Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) blueMerle válasza siti (#600) üzenetére


blueMerle
veterán

Tényleg? Olyanról, hogy értékelés, hallottál-e már? Vagy 0 értékeléses újoncnak is azonnal utalsz? Na látod, ez is olyan mint a Vatera. Ez a bolt egy 0 értékeléses újonc

Gyerekek, ezt akárhogy csűritek csavarjátok, forgatjátok bizony keményen nagy butaság volt utalni. Ennyi.

pistikukac: tanulj meg olvasni oké? Az 592-esben azt írtam hogy NEM hülye és debil hanem balek, ami nem ugyanaz. :((( Vagy a nem szócska úgy elkerülte a figyelmed?

Mostmár egyre inkább biztos hogy magasról leszarom, és nem nézem meg, ha így álltok a dologhoz. :((( :(( :(((

[ Szerkesztve ]

(#602) anti22 válasza siti (#600) üzenetére


anti22
tag

Én sem tartom magam hülyének.Ha itt vásárolok akkor megnézem az illető nevét a kivel nem érdemes üzletelni totyikban és ha még megbízható akkor is utánvéttel kérek mindent.Bár még akkor is ott a lehetőség hogy egy tégla van a dobozban.Ezt is csak akkor fogod megtudni ha már fizettél a postásnak mert addig nem kapod meg.Akiben becsukott szemmel is megbízok pl: gianni.Az emberben némi biztonságérzetet kelt a gyanús árak ellenére hogy egy bejegyzett cégről van szó.Hasonló képpen működik a pixmánia is de tőlük meg is kaptam amit kértem és nagyon jó áron.Ott is nyomon követheted hogy áll a rendelésed.Pl én egy digitális képkeretet rendeltem tőlük aminek az eredeti ára olyan 5000 körül volt de 2400 ért vettem akcióba.Tehát summa summárum egyenlőre kivárok pár napot aztán ha semmi nem történik feljelentem.Előbb utóbb ugyis a tökére lépnek.Megvan minden személyes adata tehát könnyű megtalálni nem ugy mint egy 1 napja csinált nick mögött búvó figurát.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Anti

(#603) anti22 válasza blueMerle (#601) üzenetére


anti22
tag

én nagyon hálás volnák ha meglesnéd a címet de erős a gyanúm hogy a gyár utca 14 alatt nem találsz semmit ami a céghez köthető :(

Üdv:Anti

(#604) Xobor


Xobor
csendes tag

A domain.hu-n le lehet ellenőrizni a regisztrátort, esetleg lehet írni a tárhelyszolgáltatónak levelet, hogy vajon megfelel-e az oldal a szerződésben foglalt feltételeknek, elérik-e a tulajt, stb.

LINK1
LINK2
LINK3

Azon túl, ha valakinek van kedve, akkor kereshetne valami 0day joomla exploitot. :DD

[ Szerkesztve ]

(#605) sagesz93 válasza blueMerle (#601) üzenetére


sagesz93
addikt

maps.google.hu-ba megnéztem ezt az utcát, hát semmi érdekeset nem találtam.
Azért nézz oda ha ráérsz, de szerintem egy házat fogsz találni, egy emberrel aki azt se tudja mivan :(

