Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) vargalex válasza SteveBeard (#17150) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem kell semmit kikapcsolni a routeren, hiszen ő NAT-olni fog jelen beállítás szerint. Az ilyen szempontból mindegy, hogy DHCP-n kapja az IP-t, vagy statikusan állítod be. Csak ugye utóbbi esetben kézzel meg kell adnod a gateway-t és a DNS szerver(eke)t, míg DHCP esetén ezt kapja a DHCP szervertől.

Alex

(#17152) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Bár nem kimondottan openwrt, de arra is igaz lehet mivel vsftpd. Találkozott már valaki olyannal, hogy szerver indítás után egy ideig minden szuper, majd egyszer csak nem lehet csatlakozni az ftp szerverre. Entering passive mode üzenetnél megáll nem megy tovább. ftp port nyitva, passzív tartomány nyitva. Amikor az adott hiba megjelenik egy /etc/init.d/vsftpd restart orvosolja. Ezért Én nem szolgáltatói hibára gondolok. Vagy?

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17153) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Ti találkoztatok már olyannal, hogy a router csak ipv6 címet kapott dhcp-n keresztül? Most telepítettem egy tl2543nd-re 21.02.2 es verziószámú ON firmwaret. Ha a kávelmodemre direktben rádugom a laptopot az kap rendesen v4 es és v6os címet is. Mi lehet ennek az oka?

(#17154) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Rég nem jártam az oldalon. 2016-ban raktam fel az OpenWRT-t a TP-Link TL-WDR4900 v1 routeremre. Jelenleg az OpenWrt 18.06.2 r7676-cddd7b4c77 / LuCI openwrt-18.06 branch fut rajta.

Az alábbi problémában szeretném a véleményetek, javaslatotok kérni.

Néhány hete feltelepítettem a HBOGo szolgáztatást és a Netflix az alig 1 éves Samsung TV-re. A netflix hibátlanul fut, de a HBO Go kb óránként a tegnapelőtt felrakott HBOMax 5 percenként lefagy kimerevedik 5-10 másodperc után újra indul.

Az internet sávszélesség mikrohullámú neten 60 Mbps

Merre induljak el? Ez az internet szolgáltató, a router, a HBO GO vagy a TV hibája lehet?

Köszi Jani

(#17155) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Xiaomi Mi Router AX3200 -t lehet mobilalkalmazás nélkül böngészőből kezelni?

(#17156) Gabbbb válasza Gabbbb (#17155) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Elnézést kérek, ezt a kérdést nem itt szerettem volna feltenni.

(#17157) xabolcs


xabolcs
őstag

Sziasztok!

Van egy erdekes problemam egy USB HUB-ba epitett halokartyaval: amikor kikapcsolom a gepet, akkor a router(!) elvesziti az internet kapcsolatot es fel se tudja ujra epiteni, egeszen addig, amig nem aramtalanitom a halokartyat vagy a kabelt ki nem huzom!

A kartya egy RTL8153-as (ID: 0bda:8153, Driver=r8152) halokartya. Van egy HUB nelkuli USB-s kartyam is, szinten r8152, de ott mintha nem jelentkezne a problema.

Hogyan tudnam kideriteni hogy mi tortenik?

Az alabbiakat vettem eszre:
- kikapcsolaskor a Linux panaszkodik valamire a kartyaval kapcsolatban, de persze mar nem latom rendesen, mert utana ki is kapcsol a gep
- ha csak rovid ideig fut a Linux, akkor persze nem jelentkezik - leginkabb, amikor egesz napos munka utan kikapcsolom a gepet
- kikapcsolas utan meg egy kicsit van net (DIGI), a problemas kartya forgalomjelzoje neha-neha villan egyet
- nem sokkal kesobb viszont gyakori villodzasba kezd, s ekkor mar nincs net
- a net szakadas oka: Peer not responding
- sikertelen kapcsolat ujraepites, szinten: Timeout waiting for PADO packets illetve Unable to complete PPPoE Discovery
- megbizhatoan tudom vele reprodukalni a "mtk_soc_eth 1e100000.ethernet eth0: transmit timed out" hibauzenetet (watchdog es kernel trace nelkul)
- a router elerheto es a belso halozat is mukodokepesnek tunik

Igy szakad meg a kapcsolat.

Igy epul fel a kapcsolat (eloszor a timeout-os hibauzenet, s a kovetkezo probalkozas jo lesz).

A router egy mt7621-es DIR-860L, az OpenWrt SNAPSHOT, r19043-c2d7896a65, a net pedig DIGI PPPoE.

Meg tudom nezni, hogy milyen allapotban van a kikapcsolt gep halokartyaja, pl. ethtool-lal?
A routernek a portjain fogok latni valamit?
tcpdump-ot hol futtassam es mit figyeljek vele?
Ha jo a belso halo, akkor miert timeout-ol a router WAN portja?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17158) Benoe77 válasza xabolcs (#17157) üzenetére


Benoe77
őstag

Azt hiszem ezt a jelenséget hívják broadcast storm-nak. Nálam is csinálja egy usbc hub-ba épített hálokartya, hogy amikor a gépet kikapcsolom, de a kártya még áram alatt van, elkezd random forgalmat generálni.
Én is örülnék valamilyen megoldásnak, amivel az openwrt felől ezt kiküszöbölhetném.

