Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Ice&Lime válasza brd (#42500) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi a linket.
Tehát, ha jól értem jogom van a win7 pro licenc-szel a gépen futtatnom 1 rendszert, legyen az windows 7 pro--vagy--Vista business--vagy--XP pro, de egyszerre csak egy rendszerrel.

(#42502) Thunderdome


Thunderdome
csendes tag

Sziasztok!

A napokban húztam újra a rendszerem,láthatólag semmi probléma nem volt az XP SP2 telepítésénél,mégis mikor Windows/microsoft update-n keresztül szerettem volna frissíteni,de csak egy hibaablakot kaptam:

"A webhely problémába ütközött, ezért nem tudja megjeleníteni a kért oldalt.
Hiba száma: 0x80240036"

Ezek után se manuálisan,se automatikusan nem lehet frissíteni az összetevőket.

Az eszközkezelő "Egyéb eszközök-->Multimédiás audiovezérlő" problémát jelzi csak.
Alaplapi chipset illetve Nvidia drivereket már sikerült telepítenem külső forrásból.

Már jó pár javaslatot kipróbáltam külföldi oldalakról,de egyik sem segített.
Esetleg ha valaki tudna segíteni,akkor megköszönném!

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#42503) brd válasza Thunderdome (#42502) üzenetére


brd
nagyúr

Először is, telepítsd az SP3-at, majd az IE8-at, aztán ha még így sem jó, akkor a Windows Update Agent-et is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#42504) Thunderdome


Thunderdome
csendes tag

Köszönöm a segítséget,megoldódott a problémám! :R

Sorry, brd-nek ment.

[ Szerkesztve ]

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#42505) OddMan


OddMan
őstag

Hogyan tudom kitörölni a "Load" bejegyzés tartalmát a registry-ből. Hiába próbálom a windows nem engedi módosítani és törölni sem.

[HKEY_USERS\S-1-5-21-117609710-630328440-1801674531-1554\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows]
"load"="C:\\DOCUME~1\\user\\LOCALS~1\\Temp\\msaiozm.com"

Állandóan hibát kapok induláskor, mert a registry-ben szerepel a fentebbi bejegyzés. A hivatkozott fájl már nem létezik, az már törölve lett.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#42506) Visormail válasza OddMan (#42505) üzenetére


Visormail
addikt

A törlendő registry ágon jobb gomb - Engedélyek . Add hozzá a felhasználót amivel szeretnéd törölni ha már ott van akkor adj neki teljes jogot.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42507) OddMan válasza Visormail (#42506) üzenetére


OddMan
őstag

Köszönöm, sikerült. :R

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#42508) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Segítségeteket kérném!

Van egy "idős" laptop, ami leginkább csak nyomtatásra volt használva, néha-néha netezésre. Egyetlen egy rendszer meghajtóból áll az egész vinyó, aminek a szabad kapacitása a napokban feltűnően fogyatkozni kezdett. Automatikus frissítések kilőve, CCleanerrel kicsit módosított beállítások mellett lefuttatva, pár 100 MB-t fel is tudott szabadítani, viszont a Temp mappa nagyon szúrja a szemem, aminek a mérete a TC szerint nagyobb mint maga a vinyó :DDD Vírusirtó lefuttatva, egy-két toolbar-ra bejelzett, melyek törölve is lettek azonnal. Mi okozza ezt az irreális méretű Temp mappát?

Telefonon keresztül kértek tőlem segítséget, tőlem egyenlőre így az este folyamán csak ennyi tellett. A rendszer már vagy 3 éve ( ha nem több :) ) volt utoljára újrahúzva, így hát egy "instant" újratelepítést javasoltam, csak nincs náluk közelben senki aki ezt kivitelezné.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#42509) brd válasza haromegesz14 (#42508) üzenetére


brd
nagyúr

Ha tényleg ott a baj, akkor parancssorba: rd %temp% /q /s és utána figyelni, hogy mi kezd el benne gyorsan helyet foglalni.

The only real valuable thing is intuition.

(#42510) InfiniteReality válasza haromegesz14 (#42508) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha a temp mappa mérete nagyobb mint maga a HDD mérete, akkor lehet hogy fizikai vagy logikai hibák vannak a winchesteren. Ha belenézve a temp mappába krixkrax file-okat lehet látni, minél előbb minden adatot le kell menteni a winchesterről, aztán Hard Disk Sentinel programmal megnézni mit ír rá.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#42511) haromegesz14 válasza InfiniteReality (#42510) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

brd és InfiniteReality köszönöm a segítségeteket! :R

Random elnevezésű fájlok/mappák vannak benne bőven, HD Sentinelt mozgósítjuk amit lehet :D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#42512) haromegesz14 válasza InfiniteReality (#42510) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

HD Sentinel kiváló eredményeket dobott a vinyó állapotára. Egyéb ötlet?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#42513) kraftxld válasza haromegesz14 (#42512) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Parancssorban: chkdsk c: /f
Majd ujrainditas

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42514) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Meg lehet-e az XP-n belül változtatni, hogy az adott userhez milyen elérési utat használjon az eredeti Dokumentumok, Képek, Asztal, stb mappák helyett? Az alábbi mappákat NAS-ról, hálózati meghajtóról szeretném betöltetni vele egyrészt a folyamatos mentés miatt, másrészt a több gépen való használat miatt. Először abban gondolkodtam, hogy az egész profilt átköltöztetném a NAS-ra, de azt elvetettem, elég lenne ez a néhány mappa.

Tehát azt szeretném elérni, hogy ha a felhasználó pl a dokumentumok ikonra kattint, ami sok helyen megtalálható a windowsban, akkor ne a C:\Doc and Settings\user\Dokumentumok mappát nyissa meg, hanem pl a Z:\xy\user\Dokumentumok mappát. (Z egy hálózati meghajtó)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#42515) Visormail válasza A_ScHuLcZ (#42514) üzenetére


Visormail
addikt

Start menüben a dokumentumokra jobb gomb tulajdonságok. Ott nyomsz egy áthelyezést, kiválasztod hogy hova, asszem kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42516) InfiniteReality válasza A_ScHuLcZ (#42514) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Beállíthatsz roaming profile-t is és akkor az egész profilt teheted a Z-re. Persze 1-2 dolgot kézzel registry-ben kell hackelni hozzá, mert a local settings mappa mindenképp a winchesterre fog mutatni. És pl az Outlook Express oda tesz mindent.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#42517) A_ScHuLcZ válasza InfiniteReality (#42516) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez a roaming profile sem lehet rossz dolog, de szerintem csak akkor célszerű használni, ha minden gépen amit használnak azonos oprendszer fut. Itt pedig vannak 7-esek és XP-s gép is.
Tudsz adni hozzá leírást, hogy hogyan kell beállítani, illetve hogy miket kell registryben átírni, ha mégis ezt a módszert választom? Nem saját gépek, ezért úgy szeretném megcsinálni, hogy biztosan, megbízhatóan működjenek amint visszakerülnek a helyükre ma délután.

Visormail: igen, az tényleg annyi volt, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#42518) InfiniteReality válasza A_ScHuLcZ (#42517) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Félek tőle, hogy ez amúgy csak domaines környezetben működik. Viszont a mappák elérési útja registyből tényleg módítható. Favágó módszer de működik.

mondjuk kicsit meg fog tőle zuhanni a rendszer ha 1x is elvész "alóla" a hálózati kapcsolat.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#42519) kraftxld válasza A_ScHuLcZ (#42517) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha tartományod van akkor group policy-vel is lehet, sokkal korrektebb mint a roaming profile, ha vegyes a géppark.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42520) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv! Box.com os felhőszolgátatás fritést ajánlott fel, leokéztam de a végén kiírta hogy nincs fent a framework 2.0 így nem tudja telepíteni, próbáltam a 2,0 ás keretrendszert telepíteni de nem engedi,( 3.5 ös és 4.0 ás már régrn fent van) van valakinek ötlete hogy tudnám telepíteni? :F :F :F :Y

(#42521) brd válasza Jarod1 (#42520) üzenetére


brd
nagyúr

Az a 2.0 sajnos nem pont az a 2.0, amit a 3.5 telepítője feltesz. Szedd le a 3.5-öst, telepítsd a 2.0-át, és utána mehet a 3.5.

The only real valuable thing is intuition.

(#42522) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello!
Van Win Xp telepitő CD-m, erről is rakosgattam fel a rendszert már régóta, de a tesóm laptopjába tönkrement a cs/dvd iró, és baromira lassú már neki, újra kell telepiteni. Megpróbálok az olvasóhoz fimware frissitést, hátha.
De ha nem jó akkor nem tudom rárakni valahogy pendrive-ra a cd tartalmát és arról bootolni?

(#42523) Fire/SOUL/CD válasza Hurkafej (#42522) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

WinSetupFromUSB

1. Formázd le a pendrive-ot FAT32-re az XP-vel(lehet a progiból is formázni, csak sokkal összetettebb dolgokat is lehet művelni, el lehet veszni a beállítások közt, ezért egyszerűbb, ha az XP-vel formázod le)
2. Indítsd el a WinSetupFromUSB-t, jeleöld ki az XP telepítő helyét (ez lehet XP telepítőlemez vagy mountol-t ISO) és katt a GO gombon: ez az 1.0 Beta-ról készült
3. telepítés végeztéig mindig a pendrive-ról kell bootolni és rajt is kell maradnia gépen, amíg teljesen fel nem települt az XP

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42524) Hurkafej válasza Fire/SOUL/CD (#42523) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszönöm a segitséged!

(#42525) zola09


zola09
aktív tag

Üdv. Egy német Win XP-t kéne lemagyarosítani, van erre valamilyen módszer, vagy marad az újratelepítés?

(#42526) Visormail válasza zola09 (#42525) üzenetére


Visormail
addikt

Csak angolra lehet telepíteni a nyelvi csomagokat.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42527) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Helló

Van nekem egy SanDisk Sansa C140 MP3 lejátszóm. Feldugom a gépre és MTP Device-ként ismeri fel, de feldobja, hogy Új hardver telepítése stb., de a végén kiírja, hogy A telepítés során probléma lépett fel és nem ismeri fel. Valami le van tiltva a Szolgáltatásoknál vagy mi lehet a probléma? A driver CD-t nem találom hozzá, honlapon sincs csak firmware az eszközhöz.

Valaki segítsen.
Köszönöm!

(#42528) Visormail válasza n_gy_k (#42527) üzenetére


Visormail
addikt

Maga az XP friss? Az eszközkezelőben illesztőprogram frissítése és amikor rákérdez keressen az interneten is, vagy winupdate és a választható frissítések közt megnézni felkínál e hozzá valamit? Esetleg az eszközkezelőben az illesztőprogram fülön eltávolítani és aztán újra?
Másik gépen is meg kéne nézni lehet hogy a lejátszó behalt. Pl a Driveridentifier vagy Drivermax, egyéb progival is megnézni talál e valamit.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42529) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Lenne egy kérdésem , van egy asrock conroe alaplapom és nem hajlandó települni az xp.Régebben xp volt rajta utána telepítettem egy win 7 -et és azóta akármit csinálok nem tudok xp-t telepíteni.A telepítő ellenörzi a hardverkonfigurációt szöveg után fekete képernyő és nem mozdul semmi sem.
MI LEHET A GOND??

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#42530) Visormail válasza viperabácsi (#42529) üzenetére


Visormail
addikt

Win7 lemezről esetleg boot törölni az első partíciót amin a win van, ill ha van előtte 100MB-os partíció azt is és utána xp telepítő?
Ha a biosban a sata mode nem ide-re hanem ahci-ra van állítva úgy a gyári xp nem megy fel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42531) viperabácsi válasza Visormail (#42530) üzenetére


viperabácsi
addikt

próbáltam másik gépben törölni a particiókat de utána sem engedett.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#42532) viperabácsi válasza viperabácsi (#42531) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem találok a biosban olyat hogy ahci-n lenne

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#42533) Visormail válasza viperabácsi (#42531) üzenetére


Visormail
addikt

Ebben a gépben a win7 lemez most is működik, eljut a telepítés helyének kiválasztásához, látja a vinyót?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42534) viperabácsi válasza Visormail (#42533) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen újra is telepítettem a win 7 et.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#42535) InfiniteReality válasza viperabácsi (#42534) üzenetére


InfiniteReality
őstag

S miért akarsz XP-t rá?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#42536) viperabácsi válasza InfiniteReality (#42535) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nincs driver win 7 -hez hozzá.A win felismer mindent csak az alap sztereo hangot lehet használni ,nincs 7.1 ezért gondoltam visszarakok egy xp-t mert arra van driver a laphoz.
Valamiért nem engedi telepíteni a vistás illesztőket sem.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#42537) viperabácsi


viperabácsi
addikt

ERRŐL a lapról van szó.

Nem látom bios-ban hol van a sata mód ( ahci / ide ).

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#42538) StSanya válasza viperabácsi (#42537) üzenetére


StSanya
őstag

Pedig erre remek Win7 driver van:

Vista, Windows7, Windows8 Driver (32/64bits) Driver only (Executable file)

Ha nem töltődne le valamiért, illetve külön az x32 és x64 verziók:

https://usite.hu/prg/Realtek_HD_Audio_VISTA

https://usite.hu/prg/Realtek_HD_Audio_VISTA_64bit

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#42539) viperabácsi válasza StSanya (#42538) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi működik a driver :C :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#42540) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Masik topikban mar feltettem a kerdest de valasz nem jott, ezert fordulok az XP-s topikhoz.
Van nalam egy gep XP op.rendszer, es Digi PPPoE kapcsolat. Inditas utan sokaig kell varni mig megjelenik a halozati kapcsolat ikonja, rajta a sarga felkialtojellel. Regen kerdeztem mar de leveszett a kimasolt tartalom. Mit irjak be a halokari tulajdonsagaiba, hogy egybol induljon es ne kelljen kivarni mig a halozatikapcsolat ikonja megjelenik. Nem a PPPoE kapcsolatra gondolok, hanem csak a halozati - jelen esetben alaplapi chip + driver feltelepitve ikonjara.

(#42541) Atapi válasza Steelmanus (#42540) üzenetére


Atapi
senior tag

a helyi kapcsolat tulajdonságainál a tcp/ip protokoll elől vedd ki a pipát, vagy a tulajdonságoknál állíts be tetszőleges fix ip címet (pl 192.168.1.2/255.255.255.0/192.168.1.1/8.8.8.8).

(#42542) Steelmanus válasza Atapi (#42541) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

OK, kikopiztam, most az en gepemrol irok, de nemsokarra nekilatok a masik XP-s gep telepitesenek a folytatasanak. Ez az IP cim beallitasahoz kell a DNS kiszolgalohoz ne irjak be semmit?

(#42543) Panthera válasza Steelmanus (#42542) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Oda nem kell semmi! Hacsak nincs nálad olyan... :)

(#42544) Steelmanus válasza Panthera (#42543) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Igen, kiprobaltam az en gepemen W7 es nekem is Digi PPPoE kapcsolatom van, eddig mindig beirtam a DNS-hez a Google DNS szerveret 8.8.8.8 de most mar latom nem kell.
Koszonom a segitsegeteket, mar regen nem hasznalom az XP-t es felejtek :((

(#42545) Panthera válasza Steelmanus (#42544) üzenetére


Panthera
őstag

Egyébként ennek tartományi környezetben van jelentősége, de ilyenkor a dns címeket megkapják a hostok (normális esetben), szerintem nem nagyon kell foglalkozni vele.

(#42546) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Ha egy XP-t telepítek egy új HDD-re a saját gépemen és azt a vinyót belerakom egy másik gépbe amint az XP van az úgy lehetséges? Nem lesz semmi probléma?

(#42547) Panthera válasza Buster17 (#42546) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Most az a kérdés, hogy telepíthetsz-e egy másik géphez wint, ahova később beteszed a hdd-t? Nyilván frissíteni fogja az eszközöket, de megy a dolog, én már többször voltam így.

(#42548) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a hibernálásból élesztett gépem nem hajlandó hangot kiadni magából? Reboot után van hang patentul, eddig arra gyanakodtam, hogy a mikrofon miatt van, hogy bedugva hagyom, mert azóta csinálja mióta mikrofont használok...
Valakinek valami tippje akár?

Köszi

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42549) Buster17 válasza Panthera (#42547) üzenetére


Buster17
addikt

igen, az a kérdés.
Akkor jó, köszi a válaszod! :R

(#42550) Steelmanus válasza Panthera (#42545) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, koszonok mindent.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.