Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
N0zer0
senior tag
válasz spammer #22547 üzenetére
Igen, a vim-nek ez a hátránya, hogy amerikai angol billentyűzetkiosztáshoz találták ki, hogy a melyik gomb milyen parancs legyen. Magyar billentyűzethez át kell szabni, hogy az ékezetes betűkre csinálja azt, amit az amerikai billentyűzet megfelelő gombjaira.
A vim-nek pont az a lényege, hogy gépíró módban, vakon, csak a billentyűzettel dolgozzunk, és az egérhez ne nyúljunk hozzá egyáltalán. Aki pl. nem tud gépírni, néznie kell a gombokat, nem érdemes vim-et használnia addig, míg meg nem tanul gépírni. Érdemes megtanulni, mert a gépírás nem csak munkához, de fórumozáskor, e-mailezéskor, chateléskor is nagyon hasznos, és gépírva nem fárad el az ember úgy a gép előtt, mint anélkül. A gépírás nem a sebességről szól, hanem a figyelem pihentetéséről. Aki nem gépír, annak a szeme állandóan cikázik a képernyő és a billentyűzet között, és ez a cikázás több óra gépelés után mocskosul lefárassza az idegrendszert, míg egy gépírónak egyáltalán nem kell néznie a billentyűzetet, végig nézheti csak a képernyőt, sőt, még az utóbbit sem kell feltétlenül néznie, akár a szemét is lecsukhajta, pihentetheti gépelés közben, és így sok órás gép előtti műszak után sokkal pihentebben kel fel az ember a gép mellől, mint egy gépírni nem tudó kolléga. Egyszerűen megéri megtanulni, vannak rá ingyenes oktatóweboldalak és szoftverek. Igaz eleinte nehéznek tűnik, de pár hét alatt bele lehet jönni, bőven megtérül a befektetett idő.
A gépírás nálam megvan már évek óta, de a vim-re átállós projekt már másfél éve áll, próbálkozgattam vele, de aztán idő nem volt rá, mostanában pedig alig vagyok gépnél, így nem tudni, hogy mikor kerül rá sor. Addig meg, mikor gépezek, akkor Kate KDE-vel szövegszerkesztek (vagy ha nyomtatandó dokuemtum kell, akkor TeXworks+XeTeX-et használok). Ha meg konzolból, terminálból kell valami gyors, akkor nano, mcedit vagy terminálbemenet átirányítása fájlba (Ctrl+Z a végén). Ha esetleg sikerül beszerezni egy régi, olcsó netbookot, akkor talán előveszem újra a vim-es projektet. Talán akkor az Archra átállás is meglesz, mert minden megvan ahhoz is, megy a telepítés, meg a LUKS LVM-ezés, virtuális gépek kigyakoroltam, csak élesben nem küldtem még sosem.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Autós topik
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Felmerült az Intel és az AMD egyesülése
- Képeken a Samsung Galaxy A26
- Router gondok
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hardcore café
- DUNE médialejátszók topicja
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Star Wars Outlaws GeForce RTX 40 Bundle - lepd meg magad!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / Smart Security Premium
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest