Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Elszúrtam az XP telepítését zsír új gépre, ezért a segítségeteket kérem.

Fogtam az XP cédét, két partícióra osztottam a formázatlan vinyót. A kisebbik partícióra telepítettem az XP-t. Utána újraindítottam a gépet, hogy az XP cédé segítségével megformázzam a nagyobbik partíciót is. Csakhogy a formázás után erre automatikusan felrakta az XP-t is. Így minden egyes induláskor választanom kell, hogy melyik XP-t indítom. Két opció van, de szövegesen karakterre ugyanaz (XP indítása...).

Később a kisebbik meghajtós XP indítása után a nagyobbik meghajtóról egy jobbklikkes gyorsformázással mindent töröltem. Totál üres. Viszont indításkor még mindig felajánlja a két opciót, hogy melyik XP-t indítsam. Ezután ráuszítottam vmi hibakeresőt az XP cédéről, az meg ismét telepítette az XP-t a kisebbik meghajtóra...

De ugyanúgy megmaradt a kezdeti, boot utáni két opció. Ezeket hogy tudom eltüntetni?

(#41852) Temerti válasza Apollo17hu (#41851) üzenetére


Temerti
tag

Sajátgépen jobb klikk, Tulajdonságok, Speciális fül, Indítás és helyreállításnál a Beállítások gomb. Innen akár közvetlenül tudod szerkeszteni a boot.ini-t is, de azért óvatosnak kell lenni itt bármilyen módosítással. :)

(#41853) Visormail válasza psg5 (#41850) üzenetére


Visormail
addikt

Valóban a ghost mindig is fizetős volt mindegyik verziója, valamint természetesen teljesen felesleges fájlok meg mappák egyik helyről a másikra másolásához. A kérdésnek sincs semmi köze az xp-hez, de mondjuk azzal is meg lehet csinálni xcopy+feladatütemező.
Viszont ha átmész a Milyen program, ami... topikba rákeresve a szinkronizálás szóra (és megnézed hogy miket válaszoltak erre a rendszeres kérdésre) akkor találsz egy rakattal.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41854) Apollo17hu válasza Temerti (#41852) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igazad volt, a boot.ini -ben két sor volt feltüntetve, a másodikat töröltem, és így már bekapcsolás után azonnal betöltődik a Windows. Köszönöm a segítséget!

(#41855) zoli62 válasza psg5 (#41841) üzenetére


zoli62
addikt

Szerintem a cobianbackup is tud ilyet. [link]

(#41856) psg5 válasza Visormail (#41853) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, átnézek.

(#41855) zoli62 : Megnézem, kösz.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#41857) psg5 válasza Visormail (#41853) üzenetére


psg5
veterán

Total Commander mappaszinkronizálása nem csinál hasonlót? Vagy jól tudom, hogy az csak a még nem létezőt fájlt rakja be, de nem cseréli le a módosítottat?

Valamint a szinkronizációk nem úgy működbek, hogy visszafele is vagyis ha szinkronizál akkor amiről a mentést készíteném onnan is töröl, ha a másikban törölte?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#41858) flash-


flash-
veterán

sziasztok

azt kérdezném hogy az xp home ra rá lehet telepíteni az xp professionalt?és nem fognak eltünni a személyes adatok,nem fog összeomlani a rendszer?

az a bajom hogy a gépen xp home van,és nem lehet rá telepíteni microsoft office csomagot mert nincs rajta az IIS.ezt az iist meg csak a windows összetevőknél lehet hozzáadni igenám de nekem az összetevőknél nem lehet ilyet hozzádni ugyanis ez csak az xp professionalban érhető el.
ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41859) Visormail válasza psg5 (#41857) üzenetére


Visormail
addikt

De az is tud ilyet, nem csak a még nem létezőket. A mindkét helyen meglévő fájlokat is összehasonlítja dátum/tartalom szerint viszont abba nincs ütemezés. Szinkronizálásnál mindig te mondod meg hogy egyirányú legyen e és merre, vagy kétirányú.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41860) Visormail válasza flash- (#41858) üzenetére


Visormail
addikt

Melyik office nem megy fel home-ra?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41861) flash- válasza Visormail (#41860) üzenetére


flash-
veterán

semelyik.

