Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) mzx válasza mzx (#42634) üzenetére


mzx
senior tag

up

(#42652) brd válasza mzx (#42651) üzenetére


brd
nagyúr

...és mégis, mi történik, amikor csatlakozni próbálsz?

The only real valuable thing is intuition.

(#42653) StSanya válasza mzx (#42651) üzenetére


StSanya
őstag

Hálózati kártya driver?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#42654) ViZion válasza mzx (#42651) üzenetére


ViZion
félisten

driverek rendben? Sajátgép, jobb klikk kezelés, eszközkezelő.
Csináljuk linuxosan:
cmd.exe
ipconfig /all
amit kidob, azt rakd ide.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42655) mzx válasza ViZion (#42654) üzenetére


mzx
senior tag

"...és mégis, mi történik, amikor csatlakozni próbálsz?"

Linuxban vagyok, most körülményes lenne előhívni ugyanezen gépen a windows-t; amúgy az történik, h -emlékeim szerint- a hibaüzi valami "nem tudja elérni a megadott címet", vagy ilyesmi, és újra próbál csatlakozni. Pedig jelszó oké, más gépen is azt adom meg ugyanazon modemhez linuxon is (mindkét géppen), meg xp-n is a másik gépen, és a billentyűzet-kiosztást is figyelembe veszem (Z, Y, 0, satöbbi oké, caps lock ki van kapcsolva).

"Hálózati kártya driver?"

Ethernet

"driverek rendben? Sajátgép, jobb klikk kezelés, eszközkezelő.
Csináljuk linuxosan:
cmd.exe
ipconfig /all
amit kidob, azt rakd ide."

Szóval amint ismét win-ben tudok lenni, postolom ide - több okból ma már nem lesz rá időm, lehetőségem, fut többminden most linux alatt (aztán gép hamarosan kikapcs).

KÖSZI A SEGÍTSÉGETEKET. :) Holnap könnyebben zöldágra vergődünk evvel... De ha van újabb ötlet, most is írhatjátok, köszi. :)

_SZERK.:
Comodo tűzfal set-re gyanakszom, vagy Avast-ra... :U

[ Szerkesztve ]

(#42656) ViZion válasza mzx (#42655) üzenetére


ViZion
félisten

Comodo lesz az, szinte biztos. Avast nem csinál ilyesmit, Comodo meg a secure serverükön keresztül akarja a netet sztem, és azzal lehet vmi...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42657) mzx válasza ViZion (#42656) üzenetére


mzx
senior tag

Hm... oké, van ötleted, mit állítsak Comodo-n? Friss xp sp3 telepítés... még nem tudtam vele netre csatlakozni. Friss tehát a Comodo install is, és az Avast install szintén. E kettőn nem nagyon állítottam semmit, tehát szinte default, és a legújabb install file -okkal telepítetem. Comodo alapból "biztonságos"-on van. (Nem "egyedi"-n jelenleg.)

_SZERK.:

JAAA MEGVAN! Tényleg, hogy mondod. :) Comodo install során azt választottam, h az ő serverükön át legyen a DNS... sajnos nem értek a hardware-hez... nem nagyon tudom, mi a dns server, csak hogy valamiért úgy saccoltam, hátha jó lesz azon át... nos, ezt módositsam? Hogyan, melyik menüjében? (Így, h nincs előttem picit körülményesebb lesz, lehet h teelőtted sincs, ha linuxban vagy szintén... de emlékezetből el tudod mondani, melyik menüjében kapirgáljak? :) )

[ Szerkesztve ]

(#42658) Visormail válasza mzx (#42657) üzenetére


Visormail
addikt

A TCP/IP protokoll beállítása a Windows XP rendszer DNS szolgáltatásának használatához

1 Kattintson a Start menü Vezérlőpult parancsára, majd a Hálózati és internetes kapcsolatok, végül a Hálózati kapcsolatok hivatkozásra.
2 Kattintson a jobb gombbal a beállítandó hálózati kapcsolatra, és válassza a helyi menü Tulajdonságok parancsát.
3 Jelölje ki az Általános lapon (helyi kapcsolat esetén) vagy a Hálózat lapon (egyéb kapcsolatok esetén) a TCP/IP protokoll listaelemet, és kattintson a Tulajdonságok gombra.
4 Ha DNS-kiszolgálócímeket szeretne beolvasni valamely DHCP-kiszolgálóról, jelölje be a DNS-kiszolgáló címének automatikus kérése választógombot.
5 Ha saját maga szeretné beállítani a DNS-kiszolgálócímeket, jelölje be A következő DNS-kiszolgálócímek használata választógombot, és írja be az elsődleges és a másodlagos DNS-kiszolgáló IP-címét az Elsődleges DNS-kiszolgáló és a Másodlagos DNS-kiszolgáló mezőbe.

