Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#601) E-mail


E-mail
újonc

Sziasztok, nemrég reggel felkeltem és eldöntöttem, hogy külföldön akarok élni és dolgozni, később az egyik barátom magától elkezdett beszélni Norvégiáról valamiért, ekkor utánajártam az interneten és megtetszett az ország...

Most találtam rá a fórumra és látom sokan rendelitek a könyveket, én múlt hét péntek du. bementem egy kisvárosi Líra könyvboltba és a polcról levettem az Usborn könyvet... ott még van kb. 5-10 egymás mellett...

Kerestem nyelvtanfolyamot de csak egyet találtam Bp-en, és ahogy hallottam nagyon nehéz kifogni egy ilyen képzést annyira kevesen jelentkeznek.... ennek még az ára is elfogadható (SOTER). :DD

Viszont ha tudtok olyan kölcsönzőt, vagy web címet ahol Norvég nyelvű filmet lehet megnézni v. letölteni írjatok. Köszi

(#602) Driver72 válasza AMG (#600) üzenetére


Driver72
csendes tag

Közben megszereztem a pdf-t, ne küld át. Az osloi csajszi Karin Berga, egy általános iskolai tanár. Rendkívül kedves és segítőkész, bár személyesen nem találkoztam vele. Ja! Nemrég ment férjhez!!! :C

(#603) Driver72 válasza Turbicsek (#596) üzenetére


Driver72
csendes tag

Abszolút igazad van! A cégemnél a norvég részlegen egyedül vagyok magyar és ez jól van így. Az a nyugodt élet ami Norvégiában van, szinte fáj azoknak akik nap mint nap pörögnek ezerrel. :DD

(#604) CYBERIA válasza Driver72 (#603) üzenetére


CYBERIA
őstag

:DD :F

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#605) hyggelig


hyggelig
senior tag

Sziasztok!

Kb egy hónapja döntöttem el hivatalosan is, hogy megtanulok norvégul. Páran a környezetemben teljesen őrültnek néztek, amikor bejelentettem.
Az oka egy norvég zenekar volt, a Kaizers Orchestra, ami a többi híresebb norvég zenekartól eltérően nem black metal :D Az a cél, hogy nagyjából megértsem a szövegeket (azért nagyjából, mert a zenekar nyugati, Nynorskot beszél, abból is az un. Jærsk nyelvjárást. (még sok norvég sem érti őket :DD )

Kb 2 hete tanulom, de az alapmondatok már mennek. Nagyon fontos számomra, hogy legyen a könyvhöz hanganyag is, ezért szóba sem jöhet a Kezdők Norvég Nyelvkönyve.
Jelenleg három könyvből tanulok. Az egyik a Teach Yourself könyvek egyik darabja. Kicsit életszerútlenek a szituációk, de gyakoroltatja a nyelvet (mivel angolul magyaráz, az angolt is gyakorlom :P) a másik az Åse- Berit og Rolf Strandskogen- Norsk for utelinger 1. (ez norvégul magyaráz és eszméletlen mély), ja és nincs szótáram. A harmadik pedig egy tömény száraz nyelvtankönyv. A google translate-ot használom. (szavakra teljesen megfelel, a kiejtésben is segít) Ezen kívül próbálok norvégokkal fórumokon beszélni. (ha már norvég zenekar, akkor van sok norvég rajongójuk is, így az élő nyelvet is megtanulom. Így tanultam meg felsőfokon angolul is
Nem segít semmilyen tanár, totál magamtól tanulom. Van pár barátom, akik nagyon jól beszélnek mind svédül, mind norvégul, szóval ha elakadnék, majd tanulok velük.

Aztán cél, hogy a Skandináv Házba járjak találkozókra, filmvetítésekre, olvasóklubokba. :)

Kb másfél-2 évet adok magamnak, hogy simán menjen középfokon a nyelv.

A neten pedig annyi anyag van, hogy vétek akár egy fillért is költeni rá.

