Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#651) lystekniker


lystekniker
csendes tag

Kedves Fórumozó társak!
Sajnálattal látom, hogy mostanában nem túl aktív ez a fórum. Jó lenne ha újra fellendülne.

Én dolgoztam már kint egyszer majdnem 5 hónapot egyszer pedig másfelet, de pár szón kívül nem ragadt akkor rám több sajnos. Amit először megtanultam, hogy a sör öl (øl) :)
Most vettem rá magam a nyelv megtanulására, mert tudom, ha szeretnék letelepedni és úgy dolgozni nem csak vendégmunkásként norvégiában akkor elengedhetetlen a jó nyelvtudás.

Többetektől olvastam, hogy elboldogultatok angolul mert mindenki beszéli és tényleg ezt én is alátámaszthatom, hogy a nagymama ugyan úgy beszéli az angolt mint az unokája, de én sajnos csak makogom.
Továbbá egyszerűbb angolul tanulni a norvégot. Nekem nem megy.
Hiába minden próbálkozásom én nem tudom megjegyezni az angolt.
Ezért napok óta túrom a netet és ezt a fórumot is, hogy olyan anyagot és programot találja amivel magyarul könnyedén lehet tanulni.
Ma találtam egy fantasztikus oldalt ahol rengeteg kifejezés található és el is mondja a szavakat lassan és rendes tempóban is.
http://www.goethe-verlag.com/book2/HU/HUNO/HUNO002.HTM
Továbbá van androidra és iphonra is ingyenes programuk amiben rengeteg tanulási lehetőség van és ez is el van látva hanganyagokkal.

A 2010-es bejegyzések között találtam egy linket valakitől egy híroldalról ami felolvassa a cikkekt.
http://www.klartale.no/
Tényleg jó. Lassan olvas így lehet követni a szöveget és annak kiejtését.

Ajánlom továbbá az NRK rádiókat elég lassan beszélnek
http://radio.nrk.no
és az online tv műsortárt is ahol sok műsort találtam amit feliratoztak
http://tv.nrk.no/

Remélem ezzel a kis gyűjtéssel tudok segíteni.

Tényleg írjatok ide.
Tapasztalatot, meglátást, ...., ....!

[ Szerkesztve ]

(#652) lystekniker válasza lystekniker (#651) üzenetére


lystekniker
csendes tag

Elfelejtettem....
Van még egy olyan hogy edukoala.com
Ez egy androidos alkalmazás ami tudja a norvégot.
Szinte bármilyen nyelvről. Tehát magyarról is tanulható.
Az alap szókészletében talán 20 szó van.
Én elkezdtem összerakni magamnak egy szókészletet a "Kezdők norvég könyve" alapján.
Most járok kb. 300 szónál. A könyvben olyan 2000 szó van.
Terveim szerint az egészet megcsinálom a napokban és akkor elérhetővé teszem számotokra az importálási leírással együtt.
Egyébként ha valakinek van kedve beszállni az összeállításba az szóljon és megosztom vele az eddigi anyagot a google driv-on.
Ha valakinek kéne a Kezdők norvég könyve nekem van és szívesen adok másolatot, bár ez könnyen beszerezhető boltban, de a netről is könnyen letölthető én megtaláltam.

(#653) lystekniker


lystekniker
csendes tag

Van egy nagyon régi anyag a HuNor szótár oldalán.
Még írógéppel írta Lívia Schwarz.
Egy jóadag nyelvta és szavak is vannak benne:
http://dict.hunnor.net/resources/pages/gramm/books/schwarz_livia-norsk_for_ungarere.pdf
A HuNor szótár nagyon jó: http://dict.hunnor.net/search

(#654) csibe1 válasza lystekniker (#652) üzenetére


csibe1
addikt

Az jó lenne. :-)
Írtam egy emberkének a kreatívos dolog miatt de nem válaszolt.
A kezdők könyvét azt megtaláltam.
Esetleg van még más könyved norvég nyelvtanuláshoz?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#655) lystekniker válasza csibe1 (#654) üzenetére


lystekniker
csendes tag

Más könyvet még nem szereztem be, de rajta vagyok.
Az edukoala-s anyag megosztásához küld el kérlek a google felhasználóneved.