(#17159) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Valaki találkozott már olyannal, hogy áramszünet/ kihúzás és bedugás után a router reseteli magát? Értem ezalatt azt, hogy 192.168.1.1 lesz a címe és nem kér jelszót. Természetesen minden más beállítás is törlődik. Mit lehet ezzel tenni azon kívül, hogy ups-re kötöm a routert? Egy 2543ND-ről lenne szó 21.02.2-es verzióval.

(#17160) vargalex válasza bzolika10 (#17159) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mindig produkálja? Nem kellene neki.
Akkor szokott még ilyen előfordulni, ha a flash-en nem marad szabad hely, ezért RAMDRIVE lesz a /overlay is, ami egy áramtalanítás után törlődik. Nézd meg a df -h és a mount parancs kimenetét

Alex

(#17161) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Segítséget szeretnék kérni. Jól gondolom, hogy a WDS hálózatban lehet barangolni mobillal anélkül, hogy lekapcsolódna egyikről?

DD-WRT-vel kellene megoldani, ilyenkor WDS AP a fő, és WDS Station-ök a kliensek?
WDS Station-ra tud kapcsolódni további WDS Station?
FŐ routeren fontos, hogy dd-wrt legyen?

Köszönöm előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17162) xabolcs válasza Benoe77 (#17158) üzenetére


xabolcs
őstag

Koszonom! Sose hallottam meg errol! Erdekes, nekem is USB-C-s a HUB. :U

Igy rakeresve a hivatalos OpenWrt forumon, ott is jelentkezik ez a broadcast storm (es ott is USB-C / ThunderBolt docking HUB-okrol van szo).

Irok, ha kitalaltam valamit.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17163) xabolcs válasza csabyka666 (#17161) üzenetére


xabolcs
őstag

A WDS csak vezetek nelkul koti ossze az AP-jaidat.

A mobillal barangolashoz az kell, hogy az AP-jaid ugyanolyan SSID-vel es titkositassal menjenek! Es persze ossze legyenek kotve az AP-jaid, akar vezetekkel, akar MESH-sel, akar WDS-sel!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17164) xabolcs válasza xabolcs (#17162) üzenetére


xabolcs
őstag

Itt pont arrol ir psherman, hogy managed switchek nelkul nem sok esely van megoldani.

This is not platform specific and is likely an issue at L2 (switching) so it wouldn't even hit the CPU/SoC and thus not interact with the OS.


Illetve: When I put my Mac to sleep it causes my entire network to stop functioning

There is a known issue with the Apple provided built in macOS Ethernet drivers for the Realtek RTL8153 USB 3.0 Ethernet chipset used in our dock (and many other docks and USB Ethernet adapters on the market). When put to sleep, the problematic driver creates an Ethernet broadcast storm which can overwhelm some Ethernet routers.


Remelem egy kernel upgrade megoldja! :DDD

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17165) Benoe77 válasza xabolcs (#17164) üzenetére


Benoe77
őstag

Jah, nem láttam még én se jó megoldást. Személy szerint kihúztam az ethernet kábelt és wifin csatkakozok.
Arra gondoltam még, ha esetleg valahogy a gép leállítása előtt le lehetne kapcsolni szoftveresen az usb eszközt, akkor talán nem lenne ez a jelenség.

(#17166) csabyka666 válasza xabolcs (#17163) üzenetére


csabyka666
addikt

De ha vezetékkel kötöm össze, hiába ugyanaz az SSID és a titkosítás, lesz olyan szitu, amikor az egyiken még rajta van, közben a másik már sokkal erősebb linket adna. Nem jól gondolom?

MESH-t nem tudom kiválasztani, csak WDS van jelenleg az eszközökön. Van érdemi különbség egyébként?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17167) xabolcs válasza csabyka666 (#17166) üzenetére


xabolcs
őstag

Ahogy mar irtam: a WDS arra van, hogy ket halozati eszkozodet osszekosd ... pont ugy, mint a MESH vagy a vezetek.

Igen, jol gondolod, hogy lesz olyan helyzet, amikor a masik AP-nak jobb a jele, de az eszkoz meg mindig a gyengebbhez kapcsolodik: a te problemad a kliens eszkozok roamingja az AP-k kozott.

Van ra beallitas, de az kliens oldali.
Pl. Windows-on a wifi kartyanak az Eszkozkezelos beallitasainal lehet pl. valasztani, hogy melyik savot preferalja, mennyire aggressziven roamingoljon, stb.
Ha az utobbira lenne befolyasod a mobilodon, akkor orulhetnel.

OpenWrt-ben be lehet kapcsolni a 802.11r Fast transition opciot, amivel talan lehet segiteni a problemadon.

