Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) GZoli7 válasza Kernel (#10450) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igen, így már jobban látszik. Működni fog, ahogy egyel feljebb írtam is. :R
Szerintem azért van azokon a kivezetéseken egy forrfülnek látszó dolog, hogy lehessen párhuzamosítani, ha arra van szükség. A doboz elejébe pedig befér egy kis usb-s töltőelektronika. :)

[ Szerkesztve ]

(#10452) Kernel válasza GZoli7 (#10451) üzenetére


Kernel
nagyúr

Forrfül mindenképpen kell, hogy használni lehessen, de párhuzamos kötéshez a rugós oldalon is rá kellene forrasztani egy vezetéket, ott nincs forrfül.

Forrasztani persze így is lehetne, csak ilyenkor az a kellemetlen, hogy a forrasztástól megolvadhat a műanyag is. A gyárilag kiképzett forrfül jobb ilyen szempontból, de általában még annál is sietni kell a forrasztással, nehogy deformálódjon a műanyag.

Szerk: bár lehet, ennél a fajtánál a rugós fémrészt ki lehetne emelni a forrasztás idejére, ha nincs beszegecselve. Másik oldal meg láthatóan kivehető.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10453) GZoli7 válasza Kernel (#10452) üzenetére


GZoli7
senior tag

Pontosan, ezeket elég könnyen szét lehet szedni forrasztáshoz. :)

(#10454) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Csütörtöktől lesz az Aldiban LSD activ energy akku, AA 2400mAh/ AAA 900mAh:[link]

Ezek egy szinten vannak az IKEA-s LADDA LSD akkuval? Mert arról olvastam az itteni tesztet és a jó véleményeket ár/érték arányban.

[ Szerkesztve ]

(#10455) blattida válasza lord_m (#10454) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Gyakorlatilag ugyazr tudják, ezért nyugodtan megvehetők.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10456) lord_m válasza blattida (#10455) üzenetére


lord_m
senior tag

Rendben, köszi!

(#10457) Ádyka


Ádyka
őstag

Varta Ready 2 Use 2100 mAh-s alacsony önkisülésű akku gyorsteszt

A cellafeszültségek 1,289V-1,291 mind a 4 cella. A csomagolás szerint Made in China. A csomagolás dátumára nem találni utalást.

Felbontás után 250 mA-es kisütés eredménye, azaz gyárilag ennyi volt bennük:

500/250 mA-es feltöltés kisütés eredménye:

Az akksik tömege:

A 2100-as Varta az egyik legkönnyebben beszerezhető neves LSD akku a piacon.
Sokadik generációt / festést megért már a varta is az elmúlt 10 évben akárcsak a többi ismert gyártó terméke.
Az akkuk gyári töltöttsége magasnak tűnik, a névleges 2100 mAh-hoz képest, és az eltérés sem túl nagy köztük. A valós teljes kapacitás pedig elég meglepő, de nem a vartától. Ennél a típusnál gyakorlatilag durván 300 mAh-t "kapunk ajándékba" cellánként. És nem holmi spontán értékeknek tűnnek ezek, vagy "éppen ez jött le a gyártósorról" szindrómáról van szó, hanem eléggé egyforma eredmények születtek a maximális kapacitást illetően. Azaz valószínűleg a többi bliszer is így teljesít.
Az akkuk tömege átlagosnak mondható ebben a kapacitás kategóriában.
Webshopos ára hihetetlenül alacsony. Ha nagyon utánajárunk, és át tudjuk venni szémélyesen az adott városban, akkor kb 2200 Ft-ról indul a 4 cella. De 2600 Ft-körül szinte bárhol belebotlunk. Persze vannak ennél drágább üzletek is.
Sokadszor bizonyosodik be, hogy szinte mindegy mit veszünk, nem érhet már negatív meglepetés ha a 2000 Ft feletti neves kategóriából választunk.
Hogy egy PH-s moderátor sorait idézzem egy 5 éves bliszterről: "Köszönik, jól vannak, mintha egy percet sem öregedtek volna."
Simán mehet neki a KÜLÖNÖSEN AJÁNLOTT plecsni.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#10458) peter889 válasza Kernel (#10452) üzenetére


peter889
őstag

Ok. Köszönöm mindegyikőtöknek az infót.
De erre a kérdésemre senki nem tudja a választ? [link]

