Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#401) toscar


toscar
újonc

Sziasztok!

A norvég nyelvtanuláshoz is elengedhetetlen a szavak tanulása. A következő honlapon találhattok egy egyszerű és könnyen használható szótanító programot, amely minden nyelv szavainak tanulására alkalmas:

[link]

Ehhez a programhoz még nem készült norvég szótár, de mindenki készíthet magának saját szótárt, így azokat a szavakat tudod tanulni, amelyek még ismeretlenek előtted.

Jó nyelvtanulást mindenkinek!

(#402) commendator válasza mokapici (#398) üzenetére


commendator
csendes tag

Nem vagyok tagja meg egy turaegyletnek sem, csak a fejem utan megyek... :)
Harman megyunk mindig, a felesegem, a kutya es en. A kutyat Marcusnak hivjak es egy 50 kg-os 2 eves Cane Corso kan. Nagyon kemeny es hihetetlen eros, altalaban O biztosit a fizikai erejenel fogva. Elkepesztoek az osztonei, megerzi mindig a veszelyes helyeket es siman tartja a testsulyom, ha szukseges. :R
A tura talan 25 km hosszu volt, de a szintkulonbseg miatt kemeny. ( 2500 m )
Lent Oddaban meg utoljara kellemes meleg volt, 17 fok es sutott a nap. Fent is sutott, de eros szel fujt es kb. 4 - 5 fok lehetett. Egyebkent vegig tiszta ido volt. Elore megneztem az yr.no oldalat, nem szokott tevedni. ( legalabbis Norvegiat illetoen ) Edzoosveny? Haat, ez a Folgefonna Nemzeti Parkon atvezeto turaosveny volt amin haladtunk. A GPS es a turistaterkepek is kiemeleten jelolik. Meglepo, hogy talalkozok mindig idosebb emberekkel ( 60 -70 evesek ) de fiatalokkal alig... :(
Igen. A hegyekben a vadaszok szerint mar az ejjel ho esett. Oktober kozepetol mar itt is tel van. Oddaban eleg pezsgo kulturalis elet van, most hetvegen volt pl. a Blues hetvege, amerikai es dan vendegzenekarok is felleptek. Nyaron minden hetre esik valami. Es eltunyulni tenyleg nehez. Plane, ha a hegyoldalban laksz es autod sincs... :D
Napkozben mar itt csak 10 - 12 fok van es sokat esik. En is ugy kezdtem, hogy almodoztam. Norvegul pedig en is csak tanulok es meg sokaig igy is lesz... :)

(#403) utforsker


utforsker
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Én eddig csak angolt tanultam. Már korábban elhatároztam, hogy az angol mellé keresek egy másik nyelvet. Több lehetséges választás közül végül a norvég volt a befutó. Örülök, hogy létrejött ez az oldal. Végigolvastam és nagyon tetszett. :C

(#404) commendator válasza utforsker (#403) üzenetére


commendator
csendes tag

Udv kozottunk! :C

(#405) haunty válasza utforsker (#403) üzenetére


haunty
csendes tag

Hei!

Føl deg som hjemme. :)

(#406) mokapici válasza commendator (#402) üzenetére


mokapici
csendes tag

:)sejtettem, hogy a kutyus a biztosítás:) először kicsit méltatlankodtam,hogy sidorhattad veszélybe, de mindjárt gondoltam, hogy inkább ő ment meg, ha valami baj van:)

hát, igen, Odda tengerszinten van? 2500m az nnagyon sok, még függőlegesen is:)..a bergeni ösvény való nekem inkább:)

ma volt egy tárgyaláásom a bíróságon, és megfogadtam, hogy itthagyom ezt az országot.Csak sajna, már elkéstem vele, nem lesz hozzá elég erőm..tudod én bármikor lemondanék erről az állampolgárságról, és nem azért, mert nem szeretem a hazám..de miért kellene hűségesnek lennem ehhez a korrupt csődtömeghez? Meneküljön, akinek még van ereje hozzá. Biztos vagyok benne, hogy Norvégia még jó sokáig különb lesz a korrektség és biztonság szemponjából.

köszönöm a túrabeszámolót..olyan jó olvasni:)

