Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Balinov válasza ViZion (#13050) üzenetére


Balinov
félisten

:R :B azt hiszem, ezzel elleszek egy jodarabig

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13052) Speeedfire válasza Balinov (#13049) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tudod, Google a barátod. :DDD
én már a Google-ban is sokat kerestem

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13053) BonFire válasza Balinov (#13049) üzenetére


BonFire
veterán

Ejnye no! Ezt csak így, finoman, közvetve!

Egyébként direkt nem adtam a blognak valami zengzetes címet, hogy ha valaki rákeres, hogy "bonfire blogja", akkor biztosan megtalálja. Filóztam egyszer, hogy el kéne nevezni, de aztán inkább úgy döntöttem, hogy ez marad, ha már ez van benne az indexben. És nem is rossz helyen.

De itt is le van írva. A felhasználóra kattintva a capchát megfejtve az email és személyes adatok között is olvasható.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13054) delta9


delta9
senior tag

Adobe Brand Experience design csapat a CS arculattervezésről.
[link]

(#13055) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném, hogy a CS6 Extended-ben, ahol bekereteztem pirossal, ott megjelenjen a megnyitott fotó kis méretben.
Ezt hol tudom állítani?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13056) BonFire válasza Iomega (#13055) üzenetére


BonFire
veterán

?Mi a feladat?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13057) Iomega válasza BonFire (#13056) üzenetére


Iomega
őstag

Csak azt szeretném, ha több fotót illesztek be, akkor alul jó lenne látni megjelenítve is a megnyitott képeket, egymás mellett.

Lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13058) BonFire válasza Iomega (#13057) üzenetére


BonFire
veterán

Ilyen fícsör nincs a Photoshopban. A Layer paletta miért nem jó?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13059) madgie válasza BonFire (#13058) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a Lightroom-mal keveri, ott vannak alul a miniatűrök.

(#13060) Iomega válasza BonFire (#13058) üzenetére


Iomega
őstag

Eddig Elementset használtam, annál volt alul egy sáv, amin a megnyitott fényképek szerepeltek, és onnan tudtam nyitni, vagy lecsukni a fotót. Ez azért volt szerencsés , mert láttam a fotót, amit éppen kerestem a már megnyitottak közül, így könnyebb volt keresgélni.

A CS6-nál felül a fülekre klikkelve tudok váltani, viszont csak az elnevezését látom a fotónak. Végül is meg lehet ezt is szokni. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13061) BonFire válasza Iomega (#13060) üzenetére


BonFire
veterán

Pedig jobb lesz, ha ezt szokod, ugyanis ez az ipari standard szoftver, az összes képszerkesztő ezt próbálja utánozni. Nem is tudom, hogy a PsE tulajdonképpen mire való.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13062) petiwr


petiwr
senior tag

Ez

Milyen betű típus nem tudjátok hol találhatnám meg?

Vagy

ez?

(#13063) Iomega válasza BonFire (#13061) üzenetére


Iomega
őstag

A PSE az tulajdonképpen a CS-nek a light verziója, nem kínál annyi szerkesztési, beállítási lehetőséget, ismerkedni, gyakorolni.
Aki nem mélyed bele a fotószerkesztésbe nagyon, azoknak kifejezetten ideális az Elements verzió, egyszerűbb kezelhetőséget biztosít.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13064) Iomega válasza petiwr (#13062) üzenetére


Iomega
őstag

Ez ami hasonlít a második betűtípusra:
Poplar Std, vagy az Impact

Vízszintesen kicsit megnyújtod, és máris ugyanúgy néz ki, mint ami a képen van.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13065) petiwr válasza Iomega (#13064) üzenetére


petiwr
senior tag

Köszönöm szépen.

(#13066) BonFire válasza petiwr (#13065) üzenetére


BonFire
veterán

Ez is egy lehetőség. Persze semmilyen ékezetes nincs benne, csak az alap betűk.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13067) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv! Ezt a logót kéne nekem nagy felbontásba megcsinálnom mert matricának akarják megcsináltatni nagy méretbe.

Jól sejtem, hogy csak úgy lehetséges ez ha újra megcsinálom nagy felbontásba?