És ezt a dobozkát honnan lehet megvenni nem tudjátok?
[link]
Bár lehet ez ebay-es is jó lenne, csak az az egyik oldalán nyitott.

(#10446) erik365, a jelenleginél minimum 4-szer annyi kapacitás kellene, de nyugodtabb lennék ha 8-szor annyi lenne.
A 8-szor annyi nagyon sokba kerülne pótakkukal. (Állatom, ezeket direkt úgy tervezik, hogy kellejen megvenni minél több pótakkut, pl. egy kiránduláshoz. ) Az ebay-es utángyártott pótakku (korábban linkeltem) kb. 1600 Ft, de senki nem tudta itt megmondani, mennyire megbízható. 2-3-4 db. eredeti akkuért biztosan nem adok ki pénzt. Az 18650-es akkuim legalább minőségiek.

[ Szerkesztve ]

(#10459) peter889 válasza peter889 (#10458) üzenetére


peter889
őstag

Egy barátom vett egy pici kompakt új Sony fényképezőt, de ugyanolyan hamar lemerül a kis akksijával, mint az enyém újkorában.

(#10460) peter889 válasza Kernel (#10452) üzenetére


peter889
őstag

Végső esetben készíthetek egy ál-akkut, mondjuk fából a fényképezőhöz, ami méretre akku méretű lenne, valós kivezetésekkel, csak azért hogy az gép akkuhoz menő kivezetéseihez vezetéket csatlakoztathassak. A vezetéket kivezetném, mondjuk a hordszíjra erősített akkutartó dobozkához. Nem tudom mennyire érthető.

Ezt hosszabb kirándulásoknál is elmenne. És akkor a merülést is le fogja tudni reagálni az elektronika.
Rövidebb használthoz pedig jó lenne a hozzá kapott ősérégi eredeti akku.

Kinek mi a véleménye? :)

Vagy hozzáférhetek egyszerűbben a fényképező akku kivezetéseikhez?

[ Szerkesztve ]

(#10461) Kernel válasza peter889 (#10460) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hinném, hogy ilyenre szükség van.

8,4 V az akku és a tápcsatlakozó egyaránt, valószínűleg egy leválasztós csatlakozóval van megoldva, ebben az esetben a fényképezőgép különbséget sem tud tenni, hogy miből van a táp.

De ez kiderül abból is, ha beledugsz egy csatlakozót önmagában, vagyis feszültség nélkül. Ha mechanikus leválasztással van megoldva, akkor bedugva az akku áramkörét megszakítja, helyette a külső tápra vált. Mivel azonban külső tápot még nem adtál neki, így nem működik.

Másik lehetőség lenne valamilyen FET-es kapcsoló, amivel a mechanikus leválasztó hibalehetőségeit, elhasználódását kivédenék.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10462) peter889 válasza Kernel (#10461) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az infót, de nincs olyan tápcsatlakozóm. Minimum 5 féle tápcsatlakozóm van de olyan egy sem. Még azt is venni kell. Nem tudom milyen az a FET-es kapcsoló, sajnos nem értek annyira a témához.

(#10463) GZoli7 válasza peter889 (#10462) üzenetére


GZoli7
senior tag

Az a műanyag ház, amit ebayről linkeltél elég vállalhatónak tűnik. Az ára sem vészes.
Nem tudom milyen akkuid vannak otthon, de a 18650 valahol 3000mAh körül végződik, hiába van némelyik kínai csodára 10000mAh írva. Használt cellák értelemszerűen gyengébbek, és mivel sorba kötöd, így a gyengébb akku valós kapacitását tudod elérni. Szóval még 4x-es sem lesz soha a 860mAh-ás gyári akkudhoz képest.
Esetleg, ha kettőt párhuzamosan, kettős sorosan kötsz, ami négy akku.

