Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Vladi


Vladi
nagyúr

Üdv Urak! :R

A terv tplink 1043-at hasznánám wds bridge módon, openwrt-vel.

Ez a leírás hatályos -e még? Ez alapján meg lehet csinálni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17052) vargalex válasza zsigomark3 (#17050) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha nem gond, hogy csak a wifi-t kell újra beállítani, akkor ezzel próbálkozhatsz ssh-n:

rm /etc/config/wireless
wifi detect > /etc/config/wireless

21.02-ben már wifi config van a wifi detect helyett, de szerintem 19.07-ben még a detect a nyerő...

Alex

(#17053) yodee_ válasza vargalex (#17052) üzenetére


yodee_
őstag

Bocs hogy közbe szólok de érdekességet látok. 1043 v1-emre feltettem a legújabb fw-t és a wifi nem működött. Ez miért lehet? Ott is kell valami ilyesmi? 19.07el tökéletes.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17054) woodworm válasza yodee_ (#17053) üzenetére


woodworm
veterán

Openwrt-n alapbeállításként mindig ki van kapcsolva a wifi.

(#17055) yodee_ válasza woodworm (#17054) üzenetére


yodee_
őstag

Nem volt jelen az eszköz. Kernel logban wrong eeprom-rá hivatkozott. Akkor volt ilyen amikor először próbáltam a módosított firmware-el flash növelés. Után. Elfelejtettem említeni hogy 16MB van benne. Lehet az kavarta meg? Sysupgrade csomaggal tettem fel.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17056) xabolcs válasza zsigomark3 (#17050) üzenetére


xabolcs
őstag

Ahogy irva is van a hivatkozott issue-kben, hagyd beken a country code-t!

Tedd vissza franciara, aztan viszlat! 🤷‍♀️
Es ha nincs wifid, akkor probald meg vezeteken!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17057) vargalex válasza yodee_ (#17055) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom ath79 build-et tettél rá. Abban már nem dinamikus a partíció méret kezelése, a dtb file-ban konkrétan definiáltak a partíció méretek és pozíciók. Így nálad csak akkor fog működni, ha ezt módosítod és magadnak build-elsz.
Vagy ugye visszarakod az eredeti helyére az ART partíciót, de akkor bukod a nagyobb flash-t. Mondjuk a dtb miatt most is akkora az overlay-od szerintem, mint a gyári flash méret esetén.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17058) Abron


Abron
csendes tag

Sziasztok.
WDR3600 routeremen OpenWRT SUSTE BB 14.07 verzió fut.
Sok-sok éve gond nélkül megy a miniDLNA. Pár napja viszont nem látja a TV a megosztást.
Ha újraindítom a miniDLNA szolgáltatást megjelenik a mappa a TV-n de instabil kapcsolatra hivatkozva ki is dob és kis idő múlva a mappa is eltűnik.

Először a külső vinyóra gyanakodtam, de FTP-n keresztül gond nélüll elérem.
miniDLNA szoftvert már töröltem és újratelepítettem de a probléma maradt.
Luciban is látom a dlna fül alatt , hogy elindul de pár másodperc múlva a miniDLNA nem aktív felirat fogad.

Valaki találkozott már hasonlóval?

Köszi előre is.

(#17059) vargalex válasza Abron (#17058) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Lehet, hogy megsérült az adatbázis. Érdemes lehet törölni és hagyni, hogy újra felépítse. Legalábbis legutóbb tesómnál ez volt. Elvileg a minidlna log-ban látszik, hogy hibás lekérdezésre fut.

Alex

(#17060) yodee_ válasza vargalex (#17057) üzenetére


yodee_
őstag

Amint kikapcsoltam a gépet este, eszembe jutott. Visszanéztem a korábbi beszélgetésünk és már leesett. Az egyedi build egyszer kell csak, vagy minden frissítésnél?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17061) vargalex válasza yodee_ (#17060) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sajnos minden frissítésnél. Hiszen, ahogy írtam, a partíciók pozíciója, mérete fixen definiált.
Persze, ha saját build-et csinálsz, akkor célszerű az összes általad használt kernel csomagot is lefordítani azzal együtt, különben az eltérő hash miatt más lesz a kernel verzió, mint az OpenWrt repo-ban lévő.