En is tobb AP-t (es savot) hasznalok, ugyanazzal az SSID + titkositassal, s az eszkozeim nagyon jo roamingolnak, az emlitett 802.11r-t be se kapcsoltam eddig.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17168) bzolika10 válasza vargalex (#17160) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Ezt adja a df -h és a mount:
root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 3.3M 3.3M 0 100% /rom
tmpfs 28.6M 236.0K 28.3M 1% /tmp
tmpfs 28.6M 84.0K 28.5M 0% /tmp/root
overlayfs:/tmp/root 28.6M 84.0K 28.5M 0% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
/dev/mtdblock4 2.7M 2.7M 0 100% /rom/overlay
root@OpenWrt:~# mount
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec,noatime)
cgroup2 on /sys/fs/cgroup type cgroup2 (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,nsdelega te)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
tmpfs on /tmp/root type tmpfs (rw,noatime,mode=755)
overlayfs:/tmp/root on / type overlay (rw,noatime,lowerdir=/,upperdir=/tmp/root/ upper,workdir=/tmp/root/work)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,nosuid,relatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec,relatime,mode=600,ptmxmode=000)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,noatime)
none on /sys/fs/bpf type bpf (rw,nosuid,nodev,noexec,noatime,mode=700)
/dev/mtdblock4 on /rom/overlay type jffs2 (rw,noatime)

Extroot megoldhatja esetleg? Semmilyen csomagot nem telepítettem rá, a luci is azt írja, hogy 99% szabad hely van rajta.

(#17169) vargalex válasza bzolika10 (#17168) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, azt írja a LuCI, de láthatóan a /tmp/root van overlayfs-nek mount-olva. A /tmp pedig egy RAMDRIVE, ahogy írtam is. A kérdés, hogy miért azt mountolja... Mert láthatóan ott van a /dev/mtdblock4 is a maga 2,7 MB helyével, de valamiért a /rom/overlay-ba mount-olva.
Esetleg próbáld meg umount után kézzel formázni jffs2-re és reboot. Ugye az fstab-ban nincs /rom/overlay-ba mountolva?
Esetleg LuCI-ból egy reset megoldhatja...

Alex

(#17170) xabolcs válasza Benoe77 (#17165) üzenetére


xabolcs
őstag

Ugy tunik, tenyleg orvosolhato driverrel! :K

Valahonnan ratalaltam a wget/realtek-r8152-linux dirver-re, ami a hivatalos Realtek drivernek a nem hivatalos / kipofozott / nem tudom milyen valtozata.

Az egyik issue-ban levo leiras alapjan pikk-pakk telepitettem DKMS-sel es azota is nagyon jol erzi a haloztom magat, miutan kikapcsolom a gepet! :)

Windows alatt aramtalanodik a HUB, igy ott nem jelentezett a problema!
Linux alatt is ebbe az iranyba indultam. Ra is talaltam az uhubctl-re, amivel ha lekapcsolom a portot, akkor sem jelentkezik a problema.
Egy shutdown szkriptbe belerakva meg is oldotta volna a problemat.

Ez a drivercsere viszont sokkal jobban tetszik!

Koszonom szepen a segitsegedet! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17171) ArthurShelby válasza xabolcs (#17167) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A 802.11r-t az eszköznek hardveresen is kell tudnia, vagy ez egy szoftveres dolog csak (benne van az adott fw-ben)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#17172) xabolcs válasza ArthurShelby (#17171) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem tudom. Sose hasznaltam es nem ismerem.

Egy gyors kereses utan ugy tunik nekem, hogy kell neki kliens oldali implementacio is.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17173) Benoe77 válasza xabolcs (#17170) üzenetére


Benoe77
őstag

Én köszönöm a linkeket a megoldáshoz. Most én is feltettem a drivert, meglátjuk hogy válik be.

(#17174) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!
FTP esetében a fájlok másolásánál miért a másolás időpontja lesz a dátum? Azt szeretném, hogy amikor utoljára módosítottam, az a dátum maradjon meg! Köszi! :R
(OpenWrt 19.07.3; Kernel: 4.14.180)

(#17175) vargalex válasza amstro555 (#17174) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez elvileg kliens oldali konfiguráció, mert a vsftpd.conf-ban az mdtm_write default értéke yes, azaz a kliens képes a file dátumok beállítására...

Alex

(#17176) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Jelenleg pendrive-ról fut egy PC-n az OpenWRT. Szeretném ha a belső SSD-ről tudnám futtatni. Mit kell tennem ehhez?

(#17177) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Érdekes jelenséggel van dolgom és nem tudom hogy miért lehet. Adott 2 db D-Link Dir-842. Mindekettőn a legfrisebb openwrt. Szépen dolgoznak, nincs rendszer hiba vagy wifi dobálás. Viszont. 5 Ghz-en használom a wifit és arra lettem figyelmes, ha nagyobb fájlokat másolok / mozgatok a laptopról akkor a feltöltés 350-400mbps sebességgel megy, a legtöltés viszont csak 230-250mbps-el. Ez miért lehet? Amit a logban látok és wifihez van köze:

ath10k_pci 0000:00:00.0: Invalid VHT mcs 15 peer stats
ath10k_pci 0000:00:00.0: htt tx: fixing invalid VHT TX rate code 0xff
ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi: fixing invalid VHT TX rate code 0xff

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17178) bzolika10 válasza vargalex (#17169) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Bocsi, eddig nem tudtam a router közelébe kerülni. Hogyan kell jffs2-re formázni? Fstab-ban nincs mountolva. Visszaraktam a 19.07.9 -et, de így is overlaynak mountolja a /dev/rootot.