Comodo Secure DNS beállítása Windows alatt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42659) ViZion válasza mzx (#42657) üzenetére


ViZion
félisten

Passz... tűzfalat nem raknék, ha nincs rendesen beállítva akkor csak gond van vele. Biztossan van leírás neten linux userként ilyenekre nincs szükségem :P használd az alap win tűzfalat, és parás oldalakat ne látogass :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42660) mzx válasza Visormail (#42658) üzenetére


mzx
senior tag

Kösziii :) Máris tanulmányozom , amit írtál, meg a linkeket is... :)
Vizion-nak is köszi. :)
Amúgy a win beépített tűzfala lócitrom. ;) Comodo-ról viszont korábban jó tapasztalatokat szereztem, csak be kell lőni jól. ;)
P2P használathoz linux alatt is jó dolog állítgatni tűzfalat, bár csak minimál szinten, alapvetően portokat :K

[ Szerkesztve ]

(#42661) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Külső merevlemezről windows telepítésének mi a menete? Egyáltalán érdemes ilyen módon telepíteni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#42662) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

van egy XP nálam, ami nem indul el, normálban és csökkentett módban is csak addig jut, hogy a windows logó után fekete képernyő és mozgatható egérmutató jelenik meg, az "Üdvözöljük" felirat már nem jön elő - a háttérben persze mintha menne tovább a töltés, legalábbis a vincsi dolgozik. viszont se ctrl+alt+del-re, se ctrl+shift+esc-re, se másra nem reagál.

próbáltam már szinte mindent: vírusellenőrzés, javító telepítés többször is.
hiren's boot cd-ről szépen működik a mini xp, látni mindent a vincsin, látszólag rendben van.

arra gondoltam, hogy talán a videókártya driverét kéne leszedni (intel g31 chipset), de ugye nem tudok belépni csökkentett módba se, hogy ezt megtegyem.

valahogyan le lehet szedni a drivert kívülről? :F

vagy bármi más ötlet - a teljes újratelepítésen kívül?

(#42663) BigManus válasza scott_free (#42662) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nemrég a cégnél volt egy gépen pontosan ilyen.
Ott az egyik RAM volt a ludas.
Esetedben nem biztos, hogy ez a gond de egy próbát megér.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#42664) scott_free válasza BigManus (#42663) üzenetére


scott_free
senior tag

szia,

kipróbáltam, de sajnos (?) nem ez a hiba. a memtest is lefutott gond nélkül.

más ötlet? :F

(#42665) Atapi válasza scott_free (#42664) üzenetére


Atapi
senior tag

csökkentett módban nem töltődik be a vga driver ha jól tudom, szóval szerintem nem ott lesz a gond. legelőször ha van mentendő a diszken, mentsd le. második körben én letöltenék egy hiren's boot cd-t, mini xp-t bebootolnám, és csinálnék egy teljes fájlrendszer ellenőrzést (avagy ha parancssorban elindul a gép, akkor chkdsk c: /F /R), ha nem segít, akkor jöhet egy rendszervisszaállítás (persze ha be volt kapcsolva), van erre prog a mini xp-ben, talán registry restore wizard a neve. igaz, ez csak a registry-t állítja vissza egy korábbi állapotba, de sokszor ez elég is.

(#42666) csixy válasza scott_free (#42664) üzenetére


csixy
addikt

Nem futtatott CHKDSK-t véletlenül azon az XP-s partíción legutóbb egy win7, vagy win8?
Engem korábban egy win7-es CHKDSK vizsgálat , melyet huncutul az xp-s partíción követett el , szabadított meg örökre az XP-s beléptetési tartománytól.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#42667) scott_free válasza Atapi (#42665) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi, nem írtam, de ezeken már túl vagyok - sajnos a rendszervisszaállítás nem volt bekapcsolva, csak a legelső, 2009-es dátum volt meg, arra meg nem akartam visszamenni. (illetve kipróbáltam úgy, hogy manuálisan átmásoltam a sam, software, system, security registry fájlokat, de úgy sem indult)