(#10464) Kernel válasza peter889 (#10462) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt csak arra írtam, hogy így látatlanban nem tudom, milyen technikát alkalmaznak ezeknél a gépeknél:

- Bedugásra elmozduló mechanikus érintkezőt, ami egy klasszikus megoldás, de kevésbé bírja a gyakori dugdosást.

- FET-es elektronikát, ami korszerűbb.

Elvileg adná magát a lehetőség, hogy a 8,4V-ról tölteni a 8,4 V-os akkut, de a tápot direktben nem köthetik rá, mert a töltéshez kell egy áramkorlát is, valamint nem is szabad tartósan rajta hagyni, mert attól folyamatosan csepptöltődne az akku, míg eldurranna.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10465) peter889 válasza Kernel (#10464) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek az infót.
Lehet veszek egy tápcsatit a fényképezőhöz, ha nem árulják horror áron. Aztán kipróbálom.
Van power bankom (kb. 8500 mAh valós kapacitással) kirándulásokhoz, de persze hogy nem lenne jó, mert 5 voltos.
A fényképezőhöz adtak akkutöltő dobozkát, viszont az hálózati áramról működik.
(És a fényképező akkuját is mindig úgy kell feltölteni, h a gépből ki,majd be.)

(#10463) GZoli7
Ezt linkeltem az ebayről, ugye erre gondoltál? [link]

Akkuim bontottak, tehát minőségi megbízhatóak:
Többsége Samsung 2400 mAh-ás. vannak még Sony 2200-asaim, és kevés Panasonic.
(Tényleges kapacitásukat nem tudom lemérni.)

Még felmerült két kérdésem:
Ha 2 db. 2400 mAh-ásat sorba kötök, az ugye 2400-as marad, csak a feszültség duplázódik?
Habár együtt fogom tölteni a 2 akkut, de ha olyasmi történne, hogy a 2 akku nem egyező feszültségre van feltöltve, lehet valami nagyobb probléma?

Ja, fényképezőhöz tápcsatlakozót nem lehet az ebayről rendelni fillérekért? :) Vagy inkább valami hazai szakboltba menjek be?

[ Szerkesztve ]

(#10466) peter889 válasza GZoli7 (#10463) üzenetére


peter889
őstag

Találtam olcsóbban is, ezt megrendeltem, 226 Ft postával együtt :) :[link]

Ja és a gép eredeti akkuja csak 680 mAh, ezzel szemben az 18650-es akku 2400 mAh-ás. Ez alapban 3.5-szeres használatot tesz lehetővé, de ráadásul van sok 18650-esem.

[ Szerkesztve ]

(#10467) GZoli7 válasza peter889 (#10466) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igen, mindenben egyetértünk.
Kicsit benéztem a 680/860mAh-át. :D
Jól számolsz. A feszültségek pedig nem számítanak, amíg nem több, mint az elvárt bemenet.
Amikor már túl kicsi, ki fog kapcsolni.

(#10468) Kernel válasza peter889 (#10465) üzenetére


Kernel
nagyúr

Soros kötésben egy és ugyanaz az áram folyik át mindkettőn, ezért az Ah-kapacitás valóban nem adódik össze (a Wh energiamennyiség adódik össze).

Viszont Li-ion akkut soros kötésben szerintem csak úgy szabad tölteni, hogy az akku egybe van építve egy védelmi áramkörrel, ami gondoskodik a szimmetrikus töltésről, kisütésről.

