Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) DdavidHero89 válasza F.B.I. (#4448) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Bohóckodás település- mer városőrség?? Minek, sok szemétnek utat nyitnak a rendőrségbe :S:S Nem értem minek dobnak ki ilyenekre pénzt mikor lenne hová tenni a rendőrségben is! :(

(#4452) F.B.I. válasza DdavidHero89 (#4451) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jah a zsebembe és én sem mennék nyugdíjba. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4453) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja megbüntettek a rendőrök, mert átmentem egy vasút állomáson a síneken. Nemrég jött meg a levél, miszerint 12e Ft-ra bírságolnak meg. Van lehetőség közmunkában való törlesztésére (2nap), vagy 12 napi elzárásra.
Nos, jelenleg szakmámat szerzem felnőttképzéses keretek között, havi "jövedelmem" a minimálbér 60%-a, ebből élek plusz törlesztem a Diák Hitelem havi 4xxx Ft-jával.
Egyértelmű, hogy nincs tízen ezer Forintom a bírság kifizetésére, az iskola miatt közmunkát se tudnék vállalni, se leülni a tizenkét napot. A levélben enyhítésre való körülményként hivatkoztak arra, hogy 2 éve nem volt szabálysértésem.
Aki már jártas hasonló esetekben tud valami biztatót írni a bírság értékének csökkentésében, esetleg eltörlésének ügyében? Esetleg a szakmában való közmunkás törlesztésre hétvégén, csökkentett időtartamban (számítástechnika)? Az összeget kicsit sokkalom, mint "tanuló-pénz", első közlekedési kihágásom (jogsim nincs :D), reméltem hogy csak egy "felszólítást" kapok...

(#4455) Vertigo18 válasza spyduck (#4454) üzenetére


Vertigo18
addikt

Minek, hogy lehurrogjanak? Pfff... :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4456) (Bundás) válasza spyduck (#4454) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az lesz, visszaolvasva volt "hasonló" eset és sikeres lett a dolog vége. Köszi

(#4457) Róth válasza Kalandor (#4428) üzenetére


Róth
aktív tag

"Hova tegyék, a gazdaságba? Egyébként még mindig itt van a főlapon"

Van ott "Belföld" rovat is. A cigányok elleni bűncselekményeket ott nyomták, de előtte napokig a headline-ban.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#4458) Róth válasza Róth (#4457) üzenetére


Róth
aktív tag

A bulvár rovatban történő szerepeltetés egyfajta kompromisszum. Mégiscsak írni kéne róla, de legalább tompítsuk a hírértéket. A bulvárban nem lesz olyan feltűnő, ott általában olyan hírek szoktak szerepelni, hogy leharapta a szomszédja fülét, meg ilyenek.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#4459) a Csabibácsi


a Csabibácsi
csendes tag

Kicsit hosszú, de jó.
Véleményt kérek: [link]

(#4460) Vandit.


Vandit.
addikt

Lenne egy szakmai kérdésem.
Egy szolgálaton kívüli rendőr bármikor gondolhat egyet és szolgálatba helyezheti magát? Köteles vagyok neki igazolni magam? Honnan tudom, hogy civil ruhás vagy szolgálaton kívüli? :F

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4461) szasanyi válasza Vandit. (#4460) üzenetére


szasanyi
félisten

(#4462) Vandit. válasza szasanyi (#4461) üzenetére


Vandit.
addikt

Köszönöm. :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4463) Vertigo18 válasza Vandit. (#4462) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát ez gyors volt :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4464) Vandit. válasza Vertigo18 (#4463) üzenetére


Vandit.
addikt

Ugye? :DDD ..és okosabb sem lettem ;]
Valaki elmondhatná a lényeget. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4465) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy ha jogsi nélkül járok le vezetni egyik haverral, és a biztosurak pont elnéznek arrafele, amerre tanítgat a srác, akkor melyikőnk mire számíthat?
Van esetleg valami trükk? Mondjuk ha meglátjuk őket, akkor izibe motor leállít, satöbbi, és helycsere?

Köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4466) szasanyi válasza Vandit. (#4464) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg: IGEN. Ott találod a legfontosabb kritériumokat, a civilben lévő rendőr pedig szolgálati igazolvánnyal köteles magát igazolni.