[ Szerkesztve ]

(#606) CYBERIA válasza hyggelig (#605) üzenetére


CYBERIA
őstag

:C

Kitartást hozzá! :P

Nyelvjáráshoz honnan szerzel anyagot?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#607) JupiterrrS válasza CYBERIA (#606) üzenetére


JupiterrrS
újonc

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra.
Norvégul szeretnék tanulni. A gondom a kiejtés. Tudnátok-e nekem hangos szótárt ajánlani, ahol meghallgathatom az egyes szavak kiejtését? Ez nagyon nagy segítség lenne. Próbáltam már keresni ilyet, de sajnos nem jártam sikerrel.
Köszönöm előre is annak, aki tud nekem segíteni.

(#608) hyggelig válasza CYBERIA (#606) üzenetére


hyggelig
senior tag

Hogy honnan találok anyagot a nyelvjárásokra? Sehol. (legalábbis még nem kerestem)
Csak egy-két alapdolgot tudok még a Nynorsk és a Bokmål között, de arról is csak olvastam valahol.

A nyelvjárások eléggé változatosak, így nem hiszem, hogy külön anyag lenne hozzá (nekem most épp elég a Bokmål.)

De köszi. :) Ha az ember nagyon elkötelezett, akkor mennie kell :)

(#609) hyggelig válasza JupiterrrS (#607) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nekem több tippem is van. Először is szerezz be egy nyelvkönyvet, amihez van hanganyag is. Mivel a skandináv nyelveknek teljesen más a ritmikájuk mint pl az angolnak, így a jobb könyvek azzal kezdik, hogy megtanítják a főbb kiejtési szabályokat. (Hidd el, sokat segít)

Aztán már ha nagyjából megérted, nem is kell nagyon hanganyag (bárcsak már itt tartanék!)

A másik tipp a google translate. Szerintem nagyon hasznos. Mivel a norvég és az angol nyelv nyelvtani logikája elég sok esetben hasonló, így a fordítások sem olyan nagyon durvák és a gép is elég jól olvas fel szöveget. (azért nem szentírás, amit mond, de útmutatónak kiváló)

(#610) gnius


gnius
csendes tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egyedül egy nőnek van-e lehetősége kimenni norvégiába élni, dolgozni?
Mekkora őrültség ez? 32 éves vagyok, diplomás, egyedülálló, és középfokon beszélek angolul. Összegyűjtöttem szótárat, anyagot, stb a norvéghoz. Nagy bennem az elhatározás, és eléggé kitartó vagyok, csak legtöbbször azt látom, hogy inkább párok, családok mennek ki.
Mi a véleményetek?

(#611) JupiterrrS válasza gnius (#610) üzenetére


JupiterrrS
újonc

Kedves gnius!
Szerintem az, hogy egyedülálló vagy, nem lehet gond. A munkavállalást, beilleszkedést ez nem érinti. Ugyanakkor lehet hogy nagyon egyedül fogod érezni magad: új ország, nép, nyelv... Én így voltam kint Svédországban. Ez a része nehéz volt.
Úgy tudom, Norvégiában manapság a legalacsonyabb a munkanélküliség Európában. Viszont, mivel nem az Unió tagja, nem biztos, hogy magyar állampolgárként is könnyű ott munkát kapni. A nyelvtudás biztosan fontos követelmény - ez Svédországban is így van. Hiába tud majdnem mindenki angolul, a munkavállaláshoz kell az, hogy el tudj társalogni a skandináv nyelven. Már a (kicsit jobb) álláshirdetéseket is rendszerint az ország nyelvén jelentetik meg, így ha nem tudod a nyelvet, lehetőséged sincs jelentkezni rá. Norvégia a nyelvjárások miatt is macerás egy kicsit. Érdemes a bokmålt tanulni, mert a lakosság nagyobbik része ezt beszéli, illetve Osloban is ez használatos, ahol a legnagyobb eséllyel kaphatsz munkát. Egyes területeken nagy munkaerőhiány van, pl. egészségügy, de a mérnökök és a mesteremberek (ácsok, szobafestők, hentesek... stb.) nagy része is elég könnyen el tud helyezkedni. Ilyen esetben néha elég egy jó angol nyelvtudás.
Amúgy lebeszélni semmiképpen nem akarlak, mert én is nagyon szeretem Norvégiát. Svédországi tartózkodásom idején egy 4 napos kiránduláson voltam ott, megnéztem Oslot, Bergent és a fjordokat. Nagyon szép emlékeim maradtak róla, bármikor visszamennék. Egyetlen hibája az éghajlat. Nagyon csapadékos, esős, szeles ország, különösen a nyugati part környéke. Klímája még a szárazabb Svédországéval összehasonlítva is kellemetlennek mondható.
Kívánom, hogy sikerüljön kijutnod és megismerned az országot. Addig meg tanuljuk együtt a nyelvet! :)

(#612) gnius válasza JupiterrrS (#611) üzenetére


gnius
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ! :)

Igen, a hangsúly a nyelvtanuláson van!

