Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) Balinov válasza BonFire (#24500) üzenetére


Balinov
félisten

koszi sracok, a ket ajanlott modszrnek a hetvegen utananezek, keresek ra tutorialt YT-n es eljatszok vele. Bonfire-nak igaza van, osszhatasban nem latok hibat benne, maradhatna ugy ahogy van, de a keklapat picit zavar, meg az,hogy egy picit huzhanek pozitiv expokorrekciot (vagy csak egy normalis monitoron nezzem:) )

Konyvet mit ajanlotok egyebkent? LR tudasomat is nagyreszt YT videokbol sajatitottam el, kis reszt meg LR 4 alapu szakkonyvbol, ha lenne egy igazan ajanlott PS-el foglalkozo konyv, ami kozepkezdoknek valo, szivesen megvennem, mert kesobb masra is fog a PS kelleni fotos szemszogbol

udv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24502) BonFire válasza Balinov (#24501) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs olyan papíralapú könyv, amely ne lenne elavult már a kiadása pillanatában. Én soha nem forgattam ilyen könyveket; szvsz annyi tutorial van a YouTube-on, hogy egész életedben nézheted, nem érsz a végére sohasem. Ajánlom nagyon PHLearn csatornáját.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24503) Balinov válasza BonFire (#24502) üzenetére


Balinov
félisten

Phlearn, ez az, fel is vagyok rá iratkozva de úgy látszik a sok hülye csatorna mellett elsiklottam felette pedig van külön getting started playlistjuk is. Köszi még egyszer srácok!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24504) *Ropi* válasza Balinov (#24503) üzenetére


*Ropi*
félisten

A fenébe erről lemaradtam, pedig éppen kezdtem keresni Serge Ramelli "How to retouch Patrick's Bday pix?" c. videóját. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24505) Golota válasza *Ropi* (#24504) üzenetére


Golota
aktív tag

Highligths le nullára, shadows fel maxra, clarity 75%, voilá! :D

(#24506) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Ilyen durva vignette-t meg lehet valahogy szelídíteni?

Leírás alapján próbáltam, de nem nagyon sikerült. Kezdő ps-os vagyok (vagy még az sem :B).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24507) tikshow válasza hito (#24506) üzenetére


tikshow
addikt

Az Exposurerrel játszhatsz, de én úgy látom, hogy nincs mögöttes tartalom a sötét területek mögött, így szerintem semmit sem fog érni.

(#24508) hito válasza tikshow (#24507) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, próbáltam. Ha mínuszba húzom javul, sőt el is tűnik, csak éppen nem tesz jót a képnek, kasztrálja :( Mérges vagyok akkor erre az obira, mert tele állásban nagyon erősen vignettál.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24509) Vesa válasza hito (#24508) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem is felejtős. Esetleg kicsit durvább beavatkozással próbálkozhatsz, retusálni lehetne maximum.

A tudomány a valóság költészete!

(#24510) tikshow válasza hito (#24508) üzenetére


tikshow
addikt

Maszkold ki az Exposure effektet ott ahol nem kell. :)

(#24511) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! PS-hez egy NVIDIA Qadro NVS 300-as vagy egy GT 730-as videókártya jobb?
(Előbbi 2GB-os, utóbbi 512 MB-os.)
(A gép: Inte i7-4770, 16 GB RAM)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#24512) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Itt egy összehasonlító teszt.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#24513) tikshow válasza newmoonlight (#24512) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem egyik sem, inkább egy használt GTX650. De igazából a PS nem eszi a videokártyát, viszont egyik se jó kb semmire sem, a GTX650 később jó lehet pl After Effecthez, Premier Prohoz.

(#24514) newmoonlight válasza tikshow (#24513) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#24515) *Ropi* válasza newmoonlight (#24511) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az Adobe ajánlása minimum GTX760 vagy 960 a Lightroomhoz, gondolom a PS-é is ugyanez. Linkelni most nem tudok mobilról, de kint van az oldalukon.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24516) newmoonlight válasza *Ropi* (#24515) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! :)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#24517) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Van egy honlapon és új hátteret szeretnék neki. A bekarikázott rész érdekelne. Nem én csináltam ezt hanem aki a lapot készítette. Hogy lehet ezt megcsinálni. Olyan mintha úgy lenne kitépve a kép szétszaggatva. Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

PSN: szuhi

(#24518) tikshow válasza sz.atesz89 (#24517) üzenetére


tikshow
addikt

Körbe kell vágni a náci zombi harcost, és a mögötte lévő kékes hátteret be lehet applikálni. Figyeljetek arra, hogy a jobb karja alatt is meg kell csinálni.