(#4467) IRON STORM válasza jolti05 (#4465) üzenetére


IRON STORM
őstag

Neked egyértelműen engedély nélküli vezetés, a haverodnak meg vezetés átengedése engedéllyel nem rendelkezőnek.
Ha messzebb vannak még, a helycserét meg lehet oldani biztosan. :)

Csak a TDi!

(#4468) samfishR válasza jolti05 (#4465) üzenetére


samfishR
senior tag

Csak azt ne feledd, hogy 2 -együtt szolgálatot teljesítő- rendőr szava a bíróságon többet ér mint akár 8 családtagodé:)

(#4469) jolti05


jolti05
őstag

Most olvastam, hogy engedély nélküli vezetésért maximum 100e forint, vagy legfeljebb 10e forint helyszíni bírság szabható ki. Aki átengedte a volánt, annak pedig 1 pont.

Gyártelep környékén próbálkoztam, igaz, nemmessze van egy főút, ahol szoktak rendőrör járkálni. Ha kocsit észlelünk közeledni, megállunk és motor-világítás le, kézifék be.

Remélem nem lesz gond.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4470) Vertigo18 válasza jolti05 (#4469) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az, aki átengedte, az jobban ráfázik, bár téged eltilthatnak a járművezetéstől, ami azért gáz, mert ha időközben lerakod a jogsidat, azt nem kapod meg, mert az eltiltás hatálya alatt állsz!

Hozzáteszem a rendőr sem mindig kocsival megy, sőt! A mai világban... És nem is biztos, hogy egyenruhában...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4471) kételkedem válasza jolti05 (#4469) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha kocsit észlelünk közeledni, megállunk és motor-világítás le, kézifék be.

Ettől feltünőbben már nem is csinálhatnátok! A gyártelep biztonsági őrei (ha vannak), vagy a környéken lakók is kiszúrhatnak egy olyan kocsit, ami ilyen látványosan bújkál. Valaki azért fogja hívni a rendőrséget, mert azt hiszi, hogy éppen a terepet próbáljátok felderíteni egy betöréshez.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4472) Vertigo18 válasza kételkedem (#4471) üzenetére


Vertigo18
addikt

Arról meg ne is beszéljünk, ha véletlenül valamiféle baleset történik... Jó persze, hiszen ti vigyáztok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4473) philoxenia válasza jolti05 (#4465) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok értelmét nem látom a dolognak, a fiam most jár tanfolyamra, meg se próbáltam magánúton tanítgatni, a kötelező órát úgyis ki kell fizetni, pár óra egy másik kocsival inkább zavarólag hat......

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4474) kételkedem válasza philoxenia (#4473) üzenetére


kételkedem
addikt

Én egy elhagyott gyártelep udvarán (én voltam a biztonsági őr :) )tanítottam a nejemet vezetni. Nagy karton dobozokat raktam le azonos távolságra egymástól, azok között szlalomozott előre hátra. A mai napig remekül vezet, amiben a sok gyakorlás szerintem szerepet játszott.

A közuton haver kocsijával vezetgetés akkor problémás, ha kárt vagy ne adj isten balesetet okoznak, ezért azt én sem támogatom.

---------------------

Rendőrnek lenni nem leányálom.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4475) -NOKIA- válasza Vandit. (#4460) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ez a lényeg:

A rendőr szolgálaton kívül akkor intézkedik, ha kiképzett, egészséges, nincs szeszes italtól befolyásolt, gyógyszer vagy kábító hatású más szer miatti bódult állapotban, és

a) szolgálatban lévő rendőr nincs jelen, és az értesítésével járó késedelem, az intézkedés elmaradása a bűnüldözés érdekeire, az élet- és vagyonbiztonságra másként el nem hárítható hátrányt jelentene, vagy

b) a szolgálatban lévő rendőrnek kell segítséget nyújtani.

(7) A szolgálaton kívül fellépő rendőr intézkedése jogszerűségének elbírálására, a szolgálatban lévő rendőrre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. A rendőr fellépése előtt felméri, hogy rendelkezésére állnak-e azok az eszközök, amellyel a megkezdett intézkedését eredményesen be tudja fejezni, ha nem, úgy a szolgálati fellépése előtt segítséget kér.