Alex

(#17062) yodee_ válasza vargalex (#17061) üzenetére


yodee_
őstag

Ez mekkora meló? Tudnál adni valami leírást? Esetleg segíteni?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17063) vargalex válasza yodee_ (#17062) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Minden szépen le van írva a wikiben. Amik számodra fontos lépések:

Build system setup
Build system usage

A target kiválasztásával már biztosan lesz egy működő routered (de alapban nem lesz benne LuCI), így a számodra fontos csomagok kiválasztása lényeges még a Menuconfig lépésben.
És persze fordítás előtt a dts file-ban definiált firmware partíció méretét, illetve ART partíció kezdetét szerkesztened kell.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17064) xabolcs válasza yodee_ (#17062) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha csak at kell particionalni a dolgot, akkor meg tudod uszni egy image epitessel, mikozben ugyanugy kompatibilis maradsz a kiindulasi (21.02, 19.07, ...) hivatalos kiadassal:

jwmullally: Custom DTS / DTB building with ImageBuilder

Ahogy a levelben (es a repository-ban) szerepel, ugy az tortenik, hogy szerkesztett DTS-sel es az ImageBuilderrel egy sajat particionalasu image-et keszit, mikozben a leforditott kernelhez, csomagokhoz nem nyul.

Hasznaltam mar, es szivesen segitek elkesziteni vele a sajat eszkozod image-et. Nem kell hozza erteni a Makefile-t es az OpenWrt-s ImageBuilder hasznalatat, de jo, ha atlatja az ember a varazslatot. ;)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17065) vargalex válasza xabolcs (#17064) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Na, ezt jó tudni, hogy custom DTS-t is lehet használni ImageBuilder esetén is. Akkor úgy valóban egyszerűbb.

Alex

(#17066) Abron válasza vargalex (#17059) üzenetére


Abron
csendes tag

Szia.
Köszi, meg is találtam a log-ot a külső merevlemezen. (akad is hiba benn bőven)
Elmondanád hogy kell törölni az adatbázist?
A log mappáját simán kitörlöm? Esetleg valahol máshol találom?

Köszi

(#17067) vargalex válasza Abron (#17066) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem a log mappát, hanem a files.db-t. A minidlna config-ban beállított db_dir mappában találod.

Alex

(#17068) Abron válasza vargalex (#17067) üzenetére


Abron
csendes tag

Szia.

files.db törölve a gond megszűnt.
Köszönöm a gyors segítséget :R

(#17069) yodee_


yodee_
őstag

Elakadtam Emberek. Segítséget kérek. Szeretném beüzemelni a wake-on-lan funkciót. Az előkészület az lenne hogy az alábbi parancsot beírom az rc.local-ba:

ip neigh add 192.168.1.100 lladdr 90:1b:0e:46:a4:e2 nud permanent dev br-lan

és a router ezt a parancsot végrehajtja induláskor. Ezekután működik a wake-on-lan interneten keresztül is. Viszont az rc.local valamiért nem hajtja végre ezt a feladatot induláskor. Ha kézzel lefuttatom akkor minden oké. Mi lehet a hiba? Hol keressem a bajt?

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17070) vargalex válasza yodee_ (#17069) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan hova írtad az rc.local-ba? Ugye nem az exit 0 után?

Alex

(#17071) yodee_ válasza vargalex (#17070) üzenetére


yodee_
őstag

Ahogy a segédlet is tanácsolta elé. Amúgy közben sikerült. A parancs elé tettem egy sleep 60 késleltetést, és működik is. Valószínű túl korán futott le. Most már szépen működik a TeamVieweres ébresztés gomb :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17072) yodee_ válasza xabolcs (#17064) üzenetére


yodee_
őstag

Köszönöm szépen, amint kész az újabb módosított routerem jelentkezem :) Még úton van a ram és a flash is :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17073) xabolcs válasza yodee_ (#17072) üzenetére


xabolcs
őstag

Ohhh ... es te vegzed az operaciot?