(#17179) hmzs


hmzs
csendes tag

Sziasztok!

Nftables (fw4) segítségre van szükségem, valamilyen egyszerű ip tartományos ban megoldást keresek. Iptables tűzfalban ipset-et használok, de ez nincs nft-ben, geoip meg feleslegesen bonyolult megoldásnak tűnik számomra, és konkrétan nem is próbáltam. Szabadidőmben elolvastam pár írást, de sokkal előbbre nem jutottam.
Azt felfogtam, hogy kényelmes megoldás nincs, lehet parancssorban írogatni, de ez egyelőre nem riaszt. Ugyanakkor mivel nem informatikus vagyok, nem szeretnék az nft nagyon mély bugyraiba merülni, márpedig az én szintemen felfogható írást nem találtam. Szívesen veszek bármilyen ötletet, és kérem azt a részt ugorjuk át, hogy nem tudok keresni :)

(#17180) vargalex válasza bzolika10 (#17178) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pedig látszólag a /rom/overlay-ba rw-ként van mount-olva.
Én hard factory reset-el próbálkoznék. Esetedben így:

umount /rom/overlay && jffs2reset && reboot now

Alex

(#17181) vargalex válasza hmzs (#17179) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan mit szeretnél? Egy IP tartományról érkező kéréseket DROP-olni? Ezt megteheted egy sima firewall rule-val is, ahol source_ip-nek az általad kívánt tartományt (CIRD formátumban, azaz pl. 82.82.0.0/16) megadhatod, a target pedig DROP, vagy REJECT. Ezt megteheted akár LuCI-ban is. Itt egy példa a régi felülettel.

Alex

(#17182) hmzs válasza vargalex (#17181) üzenetére


hmzs
csendes tag

Szia!

Nincs semmilyen tapasztalatom ezen a téren. Iptables-t az évek során felfogtam, nft teljes homály...
Értem amit írsz, magam is gondoltam rá, de mennyire fog működni sok tartománnyal. Mondjuk úgy 50-70 tartomány.
Kicsit közvetetten válaszolok a konkrét kérdésedre. Régi tűzfalban alap beállítás ipset segítségével viszonylag egyszerű, minden tiltott ami nem magyar ip. E felett áll két szabály: egy külön engedélyező lista, és egy tiltó lista, értelemszerűen. Valami hasonlót szeretnék, de ha lehet, már nft-vel. Bár hajlok rá, hogy egy komolyabb tiltó lista is megteszi, de ha jobban megnézem a logokat, akkor inkább néhány száz lesz a tételszám, nem néhány tíz. Eleve nincs publikus tartalom a router mögött, leginkább háttértárnak használom az otthoni mikroszervert, ennek ellenére elég egzotikus helyekről is van "érdeklődés" :)

(#17183) vargalex válasza hmzs (#17182) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

FW4-el még nem foglalkoztam...

Egyébként ugye befelé alapból semmi nem engedélyezett, így mondhatod azt, hogy milyen tartományokról legyen az. Persze kérdés, hogy ez nagyobb számosságú-e, mint a tiltandó tartomány.

Alex

(#17184) hmzs válasza vargalex (#17183) üzenetére


hmzs
csendes tag

Szia!

Ezek szerint neked sincs tapasztalatod a kérdésben. Marad az éles teszt, max visszatérek az előző tűzfalra.
Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel. Meg egyébként is köszönöm, hogy az írásaid alapján elindítottál az opewrt-s irányba ;)

Üdv,
Zsolt

(#17185) harrie válasza xabolcs (#17110) üzenetére


harrie
csendes tag

Ez a a Linksys E8450 (aka. Belkin RT3200) nagyon jól hangzik, de miért nem lehet kapni nálunk? :(

(#17186) bzolika10 válasza vargalex (#17180) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Egyik módszer se működik, amelyik a linken van. Meg lehet próbálni ilyenkor tftp-vel felvinni rá az os-t úgy, mint ha debrickelném, vagy attól teljesen tégla lesz? Esetleg egy extrootot megpróbálok még rajta előtte.

(#17187) vargalex válasza bzolika10 (#17186) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Természetesen a tftp az mindig alkalmazható.
Egyébként dmesg kimenetben mi látszik boot után?

Alex

(#17188) Benoe77 válasza xabolcs (#17170) üzenetére


Benoe77
őstag

Nálam nem jött be az új driver, továbbra is lelővi a kábeles hálózatot a notebook lekapcsolása után, megpróbálkozok a másik megoldással.