(#407) mokapici válasza commendator (#402) üzenetére


mokapici
csendes tag

ja igen, a mászóvas helyett a Marcus körmei:) nem rossz:)

a yr.no-t én is mindenkinek melegen ajánlom, én az europa satellit animációtés a frontvonalak helyzetét nézem a magyar idpkép.hu radar képeivel összevetve. a radar az alacsonyan lévő felhőket mutatja minden negyedórában frissítve az animációt, míg a satellit animáció nagyon jól előrejelzi a mozgásokat. Mostmár egy éve figyelem, és így már egy kis tapasztalat is van mellé, nagyon megbízható, én is a norvég barátaimtól kaptam az ötletet, de ennél jobbat nem tudok.Norvégiában meg lehet nézni óránként, ott többet változik, nálunk néha hetekig se történik semmi:)

(#408) commendator válasza mokapici (#406) üzenetére


commendator
csendes tag

Igen; Odda tengerszinten van. A 2500 meg ugy jon ki, hogy a GPS-em szerint kb. 2000 mentem fel, 500-at le, amig elertem a csucsot. Utana ugyanez visszafele. Tehat akkor nem is jot irtam. :D

Sosincs keso... Bar ez reszedre az en szambol viccesen hangzik...De nem baj. Az en szememben nincs idos ember, csak regota fiatal. En is johettem volna 10 evvel hamarabb, es mar allampolgar lehetnek, de mostanra allt ossze ugy minden, hogy belevaghattunk. Biztonsagban.

(#409) mokapici válasza commendator (#408) üzenetére


mokapici
csendes tag

akárhogyis,nagyon nagy túra,főleg, hogy már hó és jég is van..vagy el sem olvadt a nyáron a csúcs közelében a túraösvényen?? jól látom, hogy van egy kis menedékház a csúcson?

hát igen, én is biztonságban akartam kimenni, a saját szakmámban..sajnos, most már a szemem nem bír 8 óra munkát. De ezt nem írom be a pályázatokba, és mégsem..talán valami csak akad majd, ha megtanulom a nyelvet..., ha nem is a szakmában..tulajdonképpen 1 év alatt már ki is estem belőle...mert már nem is olvasom a szaklapokat, inkább élek és amennyire látok, tanulok..ez a kis társaság nagyon meghozta a kedvem, nagyon köszönöm Haunt-nak és Darkwoodnak is, hogy elindították ezt a kis közösséget, sehol nem találtam eddig a helyem, itt otthon érzem magam...és rengeteg hasznos webhely és tananyag halmozódott már fel.
És borzasztóan örülük, hogy túráztok, és írsz azokról a helyekről, ahová én csak vágyakozom, de már lehet , hogy sosem jutok el..de nem adom fel!

ja, és még nem tudtam tesztelni magam, hogy bírnám a hosszú sötét teleket...egyszer voltam 10 napig Karácsonykor, hát csak egyszer aludtam többet életemben, Haugesundben, mikor napokig esett az eső a kempingben:)

üdv mindenkinek:!

(#410) commendator válasza mokapici (#409) üzenetére


commendator
csendes tag

Igen, van menedekhaz, egesz komfortos. Helikopterrel mindig utantoltenek mindent. Ott fent mar a gleccser van a maga kozel 100 m-es jegvastagsagaval. Ahol ki - kibukkan a szikla, korottte sem olvad nagyon, mert olyan hideg, hogy az a keves nap sem tudja atmelegiteni.
A telet nagyon okosan megoldjak, minden lakasban tucatnyi kis asztali lampa van, es azokkal vilagitjak be a lakasokat igy nagyon hangulatos. En sem alszom feltetlenul tobbet, internetezek, olvasok, tanulok, filmet nezek a meleg lakasban, ropog a parazs a kandalloban, setalok a kutyaval, kavehazba megyek. Nagyon elveztem a hosszu sotet telet. Ezen magam is meglepodtem...