(#656) lystekniker


lystekniker
csendes tag

Kedves Mindenki!
Akinek van kedve használni az edukoalát (http://edukoala.com)
az az alábbi linken talál egy google dokumnetumot amiben egy szólista van amit bele lehet rakni a koalába.
Importálási leírás a docban.

http://kics.it/hbii6g

Ha segíteni szeretnél a bővítésében írj.

[ Szerkesztve ]

(#657) Krisssz75


Krisssz75
csendes tag

Sajnálattal tapasztalom hogy vannak olyan fórumozók akiknek szívesen segítettem ők pedig átverték a fejemet.Rá fognak ismerni az érintettek magukra.(az egyik egy "családanya" a másik egy fiatal feltörekvő nemzedék tagja)Egy jó tanács nekik és a hasonlóaknak:ne tanuljátok a norvég nyelvet és ne is készüljetek Norvégiába,mert ezek a népek utálják az ilyen szava hihetetlen,nem becsületes(nevezhetném tolvajnak is) embereket.Maradjatok csak Magyarországon,ott lassan már több ilyen van sajnos,akik miatt (is) sokad magammal külföldre költöztünk.Itt még ér valamit az adott szó,a becsület és egyéb számotokra idegen jó tulajdonság.Tehát ne rontsátok itt a jó skandináv levegőt!
Elnézést kérek,hogy nem a témához írtam,de valószínűleg itt fogják olvasni az érintettek!

A kivételeknek jó nyelvtanulást kívánok!

"A legjobb módja,hogy megjósold a jövődet az,ha magad teremted meg azt!"

(#658) hufur válasza Krisssz75 (#657) üzenetére


hufur
csendes tag

Szia!
A topicnak kb. felét végigolvastam, és nagyon szimpatikus kis csapatnak tűnt, igazán sajnálom, hogy ilyen keserű tapasztalataid vannak.
Engem érdekelnének norvég anyagok, a múltbeliek miatt természetesen hajlandó vagyok előre kifizetni. A kérdésem csak annyi, hogy továbbiakban is él-e nálad ez a lehetőség.

Egyébként abszolút kezdő vagyok, a Kezdők norvég nyelvkönyvét letöltöttem, de nagyon szeretném eredetiben megvenni, valamint a Ny i Norsk kezdő anyagai is érdekelnének.

Ha van itt valaki, aki szívesen tanulna-kezdene velem együtt, annak örülnék :)

ønsker deg en nydelig dag

(#659) hufur


hufur
csendes tag

Még valami: közben letöltöttem a Ny i Norge tekstbok-ot, a vonatkozó cd-ket, de megüt a guta, mert nem tudom sehonnan leszedni az Arbeidsbok-ot.
Tipp?

ønsker deg en nydelig dag

(#660) hufur válasza lystekniker (#656) üzenetére


hufur
csendes tag

Nem tudom, te hogy állsz a tanulással, remélem, jól :) Én nemrég nekifogtam a Ny i Norge alapján, de rövidesen már tanárral fogok tanulni, mert azért menet közben gyakran akadnak kérdéseim :)

Örülnék, ha ez a fórum fellendülne újra, mert ahogy hallom, sokan készülnek és mennek ki dolgozni, tehát a nyelvtudás egyre érdekesebb lesz...