(#24519) sz.atesz89 válasza tikshow (#24518) üzenetére


sz.atesz89
tag

Ez a tépett rész hogy oldható meg? Azt tudom hogy alul van a sima sniper elite kép, fölé bekerült a zombie-s.Gondolom a bal oldalt teljesen letörölte róla így előjött az alsó kép. Mert ha törlök belőle radírral csinálom és az akkor kör forma. Olyan mintha valami alulról a hátsó képről szabta volna fel a felső képet.

PSN: szuhi

(#24520) tikshow válasza sz.atesz89 (#24519) üzenetére


tikshow
addikt

Polygonal Lasso Toolal kijelölöd ami nem kell - ezzel lehet jó kis szaggatott töréseket csinálni - és törlöd. Mögé raksz egy hátteret - réteg panelen alatta legyen - és kész.

Kb így:

(#24521) Vesa válasza tikshow (#24520) üzenetére


Vesa
veterán

Egy minimális inner shadow sem ártana rá, a mélység érzet miatt.

A tudomány a valóság költészete!

(#24522) sz.atesz89 válasza tikshow (#24520) üzenetére


sz.atesz89
tag

Nem találom a progit, 25 oldalt átnéztem, ez meg azt szedjek le ahhoz hogy le tudjam szedni ezt. Ilyeneket találtam.

PSN: szuhi

(#24523) tikshow válasza sz.atesz89 (#24522) üzenetére


tikshow
addikt

Milyen programot?

(#24524) mad1


mad1
veterán

Melyik menupontnal van a languange?Meg szeretnem valtoztatni magyarra mert most angol a cs6 om.

Ne szemetelj ! = Steam

(#24525) aldebaran válasza mad1 (#24524) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt telepítésnél tudod változtatni. De miért nem jó az angol? ahhoz sokkal több help van.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#24526) ViZion válasza mad1 (#24524) üzenetére


ViZion
félisten

Ha magyarnál belefutsz vmi hibaüzenetbe, akkor kb. buktad is. De sokunk magyarul nem is ismeri a felületet... Csinálsz egy tutorialt, odáig, h multiply és lefagysz. Szendvicspozitív, de kis idő kitalálni, mit mire fordítottak...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24527) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy egyszínű ikonnak szeretném a színét megváltoztatni aminek jelenleg kék a színe és nincs háttere. Ha a replace color-t használom akkor az új szín amit szeretnék (szürke) nem az lesz hanem valami világos piroskás szín. Ez mitől van? RGB 8 biten van de 16-ban is ezt teszi. Milyen megoldást tudnátok adni rá?

(#24528) Vesa válasza Mexildos (#24527) üzenetére


Vesa
veterán

Ha szürke kell, akkor simán desaturate és kész. Az árnyalatot meg belövöd ízlésed szerint.

A tudomány a valóság költészete!

(#24529) mad1


mad1
veterán

Csak gondoltam nyelvalasztasnal vissza tudtam volna allitani angolra.De akkor nincs ilyen.

Ne szemetelj ! = Steam

(#24530) Mexildos válasza Vesa (#24528) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Aza baj hogy nekem egy meghatározott színkód kellene (dcdcdc) nem jó akármi. Ilyen esetben mit tudnátok javasolni?

(#24531) Met válasza Mexildos (#24530) üzenetére


Met
nagyúr

Átrajzolod és akkor pontosan be tudod állítani a színt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24532) general


general
addikt

Helló!

Action gyorsbillentyűjét (F-ek) lehet valahogyan utólag módosítani, ha nem volt neki, hozzárendelni egyet?

(#24533) Met válasza general (#24532) üzenetére


Met
nagyúr

F-re biztos nem mert azzal a azt váltogatod hogy teljes képernyős legyen az ablak.
De az Action panel kellene neked (az Alt+F9) vagy egy bizonyos action-t akarsz lefuttatni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24534) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék egy photoshop mastertől! :) (akár költségtérítésesen is!) A hódító hódokat szeretném ilyen visionosra megcsinálni, de nem konyítom a photoshopot. Nagy felbontású képem van, pólóra lesz, a vektoros képet már Corelben meg tudom csinálni nyomásra készre! :)
Püben elértek!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#24535) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

ILYEN ábrázatú képeket szeretnék létrehozni nyers képekből.

A kérdésem az, hogy egy nyers képet milyen módokon lehet ilyenre szerkeszteni?

Próbáltam már színekkel, overlay-ekkel, de nem adja át ugyanazt, mint ezek a képek.

Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt elérni?