#csixy:
a gépen egy másik partíción van egy win7, állítólag korábban a bootolásnál ki is kellett választani, hogy melyik op.rendszert akarjuk betölteni, de hozzám már úgy került, hogy bootolásnál egyből az xp-t tölti be.

annyit tudok, hogy a gép normál használat közben (torrent, net) kikapcsolt, és indulás után már ott megállt, amikor a csíkot húzza végig.
ezt egy sérült rendszerfájl miatt csinálta, de ezt kijavítottam.
emellett szinte teljesen elfogyott a tárhely az xp-s partíción (talán ezért is szállt el), de ezt is megoldottam már.

viszont csak annyival jutottam előrébb, hogy a windows logó után jön a fekete képernyő.

(#42668) dobostorta


dobostorta
tag

Háj!

A segítségeteket szeretném kérni:

Windows XP SP3-m van, és MSI 865PE-V2 alaplapom.
Miért lehet az, hogy az xp nem ismeri fel az alaplapi hangkarit, nem jelenik meg az eszközkezelőben?
Sőt leszedtem az msi honlapjáról az audio drivert(ADI SoundMAX (AD1888) Drivers ), de ez meg ezt írja: driver not found...

szerintetek mi lehet a baj?

(#42669) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!
Egy 60gb-os merevlemezt érdemes partícionálni? ha igen akkor mennyi legyen a C meghajtó mert arra maximum pár alap program menne csak. Köszi!

(#42670) Lenry válasza Paul14 (#42669) üzenetére


Lenry
félisten

ha csak az az vinyó lesz benne, akkor igen.
méretet nem tudok mondani, mert sokmindentől függ. az XP 3-4 GB-vel már elvan, plusz lapozófájl, plusz amit fel akarsz telepíteni. mondjuk 10-15-20GB már valószínűleg elég lesz.

(#42668) dobostorta BIOS-ban nincs letiltva? ClearCMOS-t próbáltál?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42671) icons


icons
addikt

Hello!

Van nálam egy laptop, aminek le lett törölve egy 4gigás partíciója (igen, általam, azt hittem hogy nincs rá szükség, hogy olyan mint a win7,8nál, előre van telepítve a win (jó kérdés, hogy miért lenne4gigás, de nem hittem volna, hogy kell)
Na azóta nem indul a win. Ami nem is lenne nagy probléma, mert újra lehetne rakni, DE sajnos nem működik a lefele nyíl, így nem tudom a C-re felrakni az XPt.

Gondoltam a repair működik, ez ugye az R betűs opció, utána bejön a Recovery Console. itt lehet valamit tenni azért, hogy működjön újra a win?
(a gépen Home van telepítve, pro Cdről lehet javítani, (be tudok szerezni eredeti Home edition-t is, csak az MSDN-es Pro már ki van írva!)

(#42672) Visormail válasza icons (#42671) üzenetére


Visormail
addikt

A Recovery Consoleba a parancsok:
fixboot
fixmbr

Esetleg letöltöd és kiírod lemezre, majd bootolsz a Hiren’s BootCD-ről, van benne több partíció helyreállító (mondjuk az nem árt ha csak törölve lett és nem formázva is), vagy egyéb partíció helyreállító.
Mitől nem működik a lefele nyíl? A többi gomb működik telepítéskor csak az nem?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42673) icons válasza Visormail (#42672) üzenetére


icons
addikt

A lefelé és a jobbra nem működik, minden más igen. (hiába, ha egyszer így nem lehet a win-t újrarakni :DDD ).
Ha lesz időm, legalább én elviszem egy szervízbe, bár elég régi noti (Acer TravelMate 4070), hátha tudnak rajta segíteni :)

A fixboot nem segített, a fixmbr azzal fenyeget, hogy a partíciók is eltűnnek. Pedig a vinyón két partíció van, és a D-n vannak fontos adatok.

Hiren's BootCD-t próbáltam, -> Dos Programs -> Recovery Tools -> testdisk és photorec is azt mondja, hogy "No hard disk found"...