Van egy gyari kiadasu 1043v1-em, meg egy 512 MB laptop memoriam es azon gondolkoztam, hogy megkerdezem a forumon, vallal-e valaki ilyesfajta beavatkozast. :B

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17074) yodee_ válasza xabolcs (#17073) üzenetére


yodee_
őstag

Sajnos nekem nincs hozzá eszközöm, nekem is úgy csinálják. Viszont új ram chippekkel. Nem bontottakkal.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17075) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
Wireguard szervert szeretnék létrehozni egy D-Link 860l routeren.
OpenWrt 19.07-SNAPSHOT r11379-123d12eada
Egy hete szenvedek vele, de sajnos nem sikerül. Az az igazság, hogy egy betegség miatt évek óta nem foglalkoztam a routerrel, sajnos rengeteget felejtettem.

Most találtam egy szkriptet, ami elvileg megcsinálja helyettem, de nem vagyok benne biztos, hogy mit hova kéne írnom. Van egy változókat tartalmazó rész, ott kéne egy kis segítség, akár privátban is, hogy ne terheljem a topicot kezdő, buta kérdésekkel.

Itt a változókat tartalmazó rész:
# Define Variables
echo -n "Defining variables... "
export LAN="guest"
export interface="10.0.6"
export DDNS="my-ddns.no-ip.com"
export peer_ID="1" # The ID number to start from
export peer_IP="2" # The IP address to start from
export WG_${LAN}_server_port="51821"
export WG_${LAN}_server_IP="${interface}.1"
export WG_${LAN}_server_firewall_zone="${LAN}"
export quantity="4" # Change the number '4' to any number of peers you would like to create
echo "Done"

Igy néz ki az /etc/config/network:

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
option ula_prefix 'fdd9:8e9f:ac17::/48'

config interface 'lan'
option type 'bridge'
option ifname 'eth0.1'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ip6assign '60'
option ipaddr '192.168.9.1'

config device 'lan_eth0_1_dev'
option name 'eth0.1'
option macaddr 'xxxxxxxx'

config interface 'wan'
option ifname 'eth0.2'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option gateway '192.168.8.1'
option ipaddr '192.168.8.64'
list dns '8.8.8.8'
list dns '8.8.4.4'

config device 'wan_eth0_2_dev'
option name 'eth0.2'
option macaddr 'xxxxxxx'

config interface 'wan6'
option ifname 'eth0.2'
option proto 'dhcpv6'

config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option ports '1 2 3 4 6t'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '2'
option ports '0 6t'

A D-Link router egy mobilnetes router mögött van, nem natolt ip cím, a Lucit webes felülaten kívülről elérem.

Steve

(#17076) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!

Olyan teljes körű leírást keresek, ami bemutatja, hogyan tudok egy Raspberry Pi-t OpenWrt és Luci segítségével router-ré vagy átjáróvá tenni. Lehetőleg magyar lenne jó, ha nincs, akkor éppen az angol vagy német is megfelel. A lényeg, hogy teljes körű legyen, mert jártasságom a parancssorokban, linuxban és hálózatban csak minimális.

Egy Raspberry Pi 4 4GB Model-B készüléken már eljutottam odáig, hogy fent az OpenWrt és a Luci és sikerült a saját hálózatomhoz csatlakoztatni, elérem már másik gépről is. Pár órámba beletelt a dolog.
Ezt a [link] -et követtem. Nem volt egyszerű, nem bőbeszédű. Majd ott teljesen elakadtam, hogy telepítsem ami még kell a Luci-hoz. De fogalmam nincs, hogy állítsam be router-ként és mi az, ami még kellene.
A Pi-hez van egy USB-Ethernet adapterem, ennek a telepítése is megtörtént, de a beállítását már nem tudom.

