ma reggel is 2 óra alvás után jöttem melózni. Még jó hogy csak monitort bámulok egy irodában. De a múltkor még 2 órát sem tudtam aludni, hanem inkább semennyit. :O
Igazi élmény volt utána a billzetet verni 12 órán át. :(
Tünet: Hiába fexek a szívem csak zakatol, és a testem nem hajlandó standby üzemmódba kapcsolni, mert stresszeli a folyamatos változás. Még fiatal vagyok(24) de fiatalabb én sem leszek. Egyenlőre bírom, de tudom hogy ez nem egészséges. Ha 2 hétig megállás nélkül éjjszaka jönnénk, azt jobban csipáznám, mert nincs átállás, nincs stressz. Viszont ez van, ezt kell megenni.
A gyógyszeres megoldás nem igazán szimpatikus számomra, mert arra csak rászokni lehet mint a cigire-kávéra. Valamilyen természetes megoldás érdekelne, mert tegnap reggel 10 óta ébren vagyok(azt a másfél órácskát leszámítva), és ez este 8 ig nem fog megváltozni, ráadásul ez rendszeres.
Van még ilyen sorstárs itt a PH-n?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2) tiv83us válasza bandiras2 (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

Sport, sport, sport.
Iktass be valamennyi mozgast a napodba. Futas/uszas/egyebek...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3) Viszlát válasza bandiras2 (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is 2-3 napos ciklusban dolgozom és ugyanez a probléma. Na és hasonló a munkánk is. Azt tudom javasolni, amit tiv is írt, vagyis sportolj valamit. Egy kis fizikai fáradtság nagyon jót tud tenni. Jómagam a fallabdát választottam, viszonylag egyszerű partnert találni, nem kell hozzá sokminden és nem is túl drága, na és reggeltől estig bármikor űzhető.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) ngabor2 válasza bandiras2 (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha gyógyszert nem is, gyógyteát tudok erre ajánlani. Ha érdekel, akkor este utánanézek, mert bár tudok így fejből is néhány ajánlott összetevőt (orbáncfű, macskagyökér, levendula), de akkor legyen már teljes a tea. Kipróbálni mindenképp érdemes, ártani biztos, hogy nem árt.
(kisebb mértékben a rooibos tea is jó erre, de nem mindenkinek jön be.)

(#5) tiv61us válasza Viszlát (#3) üzenetére


tiv61us
őstag

bocsi, tudom, hogy ketten jatszak, de ez akkor is jol hangzik:)
''Jómagam a fallabdát választottam, viszonylag egyszerű partnert találni'' :DD

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#6) Viszlát válasza tiv61us (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Jogos :DDD Természetesen úgy értettem, hogy manapság már sokan játsszák, biztos talál valakit haveri körben aki szintén ''nyomja'' :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) bandiras2 válasza ngabor2 (#4) üzenetére


bandiras2
senior tag

Persze hogy érdekel. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Sorstársak tartsunk össze!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#8) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én ha valamilyen nagyobb gondom van akkor nem tudok aludni. Egyfolytában azon jár az agyam, nem tudok kikapcsolni és ezért elaludni sem, maximum a végimerültségtől hajnal tájban, persze akkor meg csak 1-2 órát tudok aludni jóesetben, mert fel kell kellnem.
Kimondottan az ilyen stresz jellegü alvászavarokra van egy HOVA nevü gyógyszer [link]
Tudom Bandiras írtad, hogy nem szimpatikus neked a gyógyszeres megoldás csak gondoltam megemlítem hátha valakinek még jól jöhet. Nálad nem is biztos, hogy jó ötlet bármi hasonló jellegü dolog, mert nálad rendszeres esetről van szó.
Azért is írtam ezt, mert jó ötlet amit mások írnak, vagyis az edzés beiktatása, viszont én rendszeresen mozgok, mégis ha ilyen bajom van, akkor nem segít az sem ha totál kiütöm magam az edzésen.

Feel Good Inc.