(#13068) ViZion válasza SzlobiG (#13067) üzenetére


ViZion
félisten

Jól sejted. Perceket fog elvenni az életedből. ;]
Ilyen sisak van Corel clipartba, házikó 5 perc, a márvány minta felejtő/szopós (a megfelelő aláhúzandó.) :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13069) Speeedfire válasza SzlobiG (#13067) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezé' kell logót vektorgrafikus programban csinálni. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13070) BonFire válasza SzlobiG (#13067) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem mindenki jobban jár, ha újraterveztetik veled az egészet. Nagyon ronda. Ne csináld olcsón! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13071) SzlobiG válasza BonFire (#13070) üzenetére


SzlobiG
félisten

:D Közöm nincs a grafikai szakhoz, de mivel honlapot készítettem így rám bízták a logó készítést is, ők ezt elfogadták...csak nagyba kell ennyi.

(#13072) ViZion válasza SzlobiG (#13071) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor keress vkit, aki Corel / Illustrator progikban jártas, mert egy nagyobb jpg csak ideig-óráig jó. Utána meg hozzánk jönnek névjegyért, hogy a honlapról szedjük le a logót... De akkor megkereslek! ;] :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13073) BonFire válasza SzlobiG (#13071) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek szerint nemcsak emberük, ízlésük sincs! :DDD (Bocs! Nem bírtam kihagyni – no offense!)

Ps.: A harmincéves széknek, amin napi 12-16 órát ülök, kezd kibukni a lába. Be kéne újítanom valamiféle irodaszéket, úgyhogy apróbb munkát elvállalok készpénzért.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13074) SzlobiG válasza ViZion (#13072) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megcsinálom én nagyba az nem gond, de marad így a kinézet.:D PS-el amúgy miért nem jó?

(#13075) BonFire válasza SzlobiG (#13074) üzenetére


BonFire
veterán

Jó Ps-el is, csak full vektorosba csináld, és EPS-be és PDF-be ments, ami megőrzi a vektoros állományt, hogy bármekkorára tudják nagyítani. A színmódot se felejtsd el alap RGB-ről átállítani CMYK-ba.

Ps-be kicsit macerás a shape-eket egyesíteni-kaszabolni, ezt az Illustrator vagy a Corel vagy az Inkscape ezerszer ügyesebben tudja, és natívan állít elő vektoros fájlt, ami minden utómunkálathoz kellhet (pólóra szitázás, molinóra, plakátra, névjegyre nyomtatás) etc.

Ennek már elittam az árát! :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13076) SzlobiG válasza BonFire (#13075) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor megpróbálom PS-el, mer corel/illustratort még futni se láttam.:U

Egy ilyen székért azért sok logó készítés kéne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13077) ViZion válasza BonFire (#13075) üzenetére


ViZion
félisten

Hát ennyi pénzért nekem sz@rni se kelljen felkelni róla, és legyen benne hűtő meg minibár. Ennyit basszus egy székért? Talán fehér rinocéroszbőr a huzata? :F

SzlobiG: londoni olimpia logóért 400 000 fontot csengettek... de itthon is vannak milliós melók, csak "zártkörű" :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13078) BonFire válasza SzlobiG (#13076) üzenetére


BonFire
veterán

Ha a Ps megy, a többi meg nem, akkor Ps-sel kell megcsinálni. Annál is inkább, mert ha valamit át kell rajta alakítani, akkor legalább tudd megcsinálni.

ViZion: szerintem ez még ki is veri neked. :DDD Beépített távirányítós masztu masszázsfunkciók.

"zártkörű" – ezt megjegyeztem! :D

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13079) BonFire válasza SzlobiG (#13076) üzenetére


BonFire
veterán

„Akkor megpróbálom PS-el, mer corel/illustratort még futni se láttam.”

Ilyen az Illustrator.

Amint látható, kicsit másra való, mint a Ps. De a maga módján bizonyos munkákra sokkal alkalmasabb. Célorientált szerszámokkal van felvértezve.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13080) SzlobiG válasza BonFire (#13079) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kicsit hasonlít azért PS-re a kezelő felület mivel Adobe termék ez is, de inkább próbálkozok PS-el.:)

(#13081) BonFire válasza SzlobiG (#13080) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, az Adobe annyira megpróbálja minden termékét „egyarcúra” hozni, amennyire csak lehetséges, viszont a kinézet még nem minden. Nem csak annyi a különbség, hogy kék színek helyett narancsot használ az eszköztáron. Amikor tapasztalod, hogy a Layer palettának teljesen más a funckója, mint a Ps-ban; amikor szembesülsz vele, hogy a Path Seleciton Tool és a Direct Selection Tool teljesen más célra van szánva, mint a Ps-ben; amikor a hosszú balgomb lenyomás után nem marad nyitva a csoportos szerszám gyűjtő ikon; amikor látod, hogy a színkeverés gyökeresen különbözik a Ps-től, a gradientről már nem is beszélve; amikor kiderül, hogy a jól megszokott előtér- ill. háttérszín itt igazából kitöltésszín ill. körvonalszín; amikor a jól begyakorolt Pen toollal nem tudsz dolgozni, mert bizonyos dolgokban homlokegyenest ellenkezőleg működik, mint a Ps-ben…

Két hétig lehetne sorolni a különbségeket. Igazság szerint, az jár jobban, aki párhuzamosan kezdi tanulni a kettőt, mert ha már az egyik nagyon megy, nagyon nehéz a régi beidegződéseket levetkőzni, és megérteni, a másikban miért nem úgy van, holott annak is megvan az oka. Nekem sokszor a Ps-ből már hiányzik az Illustrator intelligens vezetővonalainak (smart guides) segítsége az illesztéseknél. És bár a Ps-ban is vannak smart guide-ok, mégsem annyira okosak, mint Illustratorban, így nem is látják el ugyanazt a funkciót. Mondhatni díszből vannak csak benne. Ha egyszer hozzájuk szokik az ember, nagyon nehéz mellőzni őket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13082) pufancska válasza BonFire (#13075) üzenetére


pufancska
tag

Én már három irodaszéket ültem ki, de ránézésre megmondom, hogy másfél évnél többet ez a szék nem bír ki. Műanyag láb, ne vicceljünk már, annak fémnek kell lennie. Amúgy meg ronda, semmi dizájn.

(#13083) Met válasza pufancska (#13082) üzenetére


Met
nagyúr

Miből gondolod hogy nem fém a láb? Azért mert fekete?
Volt egy székem annak fém lába volt de volt rajta egy műanyag burkolat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13084) SzlobiG válasza BonFire (#13081) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen aki ért hozzá az tudja, hogy a kinézet alatt más az egész.:)

Közbe sikerült megcsinálnom csak feltettem a corel-t, de használtam a ps-t is. Azért be nem linkelem milyen lett. ;]

(#13085) pufancska válasza Met (#13083) üzenetére


pufancska
tag

Ha az lenne fel lenne tüntetve, az biztos. De nem akarom szét offolni ezzel az oldalt, tehát mindegy.

(#13086) flash-


flash-
veterán

sziasztok

fotózgattam állatkerben mindenféle fókusztávval,stb..
az első képen bepipáltam a lens correctiont,hogy ne legyen torzítás.
érdekelne hogy kötegeléssel ezt átvihetem a többi képre is?kifejezetten a CA és a vignettálás érdekelne?vagy a ca és a vignettálás más más képen más mértékű lehet és így ezt nem lehet kötegeléssel automatizálni,mint mondjuk csak a torzítás csökkentést?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13087) Dluinet válasza flash- (#13086) üzenetére


Dluinet
nagyúr

photoshop camera raw részével megcsinálhatod, hogy egy beállítást presetbe mented, majd azt alkalmazod a többi képre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13088) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Egy gyors és fontos kérdésem lenne. Össze akarok rakni egy képet, amin néhány rózsának a körvonalának kéne lennie. Leszedtem 1-2 képet rózsákról, kijelöltem őket, felraktam a képre, és csináltam nekik körvonalat, a rózsákat meg fehérre állítottam (mert a háttér is fehér) és így ugye csak a körvonal látszódik. A baki csak az, hogy a körvonal homályos/pocsék minőségű. Tud valaki segíteni, hogy hogyan tudnék szép éles körvonalat szerkeszteni ?

This is the way

(#13089) BonFire válasza RaZroX (#13088) üzenetére


BonFire
veterán

„…és csináltam nekik körvonalat, a rózsákat meg fehérre állítottam…”

Na, ezt lenne jó tudni, hogy csináltad, de szvsz elb elrontottad. Rajzold körbe a rózsát Pennel, akkor garantáltan szép, éles körvonalad lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13090) RaZroX válasza BonFire (#13089) üzenetére


RaZroX
addikt

Kétszer kattintottam a rétegre, bejött egy ablak ahol lehet árnyékot, körvonalat, sziínezést, stb.. készíteni. Itt állítottam be hogy legyen körvonal, és hogy fehér legyen a rózsa.