(#606) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Elképesztő, mit meg nem lehet csinálni....Nem nagyon akarok véleményt nyilvánítani a dologban, de annyit talán azért mégis, hogy büntetett előéletű ember ne foglalkozhasson olyan dologgal, amiért egyszer már elítélték (ha meg többször, akkor főleg ne). Erre azért jó volna odafigyelni azoknak, akiknek kell.
A Vatera: nos igen, az sem egy életbiztosítás, magam részéről tartózkodni igyekszem a pár ezer forintnál nagyobb vásárlásoktól, ha meg mégis, akkor személyes találkozón veszem át a cuccot...és műszaki cikket nem vásárolok, csak boltban. Megnézem, megtapizom és utána. Egyszer próbáltam a DigitAll-t (lásd korábban) az sem jött be, egy életre elment a kedvem a magyar webshopoktól. :( :( :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#607) WindyJoe válasza blueMerle (#601) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Amúgy meg neked is igazad van és a többieknek is:
Neked azért, mert tényleg balek, aki egy ennyire gyanús "cég"nek előre utal.
A többieknek meg azért, mert elvégre ez egy cég, és sztem jogosan, az ember azt várná el, hogy ha valaki céget alapít, akkor annak nagyon szigorú feltételei vannak, hogy a csalókat eleve ki lehessen zárni a cégalapításból.
És itt jön be a "rendszer", hogy ezt lehet, és nemcsak hogy lehet, hanem rengetegen csinálják, van aki ilyesféle csalásért, van aki csak szimplán adó visszaigénylés, vagy pénzmosás miatt, stb...
Tehát első lépésben ezt kellene szigorítani, pl az az 500k amit letettek az semmi ahhoz képest, ha csak 1000 balek utal 5000 Ft-ot, már kerestek 4,5 M-t... És még ha "szabályos" keretek közt be is csődöl, akkor is van 4,5 M-ja, max saját névre már nem alapíthat ugyanilyen csaló céget, de még csak le sem sittelik. (Építő cégek szoktak ilyenekkel szórakozni.)
Második lépésként: "DE ELJÁRÁS CSAK AKKOR INDUL, AMENNYIBEN MINÉL TÖBBEN BEJELENTÉST TESZNEK A CÉG ELLEN, LEHETŐLEG 20,000 HUF-OS VÁSÁRLÁSI ÖSSZEG FELETT." ezen a hozzáálláson kellene változtatni, mert ez igazi paradicsom a bűnözőknek: "Óóó, te balek voltál, 12000 Ft-od bánja, valahogy csak kihevered. Na jó, van még másik 3000, akinek 10000-15000 Ft-ja bánja, dehát csak túlélik." Na igen, már egy több mint 30 M-ós csalásról beszélünk, dehát az érintettek közül mondjuk elment 100 följelentést tenni, akik mind 20k Ft alatt lettek átcseszve... Szóval igen is már az 1. eset után el kellene hogy kezdjék kivizsgálni a dolgot, hogy ez egy fiktív cég, nemlétező telephellyel...
Aztán 3. lépésként szigoríthatnának a "büntetésen" is, vagyishát a csődeljáráson kívül valami súlyosabb szankciókat alkalmazni...

Mellesleg nem tudom föl tűnt-e nektek, de az árlista és a menürendszer egy az egyben az Aqua árlistája alapján van, ezt-azt kivettek belőle, gondolom, hogy ne legyen teljes egyezés. Az árak pedig az ottani árak 55-60%-a.

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#608) HXY


HXY
addikt

A legnépszerűbb termék az oldalukon:
Panasonic TX-P42S10E 42 Full-HD plazma TV
Ár: 122 498 Ft

Ezt rendelték a legtöbben, vagy csak ezt nézegetik a legtöbben?

(#609) blueMerle válasza HXY (#608) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt rendelték sajnos...délután pedig megyek

(#610) bobababa


bobababa
csendes tag

hello.

hát én is nézegettem a boltot... és írtam nekik mail-t, hogy akkor ezekben az áfa most benne van? mert elég gyanúsak voltak az árak... (mondjuk még áfa nélkül is jobbak voltak, mint máshol)

és 3 napja írtam nekik, azóta már mégegyszer, de válasz persze nem jött... sztem nem is fog.... :(

szal, tleg gyanús. de szerencsére még nem szántam rá magam a vásárlásra :N
hátjah, túl szép volt h igaz legyen.

jah és az árgépről is törölték a boltot :K

[ Szerkesztve ]

(#611) HXY válasza blueMerle (#609) üzenetére


HXY
addikt

Azoknak nem lesz szép karácsonyuk... :(

(#612) bobababa válasza HXY (#611) üzenetére


bobababa
csendes tag

sztem az kamu az a lista
beetetés, hogy mutassa hogy van forgalma a boltnak, meg hogy mindenki megnézze és lássa hogy milyen jó ára van....

nem hiszem hogy annyian vásároltak volna már ott...

(#613) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Szerencsétlenek akik innen rendeltek, mégis mit gondoltak, vagy ennyire naivak az emberek még mindig :(

Legyen ez a bukott összeg tanulópénz mindenki számára!