Ápolónő a közép végzettségem, és mérnök a felsőfokú.
Furcsa párosítás:) De lehet, hogy még hasznát veszem mindkettőnek.

Üdv, G

(#613) bekkus


bekkus
újonc

Sziasztok! Nemrégiben én is úgy döntöttem, hogy kimegyek majd Norvégiába. Bár még van 2 évem a gimiből, mert 5 évesen vagyok. Beszélek angolul, franciául meg egy kicsit németül, de ugye csak kéne oda a norvég is. Arról érdeklődnék, hogy megvan-e valakinek a kreatív nyelvtanulásos norvég anyag. Örülnék neki ha lenne, bár ha nincs idővel lehet rászánom magam a megvásárlására.. azért bizakodom, hogy idővel valaki felteszi. :)

Néha te vagy a szélvédő, néha pedig a bogár..

(#614) gnius válasza bekkus (#613) üzenetére


gnius
csendes tag

Szia,

Azért legalább egy főiskolát érdemes lenne megcsinálni, nem?

Ha nincs elképzelésed, akkor ami a legjobban megy, abból egy általános képzést.
Műszaki menedzser, vagy gazdasági főiskola, vagy ami érdekel.

Túl fiatal vagy, hogy csak a pénz legyen a fontos.
Vagy megpróbálhatsz kinn is továbbtanulni.

Tudod, nem azért, mert pénzt ér a diploma, hanem hogy még egy kicsit csiszolódjál.

(#615) bekkus


bekkus
újonc

Szia!
A jobb életkörülmények miatt mennék ki, meg maga a hely is gyönyörű. Érdekel a kultúrájuk és mindig északon szerettem volna élni. A diplomát már biztosan nem itt fogom megszerezni, mert nem hiszem, hogy túl sokáig húzza az ország, meg maga az unió. Nemzetvédelmi pályára készülnék, mert alapjában véve szinte csak ez érdekel.
Így inkább halasztok 2 évet az egyetemig, közben persze dolgozom ,addigra már elég jól megtanulom szerintem a nyelvet meg persze az is fontos, hogy beilleszkedjek a társadalomba. De addig még van idő, így nagyon máshogy is alakulhatnak a dolgok :)

Néha te vagy a szélvédő, néha pedig a bogár..

(#616) CYBERIA válasza bekkus (#615) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem tudom mennyi esély van ott nemzetvédelemre idegenként.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#617) bekkus


bekkus
újonc

Hát majd meglátjuk. Úgyis oda kerül az ember, ahol a helye van. Ha nem kerülök be, az se baj. Mániákus szervező vagyok így addigra biztos lesz egy B, C meg egy D variációm is x)
A lényeg, hogy kint legyek :)

Néha te vagy a szélvédő, néha pedig a bogár..

(#618) gnius


gnius
csendes tag

Már korábban is felvetettem, de újból megkérdezném, Szerintetek melyik norvég-angol/angol-norvég szótárat érdemes megvenni, és hogyan lehet beszerezni? Ezt kapnám magamtól karácsonyra :)

(#619) MarcsiOslo


MarcsiOslo
újonc

Hei!
Jeg heter Marianna. Nå bor jeg i Oslo. Jeg leste mye kommentar. Nå lærer jeg norsk, jeg snakker norsk bare litt. Jeg bruke den goode bok, som heter Teachyourself norwegian. Norge er veldig bra, jeg fant en praksissplass i barnehage. Jeg kan begynne første november. Hvis dere liker å skrive på norske, jeg svar tilbake.
Ui: nem tudom mennyire helyes, amit irtam. Most kezdtem a nyelvtanulast. Ha akartok norvegul levelezni, vagy csak kerdesetek van a varossal kapcsolatban,szivesen irok.
Jo tanulast mindenkinek!!! :K
Ui2: nincs ekezet a gepemen, bocsi :))

(#620) gnius válasza MarcsiOslo (#619) üzenetére


gnius
csendes tag

Szia, engem az érdekelne, hogy mennyire párás a levegő, milyen az időjárás a hazaihoz képest?