A szolgálati fellépés módja

4. § (1) A rendőr az intézkedést - ha az a rendőri intézkedés eredményességét nem veszélyezteti - a napszaknak megfelelő köszönéssel, az intézkedés alá vont nemének, életkorának megfelelő megszólítással, ha egyenruhát visel tisztelgéssel, és a tervezett intézkedés megjelölése és célja, valamint neve és azonosító száma közlésével kezdi meg. Az intézkedő rendőr az intézkedés megkezdése előtt - ha az a rendőri intézkedés eredményességét nem veszélyezteti - szolgálati igazolványát vagy azonosító jelvényét is felmutatja.

(2) Ha az (1) bekezdés szerinti közlés, illetve a szolgálati igazolvány vagy az azonosító jelvény felmutatása a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, azt az intézkedést követően kell megtenni.

(8) Az (1) bekezdés alkalmazása során a rendőri intézkedés eredményességét az ott meghatározott információk előzetes közlése, illetve a szolgálati igazolvány vagy az azonosító jelvény felmutatása akkor veszélyezteti, ha a közlés vagy a felmutatás időigénye az intézkedés megtételét lehetetlenné teszi, vagy annak eredményességét aránytalan mértékben veszélyezteti.

(Igen, igazoltathat.
Lehet egyenruhás is szolgálatban, és szolgálaton kívül, aki igazoltat, meg lehet civil ruhás is szolgálatban és szolgálaton kívül is aki igazoltat. Mindenesetre igazolniuk kell magukat a jelvényszámmal, közölni az intézkedés okát, annak célját stb..)

(#4476) DdavidHero89 válasza philoxenia (#4473) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Vezetni úgy sem az oktatáson fog megtanulni, majd egyedül és vagy sikerül neki vagy nem! :)

(#4477) Róth


Róth
aktív tag

Rendőr áll a sarkon, amikor egy idős néni átsétál a tilosban.
Fütyül, odainti:
- A néni nem tudja, hogy nem szabad átmenni a piros lámpánál?
- Nem ismerem én a szokásokat, most szabadultam 25 év után a börtönből.
- Miért volt lecsukva a néni?
- Hülyére vertem a gyerekemet.
- Édesanyám!!!

:)) :))

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#4478) finest válasza kételkedem (#4474) üzenetére


finest
őstag

Elkapták már őket?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4479) szasanyi


szasanyi
félisten

Gondoltam berakok ide néhány jól sikerült írást, magam is olvastam jó pár hasonló, fogalmazásgátló hatása alatt készített irományt:

"A gyanúsított a padon fekve csavargott. Felszólítottam, hogy cselekedetét hagyja abba, mire Ő felajánlotta nemi szervét étkezésre. Miután ez megtörtént, a gyanúsítottat előállítottuk."

"A helyszínen a bizottság egy emberi bélsárral szennyezett gatyát talált. Valójában szaros gatya volt."

"Négyen voltak, három rendész és két németjuhász kutya."

"A férj egy idegen nővel ment a kocsiján, karambolozott. A helyszínen megjelent a feleség is. Közölte, hogy férjének nincs sérülése, de otthon majd lesz." :D

(#4480) BioNiCMaN válasza szasanyi (#4479) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Zseniálisak! :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4481) -NOKIA- válasza BioNiCMaN (#4480) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:C

(#4482) Csakénvagyok válasza szasanyi (#4479) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

:C

(#4483) philoxenia válasza szasanyi (#4479) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez vicc, de jellemzően kapcsolódik az első íráshoz:

Rendőr kerget egy gyereket. Társa megkérdezi:
-Mit ártott neked az a gyerek, hogy szaladsz utána? :F
-Képzeld, azt mondta, hogy nyaljam ki a s... ! :(((
-..és muszáj azt most rögtön?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4484) biggamer


biggamer
veterán

Érdekes, a rendőrök +támadásáról senki nem témázgat. :(
Az nem hír, az természetes dolog, szóra sem érdemes. :(
Bezzeg ha egy rendőr eresztett volna el egy véletlen lövést, itt már a vérét kívánnák. :K

Ezért tart itt az ország, ahol tart. :W

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4485) Bartusch válasza biggamer (#4484) üzenetére


Bartusch
csendes tag

Egyetértek veled. Ez a téma soha nem merül fel.

Ein schöner Rücken kann entzücken, ein guter Bauch tut es auch.

