Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) togvau válasza #81999360 (#24550) üzenetére


togvau
senior tag

Igen, és összeolvasztja layer effect nélkül... tehát semmit sem érek vele.

hitler, sztálin, micro usb

(#24552) #81999360 válasza togvau (#24551) üzenetére


#81999360
törölt tag

Akkor nem értem, miről beszélsz.
Érthetőbben egy kicsit, ha lehetséges. Úgy gondolom 2017-ben már egy képkivágást nem nagy dolog beilleszteni egy fórumra.

(#24553) togvau


togvau
senior tag

Ezt képen hogy lehet bermutatni? Vasn egy layer style, ami a layerre rajzolt dologra effektet rak. Ezt effektestül csak flatten image-el lehet sima képpé alakítani, másnál közösítődik a nyers kép 0 effekttel.
Az effektes layereknek van rendes alfája ami átlátszó ott ahol nincs semmi, ded flattennél eltűnik az alfa, és a háttérr layerbe egyszerűen "beleégeti" az effekt layereket, alfa nélkül. Én nemtudom hogy van ez, de a gimp pl mindenféle közösítéskor az alfákat is közösíti, ha mindegyik közösített layernek van alfa csatornája...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#24554) tikshow válasza togvau (#24553) üzenetére


tikshow
addikt

Convert to Smart Object vagy Resterize Layer Style

[ Szerkesztve ]

(#24555) BonFire válasza togvau (#24549) üzenetére


BonFire
veterán

Leveszed a réteg kitöltését (Fill) nullára, így az effektek megmaradnak alfával. Amit kimenthetsz PNG-be.


A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24556) xenom0rph válasza ViZion (#24547) üzenetére


xenom0rph
őstag

Igazából PS-ben is egyszerű volt megcsinálni, csak telehúztam guideokkal a képernyőt. :D
Most viszont újabb problémába ütköztem. Lenne egy címer [kép], amivel az lenne a célom, hogy a narancssárga részt kiválasztom és minden mást kitörölnék. Ezzel nem is lenne probléma mert a color range-gel nagyon szépen kiadja a selectiont, csakhogyha én azt kiszeretném tölteni akkor nagyon pixeles lesz. Próbáltam a selectionban túrkálni a refine edgeben de nem sokat segített.

Nem bonyolítom, hogyan tudnám megnagyítani ezt, úgy hogy ne legyen pixeles?

halahala

(#24557) Grafirka válasza xenom0rph (#24556) üzenetére


Grafirka
őstag

Bitmap nem nagyithato minosegvesztes nelkul. Megoldas illustratorban ujrarajzolni es smart objentkent kezelni PSD ben, akkor majd tetszes szerint lehet valtoztani a meretet.

(#24558) Vesa válasza xenom0rph (#24556) üzenetére


Vesa
veterán

Sehogy...

A tudomány a valóság költészete!

(#24559) togvau válasza BonFire (#24555) üzenetére


togvau
senior tag

Nem nyert, semmi változás.

hitler, sztálin, micro usb

(#24560) ViZion válasza togvau (#24559) üzenetére


ViZion
félisten

Mit szeretnél? Az effektek megmaradjanak szerkeszthetőnek? Vagy mi?
Ha raksz alá üres réteget, akkor arra lehet flattenelni, RÉTEGENKÉNT, és akkor az effekt nem változik, de már nem szerkeszthető nyilván. Ezért duplikálod és elrakod tartalékba előtte, kész. De lehet félreértettem a feladatot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24561) togvau válasza ViZion (#24560) üzenetére


togvau
senior tag

Nem kell szerkeszthetőként maradnia, hanem az alfának kéne megmaradnia. Bármit rakok alájuk, az effektek ott lesznek flatten után ahogy kell, csak éppen már alfák nélkül, tök fehér átlátszatlan lapon. És én az összes effektet egy sima rétegbe akarom bezsúfolni, anélkül hogy ráégetné a háttérre, vagy ha ráégeti akkor egy tökátlátszó háttérre égesse rá alfástul.