(#9) ngabor2 válasza Pompi (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Végülis az ajánlott készítményt se vehetjük kőkeményen gyógyszernek, hisz macskagyökér és komlókivonat. Mindkettő nyugtató-altató hatású. Valószínűleg ez is benne van az említett álmatlanság elleni keverékben.

(#11) Pompi válasza ngabor2 (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, ezért is volt nekem szimpatikus ez a HOVA mert természetesebb anyagok vannak benne, mint több más egyébb ''altató'' készítményben.

Feel Good Inc.

(#12) AMD Power válasza Kalandor (#10) üzenetére


AMD Power
titán

Én is mindig iszok előtte de, szinte nincs olyan éjszaka, hogy ne menjek ki inni vagy a már üres poharamat, nem töltsem fel újra! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13) bandiras2 válasza Kalandor (#10) üzenetére


bandiras2
senior tag

Mindig van egy üveg ásványvíz az ágyam mellett, és ehez már annyira hozzászokott a testem, hogy rendszeresen felébredek, iszok, WC, de ez általában nem zavaró számomra, csak a stresszes ébrenfekvés. A hova tablettát meg még megnézem mit tartalmaz.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#14) Manitou válasza Pompi (#8) üzenetére


Manitou
addikt

Ezzel én is így vagyok. Ha valami gondom van akkor lefekvéskor órákig azon kattog az agyam és nem birok elaludni. :((

(#15) AMD Power válasza Manitou (#14) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ezzel sajnos mindenki így van! Akkor van az embernek ideje elmélkedni , gondolkodni.... ami persze néha nagyon nem jó! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16) ngabor2 válasza bandiras2 (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

No, akkor szakirodalomból írok 3 receptet, illetve ezek alapján egy általam ajánlott keveréket:
I.
Ánizsmag 3
Árvacsalánfű 5
Borsosmentalevél 3
Csipkebogyó 5
Édesgyökér 4
Édesköménymag 5
Komlóvirág 10
Levendulavirág 4
macskagyökér 5
Szagosmügefű 5
Vidraeleckelevél 4

II.
Macskagyökér 5
Édesgyökér 4
Csillagánizs 2
Majoránna 2
Szagosmügefű 5
Kakukkfű 5
Levendulavirág 4
Csipkehús 10

III.
Borsosmentalevél 3
Komlóvirág 10
Vidraeleckelevél 4
Macskagyökér 5
Árvacsalánfű 5
Szagosmügefű 5
Kakukkfű 5

A saját ajánlatom ezek, és tapasztalat alapján:
Komlóvirág: 10
Macskagyökér 5
Orbáncfű 4
Levendulavirág 3
borsosmentalevél 3
Édesgyökér 2

Valamint itt egy ''általános'' bevált keverékem: [link]

A számok körülbelüli tömegarányt jelölnek, kismértékben el lehet térni tőle. A kész keveréket jól zárható edényben (üveg, vagy fém) tárold, mert több összetevőjének igen átható szaga van (macskagyökér, levendula, borsosmenta). Az a szép a saját teakeverésben, hogy egy kis tapasztalat után más is keverhető bele, és egész érdekes dolgok kijöhetnek belőle.

Elkészítés: Kb. 2 teáskanálnyi mennyiséget (vagy egy jó csipetnyit) leforrázol fél liter forró vízzel, állni hagyod min. 20 percig, vagy amíg ihatóra hűl, leszűröd, megiszod szép lassan.

Talán már a tea topikba tartozna, de én úgy szoktam csinálni, hogy a linkelt teából egy liternyit forrázok, illetve valami másfajta (rooi, vagy gyümölcs-)teából egy fél litert. Mire a fél litert jó melegen megiszom, addigra a gyógytea is ihatóra hűl. Ez a másfél liter kb. 2 óra alatt megy be.
A teázást akár már a melóhelyen is elkezdheted, ha van rá lehetőséged. Ez nem olyan, mint egy gyószer, hogy megittad és lecsap. Mikor aludni akarsz, akkor segít rá egy kicsit, és ez általában elég szokott lenni.