Szerk.: A Pen pontosan hogy legyen beállítva, hogy jól lehessen vele körberajzolni ? :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#13091) BonFire válasza RaZroX (#13090) üzenetére


BonFire
veterán

Értem én, hogy hozzáadtál egy rétegstílust, de ha nincs kivágva/kijelölve, akkor hogy lesz belőle körvonal?

A Pen olyan egyszerű beállítási szempontból, mint a faék, mert mindösszesen 2, azaz kettő féle üzemmódja van. A Paths üzemmódot kell kiválasztani.

(Amúgy nem értem: belinkeltem egy teljesen részletes tutorialt a penről, amiben minden le van írva, csak el kéne olvasni. Most akkor bármit is válaszolok, azt nem fogod úgyse elolvasni?)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13092) RaZroX válasza BonFire (#13091) üzenetére


RaZroX
addikt

Kérlek ne értsd félre :D
Reméltem hogy röviden tömören is letudod írni mert sietnem kéne a képpel, de hát akkor végig olvasom amit linkeltél.

Amúgy a rózsát először kijelöltem, majd átraktam az én képemre és ott adtam neki rétegstílust.

Köszönöm a segítséget! :R

This is the way

(#13093) BonFire válasza RaZroX (#13092) üzenetére


BonFire
veterán

Rossz a hozzáállásod. Ha sietsz, és nem értesz hozzá, kérj meg valakit rá, hogy csinálja meg neked. Ha magad akarod megcsinálni, akkor viszont meg kell tanulni, hogy hogy kell (ez pedig időráfordítást igényel), mert a kérdésedből az derül ki, hogy nem tudod megfelelően létrehozni a kijelölést (írtad, hogy ronda lett). Ezért ajánlottam a Pent. Azt viszont meg kell tanulni, és ha nem olvasod el azt a kétfejezetes kissé hosszú cikket, akkor utána nem fogod érteni, mi történik a képernyődön, meg hogy viselkedik az eszköz, és jönnek majd a további kérdések, amelyekre mind ott van a válasz.

Én azt a cikket anno egy hétig fordítottam, hogy legyen már részletes magyar nyelvű leírás a neten (mert akkor még nem volt), így most van. Neked csak el kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13094) RaZroX válasza BonFire (#13093) üzenetére


RaZroX
addikt

Teljesen jogos! :R Neki is állok az olvasásnak.

This is the way

(#13095) forceberg


forceberg
veterán

Adatlapomon a gépem(az asztali a lényeg). PS CS6 vagy, ha felteszek egy Win7-et, akkor akár a LR4-hez melyik HW cseréje hozna sok gyorsulást? Mikor abbahagytam a PC játszást, akkor cseréltem le a quadot a cerkára, mert untam, hogy üresjáratban is fűtött mint a barom.
Lehet, hogy inkább full gép cserében lenne érdemes gondolkodni?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13096) kiskornel


kiskornel
addikt

Ez ugyan nem PS Extended, csak sima PS, de még türhető árral: [link]

Havi 6-7k és teljesen legális...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13097) ViZion válasza forceberg (#13095) üzenetére


ViZion
félisten

Legyen sok ram, és ha teheted akkor SSD-n a rendszer. Lassúbb géppel is működik, csak néhol várni kell (actionok, filterek többnyire). Persze attól is függ, mivel dolgozol: webre nem szoktak sokszáz MB-os cuccokat szerkesztgetni, ha 5×3m-es bilboardokat tervezel akkor azért cserélnék i5 / i7-re :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13098) Inv1sus válasza kiskornel (#13096) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ha tudom, hogy van ilyen is, akkor lehet ezt választottam volna.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13099) RaZroX válasza BonFire (#13093) üzenetére


RaZroX
addikt

Na leírásnak hála sikerült megcsinálnom a képet, köszönöm a segítséget még egyszer! :R

Még egy olyan kérdésem lenne, hogyha valaminek csak a körvonalát akarom megtartani, és azt akarom, hogy a körvonalon belül teljesen áttetsző legyen, azt hogyan tudom megcsinálni ?

This is the way

(#13100) BonFire válasza RaZroX (#13099) üzenetére


BonFire
veterán

A Layer palettán a kitöltést (Fill) lehúzod 0-ra. Így csak a rétegstílus marad meg (árnyék, ragyogás, körvonal).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.