(#411) utforsker


utforsker
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék valamivel én is hozzájárulni a nyelvtanuláshoz.
Találtam egy kis progit, ami segítséget nyújthat a szótanuláshoz és szerintem nagyon praktikus. A szavakat egy txt fájlba kell csak beírni vagy bemásolni. Minden szót vagy kifejezést pontos vesszővel kell lezárni.
A kikérdezés végén egy összefoglalót készít az aktuális eredményeinkről, de lehetőség van előre gyakorló feladatsorokat is összeállítani és kinyomtatni.
A következő oldalon található:
[link]

Ahhoz, hogy a txt fájlokba az olyan norvég szavakat is be tudjuk írni, illetve a program használatakor a magyarban nem létező karaktereket (å, ø, æ) is be tudjuk gépelni a billentyűzetet a Control Panel-ben át lehet állítani norvég nyelvre. Ezt elég csak egyszer megtenni és a tálcára kirakhatunk egy kis nyelválasztó menüt, amivel 2-3 kattintással válthatunk a magyar, norvég vagy bármely más nyelv között.

Az átállítás leírása itt található:
[link]

Készítettem egy kis leírást is, az előbbit kicsit kiegészítve:
[link]

A txt fájlokat akár témakörönként is létre lehetne hozni, pl. úgy ahogy itt:
[link]. Én már el is kezdtem, és ha valaki(k)nek esetleg lenne ideje rá, feloszthatnánk egymás között a 100 leckét, majd feltehetnénk egy mindenki számára elérhető helyre. Esetleg ott még aki szeretné, újabb szavakkal ki is egészíthetné. Talán összejön egy jó kis szótár. :U

A fájl elmentésekor (mentés másként) a fájlnév beírása után az az ablak alján lévő Encoding legördülő menüből az Unicode-t kell kiválasztani, így a magyarban nem lévő karakterek nem kerülnek átírása. ;)

(#412) mokapici válasza commendator (#410) üzenetére


mokapici
csendes tag

nagyon jól hangzik:), de ott ahol a hó helyett csak eső, eső, mint általában a közvetlen tengerparton egész Bergenig meg még föntebb is....lehet, hogy meglátogatom Oddát egyszer télen:), eddig mindig egy mogorva helynek láttam a webkamera képei alapján, de amióta te mesélsz róla..hátnagyon megváltozott a képzeletem..Ipari város? mintha láttam volna néhány cikket valami nagy üzemi botrányról...meg egyszer árultak valami nagy lerobbant hodályt valami potm pénzért:) meg akartam venni:)

repülőn vittétek ki Marcust? vagy ő norvég?:)

lassan itt is hűlni kezd azidő, birkózom a fűzfáimmal,rémes,mennyit nőttek, sokszor űgy érzem, olyanok, mint a kisherceg baoba fái a kis bolygóján..

a kreatív norvég jónak látszikde én azt hiszem, minden nap másból fogk tanulni, mert egyet nagyon-nagyon tudok unni...inkább csak minden másnap van kedvem tanulni
milyen népek járnak a mstani tanfolyamodra?

üdv

(#413) mokapici válasza utforsker (#411) üzenetére


mokapici
csendes tag

hei:)
nagyon profi vagy:) bevallom, ehhez nkem többször kell nekirugaszkodni..
látom, a facebook-on is fent vagy. Régen kíváncsi vagyokrá, mik az előnyei a facebook-nak mondjuk a netlog vagy a googlé-val összehasonlítva...engem zavar ez a sokféle rendszer, mindenhova hívogatnak, , de nem tudom, melyiket érdemesebb használni, és miért..én legjobban a saját és mások fényképeit szeretem nézegetni, de űgy, hogy gyorsan sok képet lehessen feltenni, és megnézni is gyors legyen...ilyet még eddig nem találtam..
Te is Szolnokon laksz?.) és norvégul akarsz tanulni? vagy már tudsz?

kösz a jó tippeket, holnap kipróbálom, ma este már nem nagyon látok, rossz a szemem és minilaptopom van:) hogy utazásnál könnyű legyen, elég gyenge..
az asztali gépem meg windows 98:) al megy

jó éjt:)

(#414) utforsker


utforsker
csendes tag

Bocsi utólag is, hogy egykis félreértést okoztam. A keresztnevem István, és a hét elején találtam meg Gergő szókikérdező programját, amit ki is próbáltam és nagyon praktikusnak találtam, ezért írtam is neki egy köszönő levet. Bár nekem is informatikus az egyik végzettségem, de még sajnos nem volt alkalmam infósként dolgozni, így inkább az elméleti tudásom jelentősebb, a gyakorlati már nem annyira. :((
Az utforskert csak azért választottam, mert gondoltam így is 1-el sikerül növelni az eddig megtanult szavak számát, ha sokszor látom csak megjegyzem alapon.