hitler, sztálin, micro usb

(#24562) aldebaran válasza togvau (#24561) üzenetére


aldebaran
őstag

png-be mented?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#24563) BonFire válasza togvau (#24561) üzenetére


BonFire
veterán

Ne haragudj, de nem nagyon érthető, mit is szeretnél igazán.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24564) togvau válasza aldebaran (#24562) üzenetére


togvau
senior tag

ha rögtön abba próbálom menteni flatten nélkül, akkor összekombinálja az alfákat, apró hiányosság, hogy effekt nélküli menti ki az egészet.... Flattenne marad az effekt, de már akkor elhagyja az alfát.
Lehet az lesz a legegyszerűbb, hogy kimentem valami a layerektől nagyon elütő színű háttérrel az egészet, aztán a gimp tud olyat hogy "color to alpha", és így visszaállítom az alfát.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#24565) aldebaran válasza togvau (#24564) üzenetére


aldebaran
őstag

A layerekről nem mutatnál egy képet? És arról, hogyan mentesz?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#24566) Rruuer


Rruuer
senior tag

Helló valaki elvállalna nekem egy egyszerü logó készítést? Ha igen akkor pü :R

(#24567) rii


rii
nagyúr

sziasztok

melóhyelen meg kellene keresnem egy esetleges fotózás anyagát .... de már csak a file nevekben bízhatok ...

IMG néven nem találtam

nem ugrik be, milyen foto file name-k vannak még?

DCMI vagy mi is van még .........

előre is köszönöm, ha pár ismeretebbet tudnátok mondani .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24568) *Ropi* válasza rii (#24567) üzenetére


*Ropi*
félisten

_MG, ha Canon és Adobe RGB színterű a raw.

A DCMI az valójában DCIM (Digital Camera IMage). :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24569) rii válasza *Ropi* (#24568) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24570) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni, nem jut eszembe annak az eszköznek a neve, amivel úgy lehet módosítani egy képet, hogy húzok egy nagyjából függőleges vonalat, és a képen a vonal körüli részt átalakítja függőlegessé.
Tudna valaki segíteni?
Köszönöm!

(#24571) Dluinet válasza fartfun (#24570) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Automatikus perspektívakorrekció a Camera Raw modulban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24572) Balupapa


Balupapa
senior tag

sziasztok

segitseget szeretnek kerni.
ujra telepitettem a gépem és valamiért nem enged 3D funkciokat a PS.
Asus ROG G8.

NVidia driverben hozzá adtam a programot
most már azt kezeli a PS, és nem a processzorban levo integraltat de igy sem :F

_-=*WheelWhores*=-_

(#24573) *Ropi* válasza Balupapa (#24572) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy túl régi, vagy túl új drivert tettél fel: a 368.81-el biztos működik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24574) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van vagy 1000 db CR2, RAW file-om, amit ugye a PS nem nyit meg direktbe, hanem még mókolni kellene vele..

de kellene ezekből JPG hogy az accountok meg bírják nézni .... erre nem tudok action-t írni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24575) *Ropi* válasza rii (#24574) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van egy program ami kicsomagolja a rawból a gyorsnézeti jpg-t, de nem ugrik be a neve és mivel nem a dolgozós gépemen vagyok így nem tudom megnézni. A jó hír, hogy tud kötegelt feldolgozást is, tehát az 1000 képedet megcsinálja 2-3 kattintásra. Már, ha megtalálod... :))

Szerk.: beugrott - Quick JPG form CR2. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24576) rii válasza *Ropi* (#24575) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!!!

este rá is kuldok egy gépet!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24578) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!
Tudna esetleg vki imagemagick kérdésben segíteni? Feltúrtam az egész fórumot, de sehol sem találok ebben a témában topikot.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#24580) Golota válasza rii (#24574) üzenetére


Golota
aktív tag

Én most kaptam vagy 100 db CR2-t. Canon 5D mkIII-val lötték és a PS gond nélkül megnyitotta.