(#17189) bzolika10 válasza vargalex (#17187) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Ezt adja:
root@OpenWrt:~# dmesg
[ 0.000000] Linux version 5.4.179 (builder@buildhost) (gcc version 8.4.0 (Ope nWrt GCC 8.4.0 r16495-bf0c965af0)) #0 Wed Feb 16 20:29:10 2022
[ 0.000000] printk: bootconsole [early0] enabled
[ 0.000000] CPU0 revision is: 00019374 (MIPS 24Kc)
[ 0.000000] MIPS: machine is TP-Link TL-WR2543N/ND
[ 0.000000] SoC: Atheros AR7242 rev 1
[ 0.000000] Initrd not found or empty - disabling initrd
[ 0.000000] Primary instruction cache 64kB, VIPT, 4-way, linesize 32 bytes.
[ 0.000000] Primary data cache 32kB, 4-way, VIPT, cache aliases, linesize 32 bytes
[ 0.000000] Zone ranges:
[ 0.000000] Normal [mem 0x0000000000000000-0x0000000003ffffff]
[ 0.000000] Movable zone start for each node
[ 0.000000] Early memory node ranges
[ 0.000000] node 0: [mem 0x0000000000000000-0x0000000003ffffff]
[ 0.000000] Initmem setup node 0 [mem 0x0000000000000000-0x0000000003ffffff]
[ 0.000000] On node 0 totalpages: 16384
[ 0.000000] Normal zone: 144 pages used for memmap
[ 0.000000] Normal zone: 0 pages reserved
[ 0.000000] Normal zone: 16384 pages, LIFO batch:3
[ 0.000000] pcpu-alloc: s0 r0 d32768 u32768 alloc=1*32768
[ 0.000000] pcpu-alloc: [0] 0
[ 0.000000] Built 1 zonelists, mobility grouping on. Total pages: 16240
[ 0.000000] Kernel command line: console=ttyS0,115200n8 rootfstype=squashfs,j ffs2
[ 0.000000] Dentry cache hash table entries: 8192 (order: 3, 32768 bytes, lin ear)
[ 0.000000] Inode-cache hash table entries: 4096 (order: 2, 16384 bytes, line ar)
[ 0.000000] Writing ErrCtl register=00000000
[ 0.000000] Readback ErrCtl register=00000000
[ 0.000000] mem auto-init: stack:off, heap alloc:off, heap free:off
[ 0.000000] Memory: 57276K/65536K available (5257K kernel code, 194K rwdata, 688K rodata, 1212K init, 205K bss, 8260K reserved, 0K cma-reserved)
[ 0.000000] SLUB: HWalign=32, Order=0-3, MinObjects=0, CPUs=1, Nodes=1
[ 0.000000] NR_IRQS: 51
[ 0.000000] random: get_random_bytes called from 0x80661a28 with crng_init=0
[ 0.000000] CPU clock: 400.000 MHz
[ 0.000000] clocksource: MIPS: mask: 0xffffffff max_cycles: 0xffffffff, max_i dle_ns: 9556302233 ns
[ 0.000011] sched_clock: 32 bits at 200MHz, resolution 5ns, wraps every 10737 418237ns
[ 0.007925] Calibrating delay loop... 265.98 BogoMIPS (lpj=531968)
[ 0.050055] pid_max: default: 32768 minimum: 301
[ 0.054914] Mount-cache hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes, linea r)
[ 0.062229] Mountpoint-cache hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes, linear)
[ 0.076660] clocksource: jiffies: mask: 0xffffffff max_cycles: 0xffffffff, ma x_idle_ns: 7645041785100000 ns
[ 0.086444] futex hash table entries: 256 (order: -1, 3072 bytes, linear)
[ 0.093398] pinctrl core: initialized pinctrl subsystem
[ 0.102369] NET: Registered protocol family 16
[ 0.147427] clocksource: Switched to clocksource MIPS
[ 0.153943] thermal_sys: Registered thermal governor 'step_wise'
[ 0.154444] NET: Registered protocol family 2
[ 0.165109] IP idents hash table entries: 2048 (order: 2, 16384 bytes, linear )
[ 0.173543] tcp_listen_portaddr_hash hash table entries: 512 (order: 0, 4096 bytes, linear)
[ 0.182000] TCP established hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes, l inear)
[ 0.189671] TCP bind hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes, linear)
[ 0.196732] TCP: Hash tables configured (established 1024 bind 1024)
[ 0.203295] UDP hash table entries: 256 (order: 0, 4096 bytes, linear)
[ 0.209904] UDP-Lite hash table entries: 256 (order: 0, 4096 bytes, linear)
[ 0.217250] NET: Registered protocol family 1
[ 0.221685] PCI: CLS 0 bytes, default 32
[ 0.231233] workingset: timestamp_bits=14 max_order=14 bucket_order=0
[ 0.249234] squashfs: version 4.0 (2009/01/31) Phillip Lougher
[ 0.255117] jffs2: version 2.2 (NAND) (SUMMARY) (LZMA) (RTIME) (CMODE_PRIORIT Y) (c) 2001-2006 Red Hat, Inc.
[ 0.285163] Block layer SCSI generic (bsg) driver version 0.4 loaded (major 2 51)
[ 0.296250] pinctrl-single 18040028.pinmux: 64 pins, size 8
[ 0.303274] Serial: 8250/16550 driver, 16 ports, IRQ sharing enabled
[ 0.313392] printk: console [ttyS0] disabled
[ 0.317806] 18020000.uart: ttyS0 at MMIO 0x18020000 (irq = 9, base_baud = 125 00000) is a 16550A
[ 0.326526] printk: console [ttyS0] enabled
[ 0.334943] printk: bootconsole [early0] disabled
[ 0.359030] spi-nor spi0.0: s25sl064p (8192 Kbytes)
[ 0.364093] 3 fixed-partitions partitions found on MTD device spi0.0
[ 0.370497] Creating 3 MTD partitions on "spi0.0":
[ 0.375347] 0x000000000000-0x000000020000 : "u-boot"
[ 0.381847] 0x000000020000-0x0000007f0000 : "firmware"
[ 0.388798] 2 tplink-fw partitions found on MTD device firmware
[ 0.394843] Creating 2 MTD partitions on "firmware":