ønsker deg en nydelig dag

(#661) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Szaisztok!
Nem tudom jár e még erre valaki, de hétha segít...
(Alapvetően aki önállóan szeretne tanulni, annak ajánlom, hogy legalább középszinten pötyögjön angolul, mert az anagok nagyzrésze nem létezik magyarul.)
Szóval 0-ról kezdésnek szerintem jópofa a livemocha weboldal norvég része.
Nem annyira "tanulásszagú" inkább interaktív, bár nem minden logikus, jók a kis szókincsbővítő flashcardok.
Következő lépcsőfok főleg ingázáshoz nagyon jó, persze angol kell hozzá: a pimsleur norwegian! Kicsit régimódinak tűnik a monddutánam forma, de elég jól ki van találva, visszautalásokkal, odafigyelve 1-2x végighallgatva alapvető dolgokat tudunk majd kommunikálni. Ami kicsit furcsa, ha nem tudjuk hozzá olvasni a szavakat, akkor kiejtés alapján felismered, leírva meg nem:)
Az Usborne első norvég könyv is jó, főleg a nyelvtani összefoglaló a végén, sokmindent elmagyaráz.
Innen sok irányba lehet indulni, szerintem a Ny i norge jó lehet, annak is van audio verziója, hogy ne túl indiai menekültes kiejtéssel dolgozzunk...
Én perpill itt tartok, mostmár van magántanár is.
Hajrá mindenkinek, tanuljnuk sokat, osszuk meg a tapasztalatokat, anyagok elérhetőségeit!

Ha det!
:D

(#662) hufur válasza bejgli86 (#661) üzenetére


hufur
csendes tag

Szia!
De jó, hogy végre jár erre valaki :) szeretném, ha feléledne ez a fórum.
Én a På Vei-ből kezdtem el tanulni, van hozzá tekstbok, arbeidsbok, tanuló- és tanár cd, szerintem nagyon jópofa, jól követhető, ha jól tudom, ebből tanítanak az ELTE-n is és a Norvégiába érkező külföldieket is ebből oktatják (ez utóbbi nem biztos, de ettől még - nekem - jobban használható, mint a Ny i Norge). Nagyon hasznos a Kezdők norvég nyelvkönyve, rengeteg szó van benne.
A Kreatív norvégot nem ismerem még sajna, nem találtam meg letölthető formában, úgy pedig nem akarok kidobni kb. 20 ezret, h nem ismerem.
Amitől tartok, az a dialektusok ismeretének hiánya, hiszen nagyon nem mindegy, h valaki Oslo-ban vagy máshol él.
Viszont kaptam egy jó tippet. Online nyelvoktatási lehetőségek emigránsoknak:
http://www.vox.no/no/Norskopplaring-og-integrering-/Nettbasert-opplaring/Tilbydere-av-nettbasert-norskopplaring-for-voksne-innvandrere/ (sajna az oldal norvég nyelvű, tehát valami fordító nem árt hozzá, hogy választani lehessen)
Ezt pedig böngészés közben találtam, nem tudom, milyen:
http://www.migranorsk.no/index.php?show=5&expand=72,5

ønsker deg en nydelig dag

(#663) hufur


hufur
csendes tag

Ja, és esetleg ez a fórum se haszontalan...
http://www.forumforpages.com/facebook/magyar-norv%C3%A9g-bar%C3%A1ti-k%C3%B6r/norv%C3%A9g-nyelvtanul%C3%A1s/1829933558/0

Jó volna összeszedni valahova ezeket az oldalakat... mert szerintem sokan kínlódunk ugyanazzal a problémával. (Ráadásul én pont Stavanger környékére készülök, ami szinte minden hozzászóló szerint a legkeményebben más, mint az "iskolai" bokmal..)

ønsker deg en nydelig dag

(#664) bejgli86 válasza hufur (#663) üzenetére


bejgli86
csendes tag

Hali! Ezt most találtam, még nem sok idpm volt megnézni, de szintén hasznosnak tűnő online gyakorlási lehetőség!

https://www.ntnu.edu/now

(#665) Jottika


Jottika
csendes tag

Sziasztok!

Nekem megvan a Norsk na! teljes cd csomag, ha valakit érdekel szívesen feltöltöm, csak kérek tippet, hogy hova.