Direkt felhívtam én is mindenki figyelmét pár topicban hogy tuti átverés :(((

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#614) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ez mind baj, de a legnagyobb baj mégiscsak az, hogy MÉG MINDIG ÉL A WEBOLDAL. Azért, ha ennyien bejelentést tettek már a rendőrségen, lehetne zárolni, nem? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#615) anti22 válasza Fryskitt (#614) üzenetére


anti22
tag

én voltam ma bent kecskeméten a rendőrségen és érdeklődtem hogy mi van.azt az okosítást kaptam a nyomozótól hogy szedjek össze olyan embereket akik rendeltek tőlük és egy közös feljelentést kell tenni mert hogy személy szerint én csak 4780ft-ért rendeltem és ez elég messze van a 20.000 ft-os határhoz.De ha többen is feljelentjük úgy már biztos összejön az értékhatár és úgy már foglalkoznak vele mint bűncselekménnyel.Tehát megkérek mindenkit aki rendelt tőlük az keressen meg engem és közösen próbáljunk valamit kezdeni.

Üdv:Anti

(#616) anti22


anti22
tag

úgy látom akad majd pár ember.most csináltam egy próba rendelést (1 írható cd)és a rendelésemre a 257 számot kaptam.Sokaknak nem lesz boldog karácsonya :(

Üdv:Anti

(#617) kemdaa válasza blueMerle (#609) üzenetére


kemdaa
csendes tag

Sajnos én is beleszaladtam ebbe a dologba.....
enyém volt a 21-es rendelés :W

blueMerle mit találtál a Gyár utcában?

(#618) V.Dave


V.Dave
senior tag

Vki mondjon már vmi biztatot erröl a boltról, már tükön ülök és várom a fejleményeket mert nagyon izgalmas.
Egyébként h érted h "tied volt a 21. rendelés?" már ennyien rendeltek tölük?

Xiaomi mi 8 6/128

(#619) eladohardver válasza V.Dave (#618) üzenetére


eladohardver
őstag

És még hányan fognak azért mert a rendőrök csak **reverésre képesek. :F

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#620) WindyJoe válasza V.Dave (#618) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

???
"a rendelésemre a 257 számot kaptam"
szal elvileg legalább 257-en rendeltek, ebből sztem legalább 100 aki utalt is.
Én inkább azon lepődöm meg, hogy CSAK ennyien dőltek be...
A rendőrök meg k@pják be... :DDD
(Legalábbis azok, akik tehetnének az ügyben valamit, de nem tesznek :((( )

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#621) blueMerle


blueMerle
veterán

Na srácok voltam kint a címen. Egy hatalmas elhagyatott magtár vagy laktanya van ott, bolt, ház vagy panel sehol. :( Így mégcsak érdeklődni sem tudtam a dolog felől. Csináltam képet is ha valakit nagyon érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#622) McSpy


McSpy
őstag

a bolt-nak a honlapját kellene egy kicsit megfertözni,h ne lehessen uj rendeléseket leadni,vállalkozo szellemü hacker kellene :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#623) anti22 válasza blueMerle (#621) üzenetére


anti22
tag

Biztos ez a raktár. :DD Tele csupa csupa elsőosztályú dologgal.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Anti

(#624) anti22


anti22
tag

Megkukkoltam a területet google earth-tal.elég elhagyatottnak tűnik a cím.De rögtön ott a híd.Biztos szlovákból csempészik.Vagy ha rajta üt a kommandó gyorsan átszökik szlovákba a kimentett pénzzel. :O

[ Szerkesztve ]

Üdv:Anti

(#625) blueMerle válasza anti22 (#624) üzenetére


blueMerle
veterán

Most csak hülyéskedsz vagy nem voltam világos? Akkor még egyszer: az egy elhagyatott hely, nincs ott senki és semmi.

[ Szerkesztve ]

(#626) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Én is voltam és megnéztem NINCS OTT SEMMI :)

Aki nem érti ezt meg és ezek után is rendel és fizet az megérdemli hogy átverjék :)

https://vertigostore.eu

(#627) anti22 válasza blueMerle (#625) üzenetére


anti22
tag

Értem én, csak poén volt.

Üdv:Anti

(#628) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon okos dolog lenne ha bármelyik károsult jelezné a webszolgáltató felé, hogy a weboldalon átverés történik, hogy ne essen bele más is ebbe a csapdába.

