Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz szata.68 #11627 üzenetére

    Jó, küldjed privátban, majd linkelem én. ;]
    Amúgy ha visszaolvasol komplett weboldalak terveit kiveséztük, nem egymástól lopjuk az ötleteket -illetve igen, de nem úgy.
    Röviden:
    1. logótervezés komoly dolog, tapasztalat és látásmód kell hozzá: egy logónak a bögrétől a kivetítőn át a névjegykártyáig, az autó oldalára ragasztva is jónak kell lennie
    2. logóhoz illustrator vagy Corel, azaz vektoros grafikai program az ajánlott, éppen a felhasználás/használhatóság miatt
    3. fontos, hogy a megrendelőnek mik az igényei, elképzelése van-e, mivel foglalkozik, mit akar kifejezni a logóval
    4. fontos, hogy kreatívnak kell lenni, vagy csak kell valaki a megrajzolja amit elképzelt az ügyfél. Ha csak fogja a ceruzám :DDD , hát legyen, előbb túl leszünk rajta :) Ha minőség kell, az meg idő(=pénz), több változat, amit nem csak monitoron, de nyomtatva is látni kell.

    Múltkor olvastam egy fórumon, hogy X cégnek neon-narancs szín van a logójában, ezt kellene CMYK-ban produkálni, mert legyen szép... NEM lesz az. Ez direktszín, kikeverni nem lehet. Tehát vagy a megrendelő adja lejjebb (elfogadja a fosbarnát/narancsot), vagy logótervezéskor ezzel kellett volna kalkulálni (pl. 20 munkatársnak névjegy direktszínnel nagy költség...), vagy nyúljon zsebbe, és fizesse meg.
    Fentieket mérlegelve tégy belátásod szerint.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés