Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) BonFire válasza #49553920 (#13793) üzenetére


BonFire
veterán

Már meg ne haragudj, de egy szóval sem említetted, hogy nem tudod kezelni a Photoshopot! Csak azt, hogy keret készítéséhez kérsz segítséget. Aztán a visszakérdezésre még mindig nem mondtad, hogy nem értesz hozzá, csak linkeltél két képet. Pedig direkt a te kedvedért (is) írtam ezt a cikket: Barkochba ez vagy fórum?

Tudod, néma gyereknek anyja se érti a szavát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13802) BonFire válasza Inv1sus (#13796) üzenetére


BonFire
veterán

Ez lenne az a szalag?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13803) #49553920 válasza BonFire (#13801) üzenetére


#49553920
törölt tag

Igazabol nem ertem mire vered magad, elosszor is nem tudtad ertelmezni az elso hozzaszolasom, megmutattad, hogyan kell letrehozni egy 160x240-es munkalapot.(megkerlek,hogy mutasd meg hol irtam ezt.) Masodszor, rajtad kivul mindenki mas megertette, ami azt mutatja, hogy nem velem volt a gond.

Valasz a linkre.
Mikor valaki segitseget ker, nem azt varja, hogy egybol leugassak, lehet, hogy neked ez mar nem ujdonsag, de egyesek nem tudjak kifejezni a problemaikat,olyan pontosan, mint te, ez lehet a szokincs hianya, de lehet, hogy az adott temaban nincs jartassaga es egyszeruen nincs meg a kello ismerete ahhoz, hogy neked/nektek olyan mondatot irjon, amibol egybol ertenetek a problemat.

Meg egyszer elnezest szeretnek kerni, hogy le kellett sullyedned az en szintemre, es karbaveszett az az ido amit a cs7 megtervezesere is fordithattal volna...

UI: Amit nem ertesz, arra felesleges valaszolni (sok idot megsporolsz) .

(#13804) BonFire válasza #49553920 (#13803) üzenetére


BonFire
veterán

Na, ne kezdd el itt a mártír szöveget, légy szíves! Legalább annyira lefutott ügy, mint ahányszor el lett magyarázva, hogy kell normálisan kérdezni. Több szót én nem is vesztegetek rá.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13805) Inv1sus válasza BonFire (#13802) üzenetére


Inv1sus
addikt

Yup. Ilyesmit kell majd terveznem, 85 cm. :K

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13806) BonFire válasza Inv1sus (#13805) üzenetére


BonFire
veterán

Erre én is kíváncsi leszek, ha kiderül. Nem láttam még ilyet, hogy csinálják.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13807) Met válasza Inv1sus (#13805) üzenetére


Met
nagyúr

Túl részletgazdag grafikát ne álmodj a szublimálás miatt, értsd, vékony vonalak eltűnnek.
Márpedig ha megadták hogy 85 cm akkor valószínűleg az lesz.

Amúgy nincs semmi különös benne, általában 15 vagy 20 mm széles, arra figyelj hogy a 2 végén pár cm lesz ami nem fog látszani a varrás miatt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13808) koxx


koxx
MODERÁTOR

Sziasztok

Szeretnénk új arcképgyárosokat bevonni a PH-s arcképszerkesztésbe. Aki érez magában annyi affinitást és van annyi szabadideje segíteni nekünk ill. a ph-s usereknek.
3 képet adok meg amiből ph szabályok szerinti avatart kéne "gyártani".
Az elkészült avatarokat nekem kéne elküldeni privátban, a moderátorokkal és a jelenlegi arcképgyárosokkal elbíráljuk, akit megfelelőnek ítélünk beállhatna hivatalos arcképgyárosnak.

A képekkel szemben támasztott technikai követelmények:
- illeszkedniük kell a PH! arculatába, a meglevő arcképekhez, nem lehet fotó, logó, védjegy;
- rajzolt képek (nem fénykép) átlátszó háttérrel (#B4B6B1-re optimalizálva), legyen arcuk;
- formátum: gif, ajánlott méret: 40*50 px (16*20 px a kicsi), de 65*65 (25*25) a maximum!