[ 0.399869] 0x000000000000-0x0000001f45db : "kernel"
[ 0.406210] 0x0000001f45dc-0x0000007d0000 : "rootfs"
[ 0.412615] mtd: device 3 (rootfs) set to be root filesystem
[ 0.418451] 1 squashfs-split partitions found on MTD device rootfs
[ 0.424699] 0x000000520000-0x0000007d0000 : "rootfs_data"
[ 0.431618] 0x0000007f0000-0x000000800000 : "art"
[ 0.438889] rtl8367 rtl8367: cannot find mdio node phandle
[ 0.444530] rtl8367 rtl8367: using GPIO pins 1 (SDA) and 6 (SCK)
[ 0.451185] rtl8367 rtl8367: RTL8367R ver. 0 chip found
[ 1.143428] random: fast init done
[ 2.805589] ag71xx 19000000.eth: connected to PHY at fixed-0:00 [uid=00000000 , driver=Generic PHY]
[ 2.815719] eth0: Atheros AG71xx at 0xb9000000, irq 4, mode: rgmii
[ 2.822461] i2c /dev entries driver
[ 2.829339] NET: Registered protocol family 10
[ 2.841546] Segment Routing with IPv6
[ 2.845524] NET: Registered protocol family 17
[ 2.850122] bridge: filtering via arp/ip/ip6tables is no longer available by default. Update your scripts to load br_netfilter if you need this.
[ 2.863175] 8021q: 802.1Q VLAN Support v1.8
[ 2.868729] PCI host bridge /ahb/apb/pcie-controller@180c0000 ranges:
[ 2.875340] MEM 0x0000000010000000..0x0000000013ffffff
[ 2.880624] IO 0x0000000000000000..0x0000000000000000
[ 2.886172] PCI host bridge to bus 0000:00
[ 2.890356] pci_bus 0000:00: root bus resource [mem 0x10000000-0x13ffffff]
[ 2.897286] pci_bus 0000:00: root bus resource [io 0x0000]
[ 2.902912] pci_bus 0000:00: root bus resource [??? 0x00000000 flags 0x0]
[ 2.909755] pci_bus 0000:00: No busn resource found for root bus, will use [b us 00-ff]
[ 2.917789] pci 0000:00:00.0: [168c:0030] type 00 class 0x028000
[ 2.923911] pci 0000:00:00.0: reg 0x10: [mem 0x00000000-0x0001ffff 64bit]
[ 2.930805] pci 0000:00:00.0: reg 0x30: [mem 0x00000000-0x0000ffff pref]
[ 2.937649] pci 0000:00:00.0: supports D1
[ 2.941708] pci 0000:00:00.0: PME# supported from D0 D1 D3hot
[ 2.949209] pci_bus 0000:00: busn_res: [bus 00-ff] end is updated to 00
[ 2.955939] pci 0000:00:00.0: BAR 0: assigned [mem 0x10000000-0x1001ffff 64bi t]
[ 2.963331] pci 0000:00:00.0: BAR 6: assigned [mem 0x10020000-0x1002ffff pref ]
[ 2.973423] hctosys: unable to open rtc device (rtc0)
[ 2.986416] VFS: Mounted root (squashfs filesystem) readonly on device 31:3.
[ 3.003546] Freeing unused kernel memory: 1212K
[ 3.008118] This architecture does not have kernel memory protection.
[ 3.014604] Run /sbin/init as init process
[ 3.835636] init: Console is alive
[ 3.839395] init: - watchdog -
[ 5.245214] kmodloader: loading kernel modules from /etc/modules-boot.d/*
[ 5.309129] usbcore: registered new interface driver usbfs
[ 5.314865] usbcore: registered new interface driver hub
[ 5.320373] usbcore: registered new device driver usb
[ 5.334835] ehci_hcd: USB 2.0 'Enhanced' Host Controller (EHCI) Driver
[ 5.343902] ehci-fsl: Freescale EHCI Host controller driver
[ 5.352125] ehci-platform: EHCI generic platform driver
[ 5.357807] ehci-platform 1b000000.usb: EHCI Host Controller
[ 5.363618] ehci-platform 1b000000.usb: new USB bus registered, assigned bus number 1
[ 5.371703] ehci-platform 1b000000.usb: irq 3, io mem 0x1b000000
[ 5.391468] ehci-platform 1b000000.usb: USB 2.0 started, EHCI 1.00
[ 5.399042] hub 1-0:1.0: USB hub found
[ 5.403498] hub 1-0:1.0: 1 port detected
[ 5.412351] kmodloader: done loading kernel modules from /etc/modules-boot.d/ *
[ 5.430284] init: - preinit -
[ 7.279021] random: jshn: uninitialized urandom read (4 bytes read)
[ 7.728746] random: jshn: uninitialized urandom read (4 bytes read)
[ 7.996829] random: jshn: uninitialized urandom read (4 bytes read)
[ 8.384013] urandom_read: 3 callbacks suppressed
[ 8.384025] random: jshn: uninitialized urandom read (4 bytes read)
[ 10.287697] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
[ 10.299554] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready
[ 10.315634] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0.1: link becomes ready
[ 10.399884] random: procd: uninitialized urandom read (4 bytes read)
[ 14.596326] mount_root: no usable overlay filesystem found, using tmpfs overl ay
[ 14.609550] urandom-seed: Seed file not found (/etc/urandom.seed)
[ 14.737958] eth0: link down
[ 14.770177] procd: - early -
[ 14.773317] procd: - watchdog -
[ 15.386720] procd: - watchdog -
[ 15.418107] procd: - ubus -
[ 15.517449] random: ubusd: uninitialized urandom read (4 bytes read)
[ 15.527248] random: ubusd: uninitialized urandom read (4 bytes read)
[ 15.548208] procd: - init -
[ 16.896299] kmodloader: loading kernel modules from /etc/modules.d/*
[ 16.954372] Loading modules backported from Linux version v5.10.85-0-ge4f2aee 6612e
[ 16.962089] Backport generated by backports.git v5.10.85-1-0-gf988973f
[ 17.042216] xt_time: kernel timezone is -0000
[ 17.403170] PPP generic driver version 2.4.2