A végső cél, hogy olyan eszközt csináljak belőle, ami a szolgáltatói routerből jövő internetet reklámokra megszűri (blokkolja), majd továbbengedi egy másik routerre(switch-re?), amire a hálózat többi tagja csatlakozik.
Emellett egy olyat is szeretnék, hogy a mobilok a mobilnetet használva a készüléken keresztül érjék el a tényleges netet, ezzel megszűrve a reklámokat.

A jelenlegi cél, hogy a szolgáltatói routerről jövő netet továbbadjam egy másik gépnek.
Majd ezt követően vagy egy AP routerrel osztanám meg a netet kábelen és wifin keresztül vagy switch-csel, ha van olyan, amelyik képes wifire is.
Ez még nem eldöntött, ez a készülék nincs beszerezve.
Az is kérdéses, hogy amennyiben AP, akkor mi lesz a jobb, ha az AP kezeli a hálózatot vagy a Pi. Switch esetén úgy tudom, hogy nincs választásom, a Pi-nek kell kezelnie.
A hálózaton tudnia kell kommunikálnia több számítógépnek, elérnie a wifi-s nyomtatót.

Több linknek is örülök, ha azokból össze tudom hozni azt amit szeretnék.

A segítséget megköszönöm és általában még kérdezek egyet-kettőt :D

(#17077) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy ha adott két egyforma router, mindkettő OpenWrt 21.02.0-rc3 firmware-rel és a fő router menedzseli a tűzfal szabályokat és VLAN-okat, akkor hogyan tudom mondjuk az 1-es, 3-as és 6-os VLAN-t kiterjeszteni a második routerre?

Szerintem eddig jó vagyok, lan 1 porton figyel egy menedzselhető switch, oda megy tovább mindegyik vlan és a switch gyönyörűen leosztja a portjaira az egyes vlanokat. Lan3-on küldeném tovább tagelve az 1, 3, 6 VLAN-okat, de a fogadó oldalon (dumb AP) bajban vagyok.

A második routeren defaultba van egy br-lan elnevezésű bridge. Ezt beállítom, hogy lan1-en tagelve kapcsolódik a fő routerhez.
Létre kell ezen a routeren is hozzak bridge device-okat, hogy a 3-as VLAN (IOT) elérhető legyen mondjuk a lan3-as porton és wifin, illetve a 6-os VLAN (Vendég) egy másik wifi SSID-n?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17078) Wolfy999 válasza JulianSinulf (#17076) üzenetére


Wolfy999
tag

Szerintem nagyon tulbonyolitod. Reklamszureshez nem kell a Pi-nek routerkent bent ulni a halozaton. Eleg ha raksz ra egy Pihole-t es azt allitod be a szolgaltatoi routeren (vagy amelyikre a klienseid is csatlakoznak) dns szervernek.

(#17079) JulianSinulf válasza Wolfy999 (#17078) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Ha jól értem, akkor a Pi-re fel kell tennem egy rendszert (pl. Raspbian) és arra telepíteni a Pi-hole-t.
A routeremben már megtaláltam a DHCP server beállítási lehetőséget.
Ezek szerint az USB-ETH adapter nem fog kelleni.

(#17080) Wolfy999 válasza JulianSinulf (#17079) üzenetére


Wolfy999
tag

Jol erted.

(#17081) Synaptic


Synaptic
senior tag

Tudnátok valami olyan routert ajánlani ami openwrt alatt is tud mit kezdeni az 1000/1000 -nettel és elfogadható lefedettséget biztosít kb 80m2 en ?

Most egy DG301AL van ami ugyan teljesen ki tudja használni a sávszélt (960/950) , de a wifi nem áll a helyzet magaslatán már a másik szobában sem.
Vettem aprópénzért egy Dir-869 -et , ami wifi-ben elég erős , de megáll a tudása 700/500 körül.