Szolgáltató: Microware Hungary Ltd. [link] +361 209-18-65

[ Szerkesztve ]

(#629) V.Dave válasza blueMerle (#621) üzenetére


V.Dave
senior tag

Egy képet elfogadnék köszönjük :R
Ha másra nem, bíróságon bizonyítéknak jó lesz :)

Xiaomi mi 8 6/128

(#630) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#621) blueMerle, (#626) kelzsoca
Köszönjük szépen az utánajárást. Többeknek ez nagy előrelépést jelenthet. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#631) anti22


anti22
tag

Az a legszomorúbb ebben az egészben , hogy mégha fel is számolják a céget akkor is csak 500.000 huf ami a cég pénze. sokan pénz nélkül maradunk. :O

Üdv:Anti

(#632) kelzsoca válasza anti22 (#631) üzenetére


kelzsoca
félisten

Aki csak kis tételt fizetett az még viszonylag nem bukott sokat, de többen full HD tv-t is vásárolhattak kb. 120k értékben :)

https://vertigostore.eu

(#633) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Várható volt, hogy ez lesz. Csak nem hittem, hogy vannak olyan emberek, akik nyíltan ilyen nagy kamu dolgot el mernek sütni. Ahhoz meg mindenképpen gratulálok, hogy ha mondjuk van valaki, aki minden nap lop 19.999,- Forintot és az egyes lopásokat nem tudják összekapcsolni, akkor nem foglalkoznak vele. :C Engem spec. bosszant az is, ha egy ezressel ver át valaki, inkább jöjjön oda, hogy adjak neki egy kis pénzt, akkor jobban elviselem. Amúgy nem értem, ha a rendőrség már ismeri a figurát, akkor miért kell még néhány ember ahhoz, hogy lekapcsolják: az előző stiklik nem elég okok???? :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#634) liqquid


liqquid
tag

Beszéltem a szolgáltatóval már több napja de csak most küldtem el a levelet nekik, mostmár teljesen nyilvánvalóvá vált hogy rengetegeket átvert ez a személy és jogosan állítható, hogy csalóról van szó így kétely nem is lehet ebben így már tesznek is valamit az ügy érdekébe sztem sürgősen...

Aki áldozatául vállt ennek a csalásnak az azonnal hívja fel a Fogyasztóvédelmi hatóságot: +36 1 459 4800

Ők adnak majd tanácsot és teendőket mit kell lépni ez ügybe, persze lehet még menni rendőrségre is feljelentést tenni emellett, amit csak lehet, minél előbb elkapják ezt az illetőt mert ez nagyon drasztikus csalás volt!

Azt még hozzáteszem, hogy valószínűleg a pénz nem lesz meg, senkinek sem kerül vissza de nagyon remélem tévedek ezzel kapcsolatba, mindent meg kell mozgatni mert ez tömeges lopás volt!

[ Szerkesztve ]

(#635) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Amúgy kicsit nézegettem azt a weboldalt (elképesztő, hogy még mindig működik!!!! :W ), az árai olyanok, mintha az amerikai Amazon.com árait vették volna át. Egyszerre szomorú, hogy OTT TÉNYLEG ENNYIBE KERÜLNEK ezek a cuccok, és ijesztő is a dolog, hiszen így vannak, akik számára hihető lehet a megadott ár.
Ugyanakkor az előre utalás nagyon-nagyon gáz, ráadásul az a magyarázat, hogy az előreutalás miatt olcsóbbak 10-15%-kal (valójában kb. féláron adják a cuccokat). Ugyan ki hiszi el és milyen logika alapján, hogy ennyivel olcsóbb valami, mert a rendeléskor fizetem ki és nem másnap, amikor jön a futár?
Ráadásul a leírás elején még emleget utánvétet (ami olyan sok, hogy kis tétlek esetén értelmetlenné teszi a vásárlást és egyértelműen az utalást sugallja (ráadásul, ha már egyszer futár hozza, akkor miért van utánvét???), de pár sorral lejebb már csak az előreutalásról beszél.
BE KELLENE MÁR ZÁRNI azt a weboldalt, de nagyon gyorsan, mielőtt még több naiv ember esik áldozatul!!! :W :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#636) liqquid válasza Fryskitt (#635) üzenetére


liqquid
tag

Ja és persze, sokan nem is olvassák ezt a fórumot szóval valahogy a médiába is be kéne juttatni ezt a dolgot, hogy megcsinálnak ilyeneket csalók és, hogy ne tudjanak mások átverni még több embert...