ezekkel mind gondom volt:
Microsoft Office 2007 - Ultimate - Service Pack 2 (x86) - DVD (Hungarian)
520 MB (545 603 584 bájt)

Microsoft Office 2007 Enterprise HUN MSDN
547 MB (573 888 512 bájt)

Microsoft Office 2010 - Professional Plus - (x86 and x64) - DVD (Hungarian)
1,33 GB (1 435 631 616 bájt)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41862) Visormail válasza flash- (#41861) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt sehol nem említik, ilyen követelmény nincs egyik kiadásnál sem [link], nevetséges is lenne. Ha rákeresel googleben az "office 2007" "windows xp home" kulcsszóra rengeteg találatot kapsz ahol megerősítik hogy működik, ill írják hogy használják és kérdeznek vele kapcsolatban valamit.

Expressz telepítést választottál vagy egyénit? Nem tudok másra gondolni mint hogy kiválasztasz valami olyan összetevőt ami az iis-el kapcsolatos.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41863) flash- válasza Visormail (#41862) üzenetére


flash-
veterán

hát interneten olvastam hogy kötelező neki az iis,márpedig xp home nál nem lehet kiválasztani a windows összetevőknél az iis-t..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41864) rushty


rushty
senior tag

Üdv,

az eszközkezelőt hol találom (hogy érhetem el), hogy milyen harverek vannak a gépben?
Start Futtatás /device mgr (valami ilyesmi parancs is van)?
XP home, XP prof. hun.

Illetve milyen külső apps diagnoszta program van? Everest vagy ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#41865) psg5 válasza Visormail (#41859) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Lehet ez lesz.

Más:

XP-ben nincs más felhasználó (kitöröltem mindenkit), rendszergazdának nincs jelszava (törölve a jelszó) és mégis felajánlja bejelentkezéskor a rendszergazdát és enterrel megy tovább. Hogy tudom teljesen kiiktatni?

F.K.T.

(#41866) brd válasza psg5 (#41865) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. így.

The only real valuable thing is intuition.

(#41867) Atapi válasza rushty (#41864) üzenetére


Atapi
senior tag

eszközkezelő: futtatás --> devmgmt.msc

(#41868) psg5 válasza brd (#41866) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, de mi az hogy control userpasword2 ?
Nem tudom ez a megoldás-e. Azt szeretném, hogy automatikusan beléptessen, mintha nem hoztam volna létre több felhasználót (hisz igaz létrehoztam, de kitöröltem őket) rendszergazdát is törölhetem a feladatkezelőben? Hátha akkor.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#41869) Atapi válasza psg5 (#41868) üzenetére


Atapi
senior tag

futtatásba írd be: control userpasswords2 --> kapsz egy ablakot, ahol kiveszed a pipát az elől, hogy a bejelentkezéshez nevet és jelszót kell megadni, a következő ablakban megadod az automatikusan bejelentkeztetendő felhasználó nevét és jelszavát (esetedben a név Rendszergazda, a jelszó mező pedig üresen marad), leokézod, és készen vagy.

(#41870) rushty válasza Atapi (#41867) üzenetére


rushty
senior tag

köszi (ez fejből sajnos nem volt meg, net meg semmi), sajátgép (asztalon) jobb klikkből lehet megtalálni, kerestem a vezérlőpultban, de ott nem találtam külön

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#41871) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

egy advent gépre szeretnék felrakni XP-t. Barátomtól szereztem a gépet, viszont 1 giga ram van benne ami eléggé kevés annak a 64bites 7-nek amit ő felrakott rá.

Sajnos cd meghajtója nincs, csak USB-ről lehet telepíteni. 1 gigára tökéletesen megfelel 1 XP is. Felraktam az XP cuccait az USB-re beraktam azaz rádugtam, majd BIOSba be 1st boot USB fel is ismertem a kingston penemet.

Indítom a gépet majd kijött a varázslatos missing bootmgr. Most se előre se hátra. Telepítő cd nuku...BIOSban nincs AHCI átállítási lehetőség.
Tipp esetleg?
Előre is köszönöm!

(#41872) psg5 válasza Atapi (#41869) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Amint odaérek ki is próbálom!

Ezte ezek szerint akkor is meg lehet tenni, ha több felhasználó van ?

F.K.T.

(#41873) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Win XP elindulásakor az alábbi hibaüzit írja ki:

strtdb80.exe alkalmazáshiba. A ... hibát talált ezért az alkalmazás leállt.

Valami ilyesmi. Próbáltam neten rákeresni erre az exe fájlra, de nem találtam semmi értelmeset. Találkozott valaki már ilyennel? Rendes hivatalos win, munkahelyi gépen van.

(#41874) Воланд válasza Romeo619 (#41871) üzenetére


Воланд
titán

[link]

az, hogy csak ugy felmasolod nem eleg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41875) Temerti válasza hegegabi80 (#41873) üzenetére


Temerti
tag

Ezt próbáltad?

(#41876) hegegabi80 válasza Temerti (#41875) üzenetére


hegegabi80
addikt

Köszi, ezzel megoldódott.
Egyébként csak részben próbálkoztam vele, ugyanis pont ezt az egy oracel alkalmazást nem állítottam át kézire, valamiért kimaradt.

(#41877) psg5 válasza Atapi (#41869) üzenetére


psg5
veterán

Köszi bevállt, azonban annyi szépséghibája van, hogy ha lecsukom a laptopot vagyis készenlétbe áll, akkor abból visszaérkezéskor már kéri a fiók adatait.

Nem úgy van xp-ben, hogy ha nincs több fiók csak rendszergazda és annak nincs jelszava akkor olyan mintha nem lenne egyáltalán fiók?

Vagy az a baj, hogy ha már egyszer létre lett hozva, utána pedig törölve, akkor mindig kezel egy fiókot legalább?

F.K.T.

(#41878) Atapi válasza psg5 (#41877) üzenetére


Atapi
senior tag

az energiagazdálkodási beállításoknál ezt is ki tudod kapcsolni. vezérlőpultnál keresd meg az energiagazdálkodási lehetőségeket, és mélyedj kicsit el az állítási lehetőségekben (különös tekintettel az üdvözlőképernyő opciókra)...

legalább egy felhasználói fióknak mindig kell lennie a rendszeren, ahova a rendszer a felhasználói adataités beállításait menti.

(#41879) psg5 válasza Atapi (#41878) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Átnézem.

F.K.T.

(#41880) szab.tam


szab.tam
nagyúr

mivel itt mindig jót mondtatok, és használt. kivéve, amikor nem fogadtam meg.... :D

így újra hi! :))

ssd probléma, de jó eséllyel xp beállítása visszavezethető, (vagy mittomén), így belinkelném a gondom leírását....

(#38160)

(#38161)

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41881) Atapi válasza szab.tam (#41880) üzenetére


Atapi
senior tag

sata vezérlő ahci (nem ide kompatibilis, hanem sata) módban megy? vezérlő drivere frissíthető?

(#41882) szab.tam válasza Atapi (#41881) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ide módban van. de a 270/170 lineárisat produkáló kingstnon-nál is abban volt.
önmagában ahci-ben, meg winn7 trim-mel biztos jobb.
de ez a kingsonnal való összehasonlításban érdektelen, mert ott sem úgy volt...

a probléma megtalálása előtt volt egy bios reset.
most a dma mod-ot auton találtam.
sw, mw, udma.
beállítottam udma6-ra, de ugyanzet az eredményt hozta.

xfx 9300-hoz driver frissítés? haha.... olyan a támogatásuk, hogy mindenféle kódok hiányában még a régieket sem lehet letölteni....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41883) Romeo619 válasza Воланд (#41874) üzenetére


Romeo619
senior tag

Sajnos nem megy 8 gigás penem van és már az első lépésnél nem tudom megformázni :D

(#41884) Atapi válasza Romeo619 (#41883) üzenetére


Atapi
senior tag

(#41885) gabo9201


gabo9201
senior tag

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám kideríteni, hogy az XP miért jön be nagyon lassan? Ma telepítettem újra egy laptopot, vírus nincs rajta, és mióta feltelepítettem a Webkamerát az "Üdvözöljük" képernyőnél több percet is várni kell vele mire betölt a rendszer.