A képek

Könnyű: 1-es kép [link] jobb oldali

Közepes: 2-es kép [link]

Nehéz: 3-as kép (ilyenből ritkán dolgozunk színezés és egyebek miatt, de néha megesik) [link] mindegy melyik arc

[ Szerkesztve ]

(#13809) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Szeretnék ezekhez hasonló háttérképet készíteni,
-1-
-2-

de egy picit elakadtam.
-1- képhez
1) Csak kézzel lehet ilyen pontosan belőni a szövegek széleit? Vagy van valami mód rá, hogy a szövegek széle a körvonalhoz igazodjon?
-3- képhez
Hogy kell normális sorkizárt szöveget készíteni...? betűköz ritkítással próbálkoztam, de az eredmény nem győzött meg...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13810) pocokxx válasza pocokxx (#13809) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ja, és az én próbálkozásom.
[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13811) BonFire válasza pocokxx (#13809) üzenetére


BonFire
veterán

Ez az én hátterem jelenleg:

Én megoldottam. :))

1) Ez úgy néz ki, mint amikor a szöveg leköveti a pathot, illetve bele van írva egy pathba. Megrajzolod a pathot, klikk bele a szövegeszközzel, belezúdítod a szavakat, majd különbözőre formázod őket. Akárhogy változtatod a formázást, az alakot mindég meg fogja tartani, mert bele van zárva a pathba. A jobb oldalon természetesen egy másik pathba vannak zárva a szavak.

2) Sorkizárt szövetet a szöveg palettán a Justify-jal lehet. Ebben is van három módi. A Last row to left az utolsó sort balra zárja, a right jobbra, a center pedig teljes sorszélességre széthúzza, ha csak három betű van benne, akkor is. Ronda. Tehát Justify last row left az én javaslatom.

Betűköz ritkítással csak csínján, mert olykor a szöveg rovására megy. A sorkizárást még kézi szedéskor is szóköz növelésével-csökkentésével oldották meg, viszont vigyázni kell, hogy legalább 40 karakter legyen egy sorban, különben csúnya lesz a szöveg. Ha több hasábos szöveget tömbösítenek, olykor felfedezhető benne az a ronda jelenség, amit utcásodásnak nevez a tipográfia. Afféle gilisztajáratok keletkeznek az egyenletes sötét színű szövegtükörben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13812) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, olyan érdekelne, hogy ha anime egy részletéből szeretnék gifet csinálni akkor hogyan csináljam, hogy ne csak olyan kicsi részlet jelenjen meg? Mert a méret 176x176, 100x100 , 500x130
Nem tudom érthető e a mondandóm. Az a lényeg, hogy ha a 720p vagy 1080p-s animéből vágnék ki semmi se látszódna.

(#13813) ViZion válasza Nova96 (#13812) üzenetére


ViZion
félisten

printscreent nyomsz, akkora amekkora... csinálsz új doksit, amekkorára szükséged van. ctrl+V beszúrja a screenshot-ot átméretezed ctrl+T-vel, save for web& devices... etc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13814) BonFire válasza Nova96 (#13812) üzenetére


BonFire
veterán

Vannak erre a feladatra speckó szoftverek. Keress egy szimpatikusat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13815) Nova96 válasza BonFire (#13814) üzenetére


Nova96
őstag

ViZion köszi, de a BonFire ötlete egyszerűbb.

Ezek közül nem tudod melyik jó vagy válogassak ?

(#13816) ViZion válasza Nova96 (#13815) üzenetére


ViZion
félisten

egyszerűbb... ez meg a PS topik :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13817) Nova96 válasza ViZion (#13816) üzenetére


Nova96
őstag

Csak nem tudtam van olyan program. Így alapból PS-re gondoltam. :U

(#13818) BonFire válasza Nova96 (#13817) üzenetére


BonFire
veterán

Én se szoktam ilyet csinálni, csak már más fórumokon is láttam a kérdést, és emlékeztem, hogy van erre célszoftver.

Az meg nem baj, ha beírod ide, mert ez elég nagy forgalmú topic, és valószínűbb, hogy itt hamarabb kapsz választ.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13819) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Gondoltam kiszínezek pár fekete fehér karakter képet, megis vagyok nagyjából, de sok időmbe tartott hogy kiszínezem, fölég a haja volt nehéz, úgy csináltam hogy Paint Bucket Toolal 0 tolerance, és azokat a részeket amik fehér maradtek azt pencil tool-al 1px kiszíneztem.
Láttam pár tutorialt a legtetszőbb ez volt, az eredeti kép multiply és alá egy új layer, így a színezés nem fogja kifesteni a fekete pixeleket, de ez nem tetszik, tud valaki jobb megoldást?
Extract még rosszabb.