[ 17.420639] NET: Registered protocol family 24
[ 17.564369] ath9k 0000:00:00.0: enabling device (0000 -> 0002)
[ 17.592018] ath9k 0000:00:00.0: Direct firmware load for ath9k-eeprom-pci-000 0:00:00.0.bin failed with error -2
[ 17.602244] ath9k 0000:00:00.0: Falling back to sysfs fallback for: ath9k-eep rom-pci-0000:00:00.0.bin
[ 17.974895] urngd: v1.0.2 started.
[ 18.262943] ath: EEPROM regdomain sanitized
[ 18.262961] ath: EEPROM regdomain: 0x64
[ 18.262966] ath: EEPROM indicates we should expect a direct regpair map
[ 18.262993] ath: Country alpha2 being used: 00
[ 18.262998] ath: Regpair used: 0x64
[ 18.278685] ieee80211 phy0: Selected rate control algorithm 'minstrel_ht'
[ 18.282211] ieee80211 phy0: Atheros AR9300 Rev:3 mem=0xb0000000, irq=14
[ 18.360020] kmodloader: done loading kernel modules from /etc/modules.d/*
[ 18.640626] crng init done
[ 92.229089] jffs2: notice: (2014) jffs2_build_xattr_subsystem: complete build ing xattr subsystem, 0 of xdatum (0 unchecked, 0 orphan) and 0 of xref (0 dead, 0 orphan) found.
[ 92.907728] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 02915a8
[ 92.922995] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0284db8
[ 93.238734] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0274ee8
[ 93.550725] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0265e78
[ 93.864333] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 02553b8
[ 94.178721] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0245d60
[ 94.492117] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0235378
[ 94.806817] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0224fa8
[ 94.891020] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
[ 94.906764] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready
[ 94.920030] br-lan: port 1(eth0.1) entered blocking state
[ 94.925713] br-lan: port 1(eth0.1) entered disabled state
[ 94.931702] device eth0.1 entered promiscuous mode
[ 94.936583] device eth0 entered promiscuous mode
[ 95.005072] br-lan: port 1(eth0.1) entered blocking state
[ 95.010576] br-lan: port 1(eth0.1) entered forwarding state
[ 95.132345] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 02145b0
[ 95.556685] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 02073d8
[ 95.903564] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): br-lan: link becomes ready
[ 95.952391] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01f5518
[ 96.374818] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01e6fe8
[ 96.744388] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01d55e8
[ 97.162594] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01c3ff8
[ 97.510754] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01b4efc
[ 97.858264] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01a4fc0
[ 98.175160] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0194fe8
[ 98.508422] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0185498
[ 98.834078] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0173f08
[ 99.138496] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01648b0
[ 99.454311] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 01558d0
[ 99.811900] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0144f08
[ 100.114807] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0135f78
[ 100.419968] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0124f58
[ 100.714990] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0114c78
[ 101.009421] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0104e78
[ 101.303523] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00f4f60
[ 101.594887] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00e4e68
[ 101.888705] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00d4f78
[ 102.181611] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00c4cf0
[ 102.475398] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00b4eb0
[ 102.769302] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00a5430
[ 103.074786] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0094e78
[ 103.385645] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0083ad0
[ 103.688366] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00754e0
[ 103.999196] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00649d0
[ 104.310690] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00549f8
[ 104.636353] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 00455e8
[ 104.972807] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0034ef8
[ 105.280332] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0024ffc
[ 105.574921] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0014f98
[ 105.908525] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 0005918
[ 106.356601] jffs2: Newly-erased block contained word 0xffffffdf at offset 0x0 02a5478

(#17190) vargalex válasza bzolika10 (#17189) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Úgy tűnik, hogy nem tudja törölni a jffs2 partíciót...

Alex

(#17191) xabolcs válasza Benoe77 (#17188) üzenetére


xabolcs
őstag

Sajnos nalam sem tokeletes a driver, de sokkal tobbszor van sikeres leallitas, mint eddig.

Alternativak.

Az emlitett uhubctl nekem a regi driverrel is megoldotta a problemat, csak nem volt elegans. Ha lekapcsoltam a hub-rol a halokartya portjat, akkor utana mar nem volt hasznalhato a halokartya. Szoval tenyleg lekapcsolo szkriptek koze erdemes felvenni.

A masik amire gondoltam: egy sima rmmod, szinten a leallito szkriptek koze.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17192) xabolcs válasza harrie (#17185) üzenetére


xabolcs
őstag

Jo kerdes! En is hianyolom! :U

Ha szerencses vagy akkor a global valtozatu Xiaomi AX3200-as (az RB01-es) engedelyezett telnet-tel erkezik, igy telepitheto ra az OpenWrt.
A Xiaominal gond lehet az USB hianya is meg a harom LAN port, de legalabb kaphato 20~25e Ft-ert.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17193) Melorin válasza Melorin (#17176) üzenetére


Melorin
addikt

Nem tud benne senki segíteni? A neten találtam ehhez hasonló leírásokat de már a felénél elvesztem a fonalat és abban sem vagyok biztos, hogy arról szólnak ami nekem kéne.

A mostani felállás: pendrive van a gépbe dugva, fut az OWRT, a gépben egy mSATA SSD amit nem tudok más gépbe csatlakoztatni, hogy arra írjam rá az oprendszert a pendrive helyett.
Szóval át kéne költöztetni az SSD-re a jelenleg futó oprendszert.

(#17194) xabolcs válasza Melorin (#17193) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha veszhet minden, ami az mSATA SSD-n van, akkor kovesd az alabbi utasitasokat!

- belepsz OpenWrt-re
- megprobalod kideriteni, hogy melyik az mSATA es melyik a pendrive az alabbi paranccsal
- dmesg | grep sd
- ilyesmik lesznek: sda, sdb, ...
- mount parancs kiadasaval ellenorzod, hogy a pendrive "sd betuje" jelenik meg a /boot-nal (egy szammal kiegeszitve)
- egy az egyben atmasolod a pendrive tartalmat az mSATA SSD-re: dd if=/dev/sdXXXX of=/dev/YYYY bs=16M; sync
- a /dev/sdXXXX az a pendrive "sd betuje" sda, sdb, ...
- a /dev/sdYYYY az az mSATA "sd betuje" sda, sdb, ...

Vigyazz, mert ha felcsereled, a betuket, akkor pikk-pakk elveszted a pendrive tartalmat az OpenWrt telepitesededdel egyutt!

Vagy ha inkabb tiszta lappal szeretnel indulni az mSATA SSD-n, akkor ne a pendrive-od tartalmat, hanem egy frissen letoltott image-t masolj fel (szinten dd-vel: dd if=... of=...) az mSATA SSD-re!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17195) Melorin válasza xabolcs (#17194) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi! Ezt SSH-n csináljam vagy magán az openwrt gépen bill+monitorral?

[ Szerkesztve ]

(#17196) xabolcs válasza Melorin (#17195) üzenetére


xabolcs
őstag

Teljesen mindegy! :K

Nem tudom milyen a bootolasa a gepnek. Eleg a kikapcsolas utan kihuzni a pendrive-ot, hogy az mSATA-rol induljon?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17197) Melorin válasza xabolcs (#17194) üzenetére


Melorin
addikt

Hú, köszi, el sem hiszem, hogy egyből sikerült, köszi szépen! :R
Bár egy kicsit vaciláltam másoláskor, hogy elég csak az sda vagy kell az sda1.

(#17198) Melorin


Melorin
addikt

Tud valaki abban segíteni, hogy miért tűnik el az OpenWRT-re feltelepített AdGuard Home összes statisztikája, blokkolási listája, miután újraindítom a routert?

(#17199) xabolcs válasza Melorin (#17198) üzenetére


xabolcs
őstag

Azert, mert a memoriaba tarolja.

A tobbi OpenWrt-s beallitasod nem veszik el, csak az AdGuard Home-e?
Pendriveon is elveszett vagy csak mSATA-n veszik el?
Particiok hogyan alakulnak a pendrive es az mSATA SSD-n?

Egy logread kimenetet legyszives ments le programkod vagy monospace formazassal a proba topikba es linked ide!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17200) vargalex válasza Melorin (#17198) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy a kolléga mondja. Alapban a workdir a /var-on van, ami RAMDRIVE.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.