Csak töröltem és nem formáztam :)

(#42674) icons válasza icons (#42673) üzenetére


icons
addikt

HÁH! De a beépített Linuxos cuccal sikerült legyalulni a meghajtókat, és így már a C az első a listábanm úgyhogy fel tudom rakni az XPt:D

Köszönöm mégegyszer, végül az általad nyújtott segítséggel tudtam megoldani a problémát :)

(#42675) Visormail válasza icons (#42674) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam is volt már olyan laptop újratelepítésre amin egyáltalán nem működött egyik gomb se, rendes külső billentyűzettel használták.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42676) icons válasza Visormail (#42675) üzenetére


icons
addikt

Hátigen, csak újratelepítésnél az gondolom nem játszik :) (bár meg se próbáltam, de USB drivert nem rémlik, hogy betölt :) )

Még USBről sem tudott bootolni sajnos :(

(#42677) mzx válasza ViZion (#42659) üzenetére


mzx
senior tag

Ó, hogy az a... :(( Végigcsináltam a másik ottani beíró ötletét lépésről lépésre, majd reinstalláltam a Comodo tűzfalat, immáron az ő dns-ük használata igénylését nem pipáltam ki, nem sikerült a netre csatlakozás xp-vel megint, és persze elfelejtttem a te javaslatod szerint eljárni, hogy elküldjem neked mit ír ki cmd.exe satöbbi után... bár csak priviben küldöm, mivel bizalmas adatokat is tartalmazhat. Nem tudom, ma mikor lépek át windows-ra, de akkor megnézem, mit ír ki erre.

(#42658) Visormail
A Comodo tűzfalat tehát tegnap újrainstalláltam, immár anélkül, hogy a saját dns servercímeit használná, de a netre továbbra se kapcsolódik fel az xp, ugyanaz a hibaüzenet:
"769
Either you specified a destination address that is not valid, or your remote access server is down.
Check the destination address and try again."

[ Szerkesztve ]

(#42678) BigManus válasza mzx (#42677) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Hosts fájlt már nézted?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#42679) mzx válasza BigManus (#42678) üzenetére


mzx
senior tag

Nem vagyok valami szaki. ;) Mi módon lehet és mi az? Annyit értek, h magyarul talán kiszolgáló file... (?)

(#42680) mzx válasza ViZion (#42654) üzenetére


mzx
senior tag

cmd.exe
ipconfig /all

Erre csak annyit jelez ki:
"Windows IP Configuration"

(#42681) StSanya válasza mzx (#42680) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem nincs a hálókártyád drivere telepítve - vagy a TCP/IP protokoll - a gépedre...

Hálózati kapcsolatok alatt mit látsz?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#42682) ViZion válasza mzx (#42680) üzenetére


ViZion
félisten

nincs hálókari sztem, eszközkezelőben nézd meg nem sárga-e az eszköz

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42683) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Remélem jó topikba írok:

Netes videók akadnak. Driverek legújabbra frissítve, adobe legfrissebb. Mégis a szürke hiába fut végig a videó alatt, a videó akadva játszódik le.

Eszköz gond is lehet akár? Filmeket, videókat hdd-ről játszva szépen viszi.

F.K.T.

(#42684) BigManus válasza psg5 (#42683) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Milyen böngészővel?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#42685) psg5 válasza BigManus (#42684) üzenetére


psg5
veterán

Szia!

Firefox és IE-vel is ugyanaz a helyzet, a többivel még nem próbáltam. Erre tippeltem én is, de régebben ez nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#42686) ViZion válasza psg5 (#42685) üzenetére


ViZion
félisten

VGA driver esetleg? lehet, h böngészőben a HW gyorsítás ki van kapcsolva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42687) DS39 válasza psg5 (#42685) üzenetére


DS39
nagyúr

az új flash playerek nem túl jók, próbálj meg régebbit használni, pl a 11.1-es széria sokkal kevesebb erőforrást használ, és nincs is az állandó hiba forrása, a protected mód benne.

(#42688) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Sziasztok!
Linuxos kis netbookra szeretnék win xp-t telepíteni. Nincs rajta optikai csak pen. Elindíthatom a telepítést minden gond nélkül vagy trükközni kell valamit? Azt szeretném, hogy a win xp fusson akár választhatóan, akár rögvest, csak lafagyást nem szeretnék.
Ha rossz helyen kopogtatok, kérlek, irányítsatok a jó topikra!
Előre is kösz!

(#42689) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Akkor tovább mondom: megcsináltam a USB BOOT-ot, de amikor a oartícióra telepítésre kerül a sor, azt mondja, hogy erre nem tud, de semelyikre sem. A partíconálást nem is ajánlja fel, hogy fatoljam vagy ntfs-zem. A gépen most MEEGO nevű progi van.
Jaj, jaj, mit tegyek?