Pár hasonló kép: KÉP1 | KÉP2 | KÉP3

:R

(#24536) general válasza Met (#24533) üzenetére


general
addikt

bocsáss meg kérlek, de nem igazán értetted. tudom, kicsit hanyagul fogalmaztam, de azt hittem, a legtöbben érteni fogják. :)
nem az F-re akarom, hanem az F-ekre, ezt írtam, a F2,F3,F4... funkcióbillentyűk. és persze, hogy az Action panelről beszélek, mi másról? :-) van egy Action-öm, amit nem tudok/nem akarok még egyszer megcsinálni, csak szeretnék hozzárendelni egy Function billentyűt, shortcut-ot, mert nincs neki, vagy cserélni szeretném, vajon lehet-e? remélem így már érthető...

(#24537) tikshow válasza pumatom (#24535) üzenetére


tikshow
addikt

Csak simán húz rá egy Photo Filter Adjusment Layert és ott állítsd be a megfelelő színt. A fókusz állításhoz pedig blurrel és maszkolással érdemes játszani, úgy rémlik, hogy volt Focus Blur vagy valami hasonló filter Photoshopba, de most nem találom.

(#24536) general Az Action ablakba jelöld ki azt az akciót amihez egy F gombot akarsz társítani. Az ablakba jobb fent van egy hamburger menü, ott Action Options - itt a Function Key résznél tudsz beállítani újat vagy mást.

[ Szerkesztve ]

(#24538) general válasza tikshow (#24537) üzenetére


general
addikt

megvan, sima ügy. nem értem, miért nem láttam ezt meg, kerestem itt is. valszeg nem az aktuális Action-ön álltam épp, hanem valamelyik részénél, és úgy szürke volt ez az opció.
köszi! :R

(#24539) pumatom válasza tikshow (#24537) üzenetére


pumatom
aktív tag

Köszi, megpróbálom! :)

(#24540) IvI88


IvI88
tag

Sziasztok!
Most ismerkedek a PS-el vagy is inkább csak szeretnék, mivel a gépemen nem valami jól fut (CS6 64bit).

CPU-AMD Athlon II x2 260
RAM-DDR3 2GB
VGA-integrált ATI HD4250
Szerintetek mit kéne rajta fejleszteni, hogy elfogadható szinten menjen rajta a program?
Korábbi verzió gyorsabban futna rajta?

Egy SONY DSC-W800-as kis kompakt géppel készített saját fotóimat szeretném vele szerkesztgetni.

üdv: Tomi

(#24541) ViZion válasza IvI88 (#24540) üzenetére


ViZion
félisten

Ezen kb. mindent fejleszteni kellene...
Nagyon szerény proci, ennyi ram win-nek is kevés, VGA meg netezésre való. CS2 esetleg jobban muzsikálna, de sok minden hiányzik belőle a CS4-CS6-hoz képest.

zeusz55: nem értelek. Vektorosan kell pólóra nem? Ha Corelben megy, akkor minek PS-el kezdesz neki? Ott is simán lehet színezgetni

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24542) IvI88 válasza ViZion (#24541) üzenetére


IvI88
tag

Köszi, megnézem a CS2-őt.

üdv: Tomi

(#24543) Vesa válasza Mexildos (#24530) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor color overlay! Ott pedig megadod a színkódot.

A tudomány a valóság költészete!

(#24544) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Heló mindenkinek,

Úgy fest, hogy rám sózták a tabló készítés nemes feladatát. Kérdésem lenne , hogy a képek között, alul, oldalt, felül hogyan tudnék fix távolságot tartani es úgy elrendezni őket? :R

halahala

(#24545) ViZion válasza xenom0rph (#24544) üzenetére


ViZion
félisten

Vagy segédvonalakkal, vagy segédvonal + vágómaszk. De még inkább a retusált képeket indesignben vagy Corelben összerakva...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24546) xenom0rph válasza ViZion (#24545) üzenetére


xenom0rph
őstag

Indesign települ. Gyors fejtágítást tudsz adni , hogy mit merre kéne csinálni?

halahala

(#24547) ViZion válasza xenom0rph (#24546) üzenetére


ViZion
félisten

Ha még nem használtad, akkor kár lenne most elkezdeni... :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24548) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Megtudom azt vhol adni a PS beállításai között, hogy a rajzvászon átméretezésnél mi legyen az alapértelmezett egység vagy sorrend?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24549) togvau


togvau
senior tag

Hello

Hogy lehet ebben a rendkívül kiváló programban egy layert úgy sima layerré alakítani ahogy látszik? Layer stylet használtam, és a látható eredményt ki szeretném menteni effektestül. Csak flatten image-al ment, de törli a legalsó átlátszó layer alfáját, és csak úgy alfa nélkül lesz meg a végeredmény. De nekem úgy kell, hogy a layer stylos layereken lévő dolgok szépen alfázva legyenek a végeredményen.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#24550) #81999360 válasza togvau (#24549) üzenetére


#81999360
törölt tag

CTR-al kijelölöd a rétegeket amiket össze szeretnél "olvasztani", aztán CTRL+E.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.