(#637) Fryskitt válasza liqquid (#636) üzenetére


Fryskitt
addikt

Kirakom az iwiw-re. Más lehetőségem most nincs. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#638) anti22 válasza liqquid (#634) üzenetére


anti22
tag

Ha kicsit visszaolvasol láthatod hogy én voltam pénteken a kecskeméti rendőrségen és megkérdeztem egy nyomozót mit lehet tenni.Sajnos csak az én vásárlásom miatt nem indítanának nyomozást mert nem éri el a 20.000 FT értékhatárt.(4780 FT) De ha már több károsultat összeszedek és elérjük a 20.001 FT-ot onnantól már foglalkoznak érdemileg az üggyel (nyomozás)és előveszik a csávót.Az eddigi károsultak vásárlási összegét összadva már 106.500 FT-nál járunk.De ez még csak annak az 5-6 embernek a termése akik megkerestek h csatlakoznak a kezdeményezésemhez.Sajnos van olyan is aki 70.000 felett utalt át :( Szerencsétlen.Én e kis összeg miatt is ölni tudnék nem hogy az aki lehet hosszas spórolás után ekkora összeget kidobott a semmire. :W Mellesleg a fogyasztóvédelem nem való semmire ilyen esetben mert ez csalás és rendőrségi eljárás alá tartozik.Szép lenne ha pl sikkasztás miatt is fogyasztóvédelem intézkedne :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Anti

(#639) anti22 válasza liqquid (#636) üzenetére


anti22
tag

Abban viszont igazad van hogy meg kéne szellőztetni a dolgot a médiában.(Blikk,Bors,Híradó,Tények,Fókusz stb.)Valaki egy szaftos email-ban felhívhatná a figyelmüket.Hátha lesz belőle olyan hírverés mint a penny market sajtügyéből.Persze itt nem egymás belét taposnák ki az emberek hanem aki(k) a cég mögött bújnak. :C

Üdv:Anti

(#640) emre válasza anti22 (#639) üzenetére


emre
veterán

A komáromi helyi TV-nél nincs ismerőse senkinek? Komárom tv elérhetőség

Nemtudom hogy mennyit számit, de ezek a regionális kis adók ugornak minden szarra, már elnézést. Most amúgy is akciózik az APEH és a fogyasztóvédelem is, ha valaki tudja hogy kit kellene felhívni, lehet pillanatokon belül nagyobb nyilvánosságot kapna a dolog így a karácsonyi bevásárlások környékén.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#641) M.Zs.


M.Zs.
csendes tag

Itt az én rendelésem :DDD :

Én a 19. voltam még anno, de eszem ágában sem volt előre fizetni egy fillért sem és ezt konkrétan le is írtam a "Vevő megjegyzése" rovatban. Ennek ellenére átváltott az én rendelésem státusza is függőből utalásra ... :W
Viszont ahogy most olvasgatok itt-ott rengetegen utaltak pénzt és nekem úgy tűnik mióta nincs már fent az Árgépen azóta mintha még többen lennének a vásárlók rendelési szám alapján, tehát az hogy lekerült a bolt az Árgépről nem sokat ért ... :( ... pedig én ott néztem a nyomtató árakat, így találtam a boltra és megláttam a legtöbbet rendelt termékek között akkor még első 1,5 TB-os külső vinyót is elképesztő áron, hát berendeltem azt is ... :DDD
Viszont már akkor is nagyon gyanús volt ez az egész, de most már tuti csak a csoda segíthet azon, hogy ebből a rendelésből legyen valami, nem pedig a pénz, amit ugyebár utaljak ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#642) Gyuri27 válasza M.Zs. (#641) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ilyen helyről miért kell rendelni?
Az egészet úgy tudom elképzelni mint egy pilóta játékot.
Az eleje esetleg megkapja a terméket. Ezért sokan rendelnek. De utánna már senki nem kap semmit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#643) M.Zs. válasza Gyuri27 (#642) üzenetére


M.Zs.
csendes tag

Mondjuk azért, mert jó az ár és a remény hal meg utoljára ... :P

(#644) Gabor970


Gabor970
addikt

sziasztok!

Fogyasztovedelmi hivatali bejelentesemre az alabbiakat kaptam:
Persze egyenlore nem bizonyithato sok minden, viszont szerencsere talaltak tobb hianyossagot is, ami miatt megis kozigazgatasi eljarast inditittak.

Udv!

Tisztelt Boda Gábor!