(#4486) dabadab válasza biggamer (#4484) üzenetére


dabadab
titán

Az, hogy a bunozok bunoznek, az nem hir - mondhatni ez a dolguk.
Az a hir, ha a rendorok is ezt teszik.

DRM is theft

(#4487) kételkedem válasza biggamer (#4484) üzenetére


kételkedem
addikt

Én linkeltem, de nem érte el az ingerküszöböt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4488) Vertigo18 válasza kételkedem (#4487) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, csak a képről még nem mindenki vágta, hogy mi is történt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4489) szasanyi válasza BioNiCMaN (#4480) üzenetére


szasanyi
félisten

Van még pár fogalmazásgátlós részlet, hátha ez is tetszik:

"Körözést rendelek el személy elleni lopás szabálysértés bűncselekménye miatt ismeretlen tettesnek, aki a Budapesti Keleti pályaudvaron Bor Béla sérelmére személyi tulajdon elleni lopás szabálysértése bűncselekményét módszer nélküli módszerével elkövette."

"A bogádi faluszélen leszállított biciklis ember legudvariasabb Cselekedete az volt, hogy nem vert meg."

"Felszólításomra azt válaszolta, hogy azt csinál, amit akar, majd szoknyáját felkapta és hirtelen lekuporodva újra a lépcsőre folyatta. A szabálysértés ténye több méter hosszan csordogált."

"És akkor bejött az irodába két női hölgy."

"Az elkövető vékony, csenevész volt, leginkább az "iti" figurájára emlékeztet." :)

(#4490) Pacák válasza biggamer (#4484) üzenetére


Pacák
senior tag

Ahogy olvasgattam az indexes cikket, nekem a Punisher egyik jelente villant be, amikor a fôszereplôt megpróbálják szitává lyukasztani a Pontiac GTO -ban.
- Erre válaszul "begombolkozik":
:)

Bôvebben. :)

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#4491) biggamer válasza dabadab (#4486) üzenetére


biggamer
veterán

Kiváncsi vagyok, ha Téged lőttek volna körbe így AK-val, akkor is ekkora mellényed lenne ? :F

Ezek az ölésre mentek, nem a kocsi kerekeinek szétlövésére.
Remélem elkapják őket / csak idő kérdése / és jól +suhintják vagy 20 évre őket.
Fejenként.

Pacák
Cool a verda, elfogadnám. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4492) Bartusch válasza biggamer (#4491) üzenetére


Bartusch
csendes tag

Ismerve a magyar igazságszolgáltatást, nem lesz az 20 év.

Ein schöner Rücken kann entzücken, ein guter Bauch tut es auch.

(#4493) DdavidHero89 válasza biggamer (#4491) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Szerintem meg lőtték a járőrautót, tudva hogy a rendőrök úgy sem tudnak semmi sem tenni! A tűzerejük és a védelmük is gyér, némely bűnöző jobban felszerelkezett mint 1 rendőrőrs :)

(#4494) biggamer válasza DdavidHero89 (#4493) üzenetére


biggamer
veterán

Kimondta, hogy nem lötték az autót ? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4495) BioNiCMaN válasza szasanyi (#4489) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi, sírva nevetek. :R

Ez se rossz:
"Harakiri filmbe illő mozdulattal felrúgta az illetőt." :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4496) Vertigo18 válasza DdavidHero89 (#4493) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem biztos, hogy 2 járőr fel van rendesen készítve "ilyenek" ellen. És most nem a kiképzésre gondoltam, hanem a Magyar Rendőrség technikai ellátottságára...

De GPS, hogy nyomon kövessék az összes rendőrt még gyalogos szolgálatban is, az kell! :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4497) szasanyi válasza Vertigo18 (#4496) üzenetére


szasanyi
félisten

Nőni fog a civil kontroll is, így az is lehet, hogy a járókelők mondják meg milyen útirányon járőrözz! :D

(#4498) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#4496) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

meg lesz sapka kamera is, most hallom...

(#4499) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#4498) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nyakbaakasztós volt tegnap a hírekben... :W :W :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4500) biggamer válasza Vertigo18 (#4499) üzenetére


biggamer
veterán

Tegnap a rendőr csajszinak a jobb ingzseb lehajtójára volt fogatva.
Egy kb. gyufásdoboz méretű szerkezet, közepén egy lencsével és egy kb. 20 cm-es antenna áll ki a tetején.

Szerintem az volt az. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.