(#24582) BonFire


BonFire
veterán

OFF
Szólok, hogy lehet jelentkezni a megüresedett Topikgazda pozícióba, amit visszaadtam.
/OFF

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24583) Met válasza BonFire (#24582) üzenetére


Met
nagyúr

Miért adtad vissza ha nem titok?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24584) BonFire válasza Met (#24583) üzenetére


BonFire
veterán

Rengeteg más irányú elfoglaltságom támadt az utóbbi időben, és még előreláthatóan a következő tavaszig így is lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24585) *Ropi* válasza BonFire (#24584) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért ugye velünk maradsz? :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24586) BonFire válasza *Ropi* (#24585) üzenetére


BonFire
veterán

Persze. Továbbra is monitorozom a topicot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24587) *Ropi* válasza BonFire (#24586) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnyugodtam. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24588) rii


rii
nagyúr

sziasztok

melóhelyen csinálnom kellene egy makettet suziki vitara-ról

van valami ingyenes tervezőprogram, esetleg OSX-re?

amit én csináltam makettet az inkább hammer .-(((
nem hiszem h az ügyfélnek tetszik .-(((
sőőőőőt

persze olyan buborékformájú már a vitara, hogy azt lemakettozni ... 3d modellből és 3d-s nyomtatóval lehetne leginkább ...

vagy a makett-tervezőhöz is kellene egy 3d-s modell?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24589) Vesa válasza rii (#24588) üzenetére


Vesa
veterán

3D modelezőben lehet megoldani. A legjobbak nyilván fizetőek és nagyon drágák, de próbálkozhatsz pl. a SketchUp-al is, ami nem üzleti célra ingyenes.
Itt egy video (sorozat), amiben egy BMW-t modeleznek vele.

Vagy esetleg Blender 3D (szintén ingyenes)

Viszont ha soha életedben nem használtál még ilyesmit, akkor készülj fel arra, hogy tanulós lesz...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#24590) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!

7 éve nem figyelem a PC-s vonalat, ezért itt is megkérdezem! A "Milyen VGA-t vegyek" topikban nem kaptam választ.

Hobbi szintű PS és LR használatához elég lenne egy I3-7100-ban levő Intel HD 630? NO GAMES! :N

Ha nem akkor milyen VGA-t vegyek? A lényeg, hogy minél halkabb legyen a gép, ezért elsősorban passzív megoldásban gondolkodom! !

Köszönöm.

(#24591) Vesa válasza rinpocse (#24590) üzenetére


Vesa
veterán

Előbb azt kellene megtudnunk, hogy a hobbi PS pontosan mit jelent számodra? Ha nem dolgozol nagyfelbontásokkal és méretekkel, esetleg csak webre készítesz tartalmat, akkor egy gyengébb gép, és kisebb VGA kártya is elég. Általában elmondható, hogy minél nagyobb a szerkesztett állomány, annál erősebb gép szükséges. A RAM mennyisége kritikus, abból lehetőleg minél több legyen (8Gb alatt nem érdemes foglalkozni vele, de az is kb. létminimum)!

Azt is jó lenne tudni, melyik verziót használod? Számos feature számára szükséges a 3D gyorsítás, (pl. a 3D modelező, artboard, néhány filter stb.). Mindenképpen ideálisabb egy dedikált VGA, már csak azért is, mert az integrált a system RAM-ból eszi meg a hozzá rendelt mennyiséget, tehát így még több kell belőle, másrészt lénygesen lassabb is.

LR-nél pedig -főleg ha RAW-al dolgozol-, felejtős az Intel HD graphics...
Felhasználásfüggő tehát, de általános dolgokra egy GTX 1050 Ti már szépen használható...Több gyártónak van félpasszív megoldása, ahol a ventik csak egy bizonyos terhelés felett pörögnek fel. De ha el is indulnak, jellemzően nagyon halkan teszik a dolgukat. Nekem Strix GTX 1080 van jelenleg, szinte nem hallom.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#24592) ViZion válasza rinpocse (#24590) üzenetére


