Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#501) annirg válasza vanda1986 (#496) üzenetére


annirg
újonc

Engem is érdekel a kreatív norvég csomag. Betársulnék. Mit szóltok hozzá?

(#502) gnius válasza annirg (#501) üzenetére


gnius
csendes tag

Írj haunty-nak e-mailt.

(#503) vanda1986


vanda1986
csendes tag

Sziasztok!
Találtam egy oldalt, ami lehet hogy hasznos lehet vkinek! Nem volt időm még végig futni, azért feldobom ide, hátha vki talál kedvére valót benne :K
http://www.danesfort.com/Search/Learn+Norwegian+Language
Illetve találtam a Youtubeon egy nagyon aranyos és vicces videót, akit érdekel nézz majd meg - norvégul van.
http://www.youtube.com/watch?v=865NR4GwfiE&feature=related

(#504) balujack


balujack
újonc

Sziasztok.
Hol találom meg az "Upperdog" című filmet?

(#505) gnius válasza balujack (#504) üzenetére


gnius
csendes tag

http://dvd-film-letoltes.blog.hu/2010/04/15/upperdog_premier_film_ingyen_letoltes_itt

ezt elsőre találtam, de torrent oldalakon is van, magyar felirattal

(#506) Avicularia


Avicularia
veterán

Ha valaki szereti a horrort az nézze meg a rovdyr című filmet.
[link]

(#507) vanda1986 válasza gnius (#505) üzenetére


vanda1986
csendes tag

gnius küldtem neked privit(ket) :) ha tudod, majd olvasd el!
Köszi!

(#508) gnius válasza vanda1986 (#507) üzenetére


gnius
csendes tag

:) Válaszoltam... bocs, nem is figyeltem, hogy írtál.

(#509) ChillyShila


ChillyShila
csendes tag

Sziasztok,
Csak h gyarapitsam az ujak es lelkesek taborat.
Probaltam vegig olvasni a forumot,sok infot tudtam meg es sok linket gyujtottem be.
Halas koszonet erte.
En most koltoztem ki,beszelni meg nem beszelem a nyelvet,de szerintem ha az ember minden nap szan ra legalabb egy orat es norveg tv-t nez es kozossegben lakik,dolgozik,akkor eselyes,hogy ragad ra valami,nem igaz?

Szep hetveget!

ChillyShila

(#510) ChillyShila válasza ChillyShila (#509) üzenetére


ChillyShila
csendes tag

Vaagy mar nem is el ez a forum? :F :F :O

Ma reggel ez a kep fogadott,amikor kineztem az ablakon. :))

ChillyShila

(#511) ChillyShila válasza ChillyShila (#510) üzenetére


ChillyShila
csendes tag

Hat nem sikerult feltolteni a kepet,majd talan maskor :D

ChillyShila

(#512) proci985 válasza ChillyShila (#510) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csak nem ott is havazik már?

itt svédeknél megvolt ma első hó. azért remélem nappal elolvad, tavaly a feljáró használható szinten tartása felért egy kondibérlettel:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#513) Bubee82 válasza ChillyShila (#509) üzenetére


Bubee82
őstag

Üdv!

Bár én a harmadik skandináv országban élek, attól függetlenül azt hiszem hozzászólhatok :)

Amiket írtál az kiváló módja annak h belezökkenj a nyelvbe - autodidakta módon -, meginduljon a szókincs felvételed és a füled ráálljon a kiejtésre. Ezzel a módszerrel 1-2 éven belül eléred h olvasni nagyjából tudj, megértsd az írott szövet lényegét és bizonyos szinten megértsd a beszélt szöveget.

Ellenben ez édeskevés ahhoz h elsajátítsd a nyelvet beszéd szinten. Az már iskolai képzést igényel, vagy pedig felkérsz valakit a környezetedben h a beszédet és kiejtést gyakoroljátok.

Én az első módszernél tartok, mivel iskolába a munkám és a távolság miatt képtelen voltam eljutni. Tehát olvasni tudok végülis, a beszédet kismértékben megértem (ha nem komolyabb dolgokról van szó a tartalmat mindenképpen) és tudok alkotni pár mondatot.

Amint tudsz menj el iskolában h mihamarabb :K

(#514) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Sajnos nem tudok norvég nyelven ezért klingonúl uppolom a topikot.Q'apla!