A nyelvet csak pár hete kezdtem el tanulni, már régebben is gondoltam, hogy kéne valami még az angol mellé. Mindenképpen olyat akatam választani, ami nekem érdekesnek tűnik, és nem az volt az elsődleges szempont, hogy esetleg később lesz-e alkalmam használni. Aztán akadt több szóba jöhető nyelv is. Közben olvastam egy cikket Norvégiáról, ami kedvező benyomást tett erről az országról. Ráadásul megismerkedtem egy fiatal házaspárral, akik pár éve ott dolgoztak és lehet, hogy nemsokára újból visszamennek. Aztán van még néhány norvég énekes, együttes akiket kedvelek ( Linda Kvam, Åge Sten Nilsen, Wig Wam...). Így már nem volt nehéz kiválasztani a második nyelvet. Nem beszélve arról, hogy az én munkahelyem (ahol már 20 éve dolgozom) sem egy biztos hely manapság, és az ember néha elgondolkodik a lehetőségeken...

Sajnos egy dolog még nem működik a kikérdező progi esetében. Kicsit korán örültem, hogy sikerült a norvég karaktereket is rögzíteni egy txt fájlba másolgatás nélkül. Úgy tűnik muszáj Unicode-ban elmenteni, hogy a norvég karakterek ne íródjanak át, viszont az Unicode-ban elmentett fájlt a kikérdező nem nyitja meg, :Y így jelenleg csak olyan szavak esetében jó igazán melyeknek a betüi megegyeznek a magyarral és a fájl a szokásos módon menthető. Én csak az első leckénél teszteltem először (Személyek) és ott nem jött elő ez a probléma, a másodiknál később már igen :W .

Gergőnek írtam erről néhány sort, hátha van valami egyszerű megoldása a dolognak.

Ha megoldódik a probléma, akkor megírom.

Szép napot mindenkinek

(#415) utforsker


utforsker
csendes tag

Sajnos a facebook-t nem ismerem, de szívesen utánajárok, hogy melyiket érdemes használni és ha tudok valamit megírom. :K

(#416) Bernibej


Bernibej
csendes tag

Sziasztok,
Minnel hamarabb (lehet hogy meg ezen a heten) szeretnek elkezdeni egy kedo norveg nyelvtanfolyamot. A legtobb helyen annak fuggvenyeben indulnak a csoportok, hogy a tanulok mikor szeretnek az orat. Nekem hetkornapokon 18:30-as kezdettel lenne jo. Ja es Budapesten vagy a Margithid budai hidfojenel vagy a Balhanal.
Ha valakinek lenne kedve , ideje, penze hogy csatlakozzon hozzam es egyutt kezdjunk akkor irjon nekem a hidvegi.beata@gmail.com cimre.

(#417) mokapici válasza utforsker (#415) üzenetére


mokapici
csendes tag

k0syi,

amint lætod a karaktereket mær siker+lt kicserølni :)

csak a vissyakapcsol\ ikont nem tette fel:)

(#418) mokapici válasza commendator (#408) üzenetére


mokapici
csendes tag

Dermed er Odda og Mauranger effektivt skild frå resten av Kvinnherad.

jeg har red det i Kvinherad, hva betyr

ha en fin dag:)

(#419) mokapici


mokapici
csendes tag

nem tudtam ezt a varnoskole blogba beilleszteni

(#420) mokapici válasza mokapici (#419) üzenetére


mokapici
csendes tag

ide se:(

(#421) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ja, vi elsker dette landet

1;

Ja, vi elsker dette landet,
som det stiger frem,
furet, værbitt over vannet,
med de tusen hjem.
Elsker, elsker det og tenker
på vår far og mor
og den saganatt som senker
drømme på vår jord.
Og den saganatt som senker,
senker drømme på vår jord.

2;

Dette landet Harald berget
med sin kjemperad,
dette landet Håkon verget
medens Øyvind kvad;
Olav på det landet malte
korset med sitt blod,
fra dets høye Sverre talte
Roma midt imot.