(#666) ksav


ksav
csendes tag

Sziasztok!
Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra,igaz nem túl nagy a nyüzsgés de hátha beindul :)
Én most szeretném elkezdeni a Norvégot tanulni de tényleg nehéz hozzá tananyagot találni.
Azt mondjátok magyar-norvég tananyag nincs sehol?
Nekem az a bajom hogy hanganyagot nem találok.
Úgy meg hiába olvasom a tankönyvet ha azt sem tudom hogy kell kiejteni :)
Egyébként dolgozni szeretnék majd kimenni és ahogy hallottam megkövetelik a saját nyelvük megtanulását,amit meg is értek.
De így elsőre nem tűnik könnyűnek :)
Szerintetek nehezebb mint az angol?

(#667) Jottika válasza ksav (#666) üzenetére


Jottika
csendes tag

Szia!

Nem igazán "követelmény" a norvég nyelv. Ha beszélsz angolul használható szinten, az bőven elég kezdetnek. ha olyan munkát találsz, amihez kell hogy beszéld, úgy is tudni fogod.

Nem megtanulhatatlan nyelv, sőt, bizonyos tekintetben igen egyszerű. Az alapokat gyorsan el lehet sajátítni.
Magyar-norvég tanagyagról nem tudok, én itt kint kezdtem el tanulni, persze még az elején járok én is :).

(#668) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!
MEnnyire életképes a topik?! :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#669) csibe1 válasza Daniel Alves (#668) üzenetére


csibe1
addikt

Szerinted? :)
Az évi egy tucat komment néha összejön. ;] :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#670) 78MZ36


78MZ36
újonc

Kérdés: Ha Norvégia a cél, és van egy angol középfokú nyv, felhoznátok az angolt erősebb szintre, és utána a norvég, vagy egyből a norvéggal kezdenétek?

(#671) CYBERIA válasza 78MZ36 (#670) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szerintem utóbbi. Ha valamit nem tudsz, akkor legfeljebb utánanézel, vagy rákérdezel. Közben az angoltudásod is fejlődik.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#672) Barbyyye


Barbyyye
újonc

Sziasztok :)
Én is készülök ki tavasszal Norvégiába :)
Itthonrol intézek albérletet aztán hajrá! Bergenbe szeretnék eljutni.
Hozzám jövőhónaptól jön magántanár meglátjuk mennyire lesz nehéz, de már most
kétségbe vagyok esve :) Szerintetek magántanárral könnyebben megtanulható a nyelv? :)) :))

(#673) CYBERIA válasza Barbyyye (#672) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nyilvánvaló. :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#674) hufur válasza Jottika (#665) üzenetére


hufur
csendes tag

Szia Jottika!
Azt gondolom, hogy úgy kéne, h a saját gépedre töltöd fel, és onnan elküldöd, ha valaki szeretné, vagy ilyesmi. Mondjuk én nem ismerem ezt az anyagot, de a torrent oldalakat még kevésbé :P Szóval nem tudom, mi lenne a praktikus ahhoz, h hosszú távon elérhető maradjon az anyagod :)
De vannak itt nálam okosabbak is :)
Én 17-én utazom Stavangerbe. Közben egy csomó új tudást szereztem mind nyelvtanulás, mind Norvégia-témakörben, majd napközben elmesélem, hátha másnak is hasznos lenne.

ønsker deg en nydelig dag

(#675) Jottika válasza hufur (#674) üzenetére


Jottika
csendes tag

Szia!

Próbáltam feltölteni Ncore-ra, de nem vagyok valami nagy guru, és pikk-pakk leszedték.

Viszont megpróbálhatom valami egyéb helyre feltolni, adjatok tippeket, hogy hova volna érdemes.

Megvan a teljes cd pakk, azt már felraktam mp3 ba. Illetve az összes könyv, mag gyakorlófüzet is, de nincs türelmem bescannelgetni őket.
Ha valaki bevállalja, mikor legközelebb Magyarországon vagyok, akkor addig szívesen odaadom.