(#17) bandiras2 válasza ngabor2 (#16) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszönöm szépen, majd kipróbálom :R :)

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#18) lenox válasza bandiras2 (#1) üzenetére


lenox
veterán

Van ez a melatonin nevu anyag, ami pont az, ami benned is termelodik. Ha beveszed, pont olyan lesz, mintha mar eleget lettel volna fent, es tudsz aludni. Sztem ez a legjobb megoldas...

(#19) bandiras2 válasza lenox (#18) üzenetére


bandiras2
senior tag

Akkor éjjel az alvás ezt bontja le...
Ez akkor szívás, ha fáradtság ellenére nem tudok alunni, beveszem, elalszom, csakhát 2x es mennyiség van bennem(16-18 óra meló+tabletta) és mivan ha nem tudom 6-8 óra alvással lebontani? akkor az mega suxxx.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#20) burgatshow válasza Viszlát (#3) üzenetére


burgatshow
veterán

Mint 9 éves sportmúltal rendelkező ember, azt tudom erre mondani, hogy ez is egyén függő. Nekem olyan peches dolog ez, hogy elmegyek edzésre, még a sz*rt is kihajtom magamból, és ezekután ugyanúgy nem tudtam/tudok aludni.

Én gyakorlatilag a hétköznapjaimat max. 2-3 óra alvással töltöm el naponta és nem tudom megmondani, hogy miért. Iskolába járok, edzésre járok, és mégis. De legalább hétvégenként beleszoktam adni anyait apait, de mivel élversenyző és válogatott vagyok, ezért elég ritka az olyan hétvége, amikor nem kell sehova menni.

Ezen a hétvégén is országos bajnokság, ráadásul két napos...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#21) lenox válasza bandiras2 (#19) üzenetére


lenox
veterán

Sztem ez nem igy mukodik. 2-szeres mennyiseghez nem kell 2-szeres alvas... De szerintem egyszer probald ki, es meglatod.

(#22) bandiras2 válasza lenox (#21) üzenetére


bandiras2
senior tag

A problémám megoldódott :( :O
[link]
Lásd 1115. számú hozzászólásomat.
bakker...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#23) Eastman


Eastman
őstag

Megint egy elszexuált éjszaka. Ráadásul tegnap jól begfázódtam, most csúszok igazán bele. Holnap (ma) du. négykor egy nagyon fontos megbeszélés, holnapután egy extra-ki-be-aszott fontos megbeszélés. Ejj!

Lehet, hogy ez nyomaszt most. ...meg az, hogy fáj a torkom, a fejem meg a tüdőm nagyon. :( Teljes kommunikációs blokk.

Nem az orvosi topikba írok, tudom a megoldást; itt van karnyújtásnyira négyféle gyógytea lefőzve több ezer mg c-vitamin. Levegőt kapok még, de hogy hogy' lesz ebből holnap prezentáció?

Te, tudsz aludni?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) prozodus


prozodus
őstag

Eddigi rekordom 5 nap nemalvás.
10 napnál szoktak belehalni.
2-3 napnál hallucinálni.
Utolsó nap már vban hallucináltam. Tudtam, h bekövetkezik majd, ezért nagyon figyeltem, h tudatos maradjak, de azért már kezdett bekúszni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#25) prozodus válasza lenox (#18) üzenetére


prozodus
őstag

Melatonin: rémálmokat és másnapi kábaságot okozott.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#26) GSP válasza ngabor2 (#16) üzenetére


GSP
aktív tag

Köszi a tippeket!

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#27) prozodus


prozodus
őstag

Friss felfedezésem: az U-vitamintól alszom.
(Csak most 3 napig nem vettem be, oszt...)
Meg A CBD Neurótól is. (Azt meg ma túl korán vettem be, avagy időzíteni tudni kell :D)
(Ez utóbbit nem mindegy, honnan szerzi be az ember. Megtaláltam a talán legolcsóbb minőségi forrást :) )

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.