Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) King Unique válasza D-Phrag (#42250) üzenetére


King Unique
titán

Értem,kösz :) .Majd kipróbálom (van már annyi ilyen összemixelt,h csak na) .

(#42252) darvak válasza D-Phrag (#42249) üzenetére


darvak
senior tag

Hello!

Attól még beillesztheted az ini-be.

Minden böngészőt lehet kicsit gyorsítani, ha jól konfigurálod.

Csak keresned kell rá gogliban "speed up opera"- "faster chrome" stb. címszavakban. Biztos találsz bármilyen böngészőre beállításokat.

Üdv

(#42253) D-Phrag válasza darvak (#42252) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Be is tettem. Mivel lehetne letesztelni, hogy müxik e?

Erre a nyavajámra nincs ötleted?? Köszi. ;)

(#42254) darvak válasza D-Phrag (#42253) üzenetére


darvak
senior tag

Én youtube-nál láttam javulást, értelemszerűen a buffer egyszerűen nem reked meg. Vagy placebó :F
Igaziból nem érdekel, mert szeritnem jobb, főleg 720p-n, mivel 1080-at nem bírja ez a gépezet, régi a masina.

Torrent nálam is belassítja a netet, mégha csak a sávszélesség töredékét fedi is le. :(((

MOD:
Találtál böngésző gyorsító tippeket?

[ Szerkesztve ]

(#42255) Cancer válasza Fire/SOUL/CD (#42244) üzenetére


Cancer
senior tag

Köszönöm, megnézem.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#42256) darvak válasza Cancer (#42255) üzenetére


darvak
senior tag

Nem lett javulás?

(#42257) flash-


flash-
veterán

sziasztok

érdeklődnék hogy egy 700mb rammal felszerelt laptopra érdemes e inkább a windows xp sp2 x64 et tenni,mint a windows xp sp3 x32?

vélemény?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42258) DS39 válasza flash- (#42257) üzenetére


DS39
nagyúr

32 bites-t tegyél mindenképp, 4 giga ram alatt azt érdemes. (amúgy azt x86-nak nevezik)

(hogy lehet 700 MB RAM-mal felszerelni egy laptopot, vagy 512 MB vagy 1 GB kéne legyen még ha régi is) :U

[ Szerkesztve ]

(#42259) flash- válasza DS39 (#42258) üzenetére


flash-
veterán

ezt nem értem.vagyis oké,mert nem fogalmaztam pontosan mert igazából 768MB ramról beszélünk.
van egy laptop. amiben az egyik modulban egy 512 es ram volt.a másik modulba betettem egy 256ost mert az volt pluszba itthon.ez akkora baj?csak több,és ha több az mindig jobb.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42260) flash- válasza DS39 (#42258) üzenetére


flash-
veterán

ja és nem egy helyen láttam már x32nek nevezni..pl acer hivatalos oldalán driverek letöltésénél...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42261) DS39 válasza flash- (#42259) üzenetére


DS39
nagyúr

nem baj, csak nem tudtam hogy lehet ennyi ramod, de most már oké. :)

(#42262) DS39 válasza flash- (#42260) üzenetére


DS39
nagyúr

hát az pedig nem helyes. keress rá hogy miért is x86 a 32 bit.

(#42263) flash- válasza DS39 (#42262) üzenetére


flash-
veterán

ja hát nem helyes,csak azt mondom hogy sok helyen találkozni vele és így sajnos én is átvettem...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42264) thyeby


thyeby
őstag

Sziasztok!

A Win XP-m jó ideje nem indul be magától. Menüt ajánl fel: csökk módozatok sorát, legutóbbi működőképes konfig.-ot, normál módú indítást. Nem ritkán 5-6 nekifutásra kezd felépülni a rendszer - ebből néhány alkalommal lefagy, néhányszor újra próbálkozik, míg végül véletlenszerűen egyszercsak bedöccen. Gyakorlatilag csücsülni kell a gép előtt, és lesni, hogy mikor fagy meg, míg el nem indul.
Mit lenne tanácsos tennem? Gondolom, egy újratelepítés megoldaná, de azt kerülném.

Több fa van, mint asztalos!

(#42265) DS39 válasza thyeby (#42264) üzenetére


DS39
nagyúr

eressz rá egy javító installt, azzal a rendszerfájlokat pakolja újra, ha ezután sem indulna be rendesen, akkor format c: és tiszta telepítés. (adatok biztonsági mentése ajánlott)

(#42266) Cancer válasza darvak (#42256) üzenetére


Cancer
senior tag

:( Még nem jutottam hozzá és a hetem is elég sűrű lesz, de igyekszem időt szakítani rá.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#42267) thyeby válasza DS39 (#42265) üzenetére


thyeby
őstag

A javasoltakat épp a mentés miatt kerülném egyelőre. A mentés körülményesebb esetemben egy átlagos bizt. mentésnél.
Úgy két éve már jártam így, akkor a CMOS setupban operáltam vmit - csak már elfelejtettem, h mit - és rendbejött teljesen. Igazából arra sincs időm, hogy egy lépésenkénti betöltést végigücsörögjek, pedig az megmutatná, hol akad el a dolog.

Köszönöm egyébként!

Több fa van, mint asztalos!

(#42268) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Segítség kellene:
Mitől van és van-e megoldás rá?:

JPG képet nem nyit meg sem a win sem irfan.
Irfan kiírja:
Dekódoláshiba. Unsupported JPEG process/compression: SOF Type 0xce
másik képnél: Bogus marker lenght.

Átnevezéssel sem nyitja.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#42269) psg5 válasza psg5 (#42268) üzenetére


psg5
veterán

Megoldódott. Sajnos telefonról letöltött képek voltak és kiderült, hogy már a letöltéskor hiba volt, vagyis hibásak lettek a fájlok.

F.K.T.

(#42270) flash-


flash-
veterán

szeretnék érdeklődni hogy van e windows xp sp3 ra windows 7 kinézetű felület?
olyan kell ami nem buherál bele a windowos rendszerfájlokba,nem hülyíti meg a gépet,nem lesz tőle lassabb.
vagy felejtsem el inkább?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42271) gt007


gt007
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok e a problémámmal, remélem lesz aki tud segíteni.
Adott egy Dell Inspiron 6000 notebook.
Xp volt (van) rajta, de nem indult, azt írta ki, hogy lemezolvasási hiba.
Kivettem a merevlemezt, egy külső házba tettem és az asztali gépemen ellenőriztem az állapotát. 10hibás szektor van a tartalék területre áthelyezve, de semmi extra, minden adat, mappa,stb rajta van, mindent meg tudtam nézni.
Gondoltam, hogy XP lemezről bootolok, és frissítem, hátha utána beindul.
Na itt akadtam el. XP telepítő elindul, de miután kiírja, hogy hardverek vizsgálata, egyszerűen sötét marad a kijelző, venti pörög ezerrel, de nem megy tovább, nem jön be a kék háttér, mikor elkezdené a fájlokat másolni. Ha a merevlemezt kiveszem, akkor indul rendesen a telepítő, csak nem tudja telepíteni, mert nem talált hozzá HDD-t (ez nem is csoda, de legalább biztosan nem a dvd-rom a hibás). Ezek után beletettem a HDD-t, kipróbáltam win 7-el, az elindult, és a merevlemezt is látta rendesen.
Van valami ötlet, hogy az XP telepítő miért akad el? Ha win7 rendesen látja a HDD-t, akkor az XP-nek is kellene látnia, mégis megáll.
Ilyennel még sosem találkoztam, teljesen tanácstalan vagyok. Win7-et nem akarnék rá tenni, mert lassú lenne rajta, és a noti gazdája sem egy mai csirke :), és az XP-t szokta meg!

Megköszönnék minden segítséget.

Üdv gt007

(#42272) darvak válasza flash- (#42270) üzenetére


darvak
senior tag

Haaj!

Elsőként felrakod ezt:
[link]

Ezzel meg tudod patchelni, h egyáltalán elfogadjon más témát is az xp (enélkül nem fog menni).

Utána itt 1 win7 téma, de vagy 1000 van, talán ebből van a legtöbb.
[link]

Egyszerűen berakod a C\WINDOWS\Resources\Themes mappába.
Azok a jó témák, amikhez nem kell program, amely háttérben állandóan fut, hanem 1 szimpla dupla kattintással lehet telepíteni. Ránéztem, ez olyan, amit linkeltem.
Itt még mappákat sem kell létrehoznod (mert mindig kell Shell mappa is), hanem csak kitömöríted, és berakod a többi téma közé.

Aztán dupla katt .msstyles fájlra.

Aztán asztal jobb gomb--> megjelenésnél akár betűtípust is állíthatsz, v méretet. Ha van külön font a témához, persze a C:\WINDOWDS\Fonts mappába azt be kell raknod:)
Néha az adott téma színsémáját is változtathatod (p. win7 kék, win7 narancs stb..). Nem tom ebbe van -e ilyen, nem próbáltam ki.

Persze ha nem tetszik, akkor vissza is állíthatod a gyári témákat :U

Szerintem ezek a Windows Exploler toolbar gombjait nem változtatják meg. Ahhoz külön progi kell, amit csak 1szer kell használni, többet nem fut a háttérben (styler a neve). Akárcsak az ikonok-parancsikonok megváltoztatásához is kell progi (icontweaker).

De elsőre próbáld csak ki az .msstyles dolgot.

szeVasz

(#42273) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!

Tegnap este megpróbáltam telepíteni egy Albacomp M55V (ClevoM550V) laptopot. Az XP telepítéséhez szépen le is formázta az adott partíciót, de a file-ok másolása közben sokszor kiírta, hogy nem tudja az adott file-t másolni... Ezeket rendre kihagytam, és természetesen nem is tudott ezután a telepítő tovább futni...
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Próbáljam meg másik verziójú win-nel esetleg? Vagy más lehet a probléma?

Köszönöm a segítséget!

Csak egy maradhat!!

(#42274) LamerGyuri válasza Mcleod (#42273) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Telepítőlemez koszos - karcos vagy rosszul megírt, optikai meghajtó lézerlencse koszos - karcos vagy elöregedett és nem olvas már rendesen, optikai meghajtó csatlakozófelülete kontaktos vagy nincs rendesen a helyén az eszköz.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42275) gt007 válasza Mcleod (#42273) üzenetére


gt007
tag

A HDD-t lassú formázással formáztad? Találkoztam ilyen problémával.
Egyik esetben a HDD volt a bűnös, a másikban a teepítő cd volt koszos.
Ha a lassú formázás végigmegy, akkor a hdd valószínűleg jó, de azért érdemes ellenőrizni a HD Sentinel dos-os változatával, amit pendrive-ra is rá lehet tenni.

Üdv gt007

(#42276) Mcleod válasza gt007 (#42275) üzenetére


Mcleod
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, este kipróbálom egy új, lassan írt lemezzel, hátha jobb lesz...
Még egyszer kösz!

Csak egy maradhat!!

(#42277) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy sima tartományvezérlő nélküli hálózat vegyesen WinXP és Win7. Minden gépen van rendszergazda felhasználó és aktív is. Amikor az egyik gépről meghívom a másikat, akkor a megosztott mappák tökéletesen látszódnak, de ha a c$ megosztást kérem, akkor van probléma. Ugye ezt csak az arra jogosult felhasználó érheti el és a gép rendszergazdája. Szóval a gond az, hogy ilyenkor ha xp-ről próbálok akkor nem tudok felhasználót váltani csak a vendéget adja be és csak az ő jelszavát tudom beírni, win7 ről meg van mód felhasználót és jelszót megadni, de a saját local rendszergazda jelszavát nem fogadja el. Persze úgy is próbáltam, hogy a felhasználó névhez: gépnév\rendszergazda vagy célgép ip\rendszergazda és a jelszava, de visszadobja, mintha nem lenne jó valamelyik. Tűzfalat kikapcsoltam az nem szólhat bele, meg ne is nagyon menne más megosztás, ha az lenne a hibás.

Erre nincs valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm mindenkinek!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#42278) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Dolgozom egy gyárban, ahol a munkadarabot ellenőrző Foculus kamera gyakran összeveszik a windows-szal, a termelősor képernyőja egy hibakódot ír ki. Ha kihúzom az usb kábelét a számítógépből, és visszadugom, akkor újra működik minden. A probléma pedig egyre gyakrabban fellép, kb minden 20. munkadarabnál, és nem azért mert a munkadarab rossz :). Szerintetek mitől lehet ez a hiba?

(#42279) InfiniteReality válasza retes (#42277) üzenetére


InfiniteReality
őstag

célgép NEVE\rendszergazda és úgy mennie kell. Bár win7en a lokál rendszergazda tiltva van.

Legegyszerűbb egyenrangú hálózatban, ha mindkét gépen létrehozol valami usert (mondjuk pistike) ugyanazzal a jelszóval. És nyomsz egy share-t a megfelelő könyvtárakra vagy meghajtókra és erre a userre osztod meg írható olvashaként. Így menni fog szerintem.

Az adminisztratív share-ek kezelése ($ végű holmik) nem működik teljesen normálisan egyenrangú hálózatban, eltérő windows verziók között meg pláne problémás.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#42280) LamerGyuri válasza dangerzone (#42278) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mi a hibakód?
Te vagy a rendszergazda vagy a termékmérnök? Ha nem, akkor ez egyáltalán nem a te dolgod, van rá felelős. Vagy ki akarod rúgatni magad?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42281) Visormail válasza retes (#42277) üzenetére


Visormail
addikt

xp alatt vezérlőpult/felügyeleti eszközök/helyi biztonsági házirend/helyi házirend/biztonsági beállítások és itt megkeresed
Hálózati hozzáférés: Megosztási és biztonsági modell helyi felhasználói fiókok számára
Duplaklikk rá, klasszikusra állítod, újraindítás. Ez után már nem csak a vendéget fogja beadni admin megosztás elérésekor.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42282) brd válasza dangerzone (#42278) üzenetére


brd
nagyúr

Véletlen nem az APC gyártja azt a kamerát? :D Az UPS-einél ugyanis típushiba, hogy elvesztik a kapcsolatot a számítógépen futó software-rel, és ez súlyosabb esetben (többnyire az), csak a fizikai újracsatlakoztatással oldódik meg.
Egyébként lehet próbálkozni az USB-vezérlő driverének frissítésével, vagy esetleg a kamera driverének frissítésével, ill. a kábel is lehet kontakthibás, bár ez inkább úgy szokott jelentkezni, hogy már csatlakoztatás után rögtön rossz.

The only real valuable thing is intuition.

(#42283) dangerzone válasza brd (#42282) üzenetére


dangerzone
addikt

Lehet, hogy ők gyártják, csak valami álnéven. :D

LamerGyuri
Igazából a cégnél csak gyakornok vagyok, de a főnököm bízott meg vele, hogy derítsem ki, mi a probléma. Csak ugye úgy nehéz, hogy én azt a számítógépet, amiről a vezérlés fut, meg magát a bekötést nem láthatom. Csak elmondták mi a probléma, hogy elveszti a kapcsolatot a számítógéppel, a kezelőfelület meg 10-es hibakódot ír ki, aztán csak akkor lesz újra jó, ha kihúzzák, meg újra csatlakoztatják az usb kábelt. A gyártósoron meg kilátszik a kamera feje, amire rá van írva, hogy foculus. Ennyit tudok...:D

[ Szerkesztve ]

(#42284) aakosch


aakosch
tag

Adott egy XP, egy 19 collos 1440x900-as felbontásó Samu monitor és egy HD Ready (1366x768) Samu TV. Ha HDMI kábellal összekötöm akkor a Tv-n lévő kép csúszkál. Gondolom mivel nagyobb a ráküldött kép. Hogyan lehetne megcsinálni, hogy a monitor képe rendesen legyen a TV-n. Az sem baj, ha alul-felül fekete csík van. Nvidia kártya van a gépben a legújabb driverrel.

(#42285) vilmaboy válasza aakosch (#42284) üzenetére


vilmaboy
őstag

a képernyőbeállításoknál állítsd be a második kijelző felbontását stb-t...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42286) Zyfl45h


Zyfl45h
csendes tag

Ha vissza szeretnék állítani adatokat a gépemen a merevlemezemről, de rendszeresen töredezettségmentesítettem az xp rendszerével, akkor ez befolyásolni fogja a helyreállítást? Mármint tudom, hogy minden lomtárból is törölt elem visszaállítható, ha nem íródik felül az általa elfoglalt hely, de a töredezettségmentesítés elfoglalhatja a törölt fájl helyét, nem? És mentesítéskor az üres területtel, amire nem tesz semmit nem történik semmi? Mármint ilyenkor csak fogja és sorba pakolja a dolgokat, vagy közben az üres részt leformázza?

(#42287) InfiniteReality válasza Zyfl45h (#42286) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A töredezettségmentesítés átrendezi a merevlemezen lévő adatokat. A lemez elejére mozgatja a használt fileokat úgy, hogy azok egymás után következő blokkokba, clusterekbe kerüljenek. Így a winchesternek kevesebb fejmozgás kell az egymás után következő adatok beolvasásához.
Ez a művelet felülírja azokat a területeket, amik üresnek vannak jelölve, és mondjuk a lemez elején található.

Tehát igen, befolyásolja a visszaállíthatóságot, mivel jóeséllyel van olyan része a törölt file-oknak, ahová a töredezettségmentesítés során írni fog a rendszer.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#42288) pomk válasza Nobuo (#42209) üzenetére


pomk
őstag

Letöltöttem, az ISO-t beraktam Daemon toolsba, kiírtam DVD-re. nem bootol be, Iso tu USB prgival "kiírtam" pendrivera, arról sem bootol be. Mi lehet a hiba?
Olvastam fórumon, hogy a képfájlt írjam ki. De DOS-ban a bootoláskor nem hiszem hogy tudná kezelni az .iso formátumot. :F

(#42289) LamerGyuri válasza pomk (#42288) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

ISO letölt - nem bontja ki, nem rakja démonba, se alkoholba, békénhagyja - Nero megnyit - üres lemez behelyez - "Elmentett kép vagy project" kiválaszt - ISO betallóz - lemezt megír - lemezt donorgépbe behelyez - voilá! már bootol is
Hogy mit hiszel, az egy dolog. Léteznek olyan bootlemezek, amit ha megírsz, majd megnyitsz, semmi! nincs rajta látszólag, mégis bebootol róla bármelyik gép.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42290) pomk válasza LamerGyuri (#42289) üzenetére


pomk
őstag

Ez nem ua. az, mintha beraknám daemon-ba és lemez másolással lemásolnám/kiírnám?
Vagy ha pendrivere "kiírom" az iso-t egy erre alkalmas programmal? ISO-hoz hozzá sem nyúlok pendrive esetén. Csak betallózom a bootolható pendriveot létrehozó programba és onnantól kezdve Ő kezel mindent.

[ Szerkesztve ]

(#42291) LamerGyuri válasza pomk (#42290) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nem, nem ugyanaz.
A pendrive boot néha elég macerás és bizonytalan. Ha régebbi a lap, lehet, nem is képes rá. Ha képes, akkor meg az épp kéznél levő pendrive valamiért nem tetszik neki...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42292) pomk válasza LamerGyuri (#42291) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Köszi a tippeket!

(#42293) Nobuo válasza pomk (#42288) üzenetére


Nobuo
tag

Még ezzel is: [link] meg lehet oldani, csak a képfájl írásával csináld, ha nincs nerod.

(#42294) vilmaboy válasza pomk (#42288) üzenetére


vilmaboy
őstag

imgburn?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42295) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Adott egy alkalmazás amely Windows 7-en rendesen transparentként fut viszont XP-n nagyon nem szeretne transparent lenni. Valaki találkozott már ilyen problémával?

Heyho.

(#42296) pomk válasza vilmaboy (#42294) üzenetére


pomk
őstag

Köszi a tippeket!
Máshogy oldom meg végül. Be raktam másik gépbe és leformáztam az egészet. És így fogom újra telepíteni...remélem.

(#42297) pomk válasza pomk (#42296) üzenetére


pomk
őstag

Sajnos így sem indul el rendesen az XP telepítője. Kipróbáltam 3 verziót CD-ről, egyik sem lép tovább. Mindhárom megáll akkor, mielőtt a merevlemezeket kilistázza.
Tegnap meg néztem egy másik gépben, a merevlemez 100%-os. Semmi hiba nincs vele. Leformáztam mind kettő partíciót. Így sem akarózik működni.
Tipp valakinek?

(#42298) gt007 válasza pomk (#42297) üzenetére


gt007
tag

Notebbok, vagy asztali gép?

Üdv gt007

(#42299) pomk válasza gt007 (#42298) üzenetére


pomk
őstag

Asztali. A HDD 500Gb WD.

(#42300) StSanya válasza pomk (#42299) üzenetére


StSanya
őstag

Alaplap? Chipset, illetve déli híd probléma is lehet...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.