(#621) MarcsiOslo válasza gnius (#620) üzenetére


MarcsiOslo
újonc

Szia!
Az idojaras neha hasonlit az otthonihoz. En junius vegen jottem ki. A nyar szo szerint nagyon pocsek volt. Szinte folyamatosan esett. Most viszont pont olyan, mint otthon ilyenkor. Huvos a reggel, csipos hideg. Napkozben valtozo. Ma egesz nap borus volt, oszies az ido. Viszont azt figyeltem meg, hogy kesobb kel fel a nap es elobb sotetedik, mint otthon. Tegnap reggel negyed nyolckor viszonylag sotet volt. Meglepodtem, bar szamitottam ra. Azt mondjak, hogy itt hamarosan majd csak reggel nyolc utan kel fel a nap es allitolag mar fel negy korul sotet lesz. Kivancsian varom.
Ha van meg kerdesed allok elebe.
Ha det bra

(#622) gnius válasza MarcsiOslo (#621) üzenetére


gnius
csendes tag

Szia, Köszi a választ! Még lenne pár kérdésem, ha nem gond. A norvégokról mi a véleményed? Mik azok a dolgok, amiket nem lehet kinn kapni, élelmiszerek közül, ami szembetűnő? Van tipikus norvég étel? Milyen a közlekedés Osloban? Vannak kinn hajléktalanok az utcán, mint pl Budapesten? Milyen a közbiztonság? Voltál már kinn orvosnál? Milyen az orvosi ellátás? (Remélem nem kérdeztem sokat)

(#623) CYBERIA válasza MarcsiOslo (#621) üzenetére


CYBERIA
őstag

Még északabbra (Nordland, Troms, Finnmark, Svalbard) december környékén már jóformán fel sem kel.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#624) gnius válasza CYBERIA (#623) üzenetére


gnius
csendes tag

Az lelkileg kissé nyomasztó lehet, annak aki nem ebben nőtt fel.

(#625) CYBERIA válasza gnius (#624) üzenetére


CYBERIA
őstag

Így van, északi népek máshogy viselik. Fele részt megszokás kérdése, fele részt meg vér kérdése.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#626) gnius válasza CYBERIA (#625) üzenetére


gnius
csendes tag

Ha már észak, egy kis nézegetni való:

http://www.hotelnordkyn.no/Webcam

A kép melletti menüből választható, épp mit mutasson a kamera. Nappal nézzétek :)

(#627) hal654


hal654
újonc

Ezt találtam a neten,nem tudom használható-e,remélem igen.
Le kell tölteni a hanganyagot a 2-es szám megnyomásával,amelyik nyelvet kiválasztjátok.
A magyar norvégot letöltöttem,nem rossz,de nem tudom mennyire helyes,mivel még nem beszélek norvégul.