3;

Bønder sine økser brynte
hvor en hær dro frem,
Tordenskiold langs kysten lynte,
så den lystes hjem.
Kvinner selv stod opp og strede
som de vare menn;
andre kunne bare grede,
men det kom igjen!

4;

Visstnok var vi ikke mange,
men vi strakk dog til,
da vi prøvdes noen gange,
og det stod på spill;
ti vi heller landet brente
enn det kom til fall;
husker bare hva som hendte
ned på Fredrikshald!

5;

Hårde tider har vi døyet,
ble til sist forstøtt;
men i verste nød blåøyet
frihet ble oss født.
Det gav faderkraft å bære
hungersnød og krig,
det gav døden selv sin ære
og det gav forlik.

6;

Fienden sitt våpen kastet,
opp visiret for,
vi med undren mot ham hastet,
ti han var vår bror.
Drevne frem på stand av skammen
gikk vi søderpå;
nu vi står tre brødre sammen,
og skal sådan stå!

7;

Norske mann i hus og hytte,
takk din store Gud!
Landet ville han beskytte,
skjønt det mørkt så ut.
Alt hva fedrene har kjempet,
mødrene har grett,
har den Herre stille lempet
så vi vant vår rett.

8;

Ja, vi elsker dette landet,
som det stiger frem,
furet, værbitt over vannet,
med de tusen hjem.
Og som fedres kamp har hevet
det av nød til seir,
også vi, når det blir krevet,
for dets fred slår leir.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#422) utforsker


utforsker
csendes tag

Jeg er nybegynner. :F

(#423) (Darkwood) válasza utforsker (#422) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ezt kinek mondod, hogy kezdő vagy? Kérlek használd a válasz gombot, mert nem tudni, hogy kinek válaszolsz! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#424) mokapici válasza utforsker (#411) üzenetére


mokapici
csendes tag

örök hála ezért a kis linkért a nyelvválasztáshoz:), végre nekiduráltam magam és újból megpróbáltam, ezúttal sikerrel:)
úgyhogy ezzel a nyelváltó ikonnal és a google fordítóval már király vagyok:)
addig amíg élőbeszédre nem kerüla sor, de remélem egyszer az is meglesz, elkezdtem komolyabban a kreatívot, nem is rossz, végre teljesen magyarított nyelvtani magyarázathoz jutottam, ez a nagy erénye szerintem

MI VAN VELETEK, MINDENKI ELSÜLLYEDT A HÉTKÖZNAPI ROBOTBAN?
HOGY HALADTOK?
Hva med deres? Alle druknet i ukedagene?

(#425) mokapici válasza (Darkwood) (#421) üzenetére


mokapici
csendes tag

akarod, hogy lefordítsam? nekem is örömet jelentene...

du vil oversette? Dette er også en glede til meg ...:)

(#426) mokapici válasza commendator (#408) üzenetére


mokapici
csendes tag

Druknet i snøen? eller arbeid? Selv her, dagene mørkne, men det er veldig varmt, 26 grader. Hva er nytt i Odda? ha det:)

(#427) (Darkwood) válasza mokapici (#425) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Egyébként tudod, hogy mi ez?

Persze... fordítsd le ebből is tanulunk! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#428) mokapici válasza (Darkwood) (#427) üzenetére


mokapici
csendes tag

ha jól emlékszem, a hímnusz, lehet , hogy nem lesz könnyű méltó magyar szöveget találni,de izgat a feladat.A jövőhétre talán megleszek vele:)
üdv

(#429) (Darkwood) válasza mokapici (#428) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Igen, az!

Kíváncsian várom! :K

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#430) utforsker válasza mokapici (#424) üzenetére


utforsker
csendes tag

Örülök, hogy segíthettem :)

[ Szerkesztve ]