Ütemezett feladatokat kitöröltem, és fölösleges folyamat sem indul el a rendszerindításkor (legalábbis nem látszik).

A Webkamerát letöröltem és nem változott semmi.

Mod.:
Érdekesség az, hogy a tálca/start menü egész hamar megjelenik, de az asztalra sokat kll várni.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#41886) Visormail válasza gabo9201 (#41885) üzenetére


Visormail
addikt

soluto

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41887) akaido válasza King Unique (#41849) üzenetére


akaido
addikt

A Tweak Ui talán tudja.
Illetve némi kuglizás után:[Remove Format... from context menu?]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41888) Nordik


Nordik
őstag

Vettunk egy Genius Slimstar KB110-es billentyuzetet, ami USB-s. Hiaba csatlakoztatom nem ismeri fel, kiirja h nem lehetett csatlakoztatni az eszkozt. A gyarto oldalan sincs hozza illesztoprogram. Esetleg a Biosban kellene valamit atallitani?

(#41889) King Unique válasza akaido (#41887) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm,majd kipróbálom.
:R

(#41890) rushty válasza Nordik (#41888) üzenetére


rushty
senior tag

alaplapi USB kimenetre csatlakoztasd

Revolut meghívó pü-ben

(#41891) Nordik válasza rushty (#41890) üzenetére


Nordik
őstag

Hiába... :(

(#41892) Romeo619 válasza Воланд (#41874) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hello,

na sikerült szereznem egy 4 gigás pent, el is jutok oda ahol a 4st kell megnyomnom ,de nem történik semmi utána...
Nem ismeri fel a penemet egyáltalán, viszont a bootsect zat írja, hogy siekresen létrehozta rajta a particiót, de még sem megy.

(#41893) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Valakinek nincs ötlete, hogyan lehet eltávolítani az OSL2000 (tm) 9.26 Platinum edition nevű boot manager programot, hogy a gép indításánál ne dobja be a bios-nál a kis ablakot ahol op.rendszert kell választani?

Egyébként csak 1 oprendszer az xp van rajta, de régebben próbálkoztam usb-s bootolással és akkor varázsoltam valahogy rá :SS

Próbáltam már az elemet kivenni az alaplapból, de az sem segített, visszaállítja ugyanarra a beállításra (dual bios alaplap miatt?) és csak a rendszeridő állítódik el.

Ha valakinek van ötlete, vagy tanácsa, hogy hová forduljak azt szívesen venném!

Köszönöm!

Levi

(#41894) Atapi válasza Levi123 (#41893) üzenetére


Atapi
senior tag

xp telepítő javítókonzol, fixmbr majd fixboot.

btw, hamár feltelepült ez a bootloader, lehet, hogy érdemesebb lenne úgy konfigurálni, hogy az xp legyen az alapértelmezetten induló os, és a várakozási időt levenni 0-ra.

(#41895) akaido válasza Nordik (#41891) üzenetére


akaido
addikt

Csak az említett billentyűzet nem megy, más USB cuccok működnek?
[ezt találtam, talán jó]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41896) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Helló

Jelenleg egy 200Gb-os SATA HDD van a gépemben, két partícióra van felosztva, egy 20Gb-os partíció, amin van az XP és a programok, játékok. A maradék 180Gb-ra (ami valójában csak 160 körül van) mennek a letöltések, filmek zenék és egyéb dolgok, mentések stb.

Gyorsulna valamit a gép, ha a 20Gb-os partíción csak az XP lenne? Vagy mekkora partíció kell neki? Ezen a meghajtón van a virtuális memória is, amit az XP kezel 2Gb és 4Gb között. Ezt érdemes lenne lefixálni? Ha van neki egy külön partíció akkor az segít valamit? Mekkorára van szükség?

Szóval ti, mit, hogy szoktatok csinálni egy újratelepítés során?

Üdv

(#41897) n_gy_k válasza n_gy_k (#41896) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Bocsánat, hogy dupla lett, de lejárt a limitem..