http://www.goethe-verlag.com/book2/HU/index.htm

(#628) MarcsiOslo válasza gnius (#622) üzenetére


MarcsiOslo
újonc

Szia!
Kicsit megkesve valaszolok, ne haragudj!
A norvegok huvosek, tavolsagtartonak erzem oket. Persze nem mondhatnam, hogy eddig olyan sok norveggal sikerult kozelebbi kapcsolatba kerulnom (a bevasarlasokon kivul), de elso benyomasom ez. Voltam probanapon az oviba, ahol dolgozni fogok es ott beszeltem a szulokkel, de ok is zarkozottnak tuntek.Lehet azert mert idegen voltam elsore, de nem nyitottak, pedig mindenkinek bemutatkoztam, elmondtam honnan jottem es, hogy itt fogok lenni par honapig. Semmi kerdes nem volt egyik szulotol sem. Viszont az ott dolgozok nagyon kedvesek, figyelmesek es segitokeszek voltak. Ha lesz lehetosegem tobb norveggal napi szinten kapcsolatba kerulnom, leirom mit tapasztalok.
Elelmiszert mindent kapni, meg Negro cukorkat is lattam mar kint. Ami nekem nagyon hianyzik az a Turorudi:) Ami nagyon meno etel itt a kaviar, koktelrak, hot-dog, aminek itteni neve pølse meg brød. En azt vettem eszre, hogy a zoldsegek nem olyan izletesek, mint otthon. Egyebkent tenyleg minden kaphato, amit csak kivansz, csak legyen eleg korona hozza. Neha ilyesztoek az arak. Mi a baratommal nagyon megnezzuk az arakat es az akciokat is figyeljuk. Van egy zoldseges itt Osloban, amirol szinte minden kulfoldi tud. Ott tobb minden olcsobb, mint a boltokban, meg sokszor jobb is az aru minosege. Grønlandon talalhato. Ez a legjobb zoldseges szerintem a varosban. Egyebkent mi ugy csinaljuk, hogy mikor otthonrol jovunk vissza megpakoljuk a borondot mindenfele finomsaggal, pl. hazi kolbasz, szalami, Turorudi. Igy olcsobb is es legalabb ehetunk hazai izeket is.
A kozlekedes nagyon jo, teljesen osszehangolt. Szinte mindenhol jelzotablak vannak, amik pontosan mutatajak, mikor jon a kovetkezo jarmu. Es ha valahol elakadt peldaul a busz es kesobb er a megalloba, azonnal modosul a jelzo tablan a varakozasi ido. Hat metro van a varosban, es van 4-5 megallo, ahol mindegyik megall. Nagyon konnyu kozlekedni a varoasban. Tobbnyire 15 percenkent jarnak a metrok es a buszok is. Itt jegyet-berletet venni automatabol vagy a Narvesen boltban lehet. Az egyszeri jegyet nem eleg megvenni, ervenyesiteni is kell esa egy oran keresztul barmilyen jarmure felszallhatsz vele. Amikor ervenyesited, akkor megmutatja a gep, hogy meddig hasznalhatod. Ellenorok inkabb a metronal vannak, buszon eddig egyszer talalkoztam veluk, viszont akkor sok ellenor szallt fel es a busz nem mozdult a megallobol, amig az ellenorok be nem fejeztek a jegyek-berletek ellenorzeset.
Kerdezted, hogy vannak-e hajlektalanok az utcan. Vannak keregetok, de nem olyan nagy szamban, mint Pesten.Es valahogy azt vettem eszre, hogy el is tunnek, ahogy kozeledik a hideg. Bar mostanaban alig jartam a belvarosban, de a hetvegen szetnezek.
A kozbiztonsagot nem tudom megitelni. Ha belegondolok, hogy juliusban robbantottak, majd egy szigeten fiatalokat gyilkolt egy elmebeteg orult, nem tartom megfelelonek. Most epp fotok vannak nehany forgalmasabb helyen kituzve egy ferfirol, aki molesztalt egy 18 eves lanyt. De egyeb eseteket nem tudok felsorolni. Betoresekrol nem hallottam eddig. Viszont szemely szerint en nem erzem magam nehany helyen egeszen biztonsagban. Pl. Grønland, ahol nappal zoldseget veszek, este nem szeretnek ott setalgatni. Valahogy ott ijeszto neha szamomra az a rengeteg vegyes ember,ott elnek a legtobb pakisztaniak,arabok, torokok. Kicsit furcsa az a kornyek szamomra.
Orvosnal meg nem voltam, szerencsere. Errol egyenlore semmit nem tudok, csak annyit, hogy nagyon draga. De majd erdeklodok mas magyaroktol, hogy nekik volt-e mar szemelyes tapasztalatuk.
Egyeb kerdes? allok elebe! Kerdezz batran, szivesen valaszolok.
Ha det bra

(#629) CYBERIA válasza MarcsiOslo (#628) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Valahogy ott ijeszto neha szamomra az a rengeteg vegyes ember,ott elnek a legtobb pakisztaniak,arabok, torokok.”

Na ez az egyik oka a norvégok viselkedésének.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#630) gnius válasza MarcsiOslo (#628) üzenetére


gnius
csendes tag

Szia!