Zsolt

(#676) csibe1 válasza Jottika (#675) üzenetére


csibe1
addikt

Nézz valami nagyobb felhőszolgáltatót,(Dropbox,Skydrive vagy 4shared).

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#677) Jottika válasza csibe1 (#676) üzenetére


Jottika
csendes tag

Rendben, korulnezek. A hetvegere feltoltom valahova, itt lesz a cim a topikban.

(#678) Kisvirágszál


Kisvirágszál
újonc

Sziasztok!!
3 napon át olvastam ezt a fórumot, végre a végére értem!! :D juhhuuu
Körülbelül 4 éve elég erősen kivágyom Norvégiába, idén fogok végezni a gimivel (5éves) és gondolkoztam azon, hogy tanulnék itthon valamit, OKJ-s képzés.. majd ha lenne rá lehetőségem kimennék Norvégiába dolgozni.
Legszívesebben kimennék azonnal érettségi után is, mondjuk valahova pincérnek. Ez szerintetek mennyire okos meg lehetséges? o.o
A nyelvvel fokozatosan barátkozok, csak iskola mellett nem olyan könnyű. :)

(#679) pomo2


pomo2
újonc

Sziasztok
Új vagyok nálatok de nagyon tetszik az oldal. Nagyon tetszik a norvég nyelv és érdekelne hogy nem e tudtok segíteni Kezdők Norvég nyelvkönyvének pdf. változatát hol tudnám letölteni.
Köszönettel pomo

(#680) Jottika válasza pomo2 (#679) üzenetére


Jottika
csendes tag

szia!

nekem megvan az is. Felteszem ugyanabba a mappába.

(#681) Jottika válasza Jottika (#680) üzenetére


Jottika
csendes tag

https://drive.google.com/folderview?id=0BxN4gvjtx9xHSkpMak1lcHktS0U&usp=sharing

(#682) Jottika válasza Kisvirágszál (#678) üzenetére


Jottika
csendes tag

Szia!

Legalább angolt célszerű volna folyékonyan beszélni. De ha van rá lehetőséged, keres magyarországon nyelvtanárt, és kezdj el norvégul tanulni, ha megy a nyelv, nem lesz gondod itt kint.

Zsolt

(#683) hufur válasza Kisvirágszál (#678) üzenetére


hufur
csendes tag

Amiben könnyű elhelyezkedni tudtommal, az az egészségügy. Mire gondoltál, mit tanulnál?

Én jelenleg Stavangerben élek, még nem hosszú ideje, de ha hasznos infóval tudok szolgálni bármiről, nagyon szívesen megteszem. Kérdezzetek, ha tudok, válaszolok.

ønsker deg en nydelig dag

(#684) Sølvulv válasza Jottika (#681) üzenetére


Sølvulv
újonc

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy a kezdeti hitetlenkedések ellenére ez a topic a mai napig él.
Még nagyobb öröm, hogy ilyen sokan találják gyönyörűnek a norvég nyelvet, hozzám hasonlóan!

Megnéztem az általatok közzétett linkeket, egy norvég rádiót jelenleg is hallgatok. Viszont a "Kezdők norvég nyelvkönyve" című pdf-et nem tudom sehonnan letölteni. Tudnátok segíteni?

A másik kérdésem, hogy van-e valakinek norvég nyelvű hangoskönyve? Csak fizetőset találtam eddig, persze lehet, hogy a végén az lesz...

Addig is, hogy ne csak kérjek, ajánlom mindenki figyelmébe Lars Monsen filmjeit a YouTube-on, itt van pl ez:
http://www.youtube.com/watch?v=8w_sQPJzo6c

Ha en god dag!

(#685) Jottika válasza Sølvulv (#684) üzenetére


Jottika
csendes tag

Szia!

A pdf hez a link ott van a hozzászólásomban, picit fentebb.

Google drive megosztás.

Norvég hangoskönyvre torren oldalakon keress rá.