ViZion
félisten

ár/értékben 750Ti ajánlott, ha használt játszik akkor 270X vagy ilyesmi még olcsón beszerezhető. Ha lehet, akkor kérj kölcsön és teszteld, h kell-e egyáltalán, lehet nem sokat gyorsítana - ahogy írta is a kolléga, ha kevés a ram, a temp HDD-n van, akkor rakhatsz oda VGA-t akármit, nem érezni.

rii: Ramdisket ramba, hamár. De felesleges, 8/16 GB ram + SSD-re a temp és annyi.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24593) rii válasza Vesa (#24589) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

na az egész "project" ma hivatalosan is elhasalt
-3d-s modell kéne
-arról uv-térkép (vagymi) kiteritve 2d-ben
-majd produkciós, csomagolstervezo

3d-ben (strata 3d) eddig csak egyszerűbb dolgokat csinaltam (radio uveglappl, gombokkal, erosíto, de mondjuk a modellt meg lehetne venni 120 dollarert

de hogy egy ilyen buborek autot le tudjak modellezni, ahhoz tényleg több hónapig 3d-znem kéne

maya-val meg egy év .-)

csak az ugyf. nem lesz boldog .-/

gép-témhoz: SSD-bele, meg ramdiskelni SSD-re, bar az SSD azt biztos nem szeresse

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24594) *Ropi* válasza rinpocse (#24590) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

A LR a GPU igényesebb: az Adobe a GTX760-at ajánlja mint a legkisebb kártyát, amivel már érezhetően gyorsul az előnézeti képek betöltése (az ATI/AMD kártyákat nem ajánlom).

Ha Budapesti vagy, tudok kölcsönadni egy GTX760-at, hogy kipróbáld mennyit nyersz vele. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24595) rinpocse válasza Vesa (#24591) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm szépen! Nálam a hobbi szint, a kirándulások és családi fényképekkel való pepecselést jelenti. :)

(#24596) rinpocse válasza ViZion (#24592) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm szépen! 63 évesen most kezdek el ismerkedni a "képszerkesztéssel"! :N

(#24597) rinpocse válasza *Ropi* (#24594) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm szépen a felajánlott kártyát.

Mivel Nagykanizsán élek nem tudok élni a lehetőséggel. Az az igazság, hogy eredetileg továbbra is laptopban+külső monitor gondolkodtam - mivel 63 évesen könnyebb cipelni a lapost, mint a PC-t, ha szervizbe kell vinni - , de többen javasolták, a PC-s vonalat. Ezután ismerkednék meg alaposabban a képszerkesztéssel. Eddig elég volt a Fasttone is! :K

(#24598) Vesa válasza rinpocse (#24595) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor bőven elég neked egy kisebb gép is! RAM azért legyen legalább 8Gb, az mindenképpen fontos. VGA-ból ahogy a kolléga említette, 760-tól jó lehet, de ez már csak használtan kapható. Én azért javasoltam a 1050Ti-t, mert az kicsivel erősebb mint a GTX960, sokkal kevesebbet fogyaszt, és már a legújabb generációs kártya. Árban olyan 45-48eFt körül már kifogható a 4Gb-os verzió, félpasszív hűtéssel. Érdemes szétnézni a Hardveraprón!

A tudomány a valóság költészete!

(#24599) Dluinet válasza rinpocse (#24597) üzenetére


Dluinet
nagyúr

videokártya gyorsítás nélkül is működnek a programok,
nem kell hozzá külön venned
inkább proci és ram

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24600) Vesa válasza Dluinet (#24599) üzenetére


Vesa
veterán

Features that won't work without a GPU

3D
Oil Paint
Render – Flame, Picture Frame, and Tree
Scrubby Zoom
Birds Eye View
Flick Panning
Smooth Brush Resizing

Features that require a GPU for acceleration

Artboards
Camera Raw (more information)
Image Size – Preserve Details
Select Focus
Blur Gallery - Field Blur, Iris Blur, Tilt-Shift, Path Blur, Spin Blur (OpenCL accelerated)
Smart Sharpen (Noise Reduction – OpenCL accelerated)
Perspective Warp
Select and Mask (OpenCL accelerated)

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.