Példák:

http://www.ebay.com/itm/111378089744

http://www.ebay.com/itm/151300771040

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10469) kugyu21 válasza Kernel (#10287) üzenetére


kugyu21
senior tag

Kicsit OFF, de még mindig az akkupack projekt....
Mivel Te is foglalkoztál ilyennel, a tapasztalatodat kérdezem:
Szétbontottam néhány amortizált telepet megnézni mennyire halottak az egyes résztvevők.
Hát nálam a Te tapasztalataiddal szemben nem egy-egy cella miatt haldoklik a telep, de azért gondoltam, ha már hozzáférek az egyes résztvevőkhöz kis barkácsolással rájuk küldöm az IPC-t tesztelni és regenerálni. Már a harmadik példánynál tartok és mind a TEST mind pedig a REFRESH nullás eredménnyel zárul. Mivel a teszteket a nem teljesen defektes egyedekkel kezdtem (kapocsfesz>1.3V, pillanatra mért rövidzárási áram=6-10A) ezért nem egészen értem, hogy miért nem tud belőlük kapacitást kinyerni az IPC.

(#10470) Kernel válasza kugyu21 (#10469) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerencse kérdése is, valamint sokáig halogatni sem jó.

Nálam ez úgy szokott jelentkezni, hogy használom az adott szerszámot, egyszer csak jönnek a problémák, hiába töltöm, már nem tartja sokáig.

Nyilván előfordulhat, hogy találok benne egy hibás cellát, kicserélem, majd egy idő múlva egy másik kezd gyengélkedni. De ez nem rögtön van. Úgy vettem észre, kicsi a valószínűsége, hogy pont egyszerre fáradjanak el, pontosabban átvezetés keletkezzen, ami jellemző betegség ezeknél.

Az viszont elég furcsa, hogy még áramot is tud leadni, de az IPC nullára hozná ki, ez viszont nekem annyira valószínűtlennek tűnik, mintha ott el lenne kötve valami.

Még amikor kisebb átvezetése van a cellának, akár maximális kapacitások is mérhetők. Csak annyi, hogy túl hamar lemeríti önmagát. De ezt az IPC "nem tudja", mert annyira nem gyors az önkisülés.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10471) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Légyszi segitsetek. Van egy régebbi digit fényképezőm abba szeretnék tölthető Ceruza AA akkut venni. Van egy töltőm Unicross X-Press 150 tipus, de ez azt irja: Input 220-240V-50/60Hz 9W Output: AA - 2X2,8V 145-160mA 0.448VA. Ez csak úgy hozzám került nem töltöttem vele sosem. Ez vajon alkalmas akku töltésre vagy tönkretenné az akkukat? Illetve milyen akkut ajánlanátok megvételre mostanság? Valaki azt mondta hogy ha nagy a kapacitása akkor hamar merül le. Ez igaz? Egy régebbi Fujitsu Siemens A800 fényképezőbe kellene. Légyszi segitsetek hogy ne kelljen negyed óránként új tartós elemet vennem bele :(

(#10472) Ádyka válasza Bull Boss (#10471) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha nem akarsz töltőt venni, akkor a jelenlegit is használhatod. Bár egy 2100 akksit kb 18 óráig kell benne tölteni. Azaz elég lassú. Csak párosával ne cserélj össze lemerült akksit a töltöttel, mert soha nem jössz rá miért nem bír eleget a jó akksid.
Ha LSD akksiból veszel nagyobb kapacitásút, már azok is elég megbízhatóak. De szerintem nem vagy hardcore user ezzel a géppel.Tehát egy 2000 mAh körüli is bőven elég lehet.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#10473) Bull Boss válasza Ádyka (#10472) üzenetére


Bull Boss
senior tag

és ha veszek egy uj akksit akkor azt egyből használtra lehet fogni, vagy fel kell tölteni?