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#515) vanda1986 válasza ChillyShila (#511) üzenetére


vanda1986
csendes tag

Szia!
Küldtem 1 privit.
:)

(#516) ChillyShila válasza Bubee82 (#513) üzenetére


ChillyShila
csendes tag

Bubee82,

Igen,mindenkeppen szeretnek suliba jarni,remelem hogy van valami a kornyeken.
elegge kiesunk mindentol,ez az atka annak tenynek,hogy tiszta szigetes,fjordos,kompos ez az orszag :P
De ami kesik,nem mulik vagy nem jon idoben,igaz?
:F

ChillyShila

(#517) CYBERIA válasza vanda1986 (#503) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szép! Úgy néz ki, ahogy egy norvég nőnek kell!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#518) vanda1986


vanda1986
csendes tag

Sziasztok!
Itt megtudható, mennyi mindenre használható a fæn...
http://www.youtube.com/watch?v=AkJf0md1kG8 :Y

Remélem hasznát vesszük egyszer :N

(#519) vanda1986


vanda1986
csendes tag

Na jó! :D
Tesztelni szeretnéd norvég tudásod??
Ezt érdemes megnézni! :C
http://www.youtube.com/watch?v=ClCotNqb8VU&feature=related

(#520) haunty


haunty
csendes tag

Mindenkitől bocsánatot kérek, aki privit küldött és nem válaszoltam.

Ne küldjetek privit, mert sosem nézem meg!!! Írjatok emailt!

(#521) haunty válasza vanda1986 (#518) üzenetére


haunty
csendes tag

ROTF :C

(#522) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Keresnek norvég nyelvű munkatársat pénzügyi területű pozícióba.

Ha valakit érdekel, akkor a jt2293@jobtech.hu-n tud jelentkezni.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#523) Bernibej


Bernibej
csendes tag

Ezt ajánlom mindenkinek. Aki volt IT supportos annak különösen!

http://www.youtube.com/watch?v=JaUULepIpbA

(#524) vanda1986


vanda1986
csendes tag

Aki esetleg Facebook tag annak tudom ajánlani lájkolni a NorwegianClasd-ot. Ők egyébként a Youtube-on is jelen vannak
:)

(#525) Adam2326 válasza annirg (#501) üzenetére


Adam2326
újonc

Én is társulnék a kreatív norvéghoz. (E-mailt küldtem haunty-nek.)

(#526) Bradford


Bradford
újonc

Engem is erdekel a kreativ norveg. Megoldhato?

(#527) vanda1986


vanda1986
csendes tag

Megint Én! :D Azaz, még mindig én :)
Egy könyv ajánlóm van most éppen! Nekem spéci nagyon tatszett és alig pár óra alatt kiolvastam a könyvet, mert nagyon érdekes volt nekem és egy kicsit megnyugodtam a témáját illetően :)
Erlend Loe: Naiv.szuper
A polc.hu oldalon lehet a legolcsóbban megrendelni - mert a szállítás ingyenes és egy nap alatt kiviszik.
Még norvégul felhajtom :)
Mindenkinek jó hétvégét!

(#528) NoirA


NoirA
csendes tag

Sziasztok!

Meg van valakinek pdf formában a 2003-as kiadású Ny i Norge munkafüzet, vagy a 2008-as kiadású Ny i Norge Tektsbok?
De bármilyen más típusú norvég nyelvkönyvet szívesen veszek. :) :)
Az adatlapomon megtalálható az email-címem.
Előre is köszönöm!

(#529) haunty válasza NoirA (#528) üzenetére


haunty
csendes tag

Szia!

A Ny i Norge tekstbok + CD-k itt található. Ez ugyanaz a verzió, ami az uztranslations-ön is elérhető, tehát nem 2008-as.

http://www.megaupload.com/?d=HLLALOSW

A Ny i Norge arbeidsbok 2003 pedig itt található:

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3159538

Menj a lap aljára és látsz egy Download című bekeretezett részt. Lesz egy nagy piros link, aminek a neve: Скачать .torrent файл. Erre kell kattintani és felkínálja egy torrent fájl letöltését. Töltsd le és nyisd meg egy torrent programmal, ami majd letölti a pdf fájlt.

Itt tölthető le egy torrent program:

http://www.utorrent.com/downloads

(#530) NoirA válasza haunty (#529) üzenetére


NoirA
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen! Már le is töltöttem!

(#531) dorikke


dorikke
újonc

Kedves Fórumozók, vagy Errefelétévedők! :)
Bár úgy látom jó kihalt ez a fórum, mégis gondoltam megér egy próbálkozást, hogy szóljak: norvég nyelvtanítást vállal egy lelkes norvégszakos egyetemista (azaz én). Az emailcímemen el tudtok érni: dorcikat@gmail.com
Jó tanulást Mindenkinek!

(#532) CYBERIA válasza dorikke (#531) üzenetére


CYBERIA
őstag

Valaki megtudná mondani, hogy nynorskban a 7-et szjű-nek ejtik-e?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#533) Flashback


Flashback
addikt

Norvég - Svéd mennyire különbözik?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#534) vanda1986 válasza CYBERIA (#532) üzenetére


vanda1986
csendes tag

Inkább shű-nek - nem sz-es - de a h-t nagyon halkan ejtik, valahogy egybe az s-vel. Van még ugye a 20 is, amit pedig shűe-nek ejtenek.
De a 7-et írják még syv-nek a huszat pedig tyve-nek is, azonban ez már marha ritka.