Még egy olyan jutott eszembe, hogy nincsen e esetleg egy olyan beállítási lehetőség vagy egy program, amivel megadhatom neki, hogy például 800x600-ban milyen legyen a kép, szóval hány Hz-en menjen mennyire legyen nyújtva stb. Mert van egy játék, ami 1024-ben akad egy picit néha, ezt gondolom nem csinálná 800x600-ban, viszont ha átállítom 1024-ről akkor körben fekete csík jelenik meg és állíthatom hozzá a monitort, ha visszaállítom, akkor újra és újra.

Erre tudtok valami megoldást?

Köszönöm

(#41898) brd válasza n_gy_k (#41896) üzenetére


brd
nagyúr

Gyors HDD elején legyen, és egyszerre minél kevesebb dolog terhelje a HDD-t, ettől lesz gyors. Másik partícióra nem érdemes áttenni, csak lassítasz vele, másik HDD (ha van), ami nem nagyon lassú, és a legtöbbször nem használod, arra viszont igen. Mindegy, hogy más is van-e a partíción, vagy nem, csak legyen elég üres hely (mondjuk 2+ GB), és időnként legyen töredezettségmentesítve normálisabb programmal. A pagefile méretét érdemes fixre állítani, szerintem viszont 512 MB-nál több teljesen felesleges, mert ha azt mind felhasználja, úgyis olyan lassú lesz a gép, hogy valamit be fogsz zárni, vagy RAM-ot akarsz majd még venni a gépbe.

Másikra: én csak fizetős megoldást ismerek erre, Powerstrip néven, de elvileg a VGA-khoz tartozó kezelőprogram tud ilyet (persze gondolom, nem jól működik, de elvileg tudják).

The only real valuable thing is intuition.

(#41899) Visormail válasza n_gy_k (#41896) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs ilyen hogy mekkora partíció kell neki, ez attól függ hogy mennyi programot telepítesz fel rá, az a lényeg hogy mindig legyen min 10% szabad hely a c-n ez viszont fontos (meg a többin se árt). Attól nem lesz gyorsabb ha bármit átteszel másik partícióra a lapozófájlnak se kell sajátot csinálni, ha lenne még egy vinyó a gépbe arra lenne csak érdemes áttenni.
Igen fix méretűre tenni érdemes (amit kiír ajánlottnak) egyből telepítés után, mert a változó némileg pluszba dolgoztatja a processzort és fixen kevésbé töredezik.

Megcsinálhatod hogy teljesen kikapcsolod a virtuális memóriát, újraindítasz, ha megvan még a pagefile.sys akkor letörlöd, csinálsz egy töredezettségmentesítést, bekapcsolod a virtuális memóriát fix méretre. Személy szerint a smartdefragot ajánlom, amiben azt is beállíthatod (boot idő gyorsítás néven), hogy hány naponta töredezettség mentesítse a bootolás során a rendszerfájlokat amiben benne van a lapozófájl is. Ha sűrűbben telepítesz programokat akkor lehet mondjuk hetente, ha ritkábban akkor 2 hetente.

Ami lényegesebb gyorsulást hozhat ha a sata vinyód valóban sata módban üzemel. Ez a biosban szokott lenni pl sata mode néven, ide/native ide/legacy ide ezek mind kompatibilis módok tehát nem használ ki minden funkciót Ahci ami a teljes de ilyen módban egy gyári xp lemez nem találja telepítéskor a vinyót, szóval vagy kisfloppyn kell megmutatni neki ilyenkor vagy előre bele kell integrálni a telepítőlemezbe az alaplapod sata vezérlőjének driverét. Erről itt van egy cikk [link]
Telepítés után már ne állítsd át a biosban ha ide módban ment fel a win mert kékhalált kapsz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41900) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Kissé bajban vagyok, anyám gépén XP van, és oda nem megy fel az új MSN csak a 14.xxx. Ide fel kellett tennem az új 15.xxx-et és azóta a régiekkel nem tudok videózni, csak az újakkal.
Ne mondjátok hogy tegyem vissza ide a 14es MSN-t mert sajnos nem fog menni, ugyanis az nem kompatibilis a telefonnal, már többször kiakadt, ha onnan is felmentem. Ez most jó, itt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.