Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Proci85 #4889 üzenetére

    MSN: nekem a kopete jól működik, eddig ICQ-n és MSN-en próbáltam, ment rendesen. Valószínűleg túl régi a SuSe, és régi KDE van benne - vagy frissítsd a SUSe-t, vagy legalábbis a csomagokat! A legfrissebb KDE a 3.4-es, ez már igen ütős. :)
    Ha videoátvitel is kell, gnomemeeting.

    Csík: videokártya/driver probléma szokott lenni. Itt sem árt frissíteni a legújabb driverre, ha akkor is fennáll, van valami kapcsoló, megpróbálom megkeresni, valami Xaa***** az x konfigban, ezzel megjavítható.

    Pixie: a digikam digitális kamerakezelő meglepően jó képnéző is egyben. Vagy a showimg, ez kissé lassúcska, de tetszik.

    Digikam: a libgphoto2 és gphoto2 programok kezelik a digikamerákat. Ha USB-s, akkor a libusb is kell hozzá (meg persze a kernelben USB támogatás, de ez mindig benne van). A digikamet használom a kezelésre, szerintem szuper. A gphoto2 oldalán az áll, hogy tesztelés alatt áll ennek a drivere, így valószínűleg működik.

    A zapping nekem sosem ment rendesen. TV-nézéshez használd inkább a tvtime programot, szerintem ennél nincs jobb (Windows alatt sem)!

    KMail elég jó, rengeteg mindent tud, de ehhez nem vág úgy nyakon minden szirszarral, mint az Outlook. Ráadásul modernebb KDE-kben létezik egy kontact nevű program, ami közös felületbe fogja a levelezést, címjegyzéket, feljegyzéseket, tennivalókat. Olyan, mint a nagy Outlook, de többet tud annál, ugyanis kismillió rendszerhez képes csatlakozni (pl. címjegyzékben Excghnage, LDAP, file, könyvtár, stb.)

    Tűzfalnak minjdig van értelme. Ha a GUI-s kattingatást szereted, a Guarddog elég jó. Ha komolyabban akarod, javaslom a firehol-t, ez egy egyszerű programnyelv, amiben leprogramozhatod, hogy mit csináljon a tűzfal.

    Sipi

  • PWR

    aktív tag

    válasz Proci85 #4889 üzenetére

    Hello, olvasnivalónak a Gagné Linux rendszerfelügyeletet szeretem, sokmindent abból tanultam.
    Levelezésre Evolution-t használok és a legtöbb ismerősöm is szereti.
    Valami klassz képnézegetöt és is keresek, pl olyat, ahol a könyvtárban levö képek között tudok lépkedni (mint pl az irfanview-ban). Képszerkesztésre a Gimp-et használom.
    Tüzfalnak van értelme Linuxon is :) érdemes olvasni az iptables-ról, amennyire bonyolultnak tünt nekem az elején annyira egyszerü valójában

    Üdv: PWR

  • dr_strange

    senior tag

    válasz Proci85 #4889 üzenetére

    Olyan sokat kérdeztél, hogy ez így nehéz lesz... pár ötlet.

    Képnézegető: gtksee, kuickshow, gqview, gwenview (nem lehet, hogy a hosszú ő miatt nem látszódik az a bizonyos file? én, ha tehetem, messzire kerülöm az ékezeteket filenevekben)

    msn-t nem használok, de nézd meg a gaim c. instant messengert, az sok protokolt tud kezelni

    dc kliens: jelenleg a valknut a leghasználhatóbb

    mail: kmail jó, de hasonlóan jó még a Mozilla Thunderbird és az Evolution is

    IRC: nekem egyértelműen Xchat

    webszerkesztés: mivel úgy látom, KDE-t használsz, quanta a legjobb

    tűzfal: iptables kernelszintű csomagszűrés + valamilyen frontend, pl. Guarddog vagy Firestarter

    szótár: jdictionary valamint http://szotar.sztaki.hu :)

    amúgy meglehet, érdemes lenne azt a 8.2-es Susét frissíteni? már 9.2-nél jár a verziószám

  • Nimrod

    addikt

    válasz Proci85 #4889 üzenetére

    KMail jó, de én inkább Evolution-t használom levelezésre.
    IRC-ből kvirc talán a legrosszabb, inkább Xirc.
    JDictionary - szótárprogram. Tud angolul, németül, franciául.

Aktív témák