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17082) vargalex válasza Synaptic (#17081) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha aprópénzért vetted és jó a wifi-je, akkor miért nem használod a DIR-869-et AP módban a NAT-ban elég erős DG301AL után?
Egyébként szerintem Linksys WRT1200AC/1900AC/3200ACM elég erős, nem gond neki ekkora sebesség NAT-olása, bár a wifi-ről nem tudok nyilatkozni a jelenlegi verziókban...

Alex

(#17083) Synaptic válasza vargalex (#17082) üzenetére


Synaptic
senior tag

A mizéria ott kezdődött hogy a DG301AL webes felülete pár nap használat után szinte elérhetetlen a hálózatról (bár most kigyomláltam belőle pár felesleges szolgáltatást)
Betettem helyette a DIR-869 -et ekkor még stock firmware vel. Minden a legnagyobb rendben ment egészen addig amig nem csináltam vele egy portforward-ot a nas szerverem felé. Kb 15 másodpercenként az eddigi 1ms pingből (ISP felé) csinál 500-900 közöttit egyetlen pillanatra. A kölök lerágta a fejem miatta. :D
Feltettem rá az openwrt-t , ekkor már csak 500-700 között van a sebesség , sőt ha megnyitom a webes felületét beesik 300 alá is. Lehetene Ap módban is használni , de ahhoz újra kellene mindent vezetékelnem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17084) vargalex válasza Synaptic (#17083) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mindent miért kell újra vezetékelni? Egyetlen vezeték a DG301AL és a DIR-869 közé, amik lehetnek egymás mellett is. A DG301AL abba az 1 portjába csatlakoztatott eszköz, amit felhasználtál a DIR-869 számára pedig mehet a DIR-869-be...

Alex

(#17085) Synaptic válasza vargalex (#17084) üzenetére


Synaptic
senior tag

Mondjuk jogos :) , bár akkor szeretném valahová a ház közepe felé pozicionálni . Így hogy fent van rajta az Openwrt nem tudom hogy a dedikált AP kapcsoló számit e neki valamit.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17086) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy megbízható megoldást vpn csatlakozásra? A szerverem L2TP+IPSec.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#17087) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Beállítottam a wireguard vpn szervert a leírás alapján. Működik, viszont a lan klienseket nem érem el (otthoni szervert). Ezt hogy tudnám beállítani?
(Anno openvpn-nél valami olyasmi beállítás volt a gui-n, hogy push clients to lan)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#17088) Headless válasza ArthurShelby (#17087) üzenetére


Headless
őstag

1. Allowed Ip-be bekell írnod a lan ip-t is (,-vel elválasztva), valamint a route allowed ip funkciót is kapcsold be. Ezek luciban is beállíthatóak. Ezeket kliens konfigban is érdemes beállítani

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#17089) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Arra gondoltam, hogy lecserelem az Archer C7-et egy oyan eszkozre, ami HWNAT-tal gond nelkul tudja NAT-olni a gigabit sebesseget (PPPoE-n is)
Mit ajanlanatok?
:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17090) xabolcs válasza Archttila (#17089) üzenetére


xabolcs
őstag

A trunk es 21.02 agon eleg keves (sub)target tudja a PPPoE-s HWNAT-ot.

A ramips/mt7621 sajnos csak a DHCP-t tudja ezeken az agakon. (19.07-en tudja a PPPoE-t is, de ott van mas hiba, ami miatt eldobja magat a router)

A mediatek target szerintem tudja a PPPoE-s HWNAT-ot, de komolyabban megerositeni nem tudom. :B

Vannak olyan OpenWrt tamogatott eszkozok, amik nyers erobol (HWNAT nelkul) is meg tudjak oldani a gigabites NAT-oast.

Nekem viszont a Qualcomm uj, IPQ807x sorozata tetszik. Gigabit PPPoE-t meg tudja oldani izombol, de ha sikerul a Qualcomm-os ganyolas helyett rendesen megcsinalni az NSS packet engine tamogatasat, akkor nagyon szuper lesz!

Ebbol a sorozatbol a Xiaomi AX3600 AioT-vel mar lehet izlelgetni az OpenWrt-t. Vannak korlatai (pl. csak 3 LAN, nincs USB), de szerintem eleg jo aron van.
Ha pedig a 10 gigabites DIGI csomagra gyursz ;] , akkor a QNAP QHora-301W-t neked talaltak ki!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17091) Synaptic


Synaptic
senior tag

Volt már valaki közületek aki a Dir-869 re Openwrt-alól visszavarázsolta az eredeti firmware t ? Kérdezem mindezt azért , mert a mai napon kültek valami béta firmware-t a support-on keresztül ami talán megolaná a portforward -os nyűgjeimet. Ha nem, akkor megy vissza az openwrt .

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17092) woodworm válasza Synaptic (#17091) üzenetére


woodworm
veterán

A dlinkeken van recovery gui. Elindítod recovery módban, böngészőben behozod a gui-t és feltöltöd az fw-t. Az openwrt nem így került rá?

(#17093) Synaptic válasza woodworm (#17092) üzenetére


Synaptic
senior tag

Nem , ennél a típusnál simán a firmware upgrade vel ment fel az openwrt első fele.
"Firmware upgrade via normal firmware upgrade page. Rename image to something short (dl869.bin, e.g.)"

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17094) Archttila válasza xabolcs (#17090) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mindent egybevetve úgy döntöttem, hogy marad az Archer C7 meg a flow offload. :D
Köszi a részletes választ! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17095) vargalex válasza Archttila (#17089) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy fentebb írtam, a Linksys WRT1200AC/1900AC/3200ACM elég erős ehhez... De akár egy S905x3-as box is megteheti gigabites USB3-as adapterrel...

Alex

(#17096) xabolcs válasza Synaptic (#17091) üzenetére


xabolcs
őstag

A sokadik ath79-es probalkozas kommitjai kozott az szerepel, hogy:

Flashing
1. Upload factory.bin via D-link web interface (Management/Upgrade).

Revert to stock
Upload original firmware via OpenWrt sysupgrade interface.

Debricking
D-Link Recovery GUI (192.168.0.1)

Ha esetleg nem megy feluletrol, akkor megprobalhatod parancssorbol is. Ha pedig teglasodik, akkor ott a recovery. ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17097) Synaptic válasza xabolcs (#17096) üzenetére


Synaptic
senior tag

Majd lesz valami :D

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17098) JulianSinulf válasza Wolfy999 (#17080) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Sikerült működésbe hozni a pihole-t, viszont nem vagyok elégedett vele.
Sok reklámot képes blokkolni, de másokat nem.
Például a youtube-on lévő reklámokat egyáltalán nem blokkolja.

Lehet további szűrőket hozzáadni? Ha igen, akkor hogy?
Az AdGuard listája elérhető neten. Van mód, hogy hozzáadjam vagy akkor már az AdGuard-ot kellene feltennem a pihole helyett?

(#17099) Geth válasza JulianSinulf (#17098) üzenetére


Geth
addikt

DNS alapú blokkolással a youtube nem lesz reklámmentes, ezen semmilyen plusz DNS szűrő nem fog segíteni.
Youtube-ot kliensoldalon lehet megfogni (pl. böngésző alatt ublock origin, android mobilon vanced, android tv-n smarttubenext).

(#17100) JulianSinulf válasza Geth (#17099) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Akkor nem keresgélek megoldást.
Szomorúan olvasom. Bíztam benne, hogy megszabadulhatok a kliens oldali szűrőktől, de ezek szerint nem.
Így lényegében csak annyi értelme lett, hogy a telefonokon böngészés közben sokkal kevesebb a reklám, illetve a programokban sem jelennek meg.

Most már csak azt kellene valahogy beállítanom, hogy a telefonok akkor is ezt a DNS-t használják, amikor a mobil hálózatról megy a net.
A pihole leírásában néztem ezt a dolgot, de egyáltalán nem volt egyértelmű és fájlokba kell belenyúlni. A telefon (android) beállítására nem is tért ki.
Van erre egy jó leírás vagy videó, ami bemutatja a menetét?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.