Itt élsz Norvégiában te is?

Zsolt

(#686) Sølvulv válasza Jottika (#685) üzenetére


Sølvulv
újonc

Szia!

Köszönöm, a linket láttam, úgy is néz ki, mintha letöltené, aztán valami hibaüzenetre fut.
Közben megtaláltam máshol és letöltöttem, köszönöm szépen!
(Ha simán beírjuk a Google-ba a könyv címet, meg, hogy .pdf, letöltés, így meg lehet találni.)

Nem, sajnos egyelőre én még Magyarországon élek, de a terveim között szerepel Norvégiába költözni végleg, ha minden jól megy, 1-2 éven belül. Nem létkérdés, nem a megélhetés miatt akarok kimenni, hanem mert ott a helyem. Úgyhogy szépen, lépésről-lépésre igyekszem rá felkészülni.

Mindenek előtt a nyelvtanulással.

Az általam ismert torrent oldalakon nem jártam sikerrel. Te ismersz norvég torrent oldalakat?

Te mit csinálsz odakint? Végleg oda költöztél?

(#687) jegvocsok


jegvocsok
újonc

:Y Sziasztok!! :Y

Orommel latom hogy letezik ilyen forum! csak nehol eleg hezagos,nem tudom pontosan mennyire eletkepes pont a mai napon...mivel ( ha jol lattam) akkor utolso elotti hozzaszolas nov.ben volt utana pedig egesz most feb.ig semmi.s azota se semmi....tehat aki el itt es mukodik irjon!!)
Nekem van hanganyagom a teljes Ny i Norsk konyv. meg kint Osloban lemasoltam a cd rol,
de irott anyagom nincs hozza....neten se talaltam letolthetot csak fizetoset. Szivesen elkuldom barkinek ingyen a hanganyag reszemet . neha irjatok itt !
Kivancsi vagyok a fejlemenyekre!!

Udv mindenkinek
Andras

Ja elnezest a betu miatt,de nem bibelodtem vele
magyar ekezetekkel irjak,a bill.pedig norveg.

[ Szerkesztve ]

ala i ras

(#688) jegvocsok válasza Jottika (#681) üzenetére


jegvocsok
újonc

:W Haaaat! ez igencsak hibas a link!! azt irja ki,sajnaljuk hiba tortent.legyszi javitsd ki! :W

Azaz ez a link hibas: https://drive.google.com/folderview?id=0BxN4gvjtx9xHSkpMak1lcHktS0U&usp=sharing

Udv!

[ Szerkesztve ]

ala i ras

(#689) CYBERIA válasza jegvocsok (#688) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szerintem meg nem hibás. Próbáld meg újra: LINK

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#690) jegvocsok válasza CYBERIA (#689) üzenetére


jegvocsok
újonc

:)) Na igen! koszi....cseles volt,mert azt irja ki sajnos hiba van stb.de lent latszik vmi letoltes gomb,szoval nem vettem eszre.h.igy elvan dugva.de csak sikerult koszi!!!!)) jonak nez ki egyelore igy elejen!

ala i ras

(#691) Sølvulv válasza CYBERIA (#689) üzenetére


Sølvulv
újonc

Cyberia, köszi a linket én is letöltöttem. És megtaláltam a könyvet is, de csak online nézegetős formában.
Asszem flash, vagy javascript oldal: http://capellamedia.ipapercms.dk/Fagbokforlaget/FagbokforlagetU/Norskna/
A képek egyenként lementhetők, de kétszáz-sok van belőle.

Nekem megvan a På Vei könyv, munkafüzet, és cd a könyvhöz. Ha kéri valaki, szóljon!
A munkafüzethez a cd-t nem tudom megszerezni. Ez meg engem érdekel, ha megvan valakinek...

(#692) Borosz


Borosz
senior tag

No akkor én is beírok ide. :) 39 évesen, három gyerekkel és egy feleséggel úgy döntöttünk, hogy keresünk egy olyan országot, ahol még ismerik a becsület, az elismerés és még folytathatnám hosszan - szavakat...
A választás persze Norvégiára esett. Az okokat nem ecsetelem. Túl sok van. :)
A cél Stavanger és környéke (Rogaland). Egyelőre minden idegen nekem, de angolul elég tűrhetően beszélek. El nem tudnának adni. :)
Elsősorban olyan kint élő magyarokkal venném fel a kapcsolatot, akik tanácsokkal és esetlegesen segítséggel tudnának felém fordulni ugyanis mielőbb szeretném elkezdeni a "főhadiszállás" kialakítását, hogy a családom is utánam tudjon majd jönni.
Jómagam informatikus mérnöki diplomával rendelkezem. Éppen rendszergazdáskodom egy iskolában. Nézegetem a FINN.no oldalt, regisztráltam is és feltöltöttem a CV-met.
Szóval aki tud esetlegesen valami összefoglalót írni nekem, mire célszerű figyelni, milyen sorrendben stb. az írjon. Álláskeresésben is szívesen fogadok el segítséget. :R
A nyelvet csak most kezdtem el tanulgatni, de kitartó típus vagyok. :)

(#693) Sølvulv válasza Borosz (#692) üzenetére


Sølvulv
újonc

Sok szerencsét Borosz!!!
Remélem, jövőre már én is el tudok indulni Norvégiába, ha minden jól megy, már nyelvtudással. (Ezzel igyekszem kompenzálni a képzetlenségemet ;) )
Fél éve tanulom, és már egész jól nyomom, nem adnának el.

Azért jelezd majd, hogy kaptál-e segítséget magyaroktól, kíváncsi vagyok. És nyilván én is így fogom kezdeni...

(#694) Borosz válasza Sølvulv (#693) üzenetére


Borosz
senior tag

Köszönöm. Munka terén nem vagyok válogatós. Azt mondták nekem, lényeges, hogy ott tanuljam a nyelvet, mert az a legjobb. Persze ez mindenütt így van, ahogy hallottam.
Szóval ha van munkalehetőség akkor megyek, legyen az bármi.

(#695) kiss105 válasza Sølvulv (#691) üzenetére


kiss105
újonc

Szia nekem meg van a munkafüzethez a cd.

(#696) Sølvulv válasza kiss105 (#695) üzenetére


Sølvulv
újonc

Az szuper! Át tudod küldeni?

Küldtem e-mail címet privátban.

Tusen takk!

[ Szerkesztve ]

(#697) Sølvulv válasza Sølvulv (#696) üzenetére


Sølvulv
újonc

Köszönöm, megérkezett!
Remélem, odakint is mind ennyi segítőkészséggel találkozunk! :D

(#698) Borosz válasza Sølvulv (#693) üzenetére


Borosz
senior tag

Lehet kissé türelmetlen vagyok, de eddig túl sok segítséget nem kaptam kinti ismerőstől a kimenetellel kapcsolatban. :U Folyamatosan pályázok állásokra több portálon is, de a legnagyobb hátrány, hogy nem vagyok ott. Kicsit faramuci a helyzet, de pontosan az lenne az egyik oka, hogy kimenjek, hogy megszűnjön ez az áldatlan anyagi helyzet. De nem tudok kimenni, mert ez a helyzet áll fenn. Közalkalmazott vagyok. :U Ez nem azt jelenti, hogy a pénz miatt mennénk ki elsősorban. A küszködésből lett elegem.

(#699) Deminem válasza Krisssz75 (#657) üzenetére


Deminem
csendes tag

Szia!

Van esetleg eladó kreatív norvégod? Előre fizetéssel.

Köszönöm.

deminem8@gmail.com

(#700) Göncölke válasza (Darkwood) (#1) üzenetére


Göncölke
újonc

Szia Darkwood!
Én épp elkezdtem norvég nyelvtanulós oldalakat keresgélni. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.