(#13820) pocokxx válasza Abrion (#13819) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem ezek bejöttek,
[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13821) BonFire válasza Abrion (#13819) üzenetére


BonFire
veterán

A Multiply-nál még jobb, ha leválasztod a körvonalat a fehér lapról. Perhiniák Márton bemutatja a tuti módszert. Tuti videó, lehetne terjeszteni!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13822) pocokxx válasza BonFire (#13821) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Na ma is tanultam valamit...:) Köszönjük. (Én azt hiszem félreértettem a kérdést...:B)

Egyébként a délutáni kísérletezésekből egyelőre EZ lett. De nagyon hasznos volt a leírás, köszönöm. :R Próbálkoztam más alakokkal is, csak valahogy nem mindig adta, ki, hogy mit akarnak kirajzolni a betűk. Nagyon egyszerű formák kellenek ahhoz, hogy mutatós legyen...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13823) BonFire válasza pocokxx (#13822) üzenetére


BonFire
veterán

Meg a töltelékszövegnek sűrűbbnek kell lennie. Legyen kisebb betűvel szedve, és megritkíthatod a sorközt is normálról 3/4-esre kábé. Minél apróbb, annál jobban ki fogja rajzolni a közrefogott objektumot. És természetesen messziről áll össze igazi nagy egésszé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13824) Abrion válasza BonFire (#13821) üzenetére


Abrion
senior tag

igazad van, ez minden szürke és fekete pixelt meghagy :D

Kösz :D

(#13825) repvez


repvez
addikt

Tud valaki abban segiteni, hogy hogy lehet azt megoldani, ha megszerkesztek egy képet különbözö képekböl tehát szines ,feketefehér keverékböl akkor a végén olyan réteget rátenni hogy a végső kép egységes szinárnyalatot kapjon,de az élességen ne változtasson.
Mondjuk shepia hatású legyen utánna az egész.

Van esetleg valahol moziplakát stilushoz valahol sablon? olyanra gondolok hogy a szinek és a szövegstilusok egy bizonyos filmére hasonlit és abba lehet beletenni saját képeket amik ezután olyan szint kapnak mint a plakát.

(#13826) Dluinet válasza repvez (#13825) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bonfire: Match Color, vagyis a színek egyeztetése – videó tutorial

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13827) repvez válasza Dluinet (#13826) üzenetére


repvez
addikt

Ezzel már probálkoztam régebben kevés sikerrel . ÉS azt hogy lehet ezzel ha olyan szint szeretnék ami a képeken nem szerepel ?

(#13828) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv, mindenkinek.

Tudom, hogy nem illik ilyet kérni, sőt csak így berontani egy topic-ba, amit nem is látogatok rendszeresen.
De lenne egy nagy kérésem.

Egy képet kellene transzparenssé alakítani PH! kompatibilisben.
Megcsinálnám én is, csak az a gond, hogy amelyik gépen a fenn van a PS abban most nincs RAM. :DDD
Ezért pedig nem akarom feltelepíteni erre a kis gépre amin éppen írok (P3, 512SD RAM stb...).

A kép pedig az LG Optimus Black topic első hozzászólásában szereplő kép lenne.
Tehát a kép a telóról.

[link]

Előre is köszi a helpet. :R

(#13829) pocokxx válasza tzsolesz (#13828) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mondjuk így? Vagy az árnyék sem kell?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13830) tzsolesz válasza pocokxx (#13829) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tökéletes, nagyon szépen köszönöm a topic lakók nevében is. :C :R

(#13831) BonFire válasza repvez (#13825) üzenetére


BonFire
veterán

A képek fölé teszel egy Black and White Adjustment réteget, majd beállítod a "Tint" opciót olyan színre, amilyen tetszik, és az összes kép olyan színű lesz.

Alapból szépia sárgára van beállítva a tint.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13832) delta9


delta9
senior tag

Ha esetleg valakinek szüksége lenne rá:
Free 2013 Calendars as PDF, Illustrator, InDesign and Photoshop files for Download!

[link]

(#13833) delta9


delta9
senior tag

bocsdupla

[ Szerkesztve ]

(#13834) ViZion


ViZion
félisten

PS CS4 folyamatosan összeomlik... pár percel indulás után, alig pár dolog van nyitva...
Ez mi a bánatért van? Nincs hibakód vagy ilyesmi, csak a működése leállt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13835) Abrion


Abrion
senior tag

keresek 1 rajz festőt, pm me.

kell segítség egy fekete fehér kép kiszínezésében.