(#431) mokapici válasza (Darkwood) (#429) üzenetére


mokapici
csendes tag

Ja, vi elsker dette landet
1;
Ja, vi elsker dette landet, Igen, szeretjük e földet,
som det stiger frem, mely ráncosan, viharverten
furet, værbitt over vannet, ezernyi otthonnal
med de tusen hjem. Magaslik a víz fölé.
Elsker, elsker det og tenker Igen, szeretjük és
på vår far og mor apáinkra,anyáinkra gondolunk
og den saganatt som senker és arra a mondabeli éjszakára
drømme på vår jord. amely álmokat küldött földünkre
Og den saganatt som senker, és arra a mondabeli éjszakára
senker drømme på vår jord. amely álmokat küldött földünkre

hát ezt még akkor megcsináltam, de tovább nem boldoggultam,nagyon nehéz áttennni..furcsa módon, végig a sszózat jutott eszembe, míg knlódtam,és képzeld, valahol az interneten azt irták, Björstein , aki írta, lehet, hogy rosszul emlékszem a nevére,magyar nagykövet volt és svédülolvasta a szózatot, és annak hatására írta...:)mindig tapasztalom, hogy kicsi a világ..mi van veletek? hogy haladtok? engem lefoglalt a sok kertimunka, de most már vége, esik és esik...és már majdnem olyan sötét van, mint Oddában:)cak nem olyan télies

(#432) mokapici válasza Bernibej (#416) üzenetére


mokapici
csendes tag

Beáta, elkezdted a nyelvtanolyamot ? milyen tapasztalataid vannak? üdv.

(#433) mokapici válasza commendator (#410) üzenetére


mokapici
csendes tag

úgylátszik az internetet már hanyagolod ujabban vagy csak minket?mi van veled, hiányzol, lehal nélküled a site :(((

(#434) Norway_Sol


Norway_Sol
csendes tag

Üdv skacok!:)
Végre pár hete meglett a Kreatív Nyelvtanulás Norvég... csak sajna az 1-6-os cd üres volt...remélem a héten megjön a csere.-.-"

Próbálgattam a kiejtéses dolgokat megjegyezni, de egy idő után belekeveredtem...:P
Az o egyszer o-nak egyszer meg u-nak ejtendő... de ha elém kerül egy tök új szó, ami nincs bent a könyvben, akkor honnan a büdös zokniszárból tudjam, hogy azt hogyan kell ejteni.????:P

Alapjába véve viszont tetszik a könyv.^^
Csak kicsit a formátuma fura... lévén könyvtárosnak tanulok és eddig a könyv, mint olyan, nem éppen mappa formában jelent meg előttem.-.-"

(#435) (Darkwood) válasza Norway_Sol (#434) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ha kikerülsz és az "et tog" szót "u"-val ejted, akkor is meg fogják értene max. kijavítanak, hogy "o"-val kell! A magyarban is sok olyan szó van, amit nem úgy ejtünk, ahogy leírjuk.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#436) nikota


nikota
csendes tag

Sziasztok!!
Nem olvastam végig az előttem levő bejegyzéseket, csak a legelejét:P
Szóval nagyon szeretnék megtanulni norvégül, szükslgem is lenne rá, hiszem később kinnt szeretném folytatni a tanulást.
MIlyen könyveket javasoltok? vagy milyen módszereket?
Akik közületek régebbeen tanulják tudnának segíteni?
Előre is kösz!

(#437) nikota válasza Norway_Sol (#434) üzenetére


nikota
csendes tag

Halottam már a kreatívról, nekem abból csak az angol német van meg..
Tudnál segíteni hogy hol tudom beszerezni az angolt? Vagy neked PDF-ben van meg?

(#438) Gergő_ válasza nikota (#436) üzenetére


Gergő_
őstag

kezdésnek szerintem jó tanulmányozni ezt: Varnorskole.info

(#439) nikota válasza Gergő_ (#438) üzenetére


nikota
csendes tag

Köszi, ez kezdések tényleg tök jó...
Tudsz vmi olyan könyvet ajánlani ami kézzelfogható és boltban megvehető? :D :C

(#440) (Darkwood) válasza nikota (#439) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Én tudok: [#11 Hsz.]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#441) nikota válasza (Darkwood) (#440) üzenetére


nikota
csendes tag

Igen, köszi ezt a hozzászólásodat már olvastam korábban, éppen ezért ma be is mentem a Westendbe a Libribe, és közölték vele hogy már egy ideje egyik Libriben sem kapható a norvég fajtája :O
De sebaj, azért még holnap szétnézek egy két helyen, hátha máshol megtalálom!
Te am. mióta tanulod a nyelvet és mi célból?

(#442) (Darkwood) válasza nikota (#441) üzenetére


(Darkwood)
őstag

[link].