(#535) CYBERIA válasza Flashback (#533) üzenetére


CYBERIA
őstag

Annyira hasonlóak, hogy sok mindent megérteni egymás nyelvéből, írásban és beszédben egyaránt.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#536) CYBERIA válasza vanda1986 (#534) üzenetére


CYBERIA
őstag

Akkor mint a svédben. Amit én hallottam az nyilván valami dialektus lehetett.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#537) vanda1986 válasza Flashback (#533) üzenetére


vanda1986
csendes tag

A norvég inkább a dánnal van nagy rokonságban, azonban a svéd és a norvég is megérti a másikat kisebb-nagyobb odafigyeléssel. Ha szerencséd van akkor a finn.no oldalon rábukkanhatsz svéd hirdetésekre és azt viszonyíthatod a norvéghoz, vagy vissza.

(#538) vanda1986 válasza CYBERIA (#536) üzenetére


vanda1986
csendes tag

Nem biztos, mert Norvégiában van a Nynorsk és a Bokmål, ami közöttt vannak eltérések -írásban, kiejtésben - és lehet, hogy ez befolyásolhatja azt is...
De svédül is sju-nek írják :)

(#539) Flashback


Flashback
addikt

Csak mert svédbe megyek fél évre :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#540) CYBERIA válasza Flashback (#539) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kongratuláció!

Szerintem simán menni fog a dolog, ha már eddig eljutottál.

Egyébként B.Ú.É.K. és grat az új arcképhez! :C

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#541) Bernibej


Bernibej
csendes tag

Sziasztok,
Megvanvalakinek Kirsti Mac Donald -tól az "Arbeidsgrammatikk". Elég sürgős lenne. Előreis köszi minden infót és linket :)

bernibej@gmail.com

(#542) gnius


gnius
csendes tag

Tudnátok ajánlani norvég-angol, angol norvég szótárat? Egyáltalán lehet itthon kapni?

(#543) haunty válasza gnius (#542) üzenetére


haunty
csendes tag

Nekem ez van meg:
http://www.amazon.com/Norwegian-English-Dictionary-Pronouncing-Translating-Introduction/dp/0299038742/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1296911184&sr=8-1
Neten vettem. Így néz ki egy oldal:

(#544) lido110 válasza gnius (#502) üzenetére


lido110
újonc

sziasztok, nem tudtam mailt írni a haunty-nak, de engem is a lehető legolcsóbb kreatív nyelvcsomag érdekelne...köszi a bármilyen segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#545) vanda1986 válasza gnius (#542) üzenetére


vanda1986
csendes tag

www.abebooks.com oldalt tudom ajánlani. Én is onnan rendeltem a vadi új, 60.000 szavasat és nagyon jól lehet hasznosítani. Tavaly év elején átszámolva volt 6000Ft. De lehet olcsóbban is, használtan is...

(#546) Driver72


Driver72
csendes tag

Sziasztok!

Ma éjjel leltem rá a fórum eme kincsére a norvég nyelvtanulással kapcsolatban. Helyből végigolvastam az egész fórumot. Gratulálok érte mindenkinek aki elkezdte, aki folytatta és aki aktív részese volt a kialakításának.
Jelenleg egy dán cég alkalmazásában állok, de a munkámat Norvégián belül végzem. Kamionosként dolgozom (sajnos :W ). Ugyan nálunk az angol a "hivatalos" nyelv, de a fórum olvastán kedvet kaptam a norvég nyelv tanulásához. Letöltöttem sokmindent amit ajánlottatok, remélem lesz időm és kitartásom a tanuláshoz. Nem utolsó sorban a munkavállalás miatt. Váltani készülök, sajnos a piszkos anyagiak miatt. :((
Nemsokára utánajárok, hogy lehet valaki munkavállaló itt (állítólag nem túl bonyolult a dolog, könnyen kiadják a munkavállaláshoz szükséges D-numbert).

Ne hagyjátok abba a fórumozást, mindig lesznek új emberek, kiket érdekelni fog a norvég nyelv rejtelme!

Sok sikert Mindenkinek!

(#547) Bubee82 válasza Driver72 (#546) üzenetére


Bubee82
őstag

Hali!

Melyik dán cégről van szó, ha nem titok? :)

(#548) CYBERIA válasza Bubee82 (#547) üzenetére


CYBERIA
őstag

Vifa. Ja nem, az már nem lehet...

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#549) Driver72 válasza Bubee82 (#547) üzenetére


Driver72
csendes tag

Hali!

A Kim Johansen-nél dolgozom. Ismerős? :)

(#550) vanda1986


vanda1986
csendes tag

Sziasztok!
Aki szeretne megtanulni norvégul, annak csak ajánlani tudom nagyon kedves, tapasztalt és hozzáértő tanáromat!! Az email címe: norvegtanar@gmail.com
:R

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.