Köszönöm a hosszú válaszod, kedves Tőled, hogy ilyen részletesen leírtad.
Lenne egy komplikáltabb kérdésem is:) Legközelebb, ha vásárolni mész, megtennéd, hogy megnézed, lehet-e kapni laktózmentes tejtermékeket? Ausztriában láttam, ott saját termékük van, az L-minus, mint nálunk a Magic Milk. (Tej, tejföl, túró, joghurt, ilyesmik) Előre is köszönöm!

Üdv!

(#631) Bradford


Bradford
újonc

Sziasztok!

Jövö nyáron kimennek Osloba elvégezni egy - két hetes intenzív középszintű nyelvtanfolyamot. Tud vlk olyan iskolát vagy tanfolyamot ami segít majd a munkavállalásban? Érdekel meg vlk ez a dolog? Irjatok!

(#632) hal654 válasza hal654 (#627) üzenetére


hal654
újonc

:DD :C

(#633) CYBERIA


CYBERIA
őstag

[link]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#634) VikThor044


VikThor044
újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt. Tervezem a jövő év folyamán, hogy Norvégiába cuccolok, de rá kell gyúrnom a nyelvre.Mielőtt Olaszban melóztam a kreativ olasz-ból kezdtem tanulni, ami elég jól sikerült, de az olasz egy kicsit könnyebb nyelv.
a gyakoribb nyelvekre könnyű beszerezni pdf-ben és mp3-ban a kreativ könyveket, de norvéghoz nem találtam letölthetőt.
Ti megoldottátok már? Szükségem volna rá! De 22eHuf sok érte! A svéd és olasz megvan nekem ha valakit érdekel.

Mit szeretnék Norvégiában csinálni? Egyszerű melózni, utána meg hozni a családot is.
Mit fogok dolgozni? Ezt még nem tudom, de magyar vagyok, szóval elég rafinált és sokoldalú. Azért kell nyelvet tanulni, hogy ne csak alja munka jusson.

szóval kéne a könyv és a cd DE OKOSBA!

(#635) glaccier


glaccier
újonc

Sziasztok!

A kreatív norvégból vehetnék valakitől egy példányt?

Előre is köszi a válaszokat.

(#636) deathstep


deathstep
újonc

SZIASZTOK!
EZ, A MÁR FRISSNEK ANNYIRA NEM MONDHATÓ BLOG IS ANNYI LELKI ENERGIÁT AD, HOGY KÖSZÖNÖM MINDENKINEK^^ PRÓBÁLKOZTAM ÍRNI ÜZENETET AZ ILLETŐENK AKINEK MEGVAN A KREATÍV NORVÉG, DE GONDOLOM NEM NÉZI ÉS IDE IS FÉLVE ÍROK H MÉG ÉSZREVESZITEK-E H JELZEK ÉS SEGÍTSÉGET KÉREK. SZERETNÉM MEGKÉRNI HOGY AKI TUD SEGÍTENI, KÜLDJE EL NEKEM A KREATÍV NORVÉGOT, NAGYON NINCS MOST PÉNZEM MEGRENDELNI ÉS IDEGESÍT H SZINTE AZONKÍVÜL AZ ÖSSZES KREATÍV OKTATÓT MEGTUDTAM MÁR SZEREZNI, SVÉDET IS, DE ENGEM NORVÉGIÁBAN VÁRNAK, RÁADÁSUL BERGENBE, SZ'AL ÍGY IS CSAK AZ ALAPÉRT TANULOM MEG AZT AMIT BÁRMELYIK OKTATÓANYAG MEGTANÍT, A BERGENI DIALEKTUS ÚGYIS MÁS LESZ. NAGYON KÖSZÖNÖM, H ELOLVASTATOK, ÉS HA ELKÜLDENÉ VALAKI AZT VALAHOGY NAGYON MEGHÁLÁLNÁM^^
HA DET BRA^^

(#637) Krisssz75 válasza deathstep (#636) üzenetére


Krisssz75
csendes tag

Szia!

Megkaptad már a tananyagot valakitől?
Ha nem,írj vissza nekem.

Üdv: Krisztián.

[ Szerkesztve ]

"A legjobb módja,hogy megjósold a jövődet az,ha magad teremted meg azt!"