Másfél év nézegetem, tanulgatom.

Hogy miért?

- Tetszik,

- A zenei identitásom miatt,

- Ha egyszer elmegyek ebből az országból, akkor Norvégiába fogok menni.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#443) Bernibej válasza mokapici (#432) üzenetére


Bernibej
csendes tag

mokapici:
Elnezest a lassu valaszert, de mostanaban sok dolgom volt es ez a forum sem volt tul forgalmas. Igen, elkezdtem :), lassan mar ket honapja jarok az Effy be. A tapasztalataim jok es a nyelvet is egyre jobban szeretem. A vegen meg felpakolok es meg sem alok Norvegiaig :).

Tobbiekkel mi ujsag? Mar mindenkinek felsofokuja lett kozben ? :) Vagy csak elkalandoztak es azert nem irnak? :)

(#444) mokapici válasza Bernibej (#443) üzenetére


mokapici
csendes tag

[L:/dl/upc/2009-12/10/229255_tccc96yetlh5fn4n_dsc06657.jpg](IMG:/dl/upc/2009-12/10/229255_tccc96yetlh5fn4n_dsc06657.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Szia Beáta, örülök, hogy ahllok rólad. Mi az az Effy? mikor vannak az órák és mennyiért?milyenek a tanárok?
Én most Oslóban vetten 4szer 4 órát,1500 NOk ért sajnos nem sikerült bejutnom abba a csoportba, amibe eredetileg terveztem, mert el kellett halasztanom az utazást, de ennyi is bőven elég volt. Nagyon hasznos a kiejtés és a beszédértés miatt. Végülis semennyi se lenne elég:)

Hát azaz a igazság, hogy sok órával és jó tanárral lehetne szépen megtanulni
Ma van a Nobel-díj átadás Obamának, mindjárt leszáll a földre:).Igen változóaak a vélemények erről. Azt hiszem hiába nyaltak be neki.:)

üdv.
http://itcafe.hu/dl/upc/2009-12/10/229255_tccc96yetlh5fn4n_dsc06657.jpg

(#445) Gergő_


Gergő_
őstag

God Jul!

[ Szerkesztve ]

(#446) milka333


milka333
újonc

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra és már most köszönöm a sok hasznos oldalt, amit megemlíettetek! Nemrég kezdtem norvégul tanulni. Egészen pontosan 2 napja... :-) Mindenkinek sok sikert és jó tanulást az új évben!
Milka333 :))

(#447) mililiter


mililiter
újonc

Hello!

Én is tanultam Norvégiában, jelenleg pedig norvégul tanulok. Egy norvég nyelvkönyvből, azaz itt Magyarországon nem kapható. A magyarokat még nem próbáltam, nem ismerem.
Véleményem szerint sok-sok kitartás és szorgalom kell hozzá. Na meg persze nem könyvből fogjuk megtanulni, abból csak az alapokat, hanem majd ha kint vagy és hallod az élőbeszédet. :K
Én is szívesen segítek, ha kell valakinek, de azt, hogy milyen szinten állok, azt sajna nem tudom belőni:) :)
Üdv!

(#448) Lesliepotter


Lesliepotter
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni,szeretnék norvégul megtanulni.A kreatív nyelvtanulásból akarom tanulni mert a német megvan és tetszett,viszont az a bajom hogy nem találom sehol a neten,nincs fennt .(angol,német,olasz,spanyol,francia,svéd van fennt) ha az utóbbiból valami kell felrakom.Köszi előre is.

(#449) tildy


tildy
nagyúr

Aki idegen nyelven akar tanulni, ajánlom a livemochat. Mindenféle nyelv van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#450) vanda1986


vanda1986
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni norvég nyelvű( esetleg angol nyelvű norvég felirattal vagy fordítva) film témában. Szeretnék nem csak "száraz könyvekből" tanulni, hanem valami kézzel foghatót hallani és látni.
A másik amire szükségem lenne, az néhány webes elérhetőség norvég nyelvtanfolyamokról Norvégiába (a folkuniversi és a languagepoweren kívül).
Illetve ha valaki még tud eladó kreatív norvégot vagy letölthető formában akár, akkor írjon mert érdekelne! Van nekem is egy csomó norvégosdi :DDD
Tusen takk!

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.