(#10474) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Vettem az Aldiban 1000 Ft-os Active Energy 2400 mAh LSD akkukat, amik egy kivételével hozták is a fenti kapacitást (még csak az egyik pakkot teszteltem). A Lidl-s gagyitroniccal összehasonlítva jóval nehezebbek.
Out of the box
Feltöltve
500 mA-el kisütve és töltve.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10475) blattida válasza Tomi_Sci (#10474) üzenetére


blattida
nagyúr

A gagyitronic nem lsd.

A jóval nehezebb mit jelent, hány gramm? Az lsd tronic 28,5-29,5 gr.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10476) GZoli7 válasza blattida (#10475) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem feltétlen neked válasz, bocs.
Két fajta tronic van a lidlben az egyik (lsd) elég jó, a másik kevésbé. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#10477) Kernel válasza Bull Boss (#10471) üzenetére


Kernel
nagyúr

Töltve árusítják, lehet rögtön használni, de egy-egy rátöltés sem árt éppen.

Elvi alapon én is jobban szeretem töltés előtt teljesen kisütni, de a gyakorlatban nem fontos mindig, elegendő időszakosan is.

Ideiglenesen fel tudod tölteni a 160 mA-es töltővel, de hosszabb távon állítólag a túl kis áram sem tesz jót, érdemes néha "odapörkölni", nagyobb árammal is.

200 mA a minimum, 500 mA ezeknél az akkuknál egy jó közepes értéknek tekinthető, ami nem is ártalmas, nem is túl lassú.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10478) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal, hogy a aksi töltéskor kb fél óra múlva full-t jelez a töltő (Voltcraft IPC-1L), majd az aksit ki-be helyezve a a töltőbe már normálisan töltődik tovább? 8 ilyen Eneloop-ból 2-öt érint a jelenség.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10479) llaszlo válasza aleister (#10478) üzenetére


llaszlo
veterán

Én tronicnál tálaltam ilyet.

(#10480) blattida válasza aleister (#10478) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ezt a töltő működése eredményezi, gyakorlatilag bármilyen akkuval tudnak ilyet produkálni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10481) Dluinet válasza aleister (#10478) üzenetére


Dluinet
nagyúr

haldoklik az aksi
amikor öltöd akkor gyorsan eléri a maximumát, de gyorsabban sűl ki, mint amekkora a csepptöltés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10482) blattida válasza Dluinet (#10481) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha egy kivétel-bevétel megoldja, akkor ez nem akku probléma.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10483) And válasza blattida (#10482) üzenetére


And
veterán

Szerintem sem az. Többször találkoztam vele, többféle - amúgy problémamentes - akkunál előjön néha-néha, főleg alacsony töltőáram mellett. A kis töltőáramérték amúgy sem ideális a helyes töltésvég detektálás (-dV) szempontjából.

(#10484) Ádyka válasza aleister (#10478) üzenetére


Ádyka
őstag

Lehet valami összefüggés abban, hogy régebbi, öregedő akksival inkább előfordul a jelenség, mint frissebb állapotban lévőkkel.
Új / nagyon újszerű akkukkal még nem tapasztaltam.
Elég bosszantó, hogy max 100 mAh után simán leáll, a többi meg töltődik tovább. Szó sincs arról, hogy "ha töltöd akkor gyorsan eléri a maximumát, de gyorsabban sül ki, mint amekkora a csepptöltés". eggyire trágya LSD azért nincsen, még a sanyo sem :D Volt hogy a szemem láttára írta ki pár perc után, hogy full, pedig a feszkó még 1,3V körül volt.
Úgyhogy ez egy kellemetlen IPC fícsör.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#10485) Kernel válasza aleister (#10478) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én csak nagyon lemerült, illetve aránylag régen használt akkunál tapasztaltam ilyet, aminek megnövekedett a belső ellenállása, ezért a -dU érzékelés téves lesz. Vagy olyan akkunál, ami már végleg tönkre van.

Más töltőnél is van ilyen, nem csak az IPC / BC szériánál.