(#42690) psg5 válasza ViZion (#42686) üzenetére


psg5
veterán

Frissítve a vga-is, valamint normál hdd-ről játszott videókkal és játékokkal, nincs gond.
Böngészőben merre találom a hw gyorsítást?
Mondjuk IE-ben és Firefoxban?

#42687) DS39 : Ez komoly, hogy ne a legfrissebb flsah player legyen? Ha igen hogyan törölhetem teljesen le a fent lévőt, hogy egyik böngésző se használja, valamint, ha jól tudom, akkor adobe-ról csak a legfrissebb tölthető le mindig, nem?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#42691) DS39 válasza psg5 (#42690) üzenetére


DS39
nagyúr

legfrissebb <> legjobb :)

egyébként komoly, leteszteltem, YouTube FULL HD videó régebbi playerrel 25% proci terhelés, újakkal 55-65% között mozog. szánalom amit az Adobe művel a Flash-sel, nem véletlen fog eltűnni előbb-utóbb.

innen letöltheted bármelyiket

[ Szerkesztve ]

(#42692) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Hülye kérdés jön, erre talán kapok választ:XP telepítésénél a partíció törlése azt jelenti, hogy a leválasztott partíció, amit törlök visszamegy a másikba, vagy azt, hogy formázza arra, amire nekem kell, vagy azt, hogy úgy eltűnik, hogy soha nem találom meg?

(#42693) brd válasza Vanek Eduard (#42692) üzenetére


brd
nagyúr

A törlés az törlés (nem találod meg többé).

The only real valuable thing is intuition.

(#42694) Vanek Eduard válasza brd (#42693) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Ez fájdalmas hír...

(#42695) DS39 válasza Vanek Eduard (#42694) üzenetére


DS39
nagyúr

létrehozod újra és megformázod.

(#42696) Vanek Eduard válasza DS39 (#42695) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Akkor most jön a kérdés: hogyan hozom létre? miből, ha a gép azt a mennyiségű GB-t nem látja? Biztos hülye a kérdés... Ezért kérdezem, hogy az a helylehetőség hova tűnik.

(#42697) brd válasza Vanek Eduard (#42696) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ott törölsz egy partíciót, akkor a helye üres (particionálatlan) területnek fog látszódni. A tartalma viszont nem törlődik, tehát, ha más nem történt az adott területtel (pl. új partíció létrehozása+formázás), akkor a rajta lévő adat 100%-osan visszanyerhető. Erre vannak programok, de én ingyeneset nem ismerek.

The only real valuable thing is intuition.

(#42698) csixy válasza Vanek Eduard (#42696) üzenetére


csixy
addikt

Mekkora vinyó van benne?
Mert ha csak egy db 4 gigás SSD , akkor felejtsd el az XP-t. Épp hogy csak fel fog férni rá.
A frrissítések már tökre túl fogják puffasztani. Neteléshez már nem lesz hely rajta.

Ha van benne legalább 8 giga vinyó, vagy SSD ,akkor már lehet próbálkozni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#42699) csixy válasza Vanek Eduard (#42689) üzenetére


csixy
addikt

Egy ubuntu linux-live (pl 10.04 LTS) telepítőből csinálj egy másik gépen windowson LILI-usb creatorrral egy bootolható linux-telepítő pendrájvot.
Bootold be a kis masinádon a pent csak próba üzemmódban úgy ,hogy ne települjön.
Ha beérsz indítsd el a gparted progit, abból már a kis masinád vinyójával azt csinálsz, amit akarsz . Például leszeded róla az összes partíciót , majd teszel rá egy új DOSos MBR-t.
Aztán kreálsz rá egy új nagy NTFS vagy FAT32-es partíciót.

DE ezekkel a műveletekkel örökre ELTÜNTETED a jelenleg rajta lévő rendszert , többé MÁR NEM ÁLLÍTHATÓ VISSZA !!! Bocs nem kiabálásnak szántam a nagybetűket.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#42700) Vanek Eduard válasza csixy (#42699) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Köszi, megpróbálom.
A vinyó 320 GB, szóval alkalmas rá. Most éppen azt csinálja, hogy az USB telepítős verzió mindíg 10 perc hátralevő idejénél lefagy. Újraindításnál hiányol egy filet, de sorozatos újratelepítésnél nem rakja fel, ugyanott megáll.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.