Hatóságunkhoz 2009. 12. 16-án, e-mail-en történő bejelentésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy a www.ecobolt.hu webáruházra vonatkozó közérdekű bejelentését hatósági ellenőrzés keretében kivizsgáltuk.
Bejelentésével kapcsolatosan a következőket válaszoljuk.
Az üzletben árusított termékek árai nem szabott árak, ezért az „alacsony” árak megállapítása önmagában jogsértést nem alapoz meg.
Előre utalásos fizetési módot jelenleg Magyarországon több webáruház is alkalmaz. Az utánvétes magas ár megállapítása sem szabott ár, mert az utánvétbe egyéb költségeket (pl. csomagolás) a forgalmazó beleépíthet.
A „széles termékskála” és az Ön állítása szerint „gyártók rég megszűnt termékei” esetében Hatóságunk hatáskörrel nem rendelkezik.
Ezeken túl a webáruház számos jogszabályi pontot sértett, melyre az ellenőrzés során derült fény, ezért bejelentését megalapozottnak találtuk, a tapasztalt hiányosság miatt az üzemeltetővel szemben közigazgatási eljárást indítottunk.
Amennyiben a jövőben olyan webáruházzal találkozik, amelyet „gyanúsnak” vél, lehetőség van a honlap „tulajdonosának” megismerésére a Magyarországi Internet Szolgáltatók Tanácsa Tudományos Egyesülete által a www.domain.hu honlapon ingyenesen hozzáférhető aktuális domain név regiszter segítségével, valamint a mindenki számára hozzáférhető adatbázisokban (pl. www.ecegjegyzek.hu)-n.
A „gyanútlan vásárlók átverése”, mint, hogy az előre utalás után nem teljesítik a szállítási feltételeket, a rendőrség hatáskörébe tartozik, amennyiben a csalás bűntettének törvényi tényállása fennáll.

Tatabánya, 2009. december 17.

Tisztelettel:

Dr. Somogyi István
regionális igazgató
megbízásából és nevében

Dr. Bures Gabriella
kirendeltség vezető

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#645) kemdaa


kemdaa
csendes tag

Sziasztok,

Felhívtam a céget, ami a domain-t intézte az ecobolt-nak. Domain-t letiltani csak bírósági végzéssel lehet. Javasolták a fogyasztóvédelmet. Őket is felhívtam, természetesen ők sem tudtak segíteni, mert ahogy a hölgy foglamazott ez "törvénysértés és nem jogszabálysértés, tessék a bírósághoz fordulni"

hát úgy látom egykönnyen nem lehet beszüntetni a csaló weboldalakat.... Most már én is csak azt tudom mondani, hogy HAJRÁ HEKKEREK!!!!

Egyébként meg irány a rendőrség.

(#646) anti22 válasza Gabor970 (#644) üzenetére


anti22
tag

Na látod.mondtam h a fogyasztóvédelem ebben az esetben nem tud mit tenni.

Üdv:Anti

(#647) blueMerle


blueMerle
veterán

Írtam a prohardveren egy házigazdának, hogy a PH lehetőségeihez mérten ahogy tudja tájékoztassa az embereket a csalásról. Bízom benne hogy segítenek :)

Mindenki más: forduljatok a többi médiához: hírportálok, index, stop, origo, homár, rtl klub, tv2, hírtv....valaki csak foglalkozik a dologgal, ez nem kispályás csalás. Minél többen írtok nekik annál valószínübb hogy felkapják, és akkor talán a szolgáltató is végre lép az ügyben :(( Bezzeg ha warez lenne akkor mindjárt törölnék az oldalt. Undorító hozzáállás. :(((

[ Szerkesztve ]

(#648) Gabor970 válasza anti22 (#646) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem az elinditott közigazgatási eljárás nem a semmivel egyenlö, itt mar fény derülhet olyasmire, ami alapján a közigazgatás kezdeményez rendörségi feljelentést. Sajnálaom, azokat, akik buktak emiatt bármit is. En azt modnom nem az a jó, hozzáállás, hogy úgysem tudunk mit tenni, hanem ahogyan én is (pedig engem semmi kár sem ért) úgy más is megteszi a bejelentést a fogyasztóvédelmi hivatalnál. Nem tart 10 percbe, a honlapjukon csak ki kell keresni a TATA-i regionális igazgatóságot, és már mehet is a mail.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#649) tlac válasza Gabor970 (#644) üzenetére


tlac
nagyúr

azt leírtad az e-mailben, hogy a bejegyzett címen nincs semmi?
ha nem, akkor ezt még tedd meg, ez elég súlyosan számít

(#650) Gabor970 válasza tlac (#649) üzenetére


Gabor970
addikt

én azt nem írtam, mert akkor még nem tudtuk. én már nem teszek újabb bejelentést, akinek fontos tegye meg. legalább lesz mtöbb helyröl.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.