Ezeknél a nagyobb belsőellenállás miatt túl hamar fel szokott szaladni a feszültség, majd ahogy az áram hatására melegszik az elektrolit, kezd magához térni a cella, csökken a belsőellenállás, esik a feszültség, amit az elektronika túltöltésként érzékel.

De ha újraindítod, akkor már eleve jobb kondícióból startol, a belsőellenállás már lejjebb ment, elkezdődhet a normál töltési folyamat.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10486) aleister


aleister
veterán

Köszönöm urak a válaszokat! :R
A töltőáram a minimális 200 mA szokott lenni. Úgy tudom, hogy az akksik élettartama miatt célszerű kisebb értéket használni. Ezért maradtam ennél az értéknél.

Akkor ezek szerint ez nem rendellenes dolog. A kérdésem az, hogy esetleg változtassak valamit, vagy nem kell foglalkoznom a jelenséggel?

Egyébként az akksik tökéletesen működnek. Kb 2 évesek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10487) tomcsi23 válasza aleister (#10486) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha egyáltalán hatással lenne az élettartamra ez a kisebb töltőáram, mennyi ciklusnál jársz? Eléri a közeljövőben az 1500-at? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10488) aleister válasza tomcsi23 (#10487) üzenetére


aleister
veterán

Annyinál még biztos nem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10489) szőröscica


szőröscica
addikt

IPC-1L pár hónapja nem használt (de akkor teljesen feltöltött) sima, lsd-s akkuszettre azt írja, hogy null. Nem egy csúcs szett, valami olcsó auchanos, de csak külső hőmérsékletjelzőbe és a beltéri egységébe kell, és nem volt akkor Tronic a lidliben. Nem tétel, de nem szívesen dobnám ki őket. Van rá esély, hogy idővel elkezdi tölteni őket?

Legrosszabb esetben mikor hazamegyek Miskolcra, megküldöm egy Tronic töltővel vagy egy teljesen buta energizerrel, de szeretném használni már most is, és rá vagyok szorulva, mert a múltkor vett tronic szettemből 1 gyárilag szar volt, így csak 3 akkum van, de négyre lenne szükségem.

(#10490) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Univerzális, cserélhető fejes töltő sokféle akkutípushoz, 2.1A-es USB kimenettel:

Hähnel ProCube.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10491) Kernel válasza szőröscica (#10489) üzenetére


Kernel
nagyúr

Folyamatosan mennek rá a mérőimpulzusok, amitől egy idő után megemelkedhet a kapocsfeszültség és elindul a töltés. Láttam már ilyet a BC700-nál.

Ha multiméterrel rá tudnál mérni akkor jobban lehetne látni, hogy mi történik, halad-e felfelé. Ha zárlatos, akkor nem fog.

Régen egy töltővel kaptam 2600 mAh kapacitású Ansmann akkut, aminek az volt a sajátossága, hogy jó nagy volt az önkisülése. A gyártó szerint is folyamatosan töltőn (csepptöltésen) ajánlott tartani, így mindig rendelkezésre áll, amikor szükség van rá.

Anélkül talán egy hétig sem bírta, viszont 0,9 V körül megállt, még egy év múlva sem ment 0,8 alá. (Volt ideje, lényegében soha nem használtam semmire.)

Ehhez képest elég gáz szerintem, hogy az állítólagos LSD akku ilyen mélyre süllyedt. Ha jól tudom, 0,7-0,5 V alatt tekinti hibásnak az IPC.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10492) szőröscica válasza Kernel (#10491) üzenetére


szőröscica
addikt

A nem szó kimaradt, bocsánat, az auchanos nem lsd akku. Válaszod köszönöm, akkor várok türelemmel.

(#10493) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Ezt az Aldis aksit még mindig lehet kapni? Mennyi idő alatt szokott elfogyni az ilyen?

(#10494) lord_m válasza skyli (#10493) üzenetére


lord_m
senior tag

Szia!

Holnaptól él az új kínálat, tehát ma még meg lehet próbálni. Én első nap (múlt hét csütörtök) mentem és akkor sem volt kirakva, külön kellett kérni, a raktárból hozták ki.

(#10495) skyli válasza lord_m (#10494) üzenetére


skyli
senior tag

Sajna a budakalásziban már nem volt :/ van ezen kívül hasonló akku ilyen áron? Az se baj, ha kínából jön

(#10496) PHM válasza skyli (#10495) üzenetére


PHM
addikt

Az Ikeás ladda akkukat láttam még dicsérni.
Tudtommal mindig kapható, s az ára is baráti.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#10497) peter889 válasza Kernel (#10468) üzenetére


peter889
őstag

Sziasztok!

Bocs, hogy csak most írok, csak nem volt időm. Köszönöm az infót mindkettőtöknek. :R Ma (11 nap alatt)megérkezett az akkutartó dobozka: [link] Rendesen betehető az akku.

A akkuimat párhuzamos kapcsolásban szoktam feltölteni a fejlámpám akkutartó dobozkájában.
Viszont néha előfordul, hogy az töltőben lévő érintkezők kontakthibája miatt nem egyező feszültségre lesznek feltöltve. Eddig mindig csak párhuzamosan kötöttem egybe 2 akkut.
Ha ez így feltöltött 2 akkut sorosan kötöm, és így kötöm majd majd rá a fényképezőre, adódhat valami komolyabb probléma ha a 2 akku nem egyező feszültségű? Vagy inkább mérjem le a biztonság kedvéért? Vagy csak védelmi áramkörös töltés lenne jó?

(#10467) GZoli7, szóval azt mondod, hogy ha a 8,4V DC bemeneten érkező akku feszültsége túl gyenge lesz, rendesen kikapcsol a fényképező, mintha a fényképező akkuja merülne?

[ Szerkesztve ]

(#10498) GZoli7 válasza peter889 (#10497) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igen. A géped ugyanúgy fogja érzékelni a feszültség csökkenést, mint ceruzaelemről.
Legalábbis elméletileg, ezért nem számít az sem sokat, hogy nem egyforma a két akku feszültsége.
Legfeljebb hamar lemerül, kikapcsol, de kárt nem kéne, hogy okozzon.

(#10499) Kernel válasza peter889 (#10497) üzenetére


Kernel
nagyúr

Párhuzamos töltés még mindig jobb megoldás, mint sorba, mert így egyik sem tud túltöltődni, feszültség szempontjából.

A töltés kezdeti, áramgenerátoros szakaszában ugyan nem lehet tudni, hogy a két cella között milyen arányban oszlik meg az áram (függ a cella töltöttségétől, belsőellenállásától), de ennek nincs jelentősége, amennyiben a cellák külön-külön is elbírják a töltő áramát.

Az akkut jól meg kell mozgatni, esetleg forgatni, hogy minél biztosabban érintkezzen. A végén egyre csökken a töltőáram, így még gyengébb kontakt esetén is el kellene érnie a 4,2 V-ot mindkét cellának, legfeljebb a töltés leállítása után az egyik mutatkozhat kevesebbnek, mert az még több töltést igényelt volna.

Használat közben már érdekesebb kérdés, hogy mennyire lesz egyforma a kisülés, mivel 2,5 V alatt károsodhatnak a cellák.

De egyébként a soros akkuk védőelektronikái sem biztosítanak balanszírozást (az egyszerűbbek), csak passzív védelmet, vagyis bármelyik cella túlmerülése esetén megszakítaná az áramkört.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10500) peter889 válasza Kernel (#10499) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R Majd az akkukat megforgatom, hogy biztosan jól érintkezzen a töltésnél. Még a csatalakozót is meg kell vennem, ami a fényképezőbe viszi az áramot. Védőelektronikát akkor nem vennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.