(#638) mulder968


mulder968
újonc

Helló mindenkinek magyar norvég hangos nyelvkönyvet krersek,vagy ami segiti a kiejtést júliusba utazom norvégiába dolgozni és nagy szükségem lenne cd-re vagy könyvre köszi

[ Szerkesztve ]

(#639) mulder968


mulder968
újonc

Jó lenne nekem is a kreativ norvéból egy példány sürgös lenne számomra üdv

[ Szerkesztve ]

(#640) Mucyka


Mucyka
újonc

Sziasztok !
Addig is itt van egy kis segítség a tanulni vágyóknak.
Norvég -Magyar , Magyar - Norvég szótár .
http://dict.hunnor.net/search

(#641) CYBERIA válasza Mucyka (#640) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kösz!

Úgy látom bokmål.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#642) aba83 válasza MarcsiOslo (#619) üzenetére


aba83
újonc

Hei Marianna,

Jeg lurer på om du er med på dette forumet fremdeles...
Jeg vil gjerne å praktisere norsk ved å skrive til hverandre -og til og med andre selvfølgelig - her i forumet.
Jeg og min mann planlegger at vi skal begynne et nytt liv i Norge. Jeg har begynt å lære norsk siden 1,5 år men uten lærer. Derfor er jeg sikker på at det finnes mange feil i svaret mitt.
Klarer du deg godt i Oslo? Har du den praksisen i barnehage fremdeles?

Jeg gelder meg til å praktisere norsk med andre her i forumet.
Ha det!

Sziasztok,

Ez a hsz. nem csak Mariannának szól (ha még egyáltalán erre jár), hanem mással is szívesen gyakorolnám a norvégot itt a forumon!! :)
Kinek van kedve hozzá, hogy norvégul írjunk?

Üdv Mindenkinek!

(#643) dorcikat


dorcikat
csendes tag

Kedves még esetleg jelenlévők! Már régebben is írtam ide, de még mindig norvégot tanítok, végzős skandinavisztika szakos (norvég alapnyelv, nyilván, mi más? :)) létemre. Nemrég jöttem haza Trondheimből, ösztöndíjjal voltam ott. Budapesten vagy skypeon szoktam órát tartani ha vidéki a diákom, és nagyon szívesen vállalok minden szinten lévő norvégul tanulni vágyót!

(#644) dorcikat válasza dorcikat (#643) üzenetére


dorcikat
csendes tag

jajj ez a piros fej nagyon ijesztő lett

(#645) dorcikat válasza dorcikat (#644) üzenetére


dorcikat
csendes tag

ó már csak az email címem hiányzik: dorilazar@gmail.com

(#646) peter_takacs


peter_takacs
újonc

Sziasztok!

Nyelvtanuláshoz segédanyagot keresek. Esetleg ha van valakinek eladó kreatívnyelves oktatóanyaga, az írjon nekem, megköszönném: peter0takacs@gmail.com

Esetleg ezt még hol tudom beszerezni? : Ny y Norge

Az az igazság, hogy Bergenbe készülök ki, és olvastam hogy ezért a Bokmal helyett inkább a nyrosk-ot kellene erőltetnem.
Köszönök minden segítséget.

(#647) gyozo1965 válasza bollerkrisz (#453) üzenetére


gyozo1965
újonc

szia
Most tanulunk norvégul, utána kimennénk mi is dolgozni.
Tarthatnánk kapcsolatot Veled?
Feleségem 2 diplomás egészségügyis , én kamionoznék, B,C,E,D, ADR, PÁV, STB......
angolul tudok pötyögni .
Köszönöm a figyelmed.
győző & ildikó

viktor

(#648) red__devil


red__devil
újonc

Van egy felesleges kreatív norvég anyagom! ;]

[ Szerkesztve ]

ygan@mailbox.hu

(#649) pintacsitama


pintacsitama
újonc

Sziasztok!

A norvég nyelv iránt érdeklődöm, el is kezdtem tanulgatni a youtube-ról, de vmi könyvet keresek hozzá. Eléggé intenzíven akarom, kb 2 évem van rá :)

Vmi jó könyvet tudtok ajánlani?

köszönöm előre is

take care
X

(#650) aatti


aatti
újonc

Norvég kiadványok, könyvek (PDF), hanganyagok formájában eladók. Kezdőtől a felsőfokúig. Érdeklődni itt: guthur84@gmail.com

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.