[ Szerkesztve ]

(#13836) ViZion válasza ViZion (#13834) üzenetére


ViZion
félisten

nah, akkor van crash, ha háttérbe rakom... mi a fenétől azt még nem tudom... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13837) Inv1sus válasza Abrion (#13835) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nekem jöhet több információ, mert a párom rajzol, fest. De tényleg több legyen az információ :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13838) Abrion válasza Inv1sus (#13837) üzenetére


Abrion
senior tag

lehet félre érteted, elválaltam hogy kifestek egy képet, de most megakadtam, nem tudom eldönteni milyen szint fessek egy részére a képnek, ebben kell segítség, + kritika is jól esne :D kezdő vagyok, de már csináltam bannert szal nem teljesen

(#13839) ViZion válasza ViZion (#13836) üzenetére


ViZion
félisten

óóóó... talán meg lett...
Rendszergizda jog kell neki, mert nem tudja a scratch disket írni... pfff...
Elkiabáltam, most is berottyolt :)
Az a b...zi W7 meg ilyen fasza kódokat írogat, h ilyen a hiba, stb... Istenem adj nekem PS-t Linuxra!!! :O

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13840) Dluinet válasza ViZion (#13839) üzenetére


Dluinet
nagyúr

log off- log on volt már?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13841) Inv1sus válasza Abrion (#13838) üzenetére


Inv1sus
addikt

Miért nem raksz be egy képet? Vagy titkos?

Egyébként akkor tárgytalan, azt hittem valami másról van szó. :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13842) Abrion válasza Inv1sus (#13841) üzenetére


Abrion
senior tag

Nem akarom berakni ha senki nem jelentkezik segítségre :)

(#13843) Met válasza Abrion (#13842) üzenetére


Met
nagyúr

Már pedig ha nem látják miben kellene segíteni nem is fognak jelentkezni.
Gondold már végig... :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13844) ViZion válasza Dluinet (#13840) üzenetére


ViZion
félisten

restart volt, azt írják csináljak új usert, majd kipróbálom.

Kép színezéséhez: belinkelheted, az se baj, ha nem tökéletes... de tényleg könnyebb segíteni, ha látjuk a témát. Így látatlanba én több sárgát raknék. A sárga szín szép... mint a csekkek. :U :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13845) BonFire válasza Abrion (#13842) üzenetére


BonFire
veterán

Annyira titkos a kép, vagy csak szégyelled a félkészt mutogatni? Akkor fejtsd ki, hogy milyen jellegű képről van szó. Egy cartoonhoz elég egy alapszín, plusz árnyék, plusz fény. Összesen három. De egy hiperrealisztikus széngrafikához már mondjuk festőnek nem árt lenni. Frédibéni vonalrajzhoz meg még árnyalni sem kell.

Na, melyik fajta? …És mekkora nem mindegy? :D

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13846) Abrion válasza BonFire (#13845) üzenetére


Abrion
senior tag

rendben belinkelem, a problémám az hogy nem tudom eldönteni milyen szint válasszak az alsó páncélnak meg a kard nyelének, a pajzs valszeg kék lesz

ahol járok

eredeti kép
feljavított

[ Szerkesztve ]

(#13847) BonFire válasza Abrion (#13846) üzenetére


BonFire
veterán

Ahol jársz az 404!

Amúgy ha teljesen rád van bízva, akkor bármilyen szín megteszi, nem? Úgy látom, Illustratorral csinálod. Használd a Live Paintet, így ha nem tetszik egy szín, egy kattintással lecserélheted és kész.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13848) Dluinet válasza Abrion (#13846) üzenetére


Dluinet
nagyúr

innen meríthetsz ötletet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13849) Abrion válasza BonFire (#13847) üzenetére


Abrion
senior tag

azért nem hiszem hogy bármilyen szint csak úgy rálehetne harmonizálni a kék+ zöldre.
de megtudtad nézni a képeket? mondjuk cyan szinre gondolok, de nem is tudom menyire lesz jó enyire kontrasztos kép, ehez még hozzá jön a fény effect, ezért nem tudom folytatni

Dluinet:clamore? miért is ne :D sok kard volt abban :D miért nem jutott eszembe előbb :(

[ Szerkesztve ]

(#13850) Dluinet válasza Abrion (#13849) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Utána én is rájöttem. :B
Szerencsére értem az iróniát.